Italië zet zijn koloniale plannen door. Symptomen van onrust in Frankrijk'. Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT THIJS IJS EN DE KONINGSKROON Radio-Procramma tipNPERDA'G 3 OCTOBER 1935 BUITENLAND. Mussolini doet nog een beroep op Frankrijk en Engeland. Militaire daden als antwoord op militaire sancties. Italiaansche troepen op Abessynisch gebied; de negus richt zich tot Genève. Civiele mobilisatie" had gis'-;ren in Italië plaats. Uit Rome 2 October: Meer dan een uur hebben hedenmiddag in geheel Italië de sirenes geloeid. De kerkklok ken werden geluid. De klok van het Capitool zette dit geluid in, dat door honderden klokken te Rome en dui zenden in het geheele land werd over genomen. De algemeene mobilisatie der partij en van de in haar organisaties veree- nigde bevolking was begonnen. Vele millioenen Italianen legden hun werk neer om te toonen, dat zij achter den Duce stonden. In minder dan een uur tijd was het geheele straatbeeld te Rome veranderd. Alle openbare gebouwen zijn geïllumineerd. Overal zijn vlag gen en transparanten aangebracht. De zaken zijn gesloten. De menschen verdringen zich op straat en stroomen in massa naar de voor naamste pleinen. Vliegtuigeskaders cirkelen boven de stad. Militairen marcheeren in volle wapenuitrusting door de straten. De radio, welke sedert de afkondiging der mobilisatie geheel en uitsluitend ten dienste staat van het algemeen appèl, doet mededee- lingen en laat in de straten en huizen de lie deren weerklinken der fascistische revolutie. Alle tramwagens en andere verkeersmidde len zijn geheel bezet. Na ternauwernood één uur is het het zwarte hemd, dat op straat do mineert. Men ziet militie, avantgardisten en tal van leden der ballila. Juist de allerjong sten schijnen er groote vreugde in te scheppen dit historisch oogenblik te mogen medema ken. Overal ziet men afbeeldingen van Mus solini. Plakkaten worden aangeslagen, waarop leuzen van de Duce worden aangehaald, o.m. de leuze: „een regiem, dat geen episode, doch een tijdvak vormt, buigt zich niet voor over- verzadigden hoogmoed." Op de Piazza Venezia, waar de grootste be tooging in tegenwoordigheid van Mussolini zal worden gehouden, verschenen reeds tegen vijf uren de eerste gesloten kolonnes der fas cistische militie. In het land. Uit het geheele land komen berichten bin nen over een volkomen ordelijk verloop van het algemeene appèl. De eerste fase der verzameling in de partij gebouwen was overal reeds óm kwart over 'vijf ten ëlride. De tweede fase, die van den opmarsch is be gonnen. Voor de radio heeft de secretaris-generaal der fascistische partij, Starace de instructies gegeven voor dezen opmarsch. Volgens deze instructie moet de opmarsch om kwart over zes in alle deelen des lands, ook in de kleinste dorpjes, afgeloopen zijn. Te Rome verzamelen de menschenmassa's zich op de vier grootste pleinen en onafzien bare kolonne.s hebben zich onder het weer klinken van fanfares en tromgeroffel in be weging gezet, terwijl geweldige luidsprekers op de pleinen de zingende menigte over stemmen. Onafgebroken kruisen vliegtuigen boven de Stad. De speaker deelt mede: Het algemeene appèl moet allen de oogen openen, ook hun, die zich in hun belangen geschaad achten en Italië den weg willen versperren. Het Ita liaansche volk is te groot voor zijn klein land, en dat is zijn eenige rijk dom. Geheel Italië, aldus besluit de speaker, is thans in afwachting van de woorden van Mussolini. Mussolini spreekt. „Het plechtige uur in de geschiedenis dés Vaderlands breekt aan" aldus ving Mussolini zijn redevoering aan, ten overstaan van tienduizenden, die op het'plein voor het Venetiaansche Paleis te Rome waren samenge stroomd. Deze redevoering, welke her haaldelijk door luid applaus werd on derbroken, werd per radio uitgezon- ?eib evenals verschillende algemeene instructies voor de algemeene mobili satie der burgers. „20 millioen Italianen", aldus vervolgde Mussolini, „zijn op dit oogenblik op alle plei nen van Italië verzameld bij de grootste be- Smg' ^elke het volk ooit gekend heeft. 