Op z'n kop. BEVERWIJK. d ,jC Kiesvereeniging „Recht en Plicht". ])e wethoudersbenoeming ter sprake. Geen commissie van onderzoek. In de gisteravond gehouden leden vergadering van de R.K. Kiesvereeni- ging „Recht en Plicht" hebben de le den zich in groote meerderheid uitgesproken tegen het voorstel van het bestuur, om een commissie van onderzoek te benoemen inzake de wet- ho^&jrsDenoeming. Blijkens de mededeelingen in de raadsver- van 3 Sept. door de leden van de Staatspartij heeft in de R.K. raadsfractie eeen eenstemmigheid geheerscht omtrent de benoeming van den R.K, wethouder. Zooals men zich zal herinneren werd de heer J. J. Bisschop benoemd. Van de zijde der R.K. raads fractie werden echter ook drie stemmen uit gebracht op den heer J. L. F. Post, wiens can- didatuur door de heeren M. Tromp en G. We- laeen werd gesteund. De meeningen in het be stuur van de kiesvereeniging waren ver deeld, omdat aan de hand van het reglement moeilijk uit te maken was, wie van de fractie leden schuld had.Daarom wilde het bestuur een commissie benoemen, die alles, wat zich omtrent deze wethoudersbenoeming had afge speeld, zou moeten onderzoeken. Van haar be vindingen zou zij rapport moeten uitbrengen aan de algemeene vergadering. Vele sprekers voerden over deze netelige kwestie het woord, waarbij echter niet werd toegestaan het debat een persoonlijk karak ter te geven. De eerste, die over het voorstel het woord voerde, wilde de zaak laten rusten, omdat de kiesvereeniging weinig zeggingschap in de aangelegenheid van de wethoudersbenoeming heeft. De leden van de R.K. fractie moeten bovendien naar eer en geweten handelen. Een ander lid betoogde, dat men eerst straf bare feiten ten laste moest kunnen leggen, om de menschen voor een soort rechtbank te kun nen dagen. De heer M. Tromp, raadslid, vroeg zich af hoe de verhouding in de fractie nu zal zijn. De voorzitter lichtte nog toe, dat het bestuur de commissie noodzakelijk acht, om uit te maken, of er in strijd met het regle ment gehandeld is. Daarna werd tot stemming overgegaan. Het resultaat was, dat 26 leden zich voor een com missie verklaarden, 53 leden brachten hun stem tegen het voorstel uit, zoodat het be stuursvoorstel met groote meerderheid was verworpen. Vervolgens werd nog het royement gehand haafd van een lid, dat in de commissie van de ingezetenen (den z.g.n. dubbelen raad) zit ting had genomen op een zetel, die de Groep- Eijking was toegewezen. Een voorstel van het bestuur, om een wij ziging te brengen in het verkiezingsreglement werd aangehouden tot een volgende verga dering. De heer J. J. A. Poncin werd bij enkele can- didaatstelling als lid van het bestuur gekozen in de plaats van den heer N. J. Zuurbier, die voor zijn functie bedankt had. DE STAND DER WERKLOOSHEID. Bij den gemeentelijken dienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling stonden Zaterdagmorgen in totaal 926 werk- loozen ingeschreven, die verdeeld waren in onderstaande vakgroepen: Beverwijk: Bakkers 3, bankwerkers 9, be hangers 3, betonvlechters 4, betonwerkers 6, blikbewerkers 