DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip Alkmaar Alcihons Agamemnon AcMlles Armuru Aurora Boskoop Baarn Boschfontein British Endeavour Bodegraven Chr. Huygens Cottica Capt. Prieur Costa Rica Conch Cordillera Caribia Clytonens Eurybates Essen Eemiand Eskil Freiburg. Fauna Groenlo Galvan HammNed.-Indië. Helenus Batavia Heemskerk Zuid Afrika Hermes (Ned.) Alexandria Hercules Bourgas Irene (Ned.) Gdynia Chih Batavia Alexandrië Izmir Bilbao (v. Urn). Midd. Zee Chili Chili Z. Afrika Abadan Chili Batavia West Indië Bordeaux Hamburg Tampico Puerto Barrios Hamburg Batavia Batavia Ned. Indië Buenos Ayr es Archangel Med.-Indië. Malaga Archangel Diamante verm, aankomst Laatste bericht 28 Oct. 30 Oct. 16 Oct. Jevington Court John Bakke Kerkplein Kurmark Krosfonn M. v. St. Aldegonde Melampus Maaskerk Meliskerk Midsland Me nes Nereus (Ned.) Orestes Poelau Roebiah Palatia Phobos Poelau Tello Serooskerk Salabangka Springfontein Simon Bolivar Seta Sonthgate Spartak Tabinta Triton Toratre Trompenberg Ulysses Zaanland Zuiderkerk Buenos-Aires Etavanger (v. LJm.) Buenos-Aires Ned. Indië Port Arthur Batavia Batavia West Afrika Zuid Afrika Goole Nederl. Indië Stettin Bourgas Batavia West Indië Curacao Hamburg Japan Batavia Z. Afrika West Indië Archangel Rosario Archangel Ned. Indië Alexandrië Danzig Kemi Hamburg Beunos Aires Japan 16 Oct, 80ct. 13 Oct. 8 Oct. 1 Nov. 13 Oct. 11 Oct. 10 Nov. 4 Nov. heden 14 Oct. 9 Oct. 12 Oct. 2 Nov. 18 Oct. 11 Oct 25 Oct. 13 Oct. 4 Nov. heden 13 Oct. 22 Oct. 22 Oct. 15 Oct. 7 Nov. 9 Oct. 22 Nov. 12 Oct. 23 Oct. 12 Oct. 15 Oct. 12 Oct. 10 Oct. 9 Oct. 19 Oct. pass. 7 Oct. Corvo. 3 Oct. van Colombo. 4 Oct. te Pyli. 2 Oct. vertrokken, pass. 8 Oct. B'. Head. 6 Oct. van Catacolo. 6 Oct. te Terneuzen. 5 Oct. van Salaverry. 27 Sept. van Kaapstad. 3 Oct. van Port Said. 3 Oct. te Valparaiso. in lading 30 Sept. van Paramaribo. 4 Oct. vertrokken, vertrekt 12 Oct. 3 Oct. te Londen, in lading. vertrekt 12 Oct. in lading. 6 Oct. te Marseille. 2 Oct. van Padang. 4 Oct. vertrokken. 28 Sept. vertrokken. 6 Oct. van Gibraltar 7 Oct. van Ouessant. 6 Oct. van Lodingen. 2 Oct. vertrokken. 3 Oct. te Barcelona. 5 Oct. van Gibraltar. 4 Oct. van Port Said, in lading. 6 Oct. te Izmir. 7 Oct. van Danzig. 3 Oct. vertrokken. 29 Sept. vertrokken. 5 Oct. van Las Palmas. 6 Oct. van Port Sudan. 29 Sept. vertrokken. 8 Oct. te Genua. 5 Oct. vertrokken. 7 Oct. van Freetown 8 Oct. van Beira. 8 Oct. vertrokken. 21 Sept. te Soerabaja. in lading. 2 Oct. van Izmir. 7 Oct. van Sabang. 7 Oct. van La Guyare in lading, in lading. 6 Oct. van Perim. 6 Oct. van Pt. Said. 7 Oct. van Gibraltar. 1 Oct. van Barbados, in lading, in lading. 2 Oct. vertrokken. 6 Oct. van Pt. Said. 7 Oct. van Messina, in lading. 6 Oct. vertrokken. 9 Oct. vertrokken. 7 Oct. van Gibraltar. 1 Oct. van Bahia. 