BEVERWIJK TOONEELVEREENIGING „NIEUW LEVEN De Geheelonthouders Tooneelvereeniging „Nieuw Leven" opent morgen, Donderdag avond het nieuwe speelseizoen met een op voering van 't tooneelspel „De mijn brandt". De verrichtingen van „Nieuw Leven" worden vooral in de laatste twee jaren weer met stijgende belangstelling gevolgd. Het tooneel- fonds, dat de vereeniging onlangs vormde heeft zich vasten voet weten te verwerven, dank zij de zeer gemakkelijke voorwaarden, waarop het lidmaatschap mogelijk is ge maakt. Als gevolg daarvan worden de uit voeringen, welke deze tooneelvereeniging in het Kennemer-Theater geeft, tegenwoordig uitstekend bezocht. Voor het eerste optreden in dit seizoen viel de keuze op een tooneelspel, dat zich. zooals de titel reeds aangeeft, afspeelt in mijnwer kerskringen. Een mijnramp geeft aanleiding tot een conflict, dat vooral in een der mijn werkersgezinnen groote afmetingen aan neemt. Het publiek wordt hier gesteld voor een sociaal probleem, dat de aandacht ver dient. Scherp wordt de wijze gehekeld, waarop men de mijnwerkers, noodzaakt af te dalen in de mijnen, hoewel onverantwoordelijke daden van sommige leiders levensgevaar in het spel brengt. Men mag alleen slechts ho pen, dat de schrijvers geen bepaalde mijn en zeker geen Nederlandsche op het oog heb ben gehad. Het stuk telt vele spannende momenten, die niet zullen nalaten indruk te wekken, zoodat het publiek van „Nieuw Leven" een goeden tooneelavond tegemoet gaat. Het gebruikelijke bal. waarvoor „Roemer's Band" de muziek levert, zal de voorstelling besluiten. KONING EN KRUIER. Het Kennemer-Theater vertoont in het nieuwe programma als hoofdnummer de Lu- mina-film „Koning en Kruier", de ook van ons Nederlandsch tooneel bekende „Kruier no. 17". De dubbelrol van koning-kruier wordt in de film gespeeld door Weisz Fredl en men ziet hem achtereenvolgens als kruier, als ko ning, als kruiende koning en als koninklijke kruier in de film verschijnen. Hij speelt het zelfs klaar zichzelf audiëntie te verleenen en sterker nog zichzelf uit de gevangenis te halen. Fredl oogstte in deze rol een groot succes. Vervolgens wordt vertoond de Hollandsch sprekende wildemisfilm „Wilde Ballast", een avonturenfilm van Frank Buck. OPRICHTING GOEDE TEMPELIEREN. De oprichtingsvergadering van een plaatse lijke afdeeling van de Internationale orde van Goede Tempelieren zal Zondagmiddag in het yeilingsgebouw „Centrum" worden gehouden. COÖPERATIE „ALGEMEEN BELANG". Dinsdagavond hield de Coöp. Broodbakkerij en Verbruiksvereeniging „Algemeen Belang" UA. in de bovenzaal van Hotel „Oud Meeren- stein" een ledenvergadering. De voorzitter, de heer Comis, wijdde in zijn openingswoord eenige woorden aan wijlen den heer D. Walker, die gedurende 16 jaar een bestuursfunctie in de vereeniging heeft ver vuld. In verhand met het overlijden van dit bestuurslid werd de bestuursverkiezing aan de agenda toegevoegd. Spr. vestigde er voorts de aandacht op, dat de bestuursmededeelingen dezen avond noodzakelijk worden geacht, om de leden aan het einde van het jaar een volledig overzicht te geven van den stand van zaken in de vereeniging in dezen crisis tijd. Ingekomen was een schrijven van den heer J. Komen, die wenschte te worden ingelicht over een bedrag van f 894, dat in 1932 te veel aan dividend is uitbetaald. De voorzitter deelde mede, dat deze zaak door den accountant is ter hand