DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN1 Heeft Italië den aanval ingezet? Schip van verm aankomst Laatste bericht Alkmaar Chili 24 Sept. van Cristobal. Batavia 28 Oct. 27 Sept. van Belawan. Amstel Archangel 30 Sepv. 25 Sept. van Lodingen. Agamemnon Alexandrië 30 Oct. 28 Sept. te Kymassi. Amazone Gdynia 7 Oct. 30 Sept. vertrokken. Alwine Russ Kotka heden 23 Sept. vertrokken. Amstelland Hamburg 6 Oct. vertrekt 5 Oct. Ajax (Ned.) Kopenhagen 29 Sept. van Odense. Chill 15 Sept. te Hamburg. Boskoop Chili 29 Sept. te Liverpool. Baarn Chili 24 Sept. van Iquique. Boschfontein Z. Afrika 27 Sept. van Kaapstad. British Endeavour Abadan 27 Sept. van Perim. Bloemfontein Z. Afrika 26 Sept. te Hamburg. Bussum Archangel 30 Sept. pass. 25 Sept. Lodingen. Bodegraven Chili 26 Sept. van Callao. Caribia West Indië 4 Oct. 23 Sept. van Barbados. Chr. Huygens Batavia in lading Cottica West Indië 30 Sept. van Parimaribo. Daphne (Gr.) Villa Constitucon 6 Oct. 3 Sept. van Santa Fé. Eurybates Batavia 11 Oct. 25 Sept. van Perim. Essen Ned. Indië 10 Nov. 27 Sept. van Batavia. Effie Maersk Archangel 29 Sept. 19 Sept. vertrokken. Eemland Buenos Ayres 4 Nov. in lading Emmy Frïederich Nordenham 4 Oct. vertrekt 3 Oct. Freiburg Ned.-Indië. 13 Oct. 25 Sept. van Port Said. Groenlo Archangel in lading. Ned.-Indië. 18 Oct. 2'. Sept. van Triest. Batavia 6 Oct. 26 Sept. van Port Said. Heemskerk Zuid Afrika 28 Sept. van Perim. Hermes (Ned.) Alexandrië in lading. Hercules Bourgas in lading. Jevington Court Buenos-Aires in lading. Kerkplein Buenos-Ai res 13 Oct. 25 Sept. van Fdo Noronha. Kurmark Ned. Indië 22 Oct. 27 Sept. van Colombo. Meerkerk Japan 29 Sept. van Ouessant. M. v. St. Aldegonde Batavia 25 Sept. van Colombo. Melampus Batavia 7 Nov. in lading. Maaskerk West Afrika 28 Sept. van Duala. Orestes Bourgas 12 Oct. 23 Sept. te Izmir. Oberon Palermo 30 Sept. 24 Sept. van Gibraltar. Poelau Tello Batavia 1 Oct. 26 Sent, van Gibraltar. Polydorus Batavia. J Sept. 29 Sept. van Dungeness. Poelau Roebiah Batavia in lading. Perseus (Ned.) Stettin 1 Oct. 29 Sept. van Brunsbuttel. Palatia West Indië 23 Oct. 24 Sept. van Tompico. Rhea (Ned.) Hamburg in lading Randfontein Hamburg 6 Oct vertrekt 5 Oct. Serooskerk 29 Sept. van Colombo. Salabangka Batavia 21 Sept. van Colombo. Z. Afrika 26 Sept. van Port Said. Saturnus Midd. Zee 3 Oct. 28 Sept. van Lissabon. Stuyvesant West-Indië 2 Oct. 30 Sept. te Plymouth. St. Philipsland Archangel 6 Oct. 25 Sept. vertrokken. Soesterberg Archangel 2 Oct. 27 Sept. van Lodingen. Stalheim Mesane heden 19 Sept. vertrokken. Simon Bolivar West Indië 1 Oct. van Barbados, Ned. Indië 21 Sept. van Sabang. Triton Alexandrië 15 Oct. 24 Sept. te Candia. Ulysses (Ned.) Bourgas 1 Oct. 28 Sept. te Antwerpen. Vesta Midd. Zee 9 Oct. 28 Sept. van Messina. Volga Bat-oum 1 Oct. 26 Sept. van Gibraltar. Vyshera Leningrad 30 Sept. 25 Sept. vertrokken. Waterland Buenos Aires 5 Oct. 27 Sept. van Las Palmas. Zaanland Beunos Aires 19 Oct. 27 Sept. van Rio Janeiro. Zuiderkerk Japan 1 27 Sept. te Osaka Papierfabriek VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Zweedsch s.s. Vega Söderhamn IJMUIDEN EEN LEERKRACHT VOOR EIGEN REKENING. Naar wij vernemen, is'men met de stich ting van een fonds aan School J, waaruit door de ouders zelf een leerkracht zal