20 ffluiioen, één van hart, met één enkelen vast- ^!aoon wil. Deze betooging zal aantoonen, aai Italië en het fascisme één en hetzelfde en zulten blijven. 109B zü. die het fascistische Italië van tuf ^let kennen* kunnen het tegendeel geloo- 3-' ^ecl?rt vele weken loopt het rad der ge- scnieoenis gedreven door ons rustige en vaste "Kluit op zijn dod aan. J-n deze uren is het tempo nóg sneller ge worden en niet méér te houden. 18 niet slechts een leger, dat naar zijn aoei opmarcheert, het zijn 44 millioen Italia- f aaneengesloten en gemeenschappe- oinhf leger marcheeren, terwijl men tegen hen de grootste onrechtvaar- SèA e be§aan en het volk zijn plaats onder Z0n te ontnemen. Toen Italië in 1915 zijn lot met dat der Geallieerden verbond, werden vele kreten van bewondering en vele be loften vernomen. Toen men evenwel fla de gemeenschappelijke overwin ning, waartoe Italië met 600.000 doo- den, een millioen gewonden en 400.000 oorlogsinvaliden heeft bijgedragen, aan de tafel der onderhandelaars voor een erbarmelijken vrede bijeen kwam, vielen Italië slechts de kruimels deel van een grooteri, van andere staten afkomstigen, kolonialen buit. jaren lang hebben wij geduldig ge- W, wijl om ons heen een steeds krach- i In plaats van Italië de hem toekomende rechten toe te kennen, waagt men het in den Volkenbond van sancties te spreken. Totdat het tegendeel zal zijn bewezen, weiger ik te gelooven, dat het Fransche volk zich zal kun nen aansluiten bij sancties tegen Italië. De 6.000 Italianen, die bij den stormaanval bij Bligny den dood vonden en zelfs de bewonde ring van den vijand afdwongen, zouden zich daartegen in hun graf verzetten. Tot het bewijs van het tegendeel zal zijn ge leverd, weiger ik ook te gelooven, dat het En- gelsche volk zijn bloed zou willen vergieten en Europa op den weg naar een ramp zou willen voeren om een Afrikaansch land te verdedi gen, dat algemeen gebrandmerkt is als een barbaarsch volk, dat de gemeenschap van de geciviliseerde volken onwaardig is. Niettemin zouden wij niet mogen doen, alsof wij deze mogelijkheden in de naaste toekomst niet zien. Op sancties van economischen aard zullen wij antwoorden met discipline, moed en offervaardigheid. Op sancties van militairen aard antwoorden wij met militaire maatregelen, op krijgshan delingen met krijgshandelingen. Nie mand verbeelde zich ons klein te zul len krijgen, want hij zal een harden strijd moeten doorstaan. Een volk, dat trotsch is op zijn eer en zijn naam kan en zal nimmer een andere houding aannemen. Doch nog eens zij het op zeer categorische wijze en als een heilige verplichting her haald, welke ik vanavond tegenover alle Italianen op mij noem: Wij zul len al het mogelijke doen om te ver mijden, dat het koloniale conflict het karakter en de beteekenis van een Europeesch conflict aanneemt. Gedurende de laatste dagen zijn verschei dene berichten ontvangen, welke melding maakten van het overschrijden van de Abessy nische grens door Italiaansche troepen. Déze berichten vielen buitengewoon moeilijk