In Tanger en Malaga. K" Mijn kijk op het spel D I N S D AG 10CT0BER 1935 Volhardende schoenpoetsers. Een gastvrije wijnhandel. n A. b. s.s. „Veendam". amee-1, kameel, twenty five guil- dens", „Basket, five pesetas", klinken de kreten der Inlands che kooplui, die met hun roeibooten /fschip omzwerven om hun waar: leer- en rietwerk aan den man te brengen. Het is na melijk voor het 15450 ton metende schip niet moselij k te Tanger aan de kade te meeren en daarom liggen we in de Baai voor anker. Veel kleurige kussens en manden, uitgestald in booties tusschen bruine kerels in wit gewaad met rooden fez, leveren een schilderachtig schouwspel te midden van het diepblauwe water der Afrikaansche kust. Langs een han dje aan boord geworpen lijn aal straks de koopwaar in een mandje naar boven gehe- schen worden. Tanger: stad behalve van lasteze.ts van bedelaars, zwendelaars en schoenpoet sers. Het kost moeite de Noorsche, Arabische en joodsche volkswijken met haar uiterst nauwe straatjes te doorkruisen zonder al te zeer gehinderd te worden. Dank zij de hulp van Ali Baba, onzen even voor tref felij ken als brutalen gids lukt het. De geheele bevolking huist en werkt op straat. Zelfs de barbier be dient rustig zijn klanten onder den blooten De 'rondzwervende kooplieden zijn hoogst onbetrouwbaar. Lederen pouffes waarvoor des ochtends nog f 25 gevraagd werd gaan nu voor f5 a f6, ja zelfs voor f 4 van de hand. Listig lijk tracht men overigens u eerst tot betalen te verleiden om u daarna een willekeurig prul in handen te stoppen. Neen, dan is mij het gilde der schoenpoet sers sympathieker. Het zijn kwieke kereltjes die voor een veertig centavos d.i. acht cent u een behandeling geven zooals ge nog nimmer gehad hebt. Na een stof lap komt een waterig smeerseltje dat liefdevol ingewreven wordt, dan een wollen doek welke beurtelings uw schoenen zachtkens beroert en stevig om snoert, vervolgens schoencrême, welke de ar tiest met zijn wijsvinger aanbrengt met even veel zorg als een schilder zijn verf op het linnen, dan borstel, fluweel, wéér borstel., was-crême, anderen borstel en ten slotte een laatste doek, dit alles met als resultaat de vol maaktste glans welke denkbaar is. Gelijk men bij ons geen dubbelen boord draagt bij een rok of smoking, zoo min loopt men hier met schoenen welke niet vlekkeloos zijn. Er zijn honderden schoenpoetsers en ze hebben allen werk. Nauwelijks in een café neergestreken dient de .eerste zich bij mij aan Ik stuur hem weg. Na een minuut komt num mer twee. Ik weiger. Toen de derde. Ik aarzel. Ten slotte overwint nummer vier me. Ik moet zeggen dat de behandeling zeer voorkomend is en prettig aandoet. Het bezwaar is echter dit: dienzelfden dag men houdt het mij ten goede, het was warm ben ik telkens na een korte wandeling nog zeven maal in een café neergestreken. Zeven maal waren mijn schoe nen ietwat stoffig geworden en zeven maal ben ik wederom even grondig gereinigd en op gepoetst. Er was gewoonweg geen ontkomen aan. Het gekste is dat je na de derde keer je incompleet voelt zonder zoo'n erdal-prins aan je voeten. „Nog iets voor de baker, meneer?" vraagt de stewardess als gewoonlijk wanneer ik weer aan boord ben teruggekeerd. Als dit niet het geval is lichten we een uur later het anker en richten den steven naar Malaga. Niet voor niets roept het woord Malaga in het geheugen van den wijnliefhebber de zoet ste herinneringen wakker. Want is een goed glas van dezen voortref felij ken wijn geen go dendrank? Het is een voorrecht deze in het land van herkomst te mogen genieten. Niet alles echter wat onder het etiket „Malaga- wijn" verkocht wordt mag dien naam dragen. Een bezoek bij de Compania Mata in de stad zelf, waaraan dit heerlijke vocht zijn naam ontleent, leert U het beste van het beste ken nen. En de gastvrijheid waarmede deze firma haar gasten weet te ontvangen kent geen grenzen. Niemand die ooit dit land bezoekt verzuima met het bijna 