HET NIEUWE AVONDBLAD Verlangens van haring- reed ers 20e JAARGANG No. 281 WOENSDAG 2 OCTOBER '35 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kant-oor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbelt prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; f 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.-bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuw,e K.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN. Per zeilkano op de Noordzee. De avontuurlijke reis van den heer Duijn. „De omstandigheden bepalen den mensch" aldus begint W. Duijn het verhaal, dat hij ons deed toekomen over zijn avontuurlijke reis en welk verhaal mede bedoeld is als een correctie op de onjuiste geruchten, die over bet vaartuig, waarmede hij de reis onder nam, de ronde deden. Duijn vertelt dan allereerst van zijn maat schappelijke tegenslagen. Zooals ook door ons reeds was opgemerkt, mocht het' hem niet gelukken steun te verkrijgen. Alles wat hij aanvoerde werd als niet steekhoudend aange merkt, zijn gezin wasi door de crisis uit elkaar gerukt en zoodoende was hij wel genoodzaakt elders een bestaan te zoeken. Geld voor reiskosten had ik niet, zoo ver volgt hij en daarom besloot hij een kano te bouwen om met behulp daarvan te trachten, naar het buitenland te komen. Hij meende over voldoende technische bekwaamheid te beschikken om een kano te bouwen en over voldoende zeemanschap met zulk een vaar tuig naar zee te gaan. Allereerst maakte hij een stevig houten ge raamte.'Hierover spande hij prima waterdicht zeildoek en zoo bouwde hij zich een kano van 6 M. lang, 1 M. breed en 42 c.M. diep, met een dekboord aan beide zijden van 23 c.M. breedte. Het open middenvak was met een staand boord van 12 c.M. afgezet. Bij slecht weer kon •het open gedeelte met zeildoek worden afge zet. Het tuig bestond uit een schoot- en een fokzeil. Met het oog op het late seizoen beschouwde Duijn zijn reis meer als een proeftocht om de deugdelijkheid van zijn werk te toetsen. Wel nu, zoo vertelt hij verder, viermaal heeft de kano schitterend de branding getrotseerd, zoowel van zee naar strand als omgekeerd. Op den bewusten Zaterdag te ongeveer half elf was de zooals het vaartuig was ge doopt, in zee. Het was mooi weer, maar er was nagenoeg geen wind. Het scheepje voer lang zaam in Westelijke richting. Na ongeveer IVz uur deed de eb haar invloed gelden. Langzaam ging het toen Zuidwaarts. Bij Bloemendaal kwam de wind in de zeilen en toen kwam er meer vaart in. Toen Duijn ter hoogte van het radiostation van Noordwijk was liep de wind naar het Zuid-Westen. Wat nu te doen? Door varen naar Katwijk of de boot op het strand zetten? Duijn koos het zekere voor het onze kere. Hij voer langs het strand om een ge schikte plaats te zoeken om te lstnden. Bij paal 77 was de branding het minst en hier kwam de kano veilig op het strand. Aangezien de boot ingericht was om tot slaapgelegenheid te dienen, sliep Duijn rustig en warm in zijn merkwaardige woning. De zee zette de kano hooger op het strand en ook hierbij heeft de kano niets te lijden ge had. Voor beveiliging tegen plotseling opko menden storm waren ei" aan boord een para- pluieanker en een stopzak. Daar Duijn de kano niet lang onbeheerd durfde te laten sommige strandwandelaars trapten met hun schoenen tegen den wand om te onderzoeken, waarvan deze gemaakt was, verhuisde Duijn later van paal 77 naar paal 72, dus 5 K.M. Noordwaarts, bij welke verhuizing hij weer kennis met de branding maakte. Deze was ditmaal sterker dan bij de eerste landing en daarom had Duijn de boot afgedekt, zoodat er geen water in kon komen. Wel werd hij hierbij eemige malen in zee ge worpen, maar al varende wist hij dan weer aan boord te komen. Later verhuisde Duijn naar paal 69, waar heen de boot per as werd vervoerd. Vrijdagmorgen 