te con troleeren, aangezien er geen telegrafische verbindingen bestaan tusschen de Abessyni sche hoofdstad en de aan de grenzen liggende Abessynische troepen, terwijl bekend is, dat Abessynië in' zijn leger niet beschikt over de middelen voor het instandhouden van draad- looze verbinding. Gisteren meldde eên direct uit Addis Abeba door het Algemeen Neder- landsch Persbureau ontvangen tele gram, dat twee Italiaansche voorpos- tendetachementen ontdekt zijn door verkenners van het Abessynische leger dat verspreid ligt van Dedjaznatsj Ayalem tot Mamoessa. Deze Italiaansche troepen bevonden zich op dat moment 30 ICM. over de grens van Eritrea aan den rand van Fransch Somaliland. De verkenners stellen het aantal van de over de grens opgerukte Italiaansche troepen op 10.000. Blijkens nadere berichten uit Addis Abeba zouden de Italiaansche troepen het grensgebied zijn binnengedrongen in de nabijheid van Fransch Somali land; toen de Abessyniërs hen op merkten, bevonden de Italianen zich aan den voet van den berg Moessali; zij rukten daarna op in het gebied der Danakil-woestijn., Volgens sommige berichten zouden er botsingen hebben plaats gehad met voorposten der Da- nakils, doch niet met geregelde Abes synische troepen. Er zouden dooden gevallen zijn. Er deed in den loop van den avond zelfs een later tegengesproken gerucht de ronde, dat Adoea zou zijn ingenomen. De kroonprins van Abessynië treft maat regelen, om de Italiaansche troepen in deze streek te gaan bestrijden. De gouverneur van Fransch Somaliland heeft een af deeling troepen naar de Noord west-grens gezonden om de grens te bescher men. Werden gistermorgen de loopende geruchten, volgens welke Italiaansche troepen Abessynië zouden zijn binnen gedrongen, nog officieel te Rome tegengesproken, in den avond werd die tegenspraak in dezen algemeenen zin RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TELEF. 1 6 7 2 6 _loos trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 912 en 14 uur. Zater. 9—12 uur. Avondspreekuren Dinsd., Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. ingez. MedJ niet meer gehandhaafd. Wel werd van bevoegde zijde verklaard, dat van het begin eener eigenlijke campagne in Oost-Afrika geen sprake is en het ge rucht, dat de oorlog tusschen Italië en Ethiopië reeds was verklaard, werd ab soluut niet bevestigd. In goedingelich- te kringen te Rome achtte men dit uiterst onwaarschijnlijk. De Negus richt zich tot den Volkenbond. De secretaris-generaal van den Volkenbond heeft het volgend telegram ontvangen van Negus Haile Selassi, den keizer van Abessynië Addis Abeba, 2 October. Deelen U met het doel den Raad en de Vol kenbondsleden er van in kennis te stellen mede, dat Italiaansche troepen in de streek ten Zuiden van den berg Moussali (provincie Aoessa) de Abessynische grens hebben ge- schohden tusschen dezen berg en Fransch- Somaliland, op Abessynisch gebied vasten voet hebben gekregen en een grootsch opgezetten aanval voorbereiden. De nabijheid van de zee in deze streek en de gemakkelijke toegang tot de zee door het kustgebied van Fransch Somaliland maken het den Volkenbond mogelijk öf waarnemers te zenden öf een bevestiging te verkrijgen van deze schending van Abessynisch soeverein ge bied door bemiddeling van de regeerings- autoriteiten van Fransch Somaliland. Volgens de laatste uit Addis Abeba ontvan gen berichten heeft het Italiaansche gezant- schapspersoneel de archieven naar het station overgebracht, terwijl documenten en papieren in den tuin van het gezantschapsgebouw worden verbrand. Oostenrijk. Von Papen zou een vijf-jarig non-agressiepact hebben voorgesteld. In. aansluiting op het eerste bericht op het „plan Von Papen" meldt Reuter uit Weenen: Naar vernomen wordt heeft de Duitsche gezant te Weenen, von Pa pen, opdracht ontvangen de Oosten- rij ksche regeering een non-agressie pact voor den tijd van vijf jaar aan te bieden. Duitschland biedt aan lo. Alle nationaal-socialistische propagan da in Duitschland en Oostenrijk tegen de Oostenrijksche regeering te staken. 