6, blikslagers 2, bouwkundige opzichters 1, carrosseriemakers 1, chauffeurs 20, drukkers 5, electriciens 6( expediteurs 1, grondwerkers 55, behangers 5, kantoorbe dienden 2, 'kleermakers 1, landarbeiders 21, lasschers 2, letterzetters 1, loodgieters 2, losse arbeiders 191, machinisten 4, machine- drijvers 2, machinale houtbewerkers 4, mar merbewerkers 2, marmerpolijsters 1, metaal bewerkers 5, metselaars 9, monteurs 7, op perlieden 13, plaatwerkers 2, reizigers 1, schilders 14, schippers 3, schoenmakers 1, sigarenmakers 14, sorteerders 4, slagers 1, smeden 4, soldeerders 2, steenhouwers 1, stoffeerders 1, stokers 19, stucadoors 2, tee kenaars 1, timmerlieden 31, voegers 1, voer lieden 3, voorslaanders 2, winkelbedienden 5, dienstboden 1, werksters 1, zeilmakers 1, to taal 500 (vorige week 494). Wijk aan Duin: Bakkers 3,bankwerkers 9, behangers 1, betonvlechters 1, betonwerkers 3, blikbewerkers 1, blikslagers 5, carrosserie makers 1, chauffeurs 6, drukkers 1, electri ciens 4, grondwerkers 54, handlangers 3, kan toorbedienden 8, kappers 2, kellners 1, land arbeiders 28, loodgieters 2, losse arbeiders 99, lijnwerkers 1, machinisten 5, machinedrij vers 2, machinale houtbewerkers 1, metaal bewerkers 4, metselaars 8, meubelmakers 1, monteurs 4, opperlieden 23, reizigers 3, schil ders 5, schippers 1. schoenmakers 2, sigaren makers 2, stokers 3, straatmakers 1, stuca doors 3, timmerlieden 26, uitvoerders 2, voe gers 1, voerlieden 1, winkelbedienden 4, dienstboden 1, stuurlieden 1, totaal 337 (vo rige week 346). Heemskerk: Betonvlechters 3, betonwer kers 4, chauffeurs 3, electriciens 1, grond werkers 9, kantoorbedienden 2, landarbei ders 29, losse arbeiders 25, metselaars 1, op perlieden 6, reizigers 1, timmerlieden 4. voe gers 1, totaal 89 (102). VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Beverwijk, 30 Sept. 1935. Prijsnoteering: Spinazie per gr: kist f 1,40f 1,50 Spinazie per kl. kist f 0,50f 0,80 Sla per kist f 0,25—f 0,50 Postelein per kist f 0,55—f 0,60 Andijvie per kist f 0,30f 0,45 Wortelen per bos f 0,03f 0,10 Peterselie per bos f 0,02—f 0,04 Selderie per bos f 0,01f 0,03 Prei per bos f 0,06f 0,10 Bloemkool le per stuk f 0.10f0,16 Bloemkool 2e per stuk f 0,03f 0,05 Tomaten per K.G. f 0,02f 0,05 Uien per K.G. f 0,021/2—f 0,03 Kassnijb. per K.G. f 0,28—f 0,36 Snijboonen per K.G. f 0,07f 0,19 Dikke boonen per K.G. f 0,06—f 0,20 Spec. b. z. dr. per K.G. f 0,12f 0,22 Pronkboonen per K.G. f 0,05—f 0,08 Trösboonen per K.G. f 0,20f 0,26 Spruiten per K.G. f 0,07—f 0,08 Komkommers per stuk f 0,01f 0,04 Roode kool per stuk f 0,06f 0,08 Groene kool per stuk f 0.04—f 0,08 Aardbeien per doosje f 0,20f 0,25 Appelen per K.G. f 0,04f 0,08 Peren per K.G. f0,06—f0,10 Knollen per stuk f 0,02—f 0,04 Meloenen per stuk f 0,05f 0,10 AANGEHOUDEN. De politie alhier heeft een man aange houden, die in het Algemeen Politieblad ge signaleerd stond voor f 4 boete of 2 dagen hechtenis. Hij betaalde de boete en be hoefde dus zijn vrijheid niet te onderbre ken. DE VOORTREKKERS VIERDEN FEEST Dat de leden van de Wandelsportvereeniging ,,de Voortrekkers" behalve heel goed wande len ook uitstekend kunnen feestvieren hebben zij bewezen in de feestelijke bijeenkomst, welke ter viering van het één-jarig bestaan in de bovenzaal van café „Suisse" werd gehouden Na het welkomstwoord van den voorzitter, den heer Hoorns, die daarin ook den leider van de W. S. V. „Het 21ste" uit Utrecht betrok, werden nog eenige huishoudelijke aangele genheden afgehandeld. Daarbij kon de voor zitter de mededeeling doen, dat het bestuur een onderzoek had ingesteld naar den herkomst van een brief, die door den heer Gaart-huis was onderteekend. Het bestuur was tot.de conclu sie gekomen, dat de zaak zich geheel anders had toegedragen, dan verondersteld was. Spr. hekelde de houding van hem, die dezen brief geschreven had, den brief door een ander bad laten onderteekenen en zelf achter de schermen bleef. De heer Gaarthuis was daar mede dus volkomen gerehabiliteerd. De lei der van „Het 21ste" memoreerde het prettig verloop van de najaarsmarsch van de Voor trekkers. Het 21ste had niet alleen de prij zen meegenomen, maar ook een warme vriend schap voor de Voortrekkers. Spr. bood onder daverend applaus een plaquette aan. Nadat een filmvertooning was gegeven en de jongelui de dansvloer hadden geprobeerd, afgewisseld door een amusante voordracht van den heer Hessing, heeft de secretaris, de heer De Vries het jaarverslag uitgebracht, waarin hij den groei der vereeniging memo reerde, welke voornamelijk te danken was aan den voorzitter den heer Hoorns en zijn stille helpster Mevr. Hoorns. Zij beiden, aldus de secretaris hebben de Voortrekkers gemaakt tot een mooie en sportieve vereeniging. Na mens alle Voortrekkers ontving de Voorzit ter een verzilverd rookstelletje Mevr. Hoorns werd verrast met een doos bonbons. De heer Peelen had de vereeniging aan zich verplicht door een clublied te vervaardigen, dat geweldig in den smaak viel en waarvoor hij een daverend applaus in ontvangst laad te nemen. De Voortrekkers hebben daarna nog eenige uren op de meest prettige wijze feestgevierd en voor velen kwam het uur van scheiden nog veel te vroeg en daarin mag het bewijs worden gezien, dat deze feestavond door de leden en de gasten hoogelijk werd gewaar deerd. (Een Argentijnsch aviateur heeft 4 uur 27 minuten lang onafgebro ken ondersteboven gevlogen.) Als je een vogel vliegen ziet. Dan ga je licht aan 't vergelijken, Zoo kan de mensch het toch nog niet, Zoo zal hij 't ook wel nooit bereiken. Dat sierlijk zwenken door de lucht, Dat vleugelklappend vlugge duiken, Daar kan de mensch met zijn gerucht Van motorkracht toch niet aan ruiken. Maar één ding kan de mensch toch wel, De vogel niet, naar 'k moet gelooven, Al doet hij het dan maar als spel, De mensch vliegt desnoods onderstboven. Dat kunstje heeft een Argentijn Vier en een half uur uitgehouden, Hij mocht wel niet heethoofdig zijn En evenmin erg neusverkouden. Ik weet niet, wat den vreemden man Tot deze krachttoer heeft bewogen, Maar hij keek vast de wereld an, Toen hij zoo vloog, met andre oogen. De wereld staat thans op haar kop