Een beroemde markt in Parijs. Naar Tanger, Malaga, Raima en Lissabon. De Marché aux Puces" in Saint Ouen. en is een liefhebber van markten of men is het niet. Er zijn menschen, I die hun heele leven met een groo- I ten boog heen loopen om elke markt L die zij tegenkomen; ze vinden de kte het lawaai en geschreeuw verschrik- üik ze hebben het land aan het gedoe en hegrijpen niet en zullen nooit begrijpen, anderen, overal waar ze komen, altijd 2er naar demarkten trekt, wit is meestal alles behalve alleen de kleu- vp en schilderachtige buitenkant, ervan die 5 ware liefhebbers van markten vanzelf *«13 weer die pleinen en straten doet St'eea;?..„i waar ze weten of vermoeden zoo'n 01pennooping van kraampjes en menschen te dien vinden, die voor hen zoo ongeveer het iTrkwaardigste deel van het leven van een fnik uitmaakt. Want zij hebben ontdekt, dat Sist in de markten de ziel van een volk klopt i dat men nergens een volk beter en sneller flert kennen dan op zijn markten. En waar w komen, daar zoeken ze ze op. ook Parijs en het volk van Parijs kan men niet beter leeren kennen dan op deze wijze, voor al te velen is Parijs nog steeds „Paris, ville Lumière", de stad van de boulevards en van de Champs Elysées, van Sacré Coeur op Montmartre en de Notre Dame. van Long- champs en het Ritz Hotel misschien, van Poccardi en nog een paar andere gerenom meerde eetgelegenheden. Maar ten slotte zijn dat allemaal plaatsen, waar men het volk van Parijs niet vindt laat staan leert kennen; Jn het volk maakt ook van „Paris, ville Lu mière" het grootste en zeker één van de merkwaardigste deelen uit. En dat volk, dat vindt men ook in Parijs het snelst op zijn markten: op 'dat prachtige oude bloemen- marktje langs de kade van het lie de la Cité op de beroemde levensmiddelenmarkt in dé Rue Mouffetard op den linkeroever van de Seine, waar alle waar verkocht wordt tegen prijzen, die zelfs lager zijn dan de inkoops prijzen' ln de Hallen. ^aar de beroemdste en merkwaardigste markt van Parijs is zeker wel die, welke op enkele uitzonderingen na op eiken dag van de week gehouden wordt in het uiterste Noor den, waar de boulevard Ornano uitkomt op den'Boulevard Mey en die in den volksmond aangeduid wordt met den meer schilderachti- gen dan taalkundig juisten naam van „Marché aux Puces". Er bestaat ter wereld niets, dat men op de ..Marché aux Puces" niet krijgen kan. Haar kraampjes liggen daar in een dubbele rij langs de trottoirs van den Boulevard Ney en verder in een grooten driehoek voor het Station d'Ornano; in den zomer plenst den gansehen dag de zon neer op het asfalt en maakt het tot een gloeiende massa, die in minder dan geen tijd ieder, die er op. elegante hooge hak ken meent te kunnen verschijnen, reduceert tot den meest hulpeloozen en wanhopigen mensch, die ooit de „Marché aux Puces" be zocht. Maar de markt zelve schaft in dat geval uitkomst: voor de somma van vijf francs kan men er zich een paar van de kostelijke en kleurige espadrilles aanschaffen, die welis waar detoneeren bij 'n eenigszins verzorgd toilet maar waar niettemin niet zonder reden heel het volk van Parijs op rond loopt: ze zijn het comfort zelve. En een dergelijk avontuur is meteen een uiterst geschikte introductie in de sfeer van de „Marché aux Puces". De dikke schcenenverkoopster, in het schemerig licht van haar met zeildoek bespannen kraampje nóg rood en glimmend van de hitte, heeft groots pret om de vreemdelinge, die zoo het Parijsche asfalt onderschatte: ze pakt de hooggehakte elegantheden hartelijk in, kruidt het heele geval met een paar hartige opmer kingen, en wuift u na als ge, grenzenloos op gelucht, wegslentert, keurig in de donker- blouwe