BE FILMSTER 1 Einde gekomen aan de Osscke misdadigheid. BEVERWIJK PR OP AG AND A VERGADERING JONGEREN VREDESACTIE. De plaatselijke afdeeling van de Jongeren Vredesactie hield Woensdagavond een propa ganda vergadering in het Kennemer Hotel. In zijn openingswaard sprak de heer Dros er zijn voldoening over uit, dt zooveel jonge menschen bijeen gekomen waren, om met het werk van de J. V. A. bekend te worden. Spre ker hoopte dat deze avond het gewenschte resultaat zou mogen hebben, n.l. dat velen zich als lid van de afdeeling zouden opgeven. Vervolgens werd het woord verleend aan mej. Eriks. Wanneer, wij aldus spr., de tegenwoordige toestanden realiseeren, dan zien wij, dat alle vredesbepalingen zuivere oorlogsvoorbereidin gen zijn en steeds duidelijker wordt het ons ook, dat de vredesbemoeiingen van verschil lende zijden geheel op eigen belang gebaseerd zijn. Oorlog is geen vulcanische uitbarsting, die niet voorkomen kan worden, maar een men- schelijk drijven naar eigen voordeed, met het gevolg een vreeselijke massa-moord. Doch, al dus mej. Eriks, wanneer de oorlog door men schen bewerkt wordt, kan hij ook door men schen bestreden worden. Deze strijd is een moeilijk begaanbare weg met een oogenschijnlijk nog ver verwijderd 'doel Er zullen zich massa's problemen voordoen, en er zullen vele illusies moeten worden opge geven maar wanneer wij met vaste overtui ging werken, zal het eindpunt bereikt worden. Wij zullen, vervolgde spreekster, niet tevre den zijn met de veronderstelling dat er vrede is zoolang er niet gevochten wordt. Wij zullen bewijzen, dat vrede iets beters is, dat vrede beteekent een toestand van orde, vrijheid en gerechtigheid, Wij staan nog dikwijls klaar om een bepaalde groep van menschen, b.v. diplomaten of wapenfabrikanten als hoofd oorzaak van den oorlog aan te duiden, doch dit is geheel onjuist. Wij allen hebben, direct of indirect mede gewerkt en wij zijn dus ook allen verantwoor delijk voor deoorlogsmisdaad. Dit weten moet ons nog meer tot vredesactie dwingen. Mocht, zoo eindigde mej. Eriks, bij sommi gen de gedachte opkomen, „wat kan ik als enkeling doen" laten zij dan bedenken, dat wanneer ieder voor zich krachtig werkt, een hechte gemeenschap verkregen kan worden. Vervolgens gaf mej. Eriks nog een overzicht van liet werk der verschillende afdeelingen. Speciaal zij hiervan vermeld de ontwikkelings cursussen op allerlei gebied en de diverse lezingen. Na de jauze werden naar aanleiding van haar inleiding, door mej. Eriks enkele gestel de vragen uitvoerig behandeld. JUBILEUM ST. JOZEFGEZELLEN. Zondag zal het 15-jarig bestaan van de St. Jozefvereeniging kerkelijk worden gevierd. Op een nader te bepalen datum zal het ju bileum feestelijk worden herdacht. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING BEVERWIJK. Prijsnoteering van 9 October 1935. Breekpeen per kist 4065 Spinazie per kist 40—90 Sla per kist 3050 Postelein per kist 5560 Andijvie per kist 2035 Wortelen per bos 510 Peterselie per bos 2'3 Selderie per bos 23 Prei per bos 412 Bloemkool le per stuk 1216 Idem 2e 46 Tomaten, per K G. 3—6 Uien per K.G. 2%—3% Pronkboonen per K.G. 68 Snijboonen per K.G. 1835 Dikke boonen per K.G. 1325 Spec. b. z. dr. per K.G. 2025 Trosboonen per K G. 2528 Chin. Kool 7—9 Komkommers per stuk 14 Roode kool per stuk 68 Gele kool per stuk 56 Groene kool per stuk 47 Appelen per K.G. 610 Peren per K.G. 510 Knollen per stuk 26 DONDERDAG 10 OCT. 1935 KENNEMER THEATER. Ter eere