VOETBAL HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. VOETBALNIEUWS EINDELIJK THUIS. BEVERWIJK. NIEUWE COMMIES TER SECRETARIE. B. en W. hebben benoemd tot Commies ter gemeente-secretarie de heer W. C. Huisman, ambtenaar ter secretarie te Smallingerland (jYj, Deze benoeming geschiedde ter voor ziening in de vacature, ontstaan wegens ver trek van den heer W. van Dijke naar Lochem, waar hij tot gemeentesecretaris werd aange steld. JON GEREN - VREDESACTIE. Woensdagavond zal in het Kennemer Hotel een vergadering worden gehouden, teneinde hier ter plaatse zoo mogelijk een af deeling te stichten van de Jongeren Vredesactie. Spreekster is Mej. Eriks. r.-k. fabrieksarbeidersbond. De plaatselijke afd-eeling van den Ned. R.-K. Fabrieksarbeidersbond St. Willibror- dus houdt Dinsdagavond in het K.S.A.-ge bouw een ledenvergadering. In deze bijeen komst zal een bespreking worden gehouden over den toestand in de papierindustrie. Te vens zal de propaganda worden besproken. propagandavergadering chr. besturenbond. De Christelijke Besturenbond zal op Vrij dagavond 8 November in het Herv. Vereeni- gingsgebouw een propaganda-avond houden. Twee leden van het hoofdbestuur zullen het onderwerp „Koers houden behandelen". recht en plicht weer zonder voorzitter. De heer W. J. Lubbers heeft bedankt als voorzitter van de R.-K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht". afscheid ter secretarie. Zaterdagmorgen heeft de heer W. van Dijke, commies ter secretarie alhier, die benoemd is tot gemeente-secretaris van Lo chem, afscheid genomen van het secretarie- personeel. De scheidende ambtenaar werd toegesproken door den gemeente-secretaris, den heer J. W. A. C. van Loenen, die die pret tige samenwerking met den heer Van Dijke memoreerde. Spr. uitte den wensch, dat het den vertrekkenden collega in zijn nieuwe functie goed zou mogen gaan. Namens het secrètariepersoneel bood de heer Van Loenen hem een lamp aan als her innering aan de prettige jaren op de secre tarie van Beverwijk doorgebracht. aangehouden. De politie alhier heeft twee mannen aan gehouden, die in het Algemeen Politieblad stonden gesignaleerd resp. voor f 6 of 5 da gen en f 2 of 1 dag hechtenis. Aangezien zij de boeten niet betaalden zijn zij naar Haar lem overgebracht. overtreding van de ijkwet. In samenwerking met de Rijks veld wacht heeft de politie een controle gehouden op de naleving van de bepalingen van de IJkwet. Bij niet minder dan dertig winkeliers wer den gewichten aangetroffen, die niet aan de bepalingen voldeden. Tegen dertig winke liers werd proces-verbaal opgemaakt. 93 stuks ongeijkte maten en gewichten werden in beslag genomen. WIJK AAN ZEE EN DUIN jaarvergadering „arion". Bij den heer E. v. Amersfoort hield het mu ziekgezelschap „Arion" haar algemeene leden vergadering. De aftredende bestuursleden de heeren H. Oosterveen, voorzitter en C. v. der Mey, penningmeester, werden met algemeene stemmen, herkozen. Voor de juniores zal een speciale theorie avond (Maandags) worden ingesteld, waarop de directeur, de heer D. Schellevis, hen in de muziekleer zal bekwamen, alvorens de jonge ren als muzikant in 't corps op te nemen. Een en ander met tweeledig doel; vorming van goede krachten en besparing op instrumenten- rekening. - Voorts zal,een beroep op de ingezetenen ge daan worden ter versterking der kasmiddelen. BRANDMEESTER VRAAGT ONTSLAG. Wegens gezondheidsredenen heeft de heer KI. Hop ontheffing van zijn functie als brand meester verzocht. Ongeveer 30 jaar heeft de heer Hop dit ambt bekleed. DE JEUGDDR AVERIJ. Op het terrein van V.V.E. heeft Zaterdag middag de eerste jeugddr averij plaats gehad. Van de 22 ingeschrevenen, waren 21 aan de start verschenen. In optocht gingen de „jeug dige dravers" voorafgegaan door een tamboer naar de baan. 