zij, zooals 't in Parijs hoort, met een bijpassend donkerblauw hoedje op een keurig gekapt hoofden met een paar rood en geel en wit gestreepte espadrilles (een maat te groot voor de zekerheid) aan de plotseling van alle elegantie ontdane voeten. Maar op de „Marché aux Puces" hoort men zoo aan merkelijk meer thuis dan in elk ander toilet en de gevolgen-zijn dat men er overal uiterst hartelijk ontvangen wordt! De kraampjes langs de Boulevard Ney bie den over het algemeen de dingen des dage- lijkschen levens te koop aan, van sokophouders in alle tinten af tot mosselen, klaar om ver orberd te worden, toe en hoewel dit gedeelte van de markt ontegenzeggelijk zijn charmes heeft, staan den liefhebber meer naar achte ren veel betere dingen te wachten. Want de „Marché aux Puces" is één van de weinige markten hier in West-Europa, waar liefheb bers van antiquiteiten hun hart nog zouden kunnen ophalen, als het op het oogenblik niet practisch onmogelijk was om dingen van eenige waarde buiten Frankrijk te brengen. Tot voor kort kwamen er geregeld uit alle landen opkoopers naar toe om tusschen de schatten van de „Marché aux Puces" dingen van hun gading te zoeken. Heele scheeosladin- gen oude meubelen gingen bij geregelde tus- schenpoozen naar Engeland, nog maar een jaar of wat is het geleden dat een Neder lander er, tusschen alle mogelijke ouden rom mel, een Mesdag ontdekte en voor twee hon derd francs op den kop tikte. Op onnaspeur lijke wijze bleef de markt steeds maar weer dingen van waarde tevoorschijn tooveren, tot de sluiting van de grenzen ook in dit bedrijf op leelijke wijze den klad bracht. Nog steeds staan achter de Boulevard Ney ln tenten en houten opslagplaatsen de mooi ste oude dingen te koop. heel dikwijls in uit stekende conditie, bijna altijd goed bruikbaar, die elk liefhebber wie kent het gevoel niet? het hart plotseling twee maal zoo snel doen kloppen. Prachtig porselein, antieke serviezen een stel wit-met-gouden Bieder- mayer vazen, die maken, dat men even de onbehoorlijke gedachte door zich heen voelt gaan, of het toch misschien niet lukken 2011goed verborgen in de koffer en straks met het onschuldigste gezicht van de wereld bij de Belgische" en ~Nederlandsche douaneMaar nee, het gaat niet, ze zijn •fc grootOude meubelen staan er in lange hjen buiten op de trottoirs. Er zijn oude stoelen bij om van te watertanden, antieke schrijfbureautjes waaraan bijna niets ont breekt, een Empire handspiegeltje, zoo groot, dat men er ternauwernood zijn neus kan zien. maar van een lijn en ornamentDix francs, Madame!" En als ik de helft bied, krijg ik het ook; men moet hier principieel met minder bieden dan de helft. Ik waag het ei'op, Het handspiegeltje wordt mijn en geen enkele douane zal een vrouw kunnen verwij ten, dat ze met een handspiegel reis, zelfs niet al is het antiek en onmogelijk klein Bijna alle antiquiteiten, die op de ..Marché mix Puces" te koop aangeboden worden, zijn echt. Namaak is er beneden de waardigheid van de verkoopers, die een reputatie hebban op te houden, zij het dan dat die reputatie «en op het oogenblik weinig geld meer in het laadje brengt. Want het is er de dood in den potDe buitenlandsche opkoopers komen niet meer, want ze mogen niets meer uitvoe ren. In het binnenland wordt veel antiek aan geboden, maar bijna niet gekocht. En al die pracht staat daar, vrijwel voor niets. Waar vroeger de koopers zich verdrongen wordt nu de enkele voorbijslenteraars nauwelijks een blik waardig gekeurd: de verkoopers weten het al lang, ze koopen toch niet. En de oude dingen wachtenOver het hout van de meubelen, die oneindig veel beleefd hebben, legt de zon een gouden glans. De oude