Mussolini tot onderhandeling met Engeland bereid. THIJS IJS IN HET DAL DER NEVELS België. Radio-Procramma MAANDAG 30 SEPTEMBER 1935 BUITENLAND. Besluiten van den Italiaanschen Ministerraad. Italië niet uit den Volkenbond voor de in werking treding der sancties. Keizer Haile Selassi acht uitstel der algemeene mobilisatie niet langer meer mogelijk. De Volkenbonds» raad weer bijeen? LjrT DTTT A Mrnin/CTP kttt-t T\vic merken: Ik begrijp zijn juridische positie zeer HET BELANGRIJKSTE NIEUWS goed. Bij de uitlegging der teksten toont hij begrip en menschelijkheid. Mussolini besloot met de woorden: Het ware beter, indien Engeland ons ook liet begaan, zooals het dit altijd met anderen heeft ge daan. Over de zitting van den Italiaanschen mi nisterraad van Zaterdag is ten aanzien van de verklaringen van Mussolini over het Abessy- nische geschil een officieel communique uitge geven, waarin o.a. gezegd wordt: „Allen, die van goeden wil zijn, hebben hei recht van Italië tot afwijzing van de voor stellen der commissie van vijf erkend. De voor stellen hebben op geenerlei wijze rekening ge houden met de noodzakelijkheid van expansie en veiligheid voor Italië, maar zij hebben vol komen alle verdragen genegeerd, die op ver schillende tijdstippen 1889 en 1906 en later tot 1925 den voorrang der Italiaansche be langen in Abessynië hebben erkend. De Ita liaansche regeering zal geen initiatief nemen in een gebied, waar haar rechten miskend worden.Anderzijds heeft Abessynië in de dagen waarin de Volkenbond zich heeft ingemetseld in het formeele labyrinth der procedure, de mobilisatie van al zijn strijdkrachten voltooid met het doel, de Italiaansche koloniën aan te vallen". De Italiaansche ministerraad heeft de volgende besluiten genomen: „Italië zal den Volkenhond niet verlaten voor den dag, dat de Volkenbond zelf de volle verantwoordelijkheid op zich zal nemen van de maatregelen, die Italië, zullen treffen." „De regeering heeft aan de Engel- sche regeering meegedeeld, dat zij bereid is een overeenkomst aan te gaan, welke in overeenstemming zal zijn met de gewettigde aanspraken van Groot-Brittannië in Oost-Afrika." „De regeering verklaart op de plechtigste wijze, dat zij elke actie zal vermijden, die het terrein van het Italiaansch-Abessynische geschil zou uitbreiden." „De regeering kan de verklaring van den negus, dat hij zijn troepen bevo len heeft tot op 30 K.M. van de grens terug te trekken, niet ernstig opvat ten. In aansluiting op het bovenstaande meldt Havas uit Londen: De zinsneden in het communiqué van den Italiaanschen ministerraad, waarin wordt verklaard, dat de regeering te Rome bereid blijft met Londen te onderhandelen ter be scherming van de Britsehe belangen in Oost-Afrika wordt door sommigen beschouwd als een formeel aanbod voor bi-laterale on derhandelingen. Volgens inlichtingen van particuliere zijde, die een goede kans maken officieel te worden bevestigd, zou Engeland, in zijn hoedanigheid van Volkenbondslid, het weinig conform den geest van Genève vinden onderhandelingen buiten den Volkenbond om te voeren. Indien de Volkenbondsraad het echter eens te meer raadzaam acht eenigen zijner leden te advi- seeren de bemiddelingstaak te hervatten, dan zou Londen daarin een gegronde reden kun nen zien om niet te weigeren die taak weer op zich te nemen. Men is echter te Londen van oordeel, dat Frankrijk aan eventueele onderhandelingen zou moeten deelnemen. De aanval vervroegd? Men beschouwt in Italië, aldus Havas, het communiqué van den ministerraad als een plechtig document, waardoor