VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: SPORT EN SPEL Schip Armuru Acavus Ajax (Ned.) Alkmaar Ai-ij a Alclnons Agamemnon Achilles (Ned.) Appalachec Belmoira Bacchus Berenice Boskoop Baarn Bodegraven Capt. Bonelli Chr. Huygens Cordillera Clytoneus Crij nssen Condylus Essen Eemland Grootekerk Galvan Helder Heemskerk Hermes (Ned.) Hercules Harpalyce Hamdale Jagersfontein Jan is Faulbaums Jevmgton Court J. v. Oldenbarneveldt Kurmark Laly Maria Victoria Meiampus Maaskerk Meliskerk Menes Magdala Meerkerk Navarra Nijkerk Orestes Fn 'bale ..„uselaer Rossum Sunion Serooskerk Salabangka Springfontein Senta Sonthgate galland Simon Bolivar Trajanus Torni Ta-rak an Taat Triton Telamon Volodarsky Venus Vulcanus Wigbert Zuiderkerk Bilbao (v. IJm.) Curacao Stettin Hamburg Archangel Batavia Alexandrië Hamburg Aruba Bilbao (v. IJm.) Palermo Gdynia Hamburg- Chili Chili Casablanca Batavia Puerto Barrios Batavia West Indië Santa Fé Ned. Indië Buenos Ayres Japan Diamante Valencia Zuid Afrika Alexandrië Bourgas Rosario Beunos Aires Z. Afrika Archangel Buenos-Aires Batavia Ned. Indië Mesane Sfax Batavia West Afrika Zuid Afrika Nederl. Indië Curasao Hamburg St. Caballo (v. IJm,) Z. Afrika Hamburg Archangel Patras Batavia Batavia West Indië Curacao Batavia West Indië Keml Kertch Japan Batavia Z. Afrika Archangel Rosario Buenos Aires Hamburg Alexandrië Leningrad Batavia Kramlors Alexandrië Izmir Ned. Indië Leningrad Midd. Zee Midd. Zee Hamburg Japan verm, aankomst Laatste bericht in lading. 2 Oct. vertrokken, in lading, in lading. 23 Oct. 13 Oct. vertrokken. 28 Oct. 21 Oct. van Gibraltar. 27 Oct. 22 Oct. te Lissabon. heden 23 Oct. vertrokken. 30 Oct. 12 Oct. vertrokken. ill lading. 21 Oct. vertrokken. 27 Oct. 22 Oct. te Kopenhagen. 27 Oct. 23 Oct, vertrokken. 19 Oct. van Curasao. 17 Oct. van Arica. 17 Oct. vertrokken. 5 Nov. 21 Oct. van Perim. 1 Nov. 21 Oct. van Barbados. 19 Oct. vertrokken. 15 Oct. van Barbados in lading. 11 Nov. 21 Oct. van Port Said. 4 Nov. 16 Oct. van Bahia. 21 Oct. te Kobé. 9 Oct. van Montevideo. 22 Oct. vertrokken. 23 Oct. te Rotterdam. 8 Nov. 17 Oct. van Stamboul. 30 Oct. 16 Oct. van Izmir. in lading, in lading. 20 Oct. van Port Natal. 23 Oct. 21 Oct. van Lodingen. 4 Nov. 3 Oct. vertrokken. in lading. 24 Oct. 19 Oct. van Gibraltar. 29 Oct. 19 Oct. vertrokken. 22 Oct. 16 Oct. van Gibraltar. 7 Nov. 21 Oct. van Perim. 23 Oct, te Hamburg. 19 Oct. van Mombassa. 22 Nov. 16 Oct. van Padang. in lading. 21 Oct. te Rotterdam. in lading. 21 Oct. van Beira. 22 Oct. te Bremen. in lading. 26 Oct. 22 Oct. te Tarragona, in lading. 20 Oct, van Pt. Said. 23 Oct. 9 Oct, van Trinidad. 27 Oct, 23 Oct. te Londen, I. Oct. van Sabang. 6 Nov. 21 Oct. van Paramaribo, in lading. 27 Oct 21 Oct. van Gibraltar. 20 Oct. van Gibraltar. 13 Oct. te Barcelona, heden 23 Oct. van Hamburg. 24 Oct I8 °et- van Lodingen. 12 Nov 1° °et- van Buenos Aires, 16 Nov! 18 Oot. vertrokken. 27 Oct, vertrekt 26 Oct. 20 Nov. 21 Oct. te Samos. 24 Oct, 18 Oct. vertrokken 19 Oct. vertrokken, heden 16 °ct- van Skageq. 22 Oct. 21 Oct. te Duinkerken. 30 Oct. 22 Oct. te Algiers. 20 Oct. van Tjilitjap. 25 Oct. 19 Oct. vertrokken. 9 Nov. 21 Oct. te Calamata. 15 Nov! 22 Oct. te Fiume. in lading. 19 Oct, van Manilla. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJM U ID EN AANGEKOMEN SCHEPEN. Papierfabriek Visschershaven Nederl. Noorsch s.s. m.s. Winsum Rim Archangel Kragerö hout ijs BEVERWIJK Het overzicht van de groentemarkt. De afgeloopen week bracht niet veel ver andering in den gang van zaken. Over de groenteprijzen valt- niet te klagen, doch de kwantum? zijn voor het meerendeel van ge ringe beteekenis zoodat de omzetten on danks behoorlijke prijzen nog niet zulke hooge besommingen voor de inbrengers uitmaken. Spinazie bleef geregeld een willige stemming behouden en werd ook deze week weer naar kwaliteit verhandeld voor prijzen van 5Q--100 per kist. Sla ondervond bij beperkten aanvoer ook meer belangstelling en noteerde naar verhouding van soort van 25—65 ct. per kist, De aanvoer van postelein liep belangrijk te rug, hetgeen de prijzen schijnbaar ten goede kwam, welke deze week stonden naar kwali teit van 7590 ct. per kist. Andijvie was in het laatst der vorige week en ook Maandag meer gevraagd dan in het midden dezer week, zoodat de prijzen eenigszins terug liepen. De noteeringen welke aanvankelijk van 3565 stonden, daalden de laatste veiling tot onge veer 2545 ct. per kist. Bospeen bleef geregeld voor goede kwaliteit prijzen van 8—11 ct. handhaven. Mindere soorten werden naar verhouding betaald voor 4—6 ct. per bos. Kassnijboonen hadden nog een flinken aan voer. De prijzen voor dit product zijn nu niet zoo bijzonder hoog. Deze week varieerden de «steeringen. naar soort van 1530 ct. per K.G. Enkele partijtjes speroieboonen zonder draad welke nog werden aangeboden, wissel den van 1524 ct. per K.G. Het aanbod van dikke boonen. begint hard te verminderen. Dat er thans een enorm ver schil van kwaliteit bestaat blijkt wel uit de prijzen, die de laatste veiling wisselden van 6—20 ct. per K.G. De aanvoer van spruiten gaat nog steeds langzaam aan. Voor dit product is geregeld wel belangstelling. De prijzen bewogen zieh deze week naar soort van 1220 ct. per K.G. Bloemkool van de goede kwaliteit behoudt eveneens welige kooplust. Voor de beste soor ten staan de noteeringen ongeveer van 1218 ct. per stuk. Komkommers waren in aanvoer zeer be perkt, de prijzen gingen echter de afgeloopen week sterk omhoog en kwamen voor mooie partijen nog tot ruim 8 ct. per stuk. Tomaten blijven tot heden nog ongevoelig voor prijsver betering. Al bracht een enkel partijtje het soms tot 7 a 8 ct., de massa zal zeker niet veel hooger dan 4 ct. per K.G. kunnen worden be rekend waarnaast nog zelfs zeer vee] onver kocht bleef. Prei is momenteel ook een mas sa-artikel en wordt in beduidende kwantums aangevoerd. Voor goede soort schommelen de prijzen meestal van 710 ct. mindere soorten liepen naar verhouding terug fpt 3 ct. per bos. Knollen worden ook heel veel aangeboden; van dit product loopen de soorten ook sterk uiteen. De prijzen wisselden naar soort van 2—6 ct. per stuk. Soepgroenten als selderie en peterselie ko men meestal aan geen hoogere prijzen dan van 23 ct. per bos. In de fruitafdeeling kwamen npg enkele partijtjes meloenen voor. De prijzen varieerden naar soort van 5—10 ct. Druiven waren deze week nog weer ruim vertegenwoor digd, cle noteeringen waren geregeld sterk aan den lagen kant. De herziening van de loonen der werklieden. De Bond van Overheidspersoneel adresseert. De Nederlandsche Bond van Overheidsper soneel heeft een adres aan de gemeenteraad gericht van den volgenden inhoud: De Nederlandsche Bond enz geeft met ver schuldigde eerbied te kennen; dat zij hebben kennis genomen van een voor stel door B. en W. aan uw Raad gedaan tot herziening van de Joonen van de werklieden, in dienst uwer gemeente; dat dit voorstel een onderwerp van beraad slaging heeft uitgemaakt in twee vergaderin gen van de Commissie voor Georganiseerd Overleg voor de werklieden; dat het voorstel, wat de daarin vervatte loonbedragen betreft, de instemming van de Commissie niet kon verkrijgen; dat zoowel door de vertegenwoordigers der in de commissie vertegenwoordigde organisaties als