VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: De match Euwe—Aljechin om het wereldkampioenschap. Schip verm. aankomst Alkmaar Alcinons Agamemnon Aurora Berenice Boskoop Beijerland Baarn Boschfontein Bodegraven Chr. Huygens Cordillera Clytonex C. F. Liljevalch Crijnssen Elmpark Essen Eemland Elie Freiburg. Galvan Giaurhyd Hamm Heemskerk Hermes (Ned.) Hercules Hébé (Ned.) Harpalyce Ham dale Jevington Court J. v. Oldenbarneveldt Kurmark Krosfonn Kylefirth Maria Victoria Melampus Maaskerk Meliskerk Menes Norden Orpheus Orestes Penhilel Poseidon Phrontis Poelau Roebiah Palatia Phobos Poelau Tello Perseus Poelau Laut Serooskerk Salabangka Springfontein Senta Sonthgate Salland Ta at Tabinta Triton Toratre Telamon Venus Vesta Waterland Winsum Zaanland Züiderkerk Chili Batavia Alexandrië Midd. Zee Gdynia Hamburg New Castle Chili Z. Afrika Chili Batavia Puerto Barrios Batavia Lulea (v. IJm.) West Indië West-Afrika Ned. Indië Buenos Ayres Onega Ned.-Indië. Diamante Swansea Ned.-Indië. Zuid Afrika Alexandrië Bourgas Gdynia Rosario Beumos Aires Buenos-Aires Batavia Ned. Indië Port Arthur Port Talbot Sfax Batavia West Afrika Zuid Afrika Nederl. Indië Curacao Hamburg Hamburg Archangel Patras Batavia Batavia West Indië Curacao Hamburg Stettin Batavia Japan Batavia Z. Afrika Archangel Rosario Buenos Aire3 Kramfors Ned. Indië Alexandrië Danzig Izmir Ned. Indië Midd. Zee Hamburg Hamburg Archangel Béunos Aires Japan 28 Oct. 27 Oct. 16 Oct. 5 Nov. 1 Nov. 16 Oct. 29 Oct. 11 Nov. 4 Nov. 22 Oct. 10 Nov. heden 8 Nov. 25 Oct. 20 Oct. 24 Oct. 25 Oct. heden 22 Oct. 7 Nov. 22 Nov. 28 Oct. 18 Oct. 23 Oct. 27 Oct. 19 Oct, 21 Oct. 23 Oct. 16 Nov. 16 Oct. 22 Oct. heden 10 Dec. 9 Nov. 20 Oct. 23 Oct. Laatste bericht 15 Oct, van Liverpool. 15 Oct. van Port Said. 10 Oct. te Candra. 12 Oct. van Gibraltar in lading, in lading. 16 Oct. vertrokken. 16 Oct. van Cristobal. 18 Oct. te Rotterdam. 7 Oct. van Talcahuano. 16 Oct. van Colombo. 17 Oct. van Curasao, in lading. 10 Oct. vertrokken. 15 Oct. van Barbados. 12 Oct. te Havre. 15 Oct, van Perim. 16 Oct. van Bahia. 12 Oct. vertrokken. 14 Oct. van Ouessant. 9 Oct. van Montevideo. 15 Oct. vertrokken. 14 Oct. van Gibraltar. 15 Oct. van Gibraltar. 15 Oct. van Stamboul. 16 Oct. van Izmir. 17 Oct. van Kopenhagen, in lading. in lading. 3 Oct. vertrokken, in lading. 15 Oct. te Marseille. 18 Oct. te Liverpool. 12 Oct. vertrokken. 16 Oct. van Gibraltar. 10 Oct. van Belawan. 17 Oct. van Ouessant. 15 Oct. te Zanzibar. 12 Oct. van Batavia. 7 Oct. vertrokken. 17 Oct. vertrokken, in lading. in lading. 16 Oct. te Catania, in lading. 16 Oct. van Perim. 9 Oct, van Trinidad. 6 Oct. vertrokken. 17 Oct. te Bremen, in lading. 15 Oct. van Singapore. 17 Oct. te Genua. 13 Oct. te Barcelona. 18 Oct. te Rotterdam. 13 Oct, vertrokken. 10 Oct. van Buenos Aires. 18 Oct. vertrokken. 9 Oct. vertrokken. 13 Oct. van Gibraltar 16 Oct. van Gibraltar. 12 Oct vertrokken. 16 Oct. vertrokken. 16 Oct. van Macassar. 15 Oct. van Fiume. in lading. vertrekt 19 Oct. 17 Oct. van Tromsö 16 Oct. van Ouessant. 15 Oct. van Hongkong. Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE UMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Nederl. m.s. Ransdorp Hoboken zwavelzuur UMUIDEN De M. I. C. A. Nn~ wm Voor tal van winkels in IJmuiuen en IJmui- den-Oost wappert een bescheiden vlaggetje. Voor vele winkelramen hangt een raambiljet, waarop in rood en wit is geteekend een blazoen, met het opschrift: M I C A 14 t/m. 26 Oct. '35. Onthoudt de leus: de Middenstand biedt keus! Na het stukje, dat de heer H. Homburg, voorzitter van de Middenstands-Centrale al hier voor ons schreef, behoeven we omtrent het doel van deze bijzondere reclame-cam pagne weinig meer te zeggen. Alleen nog dit: Er is aan deze reclame campagne een bijzondere attractie voor de koopers verbonden. Voor elk besteed bedrag van 50 ets. wordt een puzzlestukje verstrekt. Twaalf van deze stukjes vormen te zamen een rebus. Voor het opplakken der 12 puzzle- stukjes worden gratis formulieren verstrekt door de aan de campagne deelnemende zaken. Op dit formulier dient nog een slagzin ge schreven te worden, betrekking hebbende op de, middenstandszaken. Deze formulieren kun nen worden ingeleverd bij de bestuursleden der deelnemende middenstands-organisaties. Indien men gelijke puzzlestukjes ontvangt, be staat er gelegenheid te ruilen. Vele groote prijzen zijn er beschikbaar, o.a. een landhuis, een auto, een slaapkamer-ameu blement, motorrijwiel, salonvleugel, tal van waardebons van f 2.50 tot f 100 enz. Hier is dus weer een gelegenheid voor het koopend publiek, om een extra'tje te verdienen Verdienen, inderdaad want er moet iets ge daan worden. Dit „iets" is echter niets anders dan wat puzzlewerk en dat Ls per saldo toch niet meer dan een tijdpasseering voor de lange avonden. Men profiteere dus. En allemaal aan het puzzlen. Wat de M. I. C. A. bedoelt te zijn. Reeds op onderscheidene wijzen is de aan dacht gevestigd geworden op het woord „M.I.C.A." als afkorting van Middenstands- Campagne. Voorzoover mij bekend is dit de eerste maal dat door de Middenstands-bonden t.w. de R.K. organisatie „de Hanze" de Ver. van den Chr. Middenstand en de Kon. Nederl. Middenstandsbond een dergelijke reclame campagne gehouden wordt. En indien men na afloop van den gestelden termijn, d.i, 26 October a.s., mag constateeren dat de campagne geslaagd is, zal het zeker ook niet de laatste maal zijn dat tot een der gelijke compagne besloten zal worden. De huidige crisis, welke gepaard gaat met een sterk verlaagd levenspeil op zulk een wijze als er sinds een groot aantal jaren niet gekend is, tastte ook in zeer sterke mate het bestaan der middenstanders aan. En in den harden strijd welke ook op dit terrein gestreden moest worden, is als wapen van verweer de organisatie mede als middel aangegrepen die tot behoud van den enke ling kan dienen. Nog zijn wij niet waar wij uiteindelijk hopen te komen, maar door eendrachtig samengaan is nog veel te bereiken tot verbetering van dezen stand en waarbij het dienend karakter steeds duidelijk naar voren komt, in het be lang van den consument. De handeldrijvende middenstander is van een taai geslacht en het „bij de