2o. Het Oostenrij ksche Legioen in Duitsch land te ontbinden. 3o. Vermeerdering van den invoer van Oos tenrij ksche artikelen in Duitschland. 4o. Opheffing van de bepaling, dat Duit sche toeristen, die Oostenrijk binnengaan, 1000 mark moeten betalen. Hiertegenover wordt dan van de Oosten rij ksche regeering verlangd: lo. De anti-Duitsche houding in de buiten- landsche politiek op te geven en deel te ne men aan de Duitsch-Poolsch-Hongaarsche al liantie. 2o. De draconische politie-maatregelen te gen de Oostenrij ksche nationaal -socialisten te staken. 3o. De nationaal-socialisten, die in concen tratie-kampen zijn opgesloten en hier lange straffen uitzitten, geleidelijk in vrijheid te stellen. „Geen non-agressiepact aangebo den", zegt Berlijn. Reuter deelt in aansluiting met boven staande mede, dat de woordvoerder van het ministerie van buitenlandsche zaken aan den correspondent van Reuter verklaard heeft, dat het absoluut niet juist is, dat Duitschland aan Oostenrijk een non-agressie-pact zou heb ben aangeboden. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC tiger ovpo ring werd gesloten, waarmede men onze AW°°ï|.enc'e levenskracht wil verstikken. Met hebben wij veertig jaren lang ge- ht- Thans is het genoeg! Thijs heeft het avontuhr met Arié Baard weer achter den rug ën verlaat nu.de havenstad. Hier zie je hem over een prachtigen land weg loopen. De zon schijnt helder, vogels zingen overal om hem heen en Thijs stapt welgemoed verder. Thijs heeft zich voorgenomen den eigenaar van de koningskroon op te sporen, zooals jullie weten, maar zoo heel gemakkelijk is dat natuurlijk niet. Hij heeft de woorden op het document uit zijn hoofd geleerd. „Alleen een ware koning kan deze kroon dragen," stond er. „Nu, dat kan ik me wel voorstellen," denkt Thijs hij zichzelf. Als de broodprijzen stijgen. (Van onzen Parijschen correspondent). Het valt niet te ontkennen, dat er sedert eenigen tijd een steeds toenemende onrustige stemming, niet alleen in Parijs, maar in héél Frankrijk heerscht. Terugkeerend van een verblijf in de provincie, waar letterlijk over niets anders wordt gesproken dan over aller lei oorlogsmogelijkheden, viel het ons Op, dat in de hoofdstad met nog meer animo het on derwerp wordt aangeroerd van een ommekeer in de binnenlandsche politieke toestanden. Toch houden deze twee feiten onderling ver band. Laten we dadelijk zeggen dat, behou dens een hoogst enkele uitzondering de Franschman met verbazing uit Genève heeft vernomen dat de buitenlandsche politiek van Pierre Laval zich veel meer bij die van Downingstreet aansluit dan bij die van den Duce. Zonder nu dadelijk te zeggen dat men alge meen Italiaansch-gezind is kan men wèi ge tuigen, dat er een zeer sterke anti-Engelsche strooming is en dat men zich zeer afkeerig toont van dat wat men „de Engelsche hypo crisie" noemt. En maar al te zeer vreest men, dat bij een mogelijke inmenging van Engeland in het Abessynische avontuur Frankrijk zou worden meegesleept. Hoewel ieder natuurlijk zou verkiezen, dat Italië nooit was