HET NIEUWE AVONDBLAD 20e JAARGANG No. 283 VRIJDAG "4 OCTOBER 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal ƒ1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algerneene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen ais zoodanig ln de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 30.- bij breuk van, boven- en/of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van vlsschers-, marine-vaar- tulgen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, Indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Italië valt aan. Donderdag hebben Italiaansche troepen uit Erythrea de Abessinische grens overschreden. De keizer van Abessinië heeft dit gemeld; van Italiaansche zijde is het niet ontkend. Donder dag is ook de „algerneene fascistische mobili satie" in Italië afgekondigd en heeft het op perhoofd Mussolini zijn kudden toegebruld. -dagmorgen heeft de Negus den Volkenbond medegedeeld dat de Italianen Adoea hebben gebombardeerd (45 K.M. binnen de grens) en dat talrijke slachtoffers zijn gevallen. En blijkbaar bij wijze van toelichting heeft de Italiaansche regeering zich tot den Volken bond gewend met de mededeelmg „dat zij, ge zien de algerneene mobilisatie van de Abessi nische troepen, gedwongen is geweest den be velhebber in Oost-Afrika opdracht te geven alle maatregelen te nemen tot zelfverdediging tegen een mogelijken aanval. Deze maatrege len kunnen de bezetting van zekere strategi sche punten inhouden". Later bericht van den keizer van Abessinië aan Genève: Ook Adigrat, ten N.O. van Adoea, is gebombardeerd. Italië: heeft dus den aanval op Abessinië ge opend. Italië is lid van den Volkenbond, ondertee kenaar van het Volkenbondspact en boven dien van het Briand-Kellogg-Pact. Nu ja. Het zal thans moeten blijken wat de Vol kenbond doet. Een lange reeks staten heeft zich vóór toepassing van sancties tegen den aanvaller uitgesproken. Tot economische sancties moet de Assemblee besluiten. Het zal raadzaam zijn dat dit besluit zeer snel ge nomen wordt. De Italiaansche beschaving, gepersonifieerd In Mussolini, heeft dus "'"dag haar intrede in Abessinië gedaan. Zooals u weet zijn de Abes- siniërs nog een zeer onbeschaafd volk, en vol gens den Duce rechtvaardigt dit zijn ingrij pen m.et de welbekende beschavingsmiddelen der moderne Europeesche cultuur, als daar zijn: bommen, gifgassen, bacillenculturen. De overlevende negers zullen daar wel zeer sterk door beschaafd worden. Zij zullen eruit leeren dat men niet met ouderwetsche .gewe ren bewapend moet zijn. Want dan is men de zwakste en verliest men den oorlog. Wat is be schaving? De sterkste zijn en den oorlog dus Winnen. Het is heel eenvoudig. dag was een ware triomf voor alle aan hangers van het recht van den sterkste in de geheele wereld. Laten zij ervan genieten. Het was ook een heerlijke dag voor de energieke „ziejenouwellers", die zich zouden schamen tot eenige verbetering in de bestaande toe standen mee te werken. Wamt de buren zouden om hen lachen. Zij genieten dus Vrijdag mee. Nu, ik niet. En ik voel niet de geringste af gunst op hen. Integendeel.. In het snorkende betoog, door het Italiaansche opperhoofd van zijn balcon los gelaten, heeft hij de volgende treffende woor den geuit over zijn eigen volk: „Tegen dit volk, waaraan de menschheid haar grootste prestaties te danken heeft, tegen dit volk van dichters, kunstenaars, geleerden en zeevaar ders, durft men over sancties te spreken. Daarom: voorwaarts, marsch!" Ja. Hoe is het mogelijk dat men tegen dit volk het Volkenbondspact durft aan te voeren, dat Italië zelf mede onderteekend heeft! Hoe is het mogelijk dat men een