't Me er en deel van de deelnemers was van vrij goede tot zelfs model sulky's voor zien, wat hen bij 't loopen op 't grasveld tot voordeel was. Ook uit Beverwijk was een drie tal opgekomen. Na een taai volgehouden kamp wist de 8-jarige Chris Warmer hoven den eer sten prijs te behalen. Den 2en prijs kreeg Ank v. d. Roer; Leo Aardenburg den 3en prijs. Bo vendien konden nog 7 troostprijzen uitgereikt worden. 't Was voor den organisator den heer N. Bol, die ijverig werd bijgestaan door 't bestuur der Beverwijksche jeugddr averij e.en voldoening, dat deze nieuwigheid voor Wijk aan Zee, die door vele ouderen werd bijgewoond, een suc ces is geweest. DE CHRISTEL. VROUWENVEREENIGING „BID EN WERK". De penningmeesteresse der Christelijke Vrouwenvereeniging Mevr. J. SmitJongert, die van de oprichting der vereeniging af (Sept. 1915) deze bestuursfunctie heeft waargenomen, heeft om gezondheidsredenen daarvoor moe ten bedanken. Het Bestuur verliest in haar een ijverig en toegewijd medebestuurster. SUPPORTERSVEREENIGING GEEL-ROOD. In café „De Zon", te Wijk aan Zee en Duin vergaderden Vrijdagavond de supporters van de R.K. Voetbalvereeniging „Excelsior" ter ver kiezing van een bestuur. Dit werd als volgt samengesteld: Kr. Zuiderduin, voorzitter; Adr. v. der Meij, secretaris; J. de Boer Jzn., pen ningmeester. T. A. de Visser en Gei*, de Boer commissarissen. Geel-Rood zal de naam der vereeniging zijn, die thans ruim 30 leden telt. lende fabrieken en bedrijven aanwezig be draagt 2173 electro- en andere motoren met een totale capaciteit van 63519 P.K. en 48 stoommachines met een totale capaciteit van 68.908 P.K. Hiervan staan in de papierfabriek 758 motoren met 25250 P.K. en 9 stoommachi nes met 37.850 P.K.; het hoogovenbedrijf heeft 637 motoren met 18.950 P.K. en 13 stoomma chines met 26.548 P.K. en in de fabrieken van de Mekog 333 motoren met 13.554 P.K.. De electrische centrale van het P, E. N. komt op den staat niet voor. Verder vertelt ons dit hoofdstuk, dat van de be teelde oppervlakte der gemeente was be bouwd 251 H.A. met granen. 52 H.A. met peul vruchten, 26 1'4 H.A. met handelsgewassen, 9 H.A. met land- en tulnbouwzaden, 164J/2 H.A. met knol-, wortel- en bolgewassen en 13 H.A. met groenvoedergewassen. De oppervlakte hout bedroeg 495.91 H.A. HEEMSKERK. ongeluk op den tolweg. Zaterdagmiddag ongeveer 5 uur reed een vrachtauto langs den Tolweg in de richting Beverwijk. Achter de auto reed een Chinees (een zoogenaamde „pindaman") per fiets. Hij hield de auto met een hand vast en liet zich zoo voorttrekken. Plotseling raakte het stjuur van de fiets onder de bak der vracht auto vast: de wielrijder werd' nog even mee gesleurd en viel toen. Hij werd aan het hoofd gewond. Een dokter liet het slachtoffer naar het Rood-e Kruiszieken'huis te Beverwijk ver voeren. st. deus dedit. De R.-K. Fabrieksarbeidersbond St. Deus Deriit houdt Woensdag 16 October IV2 uur een vergadering in het R.-K. Vereenigings- gebouw. de nood der tuinders. In verband met den nood der tuindersbe volking, waarvan in de eerstvolgende maan den groote toeneming wordt verwacht, heeft het afdeelingsbestuur van den R.