van het 40-jarig Jubileum der cinematografie wordt vanaf VRIJDAG 11 tot en met DINSDAG 15 OCTOBER in ons Theater een buitengewoon pro gramma vertoond. Vóór de pauze mte BING GROSBY en MARION DAVIES Na de pauze MOSKOUSCHE NACHTEN met HARRY BAUR en ANNABELLA. Een der laatste en mooiste meester werken van dezen bekenden Franschen acteur. Zondag 1ste matinee: De Filmster (Toegang 14 jaar.) Zondag 2e matinee: Moskousche Nach ten. (Toegang 18 jaar). Maandag begint de behandeling voor de rechtbank. (Adv. Ingez. Med.) D. E. M. OPENT DE COMPETITIE. De R.K. voetbalvereeniging D. E. M. opent Zondag de competitie voor den I.V.C.B. met een wedstrijd in het sportpark „Adrichem" tegen T.Y.B.B. uit Haarlem. VERLOTING. B. en W. hebben aan het bestuur der St.- Annavereeniging toestemming verleend tot het houden van een verloting ten behoeve van de R. K. drankbestrijding onder de jeugd. De trekking is bepaald op 2 December a.s. GETUIGENISAVOND JONGEREN VREDES ACTIE. Woensdag 23 October wordt in het Kenne mer Theater een getuigenisavond van de Jongeren Vredesactie gehouden. Als spreker treedt op Ds. A. Schermerhorn. WIJK AAN ZEE OPBRENGST CRISISCOLLECTE. De eerste collecte voor het Crisiscomité ge houden op Dinsdag 8 October bracht f 42,56 op. HET SCHRIJVEN VAN DE MINDERHEID. Zooals wij reeds berichtten heeft ook de minderheid van de Commissie uit de inge zetenen, de minderheid namelijk, die zich tegen de fusie verklaarde, blijk gegeven, dat zij zich niet met de uitlatingen van burge meester Rothe, gedaan in de openbare ver gadering van Ged. Staten op 4 September j.l. kon vereenigen. Zij heeft daarvan in onder staand schrijven, dat echter niet aan Ged. Staten gezonden zal worden, maar dat gericht werd aan de meerderheid der commissie mede- deeling gedaan. De minderheid der Comissie, oordeelde als volgt: De minderheid der Commissie, oordeelde als gerij der gemeente Wijk aan Zee en Duin, ingevolge artikel 158 der gemeentewet ge kozen, kan zich in zooverre vereenigen met het schrijven der meerderheid dd. 4 October 1935, dat ook zij de gewraakte uitlatingen wan den burgemeester in de openbare zitting van Ged. Staten van Noord-Holland van 4 September 1935 moeilijk kan rijmen met de van zooveel waardeering voor den arbeid der meerderheid getuigende woorden, door hem aan het einde van de laatste vergadering van de Commissie uitgesproken, waarmede de minderheid toen haar instemming heeft be tuigd en ook thans nog gaarne blijft betui gen". I Tegen in het Noord-Westen van Britsch-Indië wonende volksstammen hebben Engelsche troepen een strafexpeditie uitgerust. Bij de gevechten zijn aan beide zijden veel dooden gevallen. Aan het duister bedrijf van de groote bende niemand en niets ont ziende misdadigers, die in onder linge samenwerking of onafhankelijk van elkander, den naam van de Bra- bantsche gemeente Oss in den loop der jaren een beruchten klank hebben bezorgd, wordt thans, dank zij het energiek ingrijpen van de Konink lijke Marechaussee, die in de Ossche onderwereld een ware razzia houdt en 't aandeel, dat de Ossche gemeente politie daarin mede heeft, een einde gemaakt. Na de meer dan 30 arrestaties, die sinds Mei 1934, toen de groote zuiveringsactie werd in gezet, werden verricht, konden van Mei van dit jaar tot Augustus, als gevolg van een plot seling opgetreden „bekentenispsychose'' onge veer 50 andere verdachten van wie ver- scheidenen vrijwel uitsluitend bekend zijn bij hun overigens niet onvermakelijke