supermensch als Mussolini durft te praten over sancties, die Italië zelf onderteekend heeft. Een super mensch behoeft zich toch zeker niet aan hand- tekeningen en ratificaties te storen! Derhalve rukt het volk van dichters, kun stenaars, geleerden en zeevaarders op, gehoor gevend aan het dichterlijke, kunstzinnige, ge leerde en ook typisch-nautische commando: i,Voorwaarts marsch!" Doen deze beide woor den u niét aan als het hoogtepunt van Kunst, Wetenschap en Zeevaart? Neen? Dan bewijst dat alleen dat gij en ik niet op hetzelfde be schavingspeil verkeeren als Mussolini. Terwijl ik dit schrijf komen nieuwe berich ten binnen. Het blijkt dat Adoea en Adigrat door Italiaansche eskaders bommenwerpers dit de lucht zijn gebombardeerd. Mag ik daar voor even de aandacht vragen van diegenen m ons land, die zoo vaak beweerd hebben dat de luchtvloten alleen gebruikt zouden worden °m „militaire doelen" te bombardeeren? Nü, we zien het nu! Op den eersten dag van den eerstvolgenden oorlog wordt er een zielig in- landsch stadje van drieduizend inwoners (Adoea) mee gebombardeerd. Mag ik er ook even aan herinneren het Is een beetje pijnlijk dat met instemming van het hoogbeschaafde Italië deze luchtbom bardementen van bevolkingscentra zijn afge zworen? Nu janietwaar? Ei' zijn vele slachtoffers gevallen en talrijke buizen vernield. Denkt u maar even door. Er zijn dus vrouwen, kinderen, zieken ver boord. Ziehier de moderne practijk van het .bewaken van de grenzen ter bescherming van huis en haard". Ziehier de werkelijkheid. En dat is gebeurd zonder voorafgaande oorlogsverklaring, nadat de Abessiniërs daarmee een voorbeeld van zelfbeheerschmg en dus w e r k e 1 ij k e be schaving gevend hun troepen tot 30 K.M. achter de grenzen hadden teruggetrokken, en zonder Abessinische algerneene mobilisatie. Want die is pas "dagmorgen om elf uur af gekondigd. De Italianen mobiliseeren allang. Wat Mussolini's „zelfverdedigings"-tele- gram van Vrijdagmorgen betreft ik laat 't met vertrouwen aan uw beoordeeling over. De inkt is teveel waard om zooiets met schriftelijke argumenten te gaan bestrijden. Dit alles is de schuld van éen man. R. P. IJMUIDEN .Centraal Administratie bureau". Het jaarverslag over 1934. In het zoo juist verschenen jaarverslag van het Centraal Administratiebureau van het Visscherijbedrijf en aanverwante arti kelen te IJmuiden, wordt herdacht het over lijden van het bestuurslid den h-eer A. F. C. Bückmann, die door het bekleeden van de functie van vice-voorzitter een zoo lange reeks van jaren een leidende positie in het bestuur vervuld heeft. Van het bestuur waren aan de beurt van aftreding de heeren L. Poortenaar en wijlen de heer Büc-kmann, welke beiden in de jaar- lijksche algerneene ledenvergadering bij ac clamatie herkozen werden. De 'heer Poorte naar werd bereid gevonden, zich deze benoe ming te laten welgevallen. De heer Bück mann overleed enkele dagen na de vergade ring. In de hierdoor ontstane vacature werd vooralsnog niet voorzien. Verder was er in het bestuur een vacature ontstaan door het verscheiden van den heer K. van Pel Jr. In deze opengevallen plaats werd door de algerneene vergadering geko zen de heer C. van der Valk, die zich bereid verklaarde, dezen bestuurszetel in te nemen. Mandagen. Een vergelijking van het aantal manda gen, die in het verslagjaar geboekt konden worden, met die van daaraan voorafgaande jaren, wijst nog steeds op een gestadigen te ruggang. Hieronder volgt een overzicht van het aantal mandagen, gedurende de laatste vijf jaren: mandagen mandagen totaal opvar end en lospersoneel 1934 210721 61637 272358 1933 126803 43176 169979 