DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Een Hondenleven Schip van verm. aankomst Laatste bericht Chili pass. 7 Oct. Corvo. Alcmons Batavia 28 Oct. 3 Oct. van Colombo. Alexandrië 30 Oct. 4 Oct. te Pyli. Achilles Izmir 16 Oct. 8 Oct. van Algiers. Aurora Midd. Zee 6 Oct. van Catacolo. Chili 6 Oct. te Terneuzen. Chili 5 Oct. van Salaverry. Z. Afrika 27 Sept. van Kaapstad. British Endeavour Abadan 18 Oct. 3 Oct. van Port Said. Bodegraven Chili 7 Oct. van Talcahuano. Chr. Huygens Batavia 9 Oct. vertrokken. Cottica West Indië 16 Oct. 30 Sept. van Paramaribo. Costa Rica Hamburg 13 Oct. vertrekt 12 Oct. Cordillera Puerto Barrios 1 Nov. in lading. Caribia Hamburg 13 Oct. vertrekt 12 Oct. Batavia in lading. Batavia 11 Oct. 7 Oct. van Marseille. Ned. Indië 10 Nov. 7 Oct. te Colombo. Eemland Buenos Ayres 4 Nov. 4 Oct. vertrokken. Eskil Archangel heden 28 Sept. vertrokken. Freiburg. Ned.-Indië. 14 Oct. 6 Oct. van Gibraltar Groenlo Archangel 12 Oct. 6 Oct. van Lodingen. Galvan Diamante 2 Nov. 4 Oct. te Montevideo. Ned.-Indië. 18 Oct. 3 Oct. te Barcelona. Batavia 11 Oct. 5 Oct. van Gibraltar. Zuid Afrika 4 Oct. van Port Said. Hermes (Ned.) Alexandrië in lading. Hercules Bourgas 25 Oct. 6 Oct. te Izmir. Hébé (Ned.) Gdynia in lading. Irene (Ned.) Gdynia 13 Oct. 7 Oct. van Danzig. Jevington Court Buenos-Aires 4 Nov. 3 Oct. vertrokken. John Bakke Stavanger (v. IJm.) heden 7 Oct. vertrokken. Buenos-Aires 13 Oct. 5 Oct. van Las Palmas. Ned. Indië 22 Oct. 6 Oct, van Port Sudan. Krosfonn Port Arthur 23 Oct. 29 Sept. vertrokken. M. v. St. Aldegonde Batavia 15 Oct. 8 Oct. van Genua. Batavia 7 Nov. 7 Oct. vertrokken. West Afrika 7 Oct. van Freetown. Zuid Afrika 8 Oct. van Beira. Menes Nederl. Indië 22 Nov. 5 Oct. van Macassar. Nereus (Ned.) Stettin in lading. Bourgas 12 Oct. 2 Oct. van Izmir. Batavia 7 Oct. van Sabang. Palatia West Indië 23 Oct. 7 Oct. van La Guyara. Phobos Curapao in lading. Hamburg in lading. Japan 6 Oct. van Perim. Batavia 6 Oct. van Pt. Said. Z. Afrika 7 Oct. van Gibraltar. Simon Bolivar West Indië 13 Oct. 1 Oct. van Barbados. Seta Archangel in lading. Sonthgate Rosario in lading. Spartak Archangel 12 Oct. 7 Oct. van Lodingen. Salland Buenos Aires in ladine. Stancor Fowey heden 7 Oct. vertrokken. Ned. Indië 6 Oct. van Pt. Said. Triton Alexandrië 15 Oct. 7 Oct. van Messina. Toratre Danzig in lading. Trompenberg Kemi 12 Oct. 6 Oct. vertrokken. Ulysses Hamburg 10 Oct. 9 Oct. vertrokken. Midd Zee 9 Oct. 7 Oct. van Gibraltar. Venus Midd. Zee 8 Oct. van Venetië. Beunos Aires 19 Oct. 1 Oct. van Bahia. Zuiderkerk Japan 9 Oct. te Shanghai. Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE 1JMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Spaansch s.s. Armuru Bilbao erts IJMUIDEN V. G. S. NAAR DE ZAAN. A.S. Zaterdagmiddag speelt het eerste elf tal van Van Gelders Sportvereeniging voor de Zaterdagmiddagcompetitie tegen L.S.V. I (Linoleumfabriek)Het vertrek is bepaald op 2 uur- CENTRALE R.K. KIESVEREEN. „RECHT EN PLICHT". Bovengenoemde Kiesvereeniging hield Woensdagavond een vergadering in het Pa tronaatsgebouw te IJmuiden Oost. De voorzitter de heer de Jong opende de vergadering op gebruikelijke wijze en sprak een woord van welkom tot de aanwezigen en in het bijzonder tot de raadsleden die allen aanwezig waren. Hij besprak de laatste raads verkiezing en zeide dat het centr. bestuur de R.K. kiezers zoo goed mogelijk heeft voorge licht