KENNEMER THEATER Flora's einde. BEVERWIJK Ontwikkeling en ontspanning voor jeugdige werkloozen. Cursussen worden gevormd. De Commissie voor ontwikkeling en ont spanning van jeugdige werkloozen schrijft ons Jiet volgende: Nu het naderende winterseizoen voor het cursuswerk der werkloozen in de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin zoo lang zamerhand weer dwingt tot activiteit van de zijde der geïnteresseerden, is het noodig, be kend te maken wat tot dusverre is gedaan en bereikt door de gemeentelijke commissie, in gesteld voor dit doel. En dit mag 'bevredigend •worden genoemd. Gezien de moeilijkheden door vertrek van den algemeenen leider, het over lijden van den waarnemen den leider en het in functie treden van de leiders der cursussen P.B.N.A. en radiotechniek, is het een gelukkige omstandigheid, dat voor hun plaatsvervan gers konden worden gevonden. Vooral waar thans de arbeid voor de werk loozen minstens zoo noodig is als vorige jaren en het verkrijgen van medewerking en meer belangelooze, niet het minst moeilijke onder deel der werkzaamheden blijkt te zijn. Had de commissie toch, na haar krachtigen en gemo- tiveerden oproep van het vorig jaar, meer sympathie, meer toezeggingen verwacht, nu, nadat de troonrede zoowel als de regeering op de groote gevaren der werkloosheid en meer die voor de opgroeiende jeugd heeft gewezen, is ze hierin teleurgesteld, doch gelukkig niet ont moedigd, omdat ze er in slaagde in den heer Mr. Veenhoven een zeer weiwillenden nieuwen inwoner onzer gemeente te mogen ontmoe ten, die bereid gevonden werd de algemeene leiding op zich te nemen, De heer ir. T. Win ter is de nieuwe leider van den timmercursus, de heer J. Dalmeijer is de vervanger voor het P.B.N.A. werk, terwijl de heer Versteeg zijn on derbroken taak weer op zich kan nemen. De heer Koekendorp, hoofd der o.l. school nr. 2 zal eventueel gewenscht schoolonderwijs beharti gen, de huisvlijtcursus vindt zijn ouden steun terug en tenslotte heeft het gemeentebestuur van Beverwijk een oplossing gezocht en ge vonden voor hen, die opgeleid wenschen te worden als metaalbewerker. Er is dus wel aanleiding om te mogen ver wachten, dat hierdoor aan de verlangens van tal van jongere en oudere werkloozen kan worden voldaan. Het woord, of beter de daad, is dan nu aan hen zelf. Ter geruststelling deze opmerking: het werk wordt op dezelfde wijze voortgezet zooals dit van 't voorjaar werd beëindigd. Dus niet met- leeftijdsgrens, niet met beperkende bepalingen betreffende de opleiding. Allen zijn welkom. De opleiding tot metaalbewerker, waaraan tot heden weinig kon worden gedaan, ook al door gebrek aan belangstelling, de cursus toch moest uit minstens 15 deelnemers bestaan, be komt een afzonderlijke regeling. Deze cursus wordt in Velsen gehouden. Hiervoor mogen cursisten, tot een maximum aantal van 10, worden aangenomen. De opzet van dezen cur sus is zeer waardevol, omdat er naar gestreefd wordt van leerlingen volwaardige arbeids krachten te vormeh. Laten de betrokken ouders hierover eens heel ernstig beraadsla gen; de metaalindustrie biedt toch nog altijd goede kansen voor blij venden arbeid aan goed geschoolde krachten. En mocht er iemand zijn, die blijk geeft zich serieus te willen bekwamen voor een of ander examen, bereikbaar door een der P.B.N.A.