Een Hondenleven. Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT Zijnde Fragmenten uit het Dagboek van een Teckel, den Baas toegeblaft. Het Verkeersvraagstuk. De foxbox van den overkant is dood. Ver pletterd door een auto. Er zat zoo'n jonge man in met een snelle pet op, en 't was zoo'n laag, lang monster-ding. De eenige combinatie waarvoor ik altijd haastig opzij ga, want er bestaan geen wegen die er breed en recht genoeg voor zijn. Het speet hem erg, zei de jonge man tegen den Baas van den foxbox, en hij bood scha devergoeding aan, maar de Baas wou geen geld hebben. Foxboxen kosten geen geld. En toch was hij een hond, en dus voor zijn Baas wat waard. Misschien wel heel veel, maar geen geld. Meer dan dat. Ik heb met hangende staart naar den doo- den foxbox staan kijken. Hij was mijn lieve- lings-vijand, en ik zal hem missen. Voorts doet het pijn, aan de vergankelijkheid van dit leven herinnerd te worden en het zoo ruw ver nietigd te zien. Ook een hondenleven kent zijn groote momenten, en wie weet hoeveel zelfs een foxbox ervan geniet. Dat was nou alle' maal ineens, voorgoed, uit. Hij lag daar zoo miserabel en armoedig in de modder. Er was heelemaal geen bloed, maar dat leek erg vreemd verdraaid; hij had zeker zijn rug l broken. Ik stak mijn kop omhoog en jankte. „Ga jij maar mee", zei de Baas van den fox box, en zoo gingen wij hem dan samen be graven, bij den vijver. Toen hij een schop haalde begreep ik wat zijn plan was, en hielp hem de kuil graven. Da's echt teckel-werk", zei hij, en streelde mijn kop. Het was een be roerde geschiedenis; ik ben er nog niet heele maal overheen. Ja, die auto's!' Hoevelen van ons zh'n er al niet onder gesneefd? En dat is niet het eenige. „Denk maar eens aan de indirecte doodenlijst", placht Mama te zeggen, en toen ik haar 0111 uitleg vroeg vertelde aij dat veel menschen geen honden meer willen houden, omdat ze toch doodgereden worden en dan vinden de menschen het zoo naar. En er worden teveel honden geboren voor het aantal beschikbare posten, zoodat een heeleboel jongen, als ze niet mooi genoeg zijn, maar in zakken gedaan worden -met een steen eraan, en verdronken. „Er is veel tragiek in het hondenleven", zei Mama, „en ik huil vaak als ik aan de zuige lingensterfte denk" Dat zijn sombere onderwerpen om aan te roeren, en daarom moet je niet verwonderd zijn, Baas, dat ik vanavond zoo druipstaartend mee wandel inplaats van eens tegen je op te springen, en af en toe eens een flink eind vooruit te rennen. Ik geef toe dat de meeste honden roekeloos ziin in het Verkeer. Ik zelf vaak ook. Er zit een zekere sport in een auto of een bakfiets of zelfs een fiets hard te laten remmen en er nog net voor-langs te schieten. „Wees nou geen idioot", zegt je Beter Ik als je die auto's ziet rennen op een hoofdweg. „Wees nou voortaan voorzichtig. Denk aan de vele familie leden en kennissen, die de Groote Tol aan-het automobilisme hebben moeten betalen". Maar Groote Tol of niet, het wil niet hel pen. Een zekere bravour, en de lust tot avon tuur die een hond vooral op stille dagen zoo onweerstaanbaar bekruipen kan, spelen ons parten. Er zijn dagen waarop ik eenvoudig niet nalaten kan, zigzag over den rijweg te rennen. Het gegier van slechtgesmeerde rem men klinkt mij dan als muziek in de ooren. Ik moet maar op het Hondenlot vertrouwen. De kleine jongen had gisteren een nieuw ldée. Hij spande mij voor zijn autoped en ik moest hem naar school trekken. Nu, ik