vazen, het prachtige cloisonné, de antieke kande laars staan sereen te droomen. Maar de „Marché aux Puces", eens zoo be roemd, zal zich van tijd tot tijd dit gebrek aan belangstelling wel heel erg aantrekken, want als het nog lang zoo doorgaat, dan zal zij niet kunnen blijven voortbestaan, ten minste die af deeling ervan, die haai' bijzon dere charme uitmaakt. Een troost is, dat in allen gevalle de kramen aan den Boulevard Ney, waar men espadrilles en mosselen en sok ophouders en kanaries in kooitjes en nog veel meer kan krijgen, nog even zeer floreert als ooit, en dat dus de „Marché aux Puces" voorloopig nog niet heelemaal ten doode op geschreven is WILLY VAN DER TAK. Chineesche trein in ravijn gestort. 200 soldaten gedood, 200 gewond. SJANGHAI, 24 September (A.N.P.) Een militaire trein bestaande uit een locomotief en vijf wagons, reizende op de Loenghai-lijn is in de nabijheid van Tsjentsjau in West- Honan gederailleerd en van een dertig meter diepe berghelling gevallen. De trein vervoerde de 109-de divisie naar de provincie Slensi, waar zij in het veld zouden worden gebracht tegen de communisten. Volgens de laatste be richten zijn ongeveer 200 soldaten gedood en circa 200 gewond. Na de feesten de algemeene mobilisatie? Het einde van het regenseizoen nadert Dr. Posthurna richtte zich tot de jongeren. Er kwam een vogel gevlogen.... Veehouderij basis van het bestaan van den boer. „Bezuinigd zal moeten worden." Dr. F. E. Posthurna heeft Maandag op den landbouwdag voor jongeren te Hoorn een rede gehouden, waarin hij zeide, dat Neder land zich op landbouwgebied moet aanpas sen aan de structuurverandering in maat schappij en wereld. Daarbij moet uitgegaan worden van de melk. omdat de veehouderij geacht moet worden de basis te zijn van het bestaan van den Nederlandschen boer. Ook pacht en hypotheekrente moeten zich aan passen, zoo noodig met wettelijken dwang. Het is in het belang van volk en staat dat verdere inzinking van land- en tuinbouw voor komen wordt. De inzinking moet in een op heffing worden omgezet. Dit kan echter niet geschieden door allerlei kunstmiddelen, hoe goed bedoeld ook en hoe noodig voor een overgangstijd. Het binnenlandsche afzetge bied van den boer moet vergroot worden. Spr. bepleitte ook staatscontrole op de mar- gai'inefabricage. Ten slotte wendde dr. Posthurna zich meer in het bijzonder tot de jongeren: Gij zijt thans geroepen om het leven in te gaan en daarbij moet ge deze wereld aanvaarden, al is deze ook een groote chaos. U wordt tot eisch gesteld daarin orde te maken en om dat te kunnen doen, zult ge weer moet- ten bouwen! Landbouwkundig door als basis te nemen voor den opbouw van onze geheele structuur een landbouwproduct en wel het allerbelang rijkste voor ons land: de melk. Maatschappelijk zult ge dienen te bouwen in anderen zin. „Wij hebben het allen te goed gehad en moeten nu weer terug. Dat noemt men in één woord: bezuinigen Men ziet dan de wanverhouding, die daarin be staat dat de boer 70% krijgt van zijn pro ductenprijzen van voor den oorlog en het algemeen indexcijfer nog ongeveer 1.4 is. Zal er nu ooit evenwicht komen in deze ver houding. dan moet ook dit indexcijfer omlaag Allerlei diensten zullen veel goedkooper moe ten worden verricht. Wij hebben er ons aan gewend om allerlei diensten te betalen, die bij eenigen goeden wil wel om niet kunnen wor den verricht. Met een bebloed gezicht kwam de vriend bij den dokter aan. Onthutst staarde de man van de wetenschap naar het met kerven doorploegde gezicht van den pas gearriveerde. „Aanrijding gehad? „Fazant gevangen." Het gebeurde bij Ede. De auto reed tachtig kilometer. Alles was vredig, rustig en goed. Totdat aan den kant van den weg zich iets verhief, en dwars door de voorruit een vogel kwam gevlogen. Den bestuurder in het gezicht fladderde en dood aan zijn voeten viel. 