begonnen het steeds smeulende vuurtje aan te wakke ren acht de Franschman de Italiaansche ex pansie-politiek, welke zooveel overeenkomt met die welke Frankrijk in Tunis, Algiers en Marokko heeft gevoerd, méér dan begrijpelijk en eerlijk gezegd bekommert men zich hier bitter weinig om de onafhankelijkheid van het land van den negus. Als er verwijten moeten worden gericht dan is het tegen de Fransche gedelegeerden in Genève, die indertijd het „barbarenland" als lid van den Volkerenbond hebben toege laten. Laval's politiek wordt dan ook sterk becri- tiseerd en algemeen hoort men zéggen, dat het volk nimmer onder de wapenen zou ko men, wanneer het zou worden opgeroepen om Engeland te hulp te snellen. Achter die sterke anti-Engelsche (of laten we liever zeggen: anti-oorlogs-) stemming schuilt ech ter een diepere gedachte. En die gedachte komt voort uit vrees. De snorrende redevoe ring van den Duitschen Führer, waarin hij brutaalweg over een mogelijke Duitsche putsch in Lithauen heeft gesproken, heeft de menschen wakker geschud, heeft de oogen van het Fransche volk geopend. Maar al. te goed heeft zelfs hij, die niet 't minst idee van verdragen en overeenkomsten heeft begre pen dat de veiligheid gebiedt de krachten in eigen land bijeen te houden. Het geschil tus schen Polen en Tsjecho-Slowakije, de wrij ving tusschen Japan en Rusland, het zijn allemaal bedreigingen voor den vrede en minder dan ooit is het oogenblik dan ook aangebroken om zijn 'krachten te gaan ver brokkelen voor de brandkast, van enkele Engelsche petroleum-magnaten. De redenee ring moge misschien wat primitief lijken, maar men kannietontkennen, dat de grondgedachte zuiver, en juist is, en we ge ven haar dan ook omdat ze hier, in Frank rijk overal wordt verkondigd. Dat zware pessimisme heeft sommige oogenblikken geleid tot iets wat op een pa niekstemming begon te lijken. Men had zóó sterk het gevoel, dat een onmiddellijk oorlogs gevaar voor de deur stond, dat ieder begon te zinnen op de mogelijkheid om den dooden- dans te ontspringen. Er was dan wel niemand die niét overwoog, hoe hij met zijn gezin, bij het eerste alarmsignaal zou .kunnen ontkomen aan de verschrikkingen. Relaties met verre vrienden en verwanten in de provincie wer- aangeknoopt en de algemeene vraag was: wat ga jij doen alsof: waar gaan jullié naar toe wanneerZóó sterk zit de ge dachte er in, dat een oorlog tegen Frankrijk van welke zijde dan ook, een algeheele uit moorden van Parijs en de voorsteden door gassen en bommen wordt, dat niemand ook maar denkt aan een krachtig afweer en een behoorlijke tegenmobilisatie. De maatregelen welke de overheid trof, juist in die dagen van opwinding, waren niet erg gelukkig. Daar gingen juist nu de agenten rond om in de vestibules wan alle woonhuizen gedrukte pa pieren aan te plakken met allerlei wijze raad gevingen, wat de bewoners moeten doen bij 'n vijandelijken gasaanval. Vóór alles moet elk huisvader beginnen om voor hem en de zijnen een gasmasker te gaan koopen ad 120 francs per hoofd. Dan wordt precies aangegeven hoe veel schuilplaatsen er in den kelder zijnen hoe men daar met natte doeken de openingen moet afsluiten. Ge kunt nagaan welk een indruk dit maakte! Wel trachtte men de zenuwachtige stemming te verdrijven met de verklaring, dat dit slechts voorzorgsmaat regelen waren, maar iedereen denkt er het zijne van. Eén ding is zeker: dat de handel een gevoelige knak heeft gekregen en dat sedert dien het geld nog spaarzamer is ge worden. Zoo komen we vanzelf van de buitenland sche- op de binnenlandsche