DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN.- Reedersvereeniging zegt alle contracten op. Werk voor jeugdige werkioozen. Schip verm. aankomst Laatste bericht Armuru Alkmaar Alcinons Belmoira Bacchus Baarn Bodegraven Buggano Chr. Huygens Cordillera Clytoneus Crijnssen Colombia Essen Eemland Grootekerk Galvan Ganymedes Gryfevale Helder Heemskerk Hermes (Ned.) Hercules Hamdale Jagersfontein Jevington Court J. v. Oldenbarneveldt Juno Krestyanin Laly Louis Mercier Melampus Meliskerk Me nes Magdala Molotov Montferland Michael Tomsky Na var ra Nijkerk Penhale Poseidon Phrontis Poelau Roebiah Phobos Poelau Laut Polydorus Patricia Van Renselaer West Indië Rossum Kemi Rhea (Ned.) Danzig Bilbao (v. IJm.) Hamburg Batavia Bilbao (v. IJm.) Palermo Chili Chili Batavia 5 Nov. Batavia Puerto Barrios Batavia West Indië West Indië 5 Nov. 1 Nov. 30 Oct Ned. Indië Buenos Ayres 11 Nov. 4 Nov. Japan Diamante Bourgas Buenos Aires 10 Nov. 12 Nov. Valencia Zuid Afrika Alexandrië Bourgas Beunos Aires 8 Nov. Z. Afrika Buenos-Aires Batavia Midd. Zee 4 Nov. Archangel 29 Oct. Mesane Cassablanca 29 Oct. 31 Ooct. Batavia Zuid Afrika Nederl. Indië 7 Nov. 22 Nov. Curacao Archangel Buenos Aires Archangel St. Caballo (v. IJm.) Z. Afrika Archangel Patras Batavia Batavia Curacao Batavia Hamburg West Indië 10 Nov. 30 Oct. 30 Nov Serooskerk Sonthgate Sal land Spidola Schieland Skoger Stella (Ned.) Trajanus Tar a kan Telamon Japan Batavia Rosario Buenos Aires Archangel Newcastle Langesund (v. IJm.) Alexandrië Alexandrië Batavia Izmir Venus Vulcanus Zuiderkerk Zaanland Midd. Zee Midd. Zee Archangel Japan Hamburg 6 Nov. 1 Nov. 3 Nov. 12 Nov. 16 Nov. 29 Oct. 30 Oct heden 20 Nov. 31 Oct. 10 Dec. 9 Nov. 15 Nov. in lading, in lading. 27 Oct. te Londen. in lading. 27 Oct. van Gibraltar. 19 Oct. van Curacao. 23 Oct. van Callao. in lading. 25 Oct. van Pt. Said. 21 Oct. van Barbados. 27 Oct. van Penang. 29 Oct. van Havre. 29 Oct. van Barbados. 27 Oct. van Marseille. 28 Oct. van Teneriffe. 22 Oct. te Osaka. 9 Oct. van Montevideo. 26 Oct. te Varna, in lading. 25 Oct. van Cadix. 27 Oct. te Hamburg 27 Oct. van Ismir. 22 Oct. van Gibraltar, in lading. 28 Oct. van Kaapstad. 3 Oct. vertrokken. in lading. 28 Oct. te Messina. 19 Oct. vertrokken. 19 Oct. vertrokken. 21 Oct. vertrokken. 23 Oct. van Port Sudan. 27 Oct. van Port Sudan. 23 Oct. van Colombo. 20 Oct. vertrokken. 25 Oct. van Lodingen, in lading. in lading. in lading. 21 Oct. van Beira. 23 Oct. vertrokken. 26 Oct. van Gibraltar, in lading. 25 Oct. van Genua. 26 Oct. van Londen, i: Oct. van Sabang. 27 Oct. te Bremen. 29 Oct. van Cristobal. 21 Oct. van Paramaribo. I 26 Oct. vertrokken. 28 Oct. vertrokken. 26 Oct. te Rotterdam. 13 Oct. te Barcelona. 10 Oct. van Buenos Aires. 26 Oct. van Rio Janeiro. 23 Oct. van Lodingen. 29 Oct. vertrokken. 22 Oct. vertrokken in lading. 26 Oct. van Izmir. r Oct. van Belawan 25 Oct. van Gibraltar. 25 Oct. van Soerabaja. 26 Oct. van Patras. 28 Oct. te Vostizza, I 25 Oct. vertrokken. j 24 Oct. van Singapore. I vertrekt 2 Nov. Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Franscb s.s. Astrée Caen ijzererts IJMUIDEN TWEEDE WINTERLEZING VAN HOOG- OVENSTATEN. Op Donderdag 21 November houdt mevrouw G. van Veen, adj .-directrice van het Nutsse- minarium te Amsterdam in het Casino een lezing voor de kernleden van Hoogovenstaten over het onderwerp „Moderne opvoeding." AANGEKOMEN. 