Beraadslaging over de sancties. De gezant in den kelder. THIJS IJS EN DE KONINGSKROON 1 Radio-Programma BUITENLAND. Eden stelde te Genève voor allen invoer uit en allen uitvoer naar Italië te verbieden. Van het oorlogsfront Tweeduizend Somali's naar de Abessyniërs overgeloo.^en? Italiaansche opmarseh in het Zuiden. •De Werkcommissie van de sanctieconferen tie is Zaterdagmiddag begonnen met de be sprekingen over de economische sanctie maatregelen. Allereerst werd voorgesteld, dat de conferentie zich zal wenden tot de staten, die geen lid van den Volkenbond zijn. ten einde hun meening te vernemen, welke van groot belang is voor het welslagen van de actie. Een besluit hieromtrent is nog niet genomen. De Britsche minister voor Volkenbonds aangelegenheden Eden, stelde voor den uit voer uit Italië en den invoer naar Italië te verbieden. De maatregelen tegen den Ita- liaansehen uitvoer schijnen te zullen uit- loopen op een algemeenen boycot. Men gelooft, dat wanneer alle leden van den Volkenbond aan de actie zullen deelne men. ongeveer 70 pet. van den uitvoer uit Italië zal kunnen worden stil gelegd. Ten aanzien van den invoer in Italië is voorloo- pig slechts het oog gericht op zekere pro ducten. Dit tweede punt is veel moeilijker en zal slechts behandeld kunnen worden op grond van een nauwkeurig overzicht van de tot nu toe door de verschillende landen aan Italië gedane leveringen. Te dien einde zal iedere regeering een lijst moeten opstellen van de belangrijkste artikelen, welke door het betreffende land naar Italië worden uitgevoerd. Het verluidt, dat met de regeering der Vereenigae Staten contact is genomen met het oog op economische en financieele sanc ties, waarbij gebleken zou zijn, dat de Ver- eenigde Staten in de practijk zelfs zullen wil len verder gaan dan de verklaring, welke Roosevelt op 5 October heeft afgelegd. De Fransehe vertegenwoordiger stelde voor de levering van bepaalde grondstoffen stop te zetten. Zondag hebben de financieele deskundigen van de Sanctieconferentie gedurende onge veer 5 uren beraadslaagd over een ontwerp resolutie voor financieele sancties. Men is het eens geworden over een tekst, welke vandaag zal worden voorgelegd aan de werk commissie der conferentie, welke hierover dan nader zal beslissen. Volgens Havas wordt er in de voorstellen inzake een financieel embargo aan herin nerd. dat de toepassing van artikel 16 voor alle leden-staten vergemakkelijkt moet wor den en dat bijgevolg direct de volgende ver bodsbepalingen afgekondigd moeten wor den: lo. Alle leeningen, bestemd voor de Ita liaansche regeering en alle inschrijvingen op leeningen, voor de Italiaansche regeering, alsmede alle inschrijvingen in Italië of el ders voor rekening van die regeering uit gegeven. 2o. Bank- of andere credieten voor de Ita liaansche regeering en de voortzetting van de nakoming van leeningsovereenkomsten met die regeering. 3o. Alle leeningen voor openbare Italiaan sche autoriteiten, of voor alle personen, of maatschappijen op Italiaansche grondgebied alsmede alle inschrijvingen daarop. 4o. De uitgifte van aandeëlen of ander ka pitaal voor personen, of maatschappijen op ItaliaansCh grondgebied, alsmede de in- schrijving op dergelijke uitgiften in'Italië of elders. 5o. Alle bank- of andere credieten voor personen of maatschappijen op Italiaansch grondgebied en de voortzetting van leenings- contracten met die personen of maatschap pijen. 6o. De uitgifte van saldi van leeningen of restanten van aandeelen of kapitalen, op grond van contracten, welker uitvoering nog niet is geëindigd. 