-cur- sussen, laat hij zich dan wenden tot de com missie. Bij voorbaat heeft hij reeds volle medewerking. De overige cursussen zullen aanvangen 1 November en worden gehouden in een daartoe geschikte werkplaats, gelegen aan de Adri- chemstraat. Aanmelding kan geschieden bij het best-uur, bij de leiders der cursussen en voor hen, die het prettiger vinden in eigen vertrouwden kring te blijven, heeft de heer H. Timmer, Jan Alsweg 30 zich beschikbaar gesteld. Dan zou de commissie ook nog graag een beroep doen op de welwillendheid van de be woners onzer gemeenten, ten behoeve der bi bliotheek. Dank zij de activiteit der cursisten- zelf, bestaat deze reeds uit plm. een 200-tal exemplaren. Goed gecatalogiseerd en zorgvul dig bewaard in een daarvoor door hen ver vaardigde kast, biedt deze al behoorlijke af leiding. Maar het verlangen is uitgesproken om deze uit te breiden en dus, goedwillende lezer, het vervolg begrijpt U wel. Wanneer van de zijde der cursisten dan ook bij U voor dit doel wordt aangeklopt, kijkt U uw boekenvoor- raad dan eens na. U zult er blijde gezichten mee maken. Maar geeft geen oude, waarde- looz-e dingen. Tenslotte deelen wij nog mede, dat het be stuur nog steeds gevormd wordt door de hee- ren H. Rothe, voorzitter, N. H. Smit, secretaris en J. Teer, penningmeester. VEREENIGING VOOR J ON G HERVORMDEN Gisteravond hield de vereeniging voor Jong Hervormden een ledenvergadering in het Her vormd Vereenigingsgebouw aan de Ooster wijkstraat. Na gemeenschappelijk zingen van Psalm 84—6 ging Ds. Krijger voor in gebed. Vervolgens hield hij een inleiding over: Marcus 4, „De gelijkenis van den zaaier". Mej. A. Jobse las de notulen der vorige bij eenkomst, die onder dank werden goedge keurd. Bij de behandeling der ingekomen stukken "en mededeelingen kwam aan de orde een 1 voorstel om op 18 November, Ds. Vinkensieper uit Zaandam, uit te noodigen tot het houden van een causerie over „Heeft het Christen dom nog toekomst?" Dit voorstel wër'd met algemeene stemmen aangenomen. Verder werd besloten om op 30 December de Landdagfilm te vertoonen. De vergadering werd besloten met een ge- animeerden sjoelwedstrijd waarbij mej. A. Kruijt beslag wist te leggen op den eersten prijs: een fraaie kalender. Aan het einde van den avond sloot Ds. Krijger met dankgebed. NED. R.K. BOND VAN TECHNICI „ST. BERNULPHUS". In de bovenzaal van Hotel ter Burg hield de plaatselijke afdeeling va-n de Nederl. R.K, Bond van Technici „St. Bernulphus" Donder dagavond een vrij goed bezochte ledenverga dering. De voorzitter de heer P. Kee gaf in zijn openingswoord zijn vreugde er over te ken nen dat een flink aantal leden aan den drin genden oproep om deze vergadering bij te wo nen. gehoor gegeven hadden. Het is aldus» spreker, een minder prettige gewaarwording te moeten constateeren, dat wanneer wij katho lieke Technici niet beter voor onze zaak op komen, onze katholieke belangen geheel en al verloren zullen gaan. Laten we daarom van avond het vaste voor nemen maken ieder voor zich dsn Bond naar beste krachten te steunen, onze afdeelingsver- gaderingen bij te wonen, en aldus te leven in datgene, wat voor ons allen een levens belang is. Na het lezen der notulen door den secretaris, den heer Witlox, en de behandeling der inge komen stukken bracht de heer van Doorn een keurig verslag uit van die gehouden Bondsver gadering. De besprekingen over het winter programma leverden het volgende resultaat op. Op 25 November, propagandaavond met le zing van kapelaan Ligthart over de kerkge schiedenis. Propagandarede door den Bonds voorzitter. den heer J. J. Reijnhart, filmver- tooning. In Januari propagandavergadering, lezing door kapelaan Ligthart, attractie; in Februari ledenvergadering. Lezing door een lid der af deeling Beverwijk-Velsen; in Maart ledenver gadering. Causerie met