door de vertegenwoordigers van uw Raad in de Commissie ernstige bezwaren zijn in gebracht tegen den grondslag, op welke het voorstel berust; dat zij deze bezwaren in de bij dit adres behoorende Memorie van Toelichting onder den aandacht van uw Raad brengen; dat zij uw Raad verzoeken, op grond van de bezwaren tegen de methode, welke burge meester en Wethouders voor de berekening der loonen hebben gevolgd, het voorstel niet te aanvaarden. In de Memorie van Toelichting wijzen adressanten er o.m, op, dat geen noodzakelijk heid aanwezig is om de aanwijzing van het Departement van Blnnenlandsche Zaken te volgen. In 'n conferentie, welke vertegenwoor digers der samenwerkende organisaties op Vrijdag 4 Oct. j.l. hadden met den Minister van Binnenlandsche Zaken en van welke een door dezen bewindsman goedgekeurd persbe richt in de bladen verschenen is, heeft de Mi nister verklaard, dat van zijn kant aan de gemeenten nimmer een bepaalde methode van ioonberekening wordt voorgeschreven. Hieruit blijkt overduidelijk, dat het overleg dat in dit opzicht tusschen het Departement en het College van Burgemeester en Wethou ders van Beverwijk heeft plaats gehad, geen dwingend karakter draagt. Mocht de Raad onverhoopt op het stand punt staan, dat een herziening van de loonen thans onvermijdelijk is, dan meent de Bond toch, dat bij zulk een herziening de door B en W. gekozen grondslag moet worden losge laten. De Bond verzoekt den Raad in dat ge val, B. en W. uit te noodigen, met loslatins. van de thans gevolgde methode van berekening der loonen. een nieuw voorstel, na behandeling in de Commissie van Overleg, aanhangig te maken. SANTPOORT PER ZEPPELIN NAAR ZUID-AMERIKA. Gisteravond hield Jhr. Dr. J. C. Mollerus voor de vereeniging „Santpoort's Bloei" een lezing over bovengenoemd onderwerp in de zaal van „Spaarnberg", die geheel gevuld was. Na ingeleid te zijn door den voorzitter van Santpoort's Bloei", den heer Joh. van Beem, gaf de heer Mollerus zijn interessant reis- verhaal. Na de pauze verduidelijkte een film het ge sproken woord. Aan het slot van den avond dankte de heer Van Beem den spreker en riep hem een „tot weerziens" toe. IJMUIDEN. Visscherynieuws in een notedop. Stormschade. De stoomtrawler Poolzee IJM. 77 is alhier binnengekomen met verlies van de scheepsboot en andere schade en is in het dok opgenomen. Ook de Dirkje RO 54, die nog op zee is, heeft gemeld, de boot te hebben verloren. Het vinden dezer booten behoeft dus geen aanleiding tot ongerustheid te zijn. De Neptunus IJM. 87 kwam met stormschade bin nen. Alle ruiten van de stuurhut waren door stortzeeën vernield. Natuurijs. Het motorschip Rhn voerde een lading natuurijs aan voor het Natuurijs-ver- koopbureau. Het natuurijs duurder? Naar wij vernemen, kan binnenkort een verhooging verwacht wor den van den prijs van het natuurijs. Rijke haringvangsten. De „Java", een Kat- wijker motorlogger vertrok Maandagavond, na dien dag de vangst te hebben verkocht naar zee. Woensdagmorgen 11 uur was het schip weer aan den afslag met 500 kisten haring. Voor deze reis van ongeveer 40 uren besomde de logger f 2000. Ook de Robert William en de KW 158 waren gistermiddag met haring aan den afslag met resp. 500 en 250 kisten, gevan gen in enkele etmalen. Deze schepen besom- den resp. f 2000 en f 1000. En ook weer rijke makreelvangsten. Van de visscherij komen berichten van rijke makreel vangsten der trawlers 'na den storm. Zijn deze berichten juist, dan kunnen de volgende week weer groote aanvoeren verwacht worden. Kruitlading. Het van Gothenburg komend Nederlandsche stoomschip „Pluto" heeft een partij ontplof bare stoffen medegebracht, welke te Buiten huizen gelost wordt, alvorens naar Amster dam verder te gaan. WEDSTRIJDPROGRAMMA VOETBALVER- EENIGING „RREESAAP". De te spelen wedstrijden voor de Zaterdag middagcompetitie zijn: V. V. B.