Italiaansche troepen rukken verder op. 1700 dooden bij het bombardement op Adoea? Over economische sancties THIJS IJS EN DE KONINGSKROON Radio-Procramma v R IJ D A' "G '4 CTORHR T935 Addis Abeba bereidt zich voor op een luchtaanval. Italië verspreidt dementi's en beschuldigt Abessynië van provocatie Uit Addis Abeba, 3 October. In de laagvlakte bij den berg Moessa Ali blijven de Italiaansclie troepen, vol gens de berichten, die door den Reu- ter-correspondent werden ontvangen, oprukken, zonder eenïgen tegenstand te ontmoeten. De Abessynische strijd krachten in dat gebied blijven aan den voet van het Wollo-gebergte een af wachtende houding aannemen. In het Noorden van Tigre wordt een bloedig gevecht geleverd, waarbij de Italianen, volgens de lezing der Abessyniërs zou den zijn vérslagen en onder dekking der vliegtuigen zouden terugtrekken. Ras Seijoem meldt, dat ten Noor den van Adoea zwaar kanongebulder wordt gehoord. De Abessyniërs ver wachten, dat Italianen morgen tot een aanval op alle fronten zullen over gaan. Ondanks de herhaalde tegenspraken van Italiaansche zijde houdt de negus vol, dat er wel degelijk tot een lucht bombardement van Adoea en Adigrat is overgegaan. Volgens naar Londen geseinde officieele berichten zijn bij het bombardement van Adoea 1700 personen gedood of gewond. De eerste telegrammen spreken van 78 bommen, die de Italiaansche vliegers op deze stad hebben laten vallen. Het telegraafagentschap Radio meldt uit Addis Abeba, dat in het ministerie van Oorlog van Abessynië werd verklaard, dat Italiaan sche troepen ook zijn opgerukt naar Ogaden. Een voorhoede van 800 Abessyniërs heeft ten Noorden van Wal Wal tegenstandgeboden en ernstige verliezen geleden. De bizondere correspondent van het Journal telegrafeert uit Asmara, dat het veertiende en vijftiende eskader bommenwerpers, die Donderdagoch tend naar Adoea waren vertrokken, geen bommen hadden moetep,werpen, doch proclamaties voor de burgerbe volking. De Abessynische minister van buitenland- •scbe zaken heeft den secretaris-generaal van den Volkenbondhet volgende, nieuwe, telegram gezonden: „Vier Italiaansche militaire vliegtuigen heb ben vanochtend de stad Adoea gebombar deerd. De eerste bommen werden geworpen op het hospitaal, dat het embleem van het Roode Kruis draagt. Om tien uur hebben twee vliegtuigen de stad opnieuw gebombardeerd. Tot nu toe zijn reeds 78 uitgeworpen bommen geteld". Een hooge ambtenaar van de Italiaansche ambassade te Londen heeft vanmiddag in verband met de berichten over het bombarde- mént uit de lucht van Adoea met nadruk verklaard, dat Mussolini den Italiaanschen troepen instructie heeft gegeven onder geen beding plaatsen met een burgerbevolking te bombardeeren. Voorzorgsmaatregelen te Addis Abeba. ADDIS ABEBA: Als voorzorgsmaatregel tegen eventueele Italiaansche aanvallen zijn in verschillende deelen der stad luchtdoel batterijen opgesteld. In de binnenstad, op het Ras Makonnen- plein zijn twee, op het station vier stuks luchtdoelgeschut in stelling gebracht. Voorts zijn op andere belangrijke punten der stad stukken geschut opgesteld. Met het oog op de troepentransporten is hét station voor het publiek gesloten. De Abessyniërs beweerden gisteren, dat de Italianen zich onder, dekking van vliegtuigen zouden terugtrekken. De Abessynische regeering heeft gistermid dag om drie uur den Italiaanschen gezant, graaf Vinei, zijn paspoort overhandigd. De