160 jaar oude wijnhuis kennis te maken. Door een enorm pakhuis met ontelbare va ten en fusten, waarvan het grootste een in houd heeft van ruim 10.0.000 Liter, en waar de wijn door brandslangen vloeit gelijk bij ons het water, bereikt de gast de eerste verdieping van het gebouw. Hier is het dat de edelste dran ken zijn gehemelte zullen streelen, geschon ken door een zestal lieftallige Spaansche schoonen. Op groote tafels nooden tallooze flesschen, reeds ontkurkt, tot een dronk. Alles staat te Uwer beschikking. Gij hebt slecht te wijzen en parelend staat het gevulde glas voor U. Van Uw gezicht lezen de senoritas Uw innig ste wenschen. Voor ge er om denkt staat een tweede glas voortreffelijke Malagawijn voor U. Zoo ge wilt een derde, een vierde. Dan leidt men U naar de Malaga-Muscatel welke, hoe wel wat koppiger en zoeter van smaak, ove rigens in niets onderdoet voor het daareven genotene. Desgewenscht verschaft men U uit de kelders een flesch van dit edele vocht met den eerbiedwaardigen ouderdom van 158 jaar. En meer dan beroemd is het gewas 1816 dat een groote reputatie verwierf en reeds meer dan 100 jaar de tafels van keizers en koningen sierde, gelijk men U vol trots vertelt. Wilt ge cognac, likeuren, alles staat voor U klaar. Het zou bepaald onvriendelijk zijn ook van deze niet een enkel glas te drinken. En ge komt de deur niet uit alvorens nog eenige glazen champagne geledigd te hebben op het welzijn van het huis Mata. Nadat een der lief tallige senoritas vervolgens Uw knoopsgat met een 'donkerrooden anjer gesierd heeft en men U ten afscheid nog eenige proefflacons heeft medegegeven verlaat gij ten slotte dit gast vrije dak, iets minder vast ter been dan gi binnenkwaamt. Waarlijk een bezoek aan dif buis loont een reis naar Malaga! De binnenstad is direct op elkaar gebouwd, zeer oud en met nauwe steegjes. In den zwoe- len avond hangt hier somtijds een schoone sfeer, welke met geen pen te beschrijven is. Op een spaarzaam verlicht kruispunt van twee kronkelstraatjes zitten een paar blinde gitaarspelers. Hoe het mogelijk is weet ik niet, hun muziek is bijkans volmaakt. Zij vult harmonieus de steegjes met hun boven naar elkaar neigende huizen en blijft innig na klinken. Welk een acoustiek! Een koopman in palm-vijgen zit neergehurkt achter zijn matje en presenteert zijn weinige klanten de vruch ten, welke hij vooraf van doornen en schil ontdoet. Donkergetinte vrouwen luisteren stil achter getraliede open ramen der bovenhuizen naar de tot hen opstijgende zoete klanken. Als vastgenageld sla ik dit tafreel gade. De sfeer heeft mij gegrepen, ik kan mij niet los maken om de rondgang te hervatten. Het lukt als eindelijk de muziek zwijgt. Doch het zoo luist verlaten plekje blijft mij trekken. Ik tracht als steeds in het leven de beko- hng, welke mij ontglipte, te hervinden en on willekeurig richten zich mijn schreden weder daarheén. Helaas, de guitaarspelers zijn ver dwenen doch ziet, zij zitten ginds in de verte. Hun muziek is nog even schoon als daareven en ook het plekje waar ze nu zitten is idyl lisch maarde betoovering is verdwenen. Is het de vijgenkoopman dien ik mis, of zijn het de Spaansche vrouwen daar boven, of ont breekt de weerkaatsing van het geluid? Ik weet het niet, hoe ik ook zoek, de sfeer is en blijft weg en keert niet terug. Maar ik heb de levens les welke ik hier ontving begrepen en zal deze niet licht vergeten. DZJé. Hollandsch Bloembollen kweekers Genootschap. Verklaart zich vóór behoud der saneering. Haarlem Maandag. De algemeene vergadering van het Hol landsch Bloembollenkweekers Genootschap begon hedenmorgen te 11 uur in café-restau rant Brinkmann, onder leiding van den heer S. Schone veld. Als punt 4 stond op de agenda de belangrij ke vraag: „Is het wenschelijk dat de sanee- ringsmaatregelen voor het teeltjaar 1935-1936 in haar geheelen omvang moeten gehandhaafd worden, ja of neen?" Het Hoofdbestuur had dringend (met 14 