7o. De regeeringen zullen bovengenoemde transacties verbieden, of zij direct geschie den, dan wel door bemiddeling van een an dere natie. In EngeLsche kringen veronderstelt men, dat de sanctiemaatregelen reeds vandaag van kracht zullen kunnen worden verklaard. Voorts zijn Zondagmiddag tusschen Fran sehe en EngeLsche deskundigen besprekingen gehouden met betrekking tot eventueele eco nomische sancties. Overeengekomen werd de kwestie van de stopzetting der levering van grondstoffen aan Italië en aan den anderen kant een boy cot van Italiaansche artikelen nader te be- studeeren Over den toestand aan het front ontvan gen wij de volgende telegrammen: ADDIS ABEBA, 13 October: Onder bescher ming van een zwaar bombardementsvuur, dat ten doel had de dorpen te doen verlaten en de vooruitgeschoven posten der Absessy- nische troepen te isoleeren, zijn de Italiaan sche legertroepen inZuid-Oost Abessynië Zaterdag door het dal van de Webbe Sjibel: in Noordelijke richting opgerukt (A.NP.. Overloopers. Reuter meldt uit Addis Abeba, 13 October: Uit Harar komt het bericht, dat volgens be weringen van Ethiopische kringen de chef der Sohalis, Samatarri, met 2.000 aanhangers naar Abessynië is overgeloopen. Ook zouden talrijke inlandsche soldaten uit Somaliland uit de Italiaansche gelederen zijn gedeser teerd. 'Het luchtafweer-geschit in Harar, dat het hoofdkwartier is vg.n het Zpidelijk front der Ahessyniërs, zal versterkt worden met een gróót aantal kanonnen, die geplaatst worden op gecamoufleerde plekken in de heuvels. Men hóópt dat dit geschut van ko.rten afstand op dé Italiaansche vliegtuigen, wanneer deze laag vliegen, te kunnen schieeen. Tegengesproken wordt, dat een Italiaansche voorpost zich voor slechts 60 K.M. van Harar zou bevinden. Uit Jigiga wordt gemeld, dat hier dagelijks duizenden Abessynische soldaten voorbijtrek ken, die zich op weg begeven naar het from, van Ogaden. De mobilisatie in de omgeving van Harar is bijna voltooid. Aan het Front van Ogaden hadden slechts enkele schermutselingen plaats, maar de groote Italiaansche aanval wordt elk oogenblik verwacht. De overgave van Ras Koeksa. De speciale correspondent van Havas te Havos bericht, dat groote waarde wordt ge hecht aan de overgave van Ras Hailë Se lassie Koeksa. De negus heeft moeite gedaan hem -ta weerhouden: toen hij zag, dat zijn pogingen weinig succes hadden, heeft hij hem een sterke troepen-afdeeling gezonden, om hem te helpen strijden en tegelijk om hem van zijn voornemen af te houden. Het zenden van de keizerlijke troepen heeft de onderhandelingen versneld, welke eindigden met de overgave; hierdoor wordt tevens verklaard, dat slechts 1500 man hun chef volgden. Ras Koeksa begaf zich naar het hoofd kwartier om zijn onderwerping aan te bie den: hij werd hier ontvangen door generaal De Bono, die voor zijn tent stond, omringd door zijn staf. Koeksa was gekleed in een Europeesch generaals-uniform en stelde zich door middel van een tolk aan de officieren voor, daarna had hij een onderhoud met De Bono in diens tent. De Bono bood hem koffie aan en stelde hem vervolgens voor aan een aantal jour nalisten. Koeksa verklaarde dezen, dat hij steeds een vriend van Italië is geweest en hij hoopt zijn gebied met hulp va-n Italië te kunnen beschaven. Hij is overtuigd, dat de onder hem staande groepen zijn voorbeeld zullen volgen, zoodat de geheele provincie Makalé als in handen van de Italianen zal kunnen worden be schouwd. Koeksa verklaarde verder, dat twee van zijn vijanden waken, nl. Ras Seijoem en Haile Koeorem, die met 70-00 man oprukt naar Makalé. Zondag te Londen van het Noordelijke front in Abessinië ontvangen berichten mel den. dat 250 