genomen, doch dat de tijd heeft ontbroken, om daar omtrent reeds rapport uit te brengen. De voorzitte deelde verder mede, dat de statutenwijiziging is opgeschort, omdat het bestuur het niet verantwoord achtte in de huidige tijdsomstandigheden voor de Konink lijke goedkeuring een bedrag van f 100 uit te geven. Om financieele redenen moest ook het maandblad worden opgeheven en voorts was het bestuur tot zijn leedwezen genood zaakt twee leden van het persoineel te ont slaan. Ook moest in overleg met het perso de voorzitter was het personeel dankbaar voor neel een loonsverlaging worden ingevoerd en hun medewerking in deze. Jammer genoeg kon een voorstel, om de ontslagen kameraden te steunen, bij het per soneel geen meerderheid vinden. De accountant der vereeniging, de heer Th. Reijnders, bracht vervolgens een uitvoe rig rapport uit over den stand van zaken in de vereeniging en over het effect van de reeds ingevoerde bezinigingsmaatregelen. Uit het rapport bleek, dat de toestand der vereeni ging geen al te groote zorg behoeft te baren, al blijft groote voorzichtigheid bij het be heer geboden. Het over zicht van den ac- sountant gaf aanleiding tot een vruchtbare gedachtenwisseling. Na langdurige bespre kingen werd tenslotte met meerderheid van stemmen het beleid van het bestuur goedge keurd en het oordeel uitgesproken, dat ver dere aanpassing in het bedrijf zal worden doorgevoerd. In de vacature-Walter werd voorzien door de verkiezing van den heer G. Faber, als be stuurslid. Nadat bij de rondvraag nog vele vragen door het bestuur en den accauntant waren beantwoord, werd de vergadering gesloten. BEVERWIJKSCHE BRIDGECLUB. j De Beverwijksche Bridgeclub is het winter seizoen voor zijn leden begonnen met een onderlinge drive, waarvan de uitslag als volgt luidt: de paren mevr. Ragut en de heer Post, mevr. Teer en de heer De Boer en mevr. en de heer Veen behaalden hetzelfde aantal punten (38)daarna volgden mevr. en de heer Van Dril met 40y2 m.p.; mevr. en de heer G. Stou- tenbeek met 42 m.p.: de heeren Langendijk en Hagen met 43 \'2 m.p. Verder had het bestuur besloten éénmaal per maand een onderlingen wedstrijd te hou.- den. Behalve de gewone prijzen zal aan het paar, dat na afloop van het seizoen zich in deze wedstrijden hef hoogst geklasseerd heeft, een f raaien prijs worden geschonken. De uit slag van den eersten wedstrijd is als volgt: Afdeeling I: 1. mevr. Ragut en de heer Post 45 m.p. 2. de heeren Bekker en Winter 45'/2 3. mevr. en de heer Spruijt 46V2 4. de heeren Langendijk-Belinfante 49y2 5. mevr. Bekker en de hr. Polderman 50 6. mevr. en de heer Veen öV/z Afdeeling H: 1. mevr. Teer en de heer Ragut 42 y2 m.p. 2. mevr. en de heer Van Driel 47 V2 3. de heeren Habers en Heijnen 47 Vz 4. de heeren Hagen en Zwager 49 5. mevr. en de heer W. Stoutenbeek 55 6. mevr. en de heer G. Stoutenbeek 58Yz Daar binnenkort ook de wedstrijden voor de beide zilveren wisselbekers zullen aanvan gen hebben de leden van de B.B.C. nog een druk programma af te maken. DE NAJAARSVEEMARKT. De Najaarsveemarkt zal dit jaar op Zater dag 26 October op de Meer worden gehouden. R.K. BOND VAN TECHNICI. De gisteren in ons blad aangekondigde ver gadering van den R.K. Bond van Technici „St. 3ernulphus" zal niet worden gehouden in het Kennemer Hotel, maar in Hotel „Ter Burg". VOOR DE T.B.C.