NEDERLAND NEDERLAND Steeds rfe ^saaisle tos e& Uet tmpst in feed's/ ZEEWEG 84 IJMUIDEN-O. TELEF. 5332 EXTRA KOOPJES MEUBELEN EN BEDDEN Snelverkeer eischt vier dooden. BIJ NIET ALLEEN DAT MEN BIJ AANKOOP VAN IEDERE 50 CENT EEN MICATJE KRIJGT, WAARDOOR MEN DE KANS HEEFT EEN LANDHUIS, AUTO, AMEUBLEMENT OF EEN DER VELE ANDERE PRIJZEN TE WINNEN, MAAR BOVENDIEN TER GELEGENHEID VAN DE MICA NOG 7J& eI effen, gekleurd flanel voor98 6 el zware witte flanel voor 98 Prima flanellen damespyjama 1.45 Zijden kleedjes 90 x 90 39 Wollen kindermutsen 15 Zuiver wollen cloqué stof, 140 c.M. breed, alle kleuren 1.45 Mooie peau de pêche 45 12 els China mat 98 Tricot jongensblouses vanaf 78 Beste jaeger pantalon of borstrok, groote maat 59 4 knot mantelwol, alle kleuren, voor 59 Flanellen lakens 2-pers. 9$, 1-pers. 69 Prachtige koordwol, per 100 gram 55 Pulloverwol, extra koopje, 100 gram29 Angorawol, prachtige kwaliteit 39 Warme kindershawls 19 bekkers, blauw en bruin, vanaf 1.78 Meisjes handschoenen reeds vanaf 13 Profiteert van deze MICA-koopjes en komt U ook eens naar onze mooie collectie JAPONNEN kijken. ALLE MATEN, KLEUREN EN PRIJZEN Zuiver wollen japon reeds vanaf f 3.95 BOVENDIEN EXTRA AANBIEDING IN 4 stoelen en 2 fauteuils, prima gestoffeerd.19.50 Eiken dressoir 12.90 Gangspiegels 58 Eiken rookstoelen 2.90 2-pers. damast matras, 3-deelig 9.80 Eiken uitschuiftafel 7.90 Kamerspiegels 2.38 Wollen plaids 4.25 Extra zware wollen dekens, zeldzaam koopje 3.95 Oss voor zijn rechters. Zware straffen geëischt. Nog enkele verdachten ontkennen. DEN BOSCH, 17 October. (A. N. P.) De tweede strafzitting in de Ossche zaken nam hedenochtend te tien uur een aanvang. Voor hèt hekje traden twee verdachtei: de 22-jari ge arbeider A. J. O. en de 19-jarige schoenma ker P. A. S., die op 6 Januari 1934 in de wo ning" van den landarbeider Van Bergen te Oss een diefstal met geweldpleging hebben gepleegd. O. bekent volledig. De officier van justitie mr. Van Everdin- gen noemde het tenlaste gelegde zeer ernstig. Spi'. eischte tegen O. vijf jaar en tegen S. twee jaar gevangenisstraf. Mr. Lelyveld, die beide verdachten verdedig de, deed uitkomen, dat de steeds in- de Ossche zaken terugkeerende naam van P. de B. ook hier weer in het spel-is geweest. Pleiter vroeg voor beiden een reclasseeringsrapport en drong voor S. op een gedeeltelijk voorwaar delijke straf aan, voor O. pleitte hij clemen tie, De gewezen directeur van de Ossche wieler baan J. V. komt vervolgens voor. V. wordt verdacht van brandstichting in het paviljoen van de wielerbaan. Hij geeft toe last te heb ben gegeven het paviljoen in brand te ste ken. De officier van justitie achtte bewezen dat het klaarzetten van de brandbare stoffen door verdachte is geschied. Hij acht medeplichtig heid en uitlokking van brandstichting bewe zen en eischt drie jaar gevangenisstraf met aftrek van preventief. De verdediger roept de uiterste clementie in voor zijn cliënt. Hij vraagt de onmiddellijke invrijheidstelling van den verdachte, hetgeen door de rechtbank wordt afgewezen. Bij de gisteren voor de Bossche rechtbank voortgezette behandeling van de Ossche mis drijven stond terecht de 44-jarige te 's-Her- togenbosch gedetineerde arbeider N. H. Schuyers. Hij geeft de door hem samen mét Toon de Soep gepleegde brandstichting in