bijnamen! te 's Hertogenbosch achter slot en gren del worden gezet, welk aantal nadien door nieuwe aanhoudingen is vermeerderd en in de naaste toekomst zeker nog stijgen zal Het justitieel apparaat, op volle capaciteit arbeidend, opdat eindelijk ten volle aan de gerechtigheid zal worden voldaan, heeft be reids een aantal dagvaardingen uitgebracht, welker inhoud is geput uit een poel van weer zinwekkende te Oss en op het platteland ge pleegde misdrijven en als uitvloeisel daarvan zal Maandag 14 October voor de Arrondisse- ments-Rechtbank te 's Hertogenbosch op welken dag een aantal van een ongekend groote reeks strafzaken zal worden behandeld het naspel aanvangen van een misdadigers- terreur, welke gelukkig! haar weerga in ons land niet kent en het overgroote deel der bevolking met ontzetting heeft vervuld. Wat de voorgeschiedenis betreft moge die nen, dat de afgrijselijke roofmoord te Oyen, waarbij een oude man bruutweg werd afge maakt en diens broer levensgevaarlijke ver wondingen opliep, voor de regeering in Mei van het vorige jaar de aanleiding io weest, het openbaar gezag te Oss te verster ken met een extra brigade marechaussee. Deze vatte haar taak met ernst en toewijding op. Nadat veertien dagen waren verloopen ge raakte zij bij een boerderij in een nachtelijk gevecht gewikkeld met een bende misdadi gers, welke het onderspit dolf en de arresta tie opleverde van een heerschap met een te Oss beruchten naam, Van Orsouw, die zijn zwager zwaar lichamelijk letsel had toege bracht en deswege tot een langdurige ge vangenisstraf werd veroordeeld. Nadien wordt de zuiveringsactie met kracht voortaezet. zoodat hetzelfde jaar hoofdza kelijk" voor „kleinere" misdrijven als kippen dief stallen, inbraken en oplichtingen nog een dertigtal aanhoudingen wordt verricht, o.a. van een dievenbende van 12 jongelieden van 16 tot 20 jaar, die met elkaar meer dan 40 inbraken en diefstallen op hun geweten hebben. Onder de ordelievende burgerij van Oss en ook op. het platteland valt een zekere ont spanning waar te nemen. Het aantal misdrij ven neemt af en het succes van de marechaus see vormt het gesprek van den'dag; Niemand, ook niet uit politioneele en justitieele krin gen, kan vermoeden, dat in Mei van dit jaar de eigenlijke victorie pas zou beginnen. Van de „zware knapen", die op dat tijdstip reeds in arrest zitten, noemen wij Piet de Bie, Wil lem de Bie. M. v, d. Putten, bijgenaamd De Rut alsmede A. Hendriks Sr. en A. Hendriks Jr resp. beter bekend als de Dikke en de Jonge Toon de Soep. Keten van zwijgzaamheid wordt verbroken. Het is de jonge Willem de Bie, die op 12 Mei 11. voor de eerste groote sensatie zorgt door de bekentenis, dat hij medeplichtig geweest aan den vermelden roofmoord te Oyen en den keten van zwijgzaamheid, welke de Os sche onderwereld tot dusverre omsloten en tegen den sterken arm min of meer bevei ligd had, verder verbreekt door als zijn mede plichtigen aan te wijzen den reeds tot 10 jaar gevangenisstraf veroordeelden T. van Orsouw (De Olie), benevens twee andere klanten van Lombrozo, wier namen ook reeds zijn ge noemd' de Jonge Toon de Soep en De Rut. Laatstgenoemde, die pas gevangenisstraf had ondergaan, wordt thans opnieuw opgesloten. Ook hij gaat enkele dagen later bekennen. Niet alleen geeft hij toe, dat Willem de Bie de waarheid heeft gesproken, maar tevens ontlast hij tegenover den opperwachtmees ter der marechaussee te Uden, zijn gewe ten van een andere zijner vele