HET NIEUWE AVONDBLAD Verhooging benzine- belasiing voorgesteld. 20e JAARGANG No. 276 DONDERDAG 26 SEPT. 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; f 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.-bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. De Heeren in Den Haag. Minister-president Colijn is Dinsdag, na de zomervaoantie die bezinning heeft moeten brengen, weer met zijn volledige Kabinet voor de Tweede Kamer verschenen en heeft een rede gehouden waarin toenadering en bezwe ring als leidmotieven optraden. Toenadering tot de R.K. fractie en haar leider prof. Aal- berse, en bezwering om rustig te blijven tot iedereen. Dat „rustig blijven" zal velen irritee rend in de ooren klinken, in een tijd. van spanning en moeilijkheden als de huidige, maar minister Colijn's motiveering rechtvaar digt de bedoeling van de term wel. Als hij zegt „rustig blijven" heeft hij het over de financiëele situatie. Prof. Aalberse's vraag, of de regeering nu meent voldoende te hebben gedaan om door aanpassing van productie kosten en prijzen (onvoorziene omstandig heden voorbehouden) devaluatie te voorko men, beantwoordt hij aldus: „Vaste wil om dit te bereiken moet bij allen vooropstaan, maar de regeering, hoe vastbe sloten ook, staat vrijwel machteloos als het publiek blijft vluohten in de buitenlandsche valuta. Blijft men rustig, dan kan devaluatie, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, uitblijven. Dit is de vaste overtuiging der re geering." Een dergelijke slagzin-achtige term als „Rustig blijven" kan tot allerlei misverstand aanleiding geven. Minister Colijn had mis schien veiliger kunnen zeggen „Geen Pa niek", want nu worden er door sommige menschen verkeerde gevolgtrekkingen uit zijn motto gemaakt. Hij bedoelt niet dat wij maar met de armen over elkaar moeten gaan zitten afwachten wat ons nu weer be schoren zal zijn. Hij bedoelt natuurlijk niet dat Nederland zich maar met den stroom moet laten meesleuren en zich van de moei lijkheden, de zorgen en dë gevaren, die het •bedreigen, niets aantrekken. Hij bedoelt wèl: „Houdt het hoofd koel". Gemakkelijk is dat niet. Het is altijd ge makkelijker opgewonden te worden en tót overhaaste finaneieele maatregelen over te gaan om zichzelf te dekken, dan het hoofd koel te houden en het nationale belang ook in particuliere bedrijfsaangelegenheden te laten meespreken. Als de meerderheid in de Kamer inderdaad de deflationistische politiek van de regeering blijft toegedaan en dat schijnt wel zeker dan hoop ik evenwel, dat in dit debat nu ook eens het besef tot uiting zal komen dat de Heeren in Den Haag zelf het voorbeeld moeten geven. Afgezien van alle politieke waardeering en van de vraag, bij wie nu eigenlijk de schuld lag van de Juli-crisis, mag men in volkomen objecti viteit constateeren dat die crisis geen voor beeld gaf van „Rustig blijven", „Geen Pa niek", en „Houdt het hoofd koel". Het is de plicht van de Heeren in Den Haag een voor beeld van koel zakelijk beleid te geven. Het is te hopen dat velen hebben begrepen hoe gevaarlijk in een tijd als deze een derge lijke politieke verwarring als de crisis-van- Juli is. Het particuliere bedrijfsleven zal er bui tengewoon mee gebaat zijn als men uit scheidt met het eeuwige gedisputeer over de flatie en devaluatie. Het is al eerder gezegd in deze rubriek, maar het moge herhaald worden: de toestand van onzekerheid te de zen opzichte, onzekerheid die niet „onvoor ziene omstandigheden" geldt