lichtbeelden; in de maand April propagandavergadering, lezing door den districts-bestuurder, den heer H. Staalenhoef uit Amsterdam en tenslotte in de maand Mei ledenvergadering met installatie van eventueele nieuwe leden, excursie naar de Papierfabriek en de jaarvergadering met feestprogramma. Van het winterpr-ogramma zal aan ieder lid afzonderlijk een schrijven gezonden worden. Hierop hield kapelaan Ligthart een causerie over de kerkgeschiedenis. Spreker gaf daarbij een globaal overzicht van af het Oud Verbond. Hij stipte hierbij aan, hoe de groote kerkleeraar St. Paulus strijden moest tegen het heerschend veel-Godendom en fel-liberalisme. In dien tijd waren 3 4 der toenmalige Romeinsche bevolking slaven. Te gen deze slavernij trok St. Paulus te velde. Spreker haalde aan, hoe Aristoteles en Cicero zelf bekenden dat slavernij erger was dan de dood. Toen gold immers, dat de Ro mein zich het recht voorbehield van gebruik en misbruik. De slaven werden zelfs als voed sel voor de visschen gebruikt. In dezen tijd buigt de Kerk wel maar breekt niet. Dit, om dat een stelsel als het toenmalige slavendom, een - economisch stelsel beteekende, dat niet met een slag vervangen kon worden door een ander. In dit verband wees spreker op Abes- synië, waar de slavernij ook alleen maar lang zaam kan verdwijnen. De strijd tegen het Li beralistisch eigendomsstelsel was zwaar voor de kerk en gaf haar practisch alleen den steun van de armere klassen der bevolking. Tenslotte zegevierde de kerk tegen het heidendom, maar tegelijk doemden weer andere gevaren op. (De eindrzksning van de inter nationale bloemententoonstelling „Flora" zal, naar verwacht wordt, nog een tekort opleveren waar voor de deelnemers in het Waar borgfonds zullen moeten worden aangesproken.) De Flora is reeds maandenlang Slechts kleurige herinnering, Van bloemenpracht en veel gedrang, Maar nu komt nog de rekening. Het bloeien is sinds lang gedaan, De geur en glorie zijn er af. Breekt nu de tijd van „bloeien" aan, Voor ieder, die er geld voor gaf? Men weet nog niet, met welk bedrag Het slot der reekning tegenviel. Maar slaat nog een global en slag, Niet meer dan vijf-en-twintig mil. Het sprookje, dat zoo teer en schoon, In kleur' en geuren is verteld, Is uit, men stelt nog slechts ten toon, 't Prozaïsch resultaat in geld. Dit is een spijtig slottafreel, Dat niemand onzer had verwacht, Men dacht, dat Flora wel geheel Haar kostje zelf had opgebracht. En toch, wanneer ik even denk Aan alle weelde uit haar schoot. Die Flora als een rijk geschenk Ons in een reeks van weken bood; Dan vraag ik ieder, die met mij Haar in -die dagen vaak bezocht: Het- is wel jammer, maar vindt gij Het tot dien prijs te duur gekocht? P. GASUS. Ook het bijgeloof ontstond uit de oude hei- densche my ten. Spreker verklaarde, hoe later ook bij de Paus-keuze die beïnvloed werd door de kiezers het door deze misbruiken mogelijk was dat er een tijd lang zelfs drie Pausen geregeerd heb ben. Tenslotte behandelde spreker nog uit voerig het ontstaan der verschillende orden, o.a. van de Jezuïeten-orde, en de totstandko ming van de seminaries, waarna de lieer Kee den avond met 'n woord van dank aan kape laan Ligthart voor zijn interessante causerie sloot. T ooneelvereeniging „Nieuw Leven". Opvoering van „De Mijn brandt". De Romeinsche cultuur viel onder den stort vloed der wilde Horden, die van uit Azië, Europa overstroomden, echter werd ook deze stoot door den kerk opgevangen. Barbaren stammen werden na langen tijd gekerstend, maar de oorzaken van allerlei misbruiken en misverstanden, die