-BESTRIJDING. De alhier gehouden collecte ten bate van. „Herwonnen Levenskracht" heeft een bedrag van f 54,15 opgeleverd. SANTPOORT GOED AFGELOOPEN. Van een hulpmotorrijwiel liep ter hoogte van het kruispunt Hof geesterweg—Rijks straatweg een der kettingen af. De bestuur der stapte daarom van zijn hulpmotor af er geen erg in hebbend, dat vlak achter hem een auto naderde, door welken hij „ge schept" werd. Ooggetuigen vreesden het ergste maar even later bleek, dat de man er buiten gewoon goed was afgekomen; alleen aan het voorhoofd was hij gewond. Zijn hulpmotor was echter leelijk vernield. Van een en ander werd door de marechaus see proces-verbaal opgemaakt. DIEFSTALLEN. De heeer B. electrisch installateur uit Be verwijk deed verleden week bij den rijks veldwachter de G. alhier aangifte van dief stal van materiaal uit een leegstaande woning in de bloemenbuurt alhier. Na enkele dagen is het den politie gelukt den dader, een zekere B. wonende alhier, aan te houden. Een huiszoeking bracht voorts aan het licht, dat de verdachte ook schuldig is aan een diefstal van materiaal gepleegd bij een patroon waar hij den afgeloopen zomer werk zaam was. Dit materiaal was in kleine ge deelten medegenomen en bedroeg de waarde van ongeveer zeventig gulden. De dader heeft een volledige bekentenis afgelegd. Het ge- stolene is door den politie in beslag geno men. Race op Hen -weg met Hen HööH bekocht. Motor nam het tegen auto op. In volle vaart tegen een boom. Dinsdagmiddag is op den straatweg Huls Kempen een verkeersongeluk gebeurd, dat aan twee jeugdige menschen: H. Kemper en H. Maassen, beiden uit Kempen, het leven heeft gekost. Omtrent de toedracht tot dit ongeval weet de Tel. het volgende te melden: Omstreeks één uur reed de heer v. d. Crab- ben uit Viersen, die te Venlo een dassenfa- briek exploiteert en een bezoek aan zijn fa briek had gebracht, weer huiswaarts. Op weg ontmoette de heer v. d. C. nabij Huls een anderen auto, dien hij voorbijreed. Tegelijker tijd trachtte de motorrijder Kemper den auto van den fabrikant in te halen, hetgeen hem ook gelukte. Met groote snelheid reed de motorrijder voor den auto uit. De heer v. d. C. reed toen met een snelheid van 70 a 80 K.M. en haalde even later den motorrijder wederom in; toen deze zich echter door den auto ge slagen zagv' voerde hij zijn snelheid nog hoo- ger op om den auto op hoogst roekelooze wijze langs de rechterzijde opnieuw in te halen. De auto ging vervolgens den motorrijder wederom voorbij, zoodat enkele oogenblikken een nek aan nekrace tusschen de beide voer tuigen ontstond, waarbij de motorrijder ten slotte het onderspit moest delven. Eensklaps hoorde een dame, die bij den fabrikant ach ter in den auto zat een harden slag en toen zij opkeek bemerkte zij, dat de motorrijder met zijn groote snelheid tegen een der terzij de van den weg staande boomen was gere den. De autobestuurder bracht onmiddellijk zijn wagen tot stilstand en reed terug naar de plaats des onheils, waar beide jongemannen in hopeloozen toestand naast het totaal ver nielde motorrijwiel lagen. De fabrikant waar schuwde onmiddellijk geneeskundigeen gees telijke hulp, terwijl de politie werd gealar meerd. De ontboden geneesheer constateerde den dood van beiden. OSS BLIJFT BEKENNEN. Een door de gemeente-politie te Oss gearres teerde 32-jarige man, J. L., heeft bekend medeplichtig te zijn aan den roofoverval op den heer Smulders, welke in den avond van 15 Januari 1929 