HET NIEUWE AVONDBLAD Wat door ondernemingsgeest en samenwerking tot stand werd gebracht. 20e JAARGANG No. 300 DONDERDAG 24 OCT. 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2yz cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van ƒ2000.-. indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Bedenktijd. Tot den 31sten October heeft de Italiaansche dictator Mussolini nog den tijd om zich te be' denken. Wijkt hij vóór dien datum voor de dreiging der economische sancties, waartoe in Genève zoo snel en met zoo groote eenstem migheid besloten is, dan zullen zij niet wor den toegepast en kan de oorlog eindigen in hetgeen Sir Samuel Hoare Dinsdag heeft aan geduid als „een eervollen vrede". Wijkt hij niet, dan zal het volle gewicht van de econo mische sancties op dien dag Italië moeten gaan treffen. Dat de gevolgen zeer ernstig zullen zijn voor dit economisch reeds zoo zwakke land, dat het vooral door de rem-op- zijn-uitvoer vele afnemers voor langen tijd, anderen zelfs voorgoed verliezen zal, heb ik al eerder in deze rubriek uiteengezet. De. rede van den Engelschen minister van BuitenlandscheZaken zal diepen indruk in de geheele wereld maken. Hoare's betoogtrant heeft met die van Baldwin de di recte kracht en de helderheid gemeen. Slechts zelden hoort men er den toon der ouderwet- sche diplomatie in. Indrukwekkend door haar scherpte en juiste formuleering van het Vol- kenbonds-standpunt klinkt o.a. deze passage: „Er staat een belangrijke aangelegenheid op het spel, die verre overweegt boven de betee- kenis van het Italiaansch-Abessinische geschil, namelijk de vraag of wij een nieuwe orde in de internationale betrekkingen zullen berei ken of terugvallen in een ouden toestand, die haar wij gehoopt hadden ten einde was. Wan neer wij het huidige experiment in het juiste licht zien, blijkt het een van de meest dwingen de en ingrijpende te zijn, die gedurende vele generaties zijn ondernomen. De wereld poogt voor de eerste maal het organisme van col lectieve veiligheid te doen. werken. Als het doeltreffend blijkt zal een instrument van enorme waarde zijn verkregen. Indien het faalt zal dat een ernstige teleurstelling zijn voor velen, die den oorlog als instrument van internationale politiek wensehen uit te scha kelen en een zware verantwoording laden op diegenen, die in deze zaak een weigerend standpunt hebben ingenomen". Dit is nuchtere en zakelijke taal. Hoare heeft zich van pathos en groote woorden ont houden. Hij heeft ook geen dreigende allure aangenomen en zelfs met nadruk gezegd, dat men geen militaire sancties wenscht toe te passen, met de bijvoeging: „Geen verstandig mensch zou een vonk willen werpen in het ontvlambare materiaal, dat in Europa ligt op gehoopt". Dat hij erkend heeft dat dit niet een crisis van enkele dagen of weken is maar dat er symptomen zijn van groote wijzigingen in de wereld, waaraan alleen het hoofd kan worden geboden door groote vastberadenheid, bewijst dat hij de groote bewegelijkheid en de snelle veranderingen van dezïïn tijd aanvoelt en be seft dat men vooruit moet zien. Dit is wel gansch andere taal, dan die van zijn voor ganger' Sir John Simon. En één zin wil ik met bijzonderen nadruk citeeren. Hetzelfde is zoo vaak in deze rubriek betoogd: Het zijn juist degenen, die in een sfeer van droevige illusie leven, die zich tegen de Volkenbonds- politiek kanten. Dat is de waarheid. Feiten, werkelijkheid, gezond verstand, koele hoofden staan hier te genover een krampachtig vasthouden aan ver ouderde wanbegrippen, die aanvaard worden in angst voor het nieuwe en in vasthoudend heid aan de gestorven heldenromantiek van het verleden. Het treft dat Hoare ten aanzien van Mus solini opnieuw heeft moeten zeggen: „Ik