wor den bekostigd, zoover gevorderd, dat de aan stelling van deze leerkracht weldra een feit zal zijn. TERAARDEBESTELLING P. MULDER. Onder zeer groote belangstelling, vooral van de zijde van de leden der Gereformeer de Kerk vond gistermiddag op de algemeene begraafplaats alhier de teraardebestelling plaats van den heer P. Mulder, in leven ouderling der Gereformeerde Kerk IJmuiden West. De baar werd door ouderlingen naar de groeve gedragen. Ds. R. J. v. d. Meulen sprak als wijkpredikant woorden van troost tot de weduwe en den zoon. Namens den kerkeraad wees ds. S. E. Wesbonk op het groote verlies, dat de kerkeraad lijdt nu de plaats van den overledene in het college leeg is gekomen. Verder werd nog het woord gevoerd na mens het hoofdbestuur van de Chr. Ver- eenigingen van kleinhandelaren in fruit. Een familielid dankte voor de belangstel ling. BAZAR VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN. De bazar, die in het Vereenigingsgebouw aan den Groeneweg zal worden gehouden, zal Donderdagmiddag half drie door mevr. M. A. Faber-Proctor geopend worden. „DE KENNEMER JAGERS". De IJmuider Wandelsport Vereeniging „De Kennemer Jagers" nam jl. Zondag deel aan een door de N.U.W. uitgeschreven afstands- marsch over 30 K.M. Alle deelnemers bereikten het eindpunt. De deelnemers ontvingen voor hun prestatie een groepsprijs. A.s. Vrijdagavond worden allen ter verga dering verwacht. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Dinsdag, 1 October 1935, radio-telegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen-Radio: Alphacca, Alpherat, Alwaki, Baloeran, Co lombia, Cottica, Dempo, Johan van Olden- barnevelt. Kota Baroe, Kota Napan, Kota Radja, Maasdam. Marnix v. St. Aldegonde, Oranje Nassau, Poelau Bras. Poelau Tello, Rotterdam H.A.L., Slamat, Statendam, Stuy- vesant, Veendam. BESOMMINGEN. Trawlers: Bergen, IJM. 26, 1100 m. 3260 En avant, IJM. 8. 800 m. 2950 Witte Zee, IJM. 167, 750 m. 3270 Uiver, IJM. 384, 270 m. 2140 Eemidraeht, IJM. 17, 900 m. 2470 Liesbeth Betty, IJM. 183, 150 m. 1400 Luther, IJm. 59, 825 m. 3430 Emma, IJm. 177, 175 m. 1370 Flamingo, IJM. 42, 95 m. 1510 Loggers: RO 9 ft'20- :.:".V c6 1110: KW 112 360; KW 114 490; KW 39 750. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Martha IJM. 165. Vangst: 15 m. tong, 20 m. tarbot, 50 m. kleine schol, 15 m. groote schol, 20 m. wijting, 5 m. gul en poon; 125 m. in totaal. Sumatra, IJM. 353. Vangst onbekend. Dirkje, RO.. 53. Vangst: 900 m- versche ha ring en 130 m. gestripte kleine makreel. HARINGLOGGER BINNENGESLEEPT. De motorlogger „Cornelis de Boor" die aan den afslag was met 250 kantjes haring, werd binnengesleept door de „Caroline" met een stuk net in de schroef. MARKTPRIJZEN VAN DINSDAG 1 OCTOBER Tarbot per K.G. f 3.33—6.15. Griet per 50 K.G. f 28—17. Tongen per K.G. f 0.950.65. Groote schol per 50 K.G. f 32. Mildelschol per 50 K.G. f 28—19. Zetschol per 50 K.G. f 20—16. Kleine schol per 50 K.G. f 18.50—6.20. Schar per 50 K.G. f 10.50—8..—. Rog per 20 stuks f 20.5011.50. Vleet per stuk f 31,80. Kleine poon per 50 K.G. f 6.303.50. Groote sehelvisch per 50 K.G. f 31—25. Middelschelvisch per 50 K.G. f 3018. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 22. f 12.—. Kleine sehelvisch per 50 K.G. f 156.60. Kabeljauw per 125 K.G. f 64—33. Groote gullen per 50 K.G. f 2216.50. Kleine gullen per 50 K.G. f 158. Wijting per 50 K.G. f 6.50—4.