De Oostenrijksche regeering gereorganiseerd. arrond. rechtbank. THIJS IJS EN DE KONINGSKROON Radio-Programma y R IJ D A "G IS CT0EE1?' 1935 BUITENLAND. Vier ministers, waaronder Fey, keeren niet meer terug. Positie van Starhemberg versterkt, Gistermiddag is de Oostenrijksche ministerraad bijeengekomen teneinde een reorganisatie van het kabinet te bespreken. Al spoedig werd bekend dat een aantal ministers vervangen zou worden, waaronder minister Fey, die dezen dag juist gehuldigd werd door de Weensche Heimwehr wegens zijn driejarig landsleider- en minis terschap. Vermoedelijk op grond van de vrees, dat door deze veranderingen en vooral in verband met het uittre den van minister Fey, mogelijk on lusten in Weenen zouden kunnen uit breken, werden des middags Iaat de openbare gebouwen onder krachtige bewaking gesteld. In het kabinet-Schuschnigg be stond reeds eenigen tijd meeningsvér- schil over de buitenlandsche politiek. Fey was voorstander van een regee- ringsbeleid, dat minder afhankelijk van Italië zou zijn en op dit punt ge raakt hij in conflict met den bonds kanselier en prins Starhemberg. Men kan aannemen, dat dit geschilpunt de voornaamste reden van Fey's heen gaan geweest is. Later volgde naar het A.N.P. meldt de volgende officieele mededeeling: „Bondskanselier dr. Schuschnigg heeft he denmiddag den bondspresident, Miklas, een voorstel gedaan allen leden van zijn regee ring volgens artikel 82 van de grondwet van 1934 ontslag te verleenen. Tegelijkertijd bood de bondskanselier den bondspresident vol gens artikel 86 van de grondwet van 1934 zijn ontslag aan. Majoor Fey, die uit de Oostenrijksche regeering verdwenen is. De bondspresident gaf gevolg aan het voorstel met betrekking tot het ontslag der regeeringsleden, maar nam geen acte van het verzoek van den bondskanselier om ont heffing uit zijn functie. Hij verzocht bonds kanselier dr. Schuschnigg hem zonder ver wijl voorstellen te doen betreffende de nieu we samenstelling van de regeering. Bondskanselier dr. Schuschnigg heeft deze opdracht ten uitvoer gelegd en zijn voorstel len ingediend, die door door den bondspre sident werden goedgekeurd. Dientengevolge zal in het kabinet bonds kanselier dr. Schuschnigg de portefeuilles der bondskanselarij, van het ministerie van landsverdediging en van onderwijs op zich nemen. Bovendien werden door den bonds kanselier de volgende persoonlijkheden be noemd tot leden der bondsregeering op voor stel van den bondskanselier volgens artikel 82 van de grondwet van 1934: Ernst Ruediger Starhemberg, vi- ce-kanselier. Egon Berger-Waldenegg, minister van buitenlandsche zaken. Eduard Baar-Barenfels, minister voor zakelijke leiding der aangele genheden van binnenlandsch be stuur en veiligheidswezen. Prof. Dr. Bsbr-etsberger, minister voor sociaal beheer. Staatsraad dr. Ludwig Draxler, minister van financiën. Fritz Stockinger, minister van handel en vereker. Procureur-gen era al dr. Robert Winterstein, minister van justitie. Ir. Ludwig Strobl, minister van land- en boschbouw. Dr. Karl Büresch, minister zonder portefeuille, In de regeering keeren dus niet meer te rug: majoor Fey, minister van binnenland- sc'he zaken, Neustadter-Stürmer, sociale za ken, Reither, landbouw, Hammerstein Equard veiligheid en de staatssecretaris van justitie Karwinsky. Succes voor de Burger wacht. Men acht bij de regeeringsconstructie van beteekenis het succes van de Burgerwacht, aangezien alle nieuwe ministers, met uit zondering van den procureur-generaal, Dr. Winterstein, als Heimwehrmannen kunnen worden beschouwd. De nieuwe minister van financiën, dr. Draxler, geldt voor een directen vertrouwens man van prins Starhemberg. Zijn kanselarij