't Is een waar verhaal. En een goedmoedig verhaal doordat het ook goed is afgeloopen. Nu kunnen wij dus spreken van een modernen Nimrod, die fazanten vangt per auto De heer heeft den fazant achter in de auto gelegd. Zijn vrouw heeft den fazant 's avonds in de boter gelegd. LONDEN, 24 Sept. (Reuter) De speciale correspondent van de „Daily Mail" te Addis Abeba meldt, dat naar alle waarschijnlijkheid het algemeen mobilisatiebevel, dat gisteren morgen door den negus is geteekend, zal wor den gepubliceerd tijdens de Maskal-feesten, waarbij het einde van het regenseizoen wordt gevierd of direct daarna. Oorlog binnen een maand nog niet mogelijk? ADDIS ABEBA, 24 September (Reuter) Een vooraanstaand medisch deskundige alhier heeft aan den correspondent van Reuter ver klaard, dat het zeker nog wel een maand zal duren voordat Italië den oorlog zal kunnen beginnen, ofschoon het regenseizoen practisch gesproken geëindigd is. De regen laat immers plassen met stilstaand water achter, welke uitgezochte broedplaatsen opleveren voor de malaria-muskieten en bacteriën, die andere hevige ziekten, zooals cholera, veroorzaken. Het zal begin November zijn voordat deze plassen zijn opgedroogd en dan pas zullen de Italiaansche soldaten kunnen oprukken. Intusschen zijn niet alle medische deskun digen het met deze conclusie eens. Gevallen van typhus in Den Haag. DEN HAAG, 24 Sept. (A.N.P.) Onder het personeel van twee werkplaatsen hier ter ste de hebben zich enkele gevallen van typhus voorgedaan, welke gevallen vermoedelijk ont staan zijn door het gebruik van besmet voed sel. De gemeentelijke geneeskundige en ge zondheidsdienst is begonnen een onderzoek naar de oorzaken in te stellen. Medegedeeld kan worden dat bovenbedoelde gevallen geen bedreiging voor den algemeenen gezondheids toestand in deze gemeente vormen. Het eenheidsfront van socia listen en communisten in Frankrijk. Actie om het deflatie-bewind van Laval ten val te brengen. Of: de Nimrod per auto! WOENSDAG 25 SEPT. 1935 PARIJS, 24 Sept. (A. N. P.) Socialisten en communisten hebben besloten een gemeen schappelijke actie te voeren tot het ten val brengen van de regeering Laval, na de her opening van het parlement. In hun program ma verklaren zij zich tegen een politiek van deflatie, welke den franc in gevaar brengt. Verder houdt het program loonsverhooging voor den ambtenaar en den arbeider in, ter wijl den boer toezegging wordt gedaan van een loonende opbrengst van zijn product. Voor hoeveel verrookt de Nederlander? In 1928 werd er door de Nederlanders aan si garetten 46.7 millioen gulden verrookt, aan si garen 87.5 millioen gulden, aan tabak voor 27.7 millioen gulden. Het aantal sigaretten dat in dat jaar in rook opging bedroeg 2.790.691.000, het aantal sigaren 1.266 889.000 en aan tabak werd 11.751.000 K.G. verbruikt. Kassier Schaap had beter bewaakt moeten worden. Oordeel van de regeering. De ministers De Wilde en Van Schaik heb ben naar aanleiding van de vragen van het Tweede Kamerlid D. Wijnkoop eenige mede- deelingen gedaan- over den gang van zaken bij de bankdébacle van den kassier Schaap te Wormerveer. De ministers deelen thans mede. dat de president-commissaris van „Zaanland" ef fecten uit ae safe wilde nemen om deze ten behoeve van een der aangesloten gemeenten te verzilveren. Ongeveer een maand heeft de betrokken kassier de zaak weten te rekken, hetgeen mogelijk was in verband met het vertrouwen, dat de president-commissaris in hem stelde, tot dat op 12 Juli j.l. wantrou