manschappen van de keizerlijke jarde, waaronder een aantal offic^ren, die onder bevel stonden van Ras Koeksh, gewei gerd hebben, hem bij zijn verraad te volgen. Wederom 8000 man naar Oost-Afrika. Gedurende de afgeloopen week zijn uit verscheidene havens van Italië 8000 man troepen en een groote hoeveelheid oorlostuig naar Oost-Afrika. gezonden. Graaf Vinei. Naar volgens het A.N.P. te Addis Abeba verluidt, heeft de keizer van Abessynië het voornemen %den Italiaanschen consul en den handelsvertegenwoordiger van Italië in Ma- jallo, die nog een week reizen voor den boed hebben, voordat zij in Addis Abeba zullen zijn aangekomen, per vliegtuig naar de hoofdstad te doen vervoeren, teneinde het arrest van den Italiaanschen gezant, graaf Vinei te bekor ten. De gezant zou dan tezamen met- de beide genoemde Italiaansche vertegenwoordigers afgeschoven worden. Omtrent de arrestatie van Graaf Vinei wordt nog bekend, dat hij onder begeleiding van 12 man cavallerie uit de legatie is weg geleid. Een aantal te Addis Abeba wonende Ara bieren wilde naar het A. N. P. verneemt de Arabische vrouwen en kinderen uit veilig heidsoverwegingen naar Aden sturen. De Brit sche autoriteiten hebben echter geweigerd hen toe'te laten. Te dezer stede wordt in verband hiermede bekend, dat in Aden uitge breide militaire maatregelen worden genomen. Op de hoogten, die de stad en de haven om ringen wordt luchtafweergeschut opgesteld. De in Aden woonachtige vrouwen en kinderen zoo wordt hier verder verteld hebben de stad reeds moeten verlaten. Nieuwe Italiaansche lichtingen opgeroepen. Zaterdagavond is te Rome een offi cieel decreet gepubliceerd aldus het A. N. P. waarbij alle onderofficieren en manschappen van de lichtingen 1909, 1910 en 1912 onder de wapenen worden geroepen. (In Italië worden de lichtingen genoemd naar den geboor tedatum der recruten). Du'tschland. Regeering betaalt achter stallige Volkenbonds contributie. De Duitsche regeering heeft naar uit Genève wordt gemeld, de achterstal lige Volkenbondscontributie ten be drage van vijf millioen Zwitsersche francs aan het Volkenbondssecreta- riaat doen toekomen. Dit 'beteekent, dat Duitschland zijn financieele verplichtingen jegens de Volkenbond heeft vervuld, zoodat het op 21 October a.s. den dag waarop het twee jaar geleden voor het lid maatschap bedankte, inderdaad op houdt lid van den Bond te zijn. Engeland. Verzet tegen de sancties. Een vijftigtal conservatieve afgevaardigden, die zich tegen de toepassing van sanctiemaat regelen hebben verklaard, zouden zich volgens de „Daily Mail" in verbinding hebben gesteld met Fransehe afgevaardigden, die dezelfde opvatting koesteren. Zoo zouden, naar het blad schrijft, reeds eenigé conservatieve par lementsleden onder leiding van Michael Beau mont voor hèt houden van een bespreking met de Fransehe afgevaardigden zijn vertrokken. Voorts zouden ongeveer 30 Engelsche afge vaardigden, die tot de z.g. imperialistische partij behooren, een memorandum aan minis- er-president Baldwin hebben opgesteld, waar in zij uiting geven aan hun bezorgdheid voor het 9orlogsgevaar, in geval de tegenwoordig te Genève gevolgde politiek wordt voortgezet (a.np.) Duitsche logger op de Noordzee vergaan. Een logger uit Emden is naar het A. N. P. verneemt, tijdens een hevigen storm in de Noordzee gezonken. Men vermoedt, dat het schip op een wrak was gestooten. Van de opvaren den is slechts een man geborgen. Men verwacht, dat minstens 15 personen om het leven zijn gekomen. Wil graaf Vinei zelfmoord plegen Tactisch optreden der Abessynische regeering. (Van onzen specialen correspondent W. F. Deedes.) ADDIS