aan den rijksweg onder de gemeente Geffen is gepleegd, waarbij door een drietal bandieten, die de woning waren bin nengedrongen, een bedrag aan geld is ont vreemd. L. zal op transport naar Den Bosch worden gesteld. Goudvoorraad Ned. Bank blijft toenemen. Blijkens den weekstaat der Neder landsche Bank zijn de beide disconto verlagingen ten zeerste door de positie der centrale credietinstelling gewettigd. De goudvoorraad welke een week.tevoren met 6 millioen gul den was toegenomen, is nu weer met bijna 9 millioen gulden vermeer derd. In drie weken tijd is de goud voorraad met bijna 35 milllioen aan gegroeid. Hiermede is nog lang niet ingehaald, wat de bank einde Juli en September heeft moeten afstaan, maar toch moet deze toeneming, ge zien de ontspanning, welke op de geldmarkt is ingetreden, van het grootste belang worden geacht. De K. E. M. ïs ïocK vlugger! Protest tegen bevoordeeling van de Imperial Airways. Korten tijd geleden meldde de correspondent van de „Times" te Singapore, dat de regeering van de Straits Settlements maatregelen had genomen om de post uit Britsch Indië naar Engeland zooveel mogelijk te doen vervoeren door de Imperial Airways. Alleen tegen hoo- gere tarieven zou vervoer per K.L.M.-vliegtui- gen mogelijk blijven. Thans meldt de correspondent van de „Times", dat de zakenlieden in Singapore ern stig door deze maatregelen getroffen worden. Zij wijzen erop, dat antwoorden op vragen, die uit Singapore op denzelfden dag worden ver zonden, negen dagen vlugger worden ontvan gen via de Nederlandsche vliegtuigen, dan met die van de Imperial Airways. Nederlandsche firma's hebben dientengevolge in vergelijking met de Britsche ondernemingen een belang rijken voorsprong bij het verkrijgen van inlich tingen betreffende vraag naar goederen. (A.N.P.) Paleiszaak duurt nog steeds voort. In het voortgezette strafproces tegen den ex-directeur M. en den commissaris P. van het Paleis voor Volksvlijt kwam Dinsdagmid dag ter sprake het bedrag van f 11.000, dat de commissaris heeft overhandigd aan den makelaar V. voor diensten bewezen bij den verkoop van het Paleis-terrein aan de ge meente Amsterdam. De justitie vermoedt echter, dat deze betaling ten onrechte als „courtage" is geboekt. De makelaar ver klaarde, dat hij met f 7Ü00 reeds tevreden zou zijn geweest. Bij het verhoor kwam het tot een botsing tusschen den verdachte M. en den president, die M. uit de zaal liet verwijderen. Ongeluk op onbewaakten overweg. Chauffeur wonderlijk genoeg niet gedeerd. Dinsdagmorgen had op den onbewaakten overweg Hoenderlo nabij Olst een verkeers ongeluk plaats. Uit de richting Deventer kwam de vracht auto van den graanhandelaar Ten Have te Boskamp. Bij den overweg bemerkte de chauf feur een trein uit de richting Olst. De chauf feur had nog de tegenwoordigheid van geest zijn wagen met den trein mee te laten rijden, maar kon echter niet voorkomen, dat zijn auto door den trein werd gegrepen en in de spoorsloot werd geslingerd. De chauffeur kwam er wonder boven wonder met den schrik af. De auto is geheel vernield. De trein had 10 minuten vertraging. Schip spoorloos verdwenen. T in-productie-quota verhoogd. Met tien procent Uit Londen (A.N.P.)Het Internationale Tin Comité heeft in zijn Dinsdag gehouden ver gadering besloten de productie-quota voor de bij het restrictie-schema aangesloten landen te verhoogen met 10 pCt. van de