langzamerhand in de kerk ontstaan waren, zijn gemakkelijk te verkla ren, door den oorsprong dezer zaken uit de stamanen die ongeveer gelijk staan met de zi geunerbenden, zooals wij ze nu nog kennen. Voor een zeer goed bezette zaal heeft de Geheel-Onthouders tooneelvereeniging „Nieuw Leven" Donderdagavond in het Kennemer Theater het nieuwe speelseizoen geopend Voor den aanvang van de voorstelling sprak de heer J. P. Schelvis een openingswoord, waarin hij mededeelde, dat de heer A. Hofland, eens de oprichter en de stuwkracht van .Nieuw Leven" was benoemd tot eere voor zitter. Opgevoerd werd een tooneelspel getiteld: ,De mijn brandt" een mijnwerkersspel be werkt door Joh. v. Doorn en Frans Dirikx. In dit tooneelspel spelen zich vele dramatische en zelfs zeer noodlottige gebeurtenissen af in een mijnwerkersgezin, dat op één avond wel heel erg zwaar beproefd wordt. De mijn rampen, die plaats vinden brengen veel ellende met zich en wanneer het doek zich voor de laatste maal sluit blijft men gansch en al in het onzekere, hoe het met het zwaar ge troffen gezin zal afloopen. De schrijvers laden in deze acte alle narig heid maar op de schouders van de moeder van het gezin. „Nieuw Leven" heeft het er, in aanmerking genomen, dat de voorbereiding dezen keer met vele onverwachte moeilijkheden gepaard ging en gelet op de structuur va$ het stuk zeker verdienstelijk afgebracht. In Öe eerste, plaats noemcei wij dan mevr. JansenKoppenol, die van dé "moeilijke rol van moeder Diddens een welbegrepen uitbeelding gaf. Vooral in het derde bedrijf heeft zij prachtig gespeeld. Zij verdient nog des te meer een woord van hulde, omdat zij de rol nog slechts enkele weken in studie had. Dat was al evenzeer het geval met de hee- ren Smit als de dokter; Rol als Martin en Vlottes als Lagay. Zij allen speelden zeer goed. Van de dames noemen wij verder mej. M. van Helden en mej. M. van der Kolk, die voor de eerste maal gelegenheid kreeg in een groote rol op het eerste plan te komen en die het er uitstekend afbracht. Mej. F. de Dood had als Emma vele goede momenten, evenals de heeren L. Pesch als de oude Verbeemen en K. Groot als Martin. Mej. D. Jongejans speelde op kranige wijze de travesti-rol van Mon. Dat was zeer verdienstelijk. De heer Pais kon ons als Van Pelt het minst bekoren. Deze rol lag hem niet. Bovendien beging hij in het mooie tooneel met mej. Van Helden in II door een totaal verkeerde plastiek de groote fout, het karakter van het stuk te wijzigen en er een blijspel van te maken. Het publiek scheen overigens over het ge- bodene wel voldaan te zijn en heeft de op tredenden met een hartelijk applaus beloond. De heer Berghuis voerde de regie. Hij had in de eerste plaats gezorgd voor een zeer juiste tooneel-aankleeding en vervolgens voor een uitstekende weergave van den arbeid in de omgeving van de mijn. Hij had de sfeer van het stuk zeer goed getroffen. De voorstelling werd besloten met een bal met medewerking van Roemers Band, die ook de entr'acte muziek verzorgde. LEZING CHRISTEN VROUWENBOND. Donderdag 21 November spreekt mevrouw Havelaer—v. Beeck Calkoen, presidente van den Landelijken bond voor de plaatselijke af deeling van den Christen Vrouwenbond over het Bondswerk. De vergadering wordt in het Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oos terwijkstraat gehouden. OPENBARE VERKOOPINGEN. In het veilingsgebouw „Centrum" werd gistermiddag ten overstaan van notaris G. D. Boerlage in het openbaar verkocht: een dub bel woonhuis met schuur en tuingrond, groot 1 H. A., .16 A. en33 c.A,, eigendom van