behartigt ook de belangen van het huis Habsburg bij de onderhandelingen over het vermogen der Habsburgers met den staat. De nieuwe minister van Landbouw. Ing. Strobl was een vriend van den vermoorden bondskanselier. Dr. Dollfuss. Hoewel hij geen burgerwachter is. zou hij toch met de Burgerwacht symoathiseeren. Hetzelfde geldt voor prof. Debretsberger. De nieuwe minister van Binnenlandsche Zaken, v. Baar-Barenfels, is een getrouw aan hanger van Starhemberg. De nieuwe minis ter van Justitie, Dr. Winterstein is de per- soonlijke vertrouwensman van Dr. Schusch nigg. De persoonlijke positie van bondskanselier Schuschnigg blijft door de kabinetsrecon structie onaangetast, veeleer gelooft men in sommige kringen zelfs, dat zijn positie ver sterkt is.-Alle richtingen, die niet onvoor waardelijk achter Schuschnigg en Starhem berg staan, zijn niet in het kabinet verte genwoordigd. Het succes van de Burgerwacht meent men vooral duidelijk te kunnen opmaken uit de omstandigheid, dat het nieuwe weercorps „Vrijwillige-Militie - Oostenrijksche Heimat- schutz" zal heeten. Dr. Büresch zal belast worden met het be heer van alle economische aangelegenheden en met het voorzitterschap van economische ministerieele commissies. Voorts werden op voorstel van den bonds kanselier in overeenstemming met artikel 92 par. 1 van de grondwet van 1934 door den bondspresident benoemd tot staatssecretaris sen: afdeelingschef dr. Hans Pertner bij het ministerie van onderwijs; generaal der infan terie, Wilhelm Zehner, bij het departement voor landsverdediging; Theodor Znidario, tot dusverre leider van de metaalbewerkers organisatie bij het ministerie voor sociaal beheer voor de aangelegenheden van wette- lijken steun der arbeiders en bedienden en tenslotte zal een staatssecretaris voor de be handeling van aangelegenheden der boeren uit den boerenstand worden benoemd. De aangelegenheden van den staatscommis- saris voor buitengewone maatregelen ter be strijding van staats- en regeeringsvijandig streven in 't particuliere bedrijfsleven zijn zoo als reeds bekend is, met een wet van Septem ber j.l. geplaatst onder de leiding van den bondskanselier en minister van binnenland sche zaken. Zij zullen behandeld worden door minister Baar-Barenfels. De in de landen aangestelde economische commissarissen, die tot dusverre direct ressorteerden onder den staatssecretaris-generaal zullen onder de veiligheidsdirecteuren komen te staan. Reorganisatie der weer-organisaties. Tegelijkertijd is de samenstelling der weer- organisaties in den door den bondsleider van het Vaderlandsche Front en leider van het Wehrfront, Ernst Ruediger Starhemberg, in overeenstemming met bondskanselier dr. Schuschnigg reeds voor eenigen tijd aange- kondigden vorm, ten uitvoer gelegd. De nieuwe, gemeenschappelijke weer-organisatie draagt de naam „Vrijwillige militie Oosten rijksche Heimatschutz" en zal de eenige draag ster zijn van de vrijwillige afweerbeweging in Oostenrijk. Teneinde de doelmatige aan eensluiting en samensmelting van alle weer krachten van het volk mogelijk te maken, zal voor een nauw en voortdurend contact tus- schen weermacht en militie zorg gedragen worden. De bondskanselier en bondsminisler voor landsverdediging, dr. Schuschnigg, heeft den vice-kanSëlièr ên leider van het Weerfront Starhemberg, alle desbetreffende noodzake lijke volmachten verleend, welke noodig zijn om de doelmatige en wrijvinglooze samen werking van de weermacht en de vrijwillige militie te waarborgen Verder wordt tegelijkertijd ook de samen stelling van de in een arbeidsgemeenschap reeds samengevatte jeugdorganisaties in een „staatsjeugd" onder volkomen waarborging van bestaande