en met raad en daad terzijde gestaan. Ook was reeds vergaderd met de R.K. raads fractie en heeft die fractie het vertrouwen van het Centr. bestuur gevraagd. Bij de ingekomen stukken waren o.a. de motie van Santpoort II en een motie van den heer Zuurbier. Van Santpoort II was een schrijven ingekomen dat de motie werd inge trokken, daar de omstandigheden waren ge wijzigd en de motie 30 Aug. dateerde. De voorzitter zeide dat er wel iets veranderd is in den Haag maar vend dat geen motief de motie niet door te zenden. Besloten werd de motie door te zen-den. Zij luidt als volgt; „De Centrale R. K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht" in de gemeente V-elsen, omvattende de 5 R.K. Kiesvereenigingen, in vergadering bijeen, spreekt zijn waardeering en vertrou wen uit in het -beleid van de R.K. Tweede Ka merfractie en haar eminenten leider Prof. Mr. P. J. M. Aalberse. Zij geeft uiting aan haar groote vertrou wen, dat de R.K. Tweede Kamerfractie, trots de tegenwerking, die zij ondervindt krachi-ig zal voortgaan op den ingeslagen weg ter be reiking van het gestelde doel, besluit deze motie ter kennis te -brengen van de R.K. Tweede Kamerfractie en het Bestuur der R.K. Staatspartij. De motie van den heer Zuurbier betreffen de directe belastingen, belasting op beter en andere levensmiddelen hooge electriciteits-, gas- en watertarieven dien vooral drukken op de groote gezinnen, zal worden doorgezonden naar de R.K. Kamerfractie. Doordat de heer J. Heeremans als lid van den Raad werd gekozen en dus geen voor zitter meer van den Centrale Kiesvereeniging kan zijn, werd na herstemming tusschen de heeren Mr. Tinino en Brakenhof eerstgenoem de tot voorzitter gekozen. Tot- penningmeester werd gekozen de heer Brakenhof. De heer van Been dankte den plaatsver- vangendën voorzitter, den heer de Jong, voor de vele en moeilijke werkzaamheden tijdens de gehouden Raadsverkiezing en verder door hem verrichtte werkzaamheden. DE STORM. Wederom woedt een Zuidwesterstorm, die vooral in den afgeloopen nacht buitengewoon hevig was. Voorzoover ons op het oogenblik bekend is, is er geen stormschade De zee is w-eer buitengewoon onstuimig. Huizenhooge golven slaan over de Zuiderpier. Geen enkel schip is hedenmogen binnen gekomen of uitgevaren. De loodsdienst is sedert hedenmorgen half acht gestaakt. De loodsboot bevindt zich echter nog buiten. Zij is echter voor eigen veiligheid de zee opge- stcomd. Voor de sluizen liggen het Nederlan- sche motorschip Saturnus en het Zweedsche stoomschip Lona te wachten op beter weer. Geen enkele trawler is uitgevaren. MARKTPRIJZEN. Tarbot per kilo f 0.78f 0.60 Griet per 50 kilo f 34f 27 Tongen per kilo f 0.90—f 0.71 Middelschol per 50 JciJo f 25. Zetschol per 50 kilo f 21f 20 Kleine schol per 50 kilo f 19—f 6.60 Bot per 50 kilo f 16.50f 12 Schar per 50 kilo f 13f 9 Vleet per stuk f 1.85 Kleine poon per 50 kilo f 7—f 4.90 Groote schelvisch per 50 kilo f 22f 16 Middelschelvisch per 50 kilo f 22—f 12.50 KL middelschelvisch per 50 kilo f 9f 11 Kleine schelvisch per 50 kilo f 16f 4.70 Kabeljauw per 125 Kilo f 42f 28 Grocte gullen per 5D kilo f 14f 11. Kleine gullen per 50 kilo f 12f 4.80 Wijting per 50 kilo f 4.70—f 2.40 Makreel per 50 kilo f 3.60—f 1.15 Heilbot per kilo f 0.60f 0.45 Leng per stuk f 1.40f 1.10 Koolvisch per stuk f 0.67f 0.17 Versche haring per kist f 5.20—f 2.30 VERKEERSONGEVAL. Hedenmorgen had in de Kennemerlaan een