SITTERS 6% KAR Coördinatiecommissie bekrachtigt de Sancties. THIJS IJS EN DE KONINGSKROON PHIUMADIO Radio-Procramma STAA'NDXG 2f Ö'CTÖÏÏEK' '1935 BUT! "ENLAND. Aanbevelingen voor in- en uitvoerverbod. Wederzijdsche steun der aan de Sancties deelnemende staten. De coördinatie-commissie, waarin alle 52 staten vertegenwoordigd zijn, die deel uitmaken van de conferentie der Volkenbondsstaten voor de sanctie bepalingen tegen Italië, heeft Zater dagavond alle voorstellen der com missie van achttien bekrachtigd. Zooals men weet had de coördinatiecommis sie bovendien de vorige week reeds besloten dat de uitvoer van wapenen, munitie en oor logsmateriaal naar Italië behoort verboden te worden en verleden Maandag had deze com missie zich reeds uitgesproken ten gunste van de verstrekkende financieele sanctiemaatrege len, die de commissie van achttien had voor gesteld. Thans heeft de commissie op voorstel van de commissie van achttien achtereenvolgens beslist dat: 1. Alle invoer van Italiaansche waren behoort te worden verboden; 2. de uitvoer van een aantal nader genoemde grondstoffen en producten naar Italië behoort te worden ver boden; 3. de staten, die aan de sanctiebepa lingen deelnemen, elkander wederkee- rig steun moeten verleenen voorname lijk door de vermeerdering van elkan ders invoer; 4. de commissie van achttien te Genève in permanente zitting bijeen zal blijven om de uitvoering der genoemde besluiten na te gaan en eventueel nieuwe voorstellen aan de coör dinatiecommissie in te dienen; 5. de voorzitter der coördinatie-commissie, de Vasconcellos. de voornaamste documen ten inzake het Italiaansch-Abessynische ge schil met inbegrip natuurlijk van de aanbe velingen der coördinatie-commissie aan de niet Volkenbondsstaten zal doen toekomen met de medeöeeling, dat de coördinatie-com missie gaarne alle mededeelingen zal ont vanger.. die de niet Volkenbondsstaten nut tig zouden oordeeien aan de coördinatie commissie te doen. 6. de coördinatie-commissie op 31 October weer bijeen zal komen, om den datum van de inwerkingtreding der economische sanc tiemaatregelen vast te stellen. Bij de discussies, die naar aanleiding van de verschillende voorstellen van de commis sie van achttien plaats vonden, hebben de gedelegeerden van Albanië, Hongarije en Oostenrijk herhaald, dat zij aan de sanctie- maatregelen niet zullen meedoen. Nadat de coördinatie-commissie de boven genoemde besluiten had genomen sprak voorzitter de Vasconcellos de overtuiging uit, dat de conferentie een belangrijke taak ver vuld heeft in het. belang van de organisee ring-der veiligheid door collectieve solidari teit. Hij verdaagde hierop de coördinatie commissie tot 31 October, nadat Eden hem uit aller naam voor zijn kundige leiding had bedankt. Frankrijk. Linkergroepen boeken winst bij de Senaatsverkiezingen. Volgens de officieele mededeelingen van het ministerie van binnenlandsche zaken, hebben naar het A.N.P. meldt, de verkiezin gen voor den senaat het volgend resultaat gehad: tot nu toe thans zetel- verlies winst Uiterst rechterzijde 3 1 2 Républ. Dem. Ver. 20 16 4 Kath. Democraten 2 5 3 Links Republ. 16 18 2 Onafh. Radicalen 7 7 Radicaal Soc. 43 39 4 Social. Republ. 1 1 Onafh. Linkerzijde 3 4 1 Neo Socialisten 5 4 1 Oude Socialisten 6 10 4 Onafh. Communisten 11 1 Communisten. 