BEVERWIJK. KENNEMER THEATER OP HET KANTJE AF Humorclub. HEEMSKERK. VELSEN SCHEEPVAARTBERICHTEN. bond van staatspensionneering. In de bovenzaal van café „Suisse" hield de plaatselijke afdeeling van den bond van Staatspensionneering Donderdagavond een ledenvergadering. In zijn openingswoord sprak de voorzitter, de heer K. Steyn er zijn leedwezen over uit, dat deze vergadering weer zoo matig bezocht was, te meer omdat bij de huidige tijdsom standigheden, voor de instandhouding van jjgt werk, steeds sterker actie gevoerd'moet Bij de behandeling der ingekomen of uitge dane stukken was een schrijven door de af deeling gericht aan het hoofdbestuur, waarin melding gemaakt werd, dat in het afgeloopen. jaar 25 leden bedankt hadden. Naar aanleiding van dit schrijven vroeg de ^eer Van Helder of er geen moeite gedaan werd om deze leden terug te krijgen. De secre^ taris, de heer Joor, antwoordde, dat dit be danken hoofdzakelijk voortkomt uit de slechte tijdsomstandigheden. pe leden echter, die door niet kunnen be talen, moeten bedanken, worden bij dé. plaatselijke af deelingen niet van het leden- register afgevoerd en ontvangen ook geregeld het- Bondsblad. Voor den goeden gang van zaken .bij het hoofdbestuur moet het daar echter in ver band met administratie werk, wel opgegeven worden. Voorzitter Steijn bracht namens den heer Van Ewoud die door omstandigheden dezen avond niet aanwezig kon zijn, verslag uit van de algemeene vergadering. Vervolgens was aan de orde de verkiezing van twee be stuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren G. Wassenaar en H. v. d. Ende. Beide heeren waren herkiesbaar en werden bij ge houden stemming met groote meerderheid herkozen. Bij de besprekingen over de aanstaande feestvergadering zei de voorzitter, dat van verschillende zijden was voorgesteld om een filmavond -te houden of een één-acter met muziekaanvulling te geven. Het bestuur is echter van meening dat, ge zien de gunstige uitslag van de opgemaakte balansen een tooneelst-uk nog het beste vol- doet. De vergadering was het met de meening ,van het'bestuur eens, doch de heer Van Hel der stelde tevens voor om bij een tooneelstuk ook eens een krachtige propaganda-Tede uit te laten spreken. De aangewezen persoon leek hem hiervoor den heer H. Bruinink uit Alk maar. Hiermede ging het bestuur ria-eehige discussies accoord, zoodat een en ander vérder' geregeld zal worden. Inzake het aanschrijven van een tooneelvereeniging, kreeg het dage- lijksch bestuur vrijheid van handelen. De voorzitter deelde tenslotte mede, dat; naar alle waarschijnlijkheid de tooneelver eeniging „Nieuw Leven" dit jaar de uitvoering zal geven. Van de rondvraag werd geen ge bruik gemaakt. In zijn slotwoord wekte de heer Steijn de aanwezigen nog eens op, om toch vooral niet slap tegenover het werk te staan, maar steeds steviger dezen winter aan te pakken, opdat de afdeeling op het peil, waarop zij nu staat zal kunnen blijven, en dat het gedaalde leden tal weer op den ouden stand terug zal komen. NAAR V.S.V. De bekende Beverwijk-speler S. Teeling, die Zondag j.l. na geruimen tijd weer voor zijn vereeniging in het veld kwam, heeft over schrijving aangevraagd naar. V.S.V. SALARISSEN VOOR AMBTENAREN VAN DEN BURGERLIJKEN STAND. Gedeputeerde Staten hebben B. en W. doen „toekomen het ontwerp eener algemeene rege ling, houdende de vaststelling van de salaris sen van de ambtenaren van den Burgerlijken stand, waarbij, in afwijking van de tot dusver geldende regelingen, een bepaalde voor alle gemeenten geldende maatstaf is aangelegd. Overeenkomstig het bepaalde in artikel 183 der Gemeentewet wenschen Gedeputeerde Staten uw oordeel te vernemen omtrent een regeling der