wen rees, waarvan op 13 Juni aan den bur gemeester van Wormerveer is kermis gegeven. Daarna is op 14 Juni het safeloket in tegen woordigheid van den commissaris van politie als hulpofficier van justitie en den burge meester welke laatste als vertegenwoordi ger van Zaanland aanwezig was geopend. Bij de opening bleek, dat de effecten niet meer in het loket aanwezig waren; de ver dachte bekende ze te hebben beleend. Na een door den verdachte onder afgifte aan den commissaris van politie van een cheque tot zekerheid gedane toezegging, dat hij de effecten binnen enkele dagen zou te rugseven, heeft de president-commissaris verklaard geen aangifte te willen doen. De verdachte is door den commissaris van poli tie, ten einde hem in de gelegenheid te stel len de verduisterde effecten terug te geven, na zijn verhoor op vrije voeten gelaten. Voor de regeling dezer aangelegenheid was het noodig, dat de verdachte zich buiten Wor merveer begaf. Naar het oordeel van de ministers kan het niet wel verantwoord worden geacht, dat den verdachte algeheele vrijheid van beweging gelaten. Zoo al geen inverzekeringstelling had behooren plaats te hebben, hadden in ieder geval zijn gangen zoo nauwkeurig mogelijk moeten zijn nagegaan. Door de betrokken autoriteiten is na de vlucht van den verdachte alle moeite gedaan om hem in handen te krijgen, in het bijzon der door den commissaris van politie te Wor merveer. die met grooten ijver aan de op sporing heeft deelgenomen en wien het ten slotte persoonlijk is.mogen gelukken hem te Parijs aan te houden. Gaat Griekenland zijn weer macht uitbreiden? ATHENE, 24 September (A.N.P.) De Hooge Raad voor landsverdediging heeft de laatste dagen verscheidene zittingen gehouden onder voorzitterschap van minister-president Tsal- daris. Aan de beraadslagingen werd onder meer deelgenomen door de ministers van oor log, marine en economische zaken en den president van den Senaat, benevens den mi nister van buitenlandsche zaken en de geheele leiding van den generalen staf. De Raad heeft naar verluidt zeer belangrijke besluiten ge nomen, die streng geheim worden gehouden. Uit altijd welingelichte bron verluidt echter dat onder meer is besloten tot: versnelde be wapening der strijdkrachten met modern, oorlogsmateriaal, o.a. aankoop van 75 nieuwe vliegtuigen, eenige destroyers en onderzeeërs. Bovendien is de termijn voor aflevering van een hoeveelheid reeds besteld materiaal ver kort van een jaar op drie maanden of nog minder. Voorts zou zijn besloten tot een betere uit rusting van het leger in verschillende opzich ten.. Om deze redenen zou het tijdstip voor het naar huis zenden van de reservisten, dat onder normale omstandigheden reeds zou zijn aangebroken voor onbepaalden tijd zijn uitgesteld. Een vacantie-trip met de Veendam De laatste tros waarmee het schip aan den 1 steiger der HollandAmerikalijn meert is in gehaald en nog slechts houden duizenden serpentines als een groot web ons kortstondig verbonden met den wal en met hen die ons voor dezen Marokko-kruistocht uitgeleiden. Lang kunnen de kleurige bandjes het echter niet meer houden en stuk voor stuk geven zij den ongelijken strijd op tegen de machtig zwoegende sleepbooten die ons op gang helpen. Eerst wordt het achterschip los getrokken want het wordt eb en het naar zee terugstroo- mende water dringt zich als een wig tusschen schip en wal en verlicht zoo terdege het werk der sleepers. Bij wassend water had men eerst het voorschip los gesleept en volgt het achter schip min of meer vanzelf. Langzaam verlaten we onder de tonen van de scheepsband de haven en steeds kleiner worden de figuurtjes der ten afscheid wuivende vrienden en ver