standaard productie. Deze verhooging der quota geldt met terug werkende kracht vanaf 1 October j.l. De pro ductie-quota zijn nu tot 80 pCt. van de standaard-productie gestegen. Vermoedelijk met man en muis vergaan. Donderdagmiddag heeft het Duitsche s.s. „Insterburg", van de Kohlen Transport und Poseidon Schiffahrt A. G. te Koningsbergen, Rotterdam verlaten met Koningsbergen als be stemming. Tot nu toe echter heeft men nog niets van het schip gehoord. De waarschijn lijkheid wordt men den dag grooter, dat het schip in den hevigen storm van Zaterdag en Zondag met man en muis is vergaan. Marinevliegtuigen hebben Dinsdag een speurtocht ondernomen, doch zonder resul taat. Men koesterde de eerste dagen nog eenige hoop, omdat de „Insterburg" geen radio aan boord had. zoodat het schip zich niet kon melden. Indien het echter niet is vergaan, had het reeds lang gesignaleerd moeten zijn. Het schip was geladen met kolen, ook aan dek waren kolen gestapeld. De bemanning bestond uit 14 koppen, vermoedelijk allen Duitschers. W E N S Ei X G 23 O C T, '1935 In Tokio is de Abessynische gezant Daba Birro aangekomen. Op onze fot owordt hij begroet door den Abessynischen consul in Japan. Een Abessynische scherpschutter, die zich in het struikgewas verdekt heeft opgesteld. TWEEDE KAMER Regeling van werkzaamheden. Tweede Kamer werkt dit keer te traag. DEN HAAG Dinsdag. Slechts enkele minuten waren er heden noociig om de Tweede Kamer, voor zij in de afdeelingen ging, een allesbehalve gelukkig besluit te doen nemen. Tegen de verwachting in, besliste zij nl., dat het sanctieontwerp pas Donderdag in ópen- bare behandeling zal kunnen komen. Dan schieten alleen nog de Vrijdag en Zaterdag over voor de Eerste Kamer door er toe mede te werken, dat het voorstel tijdig genoeg wordt aangenomen om onze Regeering in staat te stellen op het allerlaatste oogenblik (28 Octo ber) aan het Secretariaat-Generaal van den Volkenbond mede te deelen, dat de Nederland sche wetgeving genoegzaam is bijgewerkt om Nederland in staat te stellen tot uitvaardiging der sanctie-maatregelen over te gaan. Minister de Graeff en al de andere acht onderteekenaars van het sanctie-voorstel hadden op zeer bij zonderen spoed aangedron gen. Onze Tweede Kamer trok zich van dit volkomen gerechtvaardigde verzoek niets aan wat o.i. bepaald een fout is. Thans mag men nog hopen, dat de Eerste Kamer wijzer zal zijn en dit slechte voorbeeld niet zal volgen, doch wel het goede van Augustus 1914, toen beide takken der Staten-Generaal toonden te be seffen, dat het hun plicht was uitzonderlijken spoed in acht te nemen. De huidige omstan digheden rechtvaardigen een vergelijking met Augustus 1914 volkomen. Dit heeft men in de door Jhr. Ruys geleide Kamer blijkbaar niet begrepen. Moge men aan de overzijde beter inzicht met betrekking tot het vereischte van extra-spoed aan den dag leggen. E. v. R. DRIE EN TWINTIG KINDEREN. Dinsdag heeft de heer M. Berends te Mill, aangifte gedaan van de geboorte van zijn drie en twintigste kind. Lijk van meisje in sloot gevonden. Misdrijf in het spel? In een sloot langs den Kattenbroekerdijk te Woerden, is het lijk gevonden van een 16- jarig meisje. Omtrent de toedracht van de zaak is nog niets bekend, doch daar aan den hals en op de lippen van het slachtoffer wondjes zijn geconstateerd, heeft de politie het lijk in beslag genomen. Het meisje was te ongeveer