Italië tegenover de wereld en de historie de verantwoordelijk heid van een ieder bij de komende gebeur tenissen vaststelt. De vastberadenheid van Italië is grooter dan ooit tevoren. Tot zijn expansie in Oost- Afrika is besloten. Het is niet onmogelijk, dat onder die omstandigheden de militaire actie eerder zal beginnen dan men aanvankelijk zeide. „Economische blokkade is oorlogsdaad". Wat den indruk in Italië van het commu niqué van den ministerraad betreft, het „Giornale d'Italia" schrijft, dat men thans duidelijk moet spreken en dat de Volkenbond jegens Italië niet rechtvaardig en onpartijdig is. Sluiting van het Suezkanaal en een econo mische blokkade kunnen door Italië slechts als oorlogsdaden worden beschouwd, die tot een verdedigingsoorlog zouden leiden. De strijd in Oost-Afrika moet beperkt blijven tot de Italiaansch-Abessynische betrekkingen Mussolini zal een nieuwe confe rentie niet weigeren. Het „Petit Journal" publiceert verklaringen die Mussolini heeft afgelegd tegenover den specialen correspondent van dit blad te Ro me, den "heer Alfred Mallet. Bij het onderhoud maakte Mallet de opmerking, dat men weder spreekt van een drievoudige conferentie, waar dé „vlam van Stresa" zou wor den aangewakkerd, waaripp de Duce antwoordde: Ik weiger dit niet! Mussolini betoogde, dat Italië volstrekt geen gebrek aan juridische argumenten heeft om zijn expansie in Ethiopië te rechtvaardigen. „In 1925", aldus de Duce, „zette ik mijn naam tegelijkertijd met den Engelschen am bassadeur, sir Ronald Graham, onder een ac- coord, waarbij Ethiopië feitelijk werd ver deeld! Verstaat u goed, in stukken gedeeld! Toen Mallet vervolgens vroeg of er ook bij het onderhoud met Laval te Rome sprake was geweest van een verdeeling van Ethiopië, riep Mussolini heftig uit: Weineen, Laval had niets te beloven, daar de zaak reeds met Engeland was geregeld. Bij de discussie over de kolo niale verdragen kwam Laval op voor de eco nomische rechten van Frankrijk in Abessynië in de zone van de spoorlijn Dzjiboeti—Addis Omtrent den Volkenbond deed de Duce op- Naar uit Addis Abeba gemeld wordt, heeft de Keize?\ van Abessynië in zijn telegram aan den Volkenbond ver klaard, dat hij een algemeene mobili satie niet langer meer kan uitstellen met het oog op de voortdurende ver sterking van het Italiaansche leger in Oost-Afrika. In het telegram staat verder: „Aangezien wij den vrede, toegedaan zijn, zullen wij voortgaan met den Volkenbond samen te werken, in de hoop, dat een vreedzame regeling in overeenstemming met het Volkenbondshandvest bereikt zal worden Wij moeten echter de ernstigste opmerkzaam heid van den Volkenbondsraad vestigen op den toenemenden ernst van de Italiaansche bedreiging en de aggressie, die gelegen is in het voortdurend zenden van versterkingen en de andere oorlogsvoorbereidingen. Wij moeten den Volkenbondsraad verzoeken zoo spoedig mogelijk alle voorzorgsmaatregelen te nemen tegen den Italiaanschen aanval. Wij her halen onze verzekering steeds met den Volken- bondsraad te zullen samenwerken". Uit Genève wordt in verband hier mede gemeld, dat de secretaris gene raal van den Volkenbond. Avenol, dit telegram ontvangen heeft en het na overleg met Litwinof heeft doen toe komen aan alle leden van den Volken- bondsraad. In Genève acht men het waar schijnlijk, dat een zitting van den Volkenbondsraad bijeengeroepen zal worden. Aangezien de Commissie van Dertien in feite den Volkenbondsraad vormt (met uitzondering- van Italië en Abessynië) is het mogelijk den Raad terstond bijeen te