bezoldiging op den volgenden - voet. Het voornemen bestaat de gemeenten naar het zielental in 9 klassen in te deelen en voor elk dier klassen een bedrag vast te stellen, dat in de betreffende gemeenten ten 'hoogste aan bezoldiging van de ambtenaren van den Bur gerlijken stand zal worden uitgekeerd. Volgens deze rangschikking bedraagt het maximum aan jaarwedden uit die hoofde voor deze gemeente in klasse 7: 300. Sedert de onlangs door Gedeputeerde Staten vastgestelde regeling wordt in deze gemeente uitgekeerd aan jaarwedden een bedrag van 475, namelijk: 250 voor den ambtenaar van den Burger lijken stand, belast met de werkzaamheden, met uitzondering der huwelijksvoltrekkingen; 175 voor den ambtenaar van den Burger lijken stand, belast met de voltrekking van huwelijken en plaatsvervangende diensten en 50 voor den ambtenaar van den Burger lijken stand, belast met de vervanging van de hierboven genoemde ambtenaren. Ofschoon in de laatste jaren deze jaarwed den zeer belangrijk zijn verlaagd over het jaar 1933 werd uitgegeven 1003 advisee- ren B. en W. den Raad aan de door Gedepu teerde Staten voorgestelde regeling de ge vraagde medewerking niet te onthouden. In overleg met de ambtenaren van den burger lijken stand stellen B. en W. voor den eerst- genoemden ambtenaar te verlagen met 75, tengevolge waarvan het toegestane bedrag ad 300 niet wordt overschreden. TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Gisteravond vergaderde in het veilingsge bouw „Centrum" de plaatselijke afdeeling van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde. Na de gebruikelijke ope ningswerkzaamheden werd op voorstel van het bestuur besloten een onderlingen wed strijd te houden van tuinteekeningen. Het bestuur verschaft een situatie-teekening aan de deelnemers, die daarvan een ontwerp moeten maken. Binnenkort kunnen de leden hun architectonische bekwaamheden toonen. De voorzitter, de heer B. Heinekamp reikte vervolgens met een toepasselijk woord de prijzen uit van de onlangs gehouden speciale keuring. De heer J. Blooker kwam voor de tweede maal in het bezit van den wisselbeker. Het bestuursvoorstel oni een keuring van par ticuliere tuintjes in het leven te roepen ver wierf de goedkeuring der vergadering. In de voorloopig door het bestuur ontworpen rege ling is bepaald, dat particulieren zich voor deze keuring bij het bestuur kunnen aan melden. Zoowel de voortuintjes, als de tuinen achter de huizen kunnen door de jury worden ge keurd, echter zal het niet toegestaan zijn keuring- te verlangen voor de beide tuinen te zamen. De tuinen worden beoordeeld op aan leg. bloemenschakeering en totalen ind/;uk. Verder worden twee klassen onderscheiden, namelijk die van door vaklieden aangelegde tuinen en die van liefhebbers. De jury zal haar beoordeeling op drie of vier verschillen de tijdstippen in den zomer verrichten. Naast vele fraaie prijzen zal bij voldoende deelneming ook een wisselbeker beschikbaar wórden gesteld. Bij de nu volgende onderlinge keuring wer den aan de takken roode bessen en de dahlia's van den heer A. J. Martens resp. 7 en 8 punten toegekend. De Tritoma's van den heer Broese verwierven eveneens 8 punten. De behandeling van den beschrijvings brief voorde algemeene vergadering gaf aanleiding tot een bespreking over de wen- schelijkheid van contributie-verlaging. De afgevaardigden naar deze vergadering, de voorzitter en de secretaris kregen op dracht om ter algemeene vergadering de con tributieverlaging krachtig te bepleiten. De vergadering werd hierna gesloten. NIEUWE OOGARTS ROODE KRUIS- ZIEKENHUIS. Het Bestuur van het Roode Kruis Zieken huis heeft tot oogarts aan het Ziekenhuis verbonden in plaats van Dr. C. Winkler Prins, die van de opening in 1927 af die functie waarnam, Dr. R. G. Posthumus te Haarlem. Dr. Posthumus studeerde aan de Universi teit te Groningen en was gedurende eenige jaren hoofdassistent'vair de. oogheelkundige kliniek van Professor Rochat teGroningen. DE NIEUWE BIOSCOOPPROGRAMMA'S. Kennémer-Theater. 