pakken neer zitten" behoort niet tot zijn levensregel. Het noodige aanpassingsvermogen in ver band met de veranderde toestanden zal ook hij blijken te bezitten. Vanzelfsprekend is de steun van het koopend publiek hierbij onontbeerlijk. Gelukkig mag geconstateerd worden, dat men vrij algemeen van de diensten van den handeldrijvenden middenstand gebruik wenscht te maken. V RIJDAG 18 O C T. 1935 Opbrengst loodsgelden In den afgeloopen maand bedroeg de op brengst. der loodsgelden f 223.326 tegen f227.745 in dezelfde maand van het vorig jaar. Vanaf 1 Januari bedroeg die opbrengst resp f 2.20 millioen en f 2.73 millioen. Aan den grond. Het van Chili naar Amsterdam bestemde stoomschip Baarn heeft -in de haven van Bonaventura aan den grond gezeten doch is zonder hulp weer onbeschadigd vlot gekomen. Het schip heeft een bewijs van zeewaardig heid gekregen en de reis voortgezet. SANTPOORT. VERANDERDE BUSLICHTINGEN. In verband met den bij de Spoorwegen in- gevoerden winterdienst zijn de laatste bus lichtingen vervroegd. Onlangs werd op de ledenvergadering van „Santpoort's Bloei" reeds geklaagd over het feit, dat de laatste buslichtingen naar klagers oordeel te vroeg plaats vonden. Dit is er nu niet beter op ge worden. Zou het niet mogelijk zijn, dat hier ter plaatse, evenals te Driehuis-Westerveld nog een buslichting plaats vond, die aansluiting gaf op den nachtposttreinen? R. C. BREDERODE. Behalve de overwinning van het le, mocht ook het 3e elftal zijn eerste overwinning boe ken, terwei 't 2e in Heemstede gelijkspeelde. Zaterdag komen de adspiranten, die hun laatsten wedstrijd met een 10-0 overwinning eindigden, weer in het veld. Zondag ontmoet heb le elftal op eigen terrein een sterken, doch prettigen tegenstander, n.l. Beverwijk 2, waartegen meermalen vriendschappelijke wedstrijden werden gespeeld. •Het programma luidt voor Zondag: Brederode 1Beverwijk 2 11.30 uur. Spaarnestad—Brederode 2 10 uur. Haarlem 9Brederode 3 10 uu. Zaterdag 3 uur: Brederode adsp.Stormvogels ads Prov. Ziekenhuis „Duinenbosch". Aantal mannelijke verpleegden aanzienlijk verminderd. Wij ontvingen het verslag betreffende het Prov. Ziekenhuis „Duinenbosch" te Bakkum (NU.) over 1934, waaraan wij het volgende ontleenen. Terwijl in 1933 53 mannen en 48 vrouwen werden opgenomen, waren deze getallen voor 1934 onderscheidenlijk 15 en 46. Ook in den versterkten aandrang der familie tot ontslag weerspiegelde zich ongetwijfeld in een deel der gevallen de economische toestand der sa menleving. De onvoldoende bezetting had een ongunstigen invloed op de uitkomst der ex ploitatie. Ruim 200 patiënten werden in de gelegen heid gesteld, per autobus, auto en rijwiel tochten te maken naar andere gedeelten van het land. Deze tochten zijn voor velen de ge beurtenis van het jaar. In het begin van 1934 is begonnen met rhyt- mische oefeningen voor vrouwen; aan deze oefeningen, die in drie groepen worden gege ven, nemen pl m. 60 .patiënten deel. Tegen het einde van jaar 'werd gyninastiekondemcht voor mannen ingevoerd, dat door 40 a 50 ver pleegden (in 4 groepen) wordt gevolgd. Door de voetbalclub