-K. Land en Tuinbouwbond met het Algemeen Arm bestuur besprekingen gevoerd betreffende steun van daarvoor in aanmerking - komende tuindersgezinnen geel wit—a. d. o. (1—1). Zondag speelde A. D. O. haar tweeden com petitie-wedstrijd tegen Geel-Wit te Haarlem. De Ruyter scoorde voor A. D. O. met een vlie gend schot. Rust ging in met 1—1. Na de rust werd door beide partijen niet meer gescoord. Het tweede elftalverloor zijn eersten wed strijd voor de competitie met 21 van De Meer 2 uit Amsterdam. De juniores wonnen te Castricum van Vitesse Jun. met 3—2. korfbal. „Ona" speelde Zondagmiddag 4 uur een wedstrijd tegen Patronaatsclub „Castricum" De 'wedstrijd werd echter wegens regen ge staakt. De stand was toen (10) in het voordeel,van „Ona"., VELSEN Uit het jaarverslag der gemeente. Verkeer, landbouw, handel en nijverheid. Het hoofdstuk „Verkeer" vertelt ons, dat tën behoeve van het personenvervoer te land in 1934 behalve de spoorwegverbindingen autobusdiensten werden onderhouden tus schen IJmuiden, Haarlem, IJmuiden. Bever wijk en IJmuiden-Eg-mond aan Zee en ge durende de zomermaanden tusschen Velsen en Wijk aan Zee. Voor het personenvervoer te water bestond tusschen IJmuiden en Amster dam een passagiersbootdienst van .de N.V. Alk maar Packet. In de gemeente was één particuliere auto- busonderneming gevestigd. De betreffende on derneming, de N.V. „Stormvogels" had gedu rende 1934 21 autobussen in dienst met een maximum aantal plaatsen van 554. Er hadden 95 verkeersongevallen plaats. De uitgaven voor het onderhoud der bestra tingen bedroegen f 31.859,89, het onderhoud der grind- en sintelwegen vorderde f 10.227,07. Ten behoeve- van den post, telegraaf- en te lefoondienst zijn in de gemeente gevestigd een postkantoor te IJmuiden, een bijkantoor te Santpoort, vier hulpkantoren n.l. te IJmuiden, Velsen (2) en Santpoort, alsmede 3 agent schappen en wel te IJmuiden (2) en Driehuis. Onder het hoofstuk „Landbouw, Handel en Nijverheid" is opgenomen een staat, vermel dende de in deze gemeente gevestigde indu strieën. met het aantal in dienst daarvan zijn de arbeiders. De voornaamste zijn: Hoogoven- bedrijf met 689 arbeiders, Mekog met 317, Ce mentfabriek met 27, papierfabriek met 1023, plaatwellerij met 86, He-ra met 32, de Vem met 46, Volker en Bos met 102115, deurenfa- briek met 46, Vereenigde Ijsfabrieken met 32, Ijsfabriek v. d. Vischhandelvereeniging met 58, Melkinrichting „Velsen" met 52, Algemeene Handels Centrale met 31, „Hollandia" Zeepfa briek met 45 arbeiders. In de verschillende drukkerijen zijn werk- jzaam 35 arbeiders, in de wasscherijen 79 en in de vis'chmeel-mdus-tri-e 20 arbeiders. Het aantal krachtwerktuigen, in de verschil A. F. C.Kinheim (22) Ook in dezen wedstrijd kwam weer dui delijk tot uiting, dat het nog hapert in de voorhoede van Kinheim. Er ontbreekteen aanvalsleider, terwijl bovendien de eenvou digste kansen soms onbenut worden gelaten. In 't veld was Kinheim gisteren zeker niet minder dan A.F.C., doch voor het do-el was het mis. Harde voorzetten werden .gegeven als een klein tikje voldoende was en over het algemeen werd er te lang gewacht. Al leen Raaymakers trok er nogal eens tusschen uit. De achterhoede vormde, nu Druyven weer in het doel stond, de hechte verdediging, terwijl de halflinie haar taak naar behoo- ren verrichtte. De spil W. Groeneveld laad de lastige opdracht, om Lun-gen te bewaken wat hij op afdoende wijze deed. In het veld waren de partijen vrijwel aan elkaar, gewaagd. Het duurde niet heel lang, toen Lung,en een voorzet van rechts, dien Druyven niet kon onderscheppen, in het 1-eege doel plaatste. (10).. Kinheim kreeg enkele fraaie -kansen; een hoog,en voorzet van Raaymakers werkte el len nog langs den paal en een hard schot van Van der Wal ging tegen de lat. Bij A.F.C. werd alles op Lungen gespeeld, doch hij kwam bijna niet aan een schot toe. Als hij echter -een kansje -kreeg, loste hij ferme kogels. Toen Raaymakers een voorzet opving, loste hij -een hard schot, dat de A.F.C.