Nieuw systeem. Als Nederland sancties zou moeten toepassen. BEVERWIJK Aardappelfraude voor de tuchtrecht-commissie. Zware geldboeten geëischt. Een aardappelenhandelaar hier ter plaatse a genaamd, had zich voor de Commissie voor Crisistuehtrechtspraak te Alkmaar te verantwoorden wegens meermalen gepleegde overtredingen van het A-ar-dappelenibesluit. -Onbedekt vervoer van aardappelen). De eisch was f 2500 boete, namelijk f 1000 wegens niet betaalde rechten en f 1500 wegens het omkoopen van een ambtenaar. De uit spraak volgt later. Wij vernamen nog, dat een controleur uit Beverwijk van wien des tijds geruchten de ronde deden, als zou hij in de "frauduleuze handelingen de hand heb ben gehad, in deze zaak als getuige optrad, evenals een knecht van den aardappelen handelaar, PRIJSUITREIKING FLORALIA VEREENIGING. Donderdagavond werden ln het Veilingsge bouw „Centrum" de prijzen uitgereikt aan de schoolkinderen, die met hun inzendingen op de tentoonstelling der Floraliavereeniging bekroningen hadden verworven. Aangezien deze feestelijke gebeurtenis gepaard ging met een filmvoorstelling, was de schooljeugd in eroote getale aanwezig. De heer Marx vertoonde een leuke teeken- fi'm een fraaie natuuropname, een klucht, waarom hartelijk kon worden gelachen en tenslotte de film van de Beverwijlsche hard draverij. welke op 5 September j.l. werd ge houden. Het bestuur van de harddraverijver- eeniglng had deze film welwillend ter be schikking gesteld voor de eerste vertooning aan de schooljeugd. Het spreekt vanzelf, dat dit op hoogen prijs werd gesteld. De jonge lui leef den weer geheel met den strijd mee en uit hun luidruchtige opmerkingen kon niet worden afgeleid wie van de pikeurs tot de favorieten behüoren. Dat de schooljeugd het gebodene op zeer hoogen prijs stelde behoeft geen betoog. Na vertooning van het filmprogramma wer den de prijzen van de tentoonstelling uitge reikt. Ook verscheidene ouders toonden be langstelling in het nuttige werk der Floralia vereeniging door bij de prijsuitreiking tegen woordig te zijn. De dames hadden de prijzen weer met uiterste zorg aangekocht, zoodat elk kind, dat een prijs had gewonnen, in het be zit kwam van een mooi en nuttig geschenk, waarin de anderen, die niet tot de gelukkigen behoorden een aansporing konden zien nog beter hun best te doen en zich nog meer toe te leggen op het verzorgen van de planten. Overigens keerden ook zij niet ongetroost huiswaarts, want het bestuur had hun nog een prettige verrassing bereid. Dankbaar en zeer voldaan over het geno- tene trokken de kinderen huiswaarts. Het bestuur van de Floraliavereeniging kan weer met voldoening op den in dit jaar gepresteer- den arbeid terug zien. SCHAAKCLUB „WEENINK". Woensdag hield de schaakclub „Weenink'' haar jaarlijkschen propaganda-avond welke ditmaal bestond uit een massakamp tegen de schaakclub „Haarlem-Noord". De voorzitter herinnerde in zijn openings woord aan de vriendschapshanden, die tus- schen de beide clubs waren aangeknoopt en bood ter herinnering aan dezen avond, den voorzitter van Haarlem-Noord, het Weenink- Gedenkboek aan, waarin de heer H. Smit op fraaie wijze een opdracht had gecalligra- feerd. Ook de schaaklief hebbers uit Beverwijk en omgeving, die nog geen lid waren van d;e club, heette hij welkom en hij hoopte, dat zij zich' gedrongen zouden voelen de schaak sport meer intensief te gaan beoefenen er zich als lid van „Weenink" zouden opgeven. De voorzitter dankte verder den heer Leo Pe.elen, den exploitant van het clublokaal, die een prijs had beschikbaar gesteld voor degene die zijn partij op de fraaiste wijze zou weten te winnen. De prijswinnaar zou 1,Q to'r worden bekend gemaakt. Hierna werd een aanvang gemaakt, met de massakamp. Door het slechte weer was de opkomst van Haarlem-Noord niet zoo groot als aanvankelijk was gedacht. Hun aan tal bestond uit 15 spelers, terwijl Beverwijk ongeveer een dertigtal daartegenover kon stellen. Aan 21 borden werd gespeeld. Van de eerste 15 borden luidde de uitslag 8 1/26 1/2 in het voordeel van HaarlemNoord, met welk succes deze club door den voorzitter werd gecomplimeteerd. Doch ook voor „Weenink kan de avond een succes genoemd worden daar zich vijf der aanwezigen als nieuwe leden hebben aangemeld. Aan het slot dankte de heer van den Bosch de voorzitter van Haarlem-Noord, voor de prettige ontvangst, die hen te Beverwijk was te beurt gevallen. MIDDENSTANDSCAMPAGNE 1935. Het bestuur van de Beverwijksche Midden standscentrale heeft tot de leden van E.M.M. en de Hanze de uitnoodiging gericht deel to nemen aan de van 14 tot 26 October te hou- 1 den landelijke Middenstands-Campagne, ge- 1 naamd de „Mica", waaraan zeer aanlokkelijke prijzen zijn verbonden zooals een landhuis met grond, een luxe Ford, ameublementen, enz. De attractie is dat bij elk besteed be drag van 50 ets. en/of veelvouden daarvan het publiek bij de deelnemende winkeliers een puzzlestukje (Micaatje) ontvangen. Twaalf van deze Micaatjes, opgeplakt op een gratis verstrekt formulier, geven kans op een der fraaie prijzen. WANDELSPORT. KENNEMER WANDELCLUB. De K.W.C. neemt a.s. Zondag met een groep wandelaars deel aan den N.U.W. wan deltocht over 30 K.M. te Zaandam. Het vertrek per rijwiel is bepaald op 8.15 uur vanaf Café Oud Meerensteijn en om 8.54, uur per trein. Leider van de K.W.C.-groep is J. Dibbets. LEDENVERGADERING A.N.G.O.B. Donderdagavond hield de plaatselijke af- deeling van de A.N.G.O.B. een ledenvergade ring in het gebouwtje van de Federatie van Arbeidersesperantisten. De voorzitter, de heer Veth deelde mede, dat van de hoofdonderwijzers van de verschil lende scholen bericht was ingekomen, dat zij den A.N.G.O.B. medewerking willen ver- Leenen door de kinderen, die de school ver laten een propagandageschrift mee te geven Omtrent de propaganda-actie gedurende het winterseizoen werd vastgesteld dat de actie ingezet zal worden met een extra col portage met „De Geheelonthouder", waar voor enkele leden zich beschikbaar stelden. Verder zal de mogelijkheid van het orga- niseeren van enkele cursussen overwogen worden. Na de rondvraag, die tot geanimeerde dis cussies aanleiding gaf, sloot de voorzitter deze goed bezochte vergadering. WIJK AAN ZEE EN DUIN CRISISCOMITé. In tegenstelling met de werkwijze van vo rige jaren heeft 't crisiscomité besloten dezen winter geen wekelij ksche collecten te houden met de bekende busjes langs de huizen, doch twee groote collecten, waarvan de eerste op Dinsdag 8 October; de tweede in de maand Januari. De. invulformulieren voor giften en vaste bijdragen blijven gehandhaafd; zij zullen binnenkort worden verzonden. Voorts zal het Comité ook na de opheffing- van het Nationale Crisiseo-mité haar werk zaamheden voortzetten. SANTPOORT V R IJ D A G 27 SEPT. 1935 (In Frankrijk heeft een steen fabrikant ter afbetaling op zijn