stemmen voor, 3 tegen en 2 blanco) geadvi seerd, deze vraag bevestigend te beantwoor den. De voorzitter sprak in zijn openings woord den wensch uit dat het resultaat der besprekingen zou zijn in het waarachtig be lang van het vak. Een kloek en beslist ant woord op de vraag is noodig. Ook het Ge nootschap moet nu zijn standpunt vaststellen, vooral omdat het bekend is dat de meeningen onder de leden over de saneering verdeeld zijn, Het Hoofdbestuur heeft nog steeds hoop op het herstel van het evenwicht tusschen cul tuur en export. Het ingrijpen der overheid is altijd onaangenaam voor een vak en geen won der dat er verlangen bestaat naar vrijheid en zelfstandigheid. Maar men moet zich wél af vragen wat in de heersehende omstandighe den de gevolgen van vrijheid zullen zijn. Waar zou nu het vak zijn geweest, als een ongebreidelde cultuur was toegelaten? Dit wordt niet altijd ernstig genoeg overwogen. Aan de saneering kleven gebreken, maar daarom mag men nog niet zeggen, dat zij er nooit geweest had moeten zijn. Er is geen enkel bewijs, dat de saneering op den duur zal teleurstellen. Er worden te veel beschuldi gingen geuit aan het adres der saneering, waarvoor zij niet aansprakelijk is. Tenslotte adviseerde spr., de saneering te handhaven en voort te zetten, dan zullen de meeste vak- genooten behouden blijven en zal het vak ge red zijn. Hierna begonnen de besprekingen. De afd. Haarlem betreurde het dat de ze vergadering niet eerder gehouden is. Nu is de vergadering der Alg. Vereen, voor Bloem bollencultuur voorgegaan. De afd. Harenkarspel drong aan op een betere prijsregeling, maar ging overigens met het Hoofdbestuur mede. De afd. Langendijk zou gaarne zien. dat een gegarandeerde minimumprijs werd gesteld, met het oog op de vele ontduikingen De afd. Anna Polowna zag ook de uit wassen gaarne besnoeid. Maar zonder sanee ring gaat het in ieder geval niet. De afd. Langendijk had gaarne voor schotben voor de bollen die eventueel het vol- ;end jaar opgehouden zullen worden. De voorzitter wees er op, dat het hier alleen ging over het behoud der saneering, ja dan neen. De afd. Winkel was vóór saneering, maar vroeg ook een gegarandeerden minimumprijs. Tegenover de afd. Haarlem zeide de v o o r- z it ter, dat wanneer de saneering door de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur was ver worpen, het Hollandsch Bloembollengenoot schap misschien in haar vergadering nog in vloed had kunnen uitoefenen. Daarom wordt de vergadering van het Genootschap eerst, gehouden, De afd. L i s s e dankte den voorzitter voor de objectieve wijze waarop hij de zaak heeft be handeld. Spr. was vóór behoud der sanee ring. De heer Nieuwenhuis (van de afd. Hil- legom) zei, dat zijn afdeeling tegen de sanee ring zou stemmen, omdat zij zich niet kan ver eenigen met stabilisatie der prijzen en be perking der cultuur. Alles wat kunstmatig is wreekt zich op den duur. De afdeeling H i 11 e g o m zou tegenstem men. De afdeeling Texel zeide te zullen stemmen tegen de saneering. Deze afd. wil Van alle „ambtenarij" af. De heer Goeman s, als lid deelde mede: dat de afdeeling Hillegom niet tegen sanee ring is, maar tegen den huldigen vorm daar van. Hierna werd tot stemming overgegaan. Met 128 tegen 55 stemmen verklaarde de vergadering zich vóór behoud der saneering. De Voorzitter zeide nog toe dat het hoofdbestuur alles zal doen om de zaak der saneering vlot te doen verloopen. Spr. wist, dat er gelegenheid zal zijn, om voorschot ten te krijgen. Hierna werden nog verschillende wenschen en verlangens ten opzichte der saneering ter sprake gebracht. Abessynië zal den guerilla- oorlog voeren. ADDIS ABEBA. 