botsing plaats tusschen een uit de De Rijp- straat komende groente-auto en een kleine personen-auto, bestuurd door dr. O. alhier, die reed in de richting van de Julianabrug. De personenauto werd ernstig aan de voorzijde beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. BESOMMINGEN. Trawlers Caroline IJM. 26 1100 m. f 3650. Oostzee IJM. 147 55 ra. f 1790. Alkmaar IJM. 31 1600 m. f 3800. Petten IJM. 49 1200 m. f 3400. Voorwaarts IJM. 83 140 m. f 1020. De Hoop IJM. 46 215 m. f 2250. Zeèleeuw IJM. 29 75 m. f 1600. IJslandsche versche visch; RE 22 Sigridur f 3790. Versche haring: LT 746 f 2020, LT 137 f 670, SCH. 305 f 2230. Loggers: KW 56 f 560, KW 41 f 700. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Vrijdag- of Zater- dagmarkt: Rotterdam IJM. 112. Vangst: 25 m. schel visch, 40 m. braadschelvisch, 15 m. wijting, 70 m. koolvisch. 850 m. makreel: 1000 m. totaal. BEVERWIJK. weten te verschaffen door het indrukken van de voordeur. Bij onderzoek bleek dat een pak met 50 doosjes sigaren, dat ter verzending gereed stond, was meegenomen. Ook waren drie kist jes sigaren van 100 stuks verdwenen. Het on derzoek berust bij de gemeentepolitie. Ook eenige maanden geleden werd in deze fabriek een inbraak gepleegd, waarbij een groote hoe veelheid sigaren werd gestolen. WIJK AAN ZEE EN DUIN OVER EEN VERGADERLOKAAL. Naar de commissie, belast met het beheer van het lokaal van de Geref. Kerk ons mede deelt, is er geen sprake van, dat in dit ge bouw een vergadering van de N.S.B. zou zijn gehouden. De vergadering van de N.S.B. is nader vast gesteld op Woensdag 16 October in het café „Welgelegen" van den heer Pijl alhier. Spreker is de heer F. Vlekke. VOETBAL. Het Olympisch Voetbal- tournooi. Deelneming van Engeland? meldt: Hoogste barometerstand 767.0 m.M. te Marseille. Laagste barometerstand 733.7 m.M. te Skudesnaes. en voorspelt: Krachtigen tot matigen Zuidwestelijken tot Westelijken of Noordwestelijken wind. Zwaar bewolkt met opklaring, met aanvan kelijk nog regenbuien. Barometer Hedenmorgen 9 uur 744 m.M. Neiging: Achteruit. Thermometer Hoogste gisteren 56 F. Laagste heden nacht 55 F. Hoogste heden 58 F. OPGAAF MAGAZIJN T BRILLEND U IS Kanaalstraat 83, IJmuiden. Telef. 5460 HOOG WATER TE IJMUIDEN. Vrijdag v.m. 1.47 uur; n.m. 2.11 uur. Zaterdag v.m. 2.52 uur; n.m. 2.55 uur. Zondag v.m. 3.14 uur; n.m. 3.34 uur. Uit Berlijn: Naar bekend, heeft het bestuur van de F.I.F.A. dezer dagen te Parijs besprekingen gevoerd inzake de organisatie van het aan staand Olympisch Vo-etbaltournooi te Berlijn. Besloten was, dat slechts die landen aan het Olympisch tournooi mogen deelnemen, welke zijn aangesloten bij de F.I.FA. Daardoor wordt Engeland, welk land naar bekend is niet bij de F.I.F.A. is aangesloten, practisch van deelneming uitgesloten. Te Berlijn denkt men er anders over. Men legt daar den na druk op het feit, dat het Comité dat de Olym pische Spelen organiseert, inschrijvingen van landen, die vertegenwoordigd zijn in het Internationaal Olympisch Comité, voor elk onderdeel der Spelen aannemen, zelfs dan wanneer de Bond in dat bepaalde land niet bij een Internationale Federatie is aangeslo ten. Bovendien heerscht te Berlijn de mee- ning, dat de F.I.F.A. ongetwijfeld Engeland in dit opzicht tegemoet zal komen, immers men heeft, tot nu toe ook de wedstrijden tusschen wel hij de F.I.F.A. aangesloten landen en Engeland goedgekeurd. Zelfs bestaan er geen