belastingschuld 1500 baksteenen bij den fiscus doen bezorgen.) Heer Fiscus, ik las in de krapt. Dat ginds in Frankrijk uw collega, Betaald is door een fabrikant Naar een systeem, waarin ik meega. Hij zond hem steenen, niet voor brood, Maar wel voor geld, in afbetaling, Hoewel de wet hem veel verbood, Vond hij hiertegen geen bepaling. Ik heb geen steenenbakkerij En kan u dus geen baksteen zenden, Maar draag toch graag mijn steentje bij En kom mij daarom tot u wenden, Met het zeer heugelijk bericht, Dat g' aan dit Fransehe nieuws moogt wijten, Dat ik mij van mijn duren plicht Finaal en spoedig hoop te kwijten. Ik zend u straks een bundel toe Van rijmen, die ik heb geschreven. Ik heb erop gezwoegd en hoe! Om u iets kostelijks te geven. Als u ze hebt „op prijs gesteld", Dan zult u zeker wel beseffen, Dat zij mijn schuld aan u in geld, In waarde verre overtreffen. Maar dit teveel schenk ik mijn land, Geef ze vrij uit, als geld. mijn rijmen. En 'k blijf, als rijmenfabrikant, Hoogachtend Uw P. GASUS (Sijmen). De gevolgen voor onze handelsbetrekkingen met Italië. te Santpoort, in het bezit der vereischte di ploma's als leeraar aan genoemde cursussen was bereid gevonden deze cursussen te geven. In zijn openingswoord zeide de voorzitter, de heer F, P. He-eremans, verheugd te zijn, dat de afdeeling thans een bekwaam leeraar in haar nabijheid weet, die bereid is de L. T. B. alhier meer vakkennis bij te brengen. Hij sprak daai'vooi' zijn dank uit en wenschte den leeraar in beider belang veel succes toe. Na ampele besprekingen besloot men in Novem ber een cursus te beginnen in bemesting-leer Aan de Holl. Mij. van Landbouw zal een ver zoek gericht worden aan d-e cursussen de-el te nemen. Een dergelijk verzoek was reeds ge richt aan den landarbeidersbon d „Sint Deus Dedit" Duur van d-en cursus, tien avonden van twee uur. Zeventien deelnemers gaven zich op. De heer v. Leeuwen uitte zijn voldoening over het voorloopige succes. Hij twijfelde er niet aan, dat een gunstig resultaat zal volgen. D-e voorzitter zeide, dat ook het hoofdbestuur vol ledig instemt met hetgeen hier verlangd wordt en dat de aanvrage om rijkssubsidie binnen kort wordt verzonden. .Hij wekte voorts op tot propaganda voor deelname en sloot hierna d-e vergadering. aadpleegt men de Nederlandsche statistische gegevens, afkomstig van het Centraal Bureau voor de Statistiek en de cijfers van het verslag der Nede-rlan-dsche Kamer van Koop handel in Italië over 19341935, dan kan men de nieuwste gegevens, die, welke een over-'als volgt uit: zicht geven van het handelsverkeer van Ne derland in het eerste halfjaar van 1935, ver geleken bij de overeenkomstige periode van 1934 met verschillende landen niet overslaan. Met betrekking tot Italië zien deze cijfers er Januari Juni 1934. JanaiariJuni 1934. Invoer uit Italië bruto gewicht ton Invoer uit Italië waarde X 1000.- Uitvoer naar Italië bruto gewicht ton Uitvoer naar Italië waarde X 1000.- 58.971 7.340 165.551 6.769 JanuariJuni 1935 JanuariJuni 1935 Invoer uit Italië bruto gewicht ton Invoer uit Italië waarde X 1000.- Uitvoer naar Italië bruto gewicht ton Uitvoer naar Italië waarde X 1000.