En mooi is 't niet om te aanschouwen, Stijg je nu onderstboven op In 't hemelsch smettelooze blauwe, Dan zie je d' aarde omgekeerd, 't Kan zijn dat als je haar zoo aanziet, Zij je het reeds zoo lang ontbeerd' Aloude schooner schouwspel aanbiedt. P. GASUS. PROPAGANDA-FILMAVOND. Evenals in den vorigen winter zal het N. V V. ook in het komende seizoen weer een pro- paganda-filmtoumé houden. Oorspronkelijk was daarvoor de film „Het groote warenhuis" ingezet. Later kwam echter de film „20000 jaar Sing-Sing" vrij, die door het hoofdbe stuur werd gekozen als hoofdfilm. Ook onze plaats is weer in de tournée op genomen. De voorbereiding van dezen film avond is reeds door den Beverwij kschen Be- stuurdersbond ter hand genomen, HET CONCERT VAN DE HUISVROUWEN Voor het a.s. eerste openbare, concert van het dameskoor, dat gevormd werd uit de leden van de afdeeling Beverwijk en Omstreken van de Nederlandsche Vereeniging van Huisvrou wen is de medewerking verkregen van Mevr. M. Gimbrére-van Delden, sopraan en Mej. Guus Max, alt, beiden te Haarlem. SANTPOORT WINTERPROGRAMMA VAN HET INST. VOOR ARBEIDERSONTWIKKELING. Het Instituut voor Arbeiders-ontwikkeling, afdeeling Santpoort-Bioemendaal heeft het winter-programma ais volgt samengesteld: Zaterdag 5 Oct. Openingsavond Film voorstelling „De Organist van Sint Veith". 's Middags kindervoorstelling. Donderdag 24 Oct.: Mej. Dora de Jong. Religieus-Socialisme in het persoonlijk leven. Donderdag 14 en 21 Nov.: C. Sipkes. Stu diereis door Noord-Afrika. Donderdag 12 Dec.: Mevr. M. Kaas-Albarda Muziekgeschiedenis (zang, piano, voor dracht). Zaterdag 11 Jan.: Filmvoorstelling. Donderdag 23 Jan.: Mr. Dr. G. v. d. Bergh. Het Heelal. Donderdag 13 Febr.: A. J. W. Kaas, arts, Noordzeeleven. Zaterdag 29 Febr. en Zondag 1 Maart: Tentoonstelling van boeken en werk van Funke Küpp-er. Donderdag 12 Maart: Drs. G. M. Neder- horst. Economische opbouw. Donderdag 26 Maart: Wordt gehouden in samenwerking met de Ned. Vereeniging' tot afschaffing van alcoholhoudende dranken. Zaterdag 4 April: Filmvoorstelling'. Alle lezingen en filmavonden worden ge- 1 houden in gebouw „De Toorts" Duinweg 32. Dezen winter wordt wederom een cursus letterkunde gegeven ten huize van de leid ster mevr. M. Kaas-Albarda,. VOETBALTO URNOOI. De Sport- en Ontspanningsvereeniging .Viribus Unitis" te Santpoort, samengesteld uit patiënten en personeel van het Provin ciaal Ziekenhuis nabij Santpoort, organiseer de een voetbaltournooi. Er werd deelgenomen door drie vereenigingen n.l. „Odin'', den Dol- der, „Excelsior" uit Utrecht en „Zon en Schild" uit Amersfoort, benevens de uitschrijver var. dit tournooi „Viribus Unitis" uit Santpoort Elke vereeniging kwam uit met zeven patiën ten en vier heeren van het personeel van bovengenoemd ziekenhuis Het mooie „Jacht- lust"-terrein aan den Duinweg leende zich uitstekend voor bovengenoemd tournooi. Er werd vaak aardig voetbal te zien gegeven. De muziekvereeniging O.K.K. uit Santpoort zorgde voor vroolijke muziek. De leider van het tournooi, de heer J. West, had veel succes De uitslagen waren ais volgt: ExcelsiorZon en Schild 01 Veribus UnitisOdin 07 ExcelsiorVeribus Unitis 21 OdinZon en Schild 02 Na eenige toepasselijke gesproken woorden van den heer J. West. die allen dankte voor hun medewerking, reikte Dr. J. M. Rombouts, waarnemend directeur van het Provinciaal Ziekenhuis de prijzen uit aan de winnaars DINSDAG! OCTOBER 1935 gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. VI. Vogels 2 2 0 0 4 10—1 2.