4 Oct. van Kobé. VELSEN. RAADSVERGADERING. Dinsdagavond vergaderde de gemeenteraad Voorzitter de burgemeester, Mr. M. M. Kwint. Aanwezig alle leden. Allereerst werd het in de plaats van mr. dr. A. v. d. Fleir benoemde nieuwe lid, de heer D. Zalm, geïnstalleerd. Bij de mededeelingen voerde de heer Hom burg (A.R.), het woord over het besluit van B. en W., dat het college niet mede wil werken tot uitbreiding van het ventverbod. Spr. zeide dat de zaak van het ventverbod niet nieuw is. Reeds op het derde Middenstandscongres in in 1902 rapporteerde Prof. Aalberse over de oneerlijke concurrentie van het venten. Nadien zijn verschillende maatregelen tegen het onge breideld venten genomen, ook hier. Toch blijft er nog veel te wenschen over. Men zegt voor den middenstand te gevoelen, maar het is vaak niet meer dan een platonische liefde. Spr. zag niet in, dat de circulaire van den mi nister het nemen van maatregelen uitsluit. Er zijn artikelen, die zich speciaal voor uit venten leenen, als visch. In Amsterdam heeft men maatregelen genomen, om het ventersgil- de te verheffen. Spr. zou maatregelen willen in dezen geest. De heer Meijer (R.K.) zeide zich met 't ge sprokene van den heer Homburg te kunnen vereenigen. Spr. wees er op, dat de gemeenten in de omgeving scherpe maatregelen hebben genomen en weinig venters toelaten, zoodat onze gemeente met venters wordt over stroomd. De heer ten Broeke (C.H.) vond de ver houding ook niet billijk en zou den minister op den toestand in de omliggende gemeenten wil len wijzen. Wethouder Visser (S.D.A.P.), zeide de ar gumentatie van het raadsstuk over deze kwestie niet voor zijn rekening te willen nemen Spr. was vroeger ook voor het nemen van maatregelen tegen ongebreideld venten, doch meent, dat deze geheele kwestie door het Rijk geregeld kan worden. Spr. wil echter niet medewerken aan een regeling, waarbij de venters een bepaald bedrag moeten betalen. De Voorzitter zeide, dat hij gaarne wilde medewerken om te verkrijgen, dat de omlig gende gemeenten eenzelfde regeling krijgen als te Velsen; omdat het anders voor onze ge meente te ongunstig zou worden. Tot den heer Homburg zeide spr. dat hij de venters ook be schouwt als middenstanders. Tegen venten in den vorm van bedelarij zijn reeds maatregelen genomen. Spr. merkt op, dat de heer Homburg zoo noodig gebruik kan maken van het recht van initiatief. De heer Homburg (A.R.) zeide dat hij maatregelen wenschte binnen de perken der circulaire van den minister. Als het Rijk in dit opzicht wat doet, zijn het crisismaatregelen. De heer Vermeulen (A.R.)zeide dat geen maatregelen behoeven te worden geno men tegen de bonafide-venters, maar tegen de vele gelegenheidsventers. Voorloopige vast tstelling gemeenterekening. Goedgekeurd wordt de gemeenterekening en de rekeningen der bedrijven enz. vast te stel len. De heer Homburg vraagt de rekeningen der woningbouwverenigingen over te leggen en zou gaarne weten, hoe groot de achterstand is in de huurbetaling. Heffing straatbelasting. De voorgestelde wijziging der verordening op de straatbelasting y/ordt goedgekeurd, Uitbreiding prise d'eau waterleiding. De heer Vermeulen (A.R.) zeide dat deze zaak zijn groote belangstelling heeft. Spr. zou echter nog verschillende inlichtingen wenschen en vraagt daarom dit punt tot de volgende ver gadering aan te houden. Het gaat hier niet om de f 10.000 voor deze proefneming, maar feite lijk wordt beslist over een uitbreiding die veel grooter bedrag zal eischen. De heer Sluiters (C.H.) stemt met den heer Vermeulen in. Wellicht zou een der des kundigen van het Rijksbureau voor drinkwater voorziening de raadsleden kunnen voorlich ten. Wethouder Dunnebier (C.H.)wil gaarne 't punt aangehouden; wat den heer Sluiters wenscht, gaat z.i. te