maar de vraag, of de Heeren in Den Haag niet plotseling totaal van koers zullen veranderen, schept een situatie die veel meer nadeelen mee brengt dan deflatie of devaluatie het ooit kunnen doen. Een toestand namelijk, ,,tus- schen hangen en wurgen", waarin de parti culiere bedrijfsleiders niet vóór en niet ach teruit durven, in dezelfde eindelooze bespre kingen en conferenties vervallen als de Hee ren in Den Haag zelf en zich intusschen met stijgende ergernis afvragen: „Waar moeten we nu eigenlijk heen? Wat willen ze nu eigenlijk?" Voorwaarde voor „Rustig blijven", „Geen paniek", „Houdt het hoofd koel" is derhalve in de eerste plaats dat de Heeren in Den Haag, vormende het parlement, deze stel regels zelf huldigen. Dit is geen politiek, maar een eenvoudige practische redeneering die altijd en in alle omstandigheden opgaat. Aarzelen, weifelen is altijd de slechtste niethode, die dus leidt tot de slechtste resul taten. Een vaste lijn is altijd verre daar boven verkieselijk. Die verwacht men en meent men te mogen eischen van de Hee- ren in Den Haag. R. P. Zieltogend Europa en ontwakend Azië, door P. E. Winkler. De Dietsche uitgeversmaatschappij heeft uitgegeven „Zieltogend Europa en ontwakend Azië", door P. E. Winkler. IJMUIDEN De verlegging der Noorsche visscherijgrenzen. Ook de Duitschers klagen. De Storm. Oude grens. Nieuwe grens. Eenigen tijd geleden hebben wij gemeld, dat er in Engelsc'he vissehea'ijkringen groote on tevredenheid bestaat over de door de Noorsche regeering ingevoerde wijziging der visscherij grenzen. Zooals men weet maakt Noorwegen, dat geen deel uitmaakt van de conventie, aanspraak op een territoriale grens van een mijl. Deze limiet is nooit internationaal erkend; de visschers vooral Engelsche en Duitsche, hebben het Noorsche standpunt echter gerespecteerd, om verwikkelingen te voorkomen, De nieuw ingevoerde regeling maakt het vissöhen aan de Noorsche kust voor de niet- Noorsohe schepen nog moeilijker en thans komen ook van Duitsche zijde protesten tegen de wijze, waarop de Noorsche regeering de visscherij van eigen vloot beschermt. Als ge volg van deze nieuwe bepalingen worden tal van goede vangplaatsen, die tot nu toe voor de buitenlandsche visschers open stonden, af gesloten en gereserveerd voor de Noorsche beugvisschers enz. Wel levert het bepalen van de grens der neutrale zóne, als gevolg van de grillige kust lijn bijzondere moeilijkheden op en herhaal delijk kwam het dan ook voor, dat buiten landsche, meestal Engelsche trawlers werden opgebracht wegens visschen in verboden wa ter, terwijl de schippers in de vaste overtui ging waren, buiten de 4-mijls zóne te hebben gevischt. De Noorsche regeering heeft thans een ra dicale oplossing gevonden. Van het Finsche gebied aan de Noordelijke IJszee af verder rond de Nooirdkaap Zuidwaarts tot Traenö heeft men langs 43 vaste punten, alle gelegen aan de uiterste Westgrens van de verschillen de eilandengroepen een grondlijn getrokken, waaraan de 4-mij0.is-zöne wordt bepaald. Door deze nieuwe grensbepaling, die evenals die der 4-mijlszöne in strijd is met alle internationale bepalingen, worden belangrijke deelen der open zee tot nationaal territorium verklaard. Het hierbij geplaatste kaartje van de Fugloy Fjord geeft daarvan een duidelijk beeld. O. K. VERBOND VAN VAKVEREENIGINGEN. Dezer dagen vond in het gebouw voor Chris telijke Belangen een vergadering plaats, be legd door het Oud-Katholiek verbond van Vakvereenigingen, waarvan