rechten der afzonderlijke or ganisaties, in het bijzonder met het oog op de in het concordinaat overeengekomen grondbe ginselen uitgevoerd. De leden van de bondsregeering zijn gis terenavond door den bondspresident beëedigd. Reither is benoemd tot Landeshauptmann van Beneden-Oostenrijk. Fey heeft er in een order aan de af- deeling Weenen van de Heimatschutz op aan gedrongen, dat deze manschappen zich rustig moeten gedragen en de discipline moeten handhaven. Italië. Gerucht over de Brenner-grens tegengesproken. Men ontkent te Rome formeel, dat Italië aan Frankrijk zou hebben doen weten, dat het ingeval van oorlog niet meer in staat zou zijn de Brenner-grens te verdedigen, en Frankrijk zou hebben verzocht indien gevaar dreigt, militaire hulp te willen verleenen. (Reuter). Amerika. Wordt Mor gent hau gezant te Parijs? Volgens de „Agence économique et finan- cière is men in politieke kringen te New- York van oordeel, dat wellicht binnenkort zal worden overgegaan tot een versterking van Roosevelt's kabinet. Morgenthau, de huidige minister van Financiën, zou benoemd worden tot gezant te Parijs en vervangen worden door Kennedy, den voormaligen voorzitter der beurscommissie. Men gelooft, dat Morgenthau voor den post te Parijs gekozen is ten einde de mone taire politiek der regeering te steunen welke er naar zou streven tezamen met andere lan den te komen tot een stabilisatie. Veronder steld wordt, dat de officieuze besprekingen welke Morgenthau in Frankrijk heeft gevoerd ten doel hebben den grondslag te vinden voor een aceoord in zake stabilisatie, ij Neger-afgevaardigde keurt anti-Italiaansche agitatie af. Het eenige negerlid van het Congres, Mit chell (een democraat uit Illinois), heeft, naar Reuter uit Washington meldt, een waarschu wing gericht- tot zijn rasgenooten om in Amerika niet tegen de Italianen te demon- streeren wegens den oorlog in Abessynië. De monstraties, zooals deze zijn voorgekomen in New-York en Chicago, zeide hij, zijn onge- wenscht en doen mijn volk meer kwaad dan goed. Ik geloof niet. zoo vervolgde hij, dat wij de Italianen in dit land verantwoordelijk mogen stellen voor den oorlog in Abessynië niettemin veroordeel ik het optreden van Italië in Afrika. Mitchell voegde eraan toe, niet te gelooven dat het Amerikaansche volk neiging zou toonen aan een buitenlandschen oorlog deel te nemen. Vat margarine verduisterd. Een inwoner van Velsen werd beschuldigd, dat hij op 23 April een doos met margarine in ontvangst had genomen, die abusievelijk doo; een expediteur' bij hem in den winkel was bezorgd. Deze expediteur, als getuige gehoord, ver telde dat hij per vergissing twee doozen had bezorgd, hoewel het er één had moeten zijn. Verdachte ontkende. Hij zei dat hij slechts één pak had ontvangen en betaald. Eenige getuigen hielden echter vol, dat het twee pakken waren geweest. De Officier van Justitie kon de houding van dezen verdachte niet bewonderen. Hij had beter kunnen toegeven, want zijn ontkennen zal hem niet veel helpen. De getuigenverkla ringen zijn beslist en positief. Hij achtte het wettig en overtuigend bewijs geleverd. Wan neer de verdachte zoo verstandig was geweest te bekennen, dan had spreker misschien met het eischen van een geldboete en een voor waardelijke veroordeeling volstaan. Nu eischte hij twee maanden gevangenisstraf. Op de vraag van den President of verdachte op het standpunt bleef staan, van niets af te weten, antwoordde deze bevestigend. Dood door schuld, Een Hagenaar had zich te verantwoorden wegens overtreding van art. 307 Wetboek van Strafrecht: Verdachte werd beschuldigd, dat hij op 15 Maart van dit jaar te Haarlemmerliede zóó roekeloos met een auto had gereden, dat