bezwaren dat landenwedstrijden op 't vaste land van Europa door Engelsche scheids rechters worden geleid. Te Berlijn verwacht men dan ook, dat de ook Engeland aan het Olympisch Voetbal tournooi zal^deelnemen en dat mede hierdoor Enge land er toe zal komen, te zijner tijd weer tot de F.I.F.A. toe te treden. KENHEIM—E. D. O. Met het volgende elftal gaat E.D.O. Zon dag naar Kinheim: Verhagen, ---■ - Zan-dstra, .Boeree, J. W. Koene, Koppen, Ooinien, Spek, Callan-dt, van -der Putten. Perukel, P. Spek. E. D. O. 2—STORMVOGELS 2. Zondagmorgen half elf wordt deze wed strijd op het E.D.O.-terrein gespeeld. Het ~!.D.O.-elftal is als volgt: Van Roon, Kollerie, Born, Kloos, Vrenegoor, C. van Esch, Nottrot, H. Koene, Goemaat, Schalie, Kelder. SCHERMEN. INBRAAK IN EEN SIGARENFABRIEK. In den afgeloopen nacht is ingebroken in de sigarenfabriek van de firma G. Wagter en Zoon in den Jan Alsweg alhier. De ongenoode gasten hadden zich toegang tot het perceel MEJ. J. J. DE BOER BLIJFT AMATEUR. De secretaris van den Kon. Ned. Amateur Schermbond, de heer J. J- Rinses, verzoekt is te willen mededeelen, dat ter weerspre- ng van geruchten, het bestuur van den .NA..S.B. er prijs op stelt te verklaren, dat Dij dit college geen enkele reden bekend is, welke aanleilding zou kunnen geven den staat van amateur van mej. J. J. de Boer in twijfel te trekken. HANDBAL HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Dames CarnaRapiditas (10.15) Hebe H—Rapiditas II (9.30) Heeren AchillesRapiditas (11.15) Deze wedstrijden worden alle te Zaandam gespeeld. AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 10 OCTOBER Stadsschouwburg, WilsonspleinGezelschap Adolphe Engers: „In een smal straatje". 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: „Hoogeschool dei- Liefde" door het Blijspelgezelschap C. van Kerckhoven en Elias van Praag. 8.15 uur. H. B. S. a, Zijlvest: Lezing H. C. Verkruy- sen voor de Volksuniversiteit. Gemeentelijk Concertgebouw: Liederen- en Duetten-avond „Kunst aan het Volk". 8.15 u. Groote Kerk: Orgelbespeling van 3-4 uur. Frans Hals Theater: „Patrouillewagen 99". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De Modedokter". Doorloopende voorstelling van 7 u. tot 11.30 u. Cinema Palace: „Hou je roer recht!" Op het tooneel: Bardinet, muziek op 24 instrumen ten, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Kruier No. 17". Op het tooneel: Little Show, Balletensemble. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaame 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Frans Hals Museum: Jubileumtentoonstel ling werken van Herman Heuff. 104 uur. VRIJDAG 11 OCTOBER Schouwburg Jansweg: „Hoogeschool der liefde" Het Blijspelgezelschap. 8.15 uur. H. B. S. a, Zijlvest: Lezing Theo van Reyn voor de Volksuniversiteit. Bioscopen nieuw programma. Frans Hals Museum: Jubileumtentoonstel ling werken van Herman Heuff. 104 uur. Voor Haarlem's Politierechter. VOORWAARDELIJK Sommige menschen zijn heele Pieten, wam neer ze een borreltje ophebben en ook wel zonder dat op hun binnenplaatsje tegenover een buurvrouw, maar als ze dan later voor den politierechter moeten verschijnen en ze hooren dan den officier een hooge boete eischen of gevangenisstraf, dan is de piet- achtigheid allang zoek en komt er met een benepen gezicht uit: „als 't u blieft voorwaar delijk'. Dat „als 't u blieft voorwaardelijk" is zoo'n beetje het gewone lied geworden, ook van