roepen. Eden bevindt zich nog in de omgeving van Genève. Laval is weliswaar afwezig, maar Frankrijk zou door Massigli kunnen worden vertegenwoordigd. In Volkenbondskringen wijst men er op, dat het noodzakelijk is, een aantal Vollcen- bonds-waarnemers naar Abessynië te zenden voor het vaststellen van de verantwoordelijk heid voor een aanval. Deze kwestie wordt thans nog steeds door de Commissie van Dertien overwogen. Engeland. Samuel Hoare antwoordt Parijs. De tekst van het door den minister van bui- tenlandsche zaken, Sir Samuel Hoare, onder- teekende schrijven, dat op het departement van buitenlandsche zaken 26 September j.l. aan den Fransclien ambassadeur is ter hand jesteld, is thans gepubliceerd. Dit schrijven vormt het Engelsche antwoord op de door Frankrijk gestelde vragen, in hoeverre men in de toekomst zou kunnen rekenen op een daad werkelijke en onmiddellijke toepassing door Groot-Brittannië van alle sancties volgens artikel 16 van het Volkenbondshandvest bij een eventueele schending van dit handvest en in geval een land in Europa zijn toevlucht zou nemen tot de wapenen. In het bijzonder doel de Frankrijk daarbij op de mogelijkheid, dat een Europeesche staat, al dan niet lid van den Volkenbond naar de wapenen zou grijpen. Hoare herinnert er in zijn antwoord aan, dat hij te Genève verklaarde, dat de Britsehe regeering bij niemand ten achter zou staan in haar vast besluit, naar de mate van haar vermogen de verplichtingen te vervullen, die uit de bepalingen van het handvest voort spruiten. Zooals Uw Excellentie zich eveneens zal her inneren, aldus Hoare, heb ik bovendien van mijn te Genève gehouden rede gebruik ge maakt, om elke veronderstelling van de hand te wijzen, volgens welke de houding der Brit sehe regeering een andere had kunnen zijn dan een van onwankelbare trouw aan den Volkenbond en aan alle beginselen, welke de Volkenbond vertegenwoordigt en ik legde er den nadruk op, dat de jongste reactie der Britsehe openbare meening had aangetoond, hoezeer de Britsehe natie haar volledigen steun geeft aan de regeering ten aanzien van de algeheele aanvaarding van haar verplich tingen, in haar kwaliteit van lid van den Vol kenbond, welke kwaliteit den fundamentee- len en talrijke malen betuigden grondslag vormt van haar buitenlandsche politiek. Ik voegde hieraan toe, dat de bewering of insinuatie, als zou deze houding om eenigerlei reden speciaal betrekking hebben op het ItaliaanschAbessynische conflict, een vol komen misvatting zou zijn. Niets zou inderdaad verder van de waarheid verwijderd kunnen zijn. In overeenstemming met zijn nauwkeurig omschreven formeele verplichtingen verklaar de ik en herhaal ik hier, dat de Volkenbond en met hem Groot- Brittannië op de bres staan voor de collectieve handhaving van het hand vest en in het bijzonder voor een vastberaden en collectieven tegenstand tegen iederen aan- valsstaat. Het is op dezen laatsten zin. dat ik speciaal de aandacht van Uwe Excellentie wensch te vestigen. Hoare zegt voorts o.a., dat het duidelijk is, dat in geval van wapengeweld graden van schuld en agressie mogelijk zijn, en dat der halve, wanneer artikel 16 van toepassing is. de aard der actie, waartoe op grond van dit ar tikel behoort te worden overgegaan, al naar gelang van de speciale omstandigheden kan verschillen. Daarbij moet echter onveranderlijk wat de verplichtingen krachtens de verdragen betreft, in herinnering worden gebracht, zooals ik ook reeds te Genève heb gezegd dat elasticiteit een deel is van de veiligheid en dat elk lid van den