wordt wekelijks een middag gespeeld. Herinnerd wordt aan het 25 jarig bestaan van „Duinenbosch" op 25 Mei 1934 De exploitatiekosten werden in het verslag jaar belangrijk bein vloed door de volgende i omstandigheden. Eenerzijds werden zoowel de 1 pensioen- als de salarislasten verlicht door invoering der storting voor pensioensbijdrage en de wijziging in de salarisregeling, met welke wijziging de sedert 1 Januari 1933 van toepassing zijnde tijdelijke salariskorting van 6 pet. (met vrijstelling van de eerste f 1000) verviel. Anderzijds was er een aanzienlijke terug gang in de ontvangen verpleeggelden, terwijl ook dcflr vermindering van het aantal inwo nende leden van het persoeel de ontvangsten wegens inwoning terugliepen. Het voordeelig verschil in exploitatie-kosten in vergelijking met 1933 kan in groote trek ken als volgt worden aangegeven: Minder pensioen- en salarislasten ongeveer f 69000. Af: Lager bedrag aan verpleeggelden pl.m. f 20500. Lager bedrag aan in houding voor kost, en inwoning pl.m. 10.000.— H. HOMBURG, raadslid van Velsen. Door keus, sorteering, bediening en persoon lijk contact zorge men de cliëntèle aan de zaak te binden en te behouden, zonder hierbij een eenzijdig belang, voor te staan. Dit te toonen en op den voorgrond te stellen is doel en streven der organisaties, welke de „MICA" inluiden. Mogen zij hierbij door het koopend publiek in deze dagen niet worden teleurgesteld. Koopt bij den middenstand! Het is een nationaal belang. H. HOMBURG, Voorz. Middenstands-Centrale. Aanvoer zwavelzuur. Het Nederlandsche motorschip Ransdorp is hier van Hoboken aangekomen met een lading zwavelzuur, welke in de Hoogovenshaven ge lost wordt. 30600.— Blijft een voordeelig verschil van ongeveer f 38500. met het vorige jaar, welk getal nagenoeg overeenkomt met de lagere bijdrage van de Provincie voor 1934, zijnde ongeveer f 38000 lager dan voor 1933. De verpleegprijs pfr patiënt per jaar daalde dienovereenkomstig van f 1235.56 in 1933 tot f 1200.76 in 1934. Bij voltallige bezetting, zoo als deze vrijwel voorkwam in vorige jaren, zou een aanzienlijk gunstiger cijfer zijn ver kregen. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 18 OCTOBER Bioscoop de Pont: „Sorrell en Zoon" en „Bruidegom in Duplo". 8 uur. ZATERDAG 19 OCTOBER Bioscoop de Pont: „Sorrell en Zoon" en „Bruidegom in Duplo". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 18 OCTOBER Schouwburg Jansweg: Ensemble De Boer van Rijk: ,,'n Gewaagd Experiment". 8.15 uur. Gem. Concertgebouw: Herdenkingsavond mgr. Aengenent door de R.K. Oratoriumver- eeniging. 8 uur. Luxor Sound Theater: „Herwonnen geluk" (Age of indiscretion). Doorloopende voorstel ling van 7 uur tot 11.30 uur. Palace Cinema Variété: De Kribbebijter met Cor Ruys en Louis de Bree. Op het tooneel: Koos en Polly Speenhof f Jr. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Lente in Parijs2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Een ster valt van den hemel" met Josef Schmidt. Op het tooneel 4 Bragaars. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 19 OCTOEER Stadsschouwburg: Fritz Hirsch operette „Die Czardas Fürstin. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. SCHAKEN De zevende partij te Utrecht afgebroken in ongunstigen stand voor Euwe De zevende zet van Aljechin een verrassing. In het Gebouw van Kunsten en Weten schappen te Utrecht is Donderdagavond onder groote belangstelling de zevende partij van de match Euwe,—Aljechin om het wereldkam pioenschap schaken begonnen. Te ruim zes uur verrichtte de Burgemeester van Utrecht, mr. dr. G. A. W. ter Pelkwyk, de officieele opening. In zijn rede wees de bur gemeester op de groote belangstelling, die er ook 'te Utrecht heersctot voor deze match. Maar niet alleen toonen de ouderen hun in teresse, ook de jeugd en speciaal de Utrecht- sche volgt met geestdrift en spanning de par tijen. Spr. wees in dit verband ook op de onlangs opgerichte stichting, welke tot doel heeft het schaken onder de schooljeugd te Utrecht te bevorderen. Hij dankte dr. Euwe voor den steun, dien de Nederlandsche kam pioen geeft aan de propaganda voor het scha ken ondier de jeugd. Een jongen en een meisje boden vervolgens namens de Utrechtsohe schooljeugd aan Alje chin en Euwe bloemen aan in de stedelijke kleunen. Nog-voerde de voorzitter van de schaakclub „Utrecht" het woord, die o.m. constateerde, dat Euwe te Utrecht nog nooit een partij heeft verloren. Hij hoopte, dat deze goede! traditie zou worden voortgezet. Mr. M. Levenbach, voorzitter van het Euwe- Aljechincomité, dankte alle sprekers voor hun woorden en in het bijzonder den burgemees ter voor zijn vriendelijke bereidwilligheid, deze partij te willen openen. Hij verzocht den bur gemeester den openingszet op advies van Aljechin dan altijd te willen doen. De zevende partij verliep als volgt: Wit: Dr. A. Aljechin. Zwart: Dr. M. Euwe. Fransche verdediging. 1. e2e4 e7e6 2. d2d4 d7d5 3. Pbl—c3 Lf8b4 4. Pgl—e2 d5xe4 5. a 2a3 Lb4xe7 6. Pc3xe4 Pb8c6 In de beroemde partij Lasker—Capablanca te Moskou geschiedde Pg8f6. De tekstzet werd door dr. Tartakower als verbetering voor Zwart aanbevolen. De bedoeling is het paard op e2 vast te houden of den minder gunstigen zet Lele3 uit te lokken. 7. g2g4 Verrassende zet. g2g4. Een verrassende zet van Aljechin. Reeds vóór de partij deelde de wereldkampioen ons mede op dezen avond een bijzonderen strijd te zullen leveren en vertelde, dat de zevende zet van hem een verrassing zou zijn. In de tweede partij speelde Wit hier Lele3 en kwam later, toen Euwe een tempo weggaf, in het voordeel. Het strategische van Wit is om den Looper naar g2 te ontwikkelen en bo vendien met g4g5 een paard op f6 te kun nen verdrijven. 7. b7b6 Dr. Lasker meende, dat hier e6e5 sterk in aanmerking kwam. Maar dit was juist de variant, dien Aljechin geanalyseerd had. Na e6e5 was hij van plan een pion te offeren en als volgt te spelen: 7.e6e5. 