ABEBA, Zondagavond. Addis Abeba heeft gedurende de laatste 24 uren hardnekkig getracht een situatie op te lossen, zooals in de geschiedenis der diplo matie nog niet is voorgekomen. Deze situatie was geschapen door de weige ring van den Italiaanschen gezant, graaf Vinei, om het bevel van de Abessynische regeering op te volgen en het land te verlaten. Graaf Vinci is nog steeds te Addis Abeba. Hij is thans feitelijk gevangen sinds hij gis teravond geweigerd heeft de. stad te verlaten. Gisteravond te ongeveer 5 uur is hij uit het consulaat verwijderd en sedertdien onder strenge bewaking en voortdurend toezicht overgebracht in het huis van Ras Desta. De Abessynische regeering vreest voorname' lijk, dat graaf Vinei zelfmoord zou kunnen plegen om zich op die manier tot martelaar te maken. Alles wordt in het werk gesteld om dit te verhinderen, en men hoopt dit bereikt te heb' ben, nu men hem uit het consulaat heeft ver wijderd en geen Abessynische troepen in de buurt van het huis toe te laten. Hei gezantschapspersoneel vertrokken. Dramatische en komische scènes speelden zich gisteravond af bij het vertrek van het personeel van het consulaat. Een sterke be wakingstroep zorgde er voor, dat de Italianen zouden vertrekken volgens de bevelen van de Abessynische regeering en een trein stond aan het station voor hen gereed. Een uur verstreek vóór een gedeelte van het personeel arriveerde. Zij brachten wagonladingen bagage mede en een luipaard, die de lieveling van het con sulaat was geweest. Graaf Vinei bleef echter op het consulaat achter en beriep zich opnieuw op een besluit, dat hij de stad niet zou verlaten zonder den Italiaanschen consul van Magalo. Een uur ging voorbij. Er werd druk heen en weer geloopen tusschen het consulaat, het paleis en het station. Men hoopte, dat graaf Vinci in zijn vertrek toe zou stemmen, maar ten slotte werd mij medegedeeld, dat hij zich in den kelder van het consulaat had opgesloten. Het huis zelf verkeerde in een staat van beleg. Daarna was weer een oponthoud aan het station. Signor De Grenet, de tweede secretaris van de legatie, was aan zijn bewakers ontsnapt. Hij werd achtervolgd en ten slotte gevonden met een geladen revolver in zijn hand. Hij werd ontwapend en terug naar het sta tion gebracht en daar op den trein gezet. Ten slotte vertrok de trein met drie uren vertraging, maar graaf' Vinei bleef opgesloten in het legatiegebouw.. Vanmorgen stond een nieuwe trein gereed om den gezant naar de kust te brengen. Men deelde mij mede, dat Graaf Vinei zich van het douanekantoor naar den trein zou begeven. De trein stond stoomend gereed, maar van graaf Vinci was geen spoor te ontdekken. Later op den dag werd mij medegedeeld, dat de reden waarom graaf Vinei vanochtend niet was vertrokken, een plotselinge verandering in de plannen van de Abessynische regeering was. Ik verneem, dat men thans heeft besloten het vertrek van den Italiaanschen gezant voor onbepaalden tijd uit te stellen, vermoedelijk totdat de regeering zich op de hoogte zal heb ben gesteld van zijn weigering de stad te ver laten. De Abessynische regeering heeft zich ge durende alle moeilijkheden, veroorzaakt door het vertrek van het legatiepersoneel en de weigering van den gezant de stad te verlaten, zeer tactisch gedragen. Noch tegenover het personeel, noch tegen over graaf Vinci is eenig geweld gebruikt. De regeering heeft al het gebruik van geweld strikt vermeden. De situatie in het Hoorden. De regeering blijft volharden in een vreemd stilzwijgen ten opzichte van de gebeurtenissen in het Noorden. Ik verneem, dat men van plan is deze poli tiek voort te zetten, totdat