Een invlieger. ALS IEMAND VERRE REIZEN DOET (De Spaansche vlieger Pombo is van Europa naar Mexico gevlogen om het jawoord te verwerven van zijn Mexieaansche aangebedene, die deze vlucht als voorwaarde had gesteld.) Wel, hebt u dat gelezen Van die Mexieaansche schoone? Die wel een man wou hebben, Maar dan niet zoo'n heel gewone. Zij stelde de conditie, Dat hij in de lucht moest stijgen En naar Mexico moest vliegen, Om haar hart en hand te krijgen. In d' oogen van dien Spanjaard Was zij wel dat offer waardig, Hij was verliefd en moedig. Dus hij was al gauw reisvaardig Zoo vloog hij in zijn vliegtuig En hij vloog in hooge luchten, Hij vloog in enkle dagen En hij vloog in diepe zuchten Hij vloog ook in een valhelm En een leeren vliegersjassie, En hij vloog in vervoering Van zijn groote liefdespassie. Zoo vloog hij in haar armen Ja, in letterlijken zin Valt hier te constateeren, Zoo vloog die man erin. Voorloopige handelsregeling met Denemarken. Onze delegatie niet ontevreden Besprekingen worden voortgezet. Naar ons ter oore komt, zullen de handels besprekingen, welke door een Nederlandsche delegatie in Kopenhagen met de Deensche autoriteiten werden gevoerd, binnenkort af- loopen. Er is tusschen beide delegaties over eenstemming bereikt over een voorloopige re geling, welke inmiddels reeds in werking is getreden. Gezien de vele moeilijkheden, welke overwonnen worden moesten, is men van Ne derlandsche zijde niet ontevreden over dit resultaat. De besprekingen worden ten aanzien van enkele punten nog voortgezet. EEN VREEMDE HISTORIE. Te Arnhem is één dezer avonden een sur veilleerend agent van politie aangesproken door een Duitscher, die in opgewonden toe stand verkeerde, en die hem zeide dat hij juist was ontsnapt aan een drietal Hollandsche communisten, die hem met een revolver had den bedreigd en die hem rijwiel en paspoort hadden ontroofd. Bij onderzoek bleek,, dat de Duitscher een brief had moeten bezorgen bij een vooraan staand communist te Arnhem; daar was hij door twee mannen afgehaald, die hem met een revolver in bedwang zouden hebben ge houden. De politie arresteerde twee personen, verdere aanhoudingen worden verwacht. (A.N.P.). Koningin en Prinses gehuldigd- Grootsehe betooging op den Dam. Het hoogtepunt van het Koninklijk bezoek aan de hoofdstad is onge twijfeld het huldebetoon geweest, dat Zaterdagmiddag op den Dam door de Amsterdamsche Oranje-gezinde burgerij aan de Koningin en haar dochter is gebracht. Dank zij de voor treffelijke organisatie en mede door de medewerking van de natuur, die zoowaar, na zich de vorige dagen van haar zwartste zijde te hebben doen kennen, voor een vriendelijk zonne tje gezorgd had, voltrok zich in bijna anderhalf uur een manifestatie van trouw en aanhankelijkheid aan Oranje, welke ongetwijfeld op beide Vorstinnen een diepen indruk zal hebben gemaakt. Van half twee af marcheerden de vele vereenigingen, scholen, groepen en deputa ties tezamen ver over de tienduizend deel nemers via de Damstraat het historisch plein op, waar zij door de orde-commissaris sen -haar plaats kregen toegewezen. Het front werd" gevormd door de jeugd, daar achter stelden zich de organisaties van oude ren op. Achter de afzetting op het verder beschikbare gedeelte van het midden-Dam- terrein en op de trottoirs aan de zijde van Dam en Kalverstraat had zich een enorme menigte belangstellenden verzameld; ook