9 uur verliet Duijn de vei lige plaats op het strand om weer zee te kiezen, Recht door de branding ging hij tot ver uit de kust, waarna hij naar de pieren koerste, den wind achter. Maar voor de pieren werd de kano door den stroom Zuidwaarts gedreven. Met voortdurende slagzij voer het notedopje strandwaarts. Om uit den stroom te geraken had Duijn een pagaai noodig. Maar deze zat vastgebonden onder het dek. Snel handelen was nu de boodschap. Het dekzeil moest wor den doorgesneden. De opzet mislukte en nu was het noodzakelijk, de kano zoo goed moge lijk te richten om door de kokende branding te komen. Deze manoeuvre slaagde uitstekend, De kano kwam dwars om te landen. Maar op het laatste oogenblik kwam een verraderlijke „roller". De boot sloeg om, waarbij de ca. 10 c.M. dikke mast in drieën knapte. Zoo ge schiedde de landing op een zeer ongewenschte en ongedachte manier. Maar schipper en kano waren behouden. Den volgenden dag, dus na een week op zee en strand gezworven te hebben, kwam Duijn weer in de haven. Hij hoopt met het a.s. voorjaar, gesterkt door de thans opgedane ervaringen er opnieuw op uit te trekken, teneinde elders een bestaan të zoeken, dat hij hier niet kan vinden. MEN ZIJ GEWAARSCHUWD. De Commissaris van politie deelt in het al gemeen belang het navolgende mede: De Commissaris van politie te Maastricht waarschuwt belanghebbenden om, alvorens in relatie te treden met de stichting Nebomes (Nederlandsche Bouw- en Meubelspaarkas.), kantoor houdende Heugemerweg 9a, te Maas tricht, inlichtingen bij hem in te winnen. NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. Op Donderdag 3 October zal door de leden der transportcolonne en helpsters een avond- oefening worden gehouden onder leiding van den colonne-commandant dr. W. van Hase- len. Samenkomst de.s avonds 8 uur in de Croiijéstraat. Aller opkomst gewenscht. Bevordering van den afzet Handhaving crediet- en beperkingsstelsel Tegemoetkoming bij overheidslasten. Twintigste Jaarvergadering. In de Dinsdag te 's Gravenhage gehouden twintigste jaarvergadering der Reedersver- eeniging voor de Nederlandsche Haringvis- scherij heeft de voorzitter, mr. J. H. Kiewiet de Jonge, een rede gehouden, waaraan wij het volgende ontleenen. Na in het kort stilgestaan te hebben bij den algemeenen niet bijzonder rooskleurigen toe stand en het verloop van onze buitenlandsche handelsbeweging, ging spreker over tot behan deling van de situatie in de haringvisseherij Preciese gegevens aldus spreker om trent de verhouding tusschen afzet in het binnenland en die naar het buitenland staan niet ter beschikking, doch spreker meent niet ver mis te tasten, wanneer hij zegt, dat deze verhouding eenige jaren terug ongeveer 5 (voor den export) en 1 (voor het binnenland) was en in 1934 4 1 bedroeg. Het verloop van den uitvoer van pekel- en steurharing, de bei de hoofdproducten, sinds 1930 nemende, zien wij aan de hand der desbetreffende officieele gegevens, dat in 1930 werd uitgevoerd in kg. bruto nagenoeg 70.000.000, een waarde ver tegenwoordigende van ruim f 12.000.000; in 1934 nagenoeg 60.000.000 kg., een waarde ver tegenwoordigende van f 5.000.000. In deze cijfers komt de geweldige inzinking van het prijsniveau scherp naar voren. De gemiddelde prijs, door de reederij per kantje over de totale teelt-1930 gemaakt be droeg f 17.71 tegen f 8.19 'in 1934, d.w.z. een achteruitgang van meer dan 50 pet. sinds eerstgenoemd jaar. De statistiek over den uit voer leert verder, dat de Duitsche afname, welke naar de waarde in 1930 ongeveer 60 pet. van den totalen uitvoer van pekel- en steur haring vertegenwoordigde, in 1934 is afge zakt tot minder dan 1/3. Bij alle teleurstel ling, welke het verloop van onzen export sinds 1930 te zien heeft gegeven, mag het inderdaad verblijdend worden