— Makreel per 50 K.G. f 3.601,15. Heilbot per K.G. f 0.66—0.50. Leng per stuk f 1,45—0.72. Koolvisch per stuk f 1,100.24. Versche haring per kist f 4.203.80. DRIEHUIS. MARKTBERICHTEN. 30 Sept. Spinazie, per kist 0.500.80 Postelein per kist 0.450.55 Andijvie per kist 0.20-0.45 Radijs ,100 bos 1.50—2.00. Koolrapen per zak 1.25. Wortelen per bos 0.060.08. Bieten per K.G. 0.04 Komkommers per 100 1.503.00. Aardappelen, klei per K.G. 0.020.04. Idem zand O.Oéfó. Snijboonen per K.G. 0.180.28. Heereboonen per K.G. 0.140.18 Trosboonen per K.G. 0.14 ct. Spruitjes, per K.G. 0.15. Roode kool per 100 6.009.00 Savoije kool per 100 7.009.00. Bloemkool per 100 8.0018.00. Uien, per K.G. 0.02 V2—0.03%. Prei, per bos 0.050.08. Pieterselie, per bos 0.020.03. Selderie per bos 0.030.04. Appelen per K.G. 0.060.12. Peren per K.G. 0.040.18. Aardbeien per doosje 0.26 Druiven per K.G. 0.120.22. eldt: m Hoogste borometerstand 762.6 m.M. La Coruna. Laagste barometerstand 737.8 m.M. Ona. en voorspelt: Matigen tot krachtigen Zuidwestelijken tot Westelijken wind. Zwaar bewolkt met regen buien en tijdelijke opklaringen. Weinig ver andering in temperatuur. Barometer Hedenmorgen 9 uur 751 m.M. Neiging: Achteruit Thermometer Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden OPGAAF MAGAZIJN T 58 F. 48 F. 50 F. BRILLENHUIf Kanaalstraat 83, IJmuiden. Telef. 5460 HOOG W*™" rT' MMr'nRN Woensdag v.m. 5.20 uur; n.m. 5.37 uur. Donderdag v.m. 556 uur; n.m. 6.13 uur. Vrijdag v.m. 6. 38 uur; n.m. 6.58 uur. VOETBAL. De ongerechtigde speler van Stormvogels. KONIJNEN GESTOLEN. Ten nadeele van den -heer H. zijn een vijf tal konijnen gestolen. Nu de winterdagen in 't zicht komen, is dubbele oplettendheid voor konijnenhouders enz. geboden. BEVERWIJK. R.-K. MIDDENSTANDSVEREENIGING „DE HANZE". De plaatselijke a-fdeeling van de R.-K. Mid denstan dsvereeniging „De Hanze" zal Woens dagavond in het K.S.O.-gebouw een vergade ring houden waarin o.m. een verslag zal wor den uitgebracht van den voorjaars Centrale Raad, daarna zullen besprekingen worden gevoerd over de voorstellen van de afdeelin- gen voor de najaarsvergadering van den Centralen Raad. Tenslotte volgt de behande ling van de reclame-campagne voor den St. Nicolaas-tijd Zaak bij den K. N. V- B. nog in onderzoek. Het A.N.P. verspreidt het bericht, dat het bestuur van Stormvogels (toen deze ver eeniging een wedstrijd te Charleroi ging spe len) geheel reglementair de samenstelling van het elftal aan het' bestuur van den K.N.V.B. was opgegeven en dat daartegen geen bezwaar werd gemaakt, zoodat Van der Lugt geheel rechtmatig zou hebben mee gespeeld. Tot zoover dit bericht. Van de zijde van den K.N.VJB. deelt men ons naar aanleiding daarvan mee, dat in derdaad tegen dit formulier geen bezwaar is gemaakt. Maar dit is ook niet gebruikelijk, zelfs niet bij competitiewedstrijden. De K.N.V.B. vertrouwt er op, dat de Ingezonden formulieren juist zijn. Contröl-e heeft alleen plaats wanneer dit binnen den reglementair vastgestelden termijn door een of meer an dere vereenigingen wordt aangevraagd. Dit is in het onderhavige geval gebeurd. De ver eenigingen blijven verantwoordelijk voor hun daden. De kwestie wordt intusschen nog nader onderzocht. Men