de Volkenbond de finitief sancties tegen Italië gaat toepassen. (Copyright MorningpostA.N.P.) Ontploffing op Russisch schip, Vier dooden. Aan boord van het Sovjet Russische mo torschip Warosjilow heeft zich Zaterdag middag tusschen Norderney en het lichtschip Weser een ernstige ontploffing in de machi nekamer voorgedaan, waarbij een viertal personen ernstig werd gewond. Op de noodseinen van het schip was het Amerikaansche stoomschip President Roose velt ter assistentie toegesneld. De President Roosevelt heeft de vier ernstig gewonden aanboord genomen. Zij werden naar het ha venziekenhuis te Hamburg overgebracht, waar zij alle vier Zondag zijn overleden. De Worosjilow met 3927 ton en werd in 1924 gebouwd. HET HUWELIJK VAN DEN PRINS VAN ASTURIë VOLTROKKEN. In de kerk van Sancta Maria della Angeli te Rome is Zaterdag het huwelijk voltrokken tusschen den zoon van Alfonso van Spanje, den prins van Asturië en prinses Maria Mer cedes van Bourbon. Om elf uur kwam koning Alfonso bij de kerk aan met het bruidspaar. Zij werden door Spaansche monarchisten en het verdere pu bliek luide toegejuicht. De koning leidde de bruid, die gekleed, was in wit satijn, aan den arm; daarna volgde Juan van Bourbon, die het onderscheidings- teeken van he.t Gulden Vlies droeg, met Dona Luisa aan den arm, die gekleed was in een bruine japon met bont afgezet. Hier achter kwam Dona Christina in het licht blauw, aan den arm van Don Carlos. De kleine stoet passeerde langs een dubbele rij jonge lieden, gekleed in de kleederdrachten yan de Spaansche provinciën. De volle kerk was verlicht door tallooze kaarsen. Vele vrouwen droegen zwarte Spaan sche kleederdrachten met mantille. Op het oogenblik dat de koning binnen trad weerklonk een hartelijk gejuich. Na de huwelijksvoltrekking begaven de jonggehuwden zich naar den Sint Pieter. De diefstal te Weert geheel opgehelderd. In de zaak van den diefstal van circa 6000 gulden in contanten, 6000 gulden aan effecten en een aanzienlijk bedrag aan waardepapieren, gepleegd in den avond van 15 September j.l. bij den bakker H. Boeken aan de Maaspoort te Weert zijn verschillende bekentenissen ge daan. De onderzoekingen onder leiding van den inspecteur van politie Horck hadden tot resultaat, dat Vrijdag enkele aanhoudingen werden gedaan, met name de 22-jarige P. H. en de 21-jarige C. S., beiden te Weert woon achtig. Ofschoon talrijke aanwijzingen tegen hen spraken, bleven beiden hardnekkig ont kennen den diefstal met braak te hebben ge pleegd. Zondag echter vielen zij bij herhaald ver hoor door de mand en legden een volledige bekentenis af. Zij gaven het volgend relaas van het geval: Nadat zij denzelfden avond eerst een inbraak pleegden bij P. Bos aan het Kanaal, waar zij sléchts een paar handschoenen, twee vulpen- houders en een horloge vonden, hebben zij zich naar 'de woning van Boeken begeven en hebben daar uit de winkellade een klein be drag aan geld genomen. Aangezien deze vondst niet groot genoeg bleek, hebben zij de woning doorzocht en op een zolderkamer vonden zij een brandkastje. Met een beitel /hebben zij een raam geforceerd, waarna zij mét het kastje naar buiten zijn geklauterd. Achter de woning zijn zij een steegje doorgegaan en hebben het kastje verder, het land in, tusschen enkele stroomijten neergelegd. Met een groote hamer hebben zij het daarna geforceerd. Terwijl de een het deksel stuksloeg, stond de ander op den uitkijk. De jongelieden, die naar zij verklaarden, een klein bedrag dachten buit te maken, ten einde kermis te kunnen vieren, hadden niet op zoo'n groote vondst gerekend. Zij gingen met dit groote bedrag naar den