30 Sept. (A.N.P.) Keizer Haile Selassie heeft wederom geconfereerd met zijn buitenlandsche militaire adviseurs en naar verluidt zijn op deze conferentie plannen be sproken Ethiopië te hullen in een ge weldig scherm van guerilla troepen. Op elke drie vierkante kilometer zullen 600 zwarte krijgslieden gereed staan om den binnendringer te bestoken. Men zegt, dat troepenconcentraties zullen worden vermeden. Het stoomschip „Rotterdam" op een rif geloopen. Geen onmiddellijk gevaar. NEW-YORK, 30 September. Het stoomschip „Rotterdam" van de Hol land- Amerikalijn, dat 24.000 ton meet, en dat een rondreis maakte van New- York naar de Antillen en op 4 Octo ber te New-York terug verwacht werd, heeft draadloos gemeld, dat het nabij Marant Keys, op ongeveer 60 mijl af stand van Kingston op Jamaica, op een rif is geloopen. Er bestaat gfeen onmiddellijk gevaar voor het schip, maar niettemin is aan de zich in de nabijheid bevindende schepen verzocht zich gereed te houden om zoo noodig as sistentie te kunnen verleenen. De „cruise" van de „Rotterdam" van New York uit zou zes dagen duren. Aan boord, van het schip bevinden zich ongeveer 500 perso nen van wie ruim 300 passagiers. SCHAKEN. De match Euwe-Aljechin. Karakter en stijl van beide spelers, door S. Landau, secondant van Aljechin. Het wereldkampioenschap schaken is in de laatste 75 jaren achtereenvolgens behaald door: Wilhelm Steinitz. Emanuel Lasker, Ca- pablanca en Aljechin. Het karakter van Aljechin en Euwe is zeer verschillend. Eerstgenoemde is de brillante, fantasie-rijke, bewegelijke nerveuse; Euwe de kalme bedaarde, rustige. Ook de partijen toonen het karakterverschil der spelers. Euwe streeft naar het klassieke, naar het wetenschappelijke, naar het alge meen als-goed-erkende. Aljechin speelt zooals zijn persoonlijkheid is: origineel maar ris kant. Hij speelt „Zonneschaa-k", schreef dr. Tartokower eens. Het geheim van de Alje- chinsche kunst ligt misschien in de enorme vitaliteit, waarvan zijn geheele persoonlijk heid spreekt. Zijn stijl wordt voorts gekenmerkt door hooge intelligentie en groote arbeidskracht. Hij bezit een onuitputtelijke energie. De sou plesse van geest, welke Aljechin eigen is, er zijn ijzeren wilskracht hebben hem wereld kampioen gemaakt. Het ligt- in Aljechin's ka rakter, zich zooveel in te spannen als noodig is om te winnen en niet meer. Hij gaat niet meer dan noodzakelijk is, in op combinaties van de tegenpartij, wanneer hij gevoelt, dat hoe groot ook de waarde der combinatie zelf mag zijn, zij volgens hem onjuist is, en hij dus overtuigd is in de praktijk te winnen. Het spreekt vanzelf, dat Aljechin de tech niek volkomen beheerscht-. Het persoonlijke element in zijn spel is zijn combinatiever mogen. Réti heeft eens getracht het typische karakter dier combinaties te ontleden. Zijn conclusie was, dat bij Aljechin de verrassing niet in de eerste maar in den laatsten zet de: combinatie zit. Een andere typeering van zijn speelwijze biedt het volgende: Eerst eenige simpele zetten en dan schiet de aan val plotseling door de verdediging heen als een steekvlam door een stuk blik. Aljechin's zwakke punt is een gebrek aan economie, een verspilling van denkkracht en tijd, welke hem juist tegen Euwe in vroegere partijen parten spelen. Maar na de serie remises tegen Capablanca kan men hem dit eigenlijk óok niet meer verwijten. Eeuwe's kracht. Euwe's grootste kracht ligt meer in de ope ning, onze, landgenoot speelt de opening niet zoo dogmatisch als de „Wiener Schule"; hij heeft een fijn gevoel voor de opening. Bij de bepaling der zetten gaat Euwe systematisch ze werk, en weegt de zetten tegen elkaar af- Zijn beoordeeling der stelling is veel objectie ver, dan die van Aljechin; ook zijn tijdver- deelen is goed. Zeer zelden komt het voor, dat Euwe in tijdnood verkeert. De reden hiervan is, dat hij het niet in de diepte zoekt en het strategische meer laat gelden dan het tacti sche. Zijn spel is dus economisch. Men kan niet beweren dat Euwe niet goed combineert, want dat zou onjuist zijn. Doch bij Alje chin zijn de combinaties zeer nauwkeurig berekend, terwijl Euwe dikwijls op zijn ge voel afgaat. De beoordeeling is ook meer aan den pessimistischen kant, wat niet