gezant en het gezantschapspersoneel zullen van ochtend per extra-trein uit Addis Abeba vertrekken. De trein zal worden ge ëscorteerd door een sterke met machinege weren uitgeruste afdeeling infanterie 5000 man politie troepen zijn belast met de bescherming van de wijk, waar de buitenlan ders wonen De anti-Italiaansche stemming te Addis Abeba bereikte gisteren een hoogtepunt. Toen de keizer des morgens op het balcon van zijn paleis verscheen werd hij door een ontzaglijke menigte donderend toegejuicht.. Duizenden trokken juichende hun degens "en hun revol vers. zijn mobilisatie-proclamatie zegt de Negus o.a.: ..Italië heeft voor de tweede maal ons ge bied geschonden. Het oogenblik is moeilijk. Een ieder ver heffe zich, neme zijn wapens en houde zich gereed het vaderland te verdedi gen. Soldaten! Schaart u om uw leiders! Ge hoorzaamt hen als één man en wijst de in dringers terug! Zij, die door hun zwakheid of om andere redenen, niet in staat zijn voor de heilige zaak te strijden, zullen de gewonden verplegen. De meening van de wereld staat achter onze zaak en is tegen de aanvallers. God zij met ons! Alles voor den Keizer! Alles voor het vaderland!" Verslag van Britsch oorlogscorrespondent, LONDEN, 3 October. De speciale corres pondent van de British United Press, die'zich bij de Italiaansche strijdkrachten in Eritrea bevindt, seint hedenmiddag, dat de Italiaan sche opmarsch op Abessynisch gebied, van daag begonnen is. De Italianen, zoo meldt hij, hebben op verschillende ver uiteen liggende plaatsen de grens overschreden en rukken concentrisch op Adoea aan. Vanmorgen cm half zeven hebben verscheidene eskaders bommenwerpers, vechttoestellen en verken ningsvliegtuigen, een vlucht ondernomen aan gene zijde van dé grens met Adoea, Adigrat en andere plaatsen als doehAan den opmarsch naar Adoea nemen groote Italiaansche troe pencolonnes deel. Onder de piloten, die de grens gepasseerd zijn bevinden zich volgens den correspondentook de beide zoons van Mussolini. Het beroemde eskader „Desperato" wordt geleid door den schoonzoon van Musso lini, graaf Ciano. Van een enkel vliegveld zijn vijftien groote bommenwerpers van het Ca- proni-type gestart. De eerste troepen trokken kort na het aan breken van de morgenschemer over de rivier de Mareb. Zij werden voorafgegaan door ver kenningstroepen die uitgerust zijn met ma- chinegeweren. De Italiaansche opper-bevelhebber generaal De Bono heeft zijn hoofdkwartier verplaatst naar de nabijheid van de grens. Volgens de Star heerscht in de hoofdstad van Eritrea, Asmara en in het Italiaansche hoofdkwartier de meest levendige activiteit. De klokken van alle kerken luiden en dui zenden menschen bewegen zich door de straten. „Krijgszuchtige^ geest van Abessynië." Het tiende mobilisatiecommuniqué van de Italiaansche regeering, dat gisteren bekend werd.gemaakt heeft den volgenden inhoud: „Onder den druk van' den krijgszuchtigen .gressieven geest in Abessynië, die door de leiders en door die horden volken ver sterkt wordt, welke sedert langen tijd met be slistheid den oorlog tegen Italië wenschen en die hem reeds lang hebben voorbereid, vormt de algemeene mobilisatie in Abessynië een di recte en onmiddellijke bedreiging voor de troepen in onze beide koloniën. Deze bedrei- ging wórdt vergroot door "het feit, da-t de vor ming van een neutrale zone volgens de bewe ringen uit; Addis" Abeba', "in werkelijkheid slechts een