hen, die voor diefstal of dergelijke delic ten terecht staan, want 't is merkwaardig, hoe goed ze allemaal weten, dat het instituut voor waardelijk bestaat. Maar zeer velen hebben geen juist begrip van dat „voorwaardelijk" en stellen het gelijk met vrijspraak. Ze denken: „zie zoo, daar ben ik af, en mocht er weer wat gebeuren, dan zullen we wel weer zien voor waardelijk te krijgen". Ei* schemert zoo iets tusschendoor van: „ik kan goed komediespe len en dien rechter kan ik wel om den tuin leiden." Laten we dien menschen er toch vooral op wijzen, dat ze er glad naast zijn en dat ze lij den aan zelfoverschatting. Eerstens bezwijkt de rechter niet voor tra nen en jammerklachten en voorts berust de uitspraak „voorwaardelijk" vooral op datgene wat anderen, en in het bijzonder de politie en de reclasseeringsambtenaren, over den delin quent zeggen. Een voorwaardelijke straf i: een stok achter de deur en dient om de men schen van den drank af te houden; om hun tong te bedwingen; om hun strijdlust te be toornen; om eens anders eigendom te respec teeren en zoo al meer. Voorwaardelijk wordt heusch niet gegeven, ais er geen kans bestaat, dat de bovengenoemde doelpunten worden bereikt en het is dus heel verkeerd te denken „O, ik zal hem maar eens goed aftuigen; den eersten keer krijg ik toch voorwaardelijk." Waarom we over dit onderwerp zoo'n betoog houden? Omdat er vandaag al weer twee waren, wier voorwaardelijk vonnis ten uitvoer werd ge legd en laten we er bijvoegen; er gaat haast geen zitting voorbij, dat niet een voorwaar delijke straf in een echte wordt dmgezet en aangezien al die menschen om voorwaardelijk gevraagd, ja gesmeekt hebben, moet men aan nemen, dat ze er te licht over gedacht hebben. Verder leverde de zitting weer heel wat voorwaardelijk op, want 't waren allemaal oude zaken van Mr. Raedt, die politierechter- af is, maar nu nog eens zat om met zijn oude klanten af te rekenen. Van hen zou, zoo had indertijd de rechter gezegd, een reclasseerings- rapport worden gevraagd en daarvan zou af hangen, of een voorwaardelijke straf zou wor den gegeven. De rapporten waren goed, wat niet zoo ver wonderlijk is, want men moet niet denken, dat van ieder een rapport gevraagd wordt. De rechter kijkt zijn luitjes aan en als hij denkt, dat het rapport gunstig kan luiden, vraagt hij het. Zoo waren dan de rapporten nogal gunstig en zag een IJmuidenaar zich voor mishande ling tot een maand voorwaardelijk veroor deeld; twee Haarlemmers kregen voor een diefstal geldboete, waarvan een zelfs een voorwaardelijke boete van 10; de ander moet, omdat hij werkt, f 20 betalen. Een an dere IJmuidenaar zag zich voor diefstal 6 we ken voorwaardelijk opgelegd en nog twee IJmuidenaren kregen voor diefstal 8 boete. Zoo'n rechtzaak vordert niet veel tijd, want de zaak zelf wordt niet meer behandeld; 't is alleen mededeeling van 't rapport, eisch en uitspraak. Tot riot hadden we nog een zaakje dat in dertijd uitgesteld was, omdat de verdachte, die iemand met een mestvork had aangeval len, voor den rechter beweerd had, dat de man, dien hij geslagen had, hem te voren met den dood bedreigd zou hebben. Dat moest on derzocht worden en daarvan was niets geble ken en het mooiste was, dat hij nu beweerde, dat vroeger niet voor den rechter verklaard te hebben. Maar de griffier had het wel en deug delijk genotuleerd en Mr. Raedt heeft een oed geheugen. De mishandeling kwam nog even ter