1932 226067 77899 363966 1931 369863 13Ö829 505692 1930 500406 173239 673645 Het bestuur heeft de noodzaak ingezien, om bij een zoo constanten achteruitgang van het aantal mandagen, het financieele be heer dermate aan dezen toestand aan te pas sen, dat het mogelijk zou zijn, met de leden- werkgevers af te kunen rekenen tegen een omslag-cijfer, dat wederom in een meer nor male verhouding zou staan tot de waarde van -de te plakken rentezegels. Terwijl in de jaren 'tot 1931 vrijwel onafgebroken kon worden afgerekend tegen een omslag van minder dan 10 cent per mandag en deze grens nimmer was overschreden, maakten de crisisjaren 1932 -en 1933 hierop een bijzonder ongunstige uitzondering met omslagcijfers van 12 -en 1114 -cent. Blijkens het door de financieele commissie uitgebrachte prae- advies zal over het afgeloopen boekjaar een omzet van 10 cent in rekening gebracht kun nen worden. Balans. De balans per 3.1 December 1934 staat debet voor: kas f 2144.95, zegelkas f 597.92V4, Twentsche Bank N.V. f 3623.34, effecten f 5000, te vorderen interest f 33.33, dubieuze debiteuren f 744.11, incasso's f 17144.94, in ventaris f 1. totaal f 29289.59y2 en credit voor: reservefonds f 2044.61, omslagreserve f 1500, reserve dubieuze debiteuren f 744.11, reserve voor nog te plakken zegels 19331934 f 6458.47 1/2, leden-werkgevers f 997.46, cre diteuren f 400, incasso's f 17144.94. Rekening en verant woording. Lasten: salarissen f 566-0, algerneene on kosten f 3239.82, koersverschil effecten f 12-4,25, omslagreserve f 15-00, rentezegels: verbruik f 20372.27 1/2, reserve f 6458.47 1/2, totaal f 2683-0.75. Baten: subsidies f 6350, di verse baten f 3-657.35, interest f 111.67.1 «bij drage leden-werkgevers 272358 mandagen a f 0.10 f 27235.80. V.S.V. KRIJGT EEN VLAG EN EEN SCORINGBORD. A.s. Zondag vindt de overdracht -plaats. A.s. Zondag zal vóór den aanvang van den wedstrijd V.S.V.—Xerxes de overdracht plaats vinden van de vlag en het scoringbord, welke door de Velser Supportersvereniging „Rood- Wit" aan V.S.V. worden aangeboden. IDe overdracht geschiedt voor de microfoon op de tribune zoodat elke bezoeker de toe spraak, die vóór de overdracht gehouden wordt, duidelijk zal kunnen volgen. BAZAR VAN DE VEREEN. VOOR VRIJZ. HERVORMDEN. Gistermiddag is in tegenwoordigheid van velen de bazar van de Vereen, voor Vrijz. Her vormden in het gebouw aan den Groeneweg geopend. Alvorens het openingswoord dooi' Mevr. FaberProctoruitgesproken werd, sprak Dr. Van Leusen een woord ter inleiding. Spreker wees er op, dat het voor een vereeniging met circa 200 leden, op religieus terrein arbeidend, dikwijls moeilijk is, de zaak naar behooren te kunnen financieren. Waar geestelijk en cul tureel werk, zooals door de vereeniging. ver richt wordt, daar kon men niet buiten finan cieele hulp. Daarom is de vereeniging met vrij moedigheid naar buiten getreden om een dus danige hulp te verkrijgen. Dank zij den goe den steun van velen is het mogen gelukken dezen bazar te organiseeren. Dr. Van Leusen bracht in herinnering, dat een der leden, die door ongesteldheid verhinderd was den bazar te bezoeken, als blijk van meeleven f 10 had toegezonden. Voorts werd mededeeling gedaan dat burgemeester Kwint door onvoorziene om standigheden verhinderd was, tegenwoordig te kunnen zijn. Hierna was de gelegenheid aan Mevr. FaberProctor, om den bazar te ope nen. Mevrouw Faber zeide, dat het haar een vreugde was, dezen bazar te mogen openen. In den korten tijd dat zij hier in de gemeente woonachtig is, zijn haar door de leden der ver eeniging veel blijken van genegenheid betoond, waarvoor zij allen hartelijk dankt. Het was