caféhouder H. in de Maasstraat, die het voor hen in bewaring nam. De dieven hebben van dit bedrag slechts 350 gulden gehad, die door hen te Brussel en el ders zijn verteerd. Naar aanleiding van deze verklaringen en mede wegens het feit, dat reeds Vrijdag een bedrag van 3300 gulden in een schuur nabij de woning van den caféhouder H. werd ge vonden, ging de politie Zondag over tot de arrestatie van H. In diens woning werd de rest van het geld aangetroffen en in een groote kist naar het politiebureau vervoerd. H. heeft tijdens het verhoor, dat hem werd afgenomen, bekend, dat hij inderdaad het geld in bewaring heeft genomen. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC „Overal wil ik naar den eigenaar van deze kroon zoeken," besluit Thijs zijn verhaal. „Maar ik ben maar een doodgewoon ijsbeertje en heb dus niet veel macht. „Wilt gij mij behulpzaam zijn?" „Zeker, wil ik dat," zei de koning, „maar ik moet zeggen, dat ik het een rare geschiedenis vind, daar zit tooverij achter. Ik denk, dat ik er eerst een nachtje over ga slapen. Weet je wat? Blijf vannacht bij me logeeren, dan kunnen we morgen nog eens rustig bepraten wat ons te doen staat." Met dat voorstel is Thijs best tevreden! Logeeren bij een koning, dat komt nu niet zoo iederen dag voor en de vorst zal zeker een goede oplossing voor het raadsel weten te vinden. De koning belt om een knecht, die onmiddellijk verschijnt en Thijs yerzoekt maar te willen volgen Mersa Matruh voor de K. L. M, gesloten. Wijziging in de Indiëroute. Het Italiaansch-Ebhiopisch conflict brengt thans voor de K,L:M. ook gevolgen mede De Egyptische regeering heeft n.l. het vlie»J veld Mersa Matruh gesloten, zoodat de Indil- vliegtuigen op hun weg van Athene naar Cairo daar niet meer mogen landen. Getracht zal nu worden Solloem als tus- schenlandingsplaats te benutten. Dit plaatsje ligt ongeveer tweehonderd kilo. meter ten westen van Mersa Matruh bij Tripolis, doch nog juist op Egeyptisch ge- bied. Geregelde vliegdiensten doen het niet aan en omtrent den toestand van het vlieg veld aldaar is men momenteel nog niet ge heel op de hoogte. Dit zal nog worden onder zocht. Eenige jaren geleden, in de dagen van de vluchten van den heer van Lear Black is een K.L.M.-toestel er eenige malen ge land, doch toen was het veld niet meer dan een stukje woestijn. Of het sindsdien ver beterd is, is niet bekend. Mocht het niet mogelijk zijn daar te lan den, dan wordt het traject Athene—Cairo in één ruk gevlogen. Cairo ligt een vierhonderd K.M. verder dan Solloem, doch doordat in rechte lijn wordt gevlogen, wordt op dezen afstand belangrijk gewonnen. Niettemin zullen de piloten, omdat zij ver der moeten vliegen, meer benzine moeten meenemen, met het gevolg, date de overige lading wat zal moeten worden beperkt. Onverantwoordelijke rit. Zaterdagmiddag keerde na zijn beëediging een vliegenier met twee van zijn vrienden uit Soesterberg per auto terug. Alle drie waren onder den invloed van sterken drank en niet het minst de bestuurder. Ter hoogte van het sanatorium „Zonnegloren" reed de bestuurder op zoo onverantwoordelijke wijze, dat een aanrijding met een stilstaande groentekar niet meer voorkomen kon worden. De eige naar, de heer van Duren uit Soest, die op den wagen zat werd er afgeslingerd en bleef met een groote hoofdwonde op den weg liggen. De politie constateerde, dat alle drie heeren onder den invloed van sterken drank waren en wilde hen mee naar het bureau nemen, waartegen zij zioh heftig verzetten.. Eén wilde zelfs met de auto, welke totaal onberijdbaar was geworden wegrijden. Het verzet werd zoo erg, dat de politie ertoe moest overgaan om één hunner te boeien. Toen begrepen de an deren, dat het ernst was en gingen mee naar het politiebureau, waar zij voorloopig werden ingesloten. De toestand van den gewonde is redelijk wel. (A. N. P.) M DINSDAG 15 OCTOBER. HILVERSUM 1875 M. KRO-Uitzending. 