—Brederode 2,15 uur. V, v. B. aKennemers b 3.15 uur. Het programma voor Zondag 27 October V. V. B. I—H. F. C., 19 uur. V, V. B. II—H. F. C. 12 uur. D .1. O. HI—V. V. B. IV 11,30 uur. WEDSTRIJDPROGRAMMA WATERVLIET Het wedstrijdprogramma van de korfbal club „Watervliet" is: Palvu I—Watervliet II, 2 uur, D- S. V. III—Watervliet III 10 uur. Watervliet IVHaarlem V, 10 uur. LEGER DES HEILS. z Vertelavond met lichtbeelden over Suriname. Naar wij vernemen zal de heer H. Buwalda, officier van het Leger des Heils, een vertel avond houden met lichtbeelden over het zen dingswerk van het leger der Heils in Suri name. De heer Buwalda heeft jarenlang in de West gearbeid. Hij is een zeer onderhoudend verteller, terwijl zijn lezingen o.m. worden aanbevolen door den Gouverneur van Suri name. Het zal zeer zeker de moeite waard zijn deze samenkomst, welke gehouden zal worden op Woens 30 October bij te wonen. WINTERLEZING „HOOGOVEN- STATEN". Xn het Casino hield de Vereeniging Hoog- ovên-Staten Woensdagavond haar eerste win- terlezing van een serie, die de vereeniging ook dit seizoen weer voor haar kernleden houdt. Voor dezen avond had men uitgenoodigd Mr. Guermonprez van de Volkshoogeschool te Bakkeveen. Als onderwerp behandelde deze spreker „Ontwikklingsarbeid". De voorzitter de heer Demmers opende de bijeenkomst en heette in het bijzonder den heer Guermonprez welkom. Waren we, aldus spreker het vorige jaar met onze besproken onderwerpen over het algmeen iets te hoog jegaan, dit jaar zullen we trachten ons tot meer concrete ploblemen te bepalen. Hierna was het woord aan den spreker. De heer Guermonprez behandelde allereerst het volksopvoedingsonderwijs in het algemeen. Dit onderwijs beoogt niet allee en den zuiver wetenschappelijken kant, doch tevens de practisehe zijde, die zich bezig houdt met de maatschappelijke toestanden waarmee de menschen rekening dienen te houden. Spreker constateert bij het overgroote deel der bevolking een gebrek aan Maatschappe- gevoelens. Hij bespreekt hier speciaal drie groepen: de arbeidersklasse, de boeren op het platte land en de groep van d$ jonge intel- ectueelen. Bij elk van deze groep ziet men hoe steeds meer de interesse zich bepalen tot uiterlijk vertoon en oppervlakkige levenswijze veroor zaakt door de enerveerende economische toe standen, die een dwang uitoefenen op hun maatschappelijk leven. Wil het volk zich tot een bewuste zelfstandigheid ontwikkelen, dan dient men met deze dwang te breken en te leeren dat het zuiver materieele hier niet den boventoon voert. De Volkshoogeschool dient dan ook daar voor, om de menschen het bewustzijn bij te brengen hoe en waarom zij moeten levr* De opvoeding van het Instituut is berekend om binnen zoo kort mogelijken tüd de dingen zoo intens mogelijk te leeren doorvoelen. De vorming van een door de Volksschool beoogde maatschappij moet bereikt worden door eenheid. Een individu alleen bereikt niets denken en doen van één mensch is ten slotte toch gericht op samenleving. Het is van zelfsprekend, dat iedereen een eigen overtui ging er op na houdt, doch door uitwisseling voor eikaars gedachten moet men het onder ling contact bewaren. Steeds zal er, aldus spreker, een verschil in rang en stand blijven bestaan, maar de scherpe lijnen die men tegenwoordig geneigd is te trekken, zouden over moeten gaan in een veel soepeler verhouding om tot een gezonde oplossing van de maatschappijleer te komen. Het