28 October: Mercurius m,s. Londen Theano s.s. Fowey Lingestroom s.s. Bristol Astrée s.s. Caen Ingo s.s. Hamburg Maaskerk s.s. Hamburg Brunla s.s. Oslo Rhein s.s. Hamburg Janis Faulbaums s.s. Archangel VERTROKKEN. 28 October: Vesta s.s. Oran BESOMMINGEN. Trawlers: Ancor IJM. 135 70 m. f 1450. En Avant IJM. 8 1010 m. f 2930. Oentoeng IJM. 131 80 m. f 1340. Dirkje RO 53 1010 m. f 3780. Eendracht IJM. 117 550 m. f 2620. Kotters: E 329 f 1430, E 541 f 1450. Loggers: KW 175 f 450. KW 166 f 530, KW 89 f 390, KW 35 f 660, KW 74 f 1410, KW 42 f 630. Versche haring: SCH 246 f 270 SCH 69 f 380, SCH 133 f 720, KW 56 f 1100, KW 65 f 780, KW 26 f 210, KW 49 f 87. MARKTPRIJZEN van Dinsdag 29 October. Tarbot per K.G. 0.80—0.56. Griet per 50 K.G. 30—16. Tongen per K.G. f 1f 0.65. Groote schol per 50 K.G. f24—ƒ23. Middelschol per 50 K.G. 23. Zetschol per 50 K.G. f 19—17. Kleine schol per 50 K.G. f 186.80 Schar per 50 K.G. f 104.90. Rog per 20 stuks 20ƒ13.50. Vleet per stuk ƒ2.13. Kleine poon per 50 K.G. ƒ4.90. Kleine middelschelvisch p. 50 K.G. 25-18.50 Kleine schelvisch per 50 K.G. 2012.50. Kabeljauw per 125 K.G. f 87.5057. Groote gullen per 50 K.G. 3025. Kleine gullen ner 50 K.G. f 207.50. Wijting per 50 K.G. 14.50—5.80. Makreel per 50 K.G. f4—f2.40. Heilbot per K.G. f 0.74—0.50. Leng per stuk 1.650.35. Koolvisch per stuk 0.700.18. Versche haring per mand ƒ2.90ƒ1.90. INBRAAK. Dezer dagen is ingebroken in het kantoor van de N.V. Plaatwellerij alhier. Toen het kantoorpersoneel des morgens op het kantoor kwam, bleek, dat alle schrijf bureaux geopend waren. Sporen op de brandkast waren aan wezig, waaruit bleek, dat de inbrekers gepoogd hadden een gat daarin te boren, hetgeen ech ter nie gelukte. Uit de schrijfbureaux werd een bedrag aan geld vermist. In het 11 Januari j.I. afgesloten zeeliedencontract is evenals in de contracten der havenarbeiders enz., de bepaling opgenomen, dat even tueel® opzegging door de betrokken partijen voor 7 November 1935 moet geschieden. Naar wij thans vernemen, heeft de reedersvereeniging van het haar in de contracten verleend recht gebruik ge maakt en alle contracten opgezegd. BOETE NA AANHOUDING BETAALT. Door de politie in Velsen-Noord is in het woonwagenkamp opgespoord en aangehou den H., die nog f 5 boete of 4 dagen hech tenis te goed had. Nadat zij de boete betaal de is ze weer op vrije voeten gesteld. STORMSCHADE. De alhier binnengekomen Dirkje R.o. 54 heeft door slecht weer schade aan de scheepsboot gekregen. Het vaartuig is in het dok geplaatst voor onderzoek. Van de Flamingo werden tal van ruiten van de stuurhut door stortzeeën stukgeslagen en werd tevens de vischboei vernield. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende waarschijnlijk voor de Woensdagmarkt: Mary IJM. 189 en Sumatra IJM. 253, vangst van beide schepen onbekend. OP HET DROGE. Een Urker botter en de „President van Heel" zijn bij hoog water in de visschershaven losgeraakt en naar den wal gedreven. Bij het vallen van het water raakten beide vaartuigen vast met het gevolg dat zij thans hoog tegen den wal liggen. IN DE VINGERS GESNEDEN. De stoker H. K. te IJmuiden-Oost, wilde gisteren aan boord van de juist binnengeko men stoomtrawler Eendracht IJM. 117 een vloerplaat in de machinekamer optillen. Door den scherpen