het. Paviljoen op het Gemeentelijk Sportpark te Oss zonder omwegen toe. Hij heeft aan dë eene zijde het daar liggende houtwol en papier in brand gestoken, en Toon de Soep aan de an dere zijde. Inspecteur Van Kempen verklaart, desge vraagd, dat Schuyers bij de politie reeds jaren lang zeer slecht bekend staat. De Officier van Justitie wijst er op, dat Schuyers reeds negen veroordeelingen achter den rug heeft. Voor het feit der brandstich ting eischt hij vier jaar gevangenisstraf, met aftrek van den tijd, in voorloopige hechtenis doorgebracht. Het is dan dè in den nacht van 14 op 15 Juli 1934 in de woning van den inmiddels overleden W, Weideman te Heeswijk gepleegde inbraak die de aandacht heeft van de rechtbank. Als verdachten worden voor het front ge roepen de 29-jarige gedetineerde arbeider A. H. den Brok en de eveneens gedetineerde 30- jarige arbeider M. van Orsouw. Beiden ontkennen, dat zij in de woning ge weest zijn. „Allemaal fantasie!" aldus den Brok. De gewezen wielrenner J. Ceelen, den Ceel, verklaart als getuige, dat met beide verdach ten en. met Chr. H. den Brok, het plan tot de inbraak is gemaakt. Pres.; „Nu den Brok?" Verd, den Brok: Niks van aan. Hij is half gek!" Jan Ceelen trekt zich hier weinig van aan, niaar gaat rustig verder met te vertellen, hoe dien nacht is toe gegaan. Chr. den Brok, broer van verdachte Anto- n'us, komt dan als getuige voor het hekje en ^gt, geen bezwaar te hebben om ondanks de tamilieverwantschap mede te deelen wat hij weet. Maar dan komt hij met de verklaring, dat hij en den Ceel naar de woning van Weideman Z1in gegaan. Van. de beide verdachten zegt hij hiets te weten. Volgens hem heeft Den Ceel oe inbraak gepleegd, hijzelf is niet binnen ge weest. De Officier: „Ik waarschuw je, vrind! Je hebt vroeger ook al eens gedraaid!" Pres: „Bij den rechter-commissaris heb je verklaard, dat je broer en van Orsouw er bij z'jn geweest!" Get.; „Dat was toen niet de waarheid!" De Officier: „Denk er om, dat ik je voor meineed vervolgen kan!" Als getuige dan - bij zijn thans aangenomen houding blijft volharden, vraagt de officier dat hij zich het xecht yööïbehoudt; een vervolging wegens meineed te laten instellen. De acte wordt verleend. Verdachte verklaart, dat hij omstreeks half Juli 1934 met den Ceel naar Heeswij k was gegaan om bij Weideman in te breken en dat zijn broer en M. van Or souw niet in hun gezelschap waren en dat hij deze niet te Heeswijk heeft gezien. De ernstige, waarschuwing van den President ten spijt teekent get. Chr. Den Brok de ver klaring, waarmede hij de „meineedstrop" om den hals trekt. De Officier van Justitie eischt tegen elk der verdachten acht jaren gevangenisstraf. De 31-jarige Ossche arbeider Christiaan Hendrik den Brok wordt dan eveneens van getuige verdachte. Hij blijft bij zijn zoo pas ter zitting afgelegde verklaringen volharden, maar slaagt er aldus oordeelt de president niet in zijn uitvoerige bekentenis voor den rech ter-commissaris, waarin hij ook zijn broer en van Orsouw als mededaders van de inbraak bij Weideman te Heeswijk had aangewezen, op aannemelijke gronden te herroepen. Getuige J. Ceelen verklaart nogmaals dat Antonius den Brok en van Orsouw wel degelijk van de partij zijn geweest; volgens hem is het plan van de inbraak zelfs van hen uitgegaan, onidat zij