spra ke; de verdachte kwam nog met zijn oude verweer, dat hij met de mestvork had gesla gen, omdat de ander hem met een bijl had aangevallen en de tegenpartij zei, dat deze in de eene hand een fiets, in de andere een korf met eieren had gehad, terwijl de man van de mestvork weer volhield dat de korf aan de fiets had gehangen en fiets met eieren tegen hem aan waren gegooid. Gezien de boven geconstateerde waarheids liefde van verdachte, vond de verklaring van den getuige geloof en de politierechter ver oordeelde den verdachte tot een maand ge vangenisstraf, maar niet voorwaardelijk; Mr. v. d. Burg, de officier, had 6 weken geëischt. Thans inbraak met dynamiet, te Bunschoten. In den nacht van Dinsdag op Woensdag hebben inbrekers getracht de kluis van de Coöp.. Stoomzuiveifabriek „Neerlandia" te Bunschoten, waarin zich een bedrag van f 12.000 bevond, met een dynamietpatroon te openen. Het slot is uit elkaar gesprongen, doch men heeft nog niet kunnen nagaan of er iets gestolen is, daar men de deur Woens dag neg niet- open ken krijgen. Vermoedelijk zijn hier dezelfde personen aan het werk geweest, die ook elders reeds met dynamiet hebben gewerkt. DÖNDERDX'G 10 ÖCT.I935 -g— Zijnde fragmenten uit het Dagboek van een Teckel, den Baas Ik sla Figuren. „Van harde levenslessen", placht Mama te zeggen, „kan ik je niet vrijwaren. „Die zul je moeten ondergaan, en er je voordeel mee die nen te doen." Nu, daar ben ik vandaag dan zeker mee bezig geweest. Wat een dag! En hij begon zoo kalm. Zacht gekoesterd door de Augustus-zon lag ik op het terrasje voor 't huis. Het uit zicht is mooi. Aan den overkant van den we® rijst een weelderig landhuis, omgeven door trotsche bosschages en zachtgroene grasvel den. Het is deels begroeid met crimson rambler waarvan ik houd. De Natuur is mij lief. Het landhuis bezit ook een prachtigen bloemen tuin, en om al deze dingen vergeef ik het bijna zijn hond, die volgens mijn baas een „foxbox" (kruising van een foxterrier met een boxer) en volgens mij eenvoudig een ongemanierde stamboomlooze bruut is. Er blies een zefirtje, u weet wel: zoo'n heel zacht windje. Een vlieg wipte oio en af mijn neus, en ik knipoogde ertegen. Rozengeur streelde weldadig mijn ziel, en ik herdacht met vreugde den postbode, dien ik gisteren in zijn broekspijp gebeten heb omdat hij mij als „taxi" aanspreekt. Bob begreep mijn boosheid. Lotte niet. Die is sentimenteel over den post bode, omdat het zoo'n knappe man is en hij haar brieven uit de Heimat brengt. Zij wou mij dus met den bezem te lijf. Maar Bob pakte den bezem en zei: „Tom heeft gelijk dat-ie boos wordt. Hij is geen taxi. Hij is een luxe sportmodel met stroomlijn." O zoo! Enfin, ik lag mij daar dan te verlustigen in de schoone Natuur, toen Bob mij ineens riep. „Ga mee", zei hij. Veel zin had ik niet, en 'k rekte mij demonstratief uit en rolde zachtjes heen en weer om m'n lengteas, tusschen de rozen en de lathyrus. Daarbij hield ik m'n staart roerloosalles bijeen dus duidelijke hondentaal. Maar kleine jongens willen zoo iets niet begrijpen. Cet age est sans pitié. „Ga dadelijk mee", zei hij. „Je hebt van nacht genoeg gedroomd. We gaan naar den overkant." Nu, dit interesseerde me toch wel. Toen wij eenmaal in der boomen schaduw waren, her leefde mijn energie ook, en in den tuin van; het landhuis keek ik dadelijk rond naar den foxbox, maar die was blijkbaar uit. „Ook een waakhond", dacht ik. Bob nam