op de balcons en achter de ramen der omlig gende gebouwen groepten vele kijkers en kijksters en zóó bood weldra de aloude Dam, vooral ook door de zee van oranje en rood- wit-blauw vlaggen en de talrijke vaandels, een buitengewoon imposant schouwspel. Massazang en défilé. Een daverend gejuich weerklonk, toen klokslag drie uur, terwijl de marine de eer bewijzen bracht, de Koningin en de Prinses, vergezeld van den burgemeester, dr. W. de Vlugt, op het balcon van het Paleis ver schenen. Fotografen en filmoperateurs leg den op dat oogenblik het beeld vast van een enthousiaste massa; duizenden kinderen, die zwaaiden met vlaggen of met de oranje pro gramma's en duizenden ouderen, die wuif den met hoed of zakdoek. Een vroolijke noot in dit huldebetoon werd gevormd door eenige tientallen padvinders, die hun hoeden heen en weer lieten dansen op de hoog opgeheven stokken 1 Gezamenlijk werden eenige liederen ge zongen, waarna het défilé begon. Ter kerke in de Oude kerk. De Koningin en de Prinses hebben Zon dagmorgen den kerkdienst bijgewoond in de Oude kerk aan het Oude Kerksplein. Kort voor tienen kondigde de voorganger, ds. J. P. van Bruggen, voor de geheel gevulde kerk de komst van de beide Vorstinnen aan, er nadrukkelijk op wijzende dat het de wensch van Hare Majesteit was, dat door de ge meente aan haar aanwezigheid geen aan dacht zou v/orden besteed. Enkele oogenblikken later namen de Koningin en de Prinses geheel onopvallend plaats in de ronde bank tegenover den kan sel. De banken ter linker- en rechterzijde werden ingenomen door de leden van het gevolg, den burgemeester en den hoofdcom missaris. Des middags werd een bezoek gebracht aan de Rembrandt-tentoonstelling, waarbij de Koningin vooral groote belangstelling, voor de teekeningen van den Meester toon- MAANDAG 30 SEPT. 1935 Zeer zware Z.-W. storm loeide over ons land. de. Hedenmiddag zou de Koningin naar Apeldoorn vertrekken. De Prinses zou daar na nog in Watergraafsmeer gehuldigd wor den. Koningin en Prinses koopen schildex*stukken. Zaterdag hebben de Koningin en Prinses Juliana een bezoek gebracht aan de S.O.S.- ten toons telling in het Stedelijk Museum te Amsterdam. Door de beide Vorstinnen zijn daar eenige schilderstukken aangekocht. Door de Ko ningin werd aangekocht het stuk „Pointset- tia's van de schilderes A. C. van den Berg, ,De Munt" en „Nieuwe Kerk" (interieur) van den schilder H. Ch. Dekker, de ets „Amster dam" van A. Hemelman en de teekening „Haven Enkhuizen" van Dirk Kruizinga. Door Prinses Juliana werd gekocht „Tul pen" van Otto Hanrath. Windkracht 19 meter per seconde. Zeiljacht op het IJselmeer vergaan? Een nieuwe depressie, welker na dering gisteren reeds door de meteo rologen was waargenomen, is van de Golf van Biscaye omhoog gekomen en heeft, nadat Zondagmiddag tijdens het onweer de wind van Z.O. naar Z.W. omsloeg, waarbij gedurende vijf minuten een windkracht van 17 Me ter per seconde optrad, in de avond uren een hevige Z.W. storm over ons land doen losbarsten, waardoor op nieuw in vele gezinnen angst en vrees is gebracht voor de betrekkingen op zee. De Filiaal Inrichting van het Koninklijk Meteorologisch Instituut te Amsterdam no teerde tusschen 20.55 en 21,15 uur een wind kracht van 19 Meter per seconde, ongeveer, de snelheid, welke de Z.W. storm van 17 Sep tember behaalde en iets zwaarder dan de N.W. storm van verleden week. Door het