rand van de plaats werd hij zeer ernstig in de vinger gesneden. In vier vingers heeft hij diepe vleeschwonden, zoo dat hij zich onder behandeling van een dok ter moest stellen. SANTPOORT. RUÏNE VAN BREDERODE-MARSCH UITGESTELD. In verband met den voetbalwedstrijd NederlandDenemarken van Zondag a.s. is de Ruïne van Brederode-marseh uitgesteld tot Zondag 10 November. BEVERWIJK. MARKTBERICHTEN. Spinazie per kist 4090 ct. Andijvie per kist 2040 ct. Raapstelen, 100 bos 2. Radijs, 100 bos 1.50. Koolrapen, per zak 1.60. Wortelen per K.G. 710 ct. Bieten per K.G. 3 ct. Aardapper klei, per K.G. 34 ct. Idem (zand) 5 ct. Snij boon en per K.G. 24 ct. Trosboonen per K.G. 52 ct. Spruitjes per K.G. 1215 ct. Boerenkool per bak 3040 ct. Roode kool per 100 610. Savoije kool. per 100 f 48. Bloemkool per 100 8816. Uien per K.G. 3 ct. Prei per bos 48 ct. Sla per kist 45 ct. Pieterselie per bos 3 ct. Selderie per bos 4 -ct. Appelen per K.G. 816 ct. Peren per K.G. 620 ct. Druiven per K.G. 1622 ct. JUBILEUMCONCERT VAN „VOX HUMANA" Het Chr. Gemengd Koor „Vox Humana" dirigent de heer P. J. Potgieter, geeft ter ge legenheid van haar eerste lustrum op Don derdag 14 November in het Luxor-Theater een jubileumconcert. Het koor zal composi ties ten gehoore brengen van Bortnianscy, Zijderlaan en Olman. De Hoogoven-Kuns' kring, dirigent de heer L. v. d. Hoef, zal aan dit concert instrumentale medewerking ver- leenen. Aan het slot van den avond zullen koor en orkest gezamenlijk uitvoeren: „Lentefeest' een compositie van den dirigent van „Vox Humana" RIJWIELDIEFSTAL. In de Dr. Schuytstraat werd een fiets ge stolen, die eenigen tijd onbeheerd voor een huis had gestaan. De politie heeft een onderzoek ingesteld. VROEGE KERSTBOUTJES. Een landbouwer wenende in den Wijker meerpolder, deed bij de politie aangifte dat bij hem 7 konijnen uit de hakken zijn ge stolen. AANGEHOUDEN. De politie alhier heeft een man aange houden, die in het Alg. Politieblad gesig naleerd stond voor f 4 boete of één da? hechtenis. Aangezien hij de boete niet be taalde, is hij naar Haarlem overgebracht. meldt: Hoogste barometerstand 777.3 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 737.2 m.M. te Seydisfjord. en voorspelt: WIJK AAN ZEE EN DUIN DE R.-K. RAADSFRACTIE. Naar aanleiding van een bericht over de R.-K. Raadsfractie te Wijk aan Zee in ons blad wan Maandag, verzocht het bestuur der R.-K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht" ons, mede te d-eelen. dat het bestuur jl. Zaterdag niet door het Kringbestuur te Haarlem was uitgenoodigd om een bespreking te voeren over de verhouding in de R.-K. Raadsfractie. Het bestuur was nl. vopr een andere ge legenheid door het Kringbestuur ontboden. Na afhandeling van deze zaak werd de vertegenwoordiger van het besturu uitge noodigd bij de behandeling tegenwoordig te blijven van het protest dat door Wijk aan Zee bij de R.-K. Kamer-Centrale was inge diend. Om bijzondere redenen werd aan den ver tegenwoordiger verzocht en niet, zooals in ons blad stond: opgedragen het daar heen te leiden, dat -het bestuur zijn invloed aanwendt, alsnog den heer B. Schelvis in de R.-K. Raadsfractie op te nemen. De plannen der regeering. 