Volkenbond moet erkennen, zooals het handvest dit zelf erkent, dat de wereld niet onveranderlijk is. Geruchten om het bezoek van Von Ribbentrop. Naar aanleiding van het onderhoud, dat de Duitsche gedelegeerde von Ribbentrop met den Belgischen premier Van Zeeland heeft gehad, doen allerlei geruchten de ronde; zelfs wordt beweerd, dat von Ribbentrop het slui ten van een Belgisch-Duitsch non-agressie pact zou hebben voorgesteld. Het ministerie van Buitenlandsche Zaken aldus de Tel. weigeit een offioieele of officieuze mededeeling te doen over het doel der bespreking. Belangrijke verklaring van Van Zeeland te wachten. De Kamer- en Senaatscommissies voor bui tenlandsche zaken zijn bijeengeroepen voor een gemeenschappelijke zitting op Woensdag 2 Otcober. Op de agenda staat, naar de bladen melden, een belangrijke verklaring van den minister president en minister van buitenlandsche zaken van Zeeland over den buitenlandschen politieken toestand ste oogenblik besloten, dat de verkiezingen vandaag zullen worden voortgezet. Voor vele stembureaux zag men reeds vroeg in den morgen lange files staan. In den namiddag bleek, dat lang niet alle kie zers, die voor de stembureaux stonden te wachten, denzelfden dag nog aan de beurt zouden komen. Volgens berichten uit Duitsche bron wa ren er enkele uitzonderingen onder de kie zers, die slechts 5 minuten noodig hadden om hun stem uit te brengen, doch zou de meerderheid ruim een kwartier noodig heb ben gehad. Volgens deze berichten zouden de Litausehe politie-ambtenaren ook niet heb ben toegestaan, dat gébrekkigen of ouden van dagen per auto naar het stemlokaal wer den gebracht of dat zij bij het uitbrengen van hun stem geholpen werden. Volgens berichten van Litausehe zijde zou den leden van de Duitsche eenheidslijst in de stemlokalen te Juknaicisi en Aglonenai door provoceerend optreden onlusten hebben ver oorzaakt. Van Duitsche zijde wordt nog verklaard, dat in tal van stemboekjes de volgorde der candidaten niet in orde was, zoodat kiezers daardoor in de war werden gebracht, terwijl in sommige boekjes de namen van enkele candidaten zouden hebben ontbroken. Algemeen is men van meening, dat de aanwezigheid van buitenlandsche waarne mers, grootendeels leden van het diploma tieke en consulaire corps te Kowno, ten zeerste heeft bijgedragen tot het uitblijven van onlusten en het tegengaan van misstan den en overtredingen. (A. N. P.) Huey Long door zijn eigen lijfwacht neergeschoten? Kogel zou hem bij ongeluk getroffen hebben. Memelgebied. Verkiezingen duren heden voort. Ondanks de groote beroering, die de laatste weken in het Memelgebied heeft geheerscht in verband met de verkiezingen, waardoor de aandacht der geheele wereld op het Memelge bied is gevestigd, hebben zich Zon dag geen incidenten van ernstigen aard voorgedaan. Aangezien elke kiezer echter een blocnote ontving met ruim 200 pagina's, waarvan elk den naam van een candidaat bevatte, en elke kiezer van deze blocnote 28 vellen met de namen van zijn candidaten moet uit scheuren en in de stembus werpen, duurde de formaliteit zoo lang, dat in de meeste stembureaux de ongeveer 1000 kiezers, die er moesten stemmen, niet aan de beurt konden komen. In verband hiermee is op het laat- DRAiSttó-vANVALKENBURG'S-- c A -iLEVERTR/ (Adv. Ingez. Med.J ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Op liet eiland Alikas heeft Thijs nu verder niets meer te zoeken. Hij wil zoo snel mogelijk naar het schip terug om schipper Baard al zijn wonderlijke belevenissen te vertellen. Thijs is vastbesloten