volk dienst zich er dan ook van bewust te worden dat er tusschen de contrasteerende groepen toch steeds een wisselwerking moeten blijven bestaan. Vervolgens gaf spreker een overzicht van de ontwikkeling van de Volkshoogeschool. Hij memoreerde hoe ongeveer honderd jaar ge leden de eerste Volksschool in Scandinavië door Prof. Grundweg en Christaan Kjold op gericht is. Deze scholen zijn ontstaan in een tijd van laag conjunctuur, zooals ook thans bij ons het geval is dus gegroeid uit da nood dér tijden. Een belangrijke factor voor de ontwikkeling der scholen is de werkloosheid. Weliswaar kunnen zij de jonge werkloozen niet aan het werk stellen, maar wel kunnen zij hem bij verschillende studiën helpen. Hiervoor zijn kampen ontstaan waar zij met elkaar voor een bepaalden tijd zijn en waar diverse conflicten besproken kunnen worden. Tenslotte gaf spreker een practisch over zicht overzicht van het leerstof van het In stituut. Na de pauze maakten velen der aanwezigen gebruik om den heer Guermonprez vragen te stellen, waarna de heer Demmera'de interes sante avond met een woord van dank aan den spreker sloot. VELSEN OPENING JUBILEUM BAZAR BIJ HET 75- JARIG BESTAAN DER MARIA BEWAAR SCHOOL TE VELSEN. Gisteravond werd door den 2en voorzitter de heer H. Groeneveld wegens de vacature van de predikantsplaats der Ned. Herv. Kerk te Velsen, de bazar ten bate der Mariabewaar- school geopend. Na het welkom te hebben toegeroepen aan de aanwezigen, memoreerde spreker dat in een samenkomst van het Bestuur in den af geloopen zomer plannen waren gerijpt om het 75 jarig bestaan der school te herdenken. Men meende daarbij het nuttige aan het aangename te moeten paren en werd een Commissie benoemd voor het houden van een jubileum-bazar. Wegens bet inhouden der gemeente-subsidie en het opdrogen der vrijwillige bijdragen kwam de school in financieelen nood te ver- keeren. Ware het niet dat het personeel der school uit liefde tot het onderwijs gedreven voor een karig loontje haar taak verricht, voorwaar de school zou reeds lang hebben op gehouden te bestaan. Spreker voortgaande zeide dat men wil trachten door middel van dezen bazar het bestaan der school te rekken en hoopte dat bij dit jubileum der school en door deze bazar nog meer belangstelling voor de Maria-bewaarschool mag worden gekweekt. Onzen dank gaat in de-eerste plaats uit tot allen, die ons nu reeds van hun belangstelling deden blijken. Spr. noemde in de eerste plaats de ouders der schoolkinderen de Kon Ned. Papierfabrieken, den heer Willem van Heyst, de melkinrichting Velsen, en vele anderen. Spr. verwachtte dat deze bazar een goede uit komst zal hebben, opdat hierdoor de Maria- bewaarschool ook het eeuwfeest zal mogen halen. Hiermede verklaarde spreker de bazar voor jeopend, waarna het Wilhelmus werd ge zongen- De bazar is Woensdag, Donderdag en Vrij dag geopend. Vrijdagavond heeft de sluiting plaats. Dezen eersten avond werd de bazar reeds druk bezocht. R.K. HARMONIE „ST. CAECILIA". Zondag 27 October a.s. zal de R,K, Harmo- nei „St. Caecijia" uit Haarlem-Noord een con cert geven voor de K.R.O.