160.000 jongens van 14 tot 24 jaar zonder arbeid. Meest matigen tot krachtigen Zuidweste lijken wind. Zwaar bewolkt of betrokken. Regenbuien. Weinig verandering in tempera tuur. STORMW AAR SCHUW IN GSDIENST. Geseind hedenmorgen te 9 uur aan alle pos ten: Weest op uw hoede. Barometer Hedenmorgen 9 uur 755 m.M. Neiging: Achteruit. Thermometer Hoogste gisteren 52 F. Laagste hedennacht 48 F. Hoogste heden 52 F. OPGAAT- MI-V. AZIJN T BRILLENL Ui' Kanaalstraat 83, IJmuiden. Telef. 5400 HOOG WATER TE IJMUIDEN Woensdag v.m. 4.27 uur; n.m. 4.42 uur. Donderdag v.m. 5.02 uur; n.m. 5.18 uur Vrijdag v.m. 5.41 uur; n.m. 5.56 uur. Daarbij komt i-h aanmerking de arbeid, waar voor stad, dorp of streek zich het. meest eigent. Men denke in dit verband onder meer aan wegverbetering en plantsoenaanleg. De bedoeling is voorts, dat een onderne ming voor eiken jongen werklooze, die bij haar volgens de aangegeven regeling te Werk wordt gesteld, een zeker bedara g per week aan het comité zal betalen. Het co- werk wordt gesteld, een zeker bedrag per rekening mede moeten houden, dat het ar beid betreft, welke anders onverricht zou blijven. De vergoeding zal dus slechts een zeker percentage bedragen van het weekloon, dat voor normalen arbeid zou moeten worden betaald. Het deel der vergoeding van de onderneming aan het plaatselijk comité, dat de jonge werk kracht niet krijgt, zal het comité besteden aan andere zorg voor jonge werkioozen. Ten slotte is gevraagd, of het in de bedoeling ligt, arbeidsplicht in te voeren, in dezen zin, dat, als een jongeman weigert den arbeid te verrichten, welken hij door de bemiddeling van het comité kan krijgen, hij op de arbeidsbeurs van de lijst der werkzoekenden afgevoerd, en het gezin, waartoe hij behoort, steun onthou den zou worden. Op deze vraag luidde het ant woord, dat dit niet in de bedoeling ligt, omdat de lust der jongelui, om aan het werk te gaan, groot genoeg is. Vrijz.-democratie in heden, verleden en toekomst. In verband met de bespreking, welke de vo- rige week onder leiding van minister Slingen- berg met vertegenwoordigers der provinciale besturen omtrent de mogelijkheid van ont plooiing eener nieuwe actie tot opneming van werklooze jongelieden in het bedrijfsleven is gehouden, heeft een verslaggever van het Al gemeen Nederlandsch Persbureau in Den Haag te be voeg der plaatse nadere inlichtin gen verzocht. Men wees er op, dat de nood onder de jeugd, voor wat de werkloosheid betreft, ontzettend groot is. Zoowel voor de overheid als voor het bedrijfsleven valt hier een belangrijke taak te verrichten. Groote waardeering verdient, wat reeds met steun van rijk en gemeenten in tal van plaatsen in ons land voor de jonge werkioozen geschiedt. Maar de tijdsomstan digheden maken thans uitbreiding van de be moeiingen op dit terrein tot een gebiedende noo dzakelij kheid. Er zijn in ons land naar schatting 160.000 werkioozen van veertien tot vier-en-twintig jaar. Niet alleen dat hun werkloosheid een demoraliseeren den invloed op hen oefent, maar ook vraagt men zich ten aanzien van velen hunner af, waarmede zij in de toe-komst hun brood zullen kunnen verdienen. Opneming van deze jongelui in het bedrijfs leven is het doel der actie, waartoe de bespre king onder leiding van minister Slingenberg met vertegenwoordigers der provinciale be sturen den stoot heeft gegeven. De plaatselijke comité's zullen onder leiding komen te staan van den burgemeester of van den wethouder, onder wien de werkloosheids- zorg