van de situatie'op de hoogte waren. President: ;;Höe verklaar je de houding van verdachte?" Den Ceel: „Hij wil zijn broer sparen, dat is het!" President": „Kunnen we er op aan dat U de waarheid spreekt, Ceelen?" Den Ceel; „Heel zeker"! De Officier van Justitie eischt drie jaren gevangenisstraf met aftrek van het voor arrest. Machtiging voor sanctie maatregelen gevraagd. Door de regeering. Viertal punten genoemd. Met het oog op de in voorbereiding zijnde toepassing van art. 16 van het Völkenbondspact in het Ita- liaanschAbessynisch geschil, heeft de regeering thans bij de Tweede Kamer het ontwerp ingediend van een wet, getiteld „Sanctiewet 1935", waar in machtiging gevraagd wordt voor de Kroon tot het eventueel treffen van maatregelen ten aanzien van een viertal punten nl. het verbieden van invoer van producten, afkomstig uit den staat waartegen sancties worden gericht; het tegengaan van het ver strekken van credieten aan dien staat; het beletten van de scheep vaart met dien staat, en het verbie den van het overdragen van schepen aan dien staat. De regeering merkt in de toelichting op, dat met dit wetsontwerp de geheele materie van de economische sancties, als voorzien in art. 16 van het Volkenbondsverdrag, geens zins uitputtend is geTegeld. Men kan zich nog andere maatregelen denken dan die van de onlangs in werking getreden Uitvoerverboden wet 1935 en van dit ontwerp. Daar zoodanige andere maatregelen tot dusver niet aan de orde zijn gesteld, schijnt het de regeering praematuur in dit stadium der aangelegenheid al aanstonds wettelijke voorzieningen daaromtrent te treffen. De regeering acht het noodzakelijk, dat de bevoegdheid, welke in dit wetsontwerp ,voor de Kroon wordt gevraagd, niet beperkt blijft tot het rijk in Europa, doch eveneens zal gelden voor Nederlandsch-Indië, Surina me en Curacao. De Memorie van Toelichting besluit met de verklaring, dat de regeering het bijzon der op prijs zal stellen, indien dit wetsont werp binnen den kortst mogelijken tijd het staatsblad zal bereiken. Men schrikke niet. Onze Haagsche correspondent schrijft ons: Het is misschien niet overbodig naar aan leiding van het wetsontwerp inzake invoer verboden enz. nog even het volgende aan te stippen. Dit voorstel wil de Regeering oa. de bevoegdheid geven bij wijze van sancties (want dit wordt bedoeld met „maatregelen ter bevordering van internationale samen werking ter voorkoming of beëindiging van vijandelijkheden") maatregelen te treffen ten aanzien van het buitengaats of buitens lands brengen van een schip met bestem ming naar een haven van door de Kroon aan te wijzen landen, het binnenlaten komen van schepen uit dergelijke havens, het laten aandoen door schepen van 'zulke havens, het overdragen van schepen naar door de Kroon aan 'te wijzen landen of aan onderdanen daarvan. Nü zou het kunnen zijn, dat, in het bijzon der personen die belang hebbën bij scheep vaart en scheepstransacties, de schrik om het lijf slaat uit vrees, dat de Regeering nu ook al van plan zou wezen tot deze sancties over te gaan. Dit is echter geenszins het geval. Zij wil alleen onze nationale wetge ving, nu men toch met dezen arbeid bezig is, zooveel mogelijk pasklaar maken met het oog op wat eventueel op 'n gegeven oogenblik in het een of ander geval tén aanzien van het