-microfoon van 14.45—15.15 uur en van 1616.30 uur. Bovengenoemde vereeniging zal op Zondag 3 November a.s. haar jaarlijksche najaars uitvoering geven in het gebouw St, Bavo aan de Smedestraat. VOETBAL. Voorloopig Ned. Elftal- Watford F. C. (2-1) Nuttige oefenwedstrijd. Hei voorloopig Nederlandsch elftal heeft Woensdagmiddag op het Sparta-tèrrein een wedstrijd gespeeld tegen de Engelsche derde klasse profclub Watford F.C., welke ontmoe ting als oefening bedoeld was voor de a.s. match tegen Denemarken. Het achtertrio bestond uit Halle, Calden- hoven en Van Run, terwijl ook ten aanzien van de samenstelling der middenlinie met Pauwe, Anderiesen en Van Heel geen nieuwe proefnemingen werden verricht. De juiste samenstelling der voorhoede vormde thans weer eens het moeilijke punt. Vóór de pauze speelden van rechts naar links Van Geldér, Vente, Bakhuys, Smit en Mijn- ders. De eerste tien minuten vlotte het vrij aardig, doch daarna haperde er zóó veel aan het samenspel èn de afwerking van de aan vallen, dat het vertoonde spel geenszins vol- doening heeft kunnen sehenken. De beide vleugelspelers, Van Gelder en Mijnders waren hieraan voor een belangrijk deel schuldig. Mijnders was wel ijverig, doch ondanks het feit, dat hij heel wat van Smit, Bakhuys en Van Heel kreeg toegespeeld, slaagde hij er maar niet in, gevaarlijk uit den hoek te ko men; óf hij strandde op halfspeler en back, óf zijn voorzetten mislukten. Van Gelder tracht er aan den anderen kant al heel wei nig van terecht. Hij en Vente begrepen elkaar niet; met de ballen, die de Hagenaar kreeg toegespeeld wist hij niet veel uit te richten. Het binnentrio strandde herhaaldelijk op de stevige Engelsche verdediging welke den steun genoot van spil en kanthalf, zoo dat er soms vier a vijf Engeuschen voor het doel waren ongesteld. Watford speelde een snel open spel, waarmede onze verdediging nog handen vol werk had. .Het schieten vormde echter een zwak punt en opmerkelijk is wel., dat het eenjge doelpunt dér profs door Van Run gescoord is. Deze wilde namelijk de wedstrijd was toen tien minuten oud na een voorzet van den Engelschen links buiten op Halle terugspelen, doch de Eidhove- DONDËRDAG 24 Ö'CT. T935 naar plaatste wat al te veel in den linkerhoek zoodat onze keeper met een wanhopig gebaar tevergeefs het schot trachtte te keeren! In de tweede helft werd Mijnders vervan. gen door Vrauwdeunt van Feijenoord, rechtsbuiten ging spelen, terwijl Van Gelder op links kwam te staan. De kleine Rotter dammer wist door zijn agressief snel spel, b handige combinatie met Vente, en zijn keuri ge voorzetten het sped der geheele voorhoede op een hooger peil te brengen. Bakhuys wist, dank zij een val van den kee per, den gelijkmaker tien minuten na de her vatting te scoren. Ook daarna behield het Nederlandsche team dank zij de verbetering in de voorhoede en ondanks vaak knap veldwerk der Engelschen het beste van het spel. En het fraaie doel punt van Vente een kopbal uit een scherp genomen hoekschop van Van Gelder mocht zeker verdiend genoemd worden. In het laaste kwartier wogen de beide elf tallen weer geheel tegen elkaar op; het Ne derlandsche doel ontkwam enkele malen op het nippertje aan een doorboring. Volledige voldoening heeft het spel van het voorloopig Nederlandsch elftal niet geschon ken. In dezen vorm spelend zal succes tegen Deenen, Ieren, Franschen en Belgen heel moeilijk te behalen zijn. Halle in doel kreeg weinig te doen en dat weinige verrichtte hij naar behooren. Van Run kwam er na een zwak begin gelei delijk beter in en na de pauze had hij Zjjn internationalen vorm herkregen. Caldenho- ven speelde te rustig. Een groote fout is, dat hij den bal veel te lang bij zieh houdt, in- plaats van onmiddellijk op te ruimen. Over de middenlinie is niets nieuws te ver teilen. We kennen het spel van aanvoerder Van Heel; het stoere onvermoeide zwoegen van Anderiesen en de fijne tactiek van Bas Paauwe. Wat de voorhoede betreft, het binnentrio speelde goed, maar de buitenspelers waren minder. Zwaluwen A-Zwaluwen B (1-2) Een goede wedstrijd van Weber, Ferwerda, Blomvliet en Kammeijer. Op het V.U.C. terrein werd Woensdagavond een oefenwedstrijd