— E. D. O. 5 2 2 0 0 4 7—1 2,— Haarlem 3a 3 2 0 1 4 14-4 1.33 Xinheim 3 3 2 0 •1- 4 6—7 1.33 Haarlem 3 3 2 0- •1 4 5—7 1.33 R. C. H. 3 3 1 1 1 3 11—4 1.— Stormvogels 4 3- 1 1 1 3 8—3 1.— Kennemers 3 3 1 0 2 2 4—4 0.67 D. W. O. 3 0 0 3 0 1—17 0.— Spaarnestad 3 0 0 3 0 0—18 0.— EERSTE KLASSE B' Spaarne vogels 3 3 0 0 6 236 2.— D O. 4 3 2 0 1 4 7—3 1.33 Schoten 2 3 1 2 0 4 10—7 1.33 R. C H. 5 3 2 0 1 4 8—8 1.33 E. D O. 3 3 2 0 1 4 6—6 1.33 Stormvogels 3 3 2 0 1 4 1216 1.33 Haarlem 4 3 1 1 1 3 613 1. Zeemeeuwen 2 3 0 1 2 1 711 0.33 R. C. H. 4 3 0 0 3 0 6—9 0,— heim 2 3 0 0 3 0 5—11 0.^ WIJK AAN ZEE EN DUIN DE OUDSTE INWOONSTER. De wed. E. van der Meij geb. Snijders, al gemeene bekend als „Opoe van der Meij" zal 14 October a.s. haar 102en verjaardag her denken. HET ééNRICHTINGVERKEER OPGEHEVEN. Ingaande 1 October mogen de Voorstraat en Verlengde Voorstraat van beide richtin gen weer bereden worden. De verkeersbor den op den hoek van den Reiweg en nabij 't Julianaplein verdwijnen weer. UIT DE STAATSCOURANT ONDERSCHEIDINGEN. Bij Kon. besluit is benoemd tot comman deur in de orde van Oranje-Nassau met de zwaarden (bij bevordering) de gewezen mi nister van Oorlog N. Bosboom, gepension- neerd luitenant-generaal titulair der artil lerie. BURGEMEESTERS. Bij Kon. besluit is aan C. Haringhuizen op zijn verzoek met ingang van 22 October eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Wieringerwaard. met dankbetui ging voor de door hem in zijn betrekking be wezen diensten. COBA IS GESTORVEN. Het Koninklijk Zoölogisch Genootschap Ar- tis heeft een aanzienlijk verlies geleden door het sterven van de bij de bezoekers van den dierentuin welbekende olifant Co-ba. Het die: kreeg dezer dagen een inwendig' abces, als gevolg waarvan een verlamming optrad waarna het op advies van den dierenarts is afgemaakt. Coba, een Sumatraansche vrouwelijke oli fant, was een geschenk van den heer W. C. Knoops en kwam op 13 Mei 1906 in het bezit van Artis. Zij is 31 jaar oud geworden De collectie olifanten bestaat thans nog uit een drietal exemplaren. ONVERMOEDE GEVOLGEN VAN ARBEIDS GESCHIL. Bij de brood- en meelfabriek „Ceres" te Amsterdam is onlangs een geschil uitgebro ken. Thans heeft de directie besloetn, de af deeling broodfabriek op te heffen en alleen de meelafdeeling in bedrijf te houden, ten gevolge waarvan 30 bakkers en een gedeelte van het andere personeel ontslag zal worden aangezegd, terwijl de mogelijkheid bestaat, dat de meer dan 50 depots van de broodfa briek zullen worden opgeheven. De algemeene Nederlandsche Bakkersgezel len Bond hoopt, dat deze week nog onder handelingen kunnen plaats hebben en