weet niet of er hoop is of niet". Zijn gezant te Ro me, Sir Eric Drummond, die telkens bespre- kingen met den Duce voert, heeft dit enigma dus nog niet kunnen oplossen. Alles draait nog steeds om dien eenen man, die tegen den raad Van al zijn deskundige adviseurs in het Afri- kaansche avontuur heeft ondernomen. - Als Mussolini niet voor rede vatbaar blijkt zal op 31 October het volle gewicht der eco nomische sancties, waartoe besloten is, op Italië vallen. Als tenminste de Volkenbonds staten voet bij stuk houden. Deden zij dat niet, dan zou er zijn wat Hoare bedaard als ..een teleurstelling" aanduidt. Een uitstel overigens, geen afstel, want de laatste weken hebben wel bewezen hoe geweldig veel terrein de strooming voor een collectieve veiligheids methode in de wereld heeft gewonnen. Het Volkenbondsinstrument heeft thans voor treffelijk gewerkt. Zouden er zijn die dat nog teniet willen doen dan zouden dat enkele sta ten moeten zijn. Maar zelfs indien dat ge beurt zullen zij de groote strooming van den Nieuwen Tijd niet blijvend kunnen keeren. Telkens weer rijst dit getij, en telkens krach tiger, zooals ik het al jaren geleden hier heb voorspeld Het zal op den duur moeten over winnen. De kans is groot dat het reeds thans zijn eerste groote overwinning zal behalen. R. P. IJMUIDEN Het huwelijk van burgemeester Kwint. De kerkelijke inzegening in Rotterdam. In het prachtige en stemmingsvolle koor van de aloude Groote of St. Laurenskerk te Rot terdam is Woensdagmorgen het Dinsdag vol trokken huwelijk van burgemeester Kwint kerkelijk ingezegend. Ook deze plechtigheid ge schiedde in ïntiemen kring. Behalve door eeni- ge familieleden werd zij bijgewoond door den heer C. J. van Oost, Ambtenaar van den Bur gerlijken Stand alhier, die het burgerlijk hu welijk heeft voltrokken. Als predikant trad bij dezen dienst op Ds, J. A. Kwint, broer van den burgemeester, Ned. Hervormd predikant te Rotterdam, terwijl als ouderling bij de plechtigheid fungeerde Ds. Zeidner, eveneens Ned. Hervormd predikant aldaar, bij welken predikant, die vroeger te Dedemsvaart heeft gestaan, de bruid belijde nis heeft gedaan. Het orgel werd bespeeld dooi den bekenden organist Besselaar, organist van de Groote Kerk. Toen bruid en bruidegom, voorafgegaan door predikant en ouderling en gevolgd door familie door het schip der kerk naar het koor schre den klonk reeds orgelspel door het kerkge bouw. De predikant gaf als voorzang op Ps. 103:1, waarna hij las Ps. 127:1 en 2 en een gedeelte uit Rom. 8:31 en 32. Vervolgens ging hij voor in gebed en liet hij zingen Gez. 198 het eerste en laatste vers. Als trouwtekst had de predikant gekozen 2 Ki'on. 25:9 (laatste gedeelte) „De Heer heeft meer dan dit om u te geven". In zijn predikatie wees de predikant op het verband tusschen den tekst en het huwelijk en ontwikkelde naar aanleiding daarvan twee gedachten, ten aanzien van het huwelijk. Ook het huwelijk is een taak, het huwelijk is ver antwoordelijkheid, arbeid, ernst. M.a.w. het geluk is niet iets. d$t,vanzelf komt. maar waar aan we ons met onze geheele persoon moeten geven. Op een dag als deze is het huwelijk niet af en klaar, maar ligt het als een taak voor ons. Aldus was de eerste gedachte. De tweede gedachte is, aldus de predikant, dat we in ons huwelijk ook vaak verwachten van de omstan digheden, de gaven die we hebben ontvangen, allerlei waarborgen; zeer belangrijk op zich zelf, maar die weg kunnen vallen. Men moet het wagen met God, dan gaat het van kracht tot kracht steeds voorwaarts. Na zijn indrukwekkende predikatie las de predikant het tyouwf or muiier voor en de vra gen, die beide met „ja" werden beantwoord, De predikant sprak dan zijn zegen uit, waarop staande werd gezongen Ps. 