wanten. En zoo zijn we dan, den Waterweg uit- stoomende, voor 't eerst onder elkaar, 't Is met de passagiers net als met elkaar vreemde die ren die in een hok samengebracht zijn. Wat onwennig stappen ze rond. Blijven vooreerst een beetje uit eikaars buurt. Iedereen neemt iedereen op doch het resultaat van het weder zijdsche onderzoeken schijnt aanvankelijk slechts matig bvredigend. Straks zal dat beter worden. Als je zoo uit de stad op een schip neerploft, veelal na een lange reis, ziet nie mand er op zijn voordeeligst uit. Bestoft, ver fomfaaid, vermoeid enhongerig, 't Is in middels één uur in den middag geworden en een mijnheer die bij de tweede lunch-ploeg is ingedeeld verkondt luide dat hij vanaf half zeven niet meer gegeten en honger heeft. Zijn officieele tijd was nog niet gekomen, maar stiekum zag ik hem de keuken binnengaan. We beginnen ons al thuis te gevoelen. Aan de lunch zitten de meest heterogene schepselen bij elkaar aan tafel en morgen zal dan ook van deze toch zoozeer met zorg opgemaakt schikking niet veel meer over zijn, We hebben allen andere sympathieën dan de hofmeester bij ons veronderstelde en na diverse ruil- en andere transacties zit ieder waar hij wil en ik tegenover het aar digste meisje van boord. Tegen den avond stoomen we het Kanaal binnen, links de Fransche kustlichten, rechts de Engelsche vuurtorens met hier en daar een duidelijk te onderscheiden stad en later de schitterend verlichte Boulevards van Wight, 't Is een pracht-avond en het zicht ongemeen helder. Een paar buitenlieden hebben bereids hun wandelstokken voor den dag gehaald en kuieren op het dek rond als op een landweggetje thuis. Toch is 't frisch aan dek en als de dames de ruime leeszaal binnenkomen vinden ze „zoo'n vuurtje toch lekker", zich verkijkend op de verlichte ge kleurde glasblokjes in den haard. Den anderen dag liggen Yersey en Guernsey aan onze linkerhand. We varen vrij dicht langs deze vroeger Britsche eilanden der Normandische kust. Koppels meeuwen vergezellen een eind het schip. Mijn tafelbuurman met wien ik over de verschansing leun raakt er door van streek. Gelijk je automatisch naar je peut- être grijpt om de sigaret eener Bien-aimée vuur te geven als haar „numéro cinq" je neus doordringt en haar als het ware vóór je toovert, zoo zoekt deze goeierd een oogen blik naar het ochtendvoer voor zijn kippetjes bij het gekakel der het schip omzwervende meeuwen De tweede nacht is niet heelemaal weest zooals men dat zou wenschen. Zoo nu en dan ben ik wakker geschrokken met een gevoel alsof er iets in me scheef zat. Gelukkig bleef het daarbij. Hier midden in de Golf van Biscaye halverwege ons eerste doel: Tanger ondervinden we aan den lijve dat men ook nog bij schijnbaar rustige gol ven zeeziek kan worden. Aan de lunch blij ven meerdere stoelen onbezet. Sommigen nemen heldhaftig hun plaat-sen aan tafel in om een minuut daarna als ze de soep ge roken hebben, toch maar liever te verdwijnen Ons, overblijvers, tracteert de hofmeester op verhaaltjes over zoute haring met slagroom en dergelijke lekkernijen. Je mag niet ter stond kwaad van iemand denken, maar... zou hij de keuken eens een dagje rust willen gunnen? „Duiken levensgevaarlijk" staat ergens op het achterschip te lezen. Dat klinkt niet on waarschijnlijk, want er staat hier toch altijd een 100 meter water en voor je naar den bodem heen en weer geweest bent is het snelvaarende schip wel zóóveel verder, dat je 't niet meer inhaalt. Bij nader onderzoek blijkt de waarschuwing meer in het bijzon der bedoeld voor het open zwembad dat we aan dek hebben en dat van heel wat beschei dener afmeting is dan het water waarin we varen. Met zes menschen is het bakje zóó vol dat ze moeite hebben eigen armen en beenen terug te vinden, hetgeen misschien juist de attractie is, alles tot groot vermaak der rondom opeengepakte toeschouwers die nu en dan voor een vloedgolfje op de vlucht slaan. Onze eerste avond langs de Spaansche kust zal geen zuidelijke hitte meebrengen, maar 't is ideaal om „onder de sterren" te dansen, zooals de aankondiigng luidt. De nacht en de zee zijn van een koele schoon heid. 