dat de directie op haar besluit kan terugkomen. Hoewel deze trein 90 meter naar beneden stortte en tenslotte in de Mississippi terecht kwam, kwam niemand om het leven. WANDELSPORT. KENNEMER WANDELCLUB. De Kennemer Wandelclub nam j.l. Zondag te Zaandam deel aan den 30 K.M. propagan- dawandeltocht van de N. U. W. Allen volbrachten ondanks het minder aan gename weer In' den namiddag, met succes den tocht en verkregen daardoor het fraaie N. U. W. kruisje, terwijl de vereeniging een groepsprijs in haar bezit kreeg. De leiding was bij den heer Dibbets weder in goede handen. Zondag 13 October a.s. neemt de Vereeniging deel aan den wandeltocht van de Amst. Wan delsportvereeniging „Al Zingende Voorwaarts' waarvoor de inschrijving open staat tot en met 3 Oct. a.s. en Zondag 20 October aan den wandeltocht van de Haarl. Wand Sportver. „De Wandeltoerist" te Haarlem, waarvoor kan worden ingeschreven tot en met 12 Octo ber a.s. bij den Secretaris D. Brandwijk, Groenelaan No. 73 te Beverwijk. In verband met de trainingstochten in den a.s. winter, die begin November aanvangen, kan men zich als nieuw lid op geven voor de Kennemer Wandel Club. HAARL. VOETBALBOND. Ranglijstjes. EERSTE KLASSE A: SCHAKEN De match EuweAljechin. Het programma. Hieronder volgt het programma van de a.s, gebeurtenissen van het grootsche tournooi om het wereldkampioenschap Schaken tus- schen Dr. M. Euwe en Dr. A. Aljechin. Woensdag 2 October, 8.15 n.m.: Officieel© opening van het tournooi door Z. E. den Mi nister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, Prof. Dr. G. J. Slotemaker de Bruine, in de zalen van het Carlton Hotel te Amster dam. Alleen voor genoodigclen. Donderdag 3 October 5.30 n.m.: Aanvang van de eerste partij in het Carlton Hotel te Amsterdam. Indien deze partij wordt afge broken, vindt Vrijdag de voortzetting plaats. Het entree bedraagt f 1.20 incl. belasting. Vrijdag 4 October: Eventueele voortzetting van de afgebroken eerste partij te Amsterdam. Zaterdag 5 October: Rustdag. Zondag 6 October: Begin van de tweede partij in de Militie-zaal te Amsterdam. Het uur van aanvang wordt nader bekend ge maakt. Maandag 7 October: Voortzetting van de eventueel afgebroken partij van Zondag. Deze wordt eveneens gespeeeld in de Militie-zaal te Amsterdam. Dinsdag 8 October; Aanvang van de derde partij des avonds om 6 uur in het Carlton Hotel te Amsterdam. Woensdag 9 October: Eventueele voortzet ting van de afgebroken derde partij in het Carlton Hotel. Donderdag 10 October: Officieele opening van de eerste partij te 's-Gravenhage, in Hotel „de Witte Brug", des namiddags te 5y2 uur. Vrijdag 11 October: Eventueele voortzetting van de afgebroken partij in Hotel „de Witte Brug" te 's-Gravenhage. Zaterdag 12 October: Aanvang van de partij te Delft in de Studenten Sociëteit „de Phoe nix". Deze partij vangt aan te 6 uur n.m. Zondag 13 October: Eventueel voortzetting van de afgebroken partij in Delft: Het Comité deelt mede, dat voor iederen speeldag het aanvangsuur en de plaats waar gespeeld zal worden afzonderlijk worden be kend gemaakt. PAARDENSPORT. Courses te Duindigt. De uitslagen van-de courses, welke Zondag te Duindigt zijn gehouden, luidden als volgt: Oranjeprijs. Prijzendraverij 4e klasse, af stand 1730 M. 1. IJlbode (Eig. P. Kramer), 2. Eenie (Eig. stal Gruno) Narentaprijs. Ren op de vlakke baan voor paarden van 2 jaar en ouder. Afstand 1200 M. 1. Blue Heaven (Eiig. W. M. Habraken). 