nemen., van,.sancties noodig zou.kunnen zijn.".' Met andere,..woorden, .het. hierbedoelde wetsontwerp' móet ook later, als hij een an dere gelegenheid art. 16 van het Volken bondshandvest zou werken, zijn diensten kunnen verrichten. Vast staat, dat de Regeering harerzijds alleen die sanctiébepalingen in het leven zal roepen, welke eerst- door de Geneefsche Coördinatiecommissie beraamd en aanbevo len worden. En voor zoover op dit oogenblik te overzien valt, zal dus de wettelijke be voegdheid voorshands uitsluitend voor in voerverboden en credietverboden worden aangewend; want alleen van deze in het ontwerp in het oog gehouden sancties is er momenteel in Genève sprake. Richting aangeven is steeds noodig! Op den Frieschen straatweg te- Groningen had een botsing plaats tusschen een zës- wielige vrachtauto, bestuurd door den 21- jarigén G. D., wonende te Grootegast en den 25-jarigen ongehuwden motorrijder L. J. van Mal, wonende te Surhuisterv-een. De motor rijder werd van het rijwiel geslingerd en met ernstige verwondingen opgenomen in het R.-K. Ziekenhuis te Groningen, waar hij aan de gevolgen is overleden. Kindje gedood, vrouw ernstig gewond. Donderdag is de 23-jarige mevr. Hoogen- dijk, wonende aan den Turfsingel te Gouda, toen zij met haar 4-jarig dochtertje achterop haar rijwiel op den Provincialen-weg van Gouda in de richting Moordrecht reed, nabij de nieuwe sluiswerken door een met steenen geladen vrachtauto van een expediteur uit Zwijndrecht aangereden. Het 4-jarig kindje werd door den zwar-en wagen verpletterd, terwijl de vrouw een hersenschudding kreeg. De politie heeft het lijkje in beslag genomen. De jonge vrouw is naar het van Iterson-zie- kenhuis te Gouda overgebracht. Truck van vrachtauto gekanteld. Op den weg naar Buinen is Donderdag een vrachtauto van den sneldienst Wildervank- Groningen-Amsterdam, welke, met zeer groo te snelheid reed, uit de bocht gevlogen en tegen een boom terecht gekomen, waarna de wagen kantelde. De truck, waarin zich drie personen bevonden, werd totaal vernield. Twee der 3 inzittenden, de 39-jarige B. Mete ring uit Wildervank, eigenaar van de auto en de 20-jarige passagier M. Hekman uit Blijham, bekwamen verwondingen. De derde persoon, de 24-jarige T. Wolthuis, bekwam geen letsel. De gewonde personen zijn naar hun woningen overgebracht. Zij gaven geen rich ting aan. Te ruim vier uur had Donderdagmiddag op den Overtoom te Amsterdam een ver keersongeluk plaats, waarbij twee personen werden gewond. - Een 25-jarige wielrijdster reed. in de rich ting van den Amstelveenscheweg. Zij werd achterop gereden door een motorrijder. De juffrouw wilde links af slaan, doch ver zuimde een teeken te geven. Zij werd ge grepen door den motorfietsrijder. Beide per sonen werden tegen de straat geslingerd en met een hersenschudding in 't Tesselschade- ziekenhuis opgenomen. Donderdagmiddag stak de boschwachter Riesen van het Gooische Natuurreservaat zonder richting aan te geven, per rijwiel den Rijksweg over, ter hoogte van den nieuwen Blaricumerweg, tusschen Bussum en Laren. Hij werd door een auto gegrepen, kreeg een zware hersenschudding en is in levensge vaarlijken toestand naar de Majellastichting vervoerd. Onbekende wielrijder doodgereden. Donderdagavond omstreeks half negen is op den Rijksstraatweg onder