Koba is dood. m JL l Over de aschheuvels omhoog. Middenin de trap naar den kraterrand. er wijl op West en Midden-Java de vulkanen tot gebergten zijn saamge- giroeid, liggen in Oost-Java berg- eilanden, die steil omhoogrijzen uit de onafzienbare heete vlakten, waar vroeger het suikerriet de hoofdrol speelde. De bekendste zijn wel Tenger en Idjen, het eerste met Bromo en Smeroe, het tweede met den grooten Raungkrater. Dat Tengergebergte heeft ook bijzondere aantrekkelijkheden. Op de Noordhelling ligt immers Tosari, hét uit stapje van Soerabaja uit, op de Westhelling Nongkodjadjar vlak boven Malang en aan den Oostkant heeft een van mijn jeugdvriendin nen het aardigste huisje van heel Indië staan. Van Sockapoera naar Ngadisarie is een half uur per auto en dan loop je in drie kwartier naar den rand der zandzee. Zoo staat het in den Baedeker van Indië, het uitstekende Tra vellers Handbook of Dutch-East-Indies van v. Stockum. Daar vindt je alles inbehalve mijn vriendin. En die vond ik bereid mee te gaan om de schoonheden van den Tenger eens nader te bekijken. Met haar broer mee wegen we samen net 250 K.G. Reken daarbij mijn 20 K.G. foto-apparaturen, dekens, mondvoor raad en een krat sinaasappels en de kleine Morris was volbelast. Onder het vroolijk ^ge gons van den mötor en een praehtigen ster renhemel vertrokken we 's morgens om 4 uur om de eerste 1000 M. stijging per auto te ne men. Prachtig, stond Orion aan den hemel. Tjemaraboomen en witte paaltjes flitsten ge zellig voorbij. Af en toe werd het gonzen wat lager van toon, een forsche hand schakelde over en weer een toontje hooger zingend ging het de eene helling van 10 en 12 gr. na de an dere op. Haarspeldbochten, zand, stof, diepe ravijnen met smalle bruggen en haaksche bochten, toen de eerste helling van 15 gr. en daar middenop deelde de Morris beleefd mede, dat dat te veel geëischt was. Uitstappen en helpen duwen. Zoodra er 170 K.G. op den weg stond ging het al betermaar instappen ho maar. Op gang helpen, één er in, best, de 2e O nee, doe het dan zelf. Dus bracht Morris Zus met de barang, o neenbagage boven en wij konden onze kuitspieren vast wat losmaken, ondertusschen genietende van Sirius, die was opgekomen en van het komende morgenlicht. In 'Ngadisari de auto gestald, twee paarden krachten gecharterd, koelies voor de bagage en gauw door naar den kraterrand! Gauwdat Ls te zeggen! De helling is nu hier en daar 25 gr. en dat is een kluif hoor! Maar er wacht boven een belooning. Wie vóór zonsopgang den rand van den grooten in stortingskrater van den Tenger bereikt, vindt deze geheel gevuld met een nevel- of wolken massa. Midden daaruit rijzen drie bergen op, rechts de kegelvormige Batok, links de Wido- daren of te wel woonplaats der engelen en in het midden de Bromo. De laatste is nooit ge heel rustig. Bijna steeds kronkelen kleine gelige rookwolkjes op boven den scherp ge- kartelden kraterrand. Dezen keer al heel wei nig; zóó weinig, dat we éénparig besloten den Bromoaschkegel rustig rechts te laten liggen en liever meteen door de zandzee, eigenlijk beter gezegd aschwoestijn, de richting naar den Smeroe in te slaan. Dat is twee dagen loopen, maar wat een wandeling. De zandzee zelf is geen pretje. Eentonig, warm als de zon schijnt, eerst door mul zand, dan een smal pad tusschen deadelaarsvarens, dezelfde van Aerden- hout. Zoo'n anderhalf uur lang en dan