- 65.486 5.853 159.452 6.836 Intusschen dient men bij de beoordeeling dezen cijfers de grootste voorzichtigheid in acht te nemen en deze in ieder geval te verge lijken met de jaarcijfers over 1933 en 1934, zoomede de gegevens der Italiaansche Statis tiek. Volgens de Nederlandsche cijfers is de handelspositie van Nederland t.o.v. Italië in de jaren 1933 en 1934 zeer sterk gewijzigd. Onze uitvoer naar Italië vertegenwoordigde in 1934 een waarde van 15.601.542 gulden tegen over 13.933.103 gulden in 1933. Een niet-on- aan-zi-enlijke vermeerdering dus. De import van Italië in ons land vertegenwoordigde in 1934 een waarde van 14.199.594 gulden, tegenover 16.733.760 gulden in 1933. Hier treft ons dus juist het tegenovergestelde beeld. Uit deze Ne derlandsche cijfers volgt dus, dat de handels balans met Italië in 1933 passief was tot een waarde van 2.800.657 gulden en in 1934 actief is geworden tot een waarde van 1,401.948 gulden. R. C. BREDERODE. Het 1ste elftal voelt zich in zijn nieuwe klas alweer uitstekend thuis en zet zijn over winningsreeks voort. Zondag jl. werd in den wedstrijd tegen V.V.H. een 32 achterstand met rust in een overwinning van 53 om gezet. Voor a.s. Zondag luidt het programma: Brederode 1—R.C.H. 6 2 uur V.S.V. 5—Brederode 2 12 uur. D.S.K. 3Brederode 3 12 uuf. De plaatsbewijzen voor den wedstrijd Hol land-Denemarken moeten a.s. Zaterdag avond om 8.3-0 uur bij den heer Vellinga wor den opgegeven, dus niet op a.s. Dinsdag zoo als aanvankelijk was bekend gemaakt. LAND- EN TUINBOUWBOND. De afd. Velsen van den L. T. B. belegde Woensdag een vergadering in café „Rozen- stem". Het doel dezer vergadering was te komen tot deelneming der leden aan de land en tuin- bouwcursussen. De heer Van Leeuwen, hoofd der R.K. school IJMUIDENAAR VERTOEFT MET EEN ZEIL- KANO OP HET STRAND. De heer Duyn die Zaterdag in zijn zeilkano vol moed de haven van IJmuiden verliet, heeft het nog niet ver gebracht. Toen de zee Zater dag tegen den avond bij opstekenden wind te woelig werd, zette hij zijn wankel vaartuig bij paal 73 op het strand en ondanks alle wilde geruchten, die er over hem de ronde doen, vertoeft hij daar nog.'Hij wacht hier waar schijnlijk beter weer of misschien zelfs het voorjaar af. We leiden dit af uit het feit, dat Duyn Donderdagavond in Zandvoort was om een onderstel (een as met een paar wielen) te leenen, waarmede hij zijn boot een eind om hoog wilde brengen, terwijl er toch geen sprake van was. dat de zee zoo hoog zou ko men, dat hij last van het- water zou krijgen. Volgens mededeelingen heeft hij werkelijk zijn kano een eind weegs tegen het duin opge bracht, zoodat hij veilig kan overwinteren. Overdag zwerft hij waarschijnlijk dooi' het duin en langs het strand, terwijl hij 's nachts slaapt onder de omgekeerde kano, die hem voldoende beschermt tegen regen en wind. Abessynische cavalerie, welke misschien straks over het slagveld zal rennen om tegen de Italiaansche stellingen op te tornen. Vreeselijke rit. Intusschen is het mogelijk geworden om de beschikbare Nederlandsche cijfers te verge lijken met de Italiaansche, omdat voor de eerste maal in de Italiaansche statistiek de cijfers van het handelsverkeer met Nederland zijn opgenomen. Blijkens de Italiaansche sta tistiek bedraagt de waarde van den invoer uit Nederland over 1934 circa 134.834.061 Lire en de waarde van den uitvoer naar ons land over hetzelfde jaar 134.531.727 Lire. De in voer uit Nederland in Italië is dus, volgens deze gegevens, grooter geweest dan de uit voer van Italiaansche producten naar ons land en wel to-t een bedrag van 302.334 Lire. Teneinde de beschikbare gegevens te verifiee- ren kan men de Nederlandsche