ressorteert. Dat van rijkswege nauwkeu rig wordt voorgeschreven, hoe de samenstel ling dezer plaatselijke commissies moet wezen, schijnt minder wenschelijk, omdat veel zal af hangen van de plaatselijke toestanden, welke onderling verschillen. Wel verdient het aanbe veling, dat het aantal leden van een plaatselijk comité niet te groot zij en dat in de commissie zitting zullen hebben personen, die een leiden de positie in het bedrijfsleven innemen. Ook zal de vakbeweging in zulk een commissie ver tegenwoordigd kunnen zijn. De plaatselijke comité's nu zullen trachten, de jonge werkioozen in bedrijven geplaatst te krijgen, maar zoodanig, dat vast sta, dat zij geen arbeid zullen verrichten, welke anders tóch gedaan zou moeten worden, maar waar voor dan arbeiders tegen het gewone loon zou den worden aangesteld. Ook moet vaststaan, gen apenbroodboom, waarvan de leeftijd op dat niet door de aanstelling van jonge werk- ruim vijfduizend jaar geschat wordt, loozen anderen werkloos worden. Nog machtiger en geweldiger moet de cypres De comité's moeten voorts beproeven om jon gelui, die voorloopig niet in het bedrijfsleven kunnen worden geplaatst, tijdelijk onder te brengen in een te scheppen werkgelegenheid. Rede van minister Oud. De minister van Financiën, mr. P. J. Oud, heeft Maandagavond voor de Haagsche af- deeling van den V. D. B. een rede gehouden over de Vrijzinnig-democratie in verleden heden en toekomst. De minister wees er op, dat juist in deze moeilijke tijden de men- schen zoo licht geneigd zijn beginselen te laten varen. Aan het beginselprogramma mag echter niet getornd worden; bij het werkpro gram bestaat meer vrijheid van beweging. De verwezenlijking van dit program is afhanke lijk van de financieel© en economische om- tandigheden. Men dient de democratie beter door de, eventueel harde, werkelijkheid te aanvaarden, dan door de oogen er voor te sluiten. Doet men dit laatste, dan moet vroe ger of later de ontgoocheling komen. Wat bij alles moet blijven staan, is het wezen der de- j mocratie, heftig aangevochten in dezen tijd doch onmisbaar voor een gezonde volledige ontplooiing van de menschelijke eigenschap- pen. Nog niet zoo lang meende men, dat ge lijkheid voor iederen burger voor de wet wel ast stond en niet meer verdedigd behoefde te worden. Helaas is thans wel niet in Ne derland gebleken, dat dit beginsel in het edrang raakt, zoo niet opgeheven is. In zijn rede besprak mr. Oud ook nog de ontwapeningskwestie en zeide hierover o.m.: In 1924, toen Duitschland ontwapend was en gestreefd werd naar een internationale politiemacht in volkenbondskader, is het V.D.-program, in navolging van het protocol van Genève, opgenomen de ontwapening, waaronder dan verstaan werd een belangrijke •ermindering van de nationale bewapenin gen. In de daarop volgende tien jaren is echter rond ons veel veranderd, helaas niet ten goe de, en daarvoor zullen wij niet de oogen mogen sluiten. Het Volkenbond-sapparaat is bijv. ge bleken niet zoo bijzonder vlug te werken, zoc- ,t een eventueel aangevallen staat den eersten tijd op eigen krachten zal zijn aan- e wezen. In deze dagen is verdediging, is ontwikke ling van het gezond-nationale ernstig ge boden, nu zooveel zich aanmeldt als natio naal wat in wezen product van vreemden bo dem is. Gestreefd moet worden naar aaneenslui ting van