ligt de kraterrand voor ons. Dat beteekent 200 M. stijging in een paar kilometer. Maar_ nu door het Tjemarabösch, mét een ondergroei van. ja van wat al niet; kleine zonnebloemen, melkdistels, vergeet mij niet-, om er een paar te noemen, die iedereen kent, dan salisoorten, hennepnestels, allerlei Alpenplanten zouden wij zeggen. En.... koolmeezen, lijsters, klauwieren. Dat is toch zoo merkwaardig. In de heete vlakten is elke plant, elk dier vreemd en zegt ons niets. Maar zoodra wij boven de 1500 M. zijn, komen wij allerlei oude bekenden tegen, soorten volkomen vergelijkbaar met wat wij in Europa kennen. En als wij boven komen en de steile stijging plaats maakt vooi zen wandeling door een golvend landschap, komen we pas geheel onder de bekoring van den Tenger. Vaak kijken we zoowel Oost- als Westwaarts over een wolkenzee naar de om liggende bergeilanden, die hard afsteken tegen glasheldere 'lucht. Ardjoena, Kawi en Kloet, Gang en Idjen liggen daar voor óns, in een omlijsting van wuivend groen en bloemen weelde, maar zelf omgeven door de wolkenzee. Steeds verder gaat het, het kapmes in de hand, want er waart hier een vreemde geest in den Tenger. Een die dit uitgezocht toeristen- land, deze heerlijke bergwildernis beplant met.wonderolie en Fuchsia. Het most niet magge en als het voor een foto noodig is, hak ik met wellust een gat in de dikke vleezige stengels. Maar het wordt nog erger! De be doeling is goed. Door roofbouw en onvoor zichtigheid der Inlanders is heel wat mooi bosch op deze hooge plateau's hopeloos ver- nietigcl, en het herstelt zich niet, door de tel kens weerkeerende grasbranden in den dro gen tijd. Dus moeten allereerst brandsingels worden aangelegd, breede strooken van on- brandbaren plantengroei, maar waarom daar voor planten uit Afrika, Zuid-Amerika en den Himalaya moeten worden gebruikt in plaats van de mooie bergplanten van ons eigen Indië. daar kan ik niet bij. En het brengt groote ge varen mee. Wanneer het een van die vreemde onverlaten hier erg goed bevalt, kan ze al het andere gaan verdringen en dan zijn we nog niet gelukkig. En Ricinusja je kunt het noodig^ hebben, maar denk erom, de zaden zijn, zóó gebruikt, zeer giftig! Zoo genietend en ketterend bereiken we de Smeroehoeve, 2300 Meter boven zee. Daar woont Gisius, de goede geest van den Tenger, die zoowat alle paden heeft aangelegd en weg wijzers heeft gepoot en den toerist tegen zeer matige betaling alles verschaft wat hij noo dig heeft. Ik heb nergens in Indië zóó lekker Europeesch gegeten als daar. Versch vleesch, versche groenten, versche aardappelen! En die leuke omgeving. Een blokhut, groote open haard, met flink houtvuur, je bord op je knieën, Javaansche meisjes, die je op de knieën hurkend op groote koperen bladen het eten aanbieden, dat na zoo'n wandeling van een uur of acht extra goed smaakt. Toch heb ik één aanmerking! Alleen zieke mannen krij gen een kruik en het vriest 's nachts dat het kraakt in dit heerlijk oord. Maar je kunt er een warm bad krijgen! En dat is in Indië een geweldige tractatie. De Smeroehoeve ligt vlak bij een meer, Ra- nan Pani, wel leuk om met een aardig meisje te zitten visschen, maar tien minuten verder ligt een juweel van een bergmeertje in weel derig tropischen plantengroei; Tjemara, de denneboom van onze Oost, die geen demie boom is en de prachtige boomvarens, zeld zame eenden, vuurroode