slechte weer waren een aantal zieljachten, die op het IJselmeer deel hadden genomen aan de sluitingswedstrijden van de Koninklijke Nederlandsche Zeil- en Roei- vereeniging in nood geraakt. Vijftien sche pen kwamen in dezen wedstrijd uit. Geza menlijk werd de terugtocht naar Amsterdam, aanvaard. Door den plotseling opkomenden Zuid-Wester storm verrast, werd de groep uit elkaar geslagen en verspreid over het woelige IJselmeer. De „Schollevaer", een boeier van zestien Meter lengte, eigendom van de firma Bruynzeel te Zaandam, bereikte om ongeveer zes uur na een moeilijken tocht de Oranjeslui zen met aan boord de bemanning van een der kleinere vaartuigen, de „Fink II" uit Amster dam. De „Schollevaer" had dit scheepje op sleeptouw genomen, doch vermoedelijk omdat de afstand te kort gehouden was, stootte het scheepje tegen den boeier aan. De boegspriet brak met het gevolg, dat ook de mast over boord slingerde. De inzittenden kon over genomen worden, terwijl het vaartuig losgela ten moest worden. In onzekerheid verkeerde men nog over de „Onrust" van den heer Langenaar uit Baarn, waarvan om drie uur hedennacht nog niets naders bekend was. De gemeentepolitie passeerde om zes uur met twee booten, onder leiding van inspec teur De Groot, de Oranjesluizen. Vier uur lang werd het gebied tusschen het eiland Marken en de vuurtoren bij Durgerdam met behulp van zoeklichten afgezocht. Het eenige wat men vond, was een omgevallen jachtje, ver moedelijk het wrak van de „Fink ET', dat naar den dijk van den polder IJdoorn was gedre ven. Van de „Onrust" werd echter niets ge zien. Verschillende informaties bij schippers leverden evenmin resultaat op. Slechts even over tijd kwam de „Kasteel Sta verden" van de Holland Veluwe Lijn de sluizen binnen, aan boord waarvan men ech ter niets van eenig onheil had bespeurd. Zender te Kootwijk gestoord. De A.V.R.O. is Zondagavond gedurende een half uur gedwongen geweest te zwijgen, door dat de 100 K.W.-zender te Kootwijk, waar schijnlijk tengevolge van stormschade, defect is geraakt. Het noodweer dat te Kootwijk woedde, be lette het zenderpersoneel een onderzoek in de masten in te stellen. Men hoopte des nachts gelegenheid te hebben het defect op te sporen en te herstellen. De storing trad op vijf minuten voor ach ten op. doch het geduld van de luisteraars be hoefde niet lang op de proef te worden ge steld, want om half negen klonk de stem van den omroeper weer door den luidspreker. Dit was'mogelijk, omdat men inmiddels had over geschakeld op den onversterkten 10 K.W.-zen der, welke overdag wordt gebruikt. Het pro gramma kon hiermede verder vlot worden afgewerkt. BEVERWIJK. JAARVERGADERING R. S. B. ne eerste jaarvergadering van de vorig jaar trenchte vereeniging „Roomsche Sportbe- laneen" zal. °P Dinsdag 1 October in het ge~ houw*der K. S. A. worden gehouden. De agenda voor deze bijeenkomst vermeldt m de jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester, de benoeming van een contro- Lonimissie en een bestuursverkiezing. In overeenstemminng met het besluit van oprichtingsvergadering treedt het geheele Sestuur af. De heeren Joh. Coppens, C. G. J. poller, A. v. d. Plas en D. de Nijs stellen zich herkiesbaar. Bovendien zijn er vacatures ontstaan door bedanken van de heeren H. J. de Groot, J. Kramer en Beentjes. Tenslotte zal de verga dering zicl1 moeten bezig houden met ver- jdezing van een voorzitter. JUBILEUM ST. JOZEFGEZELLEN. jn de maand October zal de St. Jozefgezel- lenvereeniging haar derde lustrum vieren. De kerkelijke viering op Zondag 13 October zal worden voorafgegaan door een triduum. ju de laatste week van October zal in het K. S. A.