4.005.10 HIRO. 8.00 en 10.00 Gramofoonpl.; 11.30 Godsd. halfuur; 12.15 Gramofoonpl. en orkestconcert 2.00 Vrouwenuur; 3.00 Knipcursus; 4.00 HIRO.; 5.10 Orkest concert, lezingen en gra- mofoonplaten; 8.00 Berichten; 8.05 Zang en piano; 10.00 Voordracht; 1.10 Populair con cert; 10.30 Berichten. Voordracht; 10,35 Po pulair concert; 11.15 Gramofoonplaten. HILVERSUM H 301 M. A VRO-Uitzen ding. 8.00 Gramofoonplaten; 9.00 Omroeporkest o.l.v. N. Treep; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gewijde muziek; 10.30 Vervolg Omroepor kest; 11.30 Orgelconcert Fr. Hasselaar, _m.m. van B. Lensky (viool); 12.80 Cantabilé or kest o.l.v. E. Beeckman; 2.00 De Hollandia- hree (accordeon), Mr. Ph. C. la Chapelle (voordracht) en B. Drukker (piano); 3.00 Knipcursus; 4.15 Gramofoonpl.; 4.30 Radio- kinderkoorzang o.l.v. J. Hamel; 5.00 Kinder halfuur; 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest 7.00 Kamermuziek door het Manhattan-strijk- kwartet; 7.30 Engelsche les, Fred Fry; 8.00 Berichten; 8.10 Optreden van Rud. Nelson's Revue ensemble; 8.40 Disco-nieuws; 9.20 Tweede deel van „De Strafzaak Mary Dugan" van Bayard Veiller, o.l.v. Kommer Kleyn; 10.00 Omroeporkest o.l.v. N. Treep m.m.v. M. Loevensohn (cello); 11.00 Berichten; 11.10 Grammofoonplaten; 11.15 De AVRO-Decibels o.l.v. Eddy Meenk. DROITWICH, 1500 M. 10.35 Morgenwijding 11.05 Causerie; 11.20 Orgelspel S. Torch; 11.50 Voor de scholen; 12.10 Gramofoonpl.; 12.35 Fr. Biffo's kwintet m.m.v. Ph. Saxe Wyndham (piano)1.20 Het Schotsche Studio-orkest mm.v. J. Robertson (zang); 2.20 Berichten; 2.25 Voor de scholen, 3.15 Gramofoonpl.; 3.55 Fransehe les; 4.20 Lezing; 4.40 M. Field-Hyde (sopraan) en het Kamermuziekensemble5.35 Het BBC-Dans- orkest o.l.v. H. Hall; 6.20 Berichten; 6.50 Or gelconcert C. H. Trevor; 7.10 Fransehe les; 7.50 Causerie; 8.20 „The Band Box", het BBC-Theater en het BBC-dansorkest; 9.20 Pianorecital C. Fernandez; 9.50 Berichten; 10.20 Causerie; 10.40 Het BBC-orkest o.l.v. Fr. Bridge, m.m.v. M. Moise (fluit); 11.35 De Grosvenor House Band o.l.v. S. Lipton. RADIO-PARIS 1648 M. 7.20 Gramofoonpl.; 12J35 Orkesteonceït o.l. van Krettly; 9.05 Zang o.l.v. Vorcet; 11.10 Dansmuziek- KALUNDBORG 1261 M 11.20 Concert uit „Angleterae"; 2.20 L, Preii's orkest; 5.05 Gramofoonplaten; 7.20 Lezing (met muzik. illustratie)8.10 Hoor spel; 8.25 Omroeporkest o.l.v. Gröndahl; 9.40 dito; 10.20 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert; 11.20 Uit Leipzig: Om roeporkest, EmDe-orkest en koor o.lv. Weber; 1.35 Gramofoonpl.; 3.30 Zang en piano; 4.20 Uit Koningsbergen: Omroepkleinorkest en E. Börschel en zijn orkest; 7.30 Omroepklein orkest, koor en solisten. ROME 421 AL 8.10 Gevar. programma; 9.20 Kamermuziek door het Romeinsch kwartet. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonpl.; 12.50 Salonorkest o.l. van Dejoncker; 1.507.35 Gramofoonpl.; 8.20 Omroeporkest o.l.v. Gason; 10.30 Gramofoon platen. BRUSSEL, 484 M. 12.205.20 Gramofoonplaten; 5.35 Salon orkest o.l.v. Dejoncker; 6.20 Zang; 7.05 Vo- caal concert; 8.20 Gramofoonplaten; 8.35 Svmphonieconcert o.l.v. l. de Vocht en Ra dio toon eel; 10 30 Populair concert. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Blaasconcert (gr.pl.); 9.20 Berichten; 9.50 Koorconcert; 10.05 Weerbericht; 10.20 Trioconcert.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2