Strategische maatregel beteekent, die erop neerkomt de Abessynische troepen beter voor aanvalsdoeleinden voor te berei den. Be voortdurende en bloedige agressivi teit, die Italië sedert 40 jaren heeft moeten verdragen, neemt steeds grooteren omvang en steeds .verdere draagwijdte aan en onthult de ernstige en. onmiddellijk te verwachten geva ren, waarop de> meest elementaire beginselen der veiligheid dwingen ie reageëren. De op perste legerleiding van Eritrea heeft derhalve bevel gekregen, zich dienovereenkomstig te gedragen. De Italiaansche troepen staan der halve op het punt eenige vooruitgeschoven stellingen_gan..gene,zijde van onze tot dusver bezette linie "In té nemen." Italië dementeert maar. ROME, 3 October. Hedenmiddag is het volgende officieele dementi gepubliceerd: „,Een telegram van den keizer van Abessy nië aan den Volkenbond, maakt melding van het. werpen van bommen door Italiaansche vliegers op bewoonde -gebieden, waarbij vrou wen en. kinderen het slachtoffer zouden zijn geworden. Het gaat hier om een oude, afge zaagde leugen, waarvan de tendens en de kwaadaardigheid al te zeer voor de hand lig gen." Van bevoegde Italiaansche zijde werd met betrekking tot het tiende mobilisatie-commu niqué verklaard, dat het daarin vermelde op rukken van troepen en h.et overschrijden van de grens „niets be teekenen". De Italiaan sche troepen zijn alleen doorgedrongen in het. z.g. Niemandsland. Op de vraag of thans de vijandelijkheden in Abessynië uitgebroken zijn, werd geantwoord, dat deze in Oost- Afrika practisch begonnen waren door de mobilisatie in Abessynië. Van oorlogsinciden ten wist men in Rome niets, evenmin was iets bekend over het vallen van dooden. Het werpen van bommen bo-ven Adoea werd te gengesproken. Overigens legt. men in welinge lichte kringen er dén nadruk op, dat. het tiende mobilisatiecommuniqué geen verdere toelichting behoeft, aangezien het alles uit drukt. „Abessynië is begonnen", Grandi tegen Hoare. zegt Uit Londen: Gistermorgen heeft de Italiaansche am bassadeur te Londen, Grandi, een bezoek ge bracht aan Sir Samuel Hoare, ten einde hem mede te deelen, dat de concentratie der Ita liaansche troepen in de buurt van den berg Möessi Ali toe te schrijven is aan de houding van Abessynië. Voorts heeft Grandi een be spreking gehad met Sir Robert Vansittart, terwijl hij bovendien èen bezoek heeft ge bracht aan den ooperbevélhebber der troepen in Zuid-Afrika, Te Water. Te Londen verwacht men, dat het parle ment voor 29 October, den vastgestelden da tum, zal moeten worden bijeengeroepen. .Als motief noemt men het feit, dat de Vol kenbond zijn procedure thans waarschijnlijk zal moeten wijzigen. De mogelijkheid sanctie- maatregelen te nemen zou niet langer van de hand te wijzèn zijn. Volkenbondsraad morgen bijeen. GENèVE, 3 October. Officieel is door het Volkenbonds-secretariaat medegedeeld, dat de Volkenbonds- raad tegen Zaterdagmorgen half elf bijeengeroepen is. De Raad zal dan den toestand, die door het uitbreken der vijandelijkheden is ontstaan, onder het oog zien en er de consequenties uit trekken. De Fransche premier Laval zal door het besluit om eerst Zaterdag te vergaderen, tijd hebben Vrijdag de belangrijke zitting van het Fransche kabinet bij te wonen en ook Alofsi zal tijdig te Genève terug kunnen zijn. Men. neemt aan, zoo meldt D.N.B. uit Ge nève, da1' de Raad een schending van art. 12 van het Bondspact zal constateeren en