121:4. Bruid en bruidegom gaven elkaar de ringen met de woorden: „Ik trouw u in gerechtigheid en geloof". Knielend werd toen het „Onze Vader" gezongen. Met het overhandigen van den Bijbel en zin gen van Gez. 273:1 werd de plechtigheid ge ëindigd. In ons verslag over de voltrekking van het burgerlijk huwelijk is door weglating van eenige woorden een deel van de toespraak van den heer C. J. van Oost weergegeven op een wijze die er misschien aanleiding toe zou kunnen geven, dat de bedoeling van den ambtenaar verkeerd zou kunnen worden be grepen. Hij sprak aldus: „Is bij het voltrekken van huwelijken van personen, die mij totaal vreemd zijn, de gelukwensch, hoewel goed ge meend, misschien wel eens wat vormelijk, ik kan u de verzekering geven, dat het mij thans een behoefte des harten is, U mijn beste wen sehen op uw nieuwen levensweg mee te geven'.' HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING. De Haarlemsche Orkest Vereeniging geeft Vrijdagavond a.s. in de Gemeentelijke Con certzaal te Haarlem een concert, waarbij de solo-altist der H.O.V., de heer Fred Leidner als solist optreedt. Dirigent is Frits Schuurman. Het program ma, dat zal worden uitgevoerd, bevat de vol gende werken: Pastorale d'été van Arthur Honegger, Concertino voor altvioal en kamer orkest (in eerste uitvoering) van O. Gerster, Petite Suite (eerste uitvoering) van Claude Debussy en César Franck's Symphonie in d- klein. DE WERKEN AAN DEN RIJKSVISCHAFSLAG Dezer dagen is een begin gemaakt met de achterwaartsche verplaatsing van de gevels van de vischpakhuizen aan de Zuid Oostzijde van de Visschershaven in verband met de voorgenomen verlenging van de walbeschoei- ing en de tegeltjesmarkt. Het wacht- en schaftlokaal in hal C nadert zijn voltooiing. Men is thans bezig met het afwerken. Alhoewel het van binnen nog rom melig is, kan men reeds constateeren, dat het een gezellig hoekje zal worden voornamelijk door het fraaie uitzicht op de Visschershaven. Donderdag 7 November a.s. zal ten kantore van den inspecteur der Domeinen te Haarlem de verpachting bij inschrijving plaats vinden van het buffet. HET OOGENBLIK WAS SLECHT GEKOZEN. Woensdagmiddag had een jongen een naar hij meende gunstig oogenblik afgewacht om 7'-'n slag te slaan in een sigarenwinkel in de j 'L'ennemerlaan. Hij had achter geen ongun stiger tijdstip kunnen kiezen, want juist toen hy het misdrijf had gepleegd, passeerde de politieauto. De agenten in den auto betrapten den jon gen op heeterdaad en namen hem mee naar het bureau. Een voorbeeld voor ons visscherij bedrijf Ontwikkeling der Noorsche vischconservenindustrie. Door D. Kruyff. Het laboratorium van de „Noorweegsche Vischconserven-industrie" te Stavanger. Niettegenstaande de Noorschevischconser venindustrie nog maar een halve eeuw oud is, heeft zij zich in deh loop der jaren tot een ongekende hoogte ontwikkeld en is heden ten dage dan ook tot een vande belangrijkste ne- venbedrijven van de Noorsche visscherij uit gegroeid. Van de 200 vischconservenfabrieken, die Noorwegen thans bezit, zijn er alleen reeds meer dan 100 in Stavanger en in de omgeving dezer stad gevestigd. Verder worden er in ver schillende plaatsen langs de kust, hoofdzake lijk te Köpervik, Haugesund, Bergen, Trond- heirn en aan de boorden van de Oslofjord, een groot aantal fabrieken van dit genre aange troffen. Stavanger is echter het centrum der vischconserven industrie. Hier bevindt zich tevens het secretariaat van de „Noorsche ver eeniging van vischconservenfabrikanben" en ook het laboratorium („Hermetikkindustriens Laboratorium") waaraan een bacteriologische, scheikundige en technische afdeeling verbon den is. De Noorsche vischconservenindustrie neemt reeds vele jaren een leidende