-gebouw een feestuitvoering worden gegeven. SOCIALE ZONDAGEN. Het bestuur van de plaatselijke af deeling van den Ned. R.K. Volksbond heeft voor de komende wintermaanden weer een drietal Sociale Zondagen georganiseerd. De eerste is vastgesteld op Zondag 3 November. Behandeld wordt het onderwerp „De Volksgemeenschap maar Staatsalmacht". Hierbij aansluitend zijn de onderwerpen voor de beide andere Zonda gen „Het karakter van den modernen staat is kapitalistisch" en „De staat van de toekomst weer dienstbaar te maken." VERLOTING TROELSTRAOORD. Bij de trekking van de verloting ten bate van de Stichting „Troelstra-oord" te Beekber gen, waarvan ook in onze plaats en omgeving veel loten geplaatst zijn vielen de hoofdprij zen op onderstaande nummers: no. 1366 auto; 10194 ameublement; 21626 radio-toestel; 10968 Stofzuiger; 19668 stofzuiger. De volledige trekkingslijst ligt ter inzage in het lokaal van den Beverwijkschen Bestuur- dersbond. HET TWEEDE LUSTRUM VAN S. S. S. De R.K. Gymnastiekvereeniging Sport Staalt Spieren zal binnenkort haar tweede lustrum herdenken. In samenwerking met de veree niging „Roomsche Sport Belangen" zal de viering van dit jubileum worden voorbereid. OPHEFFING R.K. SPEELTUIN. Het bestuur van den R.K. Speeltuin heetf bekend gemaakt dat wegens gebrek aan vol doende belangstelling de speeltuin opgeheven wordt, WIJK AAN ZEE EN DUIN VERLAGING VAN DE HUURNORMEN. De afdeelingen van den Ned. R.K. Volksbond van den Christelijken Besturenbond en den Beverwij kschen Bestuurdersbond allen te Be verwijk, hebben aan B. en W. verzocht de huurnormen, volgens welke aan steuntrek- kenden huurtoeslagen worden verstrekt, met 50 ets. te willen verlagen. De huurtoeslagen worden thans verstrekt voor huren boven f 3,50 en voor landarbeiders boven f 3 per week. De vakcentrales willen deze bedragen te rug gebracht zien tot resp. f 3 en f 2,50 per week. TOESLAG OP ZIEKENFONDSPREMIE. De Ned. R.K. Volksbond, de Christelijke Be sturenbond en de Beverwijksche Bestuurders- bond, allen gevestigd te Beverwijk hebben een gemeenschappelijk adres gezonden aan den gemeenteraad, waarin verzocht wordt van ge meentewege een bijslag te verleenen op de te betalen premie voor het ziekenfonds ten be hoeve van de werklooze arbeiders. In het adres wordt o.rn. opgemerkt, dat velen zich niet meer zullen verzekeren voor genees- kundigt hulp of van die verzekering zullen moeten afzien, wanneer deze hun niet drage lijk wordt gemaakt. Deze menschen zijn dan aangewezen op de armenzorg, die hun van ge neeskundige hulp zal moeten voorzien. De vakcentrales achten dit noch in het belang van den patiënt noch in dat van de gemeente. Ter informatie van den Raad is het regle ment voor het verleenen van een toeslag op de ziekenfondspremie, zooals dit te Beverwijk tot groote tevredenheid wordt toegepast, bij het adres gevoegd. HEEMSKERK. „A. D. O." Het eerste elftal speelde te Krommenie tegen G.V.O. Twee minuten vóór de rust werd. de strijd wegens regen gestaakt. De stand was toen 1—1. Ook de wedstrijden van het 2e en 3e elftal werden wegens regen gestaakt. Alleen de ju niores speelden den wedstr^d uit, en