diens- volgens art. 16 (de sancties) toepasselijk zal verklaren." Een tijdstip voor de eventueele bijeenkomst der Assemblée is nog niet vastgesteld; waar schijnlijk zullen echter gedelegeerden van alle landen in den loop van de volgende week te Genève kunnen zijn aangekomen. Laval en Eden confereeren. Minister Eden heeft gisteravond te Parijs gedurende anderhalf uur geconfereerd met den Franschen minister-president en minis ter van -Buitenlandsche 'Zaken, Laval. Ook do Britsehe ambassadeur nam -aan de bespre king deel. Omtrent het gesprokene is het volgende of ficieele communiqué verspreid: „Wij hebben ons onderhouden over de agenda der a.s. zit ting van den Volkenbondsraad en de verschil lende mogelijkheden onder oogen gezien, welke kunnen worden nagestreefd. Wij zullen onze samenwerking te Genève voortzetten." In politieke kringen te Parijs -neigde men Donderdagavond onder alle voorbehoud tot de meening, dat onder den indruk der Italiaan sche actie bij het onderhoud tusschen Laval en Eden een zekere toenadering der opvattin gen merkbaar zou zijn geweest.. Engeland. Sancties, die practisch uitvoerbaar zijn. Afgezien van de handhaving van het embargo op de levering van wapens aan Italië blijven en er, naar Reuter uit Londen meldt, slechts twee in de practijk uitvoerbare sancties over: lo. Financieele sancties, met inbe grip van een vei'bod om aan den Ita liaanschen staat, de andere openbare lichamen en de onderdanen welke cre- dieten ook toe te staan. 2o. Een verbod om Italiaansche pro ducten te koopen. In dit verband wordt er de nadruk op ge legd, dat ongeveer 60 pet. van den Italiaan schen uitvoer wordt opgenomen door leden van den Volkenbond. Men Is dan ook van oordeel, dat, zelfs als de V. S. zich er niet bij zouden aansluiten, een verbod van aankoop van Italiaansche producten Italië's uitvoer in hooge mate zou verlammen. I-Iet zou dienten gevolge niet meer over deviezen kunnen be schikken. Bovendien zouden, ten gevolge van het stopzetten der credieten, de invoeren schaarsch worden. Het ziet er naar uit, dat deze maatregelen een al te langen duur der vijandelijkheden zouden kunnen voorkomen. Zij zouden tevens het voordeel hebben, dat. zij slechts zouden neerkomen op verboden, gericht tot de onder danen van de landen, die de maatregelen ne men, en niet tot Italië, hetgeen de risico's van incidenten zou verminderen.. .Roemenië. Regeering eischt onmiddellijke betaling van Italiaansche schulden. Naar het A.N.P, uit Boekarest verneemt hebben de Roem-eensche autoriteiten aam de Italiaansche regeering kennis gegeven, dat de levering van ruwe petroleum en petro- leumproducten aan Italië door Roemenië on middellijk zal worden gestaakt, indien het bedrag van 1.25 anillioen- pd.st., dat Italië aan de Roemeensche petroleummaatschap- pijen reeds verschuldigd is uit hoofde van de reeds plaats gehad hebbende aankoopen, niet direct betaald wordt. Spanje. Groote meerderheid voor de nieuwe regeering. De Cortes heeft Donderdag met de over weldigende meerderheid van 211 tegen 15 stemmen zijn vertrouwen in de nieuwe Spaanschê regeering uitgesproken. (A.N.P.) DE TIN-RESTRICTIE. Zitting van het Internatoinale Tin-Comité. LONDEN, 3 October (A. N. P.) Het Inter nationale Tin-Comité heeft de quota vastge steld op 70 procent, met terugwerkende kracht ingaande op 1 Juli j.l. COMBINATIE VAN VIJF GROOTE ENGELSCHE LUCHTVAARTLIJNEN. LONDEN, 3 October. Men is thans gereed