10 1 Tot de herkozen senatoren behooren nog de oud-ministers Renoult en Godart. Genève. Vandaag eindigt het lidmaat schap van den Volkenbond. Vandaag is het twee jaar geleden, dat Duitschland zijn lidmaatschap van den Vol kenbond opzegde, De opzeggingstermijn is twee jaar, zoodat dezen dag Duitschland op houdt lid te zijn van den Bond. In politieke kringen te Genève wordt het afloopen van dezen termijn als een belang rijk feit gezien, in verband met Duitschland's verplichtingen krachtens het verdrag van Locarno, waaraan voortaan weinig practischp beteekenis meer kan worden gehecht. Engeland. „Engeland blijft binnen zijn V olkenbondsverplichtingen," aldus Drummond. Zaterdag is in den loop van den avond te Rome en Londen een communiqué uitgegeven, dat als volgt luidt: „De Britsche gezant te Rome heeft op 18 October j.l. een bezoek gebracht aan den chef van de Italiaansche regeering. Sir Eric Drummond heeft Mussolini opnieuw de ver zekering gegeven, dat. de Britsche regeering allerminst van plan is in verband met het geschil tusschen Italië en Abessynië eenige actie te ondernemen, die verder gaat dan haar collectieve verplichtingen als trouw lid van den Volkenbond met zich meebrengen, of verder dan de maatregelen waartoe de Vol kenbondsstaten in overeenstemming met het Volkenbondspact hebben besloten. Drummond heeft verder uitgelegd, dat de houding van de Britsche regeering in dit ge schil op geenerlei wijze door egoïstische mo tieven werd ingegeven. Alle verklaringen, die hierop doelden, zijn van iedere waarheid ont bloot en kunnen slechts verspreid zijn door mensehen die slecht op de hoogte waren van den stand van zaken of onheil wenschten te stichten". Italië Verspreiding van buiten- landsche bladen niet meer toegestaan. Krachtens een beschikking der fascistische Partij is naar het D.N.B. uit Rome verneemt den verkoopsor ganisaties van bladen en den straat- verkoopers bevel gegeven alle abonne menten op buitenlandsche bladen op te zeggen en deze bladen niet meer te verspreiden. Sedert Zaterdagmorgen is de verkoop in geheel Lombardije, met inbegrip van Milaan stopgezet. Door dit verbod worden in de eer ste'plaats de Fransche bladen getroffen wel ker omzet den laatsten tijd aanzienlijk wr~ gestegen. Italiaansch bestuur over het veroverde gebied afgekondigd. Afschaffing der slavernij. De opperbevelhebber van het Italiaansche leger, de Bono, heeft, naar het A.N.P. uit As madra verneemt, Vrijdag in het door de Itali anen veroverde gebied een verklaring laten verspreiden, volgens welke hij de regeering van het land op zich neemt in naam van den koning. De bevolking van Tigré en Agame staat onder Italiaansche bescherming. De stamhoofden zijn verontwoordelijk voor de handhaving van de orde. De hoofdlieden en de geestelijken die zich niet ter beschikking van de regeering hebben gesteld, worden als vijanden beschouwd. Alle door de Italiaansche troepen aange richte schade zal worden vergoed. Krachtens een publicatie van Gene raal De Bono is in het door de Itali anen bezette gebied in Abessynië de slavernij afgeschaft. Van Italiaansche zijde wordt verder mede gedeeld, dat Zondagmiddag 100 kerkelijke ge meenten in hét bezette gebied van Tigfé hun onderwerping hebben aangeboden. Men zégt, dat zich dagelijks Abessynische onderaar»voer ders ter beschikking van de Italiaansche autoriteiten stellen, o.m. Haile Marjam, wiens vader het gebied ten Zuiden van Adoea be- heerscht en aan de zijde van ras Seyoem strijdt. Hooge verwachtingen van Ras Koeksa. Haile Selassie Koeksa, de afvallige schoon zoon van den keizer, schijnt goede hoop te hebben, spoedig tot vorst van Tigré te worden uitgeroepen. Hij hoopt dan in een paleis te Makalle te zetelen. Hij zeide tot journalisten: „spoedig zult gij mijn gast zijn in mijn pa leis te Makalle en het beste honingwater van Tigre proeven". Iersche medische hulp voor Abessynië Uit Dzjiboeti: 20 October. Zaterdag zijn van hier naar Addi sAbeba vertrokken twee Ieren Captain Marius Brophil en James Hickey. Zij zijn voornemens een ambulance te organiseeren ten behoeve van de troepen van Abessynië. Twee dooden en honderd ge wonden in de stad Helena. Velen overnachten in de open lucht. Reuter meldt uit Helena (Montana) 20 October: De aardbeving in den staat Montana, waar van vooral de stad Helema te lijden heeft jehad