't- Kost moeite om naar bed te gaan Als 't een uur of twee is en de muziek reeds lang verstomde, zijn de dekken nog niet ge heel verlaten al loopen de motieven welke tot een zoo laten wandeling leiden, uiteen. Het laatste slachtoffer van de Oceaan waa; na een lange gedwongen rust voor het eerst een eenzaam wandelingetje en verheugt zich in het vooruitzicht weer mee te kunnen doen. Een backfisch heeft in haar hut iet-s gelezen van zes korte st-ooten op de stoomfluit verschijnt van streek door de aanhoudende mistsignalen gewapend met zwemvest, aan dek, waar gelukkig de reisleider aanwezig- is 'om haar gerust te stellen. En dan is er hier en daar een paartje dat de nacht te mooi vindt om...., doch laat mij niet on bescheiden zijn. Wat gij niet wilt dat u ge schiedt Zoo zal spoedig de morgen aanbreken wanneer onze lieve oudste reisgenoote van 81 jaar om prompt 7 uur haar ochtendwan delingetje aanvangt. Ik weet niet hoe u er over denkt, maar ik doe het er voor op dien leeftijd. Na vier dagen varens bereiken we om 11 uur in den morgen onder een stralende Afri- kaansche zon ons eerste doel: Tanger. Aan boord lees ik: Eet geen ongeschilde vruchten! drink geen water! pa? op voor zakkenrollers! Zoo begint de eerste kennismaking met het zwarte werelddeel. DZJE. 469e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 6de lijst Trekking van Dinsdag 24 September 1935 Hooge Prijzen f 25000.— 2294 f 1500.— 851 f 1000.— 5049 8877 14722 16181 f 400.— 6638 7908 12599 f 2001216 4875 13709 16567 18433 19087 1 f 100.— 479 2076 5816 5896 7597 8448 11836 12695 15605 16855 Prijzen van 70. 33 369 961 1323 1934 2056 2500 2507 2856 2940 3609 3754 4252 4288 4932 4996 5461 5673 5985 6C31 7390 8201 9062 487 1352 2172 2526 3179 3783 4540 5006 5697 6310 6754 7681 8227 1353 2239 2556 3222 3949 4569 5202 5724 6363 719 765 1506 1531 2241 2316 2634 2740 3237 3246 3963 4010 4730 4764 943 944 i 1576 1771 2323 2433 2747 2780 3347 ?592 4200 4207 4820 4889 5415 5304 5305 5345 5820 '5863 5975 6393 6415 6438 6516 6838 6884 7300 7350 7388 7423 7681 7839 7947 7975 8031 8216 8227 8395 8659 8701 8714 8753 8814 8859 8903 8949 8988 9035 9054 9131 9163 9344 9644 9850 9883 10100 10201 10422 10459 10514 10591 10599 1060S 1CS12 10623 10772 10793 10804 11170 11193 11204 11257 11351 11399 11430 11593 11678 11686 11721 11744 11840 11908 11995 12036 12052 12287 12293 12358 12705 12777 12808 12862 12939 13073 13075 13193 13263 13306 13495 13651 13652 13722 13780 13873 13881 13939 13988 14021 14393 14454 14477 14478 14548 14834 14854 14893 15020 15096 15153 15195 15258 15276 15444 15496 15513 15518 15635 15649 15818 15967 15978 16139 16160 16453 16488 16577 16649 16656 16907 16920 16933 16942 17105 17121 17153 17182 17284 17358 17392 17408 17445 17729 17733 17759 17779 17789 17790 17941 18030 18082 18227 18255 18261 18330 18488 18501 18573 18592 18620 18658 18746 19148 19290 19302 19370 19382 19449 19494 19616 19726 19727 19809 19975 19991 20038 20043 20063 20Ö99 20169 20206 20241 20357 20610 20619 20690 20710 20730 20790 20941 20997 Nieten 282 636 885 1244 1597 1836 2024 2321 2625 2836 2989 3274 3536 3724 3899 4309 4484 4717 24 296 706 1027 1259 1614 1887 2050 2381 2722 2851 3037 3293 3543 3737 