cijfers omre kenen in Lires. Doeot men dit met de 1934- cijfers en tegen een omrekeningskoers van 7,93 voor de Lire, zijnde de officieele koers van 31 December 1934, dan blijkt de Nederland sche export naar Italië over 1934 een waarde te vertegenwoordigen van 123.720.128 Lire en de Nederlahdsoh-e import in Italië over dac jaar een waarde te hebben van 112.602.780 Lire. Dat zou dus moeten wijzen op een actief voor Nederland van 11.117.348 Lire. Waarin schuilt dit verschil? Het is blijkens een onderzoek door de Nederlandsche Kamer van Koophandel in Italië ingesteld feitelijk on mogelijk dit na te gaan; omdat de statisti sche clasificatie in beide landen verschillend is. Voor de statistiekposten, welke voor beide landen gelijkluidend zijn, worden geen ver schillen van belang gevonden. Dit geldt bijv. voor den invoer van Nederlandsche kolen en cokes, voor kaas enz. Intusschen is het beeld der Nederlandsch-Italiaansche handelsbewe ging, dat de Nederlandsche uitvoer naar Italië is toegenomen en dat de Italiaansche export naar Nederland is afgenomen. Merkwaardig is het in dit verband op te merken, dat de Nederlandsche Kamer van Koophandel Italië van oordeel blijkt te zijn, dat de vermin dering van den Italiaanschen uitvoer naar ons land niet zoozeer gelegen is in de Nederland sche contingenteeringsmaatregelen dan wel in de verminderde conc-urrentiemogelijkheid der Italiaansche producten. Van dezelfde zijde wordt evenwel meer waarde gehecht aan de Italiaansche, dan aan de Nederlandsche sta tistische gegevens, omdat in Nederland „bij den invoer van niet geeontingenteerde goe deren, en bij den export, eene grootere vrij heid in de verklaringen bestaat, terwijl'het in Italië niet alleen om daadwerkelijke in- uitvoer gaat, maar ook om effectieve her komsten en bestemmingen". Ik laat deze op merkingen verder onbesproken, ook al omdat de gebezigde argumenten moeiijk na te gaan zijn. Maakt men een overzicht van den Italiaan schen invoer in Nederland, gebaseerd op Ne derlandsche statistische cijfers en stelt men den totaal invoer op 100, dan was die tussehen 1931 en 1934 resp.: 37, 53, 79 en 58 procent. Daartegenover steeg de Nederlandsche uitvoer in die jaren naar Italië en bedroeg resp.: 1,32 (1932), 2,06 (1933) en 3.57 pro-cent van den totalen invoer in 1934. Naast deze gewichts- cijfers kan men ook een overzicht opmaken aan de hand der waardecijfers. Deze doen zien, dat de Italiaansche invoer in Nederland van 1931 tot 1934, resp. bedraagt: 1,04 pet. 1,20 pet., 1,38 pet. en 1,37 pet. Voor den Ne- derlandsehen uitvoer, aan de hand der waar decijfers, is het percentage tussehen 1931 en 1934 voor de Italiaansche markt resp. 1,13 pet., 1.53 pet., 1,92 pet. en 2,20 procent. Ook hier dus een voortdurende stijging. Voor waarde aan invoer in Nederland was Italië in 1934 het veertiende land, voor export het negende, in het totale handelsverkeer in waar de is Italië het tie-nde, in gewicht het negen de land. Tot de belangrijkste producten, welke wij uit Italië importeeren behooren: ongespon- nen wol, ongepelde rijst, versche of gedroogde zuidvruchten, versche groenten, veevoeder, ertsen, natuursteenen, ijzer en staal, meel en bloem van tarwe, granen en mout, manufac turen, wijnen, garens enz. Onze meest beken de uitvoerproducten naar Italië zijn. versch en bevroren vleesch, erwten, boonen en andere peulvruchten, aardappelen, kolen, cokes en oriketten, ijzer- en staalwerken, meelsoorten, chemische producten, plantaardige oliën, hui den en vellen, gedistilleerd en spiritus, vaar tuigen, lompen, oud papier enz. Uit een en ander blijkt voldoende, dat al zijn er landen waarmede wij een veel in tensiever handelsverkeer onderhouden Italië voor ons als leverancier en afnemer een belangrijke plaats. MOLLERUS. Geldleeningen Noord-Holland Totaal 3.628.500. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland stellen vooi\ ten laste van de provincie aan te gaan geldleeningen tot zoodanige nominale bedragen als noodig zullen blijken, om een som te verkrijgen ter voldoening van: a. f 128.000 wegens bijdrage voor den bouw van een nieuwe sluit te IJmuiden met bijko mende werken en ver-betering van het Noord- zeekanaal; b. f 3.325.000 wegens kosten van uitbrei dingswerken ten behoeve van het Provinciaal Electrieiteitsbedrijf c. f 145.000 wegens kosten van uitbreidings werken ten behoeve van het Provinciaal Waterlei-dingbedrij f d. f 15.500 wegens uitkeering aan het Pro vinciaal Ziekenhuis „Duinenbosch" te Cas- tricum voor buitengewone werken; e. f 15.000 wegens uitkeering aan de Pro vinciale Ziekenhuizen voor onvoorziene wer ken van buitengewonen aard. Deze leeningen zullen worden aangegaan tegen een reeële rente van ten hoogste 5 pet. 's jaars. De aflossingen hebben in gelijke of afloopende termijnen als volgt plaats: de sub a genoemde leening in ten hoogste 40 jaren. de sub b genoemde leening in ten hoogste 40 jaren. de sub. c genoemde leening in ten hoogste 15 jaren. de sub e genoemde leening in ten hoogste 10 jaren. Surinaamsche koffie wordt gesteund. 175.000 beschikbaar gesteld. De regeering stelt bij supple-toire begrooting aan de Tweede Kamer voor een bedrag van f 175.000 beschikbaar te stellen voor onmiddellijke steun verl-eening aan koffie-ondernemingen in Suriname. Ter saneering van de koffiecultuur in dit gewest zal voorts een „k-offiecentrale" wor den opgericht, waarin alle daarvoor in aan merking komende ondernemingen kunnen, worden opgenomen. Tevens wordt op deze suppletoire begrooting een post van f 38.750 uitgetrokken voor proefnemingen in het belang van bacoven- cultuur. SCHEEPVAARTBERICHTEN. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles 25 v. Cavalla te Izmir. Ajax 26 v. IJmuiden naar Kopenhagen. Amazone 24 van Amsterdam te Gdynia. Aurora 25 v. Bari naar Calamata. Baarn 24 v. Iquique naar Arica. Bodegraven 25 van Amsterdam te Callao. Hercules 25 van Stamboul naar. Paderma. Hennes 25 van Malta n. Alexandrië. Jun-o 25 van Barcelona naar Genua. Orpheus 26 van IJmuiden naar Hamburg. Stella 25 van Hamburg naar Amsterdam. Venus 25 van Algiers naar Genua. Helder, Amstm. n. Santander 25 (10.21 v.m.) 115 mijl Z. O. van Land's End Costa Rica, Barbados naar Amsterdam 27 (12 midd.) te Plymouth verw. Rhea, Venetië naar Amsterdam p. 26 Lydd. Fauna, 26 Sept. van Tarragona te Valencia. HOLLAND—AMERIKA-LIJN Damsterdijk 23 v. Vancouver n. Rotterdam. Leerdam Rotterdam n. N.-Orleans p. 25 Prawle Point. Nebraska Rott. n. Vancouver 25 v. Londen. HOLLAND—OOST-AZIë-LIJN Grootekerk (uitreis) 25 v. Colombo. Serooskerk (thuisreis) 24 v. Penang. ROTTERDAMSCHE LLOYD Kota Baroe (thuisreis) 26 v. Belawan. Dempo (uitreis) p. 26 Dover. Kota Nopan (uitr.) 26 Sept. van Port Said. Kota Gede, 26 van Hamburg naar Bremen. HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN. Reggestroom (uitr.) p. 25 Beachy Head. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein (thuisr.) 25 Sept. te Suez. HOLLAND—BRITSCH-INDIëLIJN. Streefkerk (thuisr.) 26 Sept. te Madras. HALCYON LIJN. Stad Dordrecht 26 v. Larmes te Rotterdam. Stad Zaltbommel 25 v. Civ. Vecchia te Huelva. Stad Vlaardingen, Vlaard. n. Wabana 25 (10.1 v.m.) 180 mijl W.Z.W. van Valentia. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Vulcanus 26 van Amsterdam n. Vlaardingen. Deucalion 26 van Amsterdam n. Rotterdam. Ganymedes 26 van Amsterdam naar Pernis. Montferland 26 v. Amsterdam n. B.-Ayres. Zaanland (thuisreis) 25 v. Santos. Salland (uitreis) p. 25 Fern. Nor, ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN Alpherat (thuisreis) 25 v. Victoria (Br.) Aldabi 25 v. Rott. te Hamburg. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan van Oldenbarnevelt (uitreis) 26 te Genua. Johan de Witt 26 v. Batavia te Amsterdam. Chr. Huygens (uitr.) 24 v. Singapore. Saleier (uitr.) 25 (8.36 v.m.) 73 mijl Z.O. van Niton. SILVER—JAVA—PACIFICLIJN Silverguava Calcutta n. Vancouver 24 v. Ma nilla. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Clytoneus 23 v. Liverpool te Batavia. Patroclus Japan n. Rott. 25 v. Hongkong. Glenshiel Dairen n. Rott. 26 te Penang. Menelaus Rott n. Japan 24 Penang. Helenus Batavia n. Amsterdam 25 te Suez. Eurybates Batavia n. Amst. p. 25 Perim. Phrontis Amst. naar Java 26 te Port Said. AANGEKOMEN: 25 September: Mangen, ss., Emden. 26 September: Karna, ss„ Leningrad. Sirius, ss., Londen, Johan de Witt, ss., Batavia Gateshead, ss., Newcastle. Wieringen, ms. Archangel Borthnick, ss., Leith, Douglas, ss., Goole. VERTROKKEN. 26 September: Ask, ss., Norrköping. Orpheus, ss., Hamburg. Ajax, ss., Kopenhagen, Rhein, ss., Hamburg Benwell Tower, ss., Rotterdam. Montferland, ss., Buenos Aires. Minsk, sb., Odessa. Kiev, sb., Odessa Te IJmuiden aangekomen schepen: Hoogovens Zweedsch Emden laden. Papierfabriek Ned. Archangel hout. ss. Mangen .s. Wieringen IJzerverscheping. Het Zweedsche stoomschip „Mangen" is in ballast van Emden aangekomen om bij de Hoogovens ijzer bij te laden voor een haven in Zweden. Houtaanvoer. Het Nederlandsche motorschip „Wierin gen" is van Archangel bij de Papierfabriek te Velsen aangekomen met een lading papier hout. Kotter vergaan. De kotter „Coralia" is te Thorshavn aan gekomen met 18 opvarenden van den kotter „Blithesome". Deze was de vorige week in den storm geraakt, waardoor alles op het dek kort en klein geslagen was en de ruimen vol water liepen. De opvarenden waren nauwelijks van boord gehaald toen het schip zonk. Zeewaardig bevonden. Het Grieksche stoomschip „Eeleni" dat van hier naar Gdynia bestemd was, en in het Oostzeekanaal schade beliep door aanvaring, heeft deze schade te Kiel gerepareerd en is nu weer zeewaardig bevonden. Het schip zette inmiddels de reis voort. Anti-semitische uitspattingen in Parijs. Gevecht voor een café. PARIJS, 25 September (Reuter) Een hon derdtal leden van de „Solidarité Fancaise", die van een vergadering kwamen, hebben met steenen geworpen naar een café, waar een. aantal Joden zat. Verder werden twee revolverschoten gelost. De Joden verlieten het café, en sloegen met stokken en ploertendooders op de aanvallers in, zoodat twee personen werden gewond. De politie arresteerde 12 personen, waarvan drie wegens het dragen van verboden wapenen.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5