positie op de we reldmarkt in. Er'is bijna geen uithoek in de wereld te vinden of er zijn vischconserven uit het land der Middernachtzon verkrijgbaar. Dit valt ook niet te verwonderen. Immers, de pro ducten welke door dit bedrijf worden voort gebracht, zijn door hun buitengewoon heerlij ken smaak en uitstekende kwaliteit, waar aan bij de bereiding de hoogste eischen wor den gesteld, bijna zonder uitzondering zeer ge wild en in vele landen een populair en onmis baar volksvoedsel geworden. Dit laatste is vooral het geval in Engeland en de Vereenig- de staten van Amerika, welke landen steeds de grootste afnemers zijn geweest en nog zijn. Hoewel deze industrie die geheel door Norsch kapitaal tot stand is gebracht zich in den beginne alleen bezig hield met het conserveeren van „brisling" en „smasild" is hierin in latere jaren een groote verandering gekomen en zijn de fabrikanten zich eveneens gaan toeleggen op het bereiden en conservee ren van producten, welke door de visscherij worden voortgebracht. De brisling en smasild sardines zijn tot op heden echter nog steeds de hoofdproducten, die door de fabrieken worden verwerkt Zooals wij reeds eerder hebben opgemerkt, worden er jaarlijks in de diepe Noorweegsche fjorden nabij Stavanger, Bergen en in de Oslofjord, enorme hoeveelheden brisling ge vangen. De bisling is een klein zilverachtig vischje, zeer vet en fijn van smaak. Het beste vischseizoen is in den zomer en den herfst. Tusschen de maanden Januari en Mei is dit vischje te klein en bovendien te mager en mag dan ook volgens de Noorsche wet op de visscherij en, gedurende dezen tijd niet ge vangen worden. Daar de brisling in vroeger jaren over het algemeen niet voldoende voor consumptie doeleinden geschikt werd geacht en men evenmin met de groote handelswaarde, welke dit zeeproduct bezat, op de hoogte was, werd hij hoofdzakelijk gevangen voor het bereiden van de alom bekende „Noorsche ansjovis", hetgeen heden ten dage, hoewel in mindere mate, nog geschiedt. In het jaar 1879 kwam hierin echter een groote verandering, toen de „Stavanger Pre serving Company" het conserveeren van bris ling ter hand nam. De visch werd gerookt en, na met olijfolie in blik verpakt te zijn, onder den naam van „Smoked Norwegian Sardines" in den handel gebracht. De verpakking met tomatensaus volgde hierop eveneens zeer In den beginne was de productie van weinig beteekenis, hetgeen het gevolg was van te klei ne en onvoldoende ingerichte werkplaatsen. Bovendien waren de technische hulpmidde len, waarover men beschikte, zeer primitief. Het meeste werk geschiedde met de hand, ter wijl de blikjes, waarin -de viscid verpakt werd, uit zes deelen bestonden, die aan elkander ge soldeerd moesten worden. Daar het product, dat door de nieuwe in dustrie werd voortgebracht, van uitsteken de kwaliteit bleek te zijn, ontstond hiernaar spoedig een grooe vraag. Teneinde hieraan te kunnen voldoen, werden de conservenfabri kanten voor een moeilijk op te lossen pro bleem gesteld, hetgeen echter door onderne mingsgeest en intensieve samenwerking tus schen de fabrikanten en het personeel onder' ling, nogal vrij spoedig werd opgelost. Nieuwe, naar de eischen des tijds ingerichte fabrieken verrezen; oude primitieve machines werden verbeterd of door nieuw, voor het uit voeren van verschillende werkzaamheden ge schikte, vervangen. Kortom, voor het verrich ten van bijna eiken voorkomenden arbeid, waren nogal vrij spoedig machines aanwezig, die voor het grootste gedeelte door de arbei ders zelf uitgevonden zijn. Eén van de belang rijkste machines, welke tegenwoordig in de conservenindustrie in gebruik is, is zeker wel de z.g. blikmachine. Als men nagaat, dat in vroeger jaren voor het vervaardigen van