genoemd, dat nieuwe ge bieden, zij het voorloopig in bescheiden mate, konden worden aangeboord. Spr. behandelde vervolgens in het kort de moeilijkheden in de versch-visscherij, die niet kleiner zijn dan die in de haringvisseherij. De nooden van de Nederlandsche visscherij maken reeds deel uit van de zorgen der Over heid. Hare bemoeienissen zijn in 1934 gecen traliseerd in de „Nederlandsche Visscherij - centrale". Naar sprekers meening is deze Centrale, wat hare directe staf betreft, tot dusverre meer of min bloedarm op het stuk van des kundigen. Uit deze leemte in hare interne organisatie zal het wellicht mede zijn te ver klaren, dat gedurende het eerste jaar het .papier", de „theorie", een wat te groote rol hebben vervuld. Verlangens. Spr. richtte zich tenslotte met de onderstaan de desiderata tot de regeering: 1. De Regeering bevordere, waar mogelijk, in niet mindere mate dan tot dusver, met alle haar ten dienste staande middelen, den afzet in binnen- zoowel als in buitenland, en houde in het bijzonder hare aandacht gevestigd op de versche haring, een artikel, hetwelk met name in Duitschland groote belangstelling heeft. 2. De Regeering handhave het crediet-stel- sel en het stelsel van beperking, doch bedenke, dat een crediet, in onvoldoende mate ver strekt, den gewenschten uitslag zeker niet kan brengen, en voorts, dat onder bepaalde omstandigheden het risico van het crediet niet geheel door het bedrijf zelf zal kunnen worden gedragen. Ten slotte met betrekking tot de beperking, dat deze met voorzichtigheid moet worden gehanteerd, wil men niet op een al te ongunstige beïnvloeding der expolitatie- rekening stuiten. 3. De Regeering kome het bedrijf zoover mogelijk tegemoet t. a. v. met de aanpassings gedachte niet te vereenigen overheidslasten. Rede dr. J. J. Tesch. Vervolgens hield dr. J. J. Tesch een rede over het „Vermoedelijk verloop der haring visseherij in de komende maanden en maatrê- gelen ter bescherming der Noordzee-treilvis- scherij", waaraan wij het volgende ontleenen: In de Zuidwestelijke Noordzee overheerscht jongere haring in het begin van de teelt. In de tweede helft van October komt oudere Bankharing met een meer of minder sterk bij mengsel van Kanaalharing. Dit laatste ras neemt dan meer en meer toe; in November is de menging vaak 5050 ongeveer, maar in December en Januari heeft de Kanaalharing de overhand. De jongste haring die men in de vleet vangt is drie jaren oud, men vangt ze tot 10 jaren Itoe; oudere haring is zeer zeldzaam in dit I gebied. Spreker gaf vervolgens een analyse van de teelt 19341935. Jaargang 1929, nu 5 jaren oud, heeft onbetwistbaar de leiding gehad, en maakte over het geheel pl.m. 50 pet. van het aantal gevangen haringen uit. Zulke onderzoekingen hebben natuurlijk een practisch belang, wanneer men bedenkt: le. dat de jongere jaargangen (3 en 4 jaar oud) het eerst in de vangst verschijnen. Zijn- zulke jaargangen, speciaal de 4-jarige, toe vallig talrijk, dan zal men in het begin van de teelt goede vangsten maken, maar de haring is klein (2224 cm.). Zijn oudere jaargangen slecht of normaal ontwikkeld, dan zal men, wanneer deze komen opzetten na half No vember met geringe vangst te doen hebben. 2e. dat de quantitatieve samenstelling dei- jaargangen in iedere bepaalde teelt dus een groote rol speelt. Is het omgekeerde van sub. 1 het geval dan weet men vooruit, dat jongere haring (op grond van onderzoekingen van het vorige najaar) weinig talrijk zal zijn. Wat betreft de vangst in het komende haringseizoen deelde dr. Tesch mee, dat deze waarschijnlijk met een bevredigende vangst van vier-jarige visch zal beginnen, waarna van ongeveer half November af de grootere haring (zes jaar oud), zal domineeren. Uit het jaarverslag. Aan het jaarverslag ontleenen wij: Een aantal vergaderingen en