ver. De directeur is alles zins bevoegd de raadsleden voor te lichten. Besloten wordt het punt aan te houden. Retributieheffing voor Middelbaar- en Hooger onderwijs. De wijziging van deze verordening wordt goedgekeurd. Kwijtschelding huurpenningen. Bij het voorstel tot kwijtschelding van de huurpenningen over 1934 aan de speeltuinver- eenigingen „Kindervreugd" en „In Veilige Haven", zeide de heer van Heyst (Neutr. partij) te betreuren, dat de organisaties niet in staat zijn de geringe huursom voor deze mooie ter reinen te betalen. Het voorstel wordt goedgekeurd. Vergoeding boventallige 'leerkrachten. Het voorstel inzake vergoeding aan bijzondere schoolbesturen voor boventallige leerkrachten over 1934 wordt goedgekeurd. Veer over het Noordzeekanaal. Bij het voorstel tot het verleenen van mach tiging tot het sluiten van een overeenkomst inzake het gebruiken van aanlegsteigertjes ten behoeve van den veerdienst over het Noord- zeekanaal te IJmuiden, zeide de heer v. d. Burg (A.R.), dat het veer als zoodanig weinig te beteekenen heeft. Vorigen winter werd het veer niet bediend. Het. is alleen van belang voor zwemmers en bezoekers van de Noorder- sluis. Als het veer ni stand blijft, hoopt spr. dat er op den zuidelijken oever een beteren toegangsweg komt. Aan de noordzijde ligt de aanlegsteiger op een verkeerde plaats. Wethouder Dun nebier, C.H., zeide lof te hebben voor de wijze, waarop Dienaar het veer bedient. Maar er is geen geld voor ver beteringen. De heer Sluiters C.H., vraagt of B. en W. niet kunnen helpen den aanlegsteiger aan de Ncordersluis te verplaatsen. Wethouder Dunne bier, C.H., zeide dat de Rijkswaterstaat er nimmer toe zal mede werken om het veer weer terug te brengen naar den Zeeweg. De heer Bosman, V.D.: Er bestond een verbinding en na de verbreeding van het ka naal is die verdwenen. Maar voor overmacht moet men zwichten. Het voorstel wordt goedgekeurd. Benoemingen. In de commissie van toezicht op de Ar-J beidsbeurs werden benoemd; voor de werk gevers de heeren G. S. K. Blaauw, J. Smit, Dr. I F. Thiel en P. Heere, voor de werknemers de heeren H, J, Fideler, E. Luikmam C. Duine- J veld en J. v. d. Kerkhoff en tot voorzitter wethouder W. F. Visser. Tot leeraren in tijdelijken dienst aan de visscherijschool werden benoemd de heeren J. Stam en R. de Vries. Tot tijdelijke leeraren aan de Handels avondschool werden benoemd de heeren C. E. Coppée, W. Renes, F. de Vries, A. Wiede- meyer en G. J. A. Heins. Vóór de benoemingen werd een besloten zit ting gehouden. Wijziging algemeene politieverordening. Bij het voorstel tot uitbreiding van het sluitingsuur der café's tot 12 uur zeide de heer Sluiters C.H., tegen het voorstel te zijn. Het geldt hier alleen het belang der café- houders. Spr. zeide te kunnen begrijpen, dat in IJmuiden als havenplaats verschillende zaken uitbreiding tot 12 uur hebben en spr. wil dit handhaven. Men wil, dat Velsen mee gaat met de groote steden, doch daar spreekt men van de onderwereld. En om dit hiér ook te krijgen, daartoe wil spr. niet medewerken. Spr. zeide dat geen advies gevraagd is aan de vakvereenaging, n.l. de afdeelir.g van den Bond van Café- en Restauranthouders, die tegen deze uitbreiding is. Wat doet men zoo laat in de café's, vraagt spr. Velen kletsen daar over de maatregelen