rupsendooders. En meter hoog gras, vol wilde frambozen, zoodat een gewoon mensch er niet doorkomt. Want zoo'n plekje moet eenzaam zijn. Daar staat al wat menschenhand wrocht. Een halven dag. verder loopen ligt nog zoo'n meertje. Maar eerst klauteren wij naar 2700 M. waar een bergtop, de Ajek-Ajek ons weer een prachtig panorama geeft over heel Oost- Java. Aan onze voeten ligt Ranoe Koembala, het meer waaraan de 2de blokhut van Gisius moet staan en daarachter verheft zich, vlak bij ons de geweldige Smeroe nog 1000 M. boven ons uit. En van die 1000 zijn de bovenste 500 asch. Daar doe je vier uur over als je het voor de eer over hebt-. Probeer- het maar eens met zoo'n kolenstort bij' Heerlen of Luik, die zijn precies zoo. Drie stappen vooruit en als je boven bent glijd je 2 stappen weer omlaag. Zoek een hooge stort van 60 M. uit en doe die 10 maal op en af, dan ben je even mal als wie den Smeroe beklimt. Tenminste als er zoo goed als geen werking is zooals nu. Geef mij dan den Ajek-Ajek maar met die prachtige boschwandeling. En dan gaan zwemmen in het meertje. Meer dan 2000 M. hoog en toch dooi de zonbestraling lekker warm. En wat hier zoo aardig is, de dieren zijn niet schuw. De eenden zwemmen om je heen. Een pracht merel mSt roestbruine buik komt naast mij op een boom stam zitten op geen vier meter afstand. Na tuurlijk alleen als het te duister is om te fil men. Onze koelies snijden gras, voor de bed den, want wij slapen op de getimmerde rust banken, ze dragen hout aan en een blijft bij ons in de hut om het vuur aan te houden en.wordt gelijk met ons van de kou wak ker om een uur of drie. Leuk bij zoo'n hout vuur in 't holst van den nacht. De boschg'ewel- dige oftewel houtvester tracteerde op warme wijngroc. Wij hadden thee met gemberkoek (Heil Verkade!) en zooals de zon door den ochtendnevel scheen, door de bosschen rond dit bergmeertje, zal ik nooit vergeten. En hoe wij .terugwandelden door berglucht en bloe menweelde, tot waar jilots de Bromo voor ons lag, met 6, 8, 10 rookwolkjes, het eene na het andere wegdrijvend langs het hemelblauw. Daarweer een stoot op de fluit! Dat is heel wat anders dan eergisteren. De oude Heer schijnt wakker te zijn geworden. Onwillekeu rig versnellen we den pas, al hebben we alweer 6 uur achter ons. Wij huppelen omlaag naai de zandzee. Daar pak ik Zus haai' paard bij den staart, dat loopt makkelijker; ik zelf ben bang voor die groote beesten! De Bromo is on zichtbaar achter deii Widodaren, maar wij ruiken zijn zwaveladem en telkens torenen wolken omhoog. En als hij zichtbaar wordt laat ik broer en zus en paarden in den steek, die rond moeten rijden om het paardepad te vinden en trek recht op het doel af. Nu hooren wij den berg ook. Sissend gedreun en even later een rookwolk. Asch, zand, lavakorsten, kratervarens, vulkanische bommen. En steeds omhoog stappend, omlaag glijdend op den krater aan. De trap is er nog. Net schoon ge maakt zelfs. 