mej. A. van Eerde te Wijk aan Duin. Kooper was de heer Hilbers te Wijk aan Duin, voor f 6425. Ten overstaan van notaris J. H. Bremmers werden in Hotel „Oud Meerenstein" in het openbaar geveild: 4 woonhuizen, gelegen aan Verlengde Groenelaan nos. 71, 73, 75 en 77 groot 600 c.A., eigendom van den heer C. A. Duiker. De vier perceelen werden opgeboden door den heer D. Koel tot resp. f 3010, f 3000, f 3000 en f 3000. Bij afslag werd geen perceelen gemijnd, evenmin als de combinatie, die op f 12010 stond. ALKMAARSCHE BOYS—BEVERWIJK. Beverwijk speelt Zondag voor de compe titie in Alkmaar tegen Alkmaarsche Boys met het volgende elftal: Doel: Adrichem. Achter: Zoutman en J. Kuyer. Midden: Hoogewerf, Van Amersfoort, W. Kuyer. Voor: Th. Kuyer, S. Heeling, A. Marx, J. Maenhout en C. Koning. Het meespelen van Zoutman is nog niet ge heel zeker, omdat hij nog hinder heeft van blessuren die hij heeft opgeloopen in den wedstrijd tegen H.R.C, V R IJ D X 'G 25 'C T B E R' 1935 HEEMSKERK. TUINBOUWCLUB V.Z.O.S. Bovengenoemde club houdt Vrijdagavond half acht een ledenvergadering in café van den heer L. Henneman. R.-K. MEDDENSTANDSVEREENIGING. Maandagavond 28 October vergadert bo vengenoemde vereeniging in het K.S.A.-ge- bouw. In verband met de a.s. St. Nicolaas- ca-mpa-gne zullen alle winkeliers voor deze vergadering worden uitgenoodigd. R.-K. VOETBALVEREENIGING A.D.O. Het programma voor Zondag luidt: AJD.O. 1Santpoort 2 A.D.O. 3—U.S.V. 2 SANTPOORT Zondag moesten alle Turken in huis blijven, omdat er een volkstelling werd gehouden. Men kwam tot een totaal van ruim 16 millioen zielen. R. C. BREDERODE Het 1ste elftal moest Zondag j.l. zijn eerste nederlaag boeken, doch komt a.s. Zondag met een sterk elftal uit tegen Kenau. Het programma voor Zondag luidt: Kenau 2—Brederode 1 12 uur Vertrek van Santpoort-St. 11 uur Brederode 2—T. H. B. 3 11.30 R. C. H. 11Brederode 3 12 uur I A.s. Zaterdag 2.15 uur: J V. V. B. adsp—Brederode adsp. iiiiiiiiiiliiliiiiiliiiiiiil Vanaf VRIJDAG 25 OCT. t.m. DINSDAG 29 OCT. de bekende Lumina-film „De Koning en de Kruier". In zijn viervoudige rol zet WEISZ FEROL het triomphale tooneel- succes van Bart Kreeft voort, in de verfilming van het stuk „Kruier No. 17". Vóór de pauze FRANK BUCK'S Hollandsch spre kende wildernis sensatie „Wilde Ballast". Een spannende sensationeele film. ZONDAG eerste matinee „Wilde Ballast". (Toegang alle leeftijden.) ZONDAG tweede matinee „Koning en Kruier". (Toegang alle leeftijden.) (Adv. ingez. Med.) BRUIDEGOMMEN OP DE TRAWLERVLOOT Van een tweetal trawlers in de Visschers- haven wapperde gisteren de driekleur. De Claesje Ro 46 had zelfs een vlag aan vóór- en achtermast en een palmtakje in den top van beide masten. En verder was het de Her cules, die de vlag in top had en voor de brug een palmtak. Deze feesttooi was aangebracht omdat aan boord dezer schepen eenige opvarenden de bruidegom waren. De Claesje had een dubbele tooi, omdat twee man „in de bruidsdagen" waren. En de Hercules was versierd omdat schipper Meindert de Boer zijn zilveren huwe lijksfeest vierde. RIJWIEL-VARIA In den laatsten tijd komen weer tal van diefstallen van rijwielplaatjes voor. Dezer da gen werd wederom aangifte gedaan van ver missing van twee dezer begeerde aanhangsels. LAND- EN TUINBOUWBOND. De afdeeling Velsen van den L.T.B., ver gaderden Woensdag in café „Rozenstein". In zijn openingswoord wees de voorzitter, de heer Heeremans, op de belangrijkheid dezer ver gadering in verband met de algemeene jaar vergadering binnenkort te houden in Haar-: lem. Spr. gaf een overzicht van