haar een groote vreugde hier zooveel vrien den te zien. Het is moeilijk in een uitgebreide plaats, als IJmuiden, allen te bezoeken, daar om wilde zij van deze plaats nogmaals haar dank betuigen voor de haar steeds betoonde vriendschap. Met er nog eens aan. te herinne ren, dat de vereeniging met financieele zor gen te kampen heeft en met een opwekkend woord voor allen om mede te helpen dat deze bazar mag slagen, verklaarde Mevr. Faber den bazar voor geopend. Hierna klonk door den luidspreker het Wilhelmus wat door allen werd meegezongen. De keurig verzorgde stands en de verschil lende attracties trokken reeds spoedig na de opening een groote belangstelling. A.R. JONGEREN ACTIE. Voor de A.R.J.A. club „Willem van Oranje" zal Vrijdagavond in „Irene;" de heer H. A. ten Bosch een referaat houden over het onder werp „De Roomsch Katholieke Staatspartij in Nederland". NUTS SPAARBANK. -Gedurende de maand September 1935 werd ingelegd: a. Hoofdkantoor Julianakade f 31.7-68.14. b. Kantoor Willebrordstra,a-t f 14.469.85 c. Kantoor Santpoort f 1.101.46. d. Kantoor Veis en-N-oord f 1.047.08. Totaal f 48.38-6.53. Terugbetaald a. Kantoor Julianakade f 21.099.41. b. Kantoor Willebrordstraat f 21.964.59. c. Kantoor Santpoort f 128.70. d. Kantoor Velsen-N. f 258.86. Totaal f 43.451.56. Meer ingelegd dan terugbetaald f 4.934.97. Het tegoed der spaarder bedroeg op 1 Sep tember 1935 f 1.118.452.52 Het te-goed der spaarders op 1 October 1935 bedraagt f 1.123.387.49. Uitgegeven werden 27 nieuwe spaarbank boekjes en ingetrokken 12 spaarbankboekjes Het nummre van het laatst uitgegeven boekje was 3514, LAAGSTE INSCHRIJFSTER. De N.V. Amsterdamsche Balast Mij. was met f 184.500 laagste inschrijfster voor het maken van twee -bruggen en drie viaducten van ge wapend beton anet bijkomende werken in het gedeelte BodegravenUtrecht, van den aan te leggen weg no. 12 van het rijkswegenplan. De raming bedroeg f 212.000, V. V. IJ.-NIEUWS. Uitslagen van Zaterdag 28 September: V. V. IJ. 1—Telefonia 1 10—0 Kennemerland 2V.V.U 2 03 V.V.IJ. 3—Z.S.V. 2 7—2 Breder ode-ad.sp.V.V.IJ.-adsp, 31 Niet veel moeite had V.V.IJ. 1 met Telefonia dat slechts met 10 man w.o. een aantal in vallers speelde. V.V.IJ. 2 speelde een heel goeden wedstrijd in Heemstede en bracht dan ook de punten mee naar huis, terwijl ook he-t derde zich niet onbetuigd liet en de Z.S.V.-reserven met een nederlaag naar huis stuurde. Bred erode had verdiende overwinning op de adspiranten hoewel de rust in ging met 01. Het programma voor Zaterdag 5 October luidt: Telefonia 1—V.V.IJ. 1. V.V.IJ. 2—Z.S.V. I V.V.IJ. 3V.V.R.A. 1 S tormv-o gels-adspV Het -terrein van V.V.IJ is nu g degen aan den Driehuizerkerkweg bij de Verloren van Themaatlaan op het landgoed .Schoonen- berg. VELSEN WAT BRENGT DE BIOSCOOP? Twee zeer bijzondere films staan op het programma van „de Pont": „Met vuur ge speeld" en „Een nacht in het paradijs". In de eerste kan men het dramatische talent be wonderen van Ann Harding, in de tweede het geestige spel van Anny Ondra. In „Met vuur gespeeld" zijn de hoofdrollen bezet door Ann Harding en Clive Broek. De korte inhoud van deze film laten wij hier volgen. Sally Wyndham bevindt zich op het vlieg veld, om afscheid te nemen van haar toekom- stigen echtgenoot, die op het punt staat te starten voor een oceaan vlucht. Tijdens den start wordt het vliegtuig onklaar en een groot aantal aanwezigen is tot aller ontzetting ge tuige van een vreeselijk ongeluk. De machine verheft zich niet van den grond, doch komt in razende vaart in botsing met 'een der han gars, Vlammen stijgen op en.Sally Wynd ham. die binnenkort moeder moet worden, staat