'In het programma van 'het Kennemer- Theater treffen we deze week een hoofdfilm aan, met de bekende komieken-firma Laurel en Hardy in de hoofdrollen. Dat be looft weer onafgebroken lachsalvo's, want de heeren beleven in de film.„Op 't kantje af" een reeks allerdolste avonturen. De dwaas heid begint in een „m.aison de coiffure", dat Stan en Oliver exploiteeren en zij bereikt haar' hoogtepunt, wanneer de gezworen ka meraden er met een aftandsch Fordje op uit trekken. Als tweede hoofdnummer draait de uitste kende speelfilm „Amok". Deze film werd on der regie van Fedor Ozep gemaakt naar de novelle van Zweig. Luxor-Theater. liet gêfèstaureerde Luxor-Theater vertoont in liét'nieuwe programma als hoofdnummer „Rumba", een film met opwindende muziek, schitterende dansen en boeiend spel. In de hoofdrol speelt Gêorge Raft, die de bezoekers van Luxor reeds vorige week in „Nachten in China-town" hebben leeren ken nen. De film „Rumba" kan bogen op een sterk scenario met vele spannende en dra matische momenten. Daarnaast wordt ge danst door Raft en Iris Adrian, door Raft en Margo, door Raft en Carole Lombard en door revuegirls. Marión Gering, de regisseur heeft van Rumba een film met een geweldig rythme gemaakt. In de muziek van deze film zijn drie composities van Ralph Rainger verwerkt; „The'Magic of you", The Ryt.hm of the Rumba" en „I'm yours for- tonight". Vervolgens wordt vertoond de sensatio- neele film „Patrouillewagen 99". Zij brengt in beeld het dagelij ksche werk van de staats politie in Michigan. Het geheele scenario is gebaseerd op gevallen, die zich in de prac- STAN LAUREL en OLIVER HARDY in Zondag le mat.: Op het kantje a£(toeg. alle leeftijden) Zondag2emat.: Amok (toegang 18 jaar) (Adv. Ingez. Med tijk van het corps hebben voorgedaan. Actie is het hoofdbestanddeel van de film. In -den strijd met de geraffineerde misdadigersben- de vinden wilde achtervolgingen en vuurge vechten plaats, vol onverwachte wendingen en situaties. Daarbij zijn alle methoden en hulpmiddelen zoo modern -en wordt z-oo'n knap gebruik gemaakt van de radio, dat zelfs het in technisch opzicht zoo verwende pu bliek met groote interesse het werk van het politiecorps zal aanzien. Een goed programma, dat in „Luxor" aan waarde zal winnen, omdat thans, na de pre mière-voorstellingen, de geluidsinstallatie geheel in orde is gekomen. B.R.C. KENNEMERLAND. In de jaarvergadering van de Rennersclub „Kennemerland" werd hét bestuur als volgt samengesteld: P. Mooy, voorzitter; L. Peelen, vice-voorzitter; J. P. Samshuizen, secretaris; C. Schuit, penningmeester; G. Langéndijk, A. Oorthuis en C. Suyk, Den heeren Peelen en Cleeren, die resp. als voorzitter en secretaris aftraden werd dank gebracht voor het vele verdienstelijke werk, dat zij voor de vereeniging hadden verricht. (Te Praag is een club opgericht, waarvan elk lid dagelijks aan zijn medeleden een grap moet vertel len, om aldus onderling de zorgen van den tijd te verlichten.) De club der grappenmakers, Dat is 't allernieuwste! plan, Dat doodelijke ernst is, 'k Maak er heusch geen grapje van. Elkeen, die lid wil wezen, Legt meh. de verplichting pp, Van 't dagelijks vertéllen Van een nieuwe goede mop. Men wordt bij het betreden Van dit Praagsche clubterrein, Streng opge (moppen) trommeld Voor zijn dagelijksche gein. Die humor is de hoofdzaak, Ofschoon u natuurlijk snapt, Er wordt ook