ben geen trekhond en ik wist ook niet zeker of het wel mocht van de Vereeniging voor Dierenbe scherming, maar de agent op den hoek zei niets en die zal het wel weten. „Snelverkeer!" riep Bob tegen hem, en hij lachte. Het was het ware woord. Wij spurtten een heele reeks fietsers voorbij, en nu Bob mij was toever trouwd lette ik scherp op ook, dat snap je. Ook was het een reclame-rit voor ons Ras, want ik hoorde verscheidene menschen zeggen dat ze niet geweten hadden dat een Teckel zoo sterk was. Zij zijn slecht ingelicht over ons. Maar ik ben niet van plan dit eiken dag te vert-oonen, al heeft Bob op zijn autoped nu „1 H.K." gezet, met groote letters, die vol gens hem beteekenen; 1 Honden Kracht. Dat is trouwens niet juist: hij had er „1 T.K." op moeten zetten. Er zijn verschillen die niet ge negeerd mogen worden. Morgen zal ik tegen schooltijd maar in die pen slaap in den tuin gaan liggen, en over morgen wil ik dan ineens wel weer 'es. Alles goed en wel. maar ik ben geen paard, en ook geen autobus op een vaste lijn. Daar heb je die auto weer die den foxbox heeft doodgereden. Ik zal 'm toch even gemeen aanblaffen. Rrrrtdaar gaat-ie Dat was weer op 't nippertje. Maar hoera, we leven nog.... Geen moord gepleegd. Naar wij vernemen werd door het parket van Denaermonde sectie verricht op het lijk van de 19-jarige M. Vinck, uit St. Janssteen, dat Maandag j.l. werd opgehaald uit een ven in de dennenbosschen van de Trompe (Bel gië), nabij de Nederlandsch-Belgische grens. Op het lijk werden geen sporen van geweld dadigheden gevonden. Ook bij het overige politie-onderzbek is niets gebleken van een moordaanslag, en het stoffelijk overschot zal daarom aan de familie worden overgegeven. Minister Deckers ontslaat zelf. Ook de aanstelling van crisis-ambtenaren in zijn hand. Minister Deckers heeft ontslag en aanstel ling van alle onder de crisisdiensten ressortee- vende ambtenaren en arbeidscontractanten, wier getal over het geheele land ongeveer 5000 bedraag. volgens de Msb. rechtstreeks aan zich getrokken. Voortaan zal een lagere instantie niet meer kunnen aanstellen of ontslaan; een en ander zou alleen met persoonlijke medewerking van den minister kunnen geschieden. Deze regeling is reeds in werking getreden, Vergadering Kamer van Koophandel. Twee dooden op onbewaakte overwegen. Woensdagmiddag te omstreeks 2 uur heeft op den onbewaakten overweg in den Teersdijk onder Wychen een ernstig ongelijk plaats gehad. De boterhandelaar de heer Wikenhagen uit Nijmegen, die met zijn fiets den overweg pas seerde, is door den trein uit de richting Nij megen overreden en vrijwel op slag gedood. De trein ondervond eenige vertraging. Auto door trein gegrepen. Op den onbewaakten overweg tusschen Ke- thel en Schiedam op den Oudendijk is Woens dagmiddag een auto door trein 1104, van Rot terdam naar Amsterdam, gegrepen. Het voer tuig werd totaal vernield. Een der inzittenden van den wagen werd gedood: de tweede in zittende kreeg ernstige verwondingen. Het treinverkeer ondervond ten gevolge van dit ongeval ongeveer een half uur vertraging. De auto, die toebehoorde aan de destilla teursfirma Van der Valk is in botsing geko men met den trein, die om 3.0T uit Schiedam naar Den Haag vertrekt. In de auto zaten de heer Klaascsen en zijn achtjarig zoontje. De auto werd 11a de aanrijding ongeveer 200 M. meegesleurd. Het lijk van het jongetje werd 150 M. van den overweg tusschen de rails ge vonden. De vader