250 treden! Dan sta ik aan den rand van den krater. Het is juist even rustig, i Dan sist-buldert links onder ons een stoom- straal omhpog uit den hoek van den vlakken kraterbodem een 200 meter onder ons. De stoomwolk wervelt omhoog, dijt zich uit, vult de onderste kraterhelft en.... vermengt zich met een andere stoomwolk. Waar komt die vandaan? Hij schiet langs den rechter krater- wand omhoog. Nu links de stoom even op houdt, blijkt rechts de kraterwand heelemaal geel aangeloopen. Zwavel! Daar is de krater bodem weer even zichtbaar. Een paar donkere gaten anders niet, tot een stoomwolk van links ze weer aan het oog' onttrekt. En steeds blijft op halverhoogte in den krater een stoom wolk zichtbaar worden en omhoog wervelen. Natuurlijk! Als de ketel op de kachel staat te stoom en zie je vlak bij den tuit ook niets. Daar is de stoom nog te heet. Pas verder op wordt ze zichtbaar! Het gat links stoot af en toe wolken waterdamp uit, maar uit die gaten rechts, spuit voortdurend een heete damp- straal omhoog, zet wat zwavel tegen den rots wand af en wordt dan 100 meter hooger pas als-stoomwolk zichtbaar. Dan moet die damp- straal ook aardig heet zijn. Gesmolten, ver dampende zwavel, dat loopt hard tegen de 300 a 400 graden Celsius. En jawel, wanneer de kraterbodem weer even helder is, daar 200 M. beneden ons, kan ik met den kijker den rooden vuurgloed in de gaten duidelijk zien! Dat schijnt meenes te worden en de zon nijgt ter kimme. En wij loopen van zeven uur 's mor gens af! Terug. 250 treden omlaag, dan twee maal zoo veel zonder treden, huppelend en dravend, dan de volle breedte van de zandzee. Ik was blij, dat ik wat houvast had aan dat flinke kleine bergpaardje. Daar rollen de wol ken over den kraterrand, meteen zitten we in dichten mist, maar de paarden weten den weg en om zeven uur zitten we achter een kop thee in den pasangrahan. En die smaakte, En toen heeft groote Zus ons in de kleine Morris door den mist nog keurig thuis gebracht, heb ben wij een soepterrien nassigoreng naar bin nen gewerkt en een gat in den dag geslapen, De zon ging prachtig op en wij hebben het alle drie gezien, met een gevoel dat wij van die drie dagen vijf jaar jonger waren gewor den dank zij de Smeroehoeve in den Tenger! Dr. VAN DER SLEEN. Frankrijk's houding bij even- tueelen Italiaanschen aanval op de Britsche vloot. Binnenkort een belofte van de Fransche PARIJS, 1 Oct. (A.N.P.) Ofschoon offi- cieele kringen, aldus de correspondent van de „Daily Telegraph", noch bevestiging noch ont kenning geven van de geruchten, dat er een Britsche vragenlijst zou bestaan welke han delt over het hypothetische geval van een ongeprovoceerden aanval van Italië op de Britsche vloot en de Fransche reactie op zulk een aanval, schijnt een dergelijke situatie toch het voorwerp van' de belangstelling te zijn is er voor Donderdag een belangrijke kabinets- zitting belegd onder voorzitterschap van pre sident Lebrun om den internationalen toe stand te bespreken. LONDEN, 1 Oct. Het bericht, dat de Brit sche regeering aan de Fransche regeering de vraag heeft gesteld, welke houding zij onder zekere omstandigheden op de Middellandsche Zee zal innemen, wordt in de Londensche ochtendbladen besproken. De politieke corres pondent van de „Morning Post" schrijft, dat in Londen binnenkort een belofte van de Fran sche regeering wordt verwacht betreffende ondersteuning van de Britsche Middellandsche Zee-vloot door Fransche zeestrijdkrachten in geval een poging economische sancties tegen Italië toe te passen tot vijandelijkheden moch ten leiden. Deze belofte zal dan het antwoord zijn op de diplomatieke vraag, die door de Britsche regeei'ing een week geleden is ge steld. De vraag had betrekking op het geval, dat een Italiaanseh oorlogsschip na het op leggen van sancties door den Volkenbond een