der regeering en betalen voor eiken borrel zooveel belasting. En thuis moeten de vrouwen en moeders nog een uur langer op man en zoon wachten. Spr. zegt eerbied te hebben voor het college van B. en W-, maar hoopt dat de raad dit voorstel zal verwerpen. Over het voorstel inzake het verbod van zwemmen in zee voor het door de gemeente gepachte terrein zeide de heer v. d. Vee r, s.d.a.p., evenals de heer Warmerhoven daar tegen te zijn, dit voorstel gaat ook te ver. Vooral de bewoners van het kampeerterrein zullen er door getroffen worden. De heer Van Heyst, neutr. partij, zeide dat B. en W. voor het uitbreiden van het slui tingsuur zelf ook niet enthousiast zijn. Vele personen blijven te lang in de café's zitten. Doch met het oog op de slechte tijdsomstan digheden zal spr. hier voor stemmen. De heer Mets, neutr. p., zeide dat het voorstel inzake verbod van zwemmen niet goed geredigeerd is, Mensohen, die bij de pier in zee gaan en daarheen zwemmen, kan men toch daar niet weren. Spr. is ook tegen dit voorstel, omdat men de kampeerders nog meer zou verplichten een tent te huren. De heer v. d. Burg, A.R., zeide cok tegen uitbreiding van den sluitingstijd der café's te zijn. En als te veel dispensaties verleend worden, moet het aantal verminderd worden De heer Bosman V.D., zegt dat de ge meente de pachters van haar terreinen be hoort te beschei*men. Gebeurt dit niet, dan moet zij de terreinen niet verpachten. De heer Maas, R.K.. zeide verlenging - van het sluitingsuur niet te bewonderen, maar velen hebben bronnen van inkomsten moe ten vinden door verhuur van zalen voor ver gaderingen enz. Spr. zou betreuren, als dit on mogelijk werd. De heer Homburg A.R., zeide dat het bezwaar van den heer Maas niet opgaat. Voor vergaderingen kan men altijd uitstel van het sluitingsuur krijgen. De heer v. d. Kerkhoff, s.d.a.p., zeide in de betrokken commissie vóór het tweede deel van het voorstel, dat inzake verbod zwemmen, geweest te zijn. Spr. deelt echter mede te zul len tegenstemmen. De voorzitter verdedigde het voorstel. Inzake het verbod van zwemmen, zeide spr., dat de pachters thans moeten werken voor menschen, waarvan ze geen voordeel hebben. Inzake verlenging van het sluitingsuur zeide spr., dat wanneer de raad hierin niet meegaat, spr. de verlenging aan andere ver gunninghouders zal intrekken. Spr. zegt dat het argument van drankmis bruik niet meer opgaat. Er zullen blijven onverbeterlijke dronkaards, doch het aantal precessen-verbaal wegens dronkenschap be droeg verleden jaar slechts 40. Spr. heeft onderzocht, dat daarvan 16 buitenlanders waren. Men treft er echter ook pensiongasten enz. door, die een wandeling maken en gaarne nog iets gebruiken. Wethouder Dunnebier zegt dat het zwemverbod zeer onbillijk is ten opzichte van de kampeerders. Dr. de Groot, lib., zegt de voorstellen als gevolg van een breed standpunt te bezien. Het latere sluitingsuur is ook in 't belang van pensonliouiders. Al zijn we persoonlijk tegen den alcohol, zoo mogen we de belangen van anderen niet voorbijzien. De heer Sluiters, C.H., zegt het niet met den voorzitter eens te zijn. Als het om een kopje thee gaat, zooals de voorzitter zeide, kan deze het alcoholverbruik na elf uur ver bieden. De voorzitter zeide ook voor gepast alcoholverbruik te zijn. Het eerste