besprekingen van het hoofdbestuur is gewijd geweest aaivde samenstelling van adviezen met betrekking tot de uitoefening van de haringvisseherij in 1934. welke adviezen wederom ter tafel werden ge bracht in bijeenkomsten van het bestuur van de stichting voor de Nederlandsche haringvis seherij. Aangezien noch in het hoofdbestuur noch in het stichtingsbestuur eenstemmigheid heerschte, heeft de regeering beslissingen ge nomen welke eigenlijk maar weinigen hebben bevredigd. De export van haring naar Rusland. Omtrent de mogelijkheid van haringexport naar Rusland via de Reedersvereeniging zijn verscheidene besprekingen gevoerd, welke ech ter niet tot het gewenschte resultaat hebben geleid. Een en ander moet worden toegeschre ven aan het feit, dat de zaken te langzaam werken, doordat zij over t'e veel schijven loo- pen. Er moeten te veel personen worden geraad pleegd, met als gevolg, dat de handel elkander scherp beconcurreert, waarna tenslotte enkele firma's een order krijgen waaraan weinig of niets wordt verdiend en waarvoor de reederij in geen geval kan varen. De in- en uitvoer van versche visch. In samenwerking met de vereeniging van reeders van visschersvaartuigen te IJmuiden zijn opnieuw pogingen aangewend tot verkrij ging van een betere regeling van de uitvoer- consenten voor fijnvisch naar Frankrijk, ter wijl in verband met de verhooging van het contingent vreemde visch bij de regeering is geprotesteerd, helaas zonder resultaat. Met inbegrip van de onder Poolsche vlag varende schepen werden in 1934 tot 10 No vember door de drijfnetharingvloot aange voerd 702.649 kantjes haring, versche haring inbegrepen, tegen 649.294 kantjes in 1933, eveneens met inbegrip van versche haring. De onder Poolsche vlag varende schepen heb ben in 1934 in Scheveningen aangevoerd 40.827 kantjes tegen in 1933 in Vlaardingen en Scheveningen tezamen 61.664 kantjes. De gemiddelde prijs per kantje haring kan voor 1934 worden gesteld op bruto f 8 tegen f9 in 1933 en f 10.75 in 1932. Rekening houdende met het feit, dat onze afzet van pekelharing naar Duitschland, eer tij ds onze grootste afnemer, steeds kleiner wordt, zijn de reeders zich verleden j aal meer gaan toeleggen op den aanvoer van ver sche haring. De aanvoer van versche haring te IJmui den, voor zoover verkocht over den Rijks afslag bedroeg van drijfnetvissschersvaartui- gen in 1934 in totaal 10.539.400 K.G. tegen 6.769.013 K.G. in 1933 en van treilvisschers- vaartuigen in 1934 in totaal 1.432.476 K,G. te gen 1.813.375 K.G. in 1933. In 1934 werd dooi de Reederij vereeniging c.a. 1.500,000 K.G. op gehouden.' KON. NED. HOOGOVENS EN STAAL FABRIEKEN. In de te Amsterdam gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders der Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken alhier werd de balans en winst- en verliesrekening goed gekeurd. De heeren Ir. J. E. F. de Kok en J. J. F. M. Smulders werden als' commissaris herbe noemd. In de vacatures, ontstaan door het bedan ken als commissaris van de heeren Mr. J. W. Beijen en Walrave Boissevain werd voorzien door de benoeming van. de heeren Mr. H. L. Wolterman en S. Rodrigues de Miranda. De omzet in den Rijks visch- afslag. September was gunstiger dan in 1934. De omzet in den Rijksvischafslag gedurende de maand September 1935 bedroeg f 596.762 tegen f 550.709 in dezelfde maand van het vorig jaar, of f 46.000 meer. Dit is de eerste maand in 1935, dat de omzet hooger was dan de overeenkomstige maand van 1934, De totale omzet in de eerste 9 maanden be droeg f 4.133.262 tegen f 4.584.715 in hetzelfde tijdvak van 1934. JONGELINGSVEREENIGINGEN OP GEREF. GRONDSLAG. Hedenavond zal in het gebouw „Irene" de eerste vergadering plaats vinden van den ring Velsen-Beverwijk van Jongeliiigsvereenigin- gen op Gereformeerden grondslag. De agenda vermeldt