met de plannen tot coinbineeren -van vijf onafhankelijke groote Britsehe luchtlijnen in een onderneming. De betrokken maat schappijen zijn de Hillman's Airways Limi ted. de United Airways Limited, de Northern and Scottish Airways Ltd., de Highland Airways, Ltd., en de Spartan Ah' Lines Ltd. De nieuwe mataschap-pij zal de Allied British Airways Ltd., heeten met uitzondering van de Imperial Airways, zal het -de grootste onderneming voor luchttransport zijn van Engeland. Ruim 25 steden op de Brit sehe eilanden en in West-Europa zullen dooi de maatschappij verbonden worden. Zoowel de Hillman's Airways als de High- land Airways vervoeren poststukken, waar toe een contract is afgesloten met de pos terijen. (A. N. P.) Familiedrama te Batavia. Vrouw door haar man doodgeschoten. Een eigenaardige vondst. Bij het uitdie pen van de haven t-e Tallinn in Estland stootte men op iets hards. Het bleek een Zweedsch oorlogsschip te zijn dat- daar in 1771 tijdens een Russisch-Zweedschen oorlog gezonken was. Men heeft het schip in zijn geheel naar boven gebracht. Een Britsch deskundige aan het woord. (Van onzen correspondent.) LCKNDEN, October. De vermaarde econoom J. M. Keynes komt in de New Statesman and Nation op tegen het ruim verbreide geloof, dat sanc ties tegen Italië noodzakelijkerwijze tot oor log moeten leiden. Hij erkent, dat dit het ge val zou zijn, indien de sancties krachtdadig waren in den zin, dat ze het karakter zouden hebben van oorlogsactie. Maar in het huidige stadium is men van de noodzaak van zulke actie nog ver verwijderd. Keynes gelooft, dat de doeltreffendheid van betrekkelijk be scheiden economische sancties zeer wordt onderschat. Hij stelt twee vormen van eco nomische sancties voor tegen Italië. In de êerste plaats moeten de mogendheden van den Vol kenbond wat hij technisch noemt de „muni cipale sanctie" toepassen. Dat is een regee- rings-verbod 'óp handels- en financieele trans acties tusschen de bewoners der Volkenbond- landen en Italië. Een blokkade van Italië of het beletten van handel tusschen dat land en volken die niet willen deelnemen aan de „municipale sanctie" mag niet worden be proefd. In den loop van enkele maanden zal het in de bijzondere omstandigheden, van Italië schadelijker voor dit-land zijn,'afge sneden te zijn van zijn voornaamste klanten, dan beroofd te zijn van alle bronnen van mogelijke voorziening. In de tweede plaats moeten de Volken- bondlanden, althans eenige en Groot Brittan nië er in begrepen, onmiddellijk het öntrwerp- P rötöcóT vóórFhlancieelen SteunV in beginsel reeds door dë Volkenbondsvergade ring is goedgekeurd on dat te Genèvé op ra tificatie ligt te wachten .ratifiqeereh.- Dit document verschaft een voortreffelijk ge steld :en voor gebruik gereed plan voor een gewaarborgde Volkenbonds-leening, aan te bieden aan de benadeelde partij in een dis puut. Dit Protocol zou wellicht niet doeltref fend zijn in een dispuut tusschen groote Vol- kenbondsmogendheden, maar Abessynië biedt een bijna ideale gelegenheid voor zijn toepas sing. Een leening in eerste instantie aan Abessynië'van b.v. 10.000.009, samengaande met een opheffing van het verbod op wapen- uitvoer, zou voldoende zijn om de campagne en haar mogelijken duur in een heel ander licht te zetten. Keynes betoogt dan verder, dat de twee genoemde maatregelen geen oorlogsdaden zijn. De mogelijkheid, dat Italië nochtans zou besluiten, als gevolg er