is met een beenbreuk over gebracht naar het Gemeentelijk Ziekenhuis te Schiedam De oorzaak van de aanrijding is niet be kend. Van de richting, waaruit de auto kwam. js het uitzicht op de spoorbaan zeer goed. K 19 en K 20 worden bij Wilton-Feijenoord gebouwd. De bouw der onderzeebooten K. 19 en K. 20 is gegund aan Wilton-Fyenoord. De motoren voor bovengenoemde booten worden vervaar digd door de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlis- singen. Een nieuwe voo-^itter van het C. N. V. Tot voorzitter van het Chr. Nat. Vakverbond is gekozen in de plaats van den heer K. Kruit hof, die met pensioen is gegaan, de heer A. Stapelkamp, tot op heden secr. van het C.N.V. De nieuwe voorzitter werd 27 Februari 1886 te Aalten geboren. Al vroeg trad de heer Sta pelkamp in het verenigingsleven op den voor grond. Tot 1932 was de heer Stanelkamp se cretaris van den Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders. Toen werd hij uit een vijf tal candidaten benoemd tot secr. van het Chr. Nat. Vakverbond, in de plaats van den heer H. Amelink, die tot lid der Tweede Kamer ge kozen was. Dader van den moord op Schiermonnikoog veroordeeld. De rechtbank te Leeuwarden heeft den jon geman R. ter zake van doodslag op den heer Kerstholt uit Groningen veroordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf. De eisch luidde tien jaar gevangenisstraf. Schadevergoeding wegens vliegongeluk. Nederlandsche eischeressen te Londen in het gelijk gesteld. De weduwe en de dochter van den Neder lander Louis Grein, die om het leven geko men is bij de tramp te Ruysschelede in Bel gië, waar een vliegtuig der Imperial Airways verongelukte, hadden een eisch tot schade vergoeding bij den Engelschen rechter inge steld. Deze eisch is thans toegewezen. De Imperial Ahways zijn veroordeeld tot het betalen van een schadevergoeding van 3509 pond sterling aan de weduwe en een van 500 pond sterling aan de dochter. De Imperia! Airways overwegen in tusschen tegen deze uitspraak hooger beroep aan te teekenen. (A.N.P.) POSTAMBTENAAR VERDUISTERT GELD. Eisch: 9 maanden gevan genisstraf. De Arrondissements-reehtbank te Amster dam behandelde Woensdag de strafzaak te gen den adjunct-commies bij de Posterijen te Bussum, C. A. v. d. W., die zich had te ver antwoorden wegens verduistering. In den loop van eenige jaren heeft hij in totaal ruim f 1200 weggenomen uit de postzegel-kas, die hij onder zijn beheer had. De man, die reeds eerder voorwaardelijk veroordeeld is. wegens heling legde, toen het tekort werd ontdekt, een volledige bekentenis af. De Officier van Justitie requireerde we gens verduistering in dienstbetrekking een gevangenisstraf van negen maanden. Aandacht der regeering gevraagd. Voor de prijsstijging van verschillende levensmiddelen. Het bestuur van het Nederlandsch Verbond van Vakvereenigingen heeft aan den voorzit ter van den Ministerraad een schrijven ge zonden waarin het de aandacht van den mi nister erop vestigt, dat den laatsten tijd, mede als gevolg van sommige door de regeerins getroffen maatregelen, voor verschillende levensmiddelen een merkbare prijsstijging valt waar te nemen, terwijl het geenszins uitge sloten moet worden geacht, dat deze stijging zich in de komende maanden verder zal voort zetten. Het bestuur van het N.V.V. vindt hierin aanleiding er bij de regeering ten sterkste op aan te dringen, maatregelen te nemen, welke tot prijsverlaging der voornaamste levensmiddelen kunnen