heeft tot dusver twee slachtoffers ge- eischt, terwijl het aantal gewonden tot 100 is gestegen. De materieele schade wordt op twee millioen dollar geraamd. Alle scholen, theaters en openbare instellingen in de stad zijn tot nader order gesloten. Honderden hebben den nacht in de open lucht doorge bracht rond kampvuren. Anderen weer heb ben geslapen in hun auto's waarmede zij zich buiten de stad hadden begeven. Alle predikanten uit de Duitsche concentratiekampen vrijgelaten. Bij decreet van minister Kerrl. Volgens een Reuterbericht uit Berlijn heeft minister Kerrl een decreet uitgevaardigd, krachtens hetwelk alle disciplinaire vervol gingen tegen de predikanten moeten worden opgeschort. De leiders tan de confessioneele synode verklaren in een proclamatie, dat, hoewel de nieuwe kerk-commissie, welke door minister Kerrl is ingesteld teneinde het ker kelijk conflict bij te leggen, wettelijk geen be voegdheid heeft, zij de commissie toch erken nen, daar deze zich klaarblijkelijk ten doel stelt een einde te maken aan het gebruiken van geweld op kerkelijk gebied. Alle predikanten, die in de concentratie kampen in Saksen waren geïnterneerd, zijn overeenkomstig minister Kerrl's order, vrij gelaten* Abessynte. Belangrijke dingen op komst. Regeeringsplannen na verraad van ras Gugsa ongewijzigd. Groote bedrijvigheid in Tigré. Nog regen in het Zuiden. Gebruiken de Italianen dum- dum-kogels (Van onzen specialen correspondent W. F. Deedes). ADDIS ABEBA, Zondagavond. Er heerschte een onderdrukte opwinding te Addis Abeba vandaag. De regeering blijft wel is waar volharden in haar stilzwijgen en treft haar plannen voor de toekomst, maar de zekerheid en het vertrouwen in de mi nisters, die ik vanavond sprak, doen ver moeden, dat er belangrijker dingen op til zijn dan de blokkade van het Italiaansche leger of de bezetting van Tigré. Ik verneem, dat de regeeringsplannen hoe die ook mogen zijn niet het minst zullen worden beïnvloed door de desertie van Haile Selassie Koeksa, van wien veronder steld wordt, dat hij in de woestijn is gestor ven of door de Italianen aangesteld is als Ras van Tigré. De regeering schijnt geheel ingelicht te zijn over zijn vertrek. De mi nisters d-eelen mede. dat zijn afwezigheid de samenwerking en de aaneensluiting van de legers aan het Noordelijk front aanzienlijk zal vergemakkelijken. En dit is vermoedelijk juist. Er worden dezer dagen nieuwe groote aan vallen verwacht. Aan beide zijden bereidt men er zich klaar blijkelijk op voor, vooral aan het Noordelijk front. De Abessijnsche berichten uit dit dis trict melden een concentratie van het Ita liaansche leger ten Zuiden van Adigrat langs liet front, dat zich uitstrekt van Aksoem tot Adoea. Men maakt uit de berichten op. dat- de Abessijnen geen directe plannen tot een aanval hebben gemaakt, al zullen zij trach ten de verbinding tusschen de Italiaansche troepen te belemmeren. Toch blijkt er groote bedrijvigheid te fee- staan bij de Abessijnsche troepen in Tigré. Terwijl de Abessijnsche regeering er nog steeds over beraadslaagt op welke wijze de opmarsch der t-Ialiaansche troepen door een sterken tegenstand van het Abessijnsche le ger zou kunnen worden belemmerd, ligt de veronderstelling voor de hand, dat deze troe penbeweging door een Abessijnschen tegen aanval in de richting van Eritrea zou kun nen worden afgeleid. Ras Seyoem, de feitelijke bevelhebber van het geheel e Noordelijke leger, zou hiervan vermoedelijk de leiding krijgen te zamen met Ras Kassa. Sinds het uitbreken van den oorlog heeft de regeering gee nofficieel nieuws meer ont vangen over de beweging der Italiaansche troepen in de buurt van den berg Moessa Ali. Dit gebied ligt in het verre Oosten van Eritrea tegenover de provincie Aoeasa. Er be vindt zich daar een sterke troepenmacht en ik verr.eem, dat de Abessijnen, die