politiek. Zooals men zich herinnert herademde men een oogen blik. toen Laval er eindelijk in was geslaagd om met decreetwetten de levensduurte te be strijden. Weliswaar was de parijsdaling niet enorm, maar moreel vooral gaf het vertrouwen in een betere toekomst. Helaas is er weinig van overgebleven. De slagers om maar één voorbeeld te noemen hebben dadelijk hét „foefje" erop gevon den om de nieuwe prijzen te ontduiken, door „betere kwaliteiten" te annonceeren en zoo is het overal gegaan. Ten slotte zijn het weer denzelfden van altijd, kleine spaarder, gepen- sionneerden, zij die voor het „algemeen be lang" hun salaris zagen verminderd en die daarin berustten, die het slachtoffer werden. En bij hen is de zege-kreet verstomd en zij voelen letterlijk aan den lijve wat het wil zeggen zijn inkomsten te zien verminderen. De twee eerste levensbehoeften, melk en brood, stegen in prijs. Men beschouwt het hier als een symbool. Van den beginne af heeft men geweten en talrijke politieke groepen hebben slechts onder dat voorbehoud hun stem aan Laval gegeven en ook gezegd, dat men Laval's decreten-politiek zou steunen, wanneer hij ook krachtig, zonder aanzien des persoons, zijn maatregelen zou doorvoeren. Met de aanzienlijke vermeerdering van de broodprijzen, heeft men echter den indruk, dat hij op binnenlandsch-economisch gebied niet is geslaagd. Vergeten zijn ineens de toch niet te ont kennen weldaden van de decreetwetten (zoo als vermindering van de huren) en ook c- d'f domein maakt een sterk pessimisme zit', de menigte meester. Want zonder li::: een vinger aan te wijzen voelt het volk dat hier weer dezelfde occulte krachten in actie zijn gekomen, die al een 6 Februari-oorlogje hebben ontketend en die thans weer Laval's zuïverings-politiek hebben ondermijnd. Daladier'.... FrotCot Zietdaar weer de namen, welke thans wor- den genoemd, nu men bij voorbaat reeds La val's politiek einde bespreekt. Laten we da delijk zeggen, dat er weinig namen zijn die de groote, fatsoenlijke menigte met zóóveel „horreur" kunnen vervullen als juist die, van deze demagogen, die een ieder aansprakelijk stelt voor de afschuwelijke tafereelen in de Februaridagen. En zij zouden thans alles in het werk stellen om juist nu, nu Frankrijk, gezien de buitenlandsche gebeurtenissen zóó op zijn tellen moet passen, hun verbrokke- lingsroes bot te vieren. En dus staan we na enkele maanden van betrekkelijke rust, wijl het parlement met va- cantie was, weer voor het zelfde gevaar: „front eommun" tegen rust en orde, hetgeen men den schriknaam van „fascisme" geeft. Ziet hier nu hoe die heeren hun wapen hebben gesmeed: verhooging van de broodprijzen steeds dreigender oorlogsgevaardaartoe leidt het imperialisme! Aldus hun verkiezings leuze. Men zou over zulk een verachtend drij ven de schouders kunnen ophalen, ware het niet, dat de groote menigte al sedert lang den misdadigen opzet daarvan heeft begrepen.... Ware het niet dat de onmiddellijke reactie er op volgde en dat de gelederen zich meer en nauwer aansluiten om het z.g. „front eom mun" in elkaar te trappen. Een eventueele terugkeer van een Daladier zou onvermijde lijk burgeroorlog beteekenen. De betrokkenen weten dat zélf beter dan wie dan ookmaar het misdadige is juist, dat ze even goed begrij pen hoe men in sommige andere landen met spanning wacht op dien oorlog in eigen land om daaruit te hunnen bate voordeel te trekken. Het is die trieste wetenschap, die de onrust verwekt. HENRY A. TH. LESTURGEON. VRIJDAG 4 OCTOBER HILVERSUM, 1875 M. Algemeen programma verzorgd door den KRO. 8.009.15 en 10.Gram.pl. 11.3012.Voor zieken en ouden-van-dagen, 12.15 Gram.pl. en schlagermuziek. 