-keeper tus schen zijn knieën nog wist te stoppen. Rust 10. Toen na .de rust de rechtsbinnen Ellens een lceurigè pass van -den rechtsbuiten Kam- minga ineens opving, en onhoudbaar in schoot zag het er slecht uit voor de Velsena- ren. (2—0). Kinheim zette de tanden echter nog eens op elkaar en was nu het meest aanvallend In deze periode speelde vooral H. Groene veld nogal zwak. Toen I. Groeneveld ging spillen en W. Groeneveld linksbinnen stond, ging het spel ineens veel vlugger. Al spoe dig benutte hij een voortzet. (21). Zeven minuten later plaatste hij een goede pass in het uiterste hoekje. (22). De toeschouwers moedigden Kinheim nu luide aan en hoewel het enkele malen wei nig scheelde (vooral v. d. Wal kreeg nog een goede kans) de achterhoede wisten verder stand te houden, zoodat de punten gedeeld wérden. KennemersB. M. T. (70) Opnieuw hebben de Kennemers met een klinkende overwinning over een sterken'der- de-klasser gezegevierd. Duiveman wint den toss, zoodat -Kuipers voor de bezoekers aftrapt. De Kennemers forceeren na' een minuut-een hoekschop, dien Groot naast kogelt. Een uitval der bezoekers weet Gordijn te onderscheppen. De'volgende Kennemers-aanval levert weer een hoek schop op, waaruit Steeman scoort, doch-dit doelpunt wordt geannuleerd. De bezoekers weten met' werkelijk goed tegenspel een kwartier stand te houden, 1 maar een doelpunt voor Kennemers kan niet uitblijven. Dit komt als Bakker een slechts ten deeie afgeslagen aanval afstraft en on houdbaar inschiet. (1—0). De Kennemers spelen thans een hoog staande partij en als Groot handig een spe ler passeert, is het met een hard schot 20. Direct volgt weer een aanval; Bakker zet fraai voor en Steeman schiet in. (3—0). De bezoekers trachten zich los te werken, doch dit gelukt maar half. Wel moeten Van Urk, Duiveman en Dinkla enkele aanvallen onderbreken, maar dan gaan de rood-zwar- ten er weer van door. Een bal belandt bij Veenstra, die od tacti sche wijze 40 maakt. Dan zakt het spelpeil. Het begin van de tweede helft doet direct weer het beste verwachten. Een hoekschop op beide doelen wordt weggewerkt. B.M.T. werkt hard om den achterstand in te loopen, doch de Kenhem-ers-acliterhoede is op haar post. Na een fraai opgezetten aanval van den -rechtervleugel der thuisclub weet Steeman den voorzet van Bakker op fraaie wijze in te koppen. (50). Nog is het de Wij kers niet genoeg; weer benut Steeman een voorzet, thans van Hore man. Zelf weet deze speler een voorzet van links nog in te schieten, hiermee den stand op 70 brengend. H. R. C.Beverwijk (32) De aanvallen van H.R.C. zijn vanaf den aanvang talrijker dan van Beverwijk maar succes blijft uit. Bij een van die aanvallen van H.R.C. ontstond .een misverstand in Be verwij k's achterhoede en het is 1—0 voor H. R. C. Beverwijk probeert het ook eens, maar buitenspel doet den aanval stranden, en de daarop volgende aanval wordt tegen de lat geschoten. Als H.R.C. een corner forceert, blijkt de keeper van Beverwijk in prima conditie te zijn, want. hij redt meesterlijk en zendt den bal het veld in. De H.R.C.'ers zijn iets sneller dan de Wij- kers, maar toch blijft voor hun ook succes uit. Om beurten wordt naast of over geko geld. Tot de rust blijft het 1—0. Na de rust hebben de Wijkers het wind- voordèel. Aanval op aanval volgt; corner op corner krijgen zij te nemen maar steeds blijft succes uit, ja zelfs komt dat aan de andere zijde, als een voorzet van rechts mooi voor doel komt en de vrijstaande links binnen keurig inschiet. (2—0). Dit wordt de Wijkers te bar. Als de tweede helft een half uur oud is verkleint Maenhout met een goed schot den achterstand. (210, Enkele oogenblikkeh later weet Kuijer Sr. gelijk te maken. (22). N ublijft het de vraag, wie zal winnen. De Wij kers zijn iets stérker maar weer komt succes aan de andere zijde, als H.R.C. een schrafschop wordt toegekend. (32). Nog enkele minuten; de Wij kers probee- ren gelijk te maken, maar het lukt niet. Als de heer Bosma inrukken blaast, heeft Beverwijk verloren. R. C. H. 2Stormvogels 2 (61) .In een vlot en vooral-van R. C. H.