schrijft ons hierover nog: In de kwestie Van der Lugt-Stormvogels- K.N.V.B. krijgt men een beeld van de ver warring, welke de rechtsbedeeling op voet- balgebieó herhaaldelijk te zien geeft. Onbe kendheid met eigen reglementen en spel regels is hiervan wel de grootste oorzaak. Ook hier zijn weder drie fouten gemaakt. lo. Door het bestuur van Stormvogels, dat o pgrond van art. 73, lid 3 vóór den wed strijd te Charleroi aan den K.N.VJB. verlof had moeten vragen één of meer spelers uit andere vereenigingen in een wedstrijd tegen buitenlanders mede te mogen laten spelen. 2o. Door den K.N.V.B., die het bestuur van Stormvogels eigener beweging op een of an dere wijze voor deze overtreding had moeten rectificeeren. 3o. Door den K.N.V.B., die art. 76 lid 6 ten onrechte op dit geval van toepassing heeft verklaard. Het geheele artikel 76 slaat op het recht om in Bondswedstrijden mede te spelen. Het regelt de z.g.n. „overschrijvings bepalingen", in de wandeling genoemd de bepalingen Valkema. doch die in werkelijk heid de bepalingen Hischman zijn. Dit artikel slaat dus niet op den wedstrijd te Charleroi. Alleen indien Van der Lugt voor Storm vogels in bindende Bondswedstrijden ge speeld had. vóórdat hem overschrijving was verleend naar Stormvogels dan zou art. 76, lid 6 op hem van toepassing zijn geweest. AGENDA TE HAARLEM Heden: DINSDAG 1 OCTOBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Volksvoor stelling van „Gevaarlijke Bocht" door 't Ver. Rot-t. Hofstad Tooneel. 6.15 uur. Schouwburg Jansweg: Tooneelgroep „Het Masker": première van „Voorloopige ïnvrij- heidsstelling". 8.15 uur. Cinema Palace: Harold Lloyd in „Pas op val niet!" Op het tooneel: Jack Trio, fanta sie-equilibristen. 7 en 9.15 uur, Rembrandt Theater: „4% Musketiers". Op het tooneel: Jean Lux, de Fransche imitator, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Sequoia" Jean Par ker. Doorloopende voorstelling van 7 uur tot 11.30 uur. Frans Hals Theater: Shirley Temple in „Juf fertje Blauwbaard". 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. WOENSDAG 2 OCTOBER Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Of treft het slechts voorbereidingen Spoedzitting van den Volkenbondsraad in geval van agressie. (Zie ook pag. 4). GENèVE, 1 Oct. (A.N.P.) Ook hier zijn berich- berichten ontvangen welke Italiaansche troe pen de Abessynische grens zouden zijn ge passeerd. Er is geen enkele officieele bevesti- ten ontvangen volgens welke Italiaansche troe- kenbond heeft geen volstrekt betrouwbare be richten over dit gemelde Italiaansche opruk ken tot zijn beschikking. Van officieele Volkenbondszijde wordt in verband met deze geruchten verklaard, dat de voorzitter van den Volkenbondsraad Guinazu den raad in spoedzitting bijeen zal roepen zoodra een bevestiging zekerheid geeft, dat de Italianen de vijandelijkheden inderdaad hebben geopend. Van Volkenbondszijde zal echter eerst nog moeten worden uitgemaakt of de troepenbewegingen, die waarschijnlijk aan leiding hebben gegeven tot bovenvermelde ge ruchten nog binnen het kader van voorberei dingen vallen, dan wel reeds een volslagen agressie vormen. De laatste in Volkenbonds kringen ontvangen berichten schijnen erop te wijzen, dat de bewegingen der Italiaansche troepen nog steeds vallen binnen het kader van