altijd een voordeel hoeft te zijn. Euwe ziet het verlies- gevaar vroeg aankomen en neemt dikwijls pionverlies, om zich niet langzaam te laten dooddrukken. Het gevaar vroegtijdig inzien is een goede eigenschap in schaken. Evenals bij Rubinstein het geval is, is ook bij Euwe de behandeling van het toreneindspel een factor van groote kracht. Daarentegen be handelde Euwe de gewone eindspelen vroeger minder goed, maar in den laatsten tijd heeft- hij een bijzondere studie hieraan gewijd. Zijn zwakke zijde is het uithoudingsvermo gen. De finishing touch ontbreekt, hetgeen overigens in den laatsten tijd ook verbeterd is. Het bewijs daarvan heeft hij geleverd in de 8ste matchpartij met Flohr. Ook de eind spurt in Bern en Zürich verdient in dit ver band bijzondere aandacht. Het Comité heeft een goede keus gedaan door Flohr als trainer engageeren, vooral omdat Euwe vlagen van geschokt zelfvertrouwen en inzinkingen heeft. Deze keuze maakt het Euwe mogelijk ook tijdens de match in training te blijven en. de aanwezigheid van Flohr zal hem ook het noodige zelfvertrouwen geven. Volgens Euwe de Tsjech Flohr de éénige die hem dit kan geven. Uit het bovenstaande valt te concludeeren, dat,e hoewel de beste kansen meer aan Alje chin's kant zijn, onze voorvechter dr. Euw~ die op den hoogsten schaaktitel loert, ge- •aarlijk voor hem kan worden. Wordt geheel overgespeeld. Van verschillende zijden wordt ons ge vraagd, of H. F. C., die zich Zondag door een hevige donder- en regenbui de overwinning tegen D. H. C. zag ontgaan (een kwartier vóór het einde was het 42 voor H. F. C.) den hee- len wedstrijd moet overspelen, of alleen dit eene kwartier met den beginstand 42. De -edstrijd moet in zijn geheel worden over gespeeld. door Criticus. H. F. C.D. H. C, Het doel van deze rubriek is, het zij hier bij den aanvang van het nieuwe seizoen nog maals gezegd, datgene uit den betref- fenden wedstrijd naar voren te brengen, goed of slecht, -dat naar mijn meening er toe kan bijdragen, de spelers en door hen het voetbalspel in het algemeen, wat tech niek, doch vporal tactiek betreft, op een mo gelijk hoogei' peil te brengen. Het is natuur lijk geenszins de bedoeling, bepaalde spelers scherper te becritiseeren dan andere, te min der, daar het een ieder volkomen duidelijk moet zijn, dat elke voetballer een „off-day" kan hebben. Doch aan den anderen kant zal elke voetballer, die zijn sport slechts als spel beschouwt, gaarne de meening van den on- partijdigen criticus op de tribune vernemen, in de overtuiging, dat het spel iets levends is en men in het leven nooit uitgeleerd raakt. Het lijdt geen twijfel, of H.F.C. zou twee kostbare punten veroverd hebben, als de re gen het beëindigen van den wedstrijd tegen D.I-I.C. niet had verhinderd. Daar na afloop de meeningen omtrent het „stakingsbesluit" zeer verdeeld waren, leek het mij wensche lijk, scheidsrechter Casteleyn persoonlijk om uitleg te vragen en hij deelde mij mede, dat hij na overleg met beide partijen tenslotte -besloten had, niet verder te laten spelen, omdat de toestand van het terrein zulks niet gedoogde. „Ik had", aldus de referee, „de match reeds een half uur eerder kunnen stoppen, doch heb dit niet gedaan, omdat men vanzelfsprekend de aan de winnende hand -zijnde partij niet gaarne het reeds be haalde voordeel ontneemt. Als het om twee of drie minuten te doen was geweest, ha-d ik in ieder geval door laten spelen, maar toen wij voor de twee-de maal begonnen, restte er nog een kwartier en het regende har-der dan ooit". H.F.C. -beschikt evenals het vorige seizoen over een geestdriftige ploeg, waarin alle spe lers voor de volle honderd procent hun beste krachten -geven. Er -zijn wel eens jaren ge weest, -dat het anders was, en men kan zich over den tegenwoordigen gang van zaken slechts verheugen. Terneer, daar het elftal thans over ruim voldoende technische capa citeiten beschikt en een bepaald „plan de campagne" naar de