8. d4d>5, Pc6d49. Pe2xd4, Dd8xd5; 10. Ddl—f3, Dd5xf4; 11. c2—c3, Dd4—d7; 12. Lflc4! en nu moet Zwart waarschijnlijk f7f6 spelen. En Wit heeft een sterken aanval. Dr. Lasker, die niet stellig hiervan over tuigd was, analyseerde, als volgt: 12. Pg8f6, maar met g4—-g5 wordt het zeer ge compliceerd. Het zou zeer zeker belangwekkend zijn na afloop dezer partij een zorgvuldig onderzoek in te stellen ten einde te weten te komen of het pionoffer inderdaad correct was. Flohr zei echter, dat Zwart in plaats van 10. Dxd4 beter met pion e5 nemen kan, waarna Zwart goed spel behoudt. 8. Lfl—g2 Lc8b7 9. c2c3 Ontlast het paard van de dekking op d4. 9.Pg8—f6 10. Pe2g3 0—0 11. g4g5 Pf6xe4 12. Pg3xe4 Kg8h8 Zwart bereidt zich op verdediging tegen een Koningsaanval voor. 13. Ddl—h5 Dd8e8 Op dit moment had Euwe 1 uur, Aljechin 30 minuten bedenktijd gebruikt! 14. Pe4—f6 De tweede verrassing in deze partij. 14 .Le7xf6 Zwart moest het paard nemen, maar ko-n dit op twee manieren doen. Op het stukoffer in te gaan zou direct fataal zijn. Neemt Zwart niet met den Looper, dan be houdt Wit bij gelijk materiaal een onweer- staanbaren aanval. 15. g5xf6 g7xf6 16. Dh5h4 De7d8 Op d8 staat de Dame beter beschermd dan op e7. 17. Lel—f4 e6e5 Volgens dr. Lasker was f6f5 meer in over eenstemming met de positie. Ook Flohr keur de dezen zet af, maar meende echter, dat de stelling reeds moeilijk was. 18. Lf4g'3 Niet Lg2e4, f6—f5; Lf4—g5, f7—f6; Le4xf5; Dd8e7 en Zwart kan zich verde digen. 18 .f6—f5 Vrijwel gedwongena Op exd4 volgt 0—0—0. 19. d4xe5 Wit heeft zijn pion teruggewonnen en staat overwegend. 19.Tf8—g8 Dxh4 gevolgd door Pxe5 ging niet wegens Lf6 (schaak) en Zwart verliest een stuk. Ook f7f6 kwam in aanmerking. 20. Lg2—f3 Dd8d3 Listig gespeeld. 21. Lf3—e2 Wit loopt niet in de val. Met Lxc6, Lxc6; Df6 -f en Dxc6 zou Wit een stuk gewonnen hebben. Maar Zwart neemt op Lxc6 den Looper niet terug, doch speelt Lb7a6 en Zwart wint. 21 .Dd3e4 22. Dh4xe4 f5xe4 Hiermede heeft Zwart den aanval afgeslagen, maar de Witte stelling verdient toch de voor keur. Aljechin meende, dat Euwe beter had ge daan, in plaats van op deze ruil in te gaan, 21.Dd3c2 te spelen, met onbereken bare complicaties. 23. Lg3h4 h7h6 24. 0—0—0— Ta8e8 25. Lh4—f6 Kh8—h7 26. f2—f4 Zeer verrassend. Op e4xf3 kan Wit op zijn minst de kwaliteit winnen met Ld3 4-, 26.e4xf3 e.p. 27. Le2xf3 Dit is sterker dan de kwaliteit te winnen met Ld3. Zwart zou met zijn pion op f3 goede compensatie voor de kwaliteit hebben Nu moet Zwart een pion geven. 27 .Pc6a5 28. Lf3xb7 Pa5xb7 29. Tdl—d7 Pb7c5 30. Td7xf7 Kh7g6 31. Tf7xc7 Pc 5d3 Zwart speelt een verloren spel. Kg6f5 Pd3xe5 Kf5e4 Pe5c4 Ke4e3 Ke3—f3 Tg8xe8 Pc4e3 32. 33. 34. 35. 36. 37. 38. 39. Kcl—bl Thl—dl Tdl—fl Tc7xa7 Ta7d7 Tfl—el Telxe8 Td7d4 Op b6b5 zou Td5 gevolgd zijn. 40. Td4h4 Pe3—f5 Wit gaf hier zijn zet af. t-x J Nabeschouwing. De zevende partij was buitengewoon span- nend. Wederom een Fransche partij, identiek met de tweede tot den zevenden zet. Aljechin bracht met den zevenden zet een nieuwtje dat er oogenschijnlijk zeer gewaagd uitzag, maar later bleek, dat deze zet hem goede aanvals- kansen verschafte. Het publiek en de aanwe zige meesters ook Lasker was mee naar Utrecht gekomen volgden de partij met zeer veel belangstelling; vooral was aller aandacht gespannen, toen Aljechin vroegtijdig een stuk offer aanbood. Het spreekt vanzelf, dat