gespeeld tusschen twee Zwaluwenteams, waarbij de bedoeling voorzat, de verrichtingen van enkele spelers, die even tueel in aanmerking zouden komen voor het Nederlandsch elftal, na te gaan. De ploegen waren als volgt samengesteld: Zwaluwen A: Doel: Mul (H.B.S.). Achter: Weber (A.G.O.V.V.) en Van der Linden (N.A.C.). Midden: De la Mar (Haarlem), Van Houtum (Longa), Mallee (N.A.C.). Vóór: Fischer (Ajax), Drok (R.F.C.). Broe ken (Longa). Van Spaendonck (Neptunus) en Van Nellen (D.H.C.). Zwaluwen B: Doel: Ferwerda (Blauw Wit). Achter: Van Diepenbeek (Ajax) en Van Gooi (Haarlem). Midden: Gischler (Ajax)Kammeijer (Haar lem), Bool (H.V.V.). Vóór: Van Walsum (R.F.C.), Blomvliet (Ajax), Van der Hoek (V.D.L.), v. d. Boor (O.D.S.) en Pino (U.V.V.). Na enkele minuten spelen viel Bool uit; voor hem kwam de Haagsche Quickspeler Niessink in de plaats. Het was een vrij aardige ontmoeting, waar in het frissche enthousiasme van beide ploe gen weldadig aandeed. Allen deden hun. uiter ste best om het er zoo goed mogelijk af te brengen. Weliswaar haperde er heel wat aan technisch en tactisch inzicht, terwijl vooral het teamverband soms geheel ontbrak. Toch zijn enkele spelers door hun prestaties opge vallen. In de eerste plaats was dit wel Weber, die een resoluut en rustig partijtje in het A- elftal heeft staan spelen. Hij was wel de beste verdediger van het veld en zeker niet de mindere van Van Run of Caldenhoven, die wij des middags te Rotterdam aan het werk hadden gezien. In het B-elftal viel doelman Ferwerda op, die door goed opstellen er talrijke schoten heeft uitgehouden. Vooral zijn keurig ge plaatst uittrappen viel op. Deze nog jonge keeper is momenteel zeker de aangewezen reserve voor Halle. Kammeijer vertolkte op de spilplaats een aardige partij voetbal. De Ajaxied Blomvliet speelde voorts tactisch en bepaald jammer was het, dat de buiten speler Van Walsum sterk tegenviel. De R.F.C.'er hield den bal veel te lang bij zich, waardoor de tegenstanders voortdurend volop gelegenheid kregen zich te herstellen of in te grijpen. Op de linksbuitenplaats viel Pino van U.V.V. niet tegen; wellicht mogen we in de toekomst meer van hem verwachten, nil hij regelmatig de'trainingsavonden meemaakt. Van de andere spelers viel Van Nellen tegen, ook Drok van R.F.C. heeft niet aan de ver wachtingen beantwoord. Pino scoorde na 28 minuten een doelpunt voor B, dank zij een fout van doelman Mul. Twee minuten later had Broeken den gelijk maker achter Ferwerda geplaatst. In de tweede helft had Mul zich wegens een bles sure aan den pols laten vervangen door Dom- mers (V.U.C.)die een niet al te zekeren in druk maakte. Dank zij een fout van den laat ste wist Pino 5 minuten na de hervatting een tweede punt voor de B-ers te maken. Het B- elftal was na de pauze geruimen tijd sterker; in die periode moesten Weber c.s. alle krach ten inspannen om verder scoren te beletten. Zoo won het B-elftal met 21 van de A-ers. Nederland-Denemarken. Het Nederlandsch elftal samengesteld. Het Nederlandsch elftal, dat op Zondag 3 November a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen Denemarken zal uitkomen, is als volgt samengesteld: Doel: Halle (Go Ahead). Achter: Weber (A.G.O.V.V.) en Caldenhoven (D.W.S.). Midden: B. Paauwe (Feijenoord), Anderies- sen (Ajax) en Van Heel (Feijenoord) aan voerder. Vóór: Wels(Unitas), Vente (Neptunus), Bak huys (H.B.S.), Smit (Haarlem) en Mijnders (D.F.C.). Als reserves zijn aangewezen Ferwerda Blauw Wit), Van Run (P.S.V.), Kammeijer (Haarlem). Vrauwdeunt (Feijenoord), West- r>hai rpittt=m ■ciroit.nr'r i"Hermes D.V.S.)j

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6