voorbereidingen. Ontwijkende antwoorden van Italiaansche zijde. ROME, 1 October. De woordvoerder van het departement van buitenlandsche zaken heeft gisteravond in verband met de geruchten van overschrijding van de Zuidelijke Abessynische grens door Italiaansche troepen aan ver tegenwoordigers van de pers de vraag ge steld: ,Wie weet waar Somaliland eindigt en waar Abessynië begint?. Een vaste grenslijn is er nooit vastgesteld". Berichten over een oprukken van Italiaan sche troepen op Abessynisch gebied kon de woordvoerder dan ook niet bevestigen. Op een vraag, of wanneer inderdaad een voorwaart- sche beweging der Italiaansche troepen mocht zijn ingezet, deze beweging tot staan gebracht zou worden wanneer Abessynisch gebied zeker zou zijn bereikt, kon de woord voerder geen antwoord geven. NORMANDIE VERBETERT HAAR RECORD Het stoomschip Normandle heeft haar re cord voor den overtocht van den Oceaan met zes uur verbeterd. DE DUITSCHE MARK ZAL NIET DEVALUEEREN DUSSELDORF, 30 Sept. Dr. Schacht, rijksminister van economische zaken, zeide in een vergadering van de Kamer van Koophan del te Dusseldorf, dat de Duitsche mark niet gedevalueerd of besnoeid zal worden, op welke wijze dan ook. Abessynië wil geen offensief inzetten. Dat zou zijn zaak compromitteeren. LONDEN, 20 Sept. (A.N.P.) De „Daily Telegraph" meldt, dat de woordvoerder van den keizer in Addis Abeba gisteren tegenover zijn correspondent het volgende heeft ver klaard: „Ik verklaar plechtig, dat de keizer niet alleen niet heeft gemobiliseerd, zooals Italië zegt, maar nooit het minste voornemen heeft gehad het offensief in te zetten. Daarom heeft hij dan ook een urgent verzoek gericht tot den Volkenbond een waarnemer te sturen, zoodat alle bewegingen van de troepen door onpartijdige vertegenwoordigers zouden kun nen worden tegengehouden. Wij zijn er ons van bewust, dat een van Abessynië uitgaande aanval onze zaak tegen over de wereld zou compromitteeren en het vertrouwen zou benadeelen. dat door de mede leden van den Volkenbond In den keizer wordt gesteld. Algemeene mobilisatie zou een groot ver schil maken in de sterkte van de troepen, die thans in het Noorden en in het Zuiden liggen, zooals Italië zou ontdekken, wanneer de maat regel ons wordt opgedrongen. De keizer heeft een bijna bovenmenschelijk geduld betracht tegenover de oorlogszuchtige gebaren en be dreigingen van Mussolini. De Volkenbond kan niet verwachten, dat wij lijdelijk zullen blij ven zitten, totdat de vijand ons onder den voet loopt." Geen waarnemers naar Abessynië? ,,In Abessynië", aldus gaat de correspondent verder, „bestaat slechts geringe hoop, dat de Volkenbond het verzoek zal inwilligen en waarnemers zal zenden voor het uitbrengen van rapport over eventueele verdere agressie. Frankrijk voldaan over het Britsche antwoord. „Niets zou positiever kunnen zijn." LONDEN, 30 Sept. De officieele Fransche opvatting van de Britsche antwoordnota is volgens een bericht uit Parijs de volgende: Wij zijn volkomen voldaan. Niets zou defini tiever kunnen zijn. De nota vormt een zeer volledig antwoord op de vragen van Frankrijk. Hieraan wordt toegevoegd dat het op het eer ste gezicht uiteraard niet zeker is of dit de algemeen opvatting zal zijn. Evangelische Kerk in Duitsch- land onder voogdij. Rijksregeering krijgt verordende