niet-geprovoceerden aanval zou richten op een Britsch vaartuig. De sterkte van het zonlicht geëvenaard. Superhoogedruk-kwiklampen met 160.000 kaars lichtsterkte per c.M.2. Eenige maanden geleden nam de weten schappelijke wereld kennis van een merk waardige Vinding in het Philips-laboratorium te Eindhoven, waar men er in geslaagd was een lampje van uiterst geringe afmetingen en zeer groote lichtsterkte te maken. De hel derheid van het door dit lampje uitgestraal de licht bedroeg 40.000 kaars per c.M.2 het geen reeds de helderheid van normale kool booglampen verre overtrof. Naar wij verne men, heeft men in het Phiüps-Laboratorium deze vinding verder ontwikkeld en is het thans mogelijk gebleken superhoogedruk kwiklampen van even geringe afmetingen te vervaardigen met een gemiddelde helderheid van niet minder dan 130.000 kaars per c,M2. De maximale helderheid in de ontlading be draagt zelfs c.a. 160.000 kaars per cM.2, zoo dat hiermede de gemiddelde helderheid van de zon, zooals op aarde waargenomen, ge ëvenaard is. Tot dusver was dat in de prak tijk nog niet bereikt. Het is duidelijk, dat deze lampen van si-oot belang zullen zijn voor zoeklichten, bakens, vuurtorens, als mede v-oor alel projectiedoeleinden. Het is niet uitgesloten, dat in de toekomst nog grootere helderheden met deze lamp be reikt zuHen worden. WOENSDAG 2 OCT. \96S Maar Artis rouwt niet. Koba is dood. Koba, uit Artis. Een korte ziekte, een hevige uitbarsting en toende catastrophe. Een ziek bed van eenige dagen toonde aan dat het einde wel spoedig zou komen, maar toch de slag is hard voor het olifantengezin, dat in Koba een zorg zame huismoeder verliest. Velen buiten Amsterdam kennen Koba ook wel. Met haar trouwe, rustig-starende, soms verleidelijke Indische oogen. Met haar mooie lange tanden, die ver uit haar mond staken, naar beneden wezen, in sierlijken krul. Met haar betooverende taille van enkele meters omtrek en veerkrachtigen, in de heupen wie genden, bevalligen tred. Koba was een lief dier. Vroolijk en beschei den. Moge zij vaak in gepeins verzonken zijn geweest', voor de toeschouwers heeft zij dat meestal meesterlijk verborgen weten te houder.. Terwijl apenootjes, banaan, koek, banket en chocolade aan de andere zijde der tralies in massa-hoeveelheden werden verslonden, door groote en kleine kinderen, terwijl van de immense voorraden heerlijkheden af en toe ook aan Koba iets werd gepresenteerd, terwijl het leven buiten verder gingtrok aan Koba's geestesoog een tropische zon voorbij. Een zon boven groote bosschen, met veel groen, slingerplanten, reuzeboomen, slangen, muskieten, onbeheerschte wateren. Sumatra. En met verborgen weemoed zag zij zich als tweejarige baby spelen tusschen al die hoo rnen, die zij, zonder dat iemand het haar ver bood, mocht omver trappen! Als vader en moe der dan thuis kwamen, na een interessanten inspectietocht in de omstreken, hoorde zij groote verhalen van andere belangrijke bees ten dan olifanten. Totdat er een onbekend beest kwam, eentje met rede, dat sterker was dan vader en moeder en Koba samen. Althans slimmer. Zoo kwam Koba in Artis en na een en der tig jaar vermaak en leering aan duizenden te hebben geschonken is zij gestorven. Aan een abces in het oor. Dat doorbrak en doodelijk was. Nu is zij ontleed. Dat is een ander woord voor uit elkaar gesneden. De verschillende deelen zijn onderzocht en zoo noodig