mij mee door de eerder genoemde bosschages, langs het struweel ik was nog steeds dichterlijk ge stemd en toen kwamen we aan den rand van een enorme kuil. Het gekke van die kuil, die wel een meter of twintig lang en zoowat even breed was, zat 'm in den volkomen- vlakken bodem. Viesgroen was die, en volko men vlak. Ik had nog nooit zoo'n rare kuil gezien. „Spring erin!" beval Bob. Ik ging zitten, hield mijn kop scheef, keek naar den groenen bodem en dacht na. De kuil was niet diep, maar 't zaakje stond me niet heelemaal aan. „Spring erin! Durf je niet? Haha, hij durft niet!" Dit bracht het bloed der Von Hohenheim zu Wernigerode St. Pierres aan het koken. Niet durven? Wij durven alles! Ik wierp een ver nietigenden blik op het joggie, nam een aan loop, zette mij krachtig afen dook onder in den vijver. Dus kon ik gaan zwem men, met m'n oogen en m'n ooren en m'n heele body vol van dat vieze groene kroos. En toen ik landde stond daar de foxbox, die zich een ongeluk lachte, vastgehouden door zijn Baas, die zich een ander ongeluk lachte, en Bob veegde de tranen-van-pret uit z'n oogen. Dat was het eerste Figuur. Nijdig ging ik naar huis, en vond in den tuin een bouvier. Hij hoorde niet in mijn tuin, en ik houd niet van bouviers. Ze zijn te groot, te dik, te ha rig en zien er te plomp uit. Ongelukkigerwijze zijn ze niet plomp. Ik hapte naar z'n pooten en z'n staart en liet me onder hem door- •oilen. Hij maakte een bliksemsnelle riposte, nam mij kalm in m'n „Nijdig ging ik naar nekvel en droeg me de huisstraat* over. Nu, ik geef toe dat ik jankte. Wie zou niet gejankt hebben in zoo'n positie? Maar die prutspekinees van hiernaast en aie bruut van een foxbox en onze kat zijn van avond nog niet tot bedaren gekomen van de pret. Dat was het tweede Figuur. En een half uur later zat ik in het klabaka- rium, omdat 'k mijn hondenpenning afgedaan en in den tuin begraven had. Ik dacht dat het ding als versiering bedoeld was, zoo bij wijze van koperen hangertje aan een collier, en walgde ervan. Het leek mij iets voor een teef. Maar ook dit bleek weer een noodlottig mis verstand. Er schijnt iets vail waar te wezen dat ongelukken nooit alleen komen, en meestal zelfs met hun drieën. Gelukkig belde de Baas al gauw op en vroeg of ze soms een teckel hadden, of taks, of das hond, of hoe ze het dan ook wouen noemen, luisterende naar den naam Tom. Voor het eerst hoorde ik dien naam met werkelijk plezier. Even later zag ik den bou vier in het klabakarium rondloopen alsof-ie thuis was, en ineens ging me een licht op. Na tuurlijk was hij politiehond, en had mij aan den agent verraden. De Baas kwam mij halen. Met Bob. Er zat geen aasje kwispel meer in mijn staart, die droef omlaag hing. Einde van het derde Figuur. ERNSTIG ONGELUK BIJ HET PERSEN VAN STROO. Woensdagmiddag heeft bij het persen van stroo te Halerbrug, bij Beilen. een ernstig on geluk plaats gehad, waardoor twee personen werden gewond. Doordat een wiel van de pers machine in stukken vloog, werd de 20-jarige arbeider L. Drent uit Hoogeveen door een stuk ijzer geraakt en zoodanig aan het hoofd ge wond, dat hij in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis te Assen moest worden vervoerd. (Een andere arbeider, die bij een dorsch- machine stond, werd eveneens door een stuk van het wiel gewond en met een schouder- wond naar zijn woning vervoerd (A.N.P.).

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2