het doel was het oprichten van een afdeeling. Als sprekers traden op de heer A. J. van Kleef van den I-Iaag met het onderwerp: „De Ontwikkeling der Vakbeweging" en pastoor F. T. van der Steen van Delft met het onder werp: „De Kerk en de Arbeidersbeweging". Na afloop der revoeringen gaf een aantai aanwezigen zich op als voorloopig lid. Binnenkort zal een nieuwe vergadering wor den uitgeschreven ter bespreking van statuten en reglement en van het reglement voor de werkloozenkassen. OPROEPING. De Vervangend Commissaris van Politie dei- gemeente Velsen verzoekt een ieder, die iets gezien heeft van het ongeval dat op Dinsdag 10 September 1935, des namiddags te 5V2 uur plaats had op de Koningin Wilhelminakade te IJmuiden, waarbij een 15-jarige jongen, die op een ladder stond te werken, door een wiel rijder werd omvergereden, tengevolge waar van bedoelde jongen op straat viel en hier door lichamelijk letsel bekwam, zich te zijnen bureele aan het Willemsplein te vervoegen, tot het verstrekken van inlichtingen hierom trent. Hem, die de aanrijding veroorzaakt heeft, wordt in zijn eigen belang aangeraden zich aan voormeld Bureau te vervoegen. MOEDERCURSUS TE SANTPOORT. Het bestuur van „Het Witte Kruis" ver zoekt ons opname van het volgende: De moedercursus die in de maand Juni wegens te geringe belangstelling niet kon doorgaan, zal nu bij voldoende deelneming worden gehouden in de maanden October en November. De cursus zal beginnen Donderdag 3 October a.s. 's avonds 7 uur en worden ge geven in één der lokalen van school F. (Dit laatste behoudens goedkeuring van B. en W. der gemeente Velsen). Er zal voor de dames die dezen cursus willen volgen zeer veel te leer en zijn. Vooral a.s. moeders kunnen daar vernemen hoe zij met de baby moeten omgaan. Het blijkt telkens weer dat door onvoldoende voorlichting dingen gebeuren, die zeer nadeelig zijn voor den zuigeling. Vróuwen en meisjes boven achttien jaar wordt dan ook ernstig" aangeraden, dezen cursus te volgen. De lessen zullen worden gegeven door Zr. N. Nieuwpoort, docente van de Prov. Commissie voor Kin der hygiëne. De kosten zijn zoo laag mogelijk gesteld en bedragen slechts één gulden voor den geheelen cursus. Voor deelneming kan men zich opgeven bij den heer G. van der Meer, Frans Netscher- laan 2 te Santpoort. Loodsdïenst gestaakt, trawlers niet uitgevaren. De maand September kenmerkt zich dit jaar wel bijzonder door een onrustige atmos feer. De eene depi-essie volgt op de andere. De zee heeft bijna geen tijd, om tot rust te ko men, want pas is dé Zuidwester uitgeraasd of opnieuw is hij opgestoken en opnieuw rollen geweldige brekers over de Zuiderpier. Reeds vroeg moest gistermorgen de loods- dienst het opgeven. Omstreeks 9 uur kwam de loodsboot de haven in. Er was natuurlijk als gevolg van den storm weinig in- en uit gaand verkeer. Schepen, die naar binnen moesten bleven „op de ruimte", schepen die naar zee moesten, achtten het raadzamer voor de sluizen te blijven liggen. Onder de enkele schepen die binnenkwa men was een Belgische kotter, die Dinsdag avond naar zee was gegaan, doch zijn po gingen. om de vischgronden te bereiken moest opgeven. Geen enkele trawler is uitgevaren. Eenige boomen ontworteld. De kracht van den storm was van dien aard, dat eenige boomen den strijd tegen hun aartsvijand moesten opgeven. In Velserbeek is een der oude linden van de Lindenlaan ontworteld. Omdat er gevaar bestaat, dat er meer slachtoffers zullen vallen