nog wel wat anders, Dan alleen een mop getapt. Het lijkt in deze dagen. Zoo vol zorgen en verdriet, Om moed erin te houden, Zoo'n ongrappig denkbeeld niet. Maar 't wordt vast een mislukking, Voor de club een Week bestaat, Want humor is een heerschef, Die zich nimmer dwingen laat. En 'k zie het drama komen, Dat na reeds zeer korten tijd, De club der grappenmakers Wordt tot club van haat en nijd. P. GASUS. Generaal De Bono, de opper bevelhebber der Italiaan- sche strijdkrachten in Oost- Afrika, neemt dè- Abessynische stellingen in oogenschouw. BEVERWIJK'S GEMENGD KOOR. In de gehouden jaarvergadering van het Beverwijk's Gemengd Zangkoor werden de heeren P. v. d. Berg als voorzitter, A. Hopman als secretaris en G. Meyer en S. Nuijen als be stuursleden herkozen. Aan het bestuur werd toegevoegd Mevr. Kool. MAKELAARS. Bij de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Haarlem en Omstreken is ingekomen een verzoek van de Arrondissements-Recht- bank te Haarlem om advies uit te brengen betreffende de beëediging van de navolgende personen als makelaars in de achter hun naam vermelde vakken: 1. H. M. Franken Jr., Haarlem, Gr. Hout straat 77 rd„ in onroerende goederen en as surantiën. 2. H. H. J. Feitz, Haarlem, Eindenhoutstraat 19, in assurantiën. 3. J. A. Jaeger, Haarlem-N., Zaanenst-raat 45, in onroerende goederen en hypotheken. 4. J. Möhringer, Haarlem. Duvenvoordestraat 41 zw., in onroerende goederen, assurantiën en hypotheken. 5. M. S. Weinberg, Bloenlendaal, Rustenbur- gerweg 21, in visscherij-artikelen en bamboe. 6. A. J. B. van Huissteden, Heemstede, Or- chideëenlaan 1, in onroerende goederen. 7. J. v. d. Eerde, Heemstede, Vondelkade 16, in onroerende goederen. 8. D. J. J. Dalhuizen, Haarlem, Nieuwe Gracht 102, in onroerende goederen. 9. P. B. J. Haazevoet, Beverwijk, C. H. Moens plein, in roerende en onroerende goederen 10. J. Mes, Haarlemmermeer, Akerdijk 285, in onroerende goederen. 11. C. van Steen, Haarlem, Brandtstraat 30, in onroerende goederen. „KENNEMERLAND" OPENT HET SEIZOEN. De Rederijkerskamer „Kennemerland" open de gisteravond het 63ste speelseizoen met een opvoering van het blijspel „Miss Hobbs" van Jerome K. Jerome K. Jerome 'n onschuldige geschiedenis waarmede het publiek zich zeer geamuseerd heeft. „Kennemerland", dat in de laatste jaren steeds nieuwe, jonge krachten voor het voetlicht brengt, grijpt bij de keuze van haar stukken niet te hoog en daarin zit de groote verdienste, dat ook met het thans beschik bare spelersmateriaal een behoorlijke opvoe ring is te verkrijgen. Hoewel wij in het vorige seizoen „Kenne merland" wel eens beter op dreef hebben ge zien, viel er ook de structuur van het gespeel de stuk in aanmerking genomen, toch veel goeds te genieten. Het tempo, de onmisbare factor voor dit soort stukken, had meer aan gezet moeten worden. In sommige gedeelten haperde er nog wel eens wat aan de vaart. Individueel hebben de Kenemerlanders somtijds heel goede dingen gedaan. Het stuk bood nu eenmaal niet veel gelegenheid tot spel, maar dat weinige werd dikwijls heel goed gedaan. De heer Ph. Braun speelde met veel animo de rol van Persival Kingsearl, goed gesecon deerd door mej. C. van Veen als Bessy, zijn vrouw. Mej. M. Bol gaf een behoorlijke Miss Abby te genieten. Wolf Kingsearl was weer een goede rol van Fiege. Een welbegrepen op vatting en keurig van dictie. Mevr. Hofland- Vellekoop vertolkte de titelrol en had momen ten van zeer goed samenspel met den heer Fiege. Men kon bemerken dat- hierde routine een groote voorsprong gaf. De heer P. Stevens gaf een juiste typeering van George Jes- sop en de heer J. Hoffland was een pracht van een zeerob. Mej. Joh. Smits en Mej. Joh. Gale- sloot