-zijde uit stekend gespeeldën wedstrijd heeft R.. C. ,H, 2 weer eens van zijn kracht doen blijken. Met 61 werden de reserves van Stormvogels naar huis gestuurd. Het positiespel bij de R. C. H.'ers was vooral goed verzorgd en was oor zaak dat reeds na twee minuten Ruigrok een ■pas van Van- Balen, kon - benutten.- - (10). Spoedig daarop maakte Van der Meulen num mer twee en toen'Mèijér na een half uur liet derde doelpunt voor zijn rekening nam, scheen de overwinning vahR. C. H. reeds een voldongen feit. Toch maakte de mid voor van Stormvogels nog voor dé rust een goed tegen- puht. (31). Na de hervatting bleken de R. C. H.'ers hi dé meerderheid te zijn. Ruigrok scoorde het vierde doelpunt, Van der Meulen kogelde nummer vijf'langs den goed spelenden IJmuider doelman en toen daarna Meijer nog MAXXDAG 7 OCT. 1935 maaïs scoorde en den stand daarmede op 61 bracht, was Stormvogels 2 een geslagen elf tal. Wel werd tot het einde toe moedig door gestreden echter kwam in den stand geen verandering meer. E. D. O. 5Stormvogels 4 (30) De gastheeren nemen direet het spel in handen, waardocv de Stormvogels-verdediging het zwaar te verantwoorden krijgt. Van dei- Hurk geeft zijn club met een keurig doelpunt de leiding (1—0). De bezoekers verdedigen fanatiek, zoodat zij ook 'menigen aanval on dernemen. Kuil en C. v. d. Laan verdedigen evenwel keurig, zoodat het .voor de Storm vogels een hopeloos werk. is. S, v. d- La.an ver hoogt den voorsprong (2—Q). Na de hervatting is lie.t spel meer verdeeld; de bezoekers zwoegen geweldig,maar er is geen doorkomen aan S. v. d. Laan weet een slecht .weggewerkten bal te bemachtigen; hij brengt met een on houdbaar schot den eindstand op 3—0. SpaarnestadKinheim 3 (21) Direct blijkt dat .^spaarnestad zich niet zoo maar gewonnen geeft; zij speelt'voor wat ze waard is maar kan toch niet verhinderen dat de middenvoor van Kinheim na een kwartier scoort. Nog voor' rust kopt de links buiten van Spaarnestad fraai in -(1—-1). Na rust- zijn de doelen om beurten in ge vaar. maar steeds weten de verdedigers doel punten te voorkomen, totdat tien minuten voor het einde de midvoor van Spaarnestad van dicht bij hard inschiet (21). In dezen stand komt geéïi verandering meer, zoodat Spaarnestad haar eerste punten bin nen heeft. afdeeling i Eerste klasse: A.D.OK.F.C. SpartaR.C.H. AjaxHermes-D.V.S. H.B.S.—V.S.V. XerxesHaarlem Tweede klasse A: A.F.C.Bloemendaal KinheimE.D.O. afdeeling ii. Eerste kl-asse-: D.H.C.D.W.S. StormvogelsFeijenoord H.F.C.—V.U.C. Z.F.C.Excelsior D.F.C.—Blauw Wit Internationale wedstrijden. WalesSchotland 11 OostenrijkHongarije -24 DenemarkenFinland 51 PolenOostenrijk B 10 Inbreker door agrent doodgeschoten. AMSTERDAM, 5 Oct. (A.N.P.) Te onge- veer kwart over drie hedennacht hoorde een agent in burger, die in de Mamixstraat sur veilleerde, gerinkel van glas- en voetstappen aan den achterkant van het' gebouw van den Amsterdamschen Christelijken Besturenbond. De agent begreep met een inbreker t.e doen te hebben. Hij vatte post beneden de plaats, waar hij het geluid had gehoord. De inbreker zag in het donker den wachtenden agent aan voor zijn handlanger, die blijkbaar op uitkijk had moeten staan. Want na eenigen tijd klonk het: „Joop, ben jij het?" Na geruststellend: „Ja!" van den agent kwam de inbreker te voorschijn. Hij werd ontvangen met: „Handen omhoog!" en keek daarbij in den loop van een dienstrevolver,die op hem was gericht. De inbreker gehoorzaamde. Plotseling echter meende hij een kans