geheel alleen op de wereld.. Wanhopig verlaat zij de plaats des onheils en dwaalt af. totdat zij in een park op een bank ineen zakt, Zoo gebeurt het, dat zij vriendschap sluit met Dan Pritchard, een aan lager wal geraakt me dicus, die zich in het park over haar ontfermt. Na de geboorte van Sally's zoon zorgt Dan er voor, dat Sally een betrekking krijgt, om dan nadat hij tevens een familie Lawrence be reid heeft gevonden de baby te adopteeren spoorloos te verdwijnen. Vijf jaar later bevindt Sally, die intusschen door haar groote artistieke begaafdheden een bekende figuur geworden is op het gebied van binnenhuis-architectuur, zich in Italië voor den aankoop van verschillende kunstwerken. Zij maakt kennis met Mario, een levenslusti- gen Italiaanschen graaf, die haaf sinds deze kennismaking niet meer verlaat. Als Sally zich te Parijs in de hall van een groot hotel bevindt, ontmoet zij een kleinen jongen, Deedy geheeten, die haar eenige briefkaarten toont, welke hij moet verzenden. Sally ziet, dat deze kaarten geadresseerd zijn aan de familie Lawrence. Twijfel is niet mogelijk, zij heeft haar zoontje ontmoet! Als Deedy, die met z'n tante eenigen tijd in Europa vertoeft, weer naar Amerika vertrekt, onderbreekt Sally haar reis en begeeft zich aan boord van hetzelfde schip, dat ook haar kind naar het vaderland terug zal bren gen. Deedy wordt door zijn vader van de boot gehaald, zoodat Sally voor het eerst kenni3 maakt met Phil Lawrence, wiens vrouw inmid dels overleden is. Verder ontmoet zij Cynthia Haddon, de toekomstigè tweede vrouw van Lawrence. Sally is nu diep bedroeft, zij zal haar kind niet weer zien. Doch het toeval brengt hen voor de tweede maal tezamen. De firma Sherwood en Wyndham waar van Sally deel uitmaakt krijgt opdracht het huis voor Lawrence en diens aanstaande vrouw in te richten. Onmiddellijk ontstaan er conflicten. Cynthia Haddon is een zelfzuchtige vrouw, die niets voor kinderen gevoelt en voor Deedy niet bepaald een liefhebbende moeder zal zijn, terwijl Sally's hart voortdurend naar het kleine kereltje uitgaat. Deedy is dol op Sally en ook Phil Lawrence'ziet het verschil tusschen de beide vrouwen maar al te goed. Na een hevige ruzie tusschen Cynthia en het kind, waarbij Sally en Lawrence de partij van Deedy trekken, beschuldigt Cynthia Sally ervan, dat zij haar Phil Lawrence wil ont stelen en zij insinueert, dat Deedy het kind van Lawrence en Sally zou kunnen zijn. De verloving van Lawrence en Cynthia wordt verbroken en Sally's werkzaamheden in het huis zijn beëindigd. Maar ten slotte worden moeder en kind toch vereenigd. KWIJTSCHELDING VAN HUURPENNINGEN. Krachtens raadsbesluiten van 27 Januari 1926 en van 10 Februari 1931 werden in huur gegeven ten gebruike als speelterrein aan de Speeltuinvereeniging „Kindervreugd" te Vel- sen een terrein nabij den Doodweg voor f 100 per jaar en aan de Speeltuinvereeniging „In Veilige Haven" te IJmuiden een terrein nabij de Ahornstraat tegen een huurprijs van f 100 per jaar. Door verschillende omstandigheden, o.a. het niet meer ontvangen van gemeente-subsidie zijn deze vereenigingen niet in staat, de voor het loop-ende huurjaar verschuldigde huur- sommen te voldoen, waarom zij hebben ver zocht, haar van de betaling daarvan kwijt schelding te verleenen. Hiertegen bestaat bij B. en W. geen bezwaar, waarom zij voorstellen, daartoe te besluiten. De commissie van bijstand voor de finan ciën adviseert gunstig. GEMEENTELIJKE VISSCHERIJSCHOOL. B. en W. stellen den Raad voor, den tijde lijk leeraar aan de gemeentelijke Visscherij- school J. Stam, te rekenen van 1 September 1935 af, in vasten dienst aan