completeerden resp. als Milly Farey en Charlotte de bezetting. Het publiek „reageerde spontaan op de komische situaties, vooral in de .twee .laatste bedrijven. Er is veel en hartelijk gelachen,en na ieder bedrijf Langdurig geapplaudiseerd. De toeschouwers hadden een zeer pféttigen avond. De heer P. Stevens heeft voor den aanvang medegedeeld, dat voor de tweede opvoering de keuze"was gevallen op „Polly Perkins" en heeft voorts allen aangespoord de kring van kunst lievende leden te helpen uitbreiden. Een gezellig bal met dansmuziek wan Roemer's Band, besloot den avond. VR'TJD'AG IS "OCT, T935 No. 4 Woonhuis, met schuurtje, erf en grond, groot 1 A., 86 c.A., opgeboden door Appel voor f 700. No. 5 Woonhuis, met schuurtje, erf eii grond, groot 1 A. 86 c.A„ opgeboden door Appel, voor f 800. No. 6 Woonhuis, met schuurtje, erf eh grond, groot 1 A, 86 c.A„ opgeboden door Appel voor f 800. Driemaal werden twee nummers in com-< binatie gebracht doch werden niet gemijnd. De heele combinatie van 6 huizen met schuurtjes, erf en grond staande op een som van f 4790 werd op f 2 gemijnd door den heer Joh. Henneman, alhier. i „A. D. O." Voor Zondag 20 October is het volgende programma vastgesteld: Het 1ste elftal gaat naar Lisse tegen de club van dien naam en zal zich geducht moeten inspannen om beide punten mee naar huis te nemen. A. D. O. 2 ontvangt Always-Forward 2 uit Hoorn en kan ons inziens wel winnen. Iets anders is het met A. D. O. 3, dat in Limmen tegen Oranje Wit 2 in 't veld komt; ze zullen beide punten wel moeten laten. De juniores spelen tegen die van H. S. V. era zullen wel winnen. SPELDJESDAG. Aan de afdeeling Heemskerk van het Witte Kruis is vergunning verleend tot het houden van een speldj esdag op Donderdag 7 November. A. D. O. Het programma voor Zondag luidt"? Lisse 1A.D.O. 1 2.30 uur A.D.O. 2Always-Forward 2 2.30 uur Oranje Wit 2A.D.O. 3 2.30 uur AD.O. aH.S.V. a 12.30 uur HUIZENVEILING. Donderdagmiddag werden ten overstaan van Notaris Boerlage in het K.S.A.-gebouw zes woningen met schuurtjes, erf en grond staande aan den Tolweg onder de gemeente Heemskerk verkocht. No. 1 Woonhuis, met schuurtje, erf en grond, groot 1 A 86 c.A., opgeboden door C. Denneman voor f 850, niet gemijnd. No. 2 Woonhuis, met schuurtje, erf en grond, groot 1 A. 86 c.A. opgeboden door Ap pel voor f 840, niet gemijnd. No. 3 Woonhuis, met schuurtje, erf en grond, groot 1 A. 86 c.A., opgeboden door Appel voor f 800, niet gemijnd. HET NIEUWE PROGRAMMA VAN „DE PONT. De bioscoop „De Pont" lieeft als hoofdfilms op haar programma „Sorrell en Zoon" en „Bruidegom in Duplo". De eerste film is ver vaardigd naar den meesterlijken roman van Warwick Deeping met het aangrijpende ver haal van den tengevolge van den oorlog door de maatschappij op zij gezetten kapitein Sor rell. Hieronder volgt de korte inhoud: De groote wereldoorlog is voorbij. Stephen Sorrell behoort tot het groote leger dergenen, die men niet meer noodig heeft. Langzaam verdwijnen zijn spaarpenningen en als de armoede voor de deur staat, verlaat zijn vrouw Dora hem. omdat het leven haar niet bieden kan wat zij begeert. Zij laat Sorrell achter met Kit, hun eenig kind en van dat oogenblik af is het leven van den vader uitsluitend aan dat van den zoon gewijd. Kit moet het beter heb ben in de wereld dan zijn vader het had.... voor Kit wil hij alles doen. Na tal van vruchtelooze pogingen wordt Sorrell aangenomen als portier in het Angel Hotel, waar de eigenaresse tenslotte boos geworden, omdat Sorrell haar charme weer staat hem het leven ondragelijk maakt en hem tenslotte ontslaat. Een der gasten, een zekere Roland, heeft Sorrell gadegeslagen in zijn werk en als hij een