misdaden: de roofoverval op den landbouwer Bouwmans in deze gemeente. - Medeplichtigen? O jawel, drie man, o.a. de wielrenner Jan Ceelen! Een schok van ontsteltenis gaat door ge heel Brabant. Jan Ceelen, alom bekend als „De Ceel", die als wielrenner vele lauweren heeft geoogst, wordt op 28 Mei gearresteerd. Men gelooft aan een vergissing, tot ook hij spreken gaat en, als voelt hij zich opgelucht, dat de zware last van zijn dubbelleven van hem wordt afgewenteld, tot bo-etedoen be reid, een aantal verschrikkelijke misdrijven bekent: roofovervallen, o.a. die op den 61-ja- rigen landbouwer Martinus Schepers te Ma- riaheide, gemeente Veghel, waar f 1600 wer den buitgemaakt en ook de moord uit jaloezie op den caféhouder Jan v. d. Pas. Door deze bekentenis kunnen nog dienzelfden dag ver scheidene nieuwe arrestaties van beruchte lieden, die zich door hun schanddaden vol komen buiten de gemeenschap hebben ge plaatst, haar beslag krijgen. De celdeuren sluiten zich achter den vracht rijder L. v. d. Heuvel, in zijn kringen bekend als Den Brus, achter Peer c# Bier, den vader der inbrekers, achter L. Vos, bijgenaamd Bijs de Sijp. terwijl mede de verzekeringsagent Kooien uit Tilburg, die door het geven van in lichtingen aan de misdadigers wel een zeer groote schuld op zich heeft geladen, wordt gearresteerd. Marechaussee gehuldigd. Begrijpelijk is, dat ook in justitieele krin gen het kranige werk van de Kon. Marechaus see van wie vooral het trio Mintjes, De Gier en Van der Weerdt met eere dient te worden genoemd ten zeerste wordt ge waardeerd. Die waardeering blijkt ook naar buiten als op den laatstetn dag van Mei Mr. Baron Speyart van Woerden de brigade hul digt. Van 5 tot 13 Juni volgen nieuwe arrestaties: Frans v. d. W-eterings, bijgenaamd Frans de Brommert, P. Schuurmans, pttens, J. Ver hoeven, C. en R. de Brok en M. van Orsouw. Tenslotte gaat ook 13 Juni P. de Bie spreken en somt de misdaden op, waaraan hij schul dig is. Ook geeft hij volledige opheldering over den moord op zijn neef Gerrit. Ook leden van de zwakke sekse worden ge arresteerd. Intusschen duren de bekentenissen voort. Pa Wynen bekent een in 1925 gepleegden moord, Toon de Soep Sr. begint te spreken, de assuradeur Snabel uit Nijmegen vertelt van de door hem gespeelde rol. Een brand, waarbij in 1926 een vrouw en drie kinderen om het leven kwamen, wordt door de arres tatie van Th. van Berne en N. van Geenen opgehelderd. Voorts zijn nog vele andere personen ge arresteerd. Het juiste aantal deliquenten uit de Ossche onderwereld, dat te Den Bosch zal worden be recht, zou zelfs het parket op het oogenblik niet kunnen opgeven. Want wie kan boven dien zeggen, wat de toekomst nog in haar schoot verborgen houdt? Wel zal de behandeling ook al wordt den verdachten slechts één of enkele feiten uit het voor de meesten schrikbarend lange zon- denregister ten laste gelegd geruimen tijd in beslag nemen. SCHAKEN De match Euwe-Aljechin. Euwe geeft de derde partij op. Het Euwe Aljechin Comité deelt mede, dat dr. Euwe, daar hij tot de overtuiging geko men is, dat hij de Dinsdagavond afgebroken derde partij niet kan houden, aan dr. Alje chin heeft medegedeeld, dat hij van voortzet ting dezer partij afziet. De stand is nu 21 voor Aljechin. De vierde partij zal heden, Donderdag te kwart over vijf beginnen in hotel „De Witte Brug" te 's Gravenhage. Deze eerste in Den Haag te spelen partij zal officieel worden ge opend door prof. ir. v. d. Bilt, wethouder