het prinsje op te sporen, aan wien de gouden kroon toebehoort. Dat zal hem wel heel wat moeite opleveren, maar Thijs is een dapper beertje, dat zich, zooals jullie weten, niet gauw uit het veld laat slaan. Hij zal ook bij het nieuwe avontuur zijn doel wel bereiken. Maar voor alles den terugtocht naar het schip aanvaard! Op een drafje loopt Thijs naar de rotsen toe, waar hij welgemoed de klim partij weer aanvangt. In een rede te Peoria in den staat Illinois heeft de predikant Peter N. H. Wynhoven een mededeeling gedaan over den dood van Sena tor Huey Long, die in het parlementsgebouw van Louisiana werd neergeschoten, welke reeds geruimen tijd in verschillende kringen de ronde doet, aldus het A.N.P. Volgens deze lezing zou de van den moord beschuldigde dr. Weiss niet op Long geschoten hebben, doch hem hebben aangesproken, waarop een woor den wisseling zou zijn ontstaan. Daarbij zou Weiss Long hebben aangevallen en hem in het gezicht hebben geslagen. Toen de lijfwacht, die Long vergezelde, dit zag, werden eenige schoten gelost op Weiss om den senator te be schermen. Een der kogels zou daarbij onbe doeld senator Long hebben getroffen. Door de verwarring en de snelle opeenvolging der ge beurtenissen zou de juiste volgorde van dit alles niet direct zijn waargenomen. f DE MANCHESTER GUARDIAN OVER ONZE MOEILIJKHEDEN. „De twee recente politieke en financieele crississen in Holland, die in werkelijkheid een enkele alsnog niet geëindigde crisis waren", schrijft de Manchester Guardian in een hoofd artikel, „hebben aangetoond hoe dit bij tra ditie individualistische en constitutioneele land op het oogenblik overheerscht wordt door twee sterke persoonlijkheden, den Pre mier Dr. Colijn en Koningin Wilhelmina". Het blad herinnert er aan dat er, toen Dr. Colijn in Juli aftrad om het verzet in de Tweede Kamer tegen zijn deflatie-politiek, geen ander politicus beschikbaar was sterk genoeg om een andere regeering te vormen en dat Dr. Co lijn met tennaastenbij het zelfde Kabinet te rugkeerde om tennaastenbij de zelfde politiek door te zetten. „Koningin Wilhelmina", ver volgt het blad, „die een moderne Koningin Victoria is in den grooten invloed welken zij uitoefent door middel van haar grondwette lijke bevoegdheden en haar persoonlijk karak ter, heeft wellicht zijn terugkeer bevorderd, en thans doet zij haar uiterste best hem te steunen in zijn strijd om den gulden op den gouden standaard te houden. Maar er is veel meeningsverschil over de vraag of de politiek voor handhaving van den gouden standaard, door middel van krachtige bezuiniging, be lastingen en een wipplank-ban kdisconto de juiste is, en het naburig voorbeeld, de deva luatie in België, wordt zoowel door de tegen standers als door de voorstanders van de hui dige politiek als argument gebruikt." De Man chester Guardian stelt dan vast dat Dr. Co lon's politiek niet zuiver deflationair is en dat subsidies aan den landbouw, industrialisatie en bevordering van openbare werken er mee samengaan. Het blad ziet sterke gelijkenis tusschen de poging in Nederland economische expansie samen te doen gaan met begroo- tingsbezuinigingen en de stoutmoedige hoe wel paradoxale pogingen van Laval in Frank rijk. De Fransche financieele wereld slaat Holland nauwkeurig gade want indien het geen velen meenen de devaluatie van den gulden in navolging van België vroeg of laat onvermijdelijk wordt, zou dit hevig terugslaan op het evenwicht van den franc. Maar daar er in Frankrijk eerste ministers naar keuze zijn, en een deel van de Kamer daar