3973 4312 4515 4814 5109 5338 5339 5623 5631 5910 5983 6062 6113 6209 6234 6359 6375 6588 6602 6790 6811 7031 7074 7238 7241 7359 7368 7605 7617 78G1 7900 8047 8073 8319 8348 8537 8540 8842 8867 9135 9206 9438 9463 9672 9683 9793 9803 9990 105 310 741 1055 1300 1652 1896 2096 2338 2723 2859 3056 3294 3568 3751 4076 4331 4525 4824 5129 5357 5635 5997 6122 6241 6387 6613 6850 7123 7253 7420 7645 7919 8084 8374 8551 8875 9221 9473 9718 109 319 757 1056 1337 1736 1919 2121 273 274 451 830 841 1120 1153 1407 1524 1788 1792 1925 1954 2154 2163 2428 2431 2550 2559 2725 2749 2773 2784 2381 2382 2893 2939 3064 3126 3139 3217 3322 3350 3447 3453 3606 3622 3631 2695 144 394 825 1065 1386 1760 1924 2147 277 610 877 1241 1574 1833 2012 2250 2574 2813 2934 3251 3522 3716 3804 3805 3813 3848 3872 40S1 4101 4164 4246 4264 4334 4339 4369 4411 4461 4545 4548 4619 4690 4715 4878 4938 4949 4959 5043 5162 5176 5193 5215 5250 5337 5502 5545 5578 5608 5704 5714 5752 5301 5880 6008 6017 6034 6037 6061 6128 6134 6138 6171 6195 6272 6306 6320 6351 6354 6404 6422 6478 6552 6584 6639 6643 6652 6752 6765 6875 6877 6912 6941 7016 7166 7172 7199 7214 7217 7262 7288 7304 7323 7349 7454 7476 7524 7528 7545 7660 7753 7773 7809 7825 7920 7930 7932 7940 7958 8110 8142 8147 8223 8240 8391 8435 8441 8504 8533 8560 8603 8663 8689 8748 8885 8935 9012 9088 9123 9235 9303 9375 9382 9403 9516 9518 9550 9612 9641 9750 9751 9756 9759 9786 9855 9915 9943 9948 9953 9993 10024 10027 10042 10052 10139 10223 10273 10274 10276 10347 10337 10391 10414 10416 10475 10506 10520 10525 10527 10559 10568 10582 10611 10632 10751 10798 10811 10830 10836 10839 10916 10926 10957 10963 10967 11001 11122 11155 11201 11214 11241 11299 11393 11401 11419 11427 11495 11516 11534 11596 11641 11709 11743 11330 11378 11939 11993 12019 12044 12070 12073 12075 12101 12179 12263 12286 12294 12317 12356 12384 12385 12456 12461 12462 12502 12303 12556 12703 12710 12738 12759 12763 12351 12852 12878 12394 12903 12921 12948 13016 13036 13045 13017 13049 13082 13089 13180 13187 13212 13320 13222 13323 .13334 13378 13390 13432 13487 13551 13602 13614 13637 13736 13890 13399 13905 13950 13953 13967 13971 13989 13995 14027 14072 14107 14138 14180 14317 14374 14396 14442 14468 14527 14549 14595 14614 14653 14673 14720 14312 14828 14839 14929 14943 1504S 15067 15106 15130 15146 15172 15178 15199 15259 15304 15339 15348 15352 15373 15400 15490 15483 15535 15567 15611 15625 15763 15774 15790 15803 15832 15851 15884 15930 16079 16135 1S226 16261 16264 16273 16324 16434 16471 16474 16517 16526 16570 16579 16639 16695 16829 16842 16856 16861 16891 16914 16919 16986 17002 17010 17066 17077 17110 17168 17177 17212 17216 17218 17257 17278 17291 17429 17467 17493 17501 17504 17515 17563 17568 17687 17707 17712 17734 17S38 17842 17865 17893 17899 17938 17968 13076 13137 18155 18213 18246 18248 18396 18327 18360 18461 18470 18543 18596 18639 13678 18679 18727 18741 18776 18788 18806 18813 18829 18858 18888 18941 18972 18973 19070 19122 19142 19192 19198 19223 19229 19266 19280 19350 19416 19425 19428 19438 19453 19507 19524 19559 19580 19583 19710 19712 19718 19728 19758 19772 19787 19853 19860 19866 19880 19888 19889 19900 19915 19943 19952 19958 20014 20040 20041 20042 20044 20051 20093 20109 20134 20147 20181 20193 20195 20275 20314 20355 20359 20365 20404 20433 20468 20507 20567 20587 20639 20655 20677 20688 20700 20749 20768 20769 20779 20833 20904 20912 20927 20994 Verbeteringen 5e klas. 5e lijst: 1010 f70 ver valt; 9321 m. z. 9331; 16663 m. z. 16353; 20964 f 70 m. z. 20946 f70; 2655 m. z. 12655 niet; 14293 met niet.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 7