deel van het voorstel, n.l. dat tot verlenging van het sluitingsuur, werd met 15 tegen 12 stemmen aangenomen, het tweede deel met 14 tegen 13 stemmen. Het rioleeringsplan. Aan de orde is het voorstel tot het sluiten van een overeenkomst met den Staat der Ne derlanden inzake het verstrekken van een voorschot aan deze gemeente,teneinde haar in staat te stellen uitvoering te geven aan haar rioleeringsplan en tot het doen wijzigen van dit plan. De heer v. d. V e e r, s.d.a.p., vraagt hier over een besloten zitting. Na de heropening deelt de voorzitter mede, dat ingekomen is een voorstel van de heeren v. d. Kerkhoff, Heykoop en van Heyst om, met het oog op de onderhandelingen met de vakorganisa ties en het laten wachten op antwoord door den minister, het voorstel nog korten tijd aan te houden. Op verzoek van den voorzitter wordt korten tijd gewijzigd in tot de volgende vergadering. Dit voorstel wordt met 16 tegen 11 stemmen aangenomen. Een adres van het Werkloozenstrij dcomité in zake het rioleeringsplan zal tegelijk met dit punt behandeld worden. Aan de agenda werd toegevoegd een voor stel tot het verleenen van een machtiging van B. en W. als bedoeld in art. 62 bis, le lid van het Motor- en Rijwielreglement. Deze machtiging werd verleend. Bij de rondvraag wees de heer Mets op een ingezonden stuk van een oud-wethouder der gemeente inzake de klachten over den stank bij een vischmeelfabriek te IJmuiden en dat B. en W. deze klachten onmiddellijk kunnen wegnemen. De voorzitter zeide dat .B en W. inder tijd de hinderwetvergunning voor deze fabriek geweigerd hebben, doch dat de vergunning daarna door een heogere instantie is ver leend, zoodat B. en W. hierin niets kunnen doen. Daarna werd de vergadering gesloten. VEREENIGING VAN JONGE HERVORMDEN De leden van de vereeniging van Jonge Her vormden zullen Donderdag een bezoek brengen aan de Kennemer Oudheidskamer, gevestigd in het raadhuis alhier. De eerstvol gende ledenvergadering van de vereeniging is vastgesteld op Donderdag 24 Oct. in het vere nigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. SERENADES AAN GOUDEN ECHTPAAR Gisteravond hebben de Beverwijksche Har moniekapel en de St. Jozef-harmonie onder groote belangstelling serenades gebracht aan den heer en mevrouw B. Triebels-Koppens, wonende in het St. Jozefrustoord alhier, die j.l. Zondag hun gouden echtvereniging her dachten. De beide muziekcorpsen hadden zich in den tuin van het rustoord opgesteld en brachten daar eenige opgewekte marschen ten gehoore. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN VAN WOENSDAG 9 OCT. Tarbot per K.G. f 0.90—f 0.53. Griet per 50 K.G. f 26—f 13. Tongen per K.G. f 0.90f 0.70. Middelschol per 50 K.G. f 23. Zetschol per 50 K.G. f 18f 14. Kleine schol per 50 K.G. f 16f 7.50. Schar per 60 K.G. f 12—f 2.50. Tongschar per 50 K.G. f 21—f 17. Rog per 20 stuks f 16f 15. Vleet per stuk f 2.13—f 1.25. Kleine poon per 50 K.G. f 6f 5.50. Groote schelvisch per 50 K.G. f 24f 19. Middelschelvisch per 50 K.G. f 21f 16. Kleine middelschelvisch p. 50 K.G. f 17— f 11.50. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 11.50f 2.80. Kabeljauw per 125 K.G. f 50f 28.50. Groote gullen per 50 K G. f 17f 9.50. Kleine gullen per 50 K.G. f 13f 4.10. Wijting per 50 K.G. f 3.80f 1.30. Makreel per 50 K.G. f 3.50—f 1.20. Heilbot per KG. f 0.92—f 0.42. Leng per stuk f 1.45f 0.43. Koolvisch per stuk f 0.60f 0.26. Versche haring per kist f 5.40f 2.50. BESOMMINGEN. Trawlers: Ewald IJM. 48 640 m. f 2640. Timor IJM. 491 610 m. f 1900. Hercules IJM. 196 1425 m. f 2740. Derika VII IJM. 417 395 m. f 2280. Gloria IJM. 37 180 m. f 2530. Poolzee IJM. 77 280 m. f 2320. Reiger IJM. 77 280 m. f 2320. Reiger IJM. 106 75 m. f 1740. Loggers: KW 134 f 610, KW 91 f 510, KW 112 f 400, KW 135 f 550, KW 46 f 500, KW 51 f 790. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: Caroline IJM. 26. Vangst; 1000 m. hoofd zakelijk makreel en 700 stuks ijskabeljauw. Gerberdine Johanna IJM. 38. Vangst: 1200 m. hoofdzakelijk makreel. Voor de Vrijdagmarkt: Claesje R.O. 46. Vangst: 450 m. haring en 50 m. diversen. WOENSDAG 9 OCT. 1935 meldt: Hoogste barometerstand 768 w La Coruna. té Laagste barometerstand 734 o Vestmanoer. te en voorspelt: Matigen tot krachtig en. tijdelijk storma.M, gen, Zuidelijken tot Westelijken wind 7 bewolkt tot betrokken. Aanvankelijk r?aar later opklarend en iets kouder. Barometer Hedenmorgen 9 uur Neiging: Stilstand. Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENlJUR Kanaalstraat 83, IJmuiden. Telef. 5459 HOOG WATER TF. tlMmngN Donderdag v.m. 1.04 uur; n.m. 1.30 uur Vrijdag v.m. 1.47 uur; n.m. 2.11 uur' Zaterdag v.m. 2.52 uur; n.m. 2.55 uur' ?57 m.M. 57 F. 49 F. 52 P. BEVERWIJK. WIJDINGSAVOND VAN DE NED. HERV. GEMEENTE In de Ned. Herv. Kerk zal op Maandag 25 November een wijdingsavond worden gehou den. Spreker is ds. J. J. Stam, hervormd pre dikant te Rotterdam, over het onderwerp: „Is wetenschap een belemmering voor den gods dienst?" ZWEMMEN. Nieuwe records van Sipkema en H. P. C. Sipkema. Onder groote belangstelling hadden Dins dagavond in het A.M.V.J.-zwembad te Am sterdam nationale zwemwedstrijden voor da mes en heeren plaats, welke georganiseerd werden door de Amsterdamsche Dames Zwem- club. Begonnen werd met de 100 M. rugslag voor dames. Hier konden we zien hoe mej. Senff van A.D.Z. meer en meer vooruitgaat. Zij zwom zeer goed en maakte een tijd van 1 min. 17.2 sec. Deze zeer goede tijd is de beste dien zij tot nu toe gemaakt heeft en hiermede nadert zij reeds, aardig het record van Rie Masten broek. Nieuw Nederlandsch record. Het nummer 200 M. vrije slag voor heeren bi'acht een nieuw Nederlandsch record. In de laatste serie startte Sipkema (HP.C.), Brink (Dolfijn) en Scheffer (D.J.K.) Het werd een prachtige en spannende strijd tusschen Scheffer en Sipkema. Aanvankelijk lag Scheffer voor. Bij de laatste 50 meter komt Sipkema echter opzetten en bij het laatste keei-punt heeft Sipkema een kleinen voor sprong. Met een mooi eindspurtje tikt hij als eerste aan in den tijd van 2 min. 24 sec., het geen beteekende, dat hij het Nederlandsch record op naam van zijn clubgenoot Mooi staande, met 0.2 sec. verbeterd had. De Indische zwemmer Treffers heeft in- tusschen op 31 Augustus van dit jaar te Bandoeng de 200 M. afgelegd in 2 min. 22.6 sec., welk record vrijwel zeker als Neder landsch record zal worden erkend. De 100 M. vrije slag voor dames bracht van zelfsprekend 'n overwinning aan onze wereld recordhoudster Wüly den Ouden. Zonder veel moeite won zij in 1 min. 6.4 sec. Het tweede record. Het nummer 4X100 M. estafette