wisten het tegen W.S.V. a tot een 21 overwinning te brengen. FEUILLETON. Een avontuurlijk verhaal van drie studenten. door ARNOLD BARTEL. (Nadruk verboden). Vt\ Verschillende badgasten de dames in fleurige standpyjama's de heeren in tennis- shirt met slip -over en wit flanellen broek zoeken een plaatsje voor de lunch. De beide eenzame studenten op het terras krijgen hon ger, maar hun reiskas laat niet toe dien hier te stillen. Daarbij bekruipt hun het onaange name gevoel, dat de deftige kellner, die reeds eenige malen om hun tafeltje heeft heen gedraaid, er nog slechts op wacht, dat zij nun ice cream soda eindelijk betalen en Verdwijnen. Het wordt een uur en het wordt twee uur. Eindelijk houden zij het niet langer uit en besluiten voor het Casino verder te wachten. Zy betalen en verlaten het terras. Buiten, rondom een plantsoen met pijn- R.-K. FABRIEKSARBEIDERSBOND ST. WILLIBRORDUS. Bovengenoemde bond hield Zaterdag een ledenvergadering in het R.-K. Vereenigings- gebouw, onder leiding van den heer H. J. Bleeker. De voorzitter deelde mede, dat het hoofd bestuur met verschillende dïretcies van fa brieken een onderhoud heeft gehad inzake wachtgelders met het oog op minder werk aan de fabrieken. Ais nog een en ander geregeld is. moet het hoofdbestuur de afdeelin ghiermede in ken nis stellen. Aan de orde kwam hierna het Va and elf on ds. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur, besloten heeft een vaandel te bestellen. Het heeft bij verschillende leveranciers opgaaf gevraagd, en heeft aan de firma Rietfort opdracht gegeven voor het maken van een ontwerp. Daar het vaandelfonds hiervoor echter lang niet toereikend is, heeft het be stuur besloten een zeker bedrag uit de plaat selijke kas te trekken en de rest aan'te vul len uit het vaandelfonds. Met algemeene stemmen werd dit voorstel aangenomen. Het vaandal zal gereed zijn met de jaar vergadering in Januari a.s. De penningmees ter, die het initiatief voor het Vaandelfonds genomen heeft, zal dan tevens zijn 10-jarig penningmeesterschap vieren. PROCESSIE NAAR HEILOO. Donderdag 3 Oct. vertrekt van hier de jaarlijksche processie naar Heiloo. Het ver trek der autobussen is Ibepaald op 8.45 'uur. De fietsen gaan om 8.30. Melksteunbeperking gaat 29 Dec. a.s. in. Regeering kan niet wachten tot 1 Juni 1936. Vereenvoudiging der administratie. Naar wij van de Nederlandsche Zuivel Centrale vernemen, is, te re nen vanaf 29 September 1935 de uit- keering op alle tot zuivel- of melkpro ducten verwerkte melk vastgesteld op basis van 2,56 cent per K.G. melk met een vetgehalte van 3,2 pet. De thans vastgestelde uitkeering stemt overeen met 67.2 cent per K.G. boter en 80 cent per K.G. melkvet. Bij verwerking van melk of boter zoodanig dat uit honderd kilogram melk van 3,2 pet. vet 3.60 K.G. boter verkregen worden, zal de uitkeering hierop dus f 2.42 per 100 K.G. bedragen. In een toelichting tot dezen maatregel wordt nog o.a. medegedeeld, dat de uit ver schillende omstandigheden voortvloeiende moeilijkheden den minister van landbouw en visscherij hebben doen besluiten, den datum van het in werking treden van de melksteun beperking, welke aanvankelijk op 1 Juni 1935 was bepaald, te verschuiven en nader vast te stellen op 29 December 1935. Weliswaar is deze datum minder geschikt dan 1 Juni van eenig jaar, doch aangezien het onmogelijk is, den datum te verschuiven tot 1 Juni 