leiden, vooral ook met het oog op de moeilijke positie, waarin zoowel de werkloozen, als een groot deel der werken den en gedeeltelijk werkenden verkeert. Want ook de laatsten hebben tengevolge van de sterke loondaling veelal de uiterste grens der bestaansmogelijkheid bereikt. In dit verband dient tevens te worden ge wezen op de omstandigheid, dat de winter maanden voor de minst draagkrachtigen toch al grotere moeilijkhed enmet zich brengen Het bestuur van de N.V.V. spreekt het ver trouwen uit, dat de regeering aan den nood toestand, waarin velen verkeeren en welke verergert naarmate hij langer duurt, bijzon dere aandacht zal schenken en de noodige stappen zal doen, om tot verbetering veelal benarde positie te geraken. Vermindering van subsidies. Dinsdagavond half acht kwam de Kamer Van Koophandel en. Fabrieken voor Haarlem en Omstreken in openbare vergadering bij een onder voorzitterschap van den heer G. J. Droste Jr. De Voorzitter sprak een woord van wel kom tot den nieuwen adjunct-secretaris Mr. Verheus (applaus). Eenige Ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Inning kleine vorderingen. Uit de verschillende persberichten zal het aldus deelde de Voorzitter mede reeds bekend zijn, dat van Reegeringswege een ont werp van wet is ingediend voor het innen van kleine geldvorderingen. - In dit verband herinner ik u aan de herhaalde pogingen welke ook dezerzijds zijn gedaan, om deze materie afdoend geregeld te krijgen. Het initiatief daartoe werd reeds jaren geleden genomen door de Kamer van Koophandel te Arnhem. In verband met dit feit is door de Haarlenische Kamer een schrijven verzonden, waarin ge- lukwenschen worden aangeboden. Weg FordhavenVelsen. Bij schrijven van 21 Fabruari 1935 werd door de Kamers van Koophandel voor Am sterdam en voor Haarlem en Omstreken aan B. en W. van Amsterdam een brief verzonden, waarbij dringend werd verzocht de uitvoering ter hand te nemen van het verbindingsge- deelte van het tegenwoordige einde van den weg van VelSen naar Amsterdam tot aan Sloterdijk. In October van dit jaar werd door B. en W. van Velsen aan den Raad der ge meente Amsterdam machtiging gevraagd een verbindingsweg te doen aanleggen van Slo terdijk over den Hoornweg door de Hoorn- en Groote U-polders naar den verbreeden Vel- serstraatweg, In de vergadering van den Raad van Amsterdam is dit voorstel aangenomen, zoodat thans met de werkzaamheden een aan vang wordt gemaakt. Cursussen 19351936. Naar aanleiding van de besprekingen, welke gehouden zijn in de vergadering der Kamer van Dinsdag 17 September betreffende de cursussen in het a.s. winterseizoen, deelde de voorzitter mede, dat in overleg met den voorzitter van de Onderwijscommissie de noodige propaganda is gemaakt voor de cur sussen in deze maanden en dat besloten is de cursussen Warenkennis voor Kruideniers A en B., zoomede de cursus boekhouden te laten doorgaan. De cursus Warenkennis A is begonnen met 8 leerlingen; de cursus Warenkennis B met 10 en de cursus Boekhouden met 10 leer lingen. Goedgekeurd worden verzonden brieven aan de Tweede Kamer betreffende de Waren wet en aan den minister van Handel, Nijver heid en Scheepvaart betreffende evenredige vrachtverdeeling. De heer Th. G. C. Hooy, die als vertegen woordiger der Kamer het congres van den R.K. Middenstandsbond op 11 en 12 September te Rotterdam heeft bijgewoond, had daarvan verslag uitgebracht. Dit werd onder dank zegging goedgekeurd Vaststelling