het af ge-, loopen jaar en sprak zijn voldoening uit over de wederinstelling van het ministerie van landbouw. Hij verwacht hiervan een betere orde inzake de crisisaangelegenheden. Een aanfluiting noemde hij het voorkomen van tusschentijdsche hypotheekopzegging. Het re sultaat der commissie, ingesteld tot voor koming van onvrij willigen verkoop, over het eerste kwartaal, gaf te zien dat in veertig gevallen resultaat werd bereikt en dat hon derd vier en twintig gevallen waren afgewezen Inzake verlaging van vaste lasten is abso luut nog geen gunstig teeken te bemerken. De maximumrente is nog onbepaald. De voorzitter was het eens met de woorden van baron van Voorst tot Voorst, algemeen voorzitter van den A.B.T.B., die alleen heil ziet in aanpassing aan lager levensniveau en devaluatie. De volgende voorstellen werden aangeno men om via de kring doorgezonden te wor den naar de algemeene vergadering. Er worde een betere bedrijfssteun verstrekt omdat de huidige steun niet voor ondergang behoedt. Verlaging van vaste lasten. Verbod van onvrijwillige Verkoop van bedrijven. Bij de rondvraag werd nog eens gewezen op het feit dat andere streken naar verhouding meer gesteund worden dan de streek Kenne- merland. De voorzitter was hiervan niet overtuigd en zag gaarne bewijzen. Geklaagd werd door een lid dat hij in Sep tember reeds een aanvraag indiende bij de gemeente om steun en hierop eindelijk heden een antwoord ontving, waarin hem een zeer klein bedrag per week is toegezegd. De voorzitter wenschte in dit geval echter geen onderzoek te doen namens de organi satie. Hierna volgde nog een discussie over de wateronttrekking aan den bodem. Als resul taat van deze besprekingen werd een com missie benoemd, die in overleg zal treden met de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur en de Ned. Mij., van Landbouw ten einde middelen te beramen om dit euvel te bestrijden. SCHEEPVAARTBERICHTEN. HOLLANDAMERIKA-LIJN Lochmonar Rotterdam n. Vancouver 23 v. Cristobal. Volendam, 22 v. New-York te Kingston. Edam, 24 v. Rotterdam te Antwerpen. Snaarndam, 23 v. Rotterdam te New-York. Binnendijk, Rotterdam n. N.-Orleans 23 van Antwerpen p. 24 (v.m.) Vlissingen. Dinteldijk 22. van Vancouver n. Rotterdam. Blommersdijk, Rotterdam n. Quebec 23 (11.28 v.m.) 550 mijl W. van Valentia. Statendam, New-York n. Rotterdam 25 (8.30 ïi.m. G. T.) te Plymouth verwacht. HALCYON LIJN. Stad Amsterdam 23 v. Seriphos n. Rotterdam yïa Oran. Stad Zaltbommel, 23 v. Antwerpen te Pa lermo n. Oran en Melilla. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (uitr.) 24 van Port Said. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (thuisreis) 24 te Bordeaux. HOLLANDWEST - AFRIKA LIJN. Maaskerk, 23 van Rotterdam te Hamburg. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland, 24 v. Amsterdam n. B.-Ayres. Montferland. 23 v. Amsterdam n. B.-Ayres. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein (uitr.) 23 van Port Sudan. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles, 24 van Hamburg n. Amsterdam. Agamemnon, 23 v. Lissabon n. Amsterdam. Boskoop, 23 van Hamburg n. Antwerpen. Calypso, 23 van Alg/iers naar Barcelona. Crijnssen, Barbados n. Amsterdam 23 van Porta del Gada. Fauna, 23 van Amsterdam te Bilbao. Ganymedes, 23 v. Pandemia te Bourgas. Helder, 23 van Carthagena naar Malaga. Hercules, Bourgas n. Amsterdam p. 23 Gi braltar. Hermes, 23 van Stamboul naa rlzmir. Rhea, 23 van Kopenhagen n. Gdynia. Poseidon, Patras naar Amsterdam 24 van San Carlos. Vulcanus, 24 van Fiume naar Susak. Ariadne. Amsterdam naar Gibraltar 24 (7.25 n.m.) op 42 gr. N.B., 10 gr. W.L. Ulysses, 24 van Amsterdam n. Rotterdam. Orpheus, 24 van Amsterdam naar Gibraltar. Stella, 23 van Malta naar Alexandrië. Telamon, 23 van Algiers naar Amsterdam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alwap (thuisreis) p. 23 Las Palmas. Alchiba (thuisreis) 23 v. Victoria (Br.) ROTTERD AMSOHE LLOYD. Indrapoera (uitreis) 24 te Marseille. Dempo 24 v. Rotterdam te Batavia. Kota Radja, 24 van Hamburg te Rotterdam. Kota Baroe. 