op sterk water gezet. De resten van Koba zijn ver brand. In den destruetie-oven van het hoofd stedelijk abattoir. De drie achterblijvende olifanten treuren niet. Misschien komt er wel gauw een nieuwe Koba? De Havillands-expeditie in Bandoeng. Te fantastische verhalen over liet avontuur bij Bassein BATAVIA, 1 October (Aneta). Het esca drille De Havillands arriveerde te half twaalf Het vloog in keurige formatie en landde op het vliegveld Tjiliiitan Na drie kwartier op onthoud zullen zij naar Bandoeng doorgaan. Een later telegram van 12.45 uur meldt dat de De Havillands een vlucht boven Batavia maken, alvorens naar Bandoeng door te gaan. Te half één zijn z:'i doorgegaan naar Ban doeng. De piloten werden hartelijk begroet door verschillende luchtvaartvertegenwoor digers, waarbij de belevenissen in veioand met de noodlanding in de buurt van Bassein, werden opgehaald. Hierbij bleek het dat het geheele verhaal van den tocht als zou de piloot Vonk door krokodillen en slangen zijn bedreigd, onzin was. De tocht BataviaBan doeng werd meegemaakt door den leider van de karteeringsexpeditie mr. de Ruyter van Stevenick. Gibraltar voorbereid op een aanval Vijftig luchtweerafdeelingen op de rots. PARIJS, 1 Oct. De bevolking van Gibral tar, aldus de correspondent van de „Temps' is volkomen rustig. Op straat vallen de vele uniformen op. De waterreservoirs van de stad die bij een luchtaanval gemakkelijk zouden kunnen worden vergiftigd behoeven niet meer ;ebruikt te worden, daar eenige maanden ge leden twee nieuwe bronnen zijn ontdekt. Op de rots zijn vijftig luchtafweer-afdeelin- gen opgesteld. De aanslag op den N. S. B.- colporteur. Dader had reeds even tevoren gepoogd iemand neer te schieten. AMSTERDAM, 1 Oct. De 46-jarige anar chist B., die gistermiddag bij den hoofdingang van het Centraal Station een revolveraanslag heeft gepleegd op den 34-jarigen N.S.B.-col- porteur D. heeft vanmorgen bij zijn langdurig verhoor door commissaris L. Hoogenboom een volledige bekentenis afgelegd. B. heeft daarbij medegedeeld zoo hevig tegen het fascisme te zijn gekant, dat hij toen hij den colporteur met het orgaan van de N.S.B. zag venten, in blinde woede uit zijn jaszak met één dei- beide repeteerpistolen, welke hij bij zich droeg, een aantal schoten loste op den colporteur. De beide pistolen had hij in Frankrijk ge kocht, waarbij hem niet minder dan 45 kogels waren geleverd, waarvan er nog 35 in zijn koffers waren, welke door de politie in het logement, waar hij een kamer had gehuurd in beslag werden genomen. Uit het verhoor van verschillende getuigen Ls bovendien gebleken dat B. enkele uren te voren had getracht ook op den Heerengracht iemand neer te schieten. Hij ontmoette toen een heer, die een N.S.B.-speldje droeg. Hij raakte met dezen heer in gesprek en trok plotseling een revolver, doch het wapen ketste. De aangevallene had in de overtuiging, dat de man hem met een kinderpistooltje had bedreigd, zich naar zijn kantoor begeven en zich verder van de zaak niets aangetrokken. Bij den aanslag op den colporteur D. is deze door drie kogels getroffen. De vierde werd toen men hem in het ziekenhuis van zijn kleeren ontdeed daarin teruggevonden. Waar schijnlijk zou de dader het pistool geheel heb ben leeggeschoten, als na het vierde schot ook niet één der kogels was geketst. B., die groot berouw toont over zijn daad, zal ter beschik king van de justitie worden gesteld. De toe stand van het slachtoffer was vanmorgen naar omstandigheden goed. Een dagboek van Columbus gevonden. Gedateerd 3 Augustus 1492. LONDEN, 1 Oct. (Reuter). Volgens een telegram uit Moskou heeft men in de archie ven van het museum der stad Kargopol (district Clonetsj) een persoonlijk dagboek gevonden van Christophorus Columbus. Op de eerste bladzijden staat; „Christopho rus Columbus, eigenhandig geschreven voor mijn zoon Diego. 