eischen der moderne tactiek ten uitvoer weet te -brengen. Het is daarbij opvallend te kunnen constateeren, dat, zoolang de middenlinie het zwaartepunt in den aanval legt, het team onmiddellijk een veldmeerderheid demonstreet, die niet zelden tot doelpunten leidt, doch dat, zoodra de halfbacks zich teveel met verdedigen op houden, een meermalen fatale inzinking ont staat als gevolg van een geïsoleerde voor hoede. Deze aanvalslinie heeft ditmaal, vooral wat linkergedeelte en middenvoor betreft, uit stekend gespeeld, niet in de laatste plaats door het intelligente spel van Hagenaar, die van zijn snelheid goe-d profijt trok om de weersomstandigheden uit te buiten. Daar het duidelijk was, dat de gladde bal den Del-ftschen keeper, die zonder handschoenen speelde, moeilijkheden zou opleveren, maak te Hagenaar hiervan gebruik door naar bin nen loop-end, des doelmans fouten met twee fraaie opportuniteitsdoelpunten af te straf fen, waarmede hij eens te meer toonde, welke groote voordeelen een actief en vol gens de moderne tactiek werkend buiten speler zijn elftal kan opleveren. Ook zijn 'voorzetten en corners met het rechter been waren goed van lengte en hoogte, hetgeen Koper demonstreerde, door een er van zuiver in het -doel te deponeeren. Men mag dan ook gerust zeggen, dat Hagenaar door zijn „Engelsch-e" speelwijze zeer veel tot de mo- reele overwinning heeft bijgedragen. Hij werd door Kermer, die een prachtig doel punt op een belangrijk moment maakte, uit stekend gesteund en het wil mij voorkomen, dat deze jongeman hier heter op zijn plaats is dan op den rechtervleugel. Hij toonde m-eer pit dan in vroegere matches en het viel vooral te .prijzen, dat zoowel hij als Koper veel bewegelijker waren dan eertijds en on danks het zware veld doelmatig manoeu vreerden. Het was dan ook thans voor de halfbacks," zoolang die althans aanvallend speelden, veel gemakkelijker, hen met passes te bereiken, nu deze voorwaartsen niet meer de idee van wijlen Lodewijk XIV huldigden: „J'y suis, j'y reste". Op den rechtervleugel vlotte het minder. Wel deed de jeugdige Drijver in het veld dik wijls goede dingen, vooral (bij het ophalen van den bal en het .geven van „cross-passes" naar Hagenaar, maar hij bleef te veel ach ter, hield het leder te lang bij zich en ver onachtzaamde zijn vleugelspeler W-epster, wiens productiviteit daaronder ten zeerste lee-d. Bei-de -binnenspelers dienen te beden ken, dat zij het juist zijn, die een verras- senden, open aanval moeten inleiden en het element van verrassing is slechte dan aan wezig, wanneer de bal op het juiste moment en snel wordt afgegeven. Van de middenlinie hebben de kanthalfs vlot gewerkt, Jongeneel had het tegen den snellen Van Nellen moeilijker dan zijn partner aan de overzijde, doch beiden heb ben zoowel aanvallend als verdedigend knap gespeeld. De aanvoerder heeft het lange „pingelen" gelukkig grootendeels afgeleerd, waaraan Drijver een voorbeeld mag nemen en het eenige, dat ik op zijn spel zou willen aanmerken, is, dat hij zijn hooge ballen naar den anderen vleugel iets te scherp plaatst, waardoor deze dikwijls een prooi van den vijanöelijken doélman worden. Ten Have heeft zich van zijn taak, om den ge wonden Denijs te vervangen, goed en met vasthoudendheid gekweten; hij speelde zelfs bij tijden sterker dan de spil Kruyer, die blijkbaar grooten last van het natte en zware veld ondervond en het leder niet snel genoeg weg werkte. In de achterhoede bleek Wittebol een ge decideerde aanwinst, vooral omdat hij het spel begrijpt en te zamen met Dorsman meermalen den buitenspel-val openzette, Zijn trappen waren in merkbare tegenstel ling met zijn slagen met cricket, van goede lengte en hij heeft in vele hachelijke mo menten, ook koppend, reddinggebracht. Dorsman toonde zich als steeds een waar dig partner; deze speler heeft toch altijd een lossen, bijkans zwierigen stijl, die den voetballer met aanleg verraadt. Hij heeft