o.a. de verkiezing van een voorzitter van den ring. Verder zullen er eenige referaten gehouden worden. Visscherijnieuws in een notedop. Net en borden verloren. De Gerberdina Jo hanna heeft tengevolge van vastloopen, net, borden en een deel der lijnen verloren. De trawler besomde f 2440 en maakte in de maand September dus bijna de f 15.000 vol. In het dok. De Clasina Luther is in het dok geplaatst om een klein roerdefect te repa reer en. VELSEN Uit de Gemeente-begrooting. Nog iets over „Onderwijs". Een vorige maal namen we iets over aan- jaande het openbaar en het bijzonder gewoon lager onderwijs. Thans nog iets over andere onderwijszaken, allereerst over: Openbaar uitgebreid onderwijs. Onder de inkomsten staan vermeld: school gelden f 3000 (out.), vergoeding van het rijk f 27.437 (v.j. f 27.615), verhaal van pensioens bijdragen f 2.518.46 (v.j. f 2.514.22) en onder de uitgaven: jaarwedden der onderwijzers f 27.437 (v.j. f 27.615), aanschaffen en onder houden van schoolboeken, leermiddelen en schoolbehoeften f 570 (onv.), verlichting en verwarming en schoonhouden van schoolge bouwen f 1666 (v.j. f 1725), kosten ter zake van verzekering, pensionneering enz. van ambte naren f 2.523.46 (v.j. f 2.628.29). Openbaar buitengewoon lager onderwijs. Inkomsten: Schoolgelden f 250 (onv.), vergoe ding van het rijk f 13.902 (v.j. f 16.645.50), ver- haai van pensioensbijdragen f 1325.71 (v.j. f 1616.45), bijdrage van de provincie f 1362.96 (v.j. f 1632.96). huur of vergoeding voor het gebruik van schoollokalen te betalen door de werkinrichting van „Zwakzinnigen" f 1120 (onv.), Uitgaven; Jaarwedden onderwijzers f 13902 (v.j. f 16545.50), aanschaffen en onderhouden van schoolboeken, leermiddelen en schoolbe hoeften f 225 (v.j. f 270), verlichting, verwar ming en schoonhouden f 1990 (v.j. f .2215), kosten ter zake van verzekering, pensionnee ring enz. f 2154.39 (v.j. f 2629.62). Middelbaar Onderwijs. Inkomsten: Schoolgelden f 500 (onv.), sub sidie van het rijk in'de kosten van de handels avondschool f 1490.54 (v.j. f 1544.78), van de provincie f 298.11 (v.j. f 278,06), retributie van 3 leerlingen uit deze gemeente, die de Middel bare school voor meisjes te Haarlem bezoeken f 282 (v.j. f 108). Uitgaven. Bijdrage ten behoeve van de Rijks H.B.S. alhier f 5575 (onv.) kosten van handels onderwijs f 3220.50 (v.j. f 3267.50). bijdrage aan de gemeente Haarlem inzake het M.O. f 1350 (v.j. f 1800). Per leerling bedragen de kosten voor de gemeente derhalve f 356). Hooger onderwijs. Inkomsten: Retributie van leerlingen uit deze gemeente, die een gymnasium of lyceum bezoeken f 5000 (v.j. f 4000). Uitgaven: bijdra gen aan elders gevestigde gymnasia of lycea f 23350 (v.j. f 16650). Het aantal leerlingen be draagt 58, zoodat elke leerling aan de gemeen te f 380 kost. Nijverheidsonderwijs. Inkomsten: Schoolgelden Visseherijschool f 900 (onv.), subsidie van het rijk in de kos ten vari deze school f 14510.55 (v.j. f 16669.11), bijdragen van andere gemeenten f 2000 (v.j. f 1000.) waai'van voor Visseherijschool f 50 en voor Nijverheidsdagschool f 1950, subsidie van de provincie f 5508.55 (v.j. f 5631.75), waarvan voor Visseherijschool f 1119.39, Nijverheids school f 3990.42 en Nijverheidsavondschool f 398.74. Uitgaven: Kosten van scholen voor het lager nijverheidsonderwijs (Visscherijschoor) f 15-520,04 (v.j. f 16900.37), subsidie Nijverheids^ school der Vereeniging voor Nijverheidsonder wijs in Kennemerland f 25834.20 (v.j. f 25833), bijdragen aan gemeenten in de kosten van scholen voor lager nijverheidsonderwijs f 2500 (onv.), id. voor middelbaar nijverheidsonder wijs f 2500 (v.j. f 2100). De totale kosten ten laste van de gemeente voor het nijverheids onderwijs bedragen f 29.579.02. DE WERKLOOSHEID. J.l. Zaterdag waren aan de Gein. Arbeids beurs als werkzoekende ingeschreven 533 bouwvakarbeiders 350 metaalbewerkers, 47 kantoorbedienden, 26 huisbedienden. 