deze school te benoemen. Verder stellen B. en W. voor, den leeraar R. de Vries, hoofd eener bijzondere school voor u.l.o. te Wijk aan Zee en Duin, sinds 1932 tij delijk leeraar aan den avondcursus, met in gang van 1 October 1935 in vasten dienst te benoemen. Een verdere tijdelijke benoeming zou in strijd zijn met het bepaalde in het 2e lid van art. 6 van het koninklijk besluit van 6 Augustus 1935. COMMISSIE VAN TOEZICHT OP DE ARBEIDSBEURS. Door B. en W. worden aanbevolen ter be noeming van lid van de commissie van toe zicht op de Arbeidsbeurs de aftredenden de heeren G. S. K. Blaauw, J. Smit, Ir. F. Thiel en P. Heere, werkgevers of vertegenwoordi gers van werkgevers en de aftredenden de heeren H. J. Fidder, E. Luikman, C. Duine- veld en J. v. d. Kerkhof f in de vacature Wensink, werknemers of vertegenwoordigers van werknemers. Ter benoeming van een voorzitter wordt door B. en W. aanbevolen de heer W. F. Visser, wethouder voor Sociale aangelegenheden. PENSIONNEERING VAN OUD-WETHOUDER P. BOSMAN. Burgemeester en Wethouders deelen den ge meenteraad mede, dat zij hebben besloten, aan den heer P. Bosman als oud-wethouders met ingang van 3 September j.l. een pensioen te verleenen van f 556 per jaar. INSTALLATIE VAN DEN HEER D. ZALM. In de a.s. ïïünsdag-avond te houden vergade ring van den gemeenteraad zal de installatie plaats vinden van den heer D. Zalm, als raadslid benoemd in de vacature ontstaan door het bedanken van Dr. Mr. A. van der Flier. SPIERINGVISSCHERIJ EN GROS of: ER GAAN VELE MAKKE VISSCHERS OP ééN SCHUIT. Door het veelvuldig spuien der laatste weken komen er heele scholen spiering in het Noordzeekanaal. Overal langs den oever ziet men tal van hengelaars, het meest natuurlijk daar waar de oevers bevolkt zijn. Bij de pont nabij het postkantoor bevindt zich het centrum der spiering-hengelsport. Er liggen daar een vlot en een bakenscheepje van den Rijkswaterstaat, die in den regel ,als het niet al te slecht weer is, vol hengelaars zijn. Met een variant op het bekende spreekwoord van de makke schapen zou men kunnen zeggen: „Er gaan veel makke visschers op één schuit." En wie geen plaatsje op een der schuiten weet te veroveren of liever den vasten grond onder de voeten wil houden, blijft aan den wal en achter het veilige hek. Het is een kostelijk vermaak en vooral onder de werkloozen is de liefhebberij groot; wat ook tot deze visscherij animeert is de goede vangst. De bekende spieringlucht ruikt men overal. DRIEHUIS. UITSLAG AANBESTEDING. De heeren C. M. Blok en J. W. Roosen alhier, waren met f 9916 de laagste inschrij vers voor het verbouwen van het perceel Haze- paterslaan no. 8 te Haarlem voor rekennig van het bestuur der Chr. Vereeniging voor de ver pleging van lijders aan vallende ziekten. SANTPOORT. „De Lichthoeve" te Santpoort. We ontvangen het Octobernummer van „De Lichthoeve", het orgaan van het bekende kindertehuis van dien naam aan de Kwee kerslaan te Santpoort. De directrice, zuster J. Th. Kuyck, schrijft een hoofdartikel „Ja cob". De administrateur geeft een uitvoerig en geïllustreerd verslag van den feestdag op 7 September. De Directrice doet ook mededee lingen over het werk in dit tehuis. Verder staat de uitslag van de verloting er in, evenals de verantwoording van de binnenge komen giften in natura en geld in Augustus. R.C. BREDERODE. A.s. Zondagmorgen 10 uur komt het 1ste elf tal voor de 1ste ronde van de Stads-Editie- beker tegen de eerste klasser Schoten 2 uit. Terrein Vergierdeweg. Het gewone competitie-programma luidt: Brederode 2H.S.V. 2 2 uur. Brederodè 3—V.S.V. 7 11.30 uur.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1