hij een aan den weg staanden motorwielrijder had omvergeworpen. Deze werd zóó ernstig aan het hoofd gewond, dat hij spoedig daarna over leed. Verdachte beweerde, dat hij verblind was door het licht van een hem tegemoet rijdende auto. Getuige Dr. J. P. L. Hulst, die als deskundige werd gehoord, zei dat de dood van het slacht offer aan grof geweld, veroorzaakt door boven genoemde aanrijding, was te wijten geweest. Getuige W. van Hulst, die eveneens als tech nisch deskundige werd gehoord, had een on derzoek naar de hoedanigheid van de aan- ■ijdende auto ingesteld. Remmen en stuur waren in orde. Een veldwachter van Haarlemmerliede ver klaarde, dat het zóó licht op den weg was, dat verdachte het motorrijwiel op zij van den weg had moeten zien staan. Een andere getuige had het motorrijwiel ook op 200 M. afstand bij maanlicht gezien. Hij kon niet begrijpen, dat verdachte het óók niet gezien heeft. Een dame, die naast verdachte in de auto had gezeten, verklaarde dat ook zij verblind was geweest door het licht van een tegenlig ger. Daardoor had zij niets op den weg kun nen zien. De deskundige W. van Hulst was ook van meening, dat de verdachte het motorrijwiel op den door de maan verlichten weg had moe ten zien staan. Verdachte zei, dat hij rechts van den weg reed met vol licht en met een snelheid van 60 a 65 K.M. De weg was droog. Hij rijdt al van zijn 16de jaar af en heeft nog nooit een ongeluk veroorzaakt. Het was altijd zijn ge- wöónte om zijn licht te dimmen, als hij andere auto's tegemoetreed. Hij bleef volhouden, niets van het motorrijwiel en dan berijder gezien te hebben. Als er maar een klein rood lichtje op het motorrijwiel had gezeten, dan had hij zelfs op 10 M. afstand kunnen reageeren. Hij merkte het pas, toen de botsing had plaats gehad. De Officier merkte op, dat verdachte, toen hij verblind werd door het tegemoet rij dende licht, had moeten stoppen. Twee getui gen, die vlak achter hem gereden hadden, hebben echter niets van de verblindende lich ten gezien. Als men echter niets op den weg kan zien, moet men niet doorrijden. Dat zou een groote fout zijn. Vele getuigen hebben het motorrijwiel bij het heldere maanlicht gezien. Verdachte heeft blijkbaar niet voldoende op gelet. En dat is óók roekeloos en onvoorzich- ;ig. Vermoedelijk heeft verdachte meer aan dacht aan de dame naast hem geschonken, dan aan den weg. Spreker eischte een hechte- nisstraf van zes weken, omdat hij het een heel ernstig feit noemde. Het heeft een jongenman het leven gekost. Verdachte verklaarde nog eens, niets gezien te hebben. Nog een tenlastelegging van dood door schuld. Vervolgens stond een ingezetene van Haar lem terecht, die beschuldigd werd, dat hij op Goeden Vrijdag, des avonds ongeveer half zeven, op den Haarlemmerweg ter hoogte van de Liedebrug een ernstig verkeersongeluk heeft veroorzaakt. Op genoemde plaats stond een auto geparkeerd, met den kop naar Half weg. Uit de richting Haarlem kwam een licht motorrijwiel, bestuurd door den 57-jarigen heer P. A. Sweerts uit de Kleine Houtstraat. Op hetzelfde oogenblik naderde verdachte per auto uit de richting Halfweg. Hij zou volgens de dagvaarding zóó roekeloos en onvoorzich tig gereden hebben, dat hij den motorwiel rijder, die plotseling van achter de stilstaan de auto te voorschijn was gekomen, heeft aan gereden, waardoor deze over laatstgenoemde auto heen op den berm van den weg geslingerd en op slag gedood werd. Getuige Dr. J. P. L. van Hulst gaf verslas van de sectie op het lijk in de Maria-Stich- ting. Hij had daarbij de verschillende wonden geconstateerd, die den dood ten gevolge heb ben gehad. Een gemeenteveldwachter van Haarlemmer liede verklaarde, dat