van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen to Den Haag. Gevaarlijk landgenoot te Antwerpen gearresteerd. Gezocht wegens berooving te Den Haag. Het A.N.P. verneemt uit Antwerpen, dat door de politie daar is aangehouden de Nederlander H. M., een 31-jarige chauffeur geboren te Haarlemmerliede. De arrestatie geschiedde op verzoek van de Nederlandsche justitie. De man had in het hotel „American" te Den Haag in den nacht van 30 September, bijge staan door twee handlangers, die inmiddels reeds zijn aangehouden, ten nadeele van twee Italianen f 1100 gestolen. M. werd op een kamer aan de Durletstraat te Antwerpen aangehouden. Op zijn tafel lag een geladen browning, welke bestemd was om, indien men hem wilde arresteeren, de politie naar te schieten, hetgeen echter is mislukt, doordat de politie plotseling zijn kamer bin nenviel. De man is, in afwachting van zijn uitleve ring, in het bureau ingesloten. Het overzicht van de groentemarkt. Met uitzondering van de tomaten die ook de flfgeloopen week nog een zeer slecht figuur maakten kan de handel over het algemeen nog al bevredigend genoemd worden. De ver mindering' van de aanvoeren gaat dit jaar in snel tempo. Het valt duidelijk waar te nemen, dat het ongunstige weer der laatste weken van nadeeligen invloed is geweest op den groei en de ontwikeling van vele producten. Snij boonen 'als kasproduct waren geregeld voor behoorlijke prijzen te verhandelen en noteer den naar soort van 2040 ct. per K.G. De aan voer van dikke boonen was belangrijk minder voor goede kwaliteit was steeds veel koop lust. De prijzen liepen uiteen van 10—25 ct. per K.G. Van de andere soorten brachten eveneens de restanten die nog werden aangeboden een behoorlijken prijs op. Sla was bij beperkten aanvoer beter in prijs dan vorige week. Partijen zonder gebreken waren meer gezocht. De noteeringen schom melden naar kwaliteit van 3065 ct. per kist. Bospeen, waarvan de prijzen zich ook reeds vorige week in betere richting bewogen bleven ook nu de steeringen van 5—10 ct. per bos handhaven. Voor spinazie bleef voortdurend e€n willige stemming aanwezig, vooral goede kwaliteit ging vlot van de hand. De prijzen varieerden van 50-75 ct. voor kleine kisten en groote in dezelfde verhouding van f 1.20—f 1.40 per kist. Met de tomaten bleef het de geheele week dezelfde misère. Lage prijzen of zoo goed als waardeloos. De prijzen wisselen zoo ongeveer van 26 ct. per K.G. Andijvie is momenteel ruimschoots van de partij. Het groote verschil in kwaliteit van dit product speelt in de no teeringen een belangrijke rol waardoor deze ook nu weer uiteen liepen van 20—50 ct. per kist. Postelein ging bij verminderden aanvoer een weinig in prijs naar boven en noteerden van 50—60 ct. per kist. Bloemkool behield geregeld een willigen han del. Goede soort werd naar verhouding van 12—20 ct. per stuk betaald. Ook groene, gele en roode kool zijn voor behoorlijke prijzen te plaatsen. Zoo langzamerhand verschijnen de spruiten ook weer op de markt. De prijzen, die tot heden werden besteed vallen niet tegen Enkele partijen brachten 't deze week nog tot 16 ct. per K.G. Komkommers beginnen in aanvoer thans ook te verminderen. De prijzen voor goede soort haalden weer aardig op. De noteeringen ston den deze week naar soort van 15 ct. per stuk. Prei begint steeds ruimer los te komen. De prijzen bleven ondanks flink aanbod op be hoorlijk peil, varieerend naar soort van 410 ct. per bos. In de fruitafdeeling