te hebben en. deed een sprong naar den agent. De worsteling bleek kort van duur. De agent trok de revolver af en schoot den inbreker door het hart. De man was op slag dood. De identiteit was in den vroegen morgen nog niet vastgesteld. Dooi den portier van dén Amsterdamschen Clir. Besturenbond is opgave gedaan van inbraak. Er waren verschillende ruiten gebroken. Op den inbreker werden verschillende moderne inbrekerswerktuigen gevonden. Veldteekens der Abessyniërs, waarop de „leeuw van Juda". Daarvoor trommel slagers, die de soldaten tot de kamp oproepen. Henri de Jouvenel overleden. PARIJS, 5 October (Reuter) De be kende senator en oud-ambassadeur te Rome Henri de Jouvenel is na onw.ei te zijn geworden naar een ziekenhuis vervoerd en daar in den loop van de& nacht overleden. Omtrent het overlijden van senator Henri de Jouvenel wordt nader gemeld, dat tegen middernacht politie-agenten zagen dat een onbekend persoon op de Champs Elysées plot seling onwel werd. Zij schoten direct op hem toe en brachten hem in een taxi naar het dichtstbijzijnde ziekenhuis, waar de dienst doende geneesheer nog slechts den dood kon constateeren. Bij het nazien der papieren ontdekte men dat de overledene. Henri de Jouvenel was. Henri de Jouvenel is 59-jaar: oud gewórden. FEUILLETON Roman, door JOE LEDEHER. Vertaling van ELSA KAISER. 2) Uit de rivier steeg een dichten grauwen nevel. In de oogen van den guardia was een peinzende, stomme vraag, en Jeannine gaf antwoord. In haar avontuurlijke taal, dit mengsel van zuiveren klank en donkere woordmonsters, vertelde zij hem dat haar vader te oud was geweest voor den oorlog. Broers' waren er niet. Maar een neef, de go- liefde Andy was in het vel-d en in gevangen schap geweest. Pas in 1921 was hij terugge komen. Het gelaat van den politieagent helderde °P- Hij probeerde een verlegen lachje. „Ik Was een schooljongen toen de oorlog begon, en de signora zal een kind zijn geweest. De koingen strijdenmaar wat hebben de kinderen daarvan geweten?" •De vreemde dame keek hem ernstig in de °ogen. Tusschen het zachte grijs van bont en hoed was haar mooi gezicht, smal en lichtend, als een bloem, een witte tulp. „Hoe ridderlijk bent u voor mij", zeide zij langzaam. Langs de Arno schemerden de lantaarns, 'n lange ketting van bleeke lichtkogels. De signora liep met haar hond de straat uit. Éénmaal bleef zij staan, wuifde met haar hand en riep met een lage stem: „Amico Dan verdween zij in de schaduw dei' gaan derijen. Op dezen avond viel de koude in, een strenge koude, scherp en bijtend als een waakhond. Jeannine's kamer was een vriendelijk eiland vol warmte en gedempt lamplicht. „Hoe smaakt je de Courvoisier?", vroeg Harald. Hij hurkte op den grond tusschen kussens, flesschen en gramofoonplaten. „Drink, kindje. Mooi is de jeugd bij vroolijke tijdenhoe voel je je Jeannine?" „Wonderlijk", zei Jeannine. Zij zat in de eenige gemakkelijke fauteuil en balanceerde haar glas op haar knieën. Tommy hief den kop op toen hij haar stem hoorde en keek haar opmerkzaam aan. Hij leefde in de overtuiging- dat ieder woord dat Jeannine sprak tot hem was gericht. „Gaat u weg", bromde Harald. Hij was goede vrienden met alle honden, maar dezen Tommy kon hij niet lijden, hij hield eenvoudig niet van he-m. Het was hem onmogelijk „je" tot hem te zeggen. „Rukt u op". Tommy stond op. Op sterke, machtige poot-en liep hij door de kamer om zich ge krenkt hi een hoek uit te strekken. „Verliefd.kalf!", riep Harald hem na, Hij voelde zich zeker als een overwinnaar, „Je hebt een grappige manier van met Tommy om te ga-an", zei Jeannine. Harald nam er geen notitie' van dat hij berispt werd. Hij keek tevreden om zich heen. Pas een week geleden