de samenbindende elementen in de maatschappij Juist in dezen tijd moet allereerst gelet orden op hetgeen ons verbindt, niet op wat ons scheidt. Bij zoo een samenwerking zal in Nederland de democratie door de branding kunnen wor den gered. Dan zal de vrijzinnig-democratie niet voor de toekomst behoeven te vreezien. Ook al hebben wij, zoo besloot de minister zijn ui'de toegejuichte, boeiende rede, welke twee uren had geduurd, thans bij de stemlbus ver liezen geleden, wanneer wij maar het geloof in onze beginselen, onze innerlijke kracht, ■eten te bewaren! De ouderdom van boomen. In het Britsche Museum te Londen bewaart men den stam van een mammoethboom, die dertienhonderd dertig jaarringen heeft. In de exotische landen bereiken zekere boomsoorten nog een veel hoogeren leeftijd. Op een der Kaap Verdische eilanden ontdekte de natuurhistoricus Adamson een reusachti- DINSDAG 29 OCT. 1935 aan het woord. Voor den inhoud dezer rubriek stelt Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of nü>t geplaatst, wordt de kopij den inzender rdet teruggegeven. c Verhoog uw eigen welvaart, I11 dienst der gemeenschap. Meermalen wordt in de kolommen van' dit blad gewezen op het werk van diverse Wp gingen en individueele personen, .die doo"- middel, van een bepaald plan, of een ander economisch stelsel, de oplossing wenschen geven, waardoor wij een einde kunnen maken aan het crisisvraagstuk in zijn geheel, of aan een onderdeel, de werkloosheid. Buiten de theoretische doelstelling om wil len wij de lezers van dit blad wijzen op het be" staan van een organisatie, die reeds nu eeri poging aanwendt om een einde te maken aan de crisis in het algemeen en aan den demora liseerenden invloed van de werkloosheid in het bijzonder. Deze beweging gaat van de" eco nomische stelling uit, dat ieder product uit eindelijk vertegenwoordigt grondstof 4- arI beid. Thans worden beide factoren uitgedrukt in een bepaald bedrag aan munteenheid Ne men wij een willekeurig voorbeeld: Een'tafel kost winkelprijs f 10. Zijn wij zelf winkelier dan vertegenwoordigt deze tafel een veel lager bedrag aan guldens, dat echter noodzake lijk verhoogd wordt, door den door ons gele- verden arbeid. Voor den meubelmaker is deze factor baar geld weer minder, tengevolge van het feit, dat de arbeidswaarde van den meu belmaker afgetrokken kan worden van den geldfactor van den winkelier, enz. enz. Het vast geloopen huidige economische stel sel maakt, dat bij een groote technische pro ductiemogelijkheid en een zeer groote vraag naar producten, door een tekort aan geld, de producten ondanks de vraag en de aanwezig heid van arbeidskrachten niet geproduceerd worden, of na productie vernietigd. Statisti sche cijfers betreffende deze verwording zullen wij hier niet geven. Door de sociaal- economische omstandigheden gedwongen, zijn thans enkele groepen werkers er toe overge gaan een oplossing te geven aan een toene mend gebrek, door te probeeren bij al hun handelen zooveel mogelijk den factor arbeid te vergroot©n, waardoor de factor geld klei ner wordt, totdat deze gelijk wordt aan den factor grondstoffen. De pogingen worden met succes bekroond. Naast de nijverheid en op voeding, die thans nog door individueele ver tegenwoordigers wordt uitgeoefend (timmer man, bankwerker, leer aar) staan groepsgewijze werkzaamheden, als distributie