en ook in verband met het afwaaien van zware tak ken, is het perk gesloten. Ook Waterland telt een slachtoffer. Een zware boom, die geen stand meer kon houden, viel dwars over den weg. Verder is in de J. P. Coenstraat een boom omgewaaid. „MICA". Men schrijft ons: De middenstand die immer paraat blijft, ook in deze moeilijke tijden, heeft weer een nieuwe pijl op zijn boog gespannen. Over eenige weken wordt er nl.door den gezamenlijken Ned. Middenstand, vertegen woordigd door zijn drie groote bonden, n.l.: de R.K. Middenstandsbond „de Hanze", de Chr. Middenstandsbond en de Kon. Ned. Midden standsbond een zeer groote reclamecam pagne op touw gezet: de Middenstands-Cam pagne, „Mica". Alleen de leden van genoemde drie bonden mogen hieraan meèdoen en helaas zijn er nog zoo velen die hun belang niet inzien en nog niet georganiseerd zijn die nog niet weten dat: Eendracht macht maakt. Doordat deze campagne gehouden wordt over heel Nederland, is de opzet natuurlijk veel grootscher dan dit zou kunnen door een plaatselijke vereenïgïng. Geweldige prijzen worden voor het publiek beschikbaar gesteld: landhuizen, auto's, ameublementen enz. en de kans om die te winnen heeft men evengoed in IJmuiden en Velsen als ergens anders. Men heeft niet anders te doen dan geduren de het tijdvak dat deze „Mica" wordt gehou den, zijn inkoopen te doen bij die winkeliers, welke aan deze campagne meedoen. Deze zullen kenbaar zijn aan de „Mica" raambiljetten. Nadere bijzonderheden en een lijst der deel nemende winkeliers zullen u t.z.t. nog worden bekend gemaakt. VRIENDSCHAPSFEEST „ROODE VALKEN". De A.J.C. Roode Valken houden a.s. Zater dag en Zondag een „vriendschapsfeest", waar aan ruim 800 jongens en meisjes zullen deel nemen. Zaterdagavond worden in drie zalen bijeen komsten gehouden, n.l. in Thalia, 't Wapen van Velsen en „De Daad". Des avonds 9 uur verlaten de deelnemers en deelneemsters de zalen voor een fakkeloptocht. De drie stoeten zullen elkaar ontmoeten op den Wijk aan Zeeërweg om vervolgens gezamenlijk naar het terrein, gelegen bij den spoorwegovergang bij Velserbeek te marcheeren. De moderne arbei dersbeweging zal den stoet op den Velserduin- weg nabij de Rembrandtlaan een groet bren gen. Degenen, die daaraan wenschen deel te nemen, worden te circa 9 1/4 uur op genoemd punt verwacht. VELSEN Uit de Gemeentebegrooting. Wat kosten Volksgezondheid en Volkshuisvesting? Volksgezondheid. Hoofdstuk IV der gemeentebegrooting is, dat der Volksgezondheid, waarvan het totaal der uitgaven f 68.371.44, dat der inkomsten f 36.643.51 bedraagt. Het nadeelig slot van dit hoofdstuk is derhalve f 31.727.93. Onder de uitgaven komen o.a. de volgende posten voor: Kosten van maatregelen, genomen krach tens de besmettelijke-ziektewet 1928 f 3981.49 (v.j. f 3&01.46) kosten van bestrijding van de tuberculose f 9225 (v.j. f 8825), kosten van den keuringsdienst ingevolge de vleesehkeurings- wet f 10380.30 (v.j. f 11409.80), bijdrage in de kosten van den keuringsdienst ingevolge de warenwet f 3300 (v.j. f 3500), kosten terzake van verzekering, pensionneermg enz. van ambtenaren en beambten f 3503.90 (v.j. f 3494.10), rente van geldleeningen f 2478.11 (v.j. f 2573.26), aflossing van geldleeningen f 1967 (v.j. f 2144.50), kosten van en bijdragen voor uitzending en verpleging' van kinderen in gezondheids- en vakantiekolonies f 1120 Oonv.), subsidie „Het Wit-Gele Kruis" f 1395 (onv.), subsidie aan de Maria-Sticht-ing f 10.000 (onv.), subsidie „Het Witte Kruis" f 7200 (onv.), kosten van den geneeskun digen- en gezondheidsdienst f 9670 (v.j f 9005.21uitkeering aan het rijk van ont vangen keurloonen bij invoer van vleesch f 2000 (v.j. f 1600), kosten terzake van den invoer van vleesch f 900 (v.j. f 841.50) bijdrage in de kosten van exploitatie van ziekenauto's f 1064.88 (v.j. f 1091.14), extra kosten van onderzoek naar den stand van de ratten-be- volking op zeeschepen f 105. Deze laatste post is iets nieuws. Er staat bij vermeld, dat de kosten van het onderzoek van zeeschepen, niet in het bezit van een ontrattingscertificaut "in de havens in de ge meente Velsen, door personeel van de ge meente Amsterdam, worden gedragen dooi de reederijen. De extra-kosten van f 15 voor hefc vervoer van Amsterdam naar Velsen, voor elk onderzoek, komen ten laste der ge meente. Onder de inkomsten staan o.a. de volgende posten: Heffing van gelden ingevolge art. 21 der besmettelijke ziektenwet f 500 (v.j, f 700) keur- en slachtloonen f 28000 (f 29.000), ver haal van pensioensbijdragen f 1385.82' (v.j. f 1380.42), bijdrage voor de provincie, ver- eenigingen enz. in de kosten van bestrijding der tuberculose f 2992.43 (v.j. f 2943.14) keur loonen ten behoeve van het rijk geheven bij invoer van vleesch f 2000 (v.j. f 1500), vergoeding van het rijk voor -het keuren van ingevoerd vleesch f 1000 (v.j. f 750). Volkshuisvesting. Hoofdstuk V, Volkshuisvesting wijst in uit gaaf aan een bedrag van f 444.763.68 en in ontvangst van f 390.824.52, zoodat dit hoofd stuk een nadeelig saldo olevert van f 53.939.16. De voornaamste, althans de grootste post op dit hoofdstuk is die, welke betrekking heeft op de voorschotten, verleend in het be lang van de verbetering der volkshuisves ting. Onder de inkomsten is voor rente en aflossing van deze voorschotten geraamd f 265.852.82 (v.j. f 265.802.82) terwijl de aan het rijk verschuldigde annuïteiten in totaal bedragen f 242.566.58 (onv.). Het totaal dei- genoten voorschotten, waarover de annuïtei ten zijn berekend, bedraagt rond f 5.550.000. Een bedrag van f 89.438.32 (v.j. f 71.203.25) is geraamd voor de rijksbijdrage, toegekend of toegezegd aan de gemeente in den ver hoogden rentevoet en in de materiaal prijzen, res. f 1047.67 en f 51.887.97, voor bijdrage van het rijk in het exploitatietekort der Woning bouwvereen'. „Bloemendaal-Noord" f 4028.34 en van de "Woningbouwvereen. „Velsen'' voor de 50 woningen van Hoogovens f 2474.34 en voor de bijdrage van het rijk als gevolg van de ingevoerde huurverlagingen f 30.000. Bovenstaand bedrag van f 89.438.32 wordt in uitgaaf gebracht op den post „bijdragen ter tegemoetkoming in de betaling van rente en aflossing van een door de gemeente ver leend voorschot in het belang van de ver betering der volkshuisvesting. Deze post be draagt in totaal f 124.873.97 (v.j. f 100.564.54) en is zooveel hooger dan de ontvangstpost, doordat ook de gemeente een bijdrage ver leent in den verhoogden rentevoet en de materiaalprijzen en wel totaal f 13.343.66. Verder ontvangt de Woningbouwvereen. „Velsen" voor de door haar overgenomen woningen van „Patrimonium" ter dekking van de annuïteit van het aanvullingsvoorschot een bedrag van f 3804.81 en voor den aankoop van meerderen grond in verband met het nieuwe uitbreidingsplan een bedrag van f 236.95. Aan den R.K. Vereeniging wordt voor het exploitatiejaar 19341935 een resti tutie verleend groot f 2174.12 van het te hoog berekende deel van den erfpachtscanon van