bevoegdheid in kerkzaken. Uit Berlijn: In het „Reichsgesetzblatt" van heden is een kerkwet gepubliceerd, die getiteld is „Wet tot beveiliging der Duitsche Evangelische Kerk van 24 Sept. 1935. De eenige paragraaf luidt: „De Rijksminister voor de Kerkelijke Aan- elegenheden wordt, ter bevordering van het herstel van geordende toestanden in de Duit sche Evangelische Kerk en in de Evangelische landskerken, gemachtigd, verordeningen met bindende kracht uit te vaardigen. De verorde ningen worden in het „Reichsgesetzblatt" af gekondigd". De wet is geteekend door rijkskanselier Hitier en den Rijksminister voor Kerkelijke Aangelegenheden, Kerrl. DINSDAGIOCTOBER193; UIT HAARLEM Inbraak in een villa. Groot aantal gouden en zilveren voorwerpen gestolen O.a. een ring van 1800.—. Op 17 September heeft iemand in de alleenstaande villa van den heer c r aan de Oosterhoutlaan 10. De bewoners v toefden toen in het buitenland. Toen zij np N dagen thuis kwamen, ontdekten zij dat er gebroken was en geven hiervan onmiddelhtC kennis aan de politie. In het belang van h t onderzoek kon deze ons eerst hedenmorgen <i bijzonderheden verstrekken. snüe De inbreker heeft zich toegang versch ff door aan den zijkant van de villa een glas-il lood-ruitje. dat van de straatzijde af ninf zichtbaar is, te verbreken en een luik d t daarachter bevestigd was, te verwijderen' .Eenmaal in huis, kon de inbreker alles on zijn gemak doorsnuffelen. Doordat geen enkel kast gesloten was, behoefde hij niets open to breken. Maar hij heeft letterlijk alle kasten en laden doorzocht. De buit was bijzonder groot, want er waren heel veel voorwerpen van waarde, zelfs van groote waarde, in de viUa aanwezig. Vermist worden o.a. vele étui's met gouden en zilveren voorwerpen; een kostbare platina damesring met een grooten briljant en zes kleine briljantjes en een Oriënt-parei (rosé-kleur) ter waarde van f 1800; een gou- den broche, voorstellende een vrouwenhoofd- gouden dukaten; een gouden damesbeurs' een gouden dames-sigarettenkoker met fal miliewapen. Ontelbaar is het aantal zilveren voorwerpen, dat gestolen werd. Hierbij was veel tafelzilver. De juiste waarde van het gestolene kon ons nog niet worden opgegeven, maar het be- draagt eenige duizenden guldens. De heer G. was tegen inbraak verzekerd De inbreker heeft de villa door de keuken deur aan den achterkant verlaten. De politie tracht hem op te sporen. ONZE BOLLEN. Gemengde beplanting. Naast de „gewone" manier van bollen plan ten zouden we ditmaal wel eens de gemengde beplanting kunnen probeeren. Dat is iets, dat we dit voorjaar op „Flora" goed hebben kun nen zien. al was het voor dien tijd natuurlijk al vaker toegepast. De bedoeling van ge mengde beplanting is, twee of drie bolge wassen of bollen met planten te combineeren, die precies tegelijk bloeien. Die gelijktijdig heid van bloei is natuurlijk de eerste voor waarde. Lukt het, dan is zoo'n gecombineer de aanplant ook werkelijk heel mooi. En waarom zou het niet lukken, als we de huip van onzen bollen-leverancier inroepen om gelijktijdig bloeiende bollen te krijgen? Er is niets tegen, om uw groep Kerstrozen (Helleborus) te omringen met blauwe en gele crocussen en u zult er evenmin spijt vaa hebben als u dit jaar uw roode Ducjes, de be kende lage Due v. Tholltulpen, eens op het perk