een paar duizend blikjes per dag, een heele staf van blikslagers en soldeerders noodig was, dan is hierin in den loop der tijden een groote verbetering gekomen. Heden ten dage worden in één dag, door één blikmachine, die door één arbeider bediend wordt, 20 a 22.000 blikjes vervaardigd. Soldeeren is hierbij overbodig ge worden, aangezien elk blikje, dat de machine verlaat, den vereischten vorm bezit en geheel gereed is om gevuld te worden. Na het vullen, dat eveneens machinaal geschiedt, worden de blikjes met behulp van een automatische sluit- machine („Automatic can-closing Machines") dichtgemaakt. Met de sluitmachine „Trio", welke door de firma Middelthon te Stavanger wordt gefa briceerd een zeer bekende firma op het ge bied van machines voor de vischconserven industrie maakt men ongeveer 2000 blikjes per uur dicht. Daar de vischconservenindustrie, zooals hier boven reeds gezegd is. in de eerste plaats is aangewezen op het conserveeren van brisling en smasild, is zij natuurlijk op een niet onbe langrijke wijze afhankelijk van deze visch- soorten. Er zijn immers jaren, dat de ha ring, door tot op heden onbekende oorzaken, niet in de fjorden verschijnt, waarvan het directe gevolg is, dat de conservenfabrieken door gebrek aan visch, niet kunnen conser veeren, zooals dit o.a. in het jaar 1923 het ge val was. Dit zijn de slechte jaren. In gewone jaren wordt de smasild echter evenals de brisling bij millioenen in de fjorden gevangen en na bereid te zijn dat op dezelf de wijze als in Frankrijk en Portugal geschiedt met olijfolie of tomatensaus verpakt en als „unsmoked sardines" ter markt gebracht. De smasild wordt voor de verpakking niet, zooals die met de brisling wel het geval is, gerookt, doch in olie gekookt. (Wordt vervolgd) Netten van de G. D. Y. 189 opgevischt. Aangebracht door twee visschersvaartuigen. schipper van den Texelschen kotter waren de netten ten Noorden van Terschelling opge vischt. Van den logger hebben de visschers niets jezien, wat niet direct reden tot ongerustheid behoeft te geven, evenmin als het feit, dat men sedert eenige dagen niets van het.vaar tuig heeft gehoord, daar het zeer wel mogelijk is, dat het radioapparaat defect is geraakt. Door den kotter TX 39 en een botter van den Helder is alhier aangebracht een groot deel vaneen haringvleet nl. ca. 1?0 nette", waarin nog een groote hoeveelheid haring aan wezig was. Blijkens de merken op de breels waren de netten afkomstig van den Poolsch- Nederlandschen haringlcgger GDIJ 189, welke logger van Scheveningen uit de haringvissche- rij uitoefent. Volgens mededeeling van den Olympische Spelen. Het Voetbaltournooï. Dr. P. J. Bauwens deelt het volgende mede: Binnenkort zullen de afzonderlijke regle menten en voorwaarden worden gepubliceerd. In hoofdzaak komen zij op het volgende neer: met de technische uitvoering van het tournooi zijn dr. P. J. Bauwens en K. J. J. Lotsy belast, die ook reeds in de technische commissie voor de organisatie van het Am- sterdamsche voetbaltournooï zitting hadden. De termijn voor de algemeene aanmelding der nationale Olympische Comité's tot deel neming aan het tournooi loopt 20 Juni af; de namen der spelers en reserve-spelers moeten tot uiterlijk 18 Juli 1936 worden medegedeeld. Voor het geval, dat meer dan 16 elftallen worden ingeschreven, zullen vóór-wedstrijden, eventueel in verschillende steden van Duitseh- land, vóór het begin van het officieele tour nooi worden gehouden. De technische commissie zal tot uiterlijk 30 Juni 1936 de ingeschreven landen naar hun speelsterkte in twee groepen verdeelen. De eene groep, die der sterkste landen, zal van deelneming aan de vóór-wedstrijden bevrijd zijn en zonder meer aan het officieele tournooi deelnemen. De