periodieke subsidies 1936. Aan de orde komt het. bekende, voorstel van het Bureau tot vaststelling der periodieke subsidiés over 1936. Zooals ónze lezers 'wéten, wordt voorgesteld, eenige subsidies te ver minderen en eenige nieuwe subsidies niet toe te. kennen. De Voorzitter gaf in overweging, de lijst zoo vast te stellen. Er is voor het Bureau geen aanleiding, 0111 een wijziging in dit voorstel aan te brengen. Wie er wat over vra gen wil wordt verzocht, dit in besloten zitting te doen. De heer M e ij e r vroeg mede namens eenige andere leden van de af deeling Kleinbedrijf, dit voorstel tot de volgende vergadering aan te houden, omdat de leden de lijst eerst eenige dagen geleden hebben ontvangen. De Voorzitter verzocht, dit amende ment terug te nemen en te voldoen aan zijn verzoek.het voorstel van het Bureau goed te keuren. De heer Van derBur g vroeg een ande re verdeeling en vroeg ook eenige inlichtingen over rente en begrooting. De Voorzitter antwoordde, dat dit in de besloten zitting beantwoord zal worden. De heer U i t z i n g e r bepleitte handhaving van de subsidie aan .JJmuiden's Bloei". Baron Van Har denbroek bepleitte eveneens aanneming van het voorstel van het Bureau. Spreker deelde mede, dat de Bloemententoonstelling Flora zeer vermoe delijk een belangrijk nadeelig saldo heeft op geleverd. Het garantiebedrag vari de Kamer van Koophandel zal dus moeten worden aan gesproken. Dit zal waarschijnlijk f 1000 zijn. De heer M e ij e r zou toch gaarne eenige subsidies willen bespreken Besloten werd het voorstel in besloten zit ting te behandelen. Rondvraag. De heer Klein Schiphorst doet me- dedeelingen over de handelingen van de Eerste Nederlandsche Dakverzekering Maat schappij, waaraan de Kamer zich tot zijn spijt voor vijf jaar heeft verbonden en die voor het verrichten van werkzaamheden de kleine bedrijven geheel uitschakelt. Door deze maatschappij is ook het dak van het gebouw der Kamer onderhanden genomen. Het oude zink, dat nog veel waarde heeft, is er afgehaald en meegenomen. Daarvoor in de plaats wordt een bitumenlaag aangebracht. Dit acht hij niet alleen uit technisch oogpunt verkeerd, maar ook financieel heel schade lijk voor de Kamer. Het zinken dak had heel gemakkelijk gerepareerd kunnen worden. Spreker zou gaarne gezien hebben, dat eerst de deskundigen in de Kamer geraadpleegd waren. De Voorzitter dankt den heer Klein Schiphorst voor zijn mededeelingen. Spreker i merkt echter op, dat het de bedoeling van ;het Bureau was om van plotselinge kleine re paraties af te komen. Overigens waren de in formaties, die het Bureau over deze maat schappij had ingewonnen, gunstig. De heer Klein Schiphorst betoogt, geen kwaad van de maatschappij te hebben willen zeggen, maar de aandacht te hebben willen vestigen op de schade, die de Kamer hu lijdt. De Voorzitter zegt, dat 'het een teleur stelling zou zijn, als het verkeerd mocht uit- loopen. Maar dan is het ook een vingerwij zing voor het Bureau, om den weg te bewan delen, dien de heer Klein Schiphorst aange wezen heeft.. De heer Uitzinger doet naar aanleiding van een vraag van den Voorzitter mededee lingen over het Visscherijbedrijf. Het is z.i. dringend noodzakelijk, dat van hoogerhana ingegrepen wordt, want zoö slécht als ae toe- «stana in. de laatste -yga. is hii.sir^s «aefiTdöfTog fiiet geweest. Hff vrasgt hét Bu reau, zich tot Den Haag te willen wenden. De Voorzitter zegt dit gaarne toe. De heer VanderBurg vestigt er de