Oegstgeest een tot dusverre onbekende wielrijder door een vrachtauto overreden en gedood. De man reed op een, Gazelle-rijwiel en. droeg een blauw boezeroen. Hij had niets bij zich, waar uit zijn identiteit kon worden vastgesteld. eigen terrein tegen Leiden toonen, wat zij in de nieuwe opstelling vermag te prestoeren; er is van de vorige week nog wat goed te maken Bloemendalers! Amsterdam IIKievieten zal wel voor de vogels zijn, B. H. V. ontvangt Hurley. In klasse 2 A komt Rood Wit II pas voor de tweede maal in het veld, nu als gastvrouw van Te W-erve, hetgeen niet een gemakkelijke wed strijd beteekent. Victoria zal wel sterker blij ken, dan B. D. H. C. III, dat overigens met de overwinning en een gelijk spel niet slecht be gonnen is. Verder meldt het programma nog: 3e klasse B. Rood Wit IH—B. D. H. C. IV A'dam III—H. D. M. H T. H. C.—Leiden H 3e klasse D. H. B. S. II—O. K. n Famos—A'dam IV B. D. H. C. V—T. H. C. II 4e klasse C. ZandvoortRood Wit IV De KraaienB. D. H. C. VI A'dam VStrawberries II Scheepvaartonderhandelingen met Japan worden hervat. De „Jiji Sjimbo" te Tokio meldt, dat een overeenstemming is tot standgebracht tus schen de opvattingen van den Japanschen mi nister van buitenlandsche zaken Hirota en den Nederlandschen, diplomatieken vertegen woordiger, Pabst. betreffende een hervatting van de Nederlandsch-Japansche scheepvaart onderhandelingen, die indertijd mislukt zijn op grond van de omstandigheid, dat geen overeenstemming kon worden bereikt over de taal, die tijdens de conferentie zou worden gébruikt. De heer Pabst zal in het begin van de vol gende week een onderhoud hebben met Sa- boeroe Koeroesoe, den directeur van het han delsbureau-, waarbij van gedachten zal worden gewisseld over concrete maatregelen ten gun ste van een hervatten der genoemde be sprekingen. Groote brand te Einighausen. Donderdagmorgen brak brand uit in een complex schuren en stallingen te Einighausen, gemeente Limbricht nabij Sittard, gelegen achter de boerderijen van de families Heu- mann, Frijns, Notermans en de weduwe Van Oppen. Het vuur breidde zich zeer snel uit en tastte ook de vier woonhuizen aan. De plaatselijke brandweer, die niet tegen het vuur opgewassen was, riep de hulp in van de brandweer te Sittard. Na ongeveer ander half uur was men het vuur meester. Niet voorkomen kon worden, dat de schuren en stallingen geheel verloren gingen. Ook de in houd van de schuren, in hoofdzaak bestaande uit graan en landbouwwerktuigen ging ver loren. Van de vier woningen is die van den heer Heumann eveneens totaal uitgebrand. Van de drie andere huizen kregen slechts de daken brandschade. De oorzaak van den brand is onbekend. De heer Frijns was niet tegen brandschade verzekerd. De drie andere fami lies wel. DAMES-HOCKEY. OVERZICHT. A.s. Zondag wordt, in Haarlem geen eerste klas wedstrijd gespeeld. Rood Wit gaat dan n.l. op bezoek bij H. H. IJ. C. en B. D. H. C. bij Amsterdam. De Heemsteedsche dames hebben nog geen wedstrijd kunnen winnen H. H. IJ. C. daaren tegen verloor eerst met 52 van Gooi, maar zegevierde daarna met 20 over H. O. C. Wij zagen de Haagsche ploeg dit seizoen nóg niet aan het werk, maar de achterhoede moet niet het sterkste deel zijn. Het zal de vraag zijn of de Rood Wit-aanval, die lang niet zoo ge vaarlijk is als vroeger, hiervan voldoende zal weten te profiteeren. Maar met de steun van een goede mid den linie moet een Haarlemsche overwinning toch mogelijk zijn. B. D. H. C. be hoeft in Amsterdam o.L ook niet te verliezen; een derde opeenvolgende zege zou bovendien een mooie versterking van haar positie be- In den wedstrijd H. O. C.