was deze kamer een onpersoonlijke hotelruimte geweest, maar nu was zij nieuw en veranderd, vol van Jean- nine's persoon, haar. onrust, haar geur. De reisdeken dwars over het bed gegooid, borstels en doozen op de toilettafel, chaos van zilver, dat zacht door den spiegel weer kaatst werd, een paar lange zwarte avond- handsclioenen, een spo-orboek dat alles was Jeannine. Naast de deur stonden de koffers opge stapeld, een hooge kastkoffer, reistasschen, de cassette met de camera en het statief. Op het donkere leder lichtten de Hotelmerken, dicht naast- elkaar en kleurig als bloemen op een zwarte weide. Hotel Royal, Den Haag Dover. Grand I-Iotel, Madrid. „Veel gereisd?", vroeg Harald en wees traag in de richting der koffers. „Ja", zeide Jeannine. En na. een poosje voegde zij eraan toe: Behalve die paar maanden in Parijs was ik bijna altijd onder weg". Zij scheen verwonderd alsof zij zich zelf daarmee een groot nieuws had verteld.... „Natuurlijk", zeide zij,, „je liebt gelijk, ik heb veel gereisd.. Harald keek haar verbluft aan. Dit meisje deze geliefde, dwaze Jeannine. „Ik was in.de laatste jaren niet erg vriendelijk", zeide Jeannine. „Ik hadHarald wachtte, - maai er kwam niets meer. Jeannine zweeg: Een paar maal trok zij ernstig de -wenkbrauwen op, twee sikkel- smalle bogen, stoutmoedig over het voor hoofd gezwaaidWaaraan, denk je, blank voorhoofd? Harald keek haar zwijgend aan. Wat hield hij van haar, zijn 'kleine speelkameraad. Hoe trotsch was hij erop haar trouwen vriend te zijn. Zij was zoo mooi en zoo hoogmoe dig. Jeannine en hij waren samen opgegroeid, maar dan had het leven hen gescheiden, hun wegen waren uit elkaar gegaan toen zij bei den nauwelijks veertien jaar waren geworden. Zij hadden al die jaren briefwisseling gehou den, kleine berichten, die onregelmatig en spaarzaam aankwamen. Als Jeannine dikwijls maandenlang zweeg, wachtte Harald geduldig op een telegrafischen groet, een nieuw adres, in haast neergekrabbeld, een telefoonbericht dat dwars door Europa. Jeannine's donkere, zachte stem dichtbij bracht. Hij wist ongeveer, hoe haar leven was. Men zeide dat na den- dood van Jeannine's vader niets van haar moederlijk erfdeel was overgebleven. Dat Kari Maran een teedere, maar slechte vader voor-zijn dochter was ge weest. Men zeide veel over de familie «Maran. Er waren menschen die beweerden de Jean nine zich veel had veroorloofd wat aan meis jes van haar stand verboden was. En er waren anderen die het hier niet mee eens waren en die vrijmoedig verklaarden, dat Jeannine Maran zich alles had veroorloofd wat een meisje-van haar stand verboden was. Harald wist niet wie van deze partijen ge lijk had. Maar hij wist dat hij Jeannine nooit in den steek zou laten en nimmer zou ver geten. Twaalf jaar lang had hij haar niet gezien tot op dien Oudejaarsnacht in Parijs toen zij plotseling in de bar van „Negresco" stond, op slanke beenen, smal en ernstig. Zij waren beiden niet verwonderd geweest over deze ontmoeting. Zij hadden altijd, ge weten dat zij elkander eens zouden weerzien. Het beste in hun vriendschap was misschien het vertrouwen dat in elkander hadden. Het was stil in de kamer. Tusschen het blauwe koren dansten de blauwe dames .en lachten geheimzinnig aan den muur. Jeannine boog een beetje voorover en keek Harald onzeker aan.. „Ik wil weg uit Florence. Harald, zullen wij morgen vertrekken?" Harald deed alsof hij niet had gehoord.' „Harald, wij „Wij drinken te weinig", zei hij zacht. Hij stond op en goot de beide glazen vol. De eognak was als donker goud- De cognak liet een zachte warmte op de lippen na. Zij dronk vlug de rest uit. „Bravo", prees Harald. (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5