hij aan den linkervoor- kant van de aanrijdende auto en ook op het asphalt ter plaatse bloedvlekken had gevon den. Deze auto stond volgens hem, met het rechterwiel ongeveer twee meter rechts van den keienrand van den weg. Getuige beweerde dat verdachte met een snelheid van ongeveer zestig K.M. had gereden. De bestuurder van de stilstaande auto, die als getuige gehoord werd, deelde mede dat hij het slachtoffer over zijn auto heen heeft zien vliegen. Zijn zenuwgestel was er zóó door ge schokt, dat hij dacht dat ook zijn laatste uur was geslagen, want het leek er op of de an dere auto recht op hem af kwam. Vóór de botsing had hij de aanrijdende auto niet ge zien. De verdediger, Mr. Bruch, vestigde de aan dacht der rechtbank op de onbetrouwbaarheid der verklaringen van twee getuigen, die nu anders spreken, dan zij tegen de politie en den rechter-commissaris hebben gedaan. Verdachte zei, dat hij veel last van het licht der laag staande zon had gehad. De zon stond in het verlengde van den weg. Ook toen hij de zonneklep van zijn auto had neerge laten en zijn hoed voorover had gezet, had hij nog last van de zon. Positief verklaarde hij, dat hij geheel rechts van den weg gereden had. President: „Bent u dus niet over de as van den weg geweest?" Verdachte: „Absoluut niet." President: „Bent u niet vlak vóór het on geluk door de een of andere omstandigheid naar links uitgeweken?" Verdachte: „Met den meesten ernst en met grooten nadruk verklaar ik, dat ik rechts van den weg heb gereden en er ben gebleven. Ik sta hier niet onder eede, anders zou ik dit met een gerust hart en uit volle overtuiging met een eed durven bevestigen. Ik heb ook, nadat ik normaal geremd had, dadelijk na de botsing mijn auto verlaten en die stond toen rechts van den weg. Wat er verder gebeurd is, weet ik niet, want iemand heeft mij bij mijn arm genomen en in zijn woning gebracht." President: „U rijdt al zes jaar met een auto?" Verdachte: „Ja, ik rijd er geregeld mee." De Officier mr. A. R. Andringa, die hierna zijn requisitoir aanving, begon het op te mer ken, eens van 'n deskundige gehoord te hebben, dat iemand, die boven de 60 jaar oud is, niet meer een auto moet besturen, omdat hij dan niet de kwaliteiten bezit, die van een goed chauffeur verwacht mogen worden. Zoo is het ook met dezen verdachte, die eveneens de zestig jaar gepasseerd is. Hij meent weliswaar dat hij in het auto-besturen een heele Piet is, maar uit de getuigenverklaringen is toch gebleken, dat hij groote verkeersfouten heeft gemaakt. Voor spreker staat het vast, dat ver dachte naar links is uitgeweken. Eén der ge tuigen heeft zelfs gedacht, dat verdachte met zijn wagen recht op hem af kwam. Verdachte moet, het kan niet anders, op de linkerhelft van den weg gereden hebben, vóórdat de bot sing plaats had. Eén getuige verklaarde zelfs positief gezien te hebben, dat verdachte links reed;: Het ongeluk heeft op de linkerhelft van den weg plaats gehad. Verdachte deed héél gevaarlijk, vooral in verband met zijn groote snelheid. Hij moet op het oogenblik van het ongeluk gesuft hebben, zoodat hij niet eens beseft heeft, op de linkerhelft van den weg te zijn geweest. Hij moet dus boven zijn kracht gereden hebben. Spreker zei, er vast van over tuigd te zijn, dat verdachte hoogst roekeloos en onvoorzichtig heeft gereden en dat wat hem ten laste is gelegd, wettig en overtuigend bewezen is. Wat de strafmaat be toeft noemde spr. deze in dit geval 'n moeilijk punt. „Ver dachte kan niet meer voldoen aan de eischen. die aan een goed chauffeur gesteld moeten worden. Ware hij in de kracht van zijn leven geweest, dan zou ik niet geaarzeld hebben een zware gevangenisstraf te eischen. Maar