ook dit keer zeer nuttig en doortastend gespeeld. Van den jeugdigen Schras in het doel kan men eveneens voor de naaste toekomst goede verwachtingen koesteren; hij stelt zich over het algemeen genomen goed op, brengt het lichaam op de juiste wijze achter de lage; doorschietende ballen en zal met wat meer routine ongetwijfeld leeren, den bal vlugger weg te werken, alvorens de aanstormende voorwaartsen hem hereiken. Dit gebrek aan routine kwam slechts in enkele gevallen tot uiting en wel in een ongedecideerdheid bij scrimmages voor zijn doel. Ik mag Schras echter, gezien zijn zeer korten staat van dienst en zijn „prille jeugd", een -eervolle vermelding niet onthouden. Zonder twijfel kan men in dit H.F.C.-el-ftal meer vertrouwen hebben dan het vorig jaar de training heeft niet nagelaten, vruchten af te werpen, speciaal wat balcontrole en uithoudingsvermogen betreft en wanneer steeds met dezelfde geestdrift ten strijde wordt getrokken als tegen D.H.C., dan be hoeft voor de onderste plaatsen totaal geen vrees te bestaan. Het was jammer, dat het veld zich ten slotte beter leende voor een optreden van Willy den Ouden dan voor voetbal, doch deze gecoupeerde wedstrijd zal, wat het verkrij gen van zelfvertrouwen betreft voor de H.F/" spelers van groot nut blijken te zijn. D.H.C. wisselde goede met vele slechte mo menten af; de ploeg speelde slordig en niet beheerscht genoeg. Het linker gedeelte van het elftal kon mij nog het meest bekoren, waarbij de linkshalf Bakker, de achterspeler Dorjee en de voorwaarts Van Nellen het beste voetbal vertoonden. Ook de rechtsback Noordeloos heeft behoorlijk gespeeld. Het tweede Delftsche doelpunt, gescoord door Van Nellen na een tactische combinatie met Bakker, was goed opgezet en verraste den H.F.C.-keeper en zijn backs volkomen. Ge durende de periodes, dat de D.H.C.-midden- linie aanvallend optrad; kwam de voorhoede in geregeld bezit van den bal, doch het te korte spel en het slechte afwerken der aan vallen ais gevolg van een gemis 'aan vol doende balcontrole was een beletsel voor het behalen van succes. Naar den vertoonden vorm te oordeelen, zal D.H.C. in de competi tie een minder belangrijke rol spelendan zij tot dusverre heeft gedaan. De verregende wedstrijd H.F.C.—D.H.C. 469e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 9de lijst Trekking van Maandag 30 September 1935 Hooge Prijzen f 100,000— 12501 f 1000.— 2438 2448 4180 9996 f 400.— 8907 9896 14501 f 2003103 f 100.— 142 4416 5629.5963 8569 8831 11577 15639 19103 19132 20179 20650 Prijzen van 70 81 97 117 134 162 356 395 410 574 576 584 612 710 780 970 1009 1135 1139 1132 1202 1224 1253 1355 1404 1429 1522 1552 1761 1795 1918 2053 2064 2101 2289 2379 2547 2649 2698 2753 2809 2957 3066 3125 3214 3215 3266 3521 3537 3538 3591 3593 3681 3719 3846 3858 3869 3913 4082 4113 4175 4262 4306 4453 4458 4490 4763 4891 5360 5435 5700 5716 5775 5815 5973 6085 6092 6100 6417 6616 6703 6842 6871 7246 7286 7327 7431 7521 7583 7663 7705 7818 7834 7848 7874 7929 7986 7987 8083 8171 8224 8273 8317 8470 8497 8677 8711 8955 9083 9.162 9284 9311 9374 9512 9630 9631 9768 9894 9903 9909 10003 10066 10127 10161 10254 10325 10340 10366 10493 10553 10608 10634 10643 10646 10651 10661 10713 10756 10797 10986 11179 11267 11300 11325 11406 11422 11450 11468 11470 11561 11586 11592 11630 11718 11874 -1938 11977 12003 12288 12289 12333 12375 12457 12845 12966 12986 13013 13026 13080 13088 13216 13254 13290 13453 13685 13716 13781 13876 13937 14095 14126 14203 14243 14281 14420 14445 14679 14803 14850 14865 14939 14989 15016 15085 15126 15272 15359 15429 15449 15536 15562 15734 16099 16117 16224 16305 16402 16593 16696 16819 16971 17200 17264 17297 17318 17537 17541 17667 17782 17817 17871 17890 18013 18053 18080 18285 18311 18319 18358 18684 18801 18882 19057 19075 19084 19145 19156 L9337 19529 19626 19678 19714 19874 20237 20297 20309 20318 20361 20414 20541 20607 20626 20748 20958 