Laval graag zou doen vallen, is het niet onmogelijk dat Frankrijk Holland zal verslaan in dit spel van wie het langst op den gouden standaard zal blijven. ij Kathedraal door brand geteisterd. Vuur vernielt den koepel. De steekvlam in het spel? In de kathedraal van Como heeft een brand gewoed die de kostbare kunstvoorwerpen van deze kerk heeft vernield. Men neemt aan, dat de brand is ontstaan doordat loodgieters met een steekvlam aan het werk zijn geweest. De brand heeft den grooten koepel, die omstreeks 1700 door Filippo Iuvara is gebouwd, totaal verwoest. Van gasmaskers voorziene soldaten en brandweerlieden zijn er tenslotte in geslaagd de kerk binnen te dringen en verscheidene prachtige schilderijen en tapisserieën te red den. CONTROLE OP DE TELEFOONGESPREK KEN IN DUITSCHLAND WORDT VERSCHERPT. Naar de „Daily Telegraph" uit Berlijn ver neemt, zal in Duitschland binnen het kader van den strijd tegen vijanden van den staat en op grond van de wet, die de vrijheid van de pers en van het post-, telefoon- en tele- graafverkeer regelt, een scherpe controle worden ingesteld op alle telefoongesprekken. Te dien einde is men voornemens een or ganisatie in het leven te roepen, die uitslui tend tot taak zal hebben in geheel Duitsch land alle telefoongesprekken af te luisteren. Deze controle omvat o.a. de ambassades, ge zantschappen, consulaten, journalisten, po litici, Joden en alle personen, die verdacht worden van geringe aanhankelijkheid voor het bewind. In speciale gevallen zullen ge sprekken door middel van dictaphoons wor den vastgelegd. .(A.N.P.), DE EIERINVOER IN ENGELAND Nederlandsche eieren als Belgisch product o de Britsehe markt. (Van onzen Londenschen correspondent) Even voordat het parlement met vacantia ging bracht een lid onder de aandacht van den president van den Board of Trade, dat de invoer van eieren uit Nederland in dé eerst» helft van dit jaar 212,400.000 stuks had be dragen, terwijl in twee voorafgaande over eenzelfde periode de invoer niet meer was geweest dan ongeveer 57.000.000. Het lid vroeg aan den regeering of zij bij de Neder landsche regeering stappen wilde doen den uitvoer voor de rest van het jaar zoodanig te beperken, dat het totaal van het tweede half jaar van 1935 tien percent lager zou zijn dan de totalen der tweede halfjaren van 1933 en 1934. Het lid. dat om dezen maatregel vroe» had blijkbaar ruggespraak gehad met de lei ders van het binnenlandsch bedrijf, die hem de rekenkunstige getallen hadden opgegeven Hoe dat mag zijn geweest Dr. Burgin, de on derminister van Handel, antwoordde dat de Nederlandsche regeering reeds had toegezegd dat de zaak zou worden nagegaan. Latei- werd gemeld, dat Nederland aan het verzoek van Engeland op dit punt had voldaan. Dg Manchester Guardian maakt thans melding van een interssant gevolg. Nederland is op den gouden standaard. België is er af. Eenige Ne- derlandsche eierenexporteurs kwamen op het denkbeeld hun eieren naar Antwerpen te sturen, waar de kistmerken werden verwij derd en waar de eieren als Belgisch product naar Engeland werden gezonden. De zendin gen uit Nederland blijven in overeenstem ming met de gemaakte afspraak. Maar de Londensche markt heeft nu als gevolg van de listigheid voornoemd toch weer een teveel aan Nederlandsche eieren. A. K. VAN R. J DINSDAG 1 OCTOBER 1935. HILVERSUM I 1875 M. KRO-uitzending. 89.15 en 10.Gram. platen. 11.3012 Godsd. halfuur. 12,15 Schlagermuziek en Gram. platen. 2.Vrouwenuur. 3.4 Mode cursus. 4.15 Orkestconcert en Gram.pl., 6.15 Schlagermuziek. 7,15 Lezing. 