2. Elass (Eig. M. de Vries). 3. Etna (eig. mevr. B. T. van Doorne), i Kenya (Eig. mej. M. M. Wilson). Negende Heerrijdersprijs. Handicap eerste klasse voor paarden, welke in 1935 te Duin digt nog geen eersten prijs hebben gewonnen. Afst. 2000 M. 1. Diamant Bleu (Eig. C. F. Ock- horst) 2. Ellie (Eig. Mensinga) Orchideeprijs. Prijzendraverij 2e en 3e klasse Afstand 2040 Meter. 1. Xaisine Scott (Eig. Stal R) 2. Vassal (Eig. stal Gruno). Navarraprijsa Ren op de vlakke baan voor paarden van 2 jaar en ouder. Afstand 1200 M. 1. Fusée de Nuit (Eig. W. M. Habraken). 2. Staunch Welsh (Eig. Stal Duinhoeve). 3. Fra- mono (Eig. Mr. F. J. M. Bartels). Clandaprijs. Handicapdraverij voor twee jarige paarden. Afstand 1200 M. 1. Admiraal Bonnie (Eig. C. Kleijne). 2. Aura V (Eig. J. de Vlieger) Ostaraprijs. Handicap eerste klasse, afstand 2000 Meter. Eerste heat. 1. Epinard III (Eig. 'stal B) 2. Libertus (Eig. Stal Rembrandt). 2. stal B.) 2. Libertus (Eig. Stal Rembrandt). Tweede heat. 1. Calumet Aster (Eig. Stal Rembrandt). 2. Victoria (Eig. H. v. d. Pol). SCHEEPVAARTBERICHTEN. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Boschdijk. 28 van Philadelphia naar Rot terdam. Edam, 30 van Rotterdam te New-York ver wacht. Drechtdijk, Vancr. naar Rotterdam 29 van Cristobal. Statendam, New-York naar Rotterdam 1 (5 n.m. G. T.) te Plymouth verwacht. Burgerdijk, 27 v. Rotterdam te N -Orleans Maasdam, 28 van New-York naar Rotter dam. Veendam, Rotterdam naar New-York pass. 29 Lizard. Rotterdam, New-York naar Kingston Ja. 30 op Marant Keys gestrand. Beemsterdijk, Rotterdam naar Philadel phia pass. 28 Prawle Pt. Lochgoil, Vancr. naar Rotterdam 28 van San Francisco. HOLLAND—OOST-AZIë-LIJN .Meerkerk 30 van Jap. te Rotterdam. Serooskerk, thuisreis 29 Sept. van Colombo. Zuiderkerk (thuisreis) 27 Sept. te Osaka. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (thuisreis) 28 Sept. van Madras Hoogkerk 2-9 van Rotterdam naar Bremen. HOLLAND—WEST-AFRIKALIJN. Amstelkerk, 30 v. Hamburg te Amsterdam. Maaskerk (thuisreis) 28 Sept. v. Duala. HOLLAND - AFRIKA LIJN. Meliskerk (thuisreis) 30 te Port Natal. Tayari, Amsterdam naar Zuid-Afrika pass. 29 Dungeness. Randfontein, 30 van Amsterdam naar Hamburg. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Agamemnon, 28 van Mutzuna te Kymassi. Ajax 29 van Kopenhagen te Odense. Bacchus, 28 van Vigo te Lissabon. Berenice, 29 van Kopenhagen te Amster dam. Boskoop, Chili naar Amsterdam 29 te Li verpool. Costa Rica, 29 van Barbados te Amster dam. Fauna, 28 van Alicante naar Malaga. Helder, 28 van Santander naar Cadix. Hercules 28 vn Pandemia te Bourgas. Juno, 28 van Genua naar Palermö. Orpheus, 29 van Hamburg te Amsterdam. Perseus, Stettin naar