er le ven in de combinatie was en menig verras send en pikant idee werd rijp. Het gelukte Euwe weliswaar, den aanval van Wit af te slaan, maar dit geschiedde ten koste van een voor hem ongunstig eindspel. De twee loopers van Aljechin werden zóó drei gend, dat Euwe spoedig twee pionnen geven moest om een der loopers te ruilen. Toen de partij den veertigsten zet bereikt had, bleek Aljechin over twee pionnen meer te beschikken; hier werd de stelling afgebro ken. Het eindspel is vrij hopeloos voor Euwe en het is de vraag of hij verder zal spelen na nader inzicht. Eerst heden Vrijdag zou bekend worden Ge maakt, of Euwe de partij nog zal voortzetten of niet. Indien het wel het geval mocht zijn, dan is dit vanavond 7 uur, wederom in ge bouw Kunsten en Wetenschappen te Utrecht. 2/ millioen voor den tuinbouw. Als steun voor bepaalde gewassen. In de Staatscourant van Woensdag avond (no. 202) is opgenomen de cri- sissteunbeschikking 1935 (fruit en warmoezerij gewassen XI). Blijkens deze beschikking zal uit het Land bouwcrisisfonds steun verleend worden aan de erkende telers van gewassen van den tuinbouw voor bepaalde pro ducten tot een totaal bedrag van ten hoogste f 2.500.000. De steun wordt verleend over de hoeveel heden van de hierna vermelde producten, welke in het achter elk product vermelde tijd vak van het jaar 1935 door de erkende telers van die producten over een erkende veiling zijn verhandeld, tot de daarbij vermelde be dragen per eenheid: Tomaten1 Jan.30 Juni Kaskomkommers Platglaskomkommers Gele kool Deensche witte kool Augurken A. en B. Augurken C. en D. —30 —30 1 1 —31 Aug. —31 f 4. 2.f 2.t 0.60® 0.60* 4.-® Sla18 Mrt.—15 Apr. 0.50* per 100 kg.; f per 100 st. ARROND. RECHTBANK. AUTO WEGGENOMEN EN BENZINE GESTOLEN. Een auto in IJmuiden is des nachts uit een garage gehaald, waarna een viertal er een toertje mee door het land is gaan maken. In Alphen a.d. Rijn gekomen is op clan destiene wijze benzine uit een pomp gehaald, hetgeen door twee passagiers is gedaan. De derde passagier kwam als getuige voor. De verdachten waren wegens diefstal geen onbekenden. Tegen de beide meerijders, die benzine stalen, werd 6 maanden geëischt met aftrek. De verdedigers waren mrs. J. A. P. C. ten Bokkel en L. G. van Dam. Tegen den man, die chauffeerde en geacht werd te zijn de aanstichter van de zaak, werd 1 jaar gevangenisstraf met aftrek geëischt. De verdediger van dezen verdachte was mr. L. G. van Dam. die een rapport voorlas waaruit de overdreven hartstocht voor het autorijden bleek. Eien deskundige noemde in dit rapport den verdachte verminderd toerekeningsvatbaar. Hij vroeg andere maatregelen dan gevan genisstraf en in ieder geval clementie. Dr. ir. Ringers gaat heen. Als directeur-generaal van den Waterstaat. DEN HAAG. 17 October. (A.N.P.) Naar wij vernemen heeft de directeur-generaal van den rijkswaterstaat dr. ir. Ringers tegen 1 December ontslag uit zijn functie verzocht. De heer Ringers is benoemd tot lid van den raad van beheer der Nederlandsch-Indiscn spoorwegmaatschappij

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 10