7.35 Gram.platen (Om 8 uur Berichten). 8.15 Uitzending N. C. C. 10.Orkestconcert. 10,30 Berichten. Gram. platen. 10.45 Vervolg concert. 11,30 12.Populair concert. HILVERSUM n 301 M. AVRO-uitzending. 8.— Gram. platen; 9.Omroeporkest o.l.v, N. Gerharz. 10.— Morgenwijding. 10.15 Ge wijde muziek. (Gr. pi.) 10.30 Vervolg Omroep orkest. 11.Mevr. R. Lotgering—'Hillebrand: Keukentermen (II). 11.30 Orgelconcert. Fr. Hasselaar m.m.v. H. Stotijn (hobo), 12,30 De Octophonikeis o.l.v. B. Drukker. 1.30 Omroep orkest o.l.v. A. v. Raalte, m.m.v. P. E. Bakker (viool). 2.30 Voordracht. J. G. H. Versteeg. 3.Pianorecital Pierre Paila. 3.304.Om roeporkest o.l.v. A. van Raalte. 4.15 Gram. platen 4.30 Radio-kinderkoorzang o.l.v. J, Hamel. 5.Voor kleine kinderen. 5.30 Het Ly ra-Trio. 6.1*5 Gram. platen. 6.50 Causerie mevr. I. de Leeuwvan Rees. 7.Ir. F. A. Brandt: Van zomerva can toestemming tot ern stig besef. 7.15 Ferdy Kaufmann en zijn or kest. 7.40 Causerie door prof. dr. A. H. M. J. van Rooy: De mensch en zijn bouw. 8.— Be richten en mededeelingen. 8.10 Avond ten bate van het Nat. Crisis-Comité Gram. p!, Jhr. S. van Citters (toespraak). Omroeporkest o.l.v. N. Treep, m.m.v. H. Viskil (tenor) en Prijsvraag door Koos Koen. Om 9.15 Rede door H. K. H. Prinses Juliana. 10.— Ferdy Kaufmann en zijn orkest. 11.Berichten. 11,20—12.— Uit „Carlton", Amsterdam: Ne ville Bishop en zijn Band. DROITWICH, 1500 M. 10,3510.50 Morgenwijding. 11,05 Lezing, 11.20 Orgelspel S. Torch. 11,50 Voor de scholen. 12,10 Gram pl. 12,35 Het Elman-sextet. 1,20 Het Schotsche Studio Orkest m.m.v. P. Dow (alt), 2,25 Voor'de scholen. 3.10 Gram. platen. 3,55 Voor de scholen. 4.20 Lezing. 4.40 E. Hol mes (sopraan) en het Woodhouse-kwartet 5.35 Het BBC-Dansorkest o.l.v. H. Hall. 6.20 Berichten. 6.50 Haydn's Strijkkwartetten. 7.15 Fransche les. 7.50 Lezing. 8.20 Russisch blij waren. Cabaretprogramma. 9.05 Het BBC-orkest en -koor m.m.v. solisten o.l.v. St. Robinson. 10.-- Berichten. 10.30 Lezing 10.50 Pianorecital Franz Osborn. 11,35—12,20 De Grosvenor House Dance Band o.l.v. Sydney Lipton. RADIO-PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. platen. 12,35 Orkestcon cert o.l.v. Krettly. 8.20 Concert uit Denemar ken, 9.05 Zang o.l.v. Clérouc. 11.10—12,35 Dans muziek. KALUNDBORG, 1261 M. 12,202.20 Strijkorkest o.l.v. H. Andersen. 3.20—5.20 Omroeporkest o.l.v. Gröndahl. 8.20 Uit Parijs: Oude Fransche volksliederen. 8.50 Radiotooneel; 9.20 Pianorecital. 9.30 Gram.platen. 9.45 Interview. 10.30 Opera- en operettemuziek o.l.v. Reesen. 11,2012,50 Dansmuziek. KEULEN 456 M. 6.50 Concert. 12,20 Uit Leipzig: Omoep- orkest, blaasorkest en solisten. 2.35 Gram. platen. 4.30 Kamermuziek. 5.20 Omroepklem orkest o.l.v. Eysoldt. 8— Schrammelconcert. 8.35 Rijkszending: Wir fördern die Kohle, wir Schmieden den Stahl, beeld uit het Ruhr- gebied. 9.20 Omroeporkest o.l.v. Buschkot- ter. ROME 421 M. 9.Gevar. programma. 10.20 Kamermu ziek. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. platen. 12.50 Salonor kest o.l.v. Walpot. 1.50—2.20, 5.20, 6.35 en 7.3o Gram. platen; 8.20 Gevar. concert. 10.30— 11.20 Gram. platen. 484 M.: 12.20 en 1.30—2.20 Gram. platen, 5.20 Dansmuziek. 6.20 Zang. 6.50 Viool recital. 7.20 Gram. pl. 8.2Ö Syniphonieconcert oJV, André. 10.3011.20 Populair concert. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 3,35 Zie Keulen. 9.20 Uit Londen: BBC-or kest o.l.v. Sir Henry J. Wood. 10.20 Berich ten. 10.50 Zang en piano, 11,05 Weerbericht. 11,2€12,20 Kamermuziek.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2