Nieten 17 64 129 152 233 252 270 278 283 346 400 455 598 617 631 655 698 708 768 778 793 818 823 865 925 939 971 984 994 1018 1091 1101 1103 1115 1118 1136 1148 1178 1214 1344 1379 1399 1405 1408 1420 1421 1438 1452 1462 1465 1512 1537 1557 1609 1643 1551 1669 1752 1784 1785 1786 1797 1821 1858 1880 1938 1966 2038 2066 2129 2132 2151 2155 2165 2236 2255 2262 2334 2402 2469 2524 2560 2654 2729 2736 2751 2899 2ó 12 2916 2938 2947 3000 3038 3063 3141 3143 3182 3255 3?36 3338 3359 3387 3388 3415 3448 3466 3485 3502 3598 3613 3639 3S49 3679 3682 3710 3787 3802 3821 3822 3325 3839 3840 3868 3920 4042 4090 4105 4120 4167 4182 4198 4232 4254 4270 4310 4326 4348 4366 4400 4430 4460 4471 4474 4502 4530 4546 4561 4582 4644 4676 4727 4734 4770 4771 4775 4790 4791 4793 4800 4942 4944 4946 4972 5057 5065 5067 5069 5074 5102 5268 5270 5286 5336 5353 5355 5391 5409 5410 5465 5479 5525 5533 5581 5606 5615 5646 5709 5721 5773 5776 5790 5834 5833 5852 5859 5964 5968 6006 6026 6104 6112 6187 6291 6312 6325 6342 6355 6430 6433 6452 6505 6508 6522 6524 6531 6559 6563 6587 6603 6606 6732 6764 6769 6792 6829 6922 6924 6958 6985 6988 6989 6991 7022 7028 7048 7094 7155 7191 7264 7293 7302 7356 7405 7419 7481 7506 7535 7554 7563 7567 7641 7654 7685 7759 7789 7828 7837 7840 7857 7927 7963 8000 8010 8012 8014 8025 8058 8197 8249 8289 8297 8329 8334 8355 8419 8429 8444 8471 8484 8564 8565 8578 8596 8616 8761 8793 8824 8870 8894 8917 8950 9002 9003 9017 9033 9033 9073 9078 9117 9193 9203 S208 9270 9310 9337 9341 9342 9331 9455 9460 9461 9479 9499 9500 9529 9547 9554 9713 9764 9778 9794 9801 9832 9843 9854 9902- 9913 9959 9973 9988 10008 10043 10055 10081 10088 10103 10169 10170 10180 10181 10200 10204 10248 10314 10355 10406 10419 10429 10555 10566 10701 10710 10719 10723 10829 10911 10922 10943 10956 10958 11015 11035 11082 11104 11135 11207 11243 11270 11308 11521 11531 11542 11560 11599 11602 11657 11667 11679 11698 11733 11822 11882 11897 11922 11923 11947 11950 11979 11987 12025 12035 12043 12080 12106 12126 12182 12190 12203 12212 12217 12249 12269 12319 12330 12334 12386 12424 12471 12474 12602 12643 12646 12651 12672 12681 12771 12804 12818 12837 12861 12877 12896 13000 13043 13066 13071 13134 13.150 13171 13174 13210 13211 13238 13252 13256 13279 13288 13289 13291 13319 13359 13424 13429 13452 13460 13505 13509 13531 13563 13534 13623 13640 13697 13750 13756 13779 13841 13348 1-3852 13859 13963 14051 14066 14071 14157 14158 14295 14385 14401 14425 14497 14508 14515 14516 14552 14591 14598 14616 14647 14716 14797 14804 14313 14859 14860 14869 14886 14902 14919 14997 15014 15018 15022 15071 15072 15097 15099 15105 15109 15164 15193 15303 15427 15530 15542 15543 15603 15617 15637 15721 15744 15800 15808 15810 15843 15855 15917 15944 15964 15990 16026 16050 16054 16038 16095 16102 16141 16293 16310 16344 16380 16404 16436 16461 16462 16477 16495 16516 16541 16547 16557 16583 16588 16590 16602 16703 16723 16724 16733 16738 16772 1677S» 16785 16795 16803 16809 16840 16846 16865 16896 16921 16945 16956 16975 17019 17021 17048 1-^070 17130 17205 17258 17290 17363 17339 1741< '.r<46 17478 17505 17536 17538 17559 17640 17641 ln636 17705 17723 17764 17772 17788 17850 17853 17358 17391 17907 17935 17969 17982 17984 18010 18047 18084 18092 18094 18111 18117 18149 18197 18279 18357 18373 18413 18423 18445 18465 18499 18533 18537 18559 18574 18575 18611 18631 18643 18666 18693 18712 13718 18786 18787 18809 18333 18891 18949 18956 18985 18989 18994 19005 19106 19177 19254 19269 19279 19284 19331 19354 19360 19391 194-06 19478 19493 19502 19599 19603 19641 19643 19686 19723 19803 19812 19833 19886 19894 19895 19898 19930 19952 19934 19989 20003 20005 20119 20150 20162 20194 20213 20236 20245 20264 20290 20293 20395 20443 20451 20474 20490 20528 20561 20573 20583 20630 20670 20698 20728 20803 20835 20842 20888 20974 I

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 7