3 Augustus 1492". De Srneroe met. ochtendnevels. Het Litausche kabinet zou zijn afgetreden. LONDEN, 1 October (A.N.P.) Terwijl an dere bladen melden, dat de berichten over het aftreden van het Litausche kabinet on juist zijn meldt de speciale correspondent van de „Daily Mail" in Memel, dat het b< richt waar schijnt te zijn en dat de 'nieuwe minister-president- waarschijnlijk zal zijn de burgemeester van Kcvno Merkis. De correspondent voegt hieraan toe, dat de nieuwe regeering vermoedelijk verz-oen- lijker zal zijn gestemd. 469e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 10de lijst Trekking van Dinsdag; 1 October 1935 liooge Prijzen f 1500.— 10035 f 1000.— 5369 11023 13156 20907 f 400.— 5781 12530 16367 20296 f 2008154 15452 17858 17695 17970 18011 1 20840 f 100.— 219 4405 5354 6474 12572 14451 15413 17232 17593 18114 18264 18393 19531 19554 19573 20905 Prijzen van 70— 28 163 167 351 5Ö2 645 666 084'\ 967 1155 1278 1284 1374 1416 1469 14741 1508 1670 1682 1704 1814 1878 1958 2103 2259 2285 2349 2482 2571 2680 2737 2763 i 2877 2880 2901 2929 3199 3345 3473 3782 3932 3946 3970 4013 4023 4058 4112 4482 4719 4745 4833 4888 5097 5216 5296 5310 5333 5364 5367 5377 5459 5566 5633 5729 5993 6019 6048 6161 6180 6398 6429 6525 6577 6660 6745 6773 6822 6949 6959 7040 7201 7231 7298 7459 7485 7505 7746 7760 7852 7949 8024 8091 8125 8157 8236 8277 8301 8423 8464 8553 8586 8688 9070 9082 9217 9253 9268 9300 9389 9452 9456 9508 9647 9723 9748 9767 9807 9905 9940 99511 10004 10033 10159 10319 10361 10367 10428 10445! 10448 10468 10703 10709 10817 11020 11109 11250 11256 1 11283 11314 11717 11918 11972 12031 12041 12244 12350 12451 12510 12626 12639 12691 12770 12836 12866 12882 13003 13094 13099 13205 13233 13326. 13346 13515 13557 13576 13952 14232 14325 14345 j 14429 14465 14719 14733 14847 14861 14907 149151 15186 15213 15306 15409 15422 15443 15520 15533 15602 15669 15789 16031 16382 16423 16494 16523 - 16591 16623 16648 16826 16882 17067 17246 17247 17319 17371 17539 17581 17627 17696 17829 17837 17929 18132 18159 18249 18428 18485 18708 18742 18812 18830 18855 13976 19015 19133 19245 19249 19348 19362 19381 19439 19518 19876 19939 20Ö28 20043 33130 20437 20515 20658 20868 20874 20949 Nieten 49 57 60 123 224 228 235 241 265 340 363 413 473 485 488 536 538 544 548 552 553 595 621 788 797 838 927 1033 1034 1043 1044 1063 1Ó66 1077 1100 1106 1147 1168 1236 1256 1272 1328 1334 1463 1480 1488 1503 1513 1560 1573 1638 1660 1667 1687 1693 1694 1713 1725 1733 1745 1810 1815 1828 1867 1876 1897 1908 1913 1944 2016 2037 2047 2113 2146 2189 2196 2215 2216 2234 2238 2284 2324 2330 2331 2336 2344 2375 2459 2506 2543 2582 2613 2620 2621 2627 2646 2707 2739 2776 2790 2301 2811 2911 2920 2923 3148 3166 3248 3280 3296 3302 3310 3320 3332 3365 3396 3456 3492 3501 3515 3539 3541 3532 3565 3582 3534 3597 3659 3688 3696 3703 3791 3851 3857 3879 3929 3944 3975 3977 