aan dacht op, dat ten Noorden van de Jan Gijzen- vaart, waar nu al 9000 gezinnen wonen, slechts twee postbestellingen per dag zijn. De derde postbestelling wordt alleen tot de Jan Gijzenvaart uitgevoerd. Spreker vraagt of het Bureau stappen bij de Posterijen wil doen om hierin verbetering te brengen. Hij vraagt ook of het Bureau wil bevorderen, dat in trams en j autobussen ook brievenbussen aangebracht j kunnen worden, in navolging van het Am- sterdamsche voorbeeld. Tenslotte vraagt hij stappen te willen ondernemen, dat de tram verbinding van het Soendaplein tot de Jan Gijzenvaart wordt doorgetrokken. De midde len van vervoer naar deze wijk acht hij on voldoende. De Voorzitter zal deze drie zaken on der de aandacht van het Bureau brengen. De heer M e ij er zou zelfs de tram tot aan de pont willen laten doorrijden. (Gelach). De heer Burgersdijk vestigt er de aandacht op, dat dé tramdirectie de kwestie van de brievenbussen in de trams en autobus sen bij de Posterijen heeft opgeworpen. De tramdirectie is gaarne bereid om te dien aan zien de passagiers ter wille te zijn. Maar var- de zijde der Posterijen was geantwoord, dat deze plannen vooralsnog niet ten uitvoer kunnen worden gelegd. Spreker gelooft ech ter, dat aandrang van de zijde der Kamer bij de Posterijen misschien wel eenig succes zou hebben. De tramdirectie wil gaarne meewer ken. De Voorzitter zal dit gaarne met het Bureau overleggen. De Kamer gaat daarna in besloten zitting. Ossche strafzaken voor den rechter. De zitting van Maandag a.s. Op Maandag 4 November a.s. zullen door de Bossche rechtbank de volgende Ossche strafzaken worden behandeld, n.l.: tegen den 58-jarigen landbouwer H. L. van Erp, bijgenaamd Dreik van Renieren en den 47-jarigen N. J. van Geenen, als verdacht van uitlokking tot brandstichting in de woning van de families Bevers en Van Zantvoort op 10 Augustus 1926 te oss, waarbij een vrouw en drie kinderen omkwamen; tegen den 32-jarigen G. J. ven Galen en den 32-jarigen T. J. van Berne, bijgenaamd „Dotje", beiden arbeiders te Oss, die verdacht worden van bovengenoemde brandstichting; tegen den 32-jarigen T. J. van Berne, den 33-jarige P. J. van Galen en den 40-jarigen P. van Geenen, bijgenaamd „Blauw Pietje", allen arbeiders te Oss, verdacht van inbraak te Oss in den nacht van 15 op 16 October 1935 in den woning van Timmermans; tegen den 36-jarigen J. J. van Galen, bijge naamd „Koosje" en den 32-jarige J. A. van den Akker, arbeiders te Oss, als verdacht van den roofoverval te Lith in den nacht van 30 op 31 Mei 1932 bij de gezusters van Eldijk. Tenslotte zal de zaak worden behandeld tegen den 35-jarigen- J. J. v. Berne arbeider te Oss, eveneens bijgenaam „Koosje", ver dacht van doodslag, gepleegd op December 1929 te Oss op C. G. van Galen. „Hoe gaas es?" „Slecht." Conflict tusschen revue-gezelschap en schouwburg-directie, AMSTERDAM, 23 October. Het publiek, dat zich Woensdagavond in den Hollandschen Schouwburg bevond ter bijwoning van Stre- litzkie's revue „Hoe gaas es?" zag als eerste, j niet verwachte, scène den directeur van het 1 revue-gezelschap verschijnen, die van wal I stak met het uiten van een serie grieven tegen de schouwburgdirectie. Laatstgenoemde be- i lette hem echter het verder spreken en deelde de aanwezigen mede, dat de voorstelling niet zou doorgaan en dat de entreegelden zouden worden terugbetaald. Terwijl het ijzeren scherm zakte, verliet het publiek, dat op een dergelijke ontvangst