24 van Batavia te Rotterdam. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Christ. Huygens (thuisr.) 20 te Suez. Tabinta, 24 van Amsterdam te Hamburg. STOOMVAART MIJ. OCEAAN.. Patroclus, Japan n. Rotterdam 24 te Mar seille. Antenor, Japan n. Rotterdam 23 van Hong kong. Perseus, Rotterdam n. Japan 23 v. Suez. City of Newcastle, Dairen n. Rotterdam 24 van Port Said. Clytoneus, Batavia n. Amsterdam 22 te Sin gapore. Polyphemus, Amsterdam n. Java 23 te Li verpool. De ontvangsten van de Suez- Kanaal Mij. Volgens een bericht uit Parijs bedroegen de ontvangsten van de Suez-Kanaal Mij. in de eerste 20 dagen van de maand October Frs. 59.100.000 tegen Frs. 50.100.000 in dezelfde periode van het jaar 1934, De totale ont vangsten sedert 1 Januari bedroegen tot 21 October Frs. 710.000.000 vergeleken met Frs. 687.000.000 in de overeenkomstige periode van het jaar 1934. Het groote verschil in ont vangsten zal wel in verband staan met de vele troepentransportverschepingenvan Italië naar Abessynië. Zoo goed als verloren. Naar men uit Alexandrië meldt is het Ita- liaansche stoomschip „Ausonia" (12.995 B.R.T. groot), waarop, naar men weet, onlangs brand is uitgebroken als gevolg van een ketelontplof- finig, op het breekwater omhoog gezet en zit met het achterschip bijna geheel onder wa ter. Op het oogenblik is het een massa smeu lend hout en verbogen en verwrongen ijzer. Men gaat echter nog steeds met het blus- schingswerk voort. Lange reis. Het Estlandsche stoomschip Taat, dat 9 de zer van Kramfors naar Zaandam vertrok, is hier gisteren pas aangekomen. Door den zwa- ren storm in de Noordzee was het schip ge dwongen te Frederikshavn binnen te loopen teneinde te bunkeren. Herverzekering. Het bij Egmond gestrande Nederlandsche stoomschip „Kerkplein" is aan de herverzeke- ringsmarkt te Londen gebracht en noteert thans 10 pet. Om te sloopen. De in 1906 gebouwde stoomtrawlers GY 215 „Quail" en GY 219 „Grebe" zijn door de ree- derij T. Baskcomp Ltd. te Grimsby voor 8000 verkocht aan een Nederlandsche firma, die de schepen zal sloopen. De vaartuigen lig gen te Grimsby en moeten door de koopers vandaar worden weggehaald. Aanvoer zwavelzuur. Het Nederlandsche motorschip „Ransdorp" heeft, komende van Nordenham, een lading zwavelzuur gelost in de Hoogovenhaven. Groote diepgang. Het Britsche tank-motorschip „Acavus" passeerde, komende van Curacao, het Noord zeekanaal naar Amsterdam, met een diep gang van niet minder dan 8,7 Meter. AANGEKOMEN. 23 October: Thriantha m.s. Gent Arija s.s. Archangel Ransdorp m.s. Nordenham Eems m.s. Antwerpen Acavus m.s. Curacao 24 October: Rhein s.s. Hamburg Maria Victoria s.s. Sfax Prinses Juliana opl.s. Noordzee Senta s.s. Archangel Taat s.s. Kramfors I October: VERTROKKEN. Jamaica Merchant s.s. Kingston (Jam.) Trito s.s. Rotterdam Aurora s.s. Hamburg Skarv s.s. Goole Irene s.s. Kopenhagen Virgilia s.s. Hamburg Tabinta m.s. Hamburg Elmpark s.s. Hamburg Ce dartree s.s. Blyth 24 October: Waterland s.s. Buenos-Aires Groenlo s.s. Pernis Rhein s.s. Hamburg

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6