4122 4132 4205 4257 4273 4280 4311 4322 4330 4342 4364 4470 4552 4564 4596 4603 4614 4651 4653 4671 4678 4698 4757 4761 4851 4879 4893 4948 4981 5046 5084 5096 5231 5239 5245 5252 5260 5267 5398 5414 5429 5483 5492 5526 5534 5547 5553 5642 5661 5736 5774 5787 5848 5871 5881 5971 6071 6091 6129 6144 6145 6149 6242 t'243 6256 6273 6295 6382 6443 6464 6476 6521 65 ik 6567 6592 6624 6649 6674 6687 6755 6854 6888 6892 7019 7111 7137 7163 7177 7197 7234 7285 7353 7380 7400 7415 7446 7458 7484 7496 7588 7589 7616 7679 7684 7690 7783 7784 7787 7827 7865 7928 7976 7999 8019 8085 8150 £196 8215 8217 8233 8287 8386 8393 8558 8570 8700 8709 8719 8742 8770 8785 8863 8S84 8886 8902 8915 8925 8987 9048 9102 9111 9158 9161 9180 9201 9214 9273 y336 9358 9378 9387 9396 9441 9470 9510 9536 9568 9587 9600 9640 9646 9658 9678 9701 9709 9720 9757 9831 9888 9392 9971 10012 10622 10036 10044 10047 10097 10117 10125 10133 10144 10156 10190 10193 1020S 10226 10281 10293 10299 10307 10313 10327 10329 10345 10363 10372 10335 10405 10477 10481 10507 10517 10557 10623 10641 10552 10655 10657 10695 10700 10712 10726 10745 10752 10802 10850 10896 10913 10954 10998 11039 11050 11053 11062 11073 11085 11159 11131 11229 11289 11307 11318 11331 11358 11363 11372 11397 11456 11497 11503 11551 11557 11562 11569 11631 11636 11640 11676 11707 11732 11815 11817 11818 11842 11844 11848 11867 11893 11931 11940 11956 11980 11992 12051 12081 12100 12102 12129 12162 12.188 12224 12235 12254 12260 12273 12280 12390 12420 12436 12492 12496 12532 12533 12539 12559 12561 12597 12610 12616 12620 12652 12717 12772 12779 12809 12813 12821 12883 12900 12963 13018 13039 13106 13138 13149 13163 13173 13178 13181 13190 13231 13264 13285 13341 13382 13451 13496 13503 13530 13538 13542 13540 13564 13667 13684 13695 13721 13739 13755 13838 13344 13851 13879 13903 13926 13947 14029 14062 14069 14035 14029 14144 14194 14209 14245 14254 14283 14289 14346 14408 14421 14476 14537 14573 14618 14636 14688 14737 14765 14814 14858 14880 14883 14944 1-1952 14957 14976 15013 15083 15159 15240 15243 15253 15379 15398 15432 15436 15-191 15563 15687 15694 15749 15759 15828 15835 15857 15382 15950 15957 15970 16068 16074 16C84 16092 16268 16297 16322 16326 16360 16489 16504 16522 16531 16613 16647 16652 16707 16719 16775 16849 16877 16883 16890 16929 16031 16969 16932 17001 17017 17029 17030 17063 17096 17123 17126 17131 17156 17293 17300 17333 17376 17435 17451 17452 17506 17529 17574 17685 17721 17775 17894 17903 17917 17927 17932 17963 17982 18027 18044 18096 18115 18127 18144 18160 18162 18170 18273 18297 18303 18325 18377 18442 184'-3 18469 18490 18502 18518 18553 18590 18535 18599 18600 18613 18625 18698 18756 18816 18826 18857 18863 18921 18927 13979 18984 19042 19044 19087 19094 19113 19121 19153 19167 19183 19184 19201 19231 19241 19278 19301 19303 19309 19338 19340 19346 19353 19404 19454 19462 10488 19515 19552 19575 19577 1D624 19664 19673 12680 19S85 19702 19722 19725 19735 19770 19786 19816 19831 19935 19980 19985 19997 20039 20070 20076 20141 20153 20157 20231 20239 20324 20344 20399 20441 20458 20535 20548 20560 20577 20604 20620 20687 20699 20763 20801 20832 20864 20876 20301 20928 20933 20934 21000 Ver beteringen: 5s klasse, 9i s lijst: 7191 m. z. 7194; 8329 m. z. i 5329; 1938 m. f70 m. z. 11938 m. 1 70.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 7