zeven uur uitge gaan voor het doen van eenige boodschappen, doch toen zij om tien uur nog niet terug was, maakte men zich ongerust, en daar haar vader afwezig was, is een oom om tien uur naar de politie gegaan. Inmiddels was volgens de Tel., reeds een boerenknecht bij de politie gekomen met de mededeeling, dat hij aan den kant van een smalle sloot langs genoemden dijk een rijwiel had gevonden, dat daar gewoon was neergelegd. De politie stelde een onderzoek in en vond het lijk van het meisje op' den rug liggende in de sloot. De boodschappen had zij gehaald; deze waren in de fietstasch geborgen. De politie zet het onderzoek voort. Boerenwagen in Nieuw- Vennep onder den trein. Twee paarden gedood op den onbewaakten overweg. Toen Maandagmiddag omstreeks vijf uur de 16-jarige zoon van den landbouwer H. v. d. Heuvel, wonende aan den Hoofdweg te Nieuw Vennep, zich als bestuurder van een met bie ten beladen en twee paarden bespannen boe renwagen naar de losplaats van het station begaf en den onbewaakten spooroverweg van de Haarlemmermeerlijn naar Leiden wilde passeeren, was hij er blijkbaar niet op bedacht dat de trein uit Leiden in aantocht was. De jongen had, toen hij het gevaar zag, nog de tegenwoordigheid van geest van den wagen te springen en kwam met de schrik vrij. De paarden werden door de locomotief gegrepen. Een ervan was op slag dood, terwijl het andere zoo was verminkt dat het moest worden afge maakt. Scheepsongeluk eischt elf slachtoffers. Noodlottige stranding aan de kust van Estland. Uit Reval, 21 October: Tijdens den krach- tigen storm, die in de afgeloopen dagen heeft gewoed, is Zondagmiddag aan de Westkust van Estland het Zweedsche stoomschip „Stella", dat 700 ton meet. gestrand. Van de uit dertien koppen bestaande be manning kon men slechts twee leden redden. (A.N.P.) SCHEEPVAARTBERICHTEN. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisreis) 19 v. Manilla. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein, 21 v. Rotterdam te Ham burg. Heemskerk (thuisreis) vertr. 22/23 v. Ant werpen. HOLLANDAMERIKA-LIJN Lochkatrine, Vancouver n. Rotterdam 18 v. Longv. Blommersdijk, Rotterdam n. Quebes 20 (5.44 n.m. 60 mijl Z.W. van Land's End. Bilderdijk 22 v. Port Churchill te Rotter dam. Veendam 22 van New-York te Rotterdam. Lochmonar, Rotterdam n. Vancouver 22 te Cristobal. HALCYON LIJN. Vredenburg, 22 v. Narvik te Vlaardingen. Maasburg, 21 v. Wabana te Emden. Stad Zaandam, Vlaardingen n. Cic. Vecchia p. 21 Gibraltar. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Tajadoen (uitreis) 22 te Antwerpen. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisalak, 19 v. Shanghai n. Chinnampo. i Tsjisadana, 20 v. Batavia te Shanghai. Tjisondari, 20 v. Dairen te Hongkong. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alchiba (thuisreis) 21 van Rio Janeiro. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Montferland (uitr.)21 te Montevideo. Salland 19 v. Buenos-Ayres n. Amsterdam. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles, 21 v. Amsterdam te Hamburg. Ajax, 21 v. Kopenhagen naar Stettin. Berenice, 21 v. Danzig n. Kopenhagen. Calypso, 20 van Oran te Algiers. Euterpe, Bordeaux n. Amsterdam p. 22 (7.35 n.m.) Lydd. Mars, 21 van Barcelona naar Piraeus. Orestes, 21 van Hamburg naar Bremen. Rhea, Amsterdam n. Kopenhagen p. 22 Hol- tenau. Triton, Piraeus n. Amsterdam 21 te Duin kerken-. Venus 21 v. Bari te Calamata. Vesta 22 van Hamburg te Amsterdam. Hebe, 22 van Danzig te Amsterdam. Vulcanus, 22, van Triest te Fiume. Bacchus, 21 van Palermo naar Taragona. Orion, Roterdam n. Vigo 21 (10.50) 55 mijl Z.W. van Niton. Ariadne, Amsterdam n. Gibraltar 21 (2.10 n.m.) 30 mijl Z. v. Niton. Tiberius, Rotterdam n. Pasajes p. 21 Oues- sant. Medea, 20 v. W.