—Gooi zijn wij ge neigd de beste kansen aan de gasten toe te kennen. Alleen, er is een soort traditie van gelijk spel aan dezen -wedstrijd verbonden. In de overgangsklasse kan B. D. H. C. H op VOETBAL. W erkloozencompetitie. Het programma voor 22, 23 en 24 October luidt als volgt: 22 OetobeT: V. V. T. 2V. V. T. 1, terrein Transport, scheidsrechter de Wit. V. V. B. 1V. V. B. 2, terrein Haarlem, scheidsrechter N. N. Rood Wit 1—V. V. M., terr. V. S. V. scheids rechter Hendriks. 23 October: Gazelle 2Gazelle 1, terr. Transp., scheids rechter F. J. Wempe. 24 October: V. V. C. 2V. V. C. 1, terr. Vergierdeweg, scheidsrechter Heering. Rood ZwartRood Wit 2, terr. Transport, scheidsrechter Dreijer. MetaalSteenzetters, terr. H. F. C., scheids rechter Kremer. ZATERDAC-MIDDAC COMPETITIE Tengevolge van den hevigen regenval kon den Zaterdag, jl. eenige ontmoetingen niet doorgaan, daar de terreinen onbespeelbaar waren. De ontmoeting V.V.IJ. 1Kennemerland 2 werd door d-e thuisclub met 81 gewonnen. De kampioenen zijn nog ongeslagen en hun doelcijfers zijn van dien aard, dat vrijwel algemeen wordt verwacht, dat zij ook dit sei zoen weer als nummer één zullen eindigen. De Kermemerland-reserves hebben de eerste goal tegen de kampioenen gescoord. Tweede Jeugd heeft uitstekend werk ver richt door den "lastigen uitwedstrijd tegen Telefonia met 32 te winnen. Kennemerland 1 blijft V.V.IJ. bedreigen. De oranjehemden wonnen van de V.V.IJ. reserves met 30 en bezetten thans de tweede plaats. In de B afdeeling behaalde Kennemerland 4 het eerste puntje. In Hillegom werd nl. te gen SIZO 2 gelijk gespeeld. (33). V.V.B. leed de eerste nederlaag in dit seizoen. In het Heemsteedsche Sportpark verloren de Velsenaren met 43 van Johez. Voor morgen zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: Afdeeling A: Telefonia—V.V.LJ. 2 en Z.S.V. Kennemerland. Afdeeling B: Kennemerland 3SIZO 2 en V.V.B.Kennemerland 4. Afdeeling C: Kennemerland 6V.V.IJ. 3, V.V.R.A.V.E.W. 2, V.J.B. 2—Z.S.V. 2 en V.E.W. 3—SIZO 3. De prestaties van Telefonia zijn tot nu toe minder fraai geweest. Van Hoven c.s. staan bijna onderaan op de ranglijst. Toch is het team o.i. veel te sterk voor één d.er laatste plaatsen. Wij vermoeden, dat Telefonia in de komende wedstrijden beduidend betere resultaten zal boeken, dan aan het begin van het seizoen. Morgen zal vermoedelijk de eer ste overwinning worden behaald op V.V.IJ 2. Z.S.V., dat het vorige seizoen zoo bijzonder goed op dreef was. heeft tot dusver ook niet aan de verwachtingen beantwoord. Morgen moet de Halfwegsche ploeg op eigen terrein den strijd aanbinden tegen het sterke Ken nemerland. Mogelijk ziet Z.S.V. kans, uit deze ontmoeting één punt te halen. Kennemerland 3 lijkt ons sterker dan SIZO 2. De thuisclub zal wel op beide pun ten beslag leggen. V.V.B. zal beslist van Kennemerland 4 moeten winnen om in de running te blijven.Deze opgave lijkt ons voor de Velsenaren zekér niet te zwaar.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3