6.Causerie. 6.15 Schlager- muziek. 7.Lezingen. 7.35 Gram.pl. (Om 8.— Berichten). 8.15 Orkestconcert. 9.50 Gram.pl. 10.Populair concert. 10.30 Berichten. Gram.- platen. 11.— Populair concert. 11.3012.— Gramofoonplaten. HILVERSUM 301 M. 8.00 VARA. 12.00 AVRO 4.00 VARA. 8 00 VPRO. 11..00 VARA. 8.— Gram.pl. 10— Morgenwijding VPRO. 10.15 Deelamatiie H. Beek. 10.40 Gram.pl. 11.05 tewolg declamatie. 11.20 Gram.pl. 12.— Ferdy Kaufmann en zijn orkest. In de pauze: Gra- mofoonpl. 2— G. M. Laarman: De Garabegs in Jogjakarta. 2.20 Egb. Veen Jr. (viool) en Egb. Veen Sr. (piano). 2.40 Gram pl. 3.10 De AVRO-Decibels olv. E. Meenk (opnamen). 4.05 De Zonnekloppers olv. C. Steyn. 5.— Kinder uurtje. 5.30 Orvitropia olv. J. v. d. Horst. 6.— Gram.pl. 6.20 Vervolg concert 7.Lezing over Th. Carlyle, door Prof. R. Casimir, gram.pl. en declamatie. A Bouwmeester. T.50 Nieuwsber., herhaling SOS-ber. 8.— Vrijz. Godsd. Pers bureau. 8.05 Dr. Nic. A. Bruining: Onze Bijbel. 8.30 Gram pl. 9.— Mej. Ada Geyl: Thomas Moore. 9.30 Gram.pl. 10.— Tooneelkroniek door B. Verhagen. 10.30 Gram.pl. 1045 Nieuws berichten Vrijz. Godsd. Persbureau. 11.— Jazzmuziek. (Gr.pl.) 11.30—12.— Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.20 Orgelspel R. Dixon. 11.50 Voor de scholen 12.10 Het Trocadéro Cinema Orkest olv. Al fred van Dam. 12.50 BBC-Dansorkest olv. H. Hall. 1.35 Birminghamsch Philh. Strijkorkest olv. J, Hock mmv. B Hewitt (piano). 2.25 Voor de scholen. 3 20, 3.35 en 3.55 Lezingen. 4.20 4.20 BBC-Midland Orkest olv. L. Heward. 5.35 Het Londensch Zigeunerorkest olv. L, Leggett. 6.20 Berichten. 6.50 Haydn's Strijkkwartetten. 7,10, 7.30 en 7.50 Lezing. 8.20 BBC-Symphonie- orkest olv Sir Henry Wood, mmv. koor en so listen. 10.— Berichten. 10.30 Causerie H. G. Wells. 10.50 B. de la Porte (a-lt) en E. Amyot (piano). 11.35—12.20 Harry Roy en zijn Band. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Orkestconcert olv. Gaillard. 3.20 Gram.pl. 8.20 Zang. 9.05 I. „L'amour mé'decin", operette van Poise. II. „Le pain bis", operette van Dubois. Mmv. solisten en orkest olv. Labis. 11.10 Dansmuziek. 11.20 Orkestconcert olv. Clergue. KALUNDBORG, 1261 M. 12.20—2.20 Strijkorkest olv. Andersen. 3.50— 5.50 M. Hansen's orkest. 8.30 Pianorecital. 8.55 Hoorspel. 10.40—11.10 Kamermuziek door blaas kwintet. KEULEN, 456 M. 6.50 Concert. 12.20 Omroepkleinorkest olv. Eysoldt. 4 30 Concert. 5.20 Uit Hamburg: Om roeporkest olv. Maass, en militair orkest. 7.20 Omroepkwintet. 8,35 Uit Koningsbergen: 1ste acte van „Die Rose vom Liebesgarten", opera van Pfitzner. Muzik. leiding: L. K. Mayer. 9.35 Omroepkleinorkest olv. Eysoldt. 11.2012.20 Kwartet en zang. ROME, 412 M. 9.Orkestconcert mmv. Alba Anzellotti (so praan). 10.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pl. 1.30—2.20 Salonor kest. 5.20, 6.35 en 7.35 Gram.pl. 3.20 Sympho- nleconeert olv. André 103011.20 Cabaretpro gramma. 484 M.: 12.20 Salonorkest en zang. 1.30 Gram. platen. 1.50 Accordeonmuziek. 2.002.20, 5.20 Gram.pl. 5.50 Kwartetconcert. 6.20 Gram.pl. 6.50 Pianorecital 7 35 Zang. 8.20 Omroepor kest olv. Douliez en lezing. 10.3011.20 Gra- mofoonpl. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.35 Zie Keulen. 9.35 „Nordlandmenschen", Knut Hamsün-herdenking. 10.20 Berichten. 10.50 Solistenconcert. 11.05 Weerbericht 11.20— 12.20 Dansmuziek uit Warschau en Turijn (GramCiOonplatenL

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3