dezen hoek steeds als gevaarlijk hebben beschouwd, dezen verdedigen met hevigen tegenstand. Ik verneemt verder, dat het grootste deel van het centrale leger, dat onder leiding van (jen minister van Oorlog staat, en ongeveer 150.000 man sterk 'IS, naar Dessié optrekt, om zich bij de troepen van den kroonprins aan te sluiten, en het is zeer wel mogelijk, dat hierna de opmsrsch over de grenzen van Aoessa zal volgen. Aan het Zuidelijk front. Aan het Zuidelijk front is alles nog steeds rustig. De regen die daar nog steeds valt, is vermoedelijk de reden voor het opschorten der militaire bewegingen aldaar. Ik vernam, dat de Italianen, tien dagen ge leden hun aanval zijn begonnen bij de rïviecr Fafan en ten Zuiden van Webbe Sjebèli. De sterke Abessynsche troepenmacht te Bale wordt aangevuld met het plan het Ita liaansche leger zoo mogelijk naar het Zuiden terug te drijven. Zeer groote dingen zijn ver moedelijk op komst. Addis Abeba verkeert in afwachting. Onderzoek naar dum-dum-kogels. Ministers en hooge regeeringspersonen kwa men heden in het paleis bijeen om foto's voor een protest aan den Volkenbond te bestu- deeren. Ik verneem, dat deze foto's zouden moeten bewijzen, dat de Italiaansche troepen de laat ste dagen hun toevlucht hebben genomen tot het gebruik van dum-dum kogels. Dr. Hoekman, die de foto's heeft genomen, is de leider van de Abessynsche Roode Kruis- expeditie aan het Zuidelijk front. Hij keerde Vrijdagavond uit Dzjidzjiga te Addis Abeba terug, en bevindt zich sinds gis- terenochteaid vroeg met zijn bewijsmateriaal in het paleis. Dr. Hoekman is naar de hoofd stad teruggekomen met het dringend verzoek deze aangelegenheid verder te willen behan delen. Behalve de ministers waren ook de genees kundige adviseurs van den keizer aanwezig. De autoriteiten hadden een langdurige be spreking en de foto's zijn zeer nauwkeurig onderzocht. Ik verneem, dat de beweringen door de foto's duidelijk worden gestaafd. Men zegt, dat verscheidene andere soldaten soortgelijke verwondingen hebben opgeloopen. De patient van Dr. Hoekman was de eerste, bij wien der gelijke kogelwonden waren geconstateerd. Hij wordt nauwkeurig onderzocht en gefotogra feerd. De patient werd per muilezel van liet front naar het hospitaal van Dr. Hoekman bij Dzjidzjiga overgebracht. Deze reis duurde meer dan acht dagen. Indien de bewijzen vol doende worden geacht, heeft de regeering het plan haar recht om bij den Volkenbond te protesteeren uit te oefenen. Een regeeringscommuniqué, dat mij gisteren werd overhandigd, was geneigd de geschiede nis eenigszins te overdrijven. Het beweerde niet alleen, dat de Italianen dum-dum kogels hebben gebruikt, doch men sprak zelfs van „vreeselijke slachting" onder de troepen aan gericht. Een uitdrukking, die als te kras moet wor den beschouwd. De conferentie van vandaag hield zich ook met andere kwesties bezig. Zij behandelde den dood van Abessynsche sol daten „zonder zichtbare oorzaak". De re gee ring is van plan de zaak grondig te onderzoeken. Dr. Hoekman sprak tevens over ernstige epidemiën van scheurbuik, welke niet zoo zeer door het tekort aan groenten veroorzaakt zouden zijn als wel door een tegenzin onder de troepen om het verstrekte voedsel te eten. Zoowel hier als in andere gedeelten van het land koopen de regeeringsambtenaren alle groenten voorraden op om ze oogenblikkelijk naar het front door te zenden. (Copyright Morningpost-A. N. P.) Storm vestigde een record. De weerkundige medewerker van de Matin heeft uitgerekend, dat de storm, die boven Engeland en de Noordzee woedde, de hevig ste is. welke ooit is geregistreerd, sinds de isobarische kaart wordt gebruikt. Merk waardig is, dat de storm de Fransche kust is voorbij gegaan. (A-N.P.) EEN VEREENIGING VAN GESCHEIDEN EN BELEEDIGDE MANNEN! Onze Weensche correspondent schrijft