Amsterdam pass. 29 Brunsbuttel. Poseidon, 28 van Livorno naar Napels. Rhea, 30 van Amsterdam te Hamburg. Saturnus, 28 van Lissabon naar Amsterdam Telamon, 28 van Malta naar Haifa. Venezuela, 29 van Hamburg te Amsterdam. Venus, 28 van Algiers te Genua. Vesta, 28 van Messina naar Napels. Hermes, 28 van Malta te Alexandrië. Stuyvesant, Paramaribo naar Amsterdam 30 van Plymouth via Havre. Pluto, 30 van Amsterdam te Kopenhagen. Ganymedes, Rotterdam naar Tanger pass. 29 Dungeness. Ariadne, Rotterdam naar Pasajes pass. 29 Dungeness. Vulcanus, Rotterdam naar Sevilla pass. 29 Dungeness. Trajanus, Rotterdam naar Faro pass. 29 Dungeness. Euterpe, Amsterdam naar Bordeaux pass. 29 Dungeness. Deucalion, Rotterdam naar Gibraltar pas. 29 Dungeness. Merope, Amsterdam naar Bilbao pass. 29 Dungeness. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland (uitreis) 30 te Rio de Janeiro. Montferland (uitreis) 28 (11.29 n.m.) 150 mijl Z.ZW. van Land's End. ROTTERDAMSCHE LLOYD Baloeran, (thuisreis) 30 Sept. van Sabang. Dempo (uitreis) pass. 29 Sept. Finisterre. Slamat (uitreis) 30 Sept. te Belawan. Kota Baroe (thuisreis) pass. 29 Pt. de Galle. Kota Gede 29 Sept. van Hamburg te Pernis Kota Radja (thuisreis) 30 Sept .van Port Said. Tapanoeli 27 van Batavia naar Rotterdam. Indrapoera (thuisreis) pass. 29 Finisterre 30 (4 n.m.) te Southampton en 1 (11 v.m.) te Rotterdam verwacht. ROTTERDAMZUID - AMERIKA LIJN. Alwaki 28 Sept. van B.-Ayres naar Rot terdam. Alpherat (thuisr.) 28 Sept. van Bahia. Alcyone (thuisreis) pass 30 Ouessant. Alchiba (uitreis) 30 te Montevideo. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tarakan, 30 van Amsterdam te Tjilatjap. Poelau Bras (uitreis) pass. 28 Sept. Perim. Zijn tijd uitgediend. Dezer dagen is de Zweedsche motorschoener „Agda" uit Glava op de Zweedsche kust ge zonken, bij welk ongeval de bemanning zich met eigen boot kon redden. Dit schip was in 1809 op een Deensche werf gebouwd en heeft dus wel zijn tijd uitgediend. Groote diepgangen. De van Curagao aangekomen tankmotor schepen Trlgonia en Rapana passeerden naar Amsterdam met een diepgang van resp. 8 en 8,6 meter. Het van Aruba aangekomen tank motorschip Pan Scandia passeerde met een diepgang van niet minder dan negen meter naar Amsterdam. Te waterlating. Twee van de voor Russische rekening bij de Nederlandsche Scheepsbouw Mij. te Amster dam gebouwde stoomschepen zullen morgen te water worden gelaten. Naar men zich herin neren zal worden deze naar een bijzonder type vervaardigd, waardoor ze veel kunnen laden en toch niet diep zullen liggen. Aanvoer cellulose. Het Zweedsche stoomschip Vega is van Sö derhamn aangekomen met een lading cellu lose voor de papierfabriek te Velsen. AANGEKOMEN. 29 September: Lingestroom s.s. Bristol 30 September: Rijnstroom s.s. Leith Fleetwing s.s. New fastle Amstelkerk s.s. West Afrika Queenworth s.s. Sunderland Rhein s.s. Hamburg Lövland s.s. Archangel Texelstroom s.s. Liverpool Asperity s.s. Manchester VERTROKKEN. 30 September: Afon Dulais s.s. New Castle

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5