34 hout bewerkers, 373 visschers, haven- en trans portarbeiders, 661 losse en fabrieksarbeiders en 295 in overige beroepen. Verder beneden dén leeftijd van 18 jaar: 14 bouwvakarbeiders, 42 metaalbewerkers, 19 kantoorbedienden, 11 huisbedienden, 43 losse en fabrieksarbeiders, 9 in overige beroepen. Het totaal aantal werkzoekenden bedroeg derhalve 2449. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. WijkerKrab d., Marconi straat 60, IJmuiden; J. B. BooijSuijker- buijk, d., Casembrootstraat 7, IJmuiden; M. van Oevelenvan Tiggelen z., Groeneweg 42, IJmuiden; A. H. E. van BeekStegemeijer d., Hol'geest 24, Velsen; C. G. ScholVeldman d„ Annastraat 14, IJmuiden; M. Plugde Ruij- ter z., le Alex. Bell dwarsstraat 6, IJmuiden: M. Smitde Graaf z., Kon. Wilhelminakade 11 rood, IJmuiden; J. J. van DorpHeerings d., Kweekerslaan 7, Santpoort; A. Th. Filars- kiLindeblad d., Velserduinweg 153, IJmui den: G. v. d. BoorenJansen z„ Keizer Wil helmstraat 22, IJmuiden. Overleden: W. J. Terhorst 6 j., zoon van W. J. Terhorst, J. P. Coenstraat 10, IJmuiden. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD Er wordt een openbare vergadering van den Raad dezer gemeente gehouden op Dinsdag 8 October 1935, des namiddags 7 uur Agenda: 1. Installatie van het lid, den heer D. Zalm. 2. Belastingzaken. 3. Ingekomen stukken en mededeelingen. 4. Voorloopige vaststelling, c.q. goedkeu ring van de volgende rekeningen over 1934: a. van het Grondbedrijf; b. van het Gasbedrijf; c. van de Waterleiding; d. van het bedrijf Openbare Werken; e. van het bedrijf Reinigings- en Ontsmet- tingsdienst; f. van den Ophaal- en Stortingsdienst; g. van den Woningdienst; h. van de Burgerlijke instellingen van Maatschappelijk Hulpbetoon; i. van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs; j. van de Gemeente. 5. Wijznging der verordening op de heffing van een straatbelasting. 6- Uitbreiding van de prise d'eau der wa terleiding. 7. Wijziiging van de verordening op de heffing van retributiegeld voor de toelating van leerlingen uit de gemeente Velsen tot in richting van middelbaar en hoogeronder wijs. 8. Verleenen van kwijtschelding van de be taling van huurpenningen. 9. Vaststelling der vergoeding aan de bestu ren der bijzondere scholen voor bovental lige leerkrachten over 1934. 10. Verleenen van machtiging tot het slui ten van een overeenkomst inzake het gebrui ken van aanlegsteigertjes ten behoeve van den veerdienst over het Noordzeekanaal te IJmuiden. 11. Benoeming van: a. acht leden der commissie van toezicht op de Arbeidsbeurs; b. een leeraar aan de Gemeentelijke Vis seherijschool; c. een leeraar aan den avondcursus aan deze school; d. vijf tijdelijke leeraren aan de Han delsavondschool. 12. Wijziging en aanvulling der Algemeene Politieverordening. 13. Verleenen van machtiging tot het slui ten van een overeenkomst met den Staat der Nederlanden, inzake het verstrekken van oen voorschot aan deze gemeente, teneinde haar in staat te stellen, uitvoering te geven aan haar rioleeringsplan, en tot het doen wijzigen van dit plan. DRANKBESTRIJDING. De afdeeling Santpoort van de A.N.G.O.B. deelt mede. dat er Donderdag 3 October 8 uur ledenvergadering is ten huize van dr. K. Hendriks Wijnaldy, Daniëlslaan 7, bij de Wüstelaan. De winterpropaganda komt in hoof zaak aan de orde behalve de gewone agenda-stukken. In de eerste plaats is aan de orde de cpvoe^ng van een sivntrevn? ^eden. en k.ir—iCn van de ^v—itain ging „Meerlebosch" te Haarlem ON.), zulks in samenwerking, met deze vereeniging. Belang stellenden worden gaarne ter vergadering verwacht, terwijl ten allen tijde nieuwe le den kunnen worden ingeschreven.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1