hotel begint, engageert hij den ex-kapitein als tweede portier. De ja- loersche en barsche Buck, hoofdportier in het hotel, is in alle opzichten een hondsche supe rieur, die den veel ouderen en zwakkeren Sor rell' al het zware werk laat doen en zelf de fooien opstrijkt. Het blijkt echter, dat Buck niet betrouwbaar is en al spoedig heeft Sor rell zijn plaats ingenomen. Het Pelikaan Ho tel gaat slecht, maar door de toevallige om standigheid, dat twee bekende filmsterren er hun wittebroodsweken doorbrengen en een van hen bij een automobielongeluk wordt ge wond, krijgt het Hotel een naam enveel gasten. Et-hel, de gewonde filmactrice, wordt door den beroemden dr. Orange gered en Kit Sorrell vindt dit zoo mooi, dat hij niets anders verlangt dan ook medicus te worden. Jaren verstrijken. Sorrell is compagnon ge worden van den Hotelbezitter Rolandzijn zoon Kit is assistent bij dr. Orange. Een poging van Dora Sorrell's ex-vrouw, om den jongen voor zich fe winnen, mislukt, maar ook Kit's poging om het hart van de moderne roman schrijfster Molly Pentreath te veroveren heeft geen succes. Inmiddels krijgt Kit zijn eerste groote ope ratie te verrichten. De oude Sorrell slaat hem angstig, maar trotsch gade. De spanning wreekt zich. Buiten de operatie-zaal stort Soirrell ineen. Dr. Orange vindit hem, maar aangezien Sorrell zijn zenuwen de schuld geeft, besteedt hij geen verdere aandacht aan het feit, dat Sorrell ongeneeslijk ziek is. De operatie, door Kit verricht, is een succes, maar een scheurtje in zijn rubberhandschoen bezorgt den jongen chirurg een bloedvergif tiging. Terwijl Dr. Orange al zijn kunde aan wendt om zijn pupil te redden, wachten Sor rel en Molly in angstige spanning. Wanneer Kit thuiskomt nadat het gevaar is geweken is Molly zóó blij, dat Kit het moment benut om haar ten huwelijk te vragen. Als tweede film staat op het programma „Bruidegom in Duplo", een film waarin o.a. ook Lien Deijers optreedt. WEDSTRIJDPROGRAMMA KORFBALCLUB „WATERVLIET'. Het programma voor de op" Zondag 20 Oc tober té spelen wedstrijden is. Ready TeckaWatervliet L Watervliet II—D.S.V. I. Watervliet III—T, H. B. Meerlebosch II—Watervliet HL VOETBALVEREENIGING „BREESAAP". Het wedstrijdprogramma voor Zondag 21 October is: D. S. K. I—V. v. b. i, 10 uur. v.v.b. ii—Ripperda iii 10 uur. v. v. h. ii—v. v. b. ni io uur. v.v.b. iv—D. W.O.H2 uur. De wedstrijden voor de Zaterdagmiddag- competitie zijn: v. v. B.Kennemerland iv, 2,30 uur. Beverwijk b—v. v. B. a 3 uur. v. v. ij.v. v. b. b 3 uur J HOLLAND—AMERIKA LIJN. Narenta, 17 v. Vancouver te Rotterdam. Nebraska, Rotterdam n. Vancouver 16 van Christobal. Bilderdijk 16 van Churchiil te Londen. Beemsterdijk, Rotterdam n. Philadelphia 16. te Norfolk. Lochmonar, Rotterdam n. Vancouver 16 te St. Lucia. Lochgoil, Vancouver n. Rotterdam 16 te Bal- 'bao. Leerdam, Rotterdam n. N..-Orleans 15 van Vera Cruz. HALCYON LI.IN. Stad Vlaardingen, 16 v. Vlaardingen n. Wa- bana. Stad Haarlem, 16 v. Vlaardingen te Savona. Flensburg, 17 v. Lulea te Vlaardingen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk (uitr.) 17 October te Beira. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (thuisreis) pass. 17 Oct. Ouessant. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisreis) 15 van Hongkong. Serooskerk (thuisreis) 17 te Genua. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Tajandoen, 17 van Hamburg naar Rotter- HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (uitreis) pass. 16 Gibraltar. JAVA—NEW YORK LIJN. Kota Pinang, Batavia n. Nzw-York 16 van Singapore. Simaloer, Batavia n. New-York 16 v. Co lombo. City of Khios, Batavia n. New-York 16 v. Gibraltar. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisadane,"I5 Oct. van Batavia te Hongkong. Tjibadak 15 van- Hongkong naar Manilla. Tjisondari, 16 van Shanghai naar Amoy. Tjileboet, 16 van Macassar naar Miike. KON. NED. STOOMBOOT M.IJ. Achilles, 17 van Irmir te Amsterdam. Ariadne, 17 van Oporto te Amsterdam. Atlas, 11 van Curacao naar Porto Rlco. Baarn, Chili n. Amsterdam 16 v. Christobal. Baralt, 12 van Curasao n. Bovenwindsche. eil. Cottica, 17 van Paramaribo te Amsterdam. Hebe, 16 van Danzig te Kopenhagen. Mars, 16 van Carthagena naar Alicante. Merope, 17 van Setubal te Amsterdam. Midas 12 van Curacao naar N. Colombia. Odysseus, 11 van Curacao naar Centr.- Amerika. Orestes, 17 van Amsterdam naar Hamburg. Tlamon, 16 van Izmir naar Algiers. Alkmaar. Chili n. Amsterdam 16 (2.40) (n.m.) 20 mijl.W.N.W. van Land's End. Orplreus 17 van Hamburg te Amsterdam. Tiberius 17 van Amsterdam naar Rotter dam. Amazone, 17 van Amsterdam naar Rotter dam. Orion 17 van Amsterdam naar Rotterdam. Simon Bolivar 17 van Amsterdam n. Ham burg. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland 18 van Buenos Aires te Amster dam. ROTTERDAMSOHE LLOYD. Indrapoéra uitreis, 17 te Southampton. Baloeran thuisreis, 17 van Tanger. Indrapoéra 16 van Rotterdam naar Batavia. Palembang uitreis, 16 van Las Palmas. Baloeran thuisreis 17 van Gibraltar. Tapanoeli thiiisreis, pass. 17 Perim. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone 17 van Hamburg te Rotterdam. Alpherat 17 van Buenos Ayres te Rotter dam. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Silverbeech, Vancouver naar Calcutta 14 v. Cebu. Silverguava, Calcutta n. Vancouver 15 te Porti (O.) Silverwillow, Vancouver n. New Orleans 15 van San Francisco. Bengalen Calcutta n. Vancouver 16 te Penang. Silvermaple, Vancouver n. Calcutta 15 te Rangoon. Tosari, Bombay, a, Vancouver 15 v. Colombo. Silverbelle, New Orleans n. Calcutta 16 te Lorenzo Marques. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Sembilan uitreis, 17 van Livorno. Johan van Oldenbarnevelt 17 van Amster dam te Batavia. Poelau Tello 16 van Hamburg n. Bremen. Poelau Laut thuisreis 15 van Singapore. Poelau Roebiah thuisreis pass. 16 Perim. Tawali uitreis 15 van Las Palmas. STOOMVAART MIJ. OCEAAN Philoctetes 17 van Dairen te Rotterdam. Glenapp 17 van Dairen te Rotterdam. Eurybates 17 van Batavia te Amsterdam. Deucalion, Japan n. Rotterdam 16 te Lon den. City of Hereford, Hankow naar Rotter dam, pass. 16 Gibraltar. Eurymedon, Liverpool n. Japan 16 van Suez. Achilles, Japan n. Rotterdam 16 te Dairen. City of Bristol, Dairen n. Rotterdam 16 te Cebu. Helenus, Batavia n. Liverpool 16 (8.26 v.m.) 94 mijl Oost van Niton. Lang opgelegen. De Zweedsche sleepbooten „Indus" en „Iran" die 18 en 15 jaar bij een Zweedsche werf op gelegen hebben, zijn nu naar Joego-Slavië verkocht en zullen eindelijk weder eens in) bedrijf komen. Deze sleepbooten werden oorspronkelijk ge bouwd met het doel groote petroleumlichters in de Zwarte Zee en op de Wolga-rivier te sleepen, doch van dit plan kwam door de oor logsomstandigheden toentertijd niets terecht. AANGEKOMEN. Kaaparen m.s. West Afrika Regent s.s. Onega Borthwick s.s. Leith Eurybates m.s. Ned. Indië Ariadne s.s. Oporto Merope s.s. Setubal British Endeavour s.s. Abadan Acclivity m.s. Londen Gateshead s.s. New Castle Ransdorp m.s. Hoboken Achilles s.s. Midd. Zee Gondul s.s. Malmö Cottica s.s. West l'ndië VERTROKKEN. 16 October: Colwith Force s.s. Antwerpen Theano s.s. Rotterdam Vesta s.s. Hamburg Ajax s.s. Kopenhagen Rhein s.s. Hamburg Amstel S.S. l^orrköping Midsland s.s. Goole 17 October: Orestes s.s. Hamburg Wychwood s.s. Yorraw Wallonia s.s. Rotterdam

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 9