1936, zal dat bezwaar moeten worden aanvaard. Met groote stelligheid kan dus thans wor den medegedeeld, dat de regeling 29 Decem ber 1935 definitief in werking zal treden. De nog resteerende maanden zullen worden gebruikt, om de uitvoering in finesses verder voor te bereiden en mede om te trachten, de noodige administratie voor de melkveehouders te vereenvoudigen, hetgeen mogelijk geble ken is. Onbewaakte elscht dubbele voorzichtigheid. Botsing had wonder hoven wonder geen noodlottige gevolgen. Zondagmiddag kwart voor drie is op den onbewaakten overweg tusschen Heerde en Wapenveld een auto, waarin zich een gezel schap van zes personen uit Brummen bevond, door den motortrein, komende van Apeldoorn, aangereden. De auto werd opzij gegrepen en totaal ver nield. Hoewel dit een wonder mag heeten, bleven de inzittenden, behoudens enkele lichte kwet suren, ongedeerd. Het ongeval schijnt aan onoplettendheid van den autobestuurder te wijten te zijn. (A.N.P.) DE DRIE K ARTEERIN GS VLIEGTUIGEN IN SINGAPORE. De drie Havilland Dragon-Rapide vliegtui gen PH-AKU, PH-AKV en PH-AKW van de K.N.I.L.M., welke op weg zijn naar Indië en gebruikt' zullen worden bij de karteering van een gedeelte van Nieuw-Guinea, zijn in Singa- pore aangekomen. De vliegtuigen zullen daar r eenigen tijd blijven voor het nazien der mo toren. Aan boord is alles wel. (A.N.P.) boomen, parkeeren honderden auto's. Uit lou ter verveling kijken zij naar het merk en de nummerborden van al die' wagens. De mees ten zijn van Fransche nationaliteit, doch er zijn er ook uit Engeland, Italië en Amerika. Snavel zoekt ijverig naar een landgenoot, maar hij vindt er geen en Volkers valt het op, dat er ook geen enkele Duitsche wagen te zien is. Nauwelijks echter heeft hij deze ont dekking onder woorden gebracht, of hij ziet het kleine wagentje van meneer Spörcke, den auto-fabrikant, voorbij flitsen. Boven het nummerbord prijkt duidelijk de letter D. Op hetzelfde oogenblik schiet hem te binnen, dat meneer Spörcke van plan was vandaag een zeiltochtje te maken naar de Lerinsche eilanden. Hij weet dat zoo goed, omdat me neer Popodotisch in de hall van het hotel voor eenige vroegere medepassagiers van de „Ukami" plaatsen heeft besproken. „Wel nu nog 'mooier!" zegt hij verbluft. „Wie rijdt daar nu met dien kinderwagen van Spörcke?" En als hij Snavel's vragend gezicht ziet, deelt hij deze ter opheldering mede, dat meneer Spörcke daar ergens op de eilanden zit, zoodat hij onmogelijk tegelijker tijd hier met zijn auto voorbij kan rijden. Dit laatste moet Snavel toegeven en ook hij vindt het vreemd. „Ik geloof, dat er iets niet in den haak is", zegt hij', na een korte pauze. „En hoe meer ik er over nadenk, des te merkwaardiger komt het mij voor, dat Diesel het dure Casino heeft uitgezocht om ons te ontmoeten, terwijl hij niet eens verschijnt. Na kort beraad besluiten zij naar Hotel „Cóte d'Azur" te gaan om Diesel te zoeken. Als zij daar aankomen, blijkt er een soort paniek te heerschen. Een troepje gasten staat in druk gesprek gewikkeld en heftig gesti- culeerend bijeen; kellners en andere leden van het personeel rennen heen en weer en als zij door de draaideur de hall betreden, vliegt Harry Diesel op den voet gevolgd door Jean Martin, reeds op hen af. „Verdraaid waar zitten jullie dan toch? Hebben jullie mevrouw Manescu en Slivko- witsch niet gezien?" Maar dat is de beide anderen