vóór wedstrijden, welke 1 Aug. afgeloopen moeten zijn, dienen om uit de an dere groep de teams uit te kiezen, welke de eerst geselecteerde groep tot zestien moeten completeeren. Het officieele tournooi, dat in den tijd van 3 tot 15 Augustus 1936 op verschillende Eer lij nsche voetbalterreinen en in het Olympisch Stadion zal worden gehouden, is namelijk op een deelneming van 16 elftallen gebaseerd. Ook deze zestien ploegen zullen wederom naar hun speelsterkte in twee groepen worden ver deeld. Welke overwinnaars uit de beide groe pen tegen elkander spelen, wordt door het lot beslist. Indien minder dan zestien elftallen inschrij ven, zal de technische commissie vóór 30 Juni 1936 een nieuw systeem moeten uitwerken, vol gens hetwelk het voetbaltournooï wordt afge wikkeld. Het is evenwel hoogst onwaarschijn lijk, dat clit geval zich zal voordoen. In sommige landen worden bezwaren tegen een Olympisch voetbaltournooi gemaakt, om dat men vreest, dat een amateur-elftal niet in staat zal zijn, de in deze landen hoog ont wikkelde voetbalkunst op waardige wijze te vertegenwoordigen, zoodat de nationale repu tatie schade zou lijden. Men vergeet daarbij evenwel, dat de huidige voetbalwereld de sterkte der betreffende landen ook ten op zichte van hun beroepsspelers zoo goed kent, dat het aanzien van welk land dan ook door een eventueele nederlaag van zijn amateurs niet geschaad zal worden. Veel grooter daar entegen is het gevaar, dat uit het niet-deel- nemen van een land aan het olympisch voet baltournooi de conclusie zal worden getrokken dat in het betrokken land het amateurschap niet met de noodige zorg wordt behandeld. Van dit standpunt bezien, moet men de op neming van de voetbalsport in het program ma der Olympische spelen zelfs bevorderen. Er bestaat dus niets, wat een nationalen voetbalbond zou kunnen beletten, aan een Olympisch tournooi te Berlijn deel te nemen. Men kan derhalve verwachten, dat het Olym pisch voetbaltournooi van 1936 grooter zal zijn dan alle vroegere. HET DECLARATIE-VRAAG STUK. Uit Tilburg: Dezer dagen kwam het dage- lijksch bestuur van den Ned. Bond van Voet- bal-Scheidsreohters te Tilburg met de Zuide lijke afdeelingen bijeen. Vertegenwoordigd waren Maastricht. Heerlen, Venlo, Tilburg, Eindhoven en Gorinehem. Met algemeene stemmen sprak men zich uit tegen het nieuwe declaratie-systeem en verleende het hoofdbe stuur machtiging om alle stappen te onder nemen tot het ongedaan maken van deze maatregelen. ATHLETIEK. DE VOGRLOOPIGE OLYMPISCHE DAMES- PLOEG SAMENGESTELD AMSTERDAM, 23 Oct. Naar wij vernemen is onlangs door de Commissie voor Dames- athletiek der K.N.A.U. een voorloopige Olym pische ploeg samengesteld, waarbii die dames zijn gekozen, welke een serieuze kans maken naar Berlijn te worden afgevaardigd. Boven dien zijn in deze ploeg opgenomen eventueele reserves, alsmede diegenen, waarvan verwacht kan worden, dat zij zich onder bekwame lei ding spoedig als Olympische candidaten zullen opwerken. De volgende dames werden in de voorloopige Olympische ploeg aangewezen: Mej. Schuurman (K.N.A.U.), mej. Martin (Olympia Deventer), mej. Koopmans (Ata lanta Groningen), mej. de Vries, mej. Door geest, mej. Ter Braake, mej. Pels, mej. Koen (allen van A.D.A. Amsterdam), mej. Niessink en mej. Mesmann 'A.V.A. Amsterdam), mej. Briejer en mej. Dieben (beiden Brunhilde, Leiden), mej. Palm (U.D.A. Utrecht), mej. De Koek (Amstels G.V. Amsterdam). HET 26METF VAN P"'TIT ERKEND AMSTERDAM, 23 Oct. De récordcommis sie van de K. N. A. U. heeft de prestatie van S. Petit op de 2000 meter met een tijd van 5 min. 50,4 sec., gevestigd op 20 Augustus 1935 te Brussel, als Nederlandsch record erkend.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1