ons dd. 16 October: In Praag werd dezer dagen een Vereeniging voor gescheiden en beleedigde Mannén opge richt. Deze nieuwe organisatie stelt zich ten doel al haar leden steeds kosteloos advies te verstrekken inzake echtscheidingsaangelegen heden en daarmede samenhangende kwesties. Bovendien wil zij voor een ingrijpende veran dering in het burgerlijke wetboek strijden. De vrouwen, zoo redeneeren de oprichters van den bond, eischen tegenwoordig dezelfde rechten als de mannen. Dientengevolge is het niet meer dan billijk, wanneer zij ook dezelfde las ten en plichten op zich nemén. Gescheiden mannen, moeten, wanneer zij daartoe in staat zijn, vaak hun vroegere echtgenooten finan cieel nog ondersteunen. Welnu, laten vermo- jende vrouwen er nu door den rechter toe ver oordeeld kunnen worden haar gewezen man nen geregeld te onderhouden Het streven van de nieuwe vereeniging heeft in de kringen van de Praagsche heeren der schepping heel veel sympathie en. bijval ge vonden! De stijging der levensmiddelen- prijzen. Verhoogïng van steun gevraagd. Het Werkloozen Strijd Comité in Haarlem heeft aan den Haarlemschen Gemeenteraad een adres gericht, waarin het de aandacht van den Raad vestigt op de gestegen prijzen der meest noodzakelijke levensmiddelen. Daar dit verschijnsel het gebrek in vele gezinnen doet toenemen, wendt het Comité zich tot den Raad met het verzoek: de uit te keeren steun bedragen, daar waar dit nog niet gebeurt, tot het maximum te brengen; er bij de regeering op aan te dringen een verhooging van de steunnormen met vijftien procent te willen toestaan; in afwachting van de beslissing van de regeering tijdelijk een uitkeering in natura te verstrekken, overeenkomende met deze verhooging der steunnormen en die maat regelen van gemeentewege te treffen, waar toe de gemeente de bevoegdheid heeft, o.a. verlaging van de tarieven van gas, water en electriciteit. CHR. GER. GEMEENTE HAARLEM-NOORD. De kerkeraad der Christelijk Gereformeerde Gemeente Haarlem-Noord heeft in de vaca ture thans beroepen ds. W. M. Nieuwenhuyze te Franeker. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur. Wie zal den heer Krelage opvolgen? „Nu gaat het spel beginnen," denkt de raadsheer, als hij met de kroon bij den koning terug is gekomen. Deze toont zich bijzonder verheugd en belooft zijn dienaar een rijke belooning. „Ik heb de kroon alleen gestolen om uw macht en aanzien uit te breiden, majesteit," zegt de raadsheer, maar daar meent hij geen steek van. Kijk maar eens naar dat valsche lachje op zijn gezicht. Hij is heusch van plan den koning er leelijk te laten inloopen. Zooals bekend heeft heden, Maanda» middag, een bespreking plaats tusschen !p voorzitters der afdeelingen van de Alg. Ver een. voor Bloembollencultuur, met betrekkin? tot de vraag, wie den heer E. H. Krelage ah voox-zitter van genoemde vereeniging zal on volgen. p" Als eventueele candidaten worden de na men genoemd van de heeren T. M. R. van Waveren, te Hillegom, oud-voorzitter van den Bond van Bloembollenhandelaren en A. Ver duyn Jr., te Lïsse, thans voorzitter van den Bond en Jhr. Dr. J. C. Mol!crus, secretaris van de Kamer van Koophandel. DENIS GONET TE HAARLEM. .Een 14-jarig tenor. Zaterdag 26 October a.s. zal in het Gem Concertgebouw te Haarlem een concert wor den gegeven door den 14-jarigen tenor Denis Gonet, die op dezen avond aria's uit opera's van Verdi, Mascagni, Donizetti, liederen van Schubert, Henry Adams, Nevin en Italiaansche en Engelsche volksliedjes zal zingen. Als tweede solist, tevens accompagnateur van Denis Gonet, verleent de pianist Arend Koole zijn medewerking aan dit concert- Arend Koole zal werken van Mozart, Schubert Chopin en Liszt. ten gehoore brengen. De jeugdige kunstenaar Denis Gonet, die zingt met vol, mannelijk tenorgeluid, heeft Londen in verbazing gebracht. Hij heeft zich nog slechts tweemaal in Nederland doen hoo- ren. bij radio-concerten in Augustus j.l. VOOR UW OUD PHILIPS TOESTEL BIJ AANSCHAFFING VAN EEN NIEUWE, MODEL 1936 ZONDES VOO«UI!8E'AUNG SCHOTERWEG 1 TELEFOON 16659 (Adv. Ingez. Med.) 35?? I DINSDAG 22 OCTOBER 1935. HILVERSUM I 1875 M. KJt.O.-uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsdienstig halfuur. 12.15 Gram.platen en Schlagermuziek. 2.Vrouwenuur. 3.001.00 Modecursus. 4.15 Orkestconcert en Gram.pl. 6.40 Lezingen. 7.45 Gram.pl. (Om 8.00 Berich ten). 8.30 Revue-programma. 10.30 Berichten Gram.pl. 11.0012.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II 301 M. AVRO-uitzending. 5.30 VPRO. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek. 10.30 Omroeporkest o. 1. v. Gerharz. 11.00 Mevr. R. LotgeringHillebrand Najaarsgroente. 11.30 Vervolg concert. 12.15 Gram.pl. 12.30 Kovacs Lajos' orkest. 1.30 Gram.pL 1.45 Omroeporkest o.l.v. Gerharz. 3.004.00 Knipcursus. 4.15 Gram.pL 5.30 Radio Kinderkoorzang o.l.v. J. Hamel. 5.Kinder uur. 5.30 VPRO. Ds. B. J. Aris: Vertellingen uit den Bijbel. 6.00 Het Lyra-Trio. 6.45 De Avro-Decibels o.l.v. E. Meenk. 7.15 Mr. J. Linthorst Homan: De veiligheidsweek van de K.N.A.C. bestaat 5 jaar. 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.00 Berichten. 8.10 Z. Exc. Gen. C. J. Snijders spreekt over de Luchtpostzegels 8.20 Concert uit Weenen m.m.v. solisten en orkest o.l.v. Jos. Holzer. 9.25 Slot van „De Strafzaak Mary Dugan", spel van B. Veiller. Leiding: Kommer Kleyn. 10.05 Pierre Palla (piano) en Topy Glerum (zang). 10.25 Bridge- les door Mr. E. C. Goudsmit. 10.40 Verslag Schaakmatch EuweAljechin. 11.00 Berichten. 11.1012.00 Uit Carlton, Amsterdam: Tonny Steemers' Tango-orkest en Neville Bishop's Dansorkest. DROITWICH, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Causerie 11.20 Orgelspel S. Torch. 11.50 Voor de scholen 12.10 Gram.pL 12.35 L. Voselli's Hongaarsch orkest. 1.20 Het Schotsche Studio-orkest ra. m. v. M. Davis (piano). 2.20 Berichten. 2.25 Voor de scholen. 3.10 Gram.pL 3.55 Voor de scholen. 4.20 Lezing. 4.40 Het Wethmar-Trio m.m.v. L. Marshall (sopraan). 5.35 Het B.B.C.- Dansorkest o.l.v. H. Hall. 6.20 Berichten. 6.50 Mozart-concert. 7.15 Fransche les. 7.50 Lezing 8.20 Cembalo-recital A. Ehlers. 8.50 „The Cat and the Fiddle", van Kern en Harbaclï m. m. v. solisten, koor en orkest. 9.50 Berichten. 10.20 Lezing. 10.40 Het Parking ton kwintet m.m.v. J. Collinson (tenor). 11.3512.20 Lew Stone en zijn Band. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pL 12.35 Orkestconcerfc o.l.v. Doyen. 2.50 Gram.pL 4.20 Symphonie- concert o.l.v. Krettly. 5.50 Vervolg concert. 6.50 Symphonieconcert o.l.v. Tomasi. 7.20 Con cert uit Weenen. 9.35 Zang o.l.v. Clérouc. 11.0512.35 Pascai-orkest. KALUNDBORG, 1261 M. 11.201.20 Strijkorkest o.l.v. Magnussen. 2.204.20 L. Preil's orkest. 7.20 Oostenrijksch concert uit Weenen. 8.50 Omroeporkest o.l.v. Gröndahl. 9.4510.25 Omroeporkest o.l.v. Gröndahl. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert. 11.20 Concert uit Leipzig m.m.v. orkest en solisten. 1.35 Gram.pl. 3.30 Concert. 4.20 Omroeporkest o.l.v. Eysoldt. 6.20 Het Radio-kwintet. 7.35 Bismarck siegt bei Nikolsburg, spel van Heuer. 8.35 Zang en piano. BRUSSEL, 322 M. 12.20, 1.30—2.20, 6.20 Gram.pL 7.20 Concert uit Weenen. 9.40 Gram.pl. 10.3011.20 J. Rut- ten's orkest, BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salon-orkest. 1.50—2.20 5.20 Gram.pL 6.50 Salon-orkest. 7.35 dito. 8.20 Symphonieconcert o.l.v. F. André. 10.3011-20 Gram.pL DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Zie Keulen. 8.35 Pianoduetten. 8.50 Bont programma. 9.20 Berichten. 9.50 W. Lud- wig (tenor) en H. Jager (piano). 10.05 Weer* bericht. 10.2011.20 Kamermuziek.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2