toch te veel. „Wat vraag je me nou?" zegt Volkers nijdig. „Als jij ons naar het Casino laat komen en ons daar bijna drie uur laat wachten, dan zien we niet veel meer dan een ongeduldige kellner, die niet ten onrechte meent, dat we niet zoo lang op één consumptie kunnen zitten Diesel staat een oogenblik sprakeloos. „Wat zegt hij eindelijk. „Ik zou jullie verzocht hebben in het Casino te komen.... Maar man, hoe kom je daar bij?" „Je hebt toch een jongen met die boodschap naar ons toegestuurd?" „Ach, klets Jean Martin weet nu blijkbaar voldoende en begeeft zich naar den ouden portier en een piccolo, die eveneens bij de draaideur staan. Ook hun wordt gevraagd, of zij ma dame Manescu en den bloemenman het hotel niet hebben zien verlaten. Maar beiden moe ten zich bepalen tot een ontkennend ant woord en een nietszeggend schouderophalen. Zij hebben zich bij het ontstaan van de vecht partij naar boven begeven, zoodat de draai deur eenigen tijd onbewaakt is geweest. Zij weten zelfs niet eens, hoe die bloemenman eigenlijk binnengekomen is. Leveranciers mo gen door den hoofdingang naar binnen. En nu zijn zij beiden spoorloos verdwenen. De hoteldetective is naar de kamer van mevrouw Manescu gesneld, maar deze is leeg en zelfs keurig opgeruimd. Ook het aan- grenzenden vertrek wordt nog aan een nauw gezet onderzoek onderworpen, maar de Roe- meensche is en blijft weg. Het poovere resultaat van zijn onderzoek deelt hij Jean Martin mede. Deze zegt slechts: „Alle bagage in beslag nemen! De dieven kunnen alleen door de onbewaakte draaideur naar buiten zijn gekomen. Daar staan auto's genoeg Diesel vertelt intusschen den beiden ande ren in 't kort, wat er gebeurd is. En als zij hem daarop meedeelen, dat kort geleden iemand de auto van meneer Spörcke moet hebben gestolen, weet Diesel onmiddellijk waar hij aan toe is: Popodotschi en zijn medeplichtigen zijn er natuurlijk in die auto met den buit van door! Snavel maakt Jean Martin deelgenoot van hun vermoeden en in een minimum van tijd wordt nu een, aan het hotel toebehoorende wagen gerequireerd. Een chauffeur is er op het oogenblik niet, maar daar er geen minuut te verliezen is, blijft er geen andere oplossing dan dat Diesel achter het stuur plaats neemt. De lastige rit van Malaga met een vreemde huurauto heeft hem moed gegeven. Zijn twee kameraden verklaren zich on- middelijk bereid mee te gaan. Jean Martin aarzelt een oogenblik. Moet hij hier blijven, de Fransche politie van het gebeurde in ken nis stellen en sporen vervolgen, welke in het hotel tezamen komen? Of zal hij onmiddellijk de achtervolging beginnen en trachten de gestolen auto in te halen vóór deze met zijn kostbaren inhoud de grens heeft bereist? Hij besluit tot het laatste, het aan den hoteldetec tive overlatend zich met de plaatselijke poli tie in verbinding te stellen en een seconde later zit hij bij de drie studenten in den wagen. Diesel zet den motor aan en met groote snelheid gaat het nu in de richting, welke door Volkers en Snavel als die, waarin de gestolen auto zich bewoog, wordt aangegeven. Het is de weg, welke over Antibes naar Nizza leidt. Er is hier een geweldig druk verkeer, maar Diesel werkt zoo heftig met de claxon, dat de andere automobilisten, zij 't ook onder het uiten van de noodige verwenschingen, on middellijk ruim baan maken. (Wordt vervolgd.)

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5