voor hee ren was een zeer goed geslaagd nummer. Hiei'bij slaagde de ploeg van H.P.C., bestaande uit de zwemmers Van Zadel, Sipkema, Kern- per en Mooi er in, het Nederlandsch record, dat op naam stond van D.J.K., met 1.6 sec. te verbeteren en te brengen op 4 min. 19 sec. De oude recordploeg was zeer gehandicapt doordat Krèffer niet mee kon zwemmen wegens ziekte, terwijl ook Senff niet in al te beste conditie was, doch terwille van zijn club toch te water was gegaan. Groote Duitsche zege bij di Memelverkiezingen. Voorloopige uitslag: Duitsche eenheidslijst 52.000, Litausche partijen 16.000. Havas meldt uit Memel: Volgens den voorloopigen uitslag der verkiezingen in het Memelgebied hebben 52.000 kiezers hun stem op de Duitsche eenheidslijst uitgebracht. De Litausche partijen vereenigden 16.000 stemmen op zich, zoodat deze reeds van vijf zetels verzekerd zijn. De defi nitieve uitslag zal vanavond worden bekendgemaakt. ZWEEDSCHE OFFICIEREN BLUVEN IN ABESSYNIë De Zweedsche officieren, die als militaire instructeurs in Ethiopië fungeerden, hebben, naar Reuter uit Stockholm verneemt, verlof gevraagd om het Zweedsche leger te mogen verlaten met het doel in Ethiopië te blijven. Slechts één officier zou naar Zweden terug- keeren. aan het woord. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. LET OP HET „FABRIEKSMERK". Het komt hoe langer hoe meer voor, dat ventende kooplieden, borstels, bezems, vaten kwasten en tal van andere artikelen ver- koopen, waarbij aan onze ingezetenen wordt meegedeeld, dat het koopwaar van de werk inrichting V.V.Z.Z. afkomstig is. Tegen dit bedrog moeten wij ernstig waarschuwen. Om hieraan een einde te maken, zullen wij van heden af al onze artikelen stempelen met het merk: V.V.Z.Z. Wanneer men onze tewerkgestelden wil steunen, koope men artiklen, waarop dit merk voorkomt. A. P. STOLK, Leider der Werkinr. V.V.Z.Z. a. d. Houtmanstraat te IJmuiden. AGENDA VOWt VELSEN EN IJMUIDEN WOENSDAG "9 OCTOBER Bioscoop de Pont: „Met vuur gespeeld" ea „Een nacht in het paradijs". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: WOENSDAG 9 OCTOBER Schouwburg Jansweg: Ensemble De Boer- van Rijk „Veel Heil en Zegen". 8.15 uur. Frans Hals Theater: „Patrouillewagen 99. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De Modedokter 2'.30 uur. Daarna doorloopende voorstelling van 7 uur tot 11.30 uur. Cinema Palace: „Hou je roer recht!" Op net tooneel: Bardinet, muziek op 24 instrumen ten, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Kruier No. 17". Op net tooneel: Little Show, Balietensemble. 2.30, i en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Frans Hals Museum: Jubileumtentoonstel ling werken van Herman Heuff. 10—4 uur. DONDERDAG 10 OCTOBER Stadsschouwburg, WilsonspleinGezelschap Adolphe Engers: „In een smal straatje 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: ..Hoogeschool aer Liefde" door het Blij spel gezelschap C. van Kerckhoven en Elias van Praag. 8.15 uur. H. B. S. a, Zijlvest: Lezing H. C. Verkruy- sen voor de Volksuniversiteit. Gemeentelijk Concertgebouw: Liederen- Duetten-avond „Kunst aan het Volk". 8.15 Bioscoopvoorstellingen de- middags en Frans Hals Museum: Jubileumtentoonstel ling werken, yaa Herman Heuff. 10—4

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6