al lerminst was voorbereid geweest, de zaal, het gebeurde druk besprekende. Er komt een sluis te Wijk bij Duurstede. Moeilijkheden opgelost. Werkzaamheden worden binnenkort begonnen. in verband met de verbetering van de kanaal- Tegen het einde van het vorige jaar heeft verbinding tusschen Amsterdam en den Bo- ven-Rijn de aanbesteding plaats gehad van den bouw van een schutsluis nabij Wijk bij Duurstede. Tijdens de voor de gunning bij den Rijkswaterstaat gebruikelijke termijnen deden zich verscheidene moeilijkheden voor, zoodat de .guning moest worden aangehouden. De laagste inschrijfster bij deze aanbeste ding was de N.V. Aannemings Maatschappij v.h. Hillen en Roosen en Betonbouw Trio te Amsterdam, voor een bedrag van f 1.869.000. In den loop van het jaar zijn de moeilijk heden, welke zich voordeden opgelost. Wij vernemen thans, dat onderhandelingen, die de Rijkswaterstaat met de zoo juist genoemde Aannemings Maatschappij heeft gevoerd, dezer dagen hebben geleid tot een nieuwe overeenkomst. Bij deze overeenkomst is de uitvoering van het werk thans opgedragen aan deze Aannemingsmaatschappij. Zooals men zich zal herinenren heeft de stagnatie in de gunning van dit werk alge meen de aandacht getrokken. Daar als ge volg van de gerezen moeilijkheden het tot stand komen van de betere Rijnverbinding voor Amsterdam vertraging ondervond, wer den zoowel in de Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaal als in den Gemeente raad van Amsterdam vragen over deze zaak gesteld. De bouw van de schutsluis nabij Wijk bij Duurstede is het begin van de groote kanaal- werken voor genoemde verbinding van Am sterdam met den Rijn, waarvoor ook nog sluizen te Tiel en Ravenswaaij zullen moeten worden gebouwd. Wij vernemen verder dat nog dezen winter de noodige voorbereidende graafwerken zullen worden begonnen. Eind 1937 hoopt men het werk te kunnen opleveren. Voor de provincie Utrecht beteekent de ge vonden oplossing en daarmede de uitvoering van het v/erk een belangrijke werkverrui- DONDERDAG 24 OCT. 193; Nederlandsch schip in botsing op de Theems. Op de Theems is tengevolge van den mist het Nederlandsche vrachtschip Alcyone in bot sing gekomen met het Engelsche stoomschin „Moreton Bay". Het 17-jarige lid der be manning B. de Vries, broer van den kapitein en afkomstig uit Delfzijl, werd hierbij ernstig gewond. Hij werd naar het ziekenhuis te Gravesend overgebracht, waar hij is overleden De Alcyone vertoont midscheeps een groot gat aan bakboordzijde en is te Eribh aan den grond gezet. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEMN. TEIEF. 1 6 7 2 6 vanaf ƒ35.- gg BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 912 en 14 uur. Zater. 9—12 uur. Avondspreekuren Dinsd., Woensd. en Donderd. v. 7—9 u. (Adv. Ingez. Med.) Tariefsverlagingen bij de Posterijen. Financiëele resultaten van het bedrijf laten het toe. De directeur-generaal der Posterijen, ir. Damme heeft mededeeling gedaan van en kele nieuwe tariefsverlagingen, welke., door de Posterijen met ingang van 1 November a.s. zullen worden ingevoerd. Deze kunnen toe gepast worden dank zij de gunstige resulta ten, welke het bedrijf over het afgeloopen jaar 'heeft geboekt. De gunstige resultaten waren evenwel niet het gevolg van het rijke lijk vloeien van de inkomsten, doch van kos tenbesparing en bezuinigingsmaatregelen. Buiten de hieronder vermelde verlagingen is met de Ned. Spoorwegen overleg gaande in zake het tarief