van, aan een of meer groote Volkenbondmogendheden den oorlos te verklaren, moet niet heelemaal worden uitgesloten met het oog op den wijd verbrei den twijfel, welke over het geestelijk even wicht van den Duce bestaat. Maar zulk een stap zou niet kunnen worden beschouwd als een daad van redelijke overweging en zou overigens slechts één resultaat hebben.' De vraag of zulke betrekkelijk gematigde maatregelen beduidenden druk zouden uit oefenen beantwoordt Keynes voor dit geval bevestigend. Hij acht ze voor een Italiaansch- Abessynischen oorlog bij uitzondering ge schikt. A. K. VAN R. ONZE DACELIJKSCHE KADERVERTELLING Zoo loopt Thijs al een heelen tijd te zoeken, zonder dat hij nog maar iets van een prinsenzoon heeft kunnen ontdekken. Nu is hij plotseling bij een wegwijzer aangekomen. Vier richtingen staan er op aangegeven. Eén wijst naar zee, maar daar komt Thijs juist van daan dus blijven er nog drie over. Welken kant zal hij kiezen? Thijs piekert lang over dit vraagstuk, tot hij in de nabijheid een hutje opmèrkt. Daar stevent hij op af, want misschien kan de. bewoner hem wel raad geven. Op Goenoengsari te Batavia is een familie drama gebeurd, waarbij twee personen zijn gedood en twee gewond. Een zekere Van H., hoofdagent van politie, die gescheiden leeft van zijn echt-genoote, (die onder haar eigen naam bij haar vader in trok) en wien door zijn schoonvader toegang tot de vroegere echtelijke woning was verbo den, wilde Donderdagmorgen naar Aneta meldt zijn kinderen terughalen. Daartegen verzette zich de schoonvader van Van H., terwijl zijn zwager trachtte de politie op te bellen. Intusschen snelde Van H. naar de bijgebou wen, waar zijn vrouw en haar kinderen zich in de badkamer hadden verscholen. Van H. trapte de badkamer open en beschoot zijn vrouw, die doodelijk werd getroffen. Hierna rende de dader het hoofdgebouw binnen, waar zijn zwager eveneens werd neergeschoten. Ook de schoonvader werd vervolgens gewond. Vervolgens trachtte de dader nog de kinderen mede te nemen. Een Inlander, die aan den kant van de rivier bézig was de wasch te doen, werd dooi* èen verdwaalden kogel getroffen. De politie werd onmiddellijk gewaarschuwd en arresteerde den dader. De schoonvader, E. B. G. Jansen, bekwam een ernstige schot wond in den hals en werd naar de Centrale burgerlijke ziekeninrichting vervoerd. Bij zijn arrestatie verklaarde de dader: „ik ben vier maanden genegeerd, nu is er een eind aangekomen". BELGISCHE VREES VOOR CONCURRENTIE VAN HET JULIANAKANAAL. Het A. N. P. meldt uit Antwerpen, dat daar Zonderdag het Ambt van Scheepvaart onder voorzitterschap van den heer Van Caeneghein heeft vergaderd. Het bleek, dat het verkeer door de Kempi- sche Vaart was gestegen van 3 tot 6 millioen ton sedert dit kanaal bevaarbaar was ge maakt voor schepen van 600 ton. Men vreest echter de concurrentie van het Jullanakanaal, van het oogenblik af, dat de doortocht bij Maastricht bemoeilijkt zal worden door het lagere waterpeil van de Maas. (Adv. IngezMed.)' II ZATERDAG 5 OCTOBER 1935. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-Uitzending. 4.00—5.00 HIRO. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd.-halfuur. 12.15 Gram.pl. en .orkestcon cert. 2.00 Voor de'jeugd. 2.30 Sport. 3.00 Kin deruur. 4 00 HIRO. 5.00 Gram.pl. 5.30 Esperan to. 5.45 Orkestconcert. 6.20 Lezingen en gram.p.l 8,00 Berichten. 8.05 Gram.pl. 9.00 Causerie. 9.10 Schlagermuzlek en zang. 9.40 Voordracht. 