wordt de aanvoer van meloenen belangrijk minder. Ook de kwalitei ten takelen sterk af. De prijzen schommelden naar soort van 512 ct. per stuk. Ook de aan voer van druiven was deze week minder de prijzen blijven echter steeds zeer laag. BOUWVERGUNNINGEN. B. en W. hebben o.m. bouwvergunningen verleend aan het bestuur van de K.S.A. tot het verbouwen van het perceel aan den Alk- maarschenwes en aan Fenenga's Houthan del tot het bouwen van een houtloods aan de Fijpkade. HET NIEUWE PROGRAMMA VAN HET KENNEMER THEATER. Het Kennemer Theater viert het 40-jarig Jubileum van de cinematografie met de ver tooning van een buitengewoon programma. Voor deze jubileumweek is als eerste hoofd nummer ingezet de boeiende film „De Film ster" („Going Hollywood") metBing Grosby en Marion Davies in de hoofdrollen. Sylvia Bruce is leerares op een voorname school voor jonge dames en hoewel het zeer verwonderlijk is heerschte er op de school geer. vroolijkheid en geen liefde. Een binnen gesmokkeld radiotoestel bezorgde de leerares eenige ontspanning. Op den dag, dat zij er de brui aan geeft, gaat zij Bill Williams, haar lievelingszanger, bedanken voor de genotvolle uren, die hij haar in de eenzaamheid van de kostschoolkamer heeft geschonken. Zij wordt verliefd op den zanger, die echter zijn hart aan een temperamentvolle en dus zeer wispelturige actrice, Lili geheeten, verpand, heeft.'t Toeval brengt Sylvia in de studio teza men met den man van haar droomen. Zij moet in een onbeteekendende scène Lili ver vangen en haar partner vindt dit zoo'n ge slaagd experiment, dat hij de plaatsvervang ster meteen maar ten huwelijk vraagt, Sylvia, die voelt, dat de liefde, welke Bill haar ge ven wil, niet echt is, verbreekt na één geluk kigen avond den band en volstaat in het vervolg alleen met samenwerking in de stu dio, Toch komt haar groote kans, want een nieuwe film brengt beiden in „De groote lief desscène" te zamen. De tweede hoofdfilm is „Moskousche nach ten", Deze film, met Harry Baur en Anna bella in de hoofdrollen, speelt zich af in de hoofdstad van het oude Rusland van 1916. In de nachtgelegenheden vloeide de cham pagne en speelden de tsigane-orkesten. Twee menschen, wier leven tezamen vloeit, worden betrapt in een samenzijn. Spionnen, intriges, krijgsraad. De spanning neemt toe bij eiken meter, die de film afrolt. Een bijzonder boeiende film, die ongetwijfeld veel belang stelling zal trekken. SCHEEPVAARTBERICHTEN. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Maasdam, 9 van New-York te Rotterdam, Edam, New-York naar Rotterdam 7 van Halifax. Veendam, 8 van Rotterdam te New-York. Lochgoil, Vancouver naar Rotterdam 5 v. San Francisco. Nebraska, Rotterdam naar Vancouver 7 v. Bermuda. Boschdijk, Philadelphia naar Rotterdam 8 (1.50 n.m.) 220 mijl W. van Bishops. HALCYON LIJN. Stad Haarlem, Rotterdam naar Savona p. i Ouessant. Stad Vlaardingen 4 van Wabana naar vlaar dingen. Vredenbui'g, 9 van Vlaardingen n. Narvik. Stad Amsterdam, 8 van Bagnoli naar Seri- phos Maasburg, 7 van Wabana naar Rozenburg, Melilla naar Rotterdam pass. 9 Dungeness. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk 8 van Hamburg naar Rotterdam Gaaster kerk (uitreis) 9 Oct. te Port Said. Zuiderkerk (thuisreis) 9 te'Shanghai. Grootekerk (uitr.) 8 te Hongkong. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Kota Inten ithuisr.) 9 van Sydney. Almkerk (thuisreis) 9 Oct. van Kaapstad. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein (thuisreis) 9 van Teneriffe. Jagersfontein (uitreis) 9 te Port Natal. Tayari. Amsterdam naar Kaapstad vertr. 10 van Teneriffe. Bloemfontein (uitr.) 8 van Antwerpen p. 9 (v.m.) Vlissingen. Randfontein 9 van Amsterdam te Rotter dam HOLLAND—BRITSCH-INDlë LIJN. Hoogkerk (uitr.) 9 te Antwerpen. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ Achilles 8 van Algiers naar Lissabon. Fauna 9 van Malaga te Amsterdam. Hebe 8 van Kopenhagen naar Gdynia. Helder, 8 van Cadix naar Malaga. Vulcanus, 8 van Oran naar Barcelona. Bodegraven 7 van Talcahuano naar San Antonio. Hermes 9 Oct. van Izmir te Stamboul. Venus, 9 Oct. van Venetië te Triest. Orestes, Varna naar Amsterdam pass. 9 Gibraltar. Irene, Danzig naar Amsterdam 9 te Ko penhagen. Ariadne, 9 Oct. van Musel te Oporto. Helder, 9 Oct. van Cadix te Malaga. Telamon, 9 Oct. van Beyrouth te Izmir. Simon Bolivar, Barbados naar Amsterdam via Plymouth 9 Oct. van Ponta del Gada. Theseus, 9 Oct. van Amsterdam naar Ham burg. Perseus, 9 van Amsterdam naar Kopen hagen. Barneveld, 9 Oct. van Rotterdam naar Chili. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Amstelland 9 van Amsterdam naar B.- Ayres. Salland, 8 van Amsterdam te B.-Ayres. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo (uitreis) p. 9 Suez. Kota Gede (uitreis) p. 8 Gibraltar. Blitar 8 Oct. van Rotterdam naar Ham burg. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Myrmidon, Amsterdam naar Java 8 te Port Said. Glenbeg, 9 Oct. van Dairen te Rotterdam, City of Hereford, Hankow n. Rotterdam, 8 October te Suez. Helenus, Batavia n. Londen n. Amster dam. Diomefl, Japan n. Rotterdam, 9 van Sin gapore. Menelaus Rotterdam naar Japan 8 van Shanghai. Melampus 7 van Batavia naar Amster dam. Memnon Japan naar Rotterdam 8 te Hong kong.. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Silverbelle New-Orleans n. Calcutta 6 van Kaapstad. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Marnix van St.-Aldegonde (thuisr.) 8 van Genua. Christiaan Huygens 9 van Batavia te Am sterdam. Johan de Witt, 9 van Amsterdam naar Batavia. Tawali 9 van Amsterdam naar Tandjong Priok Van walvischboot tot politiekruiser. De 239 .B R. T. metende Noorsche walvisch boot „Graham" uit Sandefjord is aan de Zweedsehe Marine verkocht. Het schip zal ge heel verbouwd en voor mijnenveger inge richt worden, terwijl het tevens als toezicht- vaartuig bij de visscherij kan worden ge bruikt. Ertsaanvoer. Het Spaansche stoomschip „Amuru" is al hier van Bilbao aangekomen cnet een lading ijzererts voor het Hoogovenbedrijf. Wereldvloot. Aan een statistiek van Bureau Veritas ont- leenen wij dat in Aug. van de wereldvloot zijn afgevoerd 42 stoomschepen met. 72.883 B'. R. T., 3 motorschepen met 3.580 B. R. T. en vier zeilschepen met 3.046 B. R. T. Tot deze s.s. be hoort o.m.: het Ned. s.s. J. H. Meuten van de Bataafsche Petroleum Mij., dat tot lichter verbouwd is. AANGEKOMEN. 8 October: Capitaine Prieur s.s. Bordeaux Conch m.s. Tamipico P October: Mies m.s. Rotterdam Armvru s.s. Bilbao Midsland s.s. Gooie Fauna s.s Midd. Zee VERTROKKEN. 8 October; Thriantha m.s. Penrynn Venersborg s.s. Antwerpen Agility ss. Falmouth Leeuwarden s.s. Londen Jenisey s.s. Leningrad Char 1 wood s.s. Gent Rijnstroom s.s. Leith Randfontein s.s. Rotterdam Vliestroom s.s. Huil 9 October: Holme Force s.s. Antwerpen Guecho s.s. Rotterdam Bussum s.s. Archangel Johan de Witt s.s. Batavia

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5