van postpakketten. De bedoeling is de concurrentie te doen eindigen en daarmede verspilling van krachten. Een en ander kan leiden tot verlaging van de tarieven voor de kleinste pakketten. r> Met doorvoering van genoemde verlagingen wordt aan inkomsten een bedrag van ander half millioen prijs gegeven. In de toekomst zal volgens den heer Damme nog verder moeten worden gegaan. Immers briefport, telegraaf- en telefoontarieven zijn nog steeds hoöger dan in landen, waar de devaluatie is toege past. Ook aan de luchtpost wordt gedacht. Wanneer die zich blijft ontwikkelen op deze manier, kan er oen oogenblik komen, dat men het natuurlijk gaat achten, dat alle soort post per vliegtuig naar Indië gaat, zoodat ieder daarvan gebruik kan maken. Maar dan moet nuen natuurlijk tot geheel andere tarie ven komen. Dit hangt ook samen met de ont wikkeling van de K. L. M. De maatschappij kan thans niet veel meer bergen dan reeds vervoerd wordt. Het beschikbaar komen van meer ruimte behoeft echter geen jaren te du ren. Het is denkbaar dat in den loop van 1937 reeds iets meer te bereiken is. De verschillende verlagingen betreffen: lo. Port 'voor niéuwsbladen en periodieken. 2o. Minimum tarief voor buitenlandsche telegramtarieven, wordt van 75 cent op 50 cent gebracht. Het recht wegens telegramadressen wordt van f 24 tot f 12 teruggebracht met ingang van 1 Januari 1936. De tariefschaal voor interlocale telefoonge sprekken wordt voor de le zone (t.m. 10 K.M.) 6 cent, voor de 2e zóne (10 t.m. 15 K.M.) 12 cent. voor de 3e zóne (15 t.m. 25 K.M.) 20 cent (nieuw) voor de 4e zóne (25 t.m. 35 K.M.) 30 cent. voor de 5e zóne (meer dan 35 K.M.) 40 cent, zooals men ziet, is een nieuwe zóne in gevoerd. 5e. Aansluitingskosten voor telefoon wordt van f 12,50 tot f 6 verlaagd. 6e. Extra vergoeding voor tafeltoestel wordt afgeschaft voor automatische netten. 7e. De verhooging van het grond-abonne ment bij uitbreiding van het aantal aanslui tingen zal voor de daarvoor in 1936 in aan merking komende netten niet worden gehe- ven. 8e. Op nader te bepalen datum zullen de kosten voor het radiotelefoonverkeer dat via Londen wordt afgewikkeld, worden: Maandag t.m. Vrijdag f 33,75, Zaterdag f 22,50. In het radiotelefoonverkeer met Noord- Amerika waarvan reeds eerder het tarief verlaagd werd, zal nog een verlaging van f 3.75 worden toegepast. 9e. Radiotelefoonverkeer met Ned.-Indie: Om het gebruik van abonnementsgesprekken aan te moedigen, is in overleg met de Indi sche administratie besloten de bezwarende voorwaarde dat de minimumduur van een abonnementsgesprek 6 minuten bedraagt, te doen vervallen. Eveneens wordt de verplich ting om regelmatig wekelijks te spreken ge wijzigd in een minimum aantal gesprekken per kwartaaleventueel, rekening houdend met seizoendrukte of vacantieslapte, het dub bele cijfer per halfjaar). De regeling wordt dan: Reductie. Thans Nieuw. 10 pet. 1 gesprek p. week. 10 gespr. p. kwartaal 15 pet. 2 gespr. per week 20 gespr. p. kwartaal 20 pet. 3 gespr. per week. 30 gespr. p. kwartaal 25 pet. 4 gespr. per week. 4 gespr. p. kwartaal 10e. Tariefsverlaging in het telegramverkeer met Ned.-Indië: Deze verlaging werd voor handels- en industriekringen dermate van belang geacht, dat deze reeds onmiddellijk nadat daarover overeenstemming was bereikt, werd ingevoerd, nl. op 1 October j.l. De tariefs verlaging bedraagt hier 50 cent per woord, zijnde 25 pet.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2