-Indië te New-York. Oranje Nassau, 21 v. West-Indië te New- York. JAVA—NEW-YORK LIJN, City of Singapore, 20 te Macassar voor Bata via en New York. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Tapanoeli (thuisreis) 21 te Suez. Dempo (uitreis) 21 van Belawan. Kota Baroe (thuisreis) pass. 22 Dover. Indrapoera (uitreis) 22 van Gibraltar. SILVER—JAVA—PACIFICLIJN. Silvermaple, 20 v. Vancouver te Calcutta. Tosari, Bombay n. Vancouver 21 te Penang Silvercedar, 17 v. Colachel te Singapore. Bengalen, Calcutta n. Vancouver 19 van Sin gapore. Silverbelle, N. Orleans n. Calcutta 21 v. Lor Marques. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tarakan, 19 v. Batavia n. Amsterdam. Johan de Witt (uitreis) 22 v. Port Said. Sembilan (uitreis) 22 v. Suez. Poelau Tello, 21 v. Amsterdam te Londen. STOOMVAART MIJ. OCEAAN Benvorlich, 22 v. Yokohama te Rotterdam. Glenshiel, Dairen n. Rotterdam p. 22 Gi braltar. Alcinous, Batavia n. Amsterdam, p. 21 Gi braltar. City of Hereford, Hankow n. Rotterdam .21 te Havre. Clytoneus, 19 v. Batavia n. Amsterdam. Achilles, Japan n. Rotterdam 20 v. Taku Bar. AANGEKOMEN. 21 October: Chelwood s.s. Newcastle Ek s.s. Oslo Trito s.s. Fowey Rhein s-s. Hamburg 22 October: Vesta s.s. Hamburg Skarv s.s. Swansea Pluto s.s. Gothenburg Jamaica Merchant s.s. Southampton Arma m.s. Londen Perseus s.s. Stettin VERTROKKEN. 21 October: Jos. Maria m.s. Boston (L.) John Bakke m.s. Boston (V.S.) Penhill s.s. Southampton Glanrhyd s.s. Newcastle Alkmaar s.s. Hamburg Delphinus s.s. Middlesbro 22 October: Midsland s.s. Newcastle Junior m.s. Kings' Lynn Fransche visscherij. De Fransche stoomtrawler „Océan II", van de reederij Rémy Huret te Boulogne-sur- Mer, is naar Noorwegen verkocht en onder de nieuwe vlag gebracht met den naam Nord- hav I. De Fransche stoomtrawler „La Champagne", thuisbehoorend te Fécamp, is naar Ostende verkocht om te worden gesloopt. Kolenaanvoer. Het Britsche s.s. „Ohelwood" is van New castle bij de Hoogovens aangekomen met een lading steenkolen. In aanvaring geweest. Het van Hamburg aangekomen Nederland sche s.s. „Vesta" rapporteert bij Altona in aan varing te zijn geweest met het Duitsche s.s. „Ulm", waarbij het lichte schade beloopen heeft. Uit een ingesteld onderzoek bleek, dat het s.s. evenwel zeewaardig was en de reis naar Amsterdam kon voortzetten. Reis voortgezet. Het als bijlegger alhier binnengeloopen Britsche s.s. „Penhill" heeft den kolenvoor- raad aangevuld en de reis naar Southampton voortgezet. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 22 October. Bevallen 18 October: E. van Zijl—v. Bee- len, d.; M. BeiderBittorf, z.; C. A. M. v. d. Loo—Toledo, z.; 20 October: 's. van Haren- Booms, z.; A. C. v. d. LindenHerben, d.; J. C. Kooij—Baayens, d.; A. Braaksma—Joustra, z.; E. A. van Donkelaar—Boots, d.; A. Sminia— de Graaf, d.; 21 October: H. Germans—Rade maker, d.; Overleden 19 October: J. Keuzekamp, 86 j-. Westerhoutpark; W. Geerlings, 68 j„ Tesla- straat.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6