en tuinbouw. Hoe belangrdijk deze werkzaamheden zijn] kan reeds daaruit blijken, dat door samenwer king, de factor geld voor diverse producten door invoering van den factor arbeid, zoo laag is geworden, dat een deel van de door het werken der distributiegroep automatisch ont stane geld vermindering, meer dan voldoende is om, aangevuld door den factor arbeid van' de tuimbiouwgroep, een „gratis" distributie! mogelijk te maken van alle tuinbouwproduct ten als groenten, peulvruchten en aardappe len, zelfs voor winterprovisie. Deze sterke ver-1 laging van den factor geld, bij ieders uitgaven, welke aan de andere zijde mede brengt een verhooging van 't welvaartspeil, kan door een ieder verkregen worden, die medewerkt in de werkgemeenschappen. Waarvan de werkers allen een bepaald aantal uren medewerken, (thans slechts 2 uur per week). Daar deze werkgemeenschappen zich verplichten, nooit de door arbeid in de gemeenschap verkregen goederen naar de buitenwereld te „vei-koo- pen" of door distributie verkregen voordeelen, ten bate te laten komen van nietwerkers, voorkomt men een „oneerlijke" concurrentie' met de diverse belangengroepen. Naast dezen 1 direct practisch resultaat opleverenden ar beid staat nog de vooral in de toekomst, waar-i de hebbende vervanging van het huidige geld-i systeem door een ruilsysteem waarin de fac-i tor arbeid de waarde bepaalt van het ruil middel. Zij die meer willen weten van het werk de zer gemeenschappen, die een diepingrijpende verandering teweeg brengen in het huidige economische stelsel, kunnen deze verkrijgen bij den Gentralen Raad der werkgemeen schappen (de W. E. G.) De Ruyterstraat 51, IJmuiden-O. of Hagielingerweg 219, Santpoort.: PILGER.i BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 28 October. Bevallen 24 October: P. A. H. Rijbroek— Seerden, z.; 25 October: H. M. v. d. Berg—Koe- lemij, d.; J. Schousv. Zeist, d.; M. Uljee— Bosch, z.; A. EelmanEenkhoorn, z.; H. J. M. CoeberghVerpalen, z. Overleden 24 October: G. Freni, 79 j., Scho tersingel; H. Boting, 42 j., Vrouwenhekstraat; P. Groen, 65 j., Ged. Raamgracht; 25 October: T. KlajeHaverschmidt, 62 j., Zijlweg. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN DINSDAG 29 OCTOBER. Bioscoop de Pont: „Paddy, op één na de beste" en „De opzienbarende hotelmoord". 8 uur. WOENSDAG 30 OCTOBER. Bioscoop de Pont: „Paddy, op één na de beste" en „De opzienbarende hotelmoord". 3 uur. geweest zijn, die in het b°?in van deze eeuw nog aan den weg stond, die van Santa Cruz naar Mexico City leidde. Men denkt, dat die sypres 5500 jaar oud geworden is. \GENDA TE HAARLEM Heden: DINSDAG 29 OCTOBER Stadsschouwburg: Invitatie voorstelling. Gem. Concertgebouw. H.O.V. Avondconcert, (Fransche avond). 8.15 uur. Frans Hals Theater. „Nachten in China town", 2.30, 7 en 9.15 uur Luxor Sound Theater: Greta Garbo ir. „De Bonte Sluier". Doorloopende voorstelling van zeven uur tot half twaalf. Cinema Palace: „In de macht der geheime politie". Op het tooneel: Kalil Agra Trio, Oriëntal Pantomime act. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: ..Amphitryon", uit de wolken komt het geluk. Op het tooneel: The Flying Banvards. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. WOENSDAG 30 OCTOBER. Bioscoopvoorstellingen des middags en des

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6