zet in gezelschap van het witte Druifje Mnscari album óf van het vroegste blauwe, Muscari azureum. Een beetje later bloeit Mus- cari botryoides, het, het gewone blauwe Druif je, dat heel mooi staat bij de donkergele Narcis Golden Spur. Primula's, Sneeuw klokjes, Scilla sibirica en Winteraconieten zijn ook uitstekende onderdeelen voor com binaties, en met Narcissen en Crocussen kun nen we zoowel binnenshuis in hakjes als bui ten mooie groepen maken. Op „Flora" zag u samenstellingen als: St.-Bavo-anemonen met poetaznarcissen. deze Narcissen met de vroege geel-roode Tulp Keizerskroon, Rem- hrandttulpen (tweekleurig gestroomd en ge vlekt) met de dubbele witte poetaz-Narcis „Cheerfulness", blauwe Scilla campanulas (Boschhyacinth) met de Mei-bloeiende gele Narcis Helena gracilis, de hooge statige Bree- dertulpen met Vergeetmeniet en tenslotte de Darwin- en Cottagetulpen met Muurbloemen waarboven Tulpen opstaken in dezelfde kleur een enkele maal zelfs in constrasteerende kleuren. Hier en daar had men wel wat erg hooge Tulpen gekozen, zoodat ze té ver bo ven de onderbeplanting uitstaken, maar daaruit hebben wij alvast geleerd, dat we niet de allerhoogste Mei-bloeiende Tulpen moeten kiezen. Wie dezen nazomer Muurbloemen ge zaaid heeft en er straks begin October perkjes van gaat maken, zou best eens een combina tie kunnen maken met Mei-bloeiende Tulpen in dezelfde of zelfs in een afstekende tint. Die blauwe of rose Scilla campanulata en nutans, de Boschhyacinthen, laten zich ook goed samenplanten het een lata witte Druif; de dubbele witte Arabis albida fl. pl. is een goede onderbeplanting voor een vroege roode, enkele Tulp en blauwe Violen met gele late Tulpen doen het ook uitstekend. U moet aan dergelijke samenplantingen natuurlijk alléén beginnen, wanneer u wat ruimte heeft om ermee te vullen, want op een al te klein perkje maakt zooiets natuurlijk geen effect. Trou wens op een perk zijn we niet aangewezen, ook in den border kunnen we groote stukken met gemengde beplantingen vullen. En tenslotte kan het ook heel mooi staan, wanneer we een groot perk vullen met winter- en voor- jaars bloeiende hei en daartusschen zooveel mogelijk bolletjes, die na elkander bloeien, verwerken. Van December tot Mei kan zoon perk dan kleurig zijn. L. S. LUITENANT VAN BOVEN ZAL IN HOOGER BEROEP TERECHSTAAN. DEN HELDER, 1 Oct. A.s. Vrijdagmorgen te 10 uur zal de luitenant ter zee 2de klasse H. L. van Boven zich in hooger beroep ver dedigen voor het Hoog Militair Gerechtshof te Den Haag. Hij zal worden bijgestaan door mr. dr. J. de Vrieze uit Amsterdam. Zooals men weet was luitenant Van Boven de oudst aanwezende officier aan boord van de „Ze ven Provinciën" toen deze oorlogsbodem door de muiters werd genomen. Destijds veroor deelde de zeekrijgsraad te Den Helder hem tot 3 maanden gevangenisstraf en ontslag uit den zeedienst. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 30 September. Bevallen 26 September: R. KuitDegenaars, 27 September: A. M. MensCicholewski, d.; G. G. M. MoviatLesger, z. Overleden 27 September: N. H. Kenzen, 69 j„ K. Spaarne; A. M. CouleStöver, 58 j-, Oostvest; H. M. H. Slebos, 24 j., Atjehstraat; K. Slikker. 54 j., Paul Krugerstraat; N. Ha- geboutZweers, 65 j., Hazepaterslaan.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6