ik wil er rekening mee houden, dat deze verdachte een oud man is, die zichzelf overschat heeft. Af te keuren is het in hem, dat hij na den dag van het ongeluk het autorijden niet ge staakt heeft; hij heeft blijkbaar niet begre pen, dat hij daarmee moest ophouden." Spreker eischte, gebruik makende van het bepaalde in art. 23bis van het Wetboek van Strafrecht, een geldboete van f 5000, subsi diair vijftig dagen hechtenis, plus de ontzeg ging van het recht, een auto te besturen voor den tijd van één jaar. Mr. Bruch begon zijn pleidooi met een woord van teleurstelling over het begin van het requisitoir van den Officier, toen deze het odium van onbekwaamheid aan de autobe stuurders van boven de zestig jaar gaf. Een dergelijke argumentatie kon pleiter niet be wonderen. Hij verklaarde óók wel eens wat gelezen te hebben, namelijk dat een Officier van Justitie moet trachten objectief de ge ONZE DACEUJKSCHE KINDERVERTELLING Hier zie je den raadsheer behoedzaam door de gangen van het paleis sluipen. Denk niet, dat hij zijn vorst aan nieuwe macht wil helpen. Neen hoor, het is hem er om te doen, zichzelf te verrijken. Daartoe heeft de booze raadsheer een plan uitgedacht. Wat dat voor iets is, zul je gauw genoeg bemerken. Ja, ja, er spelen zich vreemde dingen af aan het hof van Hozomaan. tuigenverklaringen te beoordeelen en ze niPf te gebruiken, omdat ze in zijn systeem pass?* „Wat heeft men hier eigenlijk voor setnicr* gehad?" riep pleiter uit. „Ik heb mij aW vraagd of ik er, wanneer ik ze als getuigen décharge had willen laten dagvaarden nLp te voorschijn had durven komen. Ik kan da* ook niet begrijpen, dat de Officier op gtonH van déze getuigen-verklaringen zulk een zwaS straf heeft durven eischen en den verdacht een moreel brandmerk op het hoofd" druk! ken. Men moet, we onder-vinden het ook m~ weer, toch zoo uiterst voorzichtig zijn met hit waardeeren van de getuigenverklaringen Zou men iemand durven veroordeelen op ver klaringen van getuigen, die op drie verschil" lende tijdstippen iets anders hebben gezegd? Kan het niet zijn, dat de bestuurder van°dê stilstaande auto, die zijn rechts naast hem zittend zoontje op de forten aan den linker kant opmerkzaam maakte, onwillekeurig een beweging gemaakt heeft alsof hij zijn auto aan den linkerkant wilde verlaten, waardoor de motorwielrijder, die een aanrijding vreesde een te groote bocht naar links heeft gemaakt met het gevolg dat hij tegen de auto van ver dachte gebotst is? Dit strookt trouwens met de verklaring van dezen getuige, dat hij, alvo rens zijn auto te verlaten, eerst gekeken had of de weg wel veilig was. Dat behoefde hh toch niet te doen, als hij, zooals hij later be weerde, zijn wagen aan den rechterkant had willen verlaten, want die auto stond met de rechterwielen op het rijwielpad en daar was immers geen gevaar te duchten! Voor mij is het niet bewezen, dat de verdachte naar links is gegaan." Pleiter- die een woord van lof bracht aan den rechter-commissaris voor de rustige wijze waarop hij het onderzoek geleid heeft, sprak ten slotte het vertrouwen uit, dat de rechtbank alvorens het brandmerk op het voorhoofd van verdachte te drukken, dat hij door roekeloos heid en onvoorzichtigheid den dood van een medemensch op zijn geweten heeft, nauwlet tend de getuigenverklaringen zou bestudeeren want pleiter noemde dit bewijsmateriaal té zWak en te wrak. Verdachte wenschte aan dit pleidooi niets meer toe te voegen. De rechtbank zal in al deze zaken over veer tien dagen uitspi'aak doen. (Adv. Ingez. Med.) ZATERDAG 19 OCTOBER 1935. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-Uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. en orkestcon cert. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Sport. 3.00—4.00 Kinderuur. 4.15 Gram.pl. 5.30 Esperanto. 5.45 Schlagermuziek. 6.20 Lezingen en Gram.pl. 8.00 Berichten. 8,05 Reportage. 8.20 Gevar. programma (Om 10.30 Berichten). 11.15—12,00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. VARA-Uitzending. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor arb. i. d. continubedr.: Hetty Beek (declamatie), J. Jong (orgel), Coos en Polly Speenhoff (zang), en Gram.pl. 12.00 Trio Sam de Gorter. 12.45 Gram.pl. 1.15—1.45 Vervolg trio-concert. 2.00 „Hoe de toonkunst groeide". 2.20 Dubbel X, o.l.v. C. Steyn, m.m.v. B. v. Don gen (zang). 3.15 J. Brautigam: De haven van Rotterdam. 3.30 Gram.pl. 4.20 T. Gulden: De concurrentie-positie van Nederland. 4.40 Gram.pl. 5.40 Literaire causerie A. M. de Jong. 6.00 Oude Nêderl. muziek door het VARA- orkest, het Collegium Musicorum, en blok fluitensemble „Viva la Musica", o.l.v. Dr. E. H. Meyer. 7.00 Veluwsche uitzending. 7.40 Fran- cescatti (viool) en D. Wins (piano). 8.00 Herh. SOS-ber. 8.03 Nieuwsber., VARA-Varia. 8.15 Gevar. programma m.m.v. Z. Francescatti (viool), Jan Musch (voordracht), Rosa Spier (harp) en andere solisten. 9.55 Gram.pl. 10.15 VARA-Maandrevue, m.m.v. de Flielefluiters o.l.v. E. Walis, en solisten. 11.00 Gram.pl. 11-30 12.00 Orvitropia o.l.v, J. v. d. Horst. DROITWICH, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Causerie. 11.20 BBC-Northem-Orkest o.l.v. Morrison, m. m. v. D. Gambell (sopraan). 12.35 Commodore Grand Orkest o.l.v. H. Davidson. 1.35 Gram.pl. 2.20 Berichten. 2.25 Het Coventry Hippodrome Orkest o.l.v. Ch. Shadwell. 3.20 Orgelspel H. Ramsy. 3.50 Report, v. d. Autorennen op de Brooklands Baan. 4.20 Orkestconcert o.l.v. J. Alderson. 5.05 Andrew James en zijn orkest, m.m.v. Ph. Evens (sopraan). 5.50 Relais uit Amerika. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Welsch Intermezzo. 7.20 Week-end Pro gramma. 8.05 Debat. 8.50 Jack Payne's Radio- Partij, gevar. programma. 9.50 Berichten. 10.20 BBC-Theaterorkest o.l.v. S. Robinson, m.m.v. N. Gruhn (sopraan). 11.20—12.20 Jack Payne en zijn Band. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Orkestconcert o.l.v. Doyen. 8.20 Radiotooneel. 9.05 Operette- concert o.l.v. Bigto. 11.1012.35 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 11.20—1.20 Concert uit Rest. „Wivex". 2.50-- 4.50 Omroeporkest o.l.v. Reesen. 7.45 Bonte Avond. 10.2011.50 L. Preii's Dansorkest m.m. v. solisten. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert. 11.20 Uit Stuttgart: Or kest, harmonica-duo, en zangsolisten. 1-35 Gram.pl. 3.20 Vroolijk programma m.m.v. so listen, schrammelkwartet en hoorenspel. Lei ding: G. Kneip. 6.20 Kwartetconcert. 7.30 Ge var. programma m.m.v. solisten, het Omroep orkest, en -kleinorkest. 10.2011.20 Populair concert. ROME, 421 M. 8.10 „La vedova scaltra", operette van wolt- Ferrari. Orkestl.: F. Calusio. Koorl.: R. Be- naglio. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. Salonorkest o.l.v. Walpot. 1.50—2.20, 4.20 en 5.20 Gram.pl. 6.35 Salon orkest o.l.v. Walpot, en Gram.pl. 8.20 Sym- phonieconcert o.l.v. Fr.André. 10.3012.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20, 1.30—2.20 en 4.35 Gram.pl. 5.20 Het Constantin-orkest. 6.20 Gram.pl. 6.50 Zang. 7.10 Gram.pl. 7.30 Pianorecital. 8.20 Omroep orkest o.l.v. Gason. 9.05 Hoorspel. 9.35 Vervolg concert. 10.30 Dansmuziek. 11.5012.20 Gra- mofoonplaten. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 „Kurz und gut", gevar. programma. 9.2U Berichten. 9.50 Concert door een fluitkwartefci 10.05 Weerbericht. 10.20—11.20 Dansmuziek.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2