het begin der exploitatie af, Verder wordt een bedrag van f 40.000 geraamd, te betalen aan diverse wonmgbouwvereenigingen als bijdrage in verband met de in 1935 ingevoerde huur- verlaging van verschillende blokken. Onder het hoofdstuk Volkshuisvesting vin den we ook de kosten van de bouwpolitie, waarvoor is geraamd een bedrag van f 12740.83 (v.j. f 12465.84). Voor leges van bouwvergun ningen is geraamd f 4500 (onv.) Met een halven cent per liter. Spoedig einde aan de pont-misère te Velsen? Tien millioen voorshands voor tunnel uitgetrokken. Het gouden feest van de Maria-Stichting te Haarlem. De heer Mr. J. N. -J. E. Heerkens Thijssen overhandigt aan de Moeder-Overste een cadeau van belangstellenden, bestaande uit een enveloppe met inhoud, voor de stichting. Achter de tafel Deken Sondaal. Ten behoeve van de financiering van den versnelden bruggenbouw is thans bij de Tweede Kamer een wets ontwerp ingediend houdende maatre gelen tot verhooging van de tijdelijke heffing van het bijzonder invoerrecht op benzine. Voorgesteld wordt, deze heffing van acht gulden te bren gen op acht gulden en zestig cent per ÏC0 K.G. Hiervan zal, naar in de me morie van toelichting wordt medege deeld, een verhooging van den ben zineprijs met een halven cent per liter het gevolg zijn. In art. 2 der voorgestelde wet wordt be paald, dat gedurende tien jaren, ingaande 1 Januari 1936, in maan delijksche termijnen een bedrag van f 2.250.000 per jaar in minde ring van de opbrengst van de invoerrechten wordt tegoedgeschreven aan de middelen van het Verkeersfonds. Als datum van inwerkingtreding der wet wordt voorgesteld 1 Januari 1936. De wet zou duren tot 1 Jan. 1939. In de toelichting wordt meegedeeld, dat dit voorstel is ingediend, daar de Tweede Kamer geringe geneigdheid heeft getoond de tijde lijke tolheffing te aanvaarden. Voorts staat in de toelichting vermeld: De regeering is tot de overtuiging gekomen, dat niet alleen de reeds ver melde bruggen moeten worden ge bouwd, maar dat de toeneming van het verkeer over het Noordzeekanaal bij Velsen evenzeer om spoedige verbe tering van den kanaal-over gang vraagt, door den bouw van een tunnel onder, of van een hooge vaste brug over het Noordzeekanaal. Voor de toevoeging van dit belang rijke kunstwerk aan het plan tot ver snelden bruggenbouw wordt voors hands f 10 millioen uitgetrokken. Het is te voorzien, dat binnenkort te Velsen zelfs met drie gelijktijdig in dienst zijnde ponten verkeersopstop pingen niet zullen uitblijven. Meer ponten zullen het waterverkeer hin deren, en omgekeerd zal dit verkeer het toenemende Iandverkeer gaan be moeilijken. Het van elkander onaf hankelijk maken van beide soorten verkeer is een steeds dringender eisch te achten. Bij het wetsontwerp zijn bijlagen gevoegd met uitvoerige becijferingen, waaruit blijkt, dat met een tienjarige storting in het Ver keersfonds van f 2,5 millioen, verkregen uit de verhooging der benzinebelasting met circa een halven cent per liter, een voldoende dek king voor een versnelden bruggenbouw ver kregen wordt. Tevens blijkt hieruit, d'at deze werken in slechte ruim twintig jaar worden afgeschreven. De in het wetsontwerp voorziene j aarlij k- sche storting is berekend op een gemiddelde belastbare hoeveelheid benzine van 375.000 000 K.G. per jaar, hetgeen aan de hand van de statistieken over de laatste jaren wel een aan nemelijke basis voor de berekening is te achten.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1