10,00 Schlagermuziek en zang. (Om 10.30; Berich ten). 11.00—12.00 Gram.pl. HILVERSUM II. 301 M. VARA-uitzending. 8.00 Gram.pl. Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor arb. i. d, continubedr.„Hoe gaas' es", revue van Streletsie, en C. Steyn (orgel). 12.00 Gram.pl. 12.15 Orvitropia o.l.v. J. v. d. Horst. I.00 Gram.pl. 1.15—1.45 XX-ensemble o.l.v. C. Steyn. 2.00 „Hoe de toonkunst groeide". 2.20 Mevr. H. Ver wey—Jonker: Beperking van vrouwenarbeid? 2.35 Kamermuziek o.l.v. P. Tiggers. 3.10 Filmpraatje D. v. Staveren. 3.30 Gram.pl. 4.05 Lezing R. Schoute (met gr.pl.), over de Spaanschê Opera. 4.45 I. Voet: Studen ten en de Maatschappij. 5.00 Orgelspel J. Jong. 5.40 Literaire lezing. 6.00 Uitzending naar aan leiding van het 12V2 jarig jubileum v. d. Ned. Art. Org. 7.00 VRO. 8.00 SOS-berichten. Nieuwsberichten. VARA-varia. 8.15 Gram.pl. 8.45 K. Vorrink: Het VARA-jubileum. 9.00 VARA-maandrevue, tekst van Pleysier en de Vries. M.m.v. solisten. 9.45 H. Wiggelaar (viool) en D. Wins (piano). 10.00 De avontu ren van Rudolf Ribbeling. 10.15 Orgelspel C. Steyn. 11.15—12.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 10.35—10.50 Morgenwijding. 11.05 Causerie. II.20 BBC-Northem-orkest o.l.v. Morrison, m. m. v. W. Hendry (zang). 12.35 Commodore Grand Orkest o.l.v. H. Davidson. 1.35 Gram.pl. 2.20 Coventry Hippodrome-orkest o.l.v. Ch. Shadwell. 3.20 Orgelspel H. Ramsay. 3.50 Wal- ford Hyden Zigeunerorkest m.m.v. A. Brough (zang). 5.05 Het Crook-kwintet. 5.50 Six Hours Back, relais uit Amerika. 6,20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Welsch intermezzo. 7.20 „The Saturday Magazine", weekend-program ma. 8.05 Causerie. 8.20 BBC-Symphonieorkest o.l.v. Sir Henry Wood m.m.v. solisten. 10.00 Be richten. 10.15 Vervolg concert. 11.00—12.20 Am brose en zijn Band. RADIO PARIS, 1648 M. 7 20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Orkestconcert o.l.v. Doyen. 9.05 Sel. „Henri VHI", opera van St. Saens. M.m.v. solisten, koor en orkest o.l.v. Bigot. 11.10—12.35 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 12.202.20 Concert uit rest. „Wivex". 3.20 4.20 en 4.50—5.20 L. Preii's orkest. 8.20 Omroep orkest o.l.v. Gröndahl. 9.00 Bonte avond m. m.v. orkest en solisten. 11.25-12.35 Dansmu ziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Concert. 12.20 Uit Stuttgart: Sympho- nie-orkest Pforzheim o.l.v. ,H. Leger. 2.35 Gram.pl. 4.20 Vroolijk programma m.m.v. so listen en het Omroeporkest. Leiding: G. Kneip. 6.20 Trioconcert. 7.20 Uit Hamburg: Reportage van een oogstfeest. 8.30 Vroolijk programma m.m.v. solisten, het .Omroepkleinorkest en een Jeugdkoor. Leiding: G. Kneip. 11.2012.20 Dansmuziek. ROME, 421 M. 9.00 „La Sagredo", opera van Vittadini. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest o.l.v. Douliez. 1.50—2.20, 4.20, 4.50, 5.20, 6.35 en 7.35 Gram.pl. 8.20 Omroepconcert. o.l.v. Douliez en gram.pl. 10.30—12.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 1.30 Zang. 1.502.20, 4.35 Gram.pl. 5.20 Omroeporkest o.l.v. Douliez. 6.20 Gram.pl. 6.50 Pianorecital. 7.20 Gram.pl. 8.20 Salonorkest o.l.v. Walpot. 9.05 Hoorspel. 9.35 Vervolg concert. 10.30—12.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 10 „Guten Abend, lieber Hörer", gevar. programma. 10.20 Berichten. 10.50 Viool- en pianorecital. 11.05 Weerbericht. 11.201.15 Dansmuziek,

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3