HET NIEUWE AVONDBLAD Hoog bezoek aan de Gem. Visscherijschool. ,o jr\s~\i vvji-vi s w iNu. j\jJ DAG 31 OCT. 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal ƒ1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTÏëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTÏëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN EN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen ais zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van mar, en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar- tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Mr. Henri Baels, gouverneur van West-Vlaanderen en oud-minister van Landbouw en Visscherij vol bewondering over de school. 1 en 4 de heeren d'Artois en Olivier, leden van Ged. Staten van West-Vlaanderen; 2. de heer A. C. P. F. Vermeulen; 3. de heer W. Polderman; 5. Z.Exc. Mr. H. Baels, 6. de heer J. C. Dunnebier; 7. de heer P. Verwayen. Zijne Excellentie Mr. Henri Baels zal wel vreemd hebben opgezien toen hij gistermid dag, staande op den toren van de Gemeente lijke Visscherijschool, zijn blik over IJmuiden liet rondwaren. Want 'hij kent IJmuiden alleen nog uit vroegere dagen toen hij, zooals hij ons ln een kort gesprok dat wij tij diens zijn be zoek aan de-school met hem 'hadden, als zoon van den grootstén reeder van Ostende wel voor zaken naar IJmuiden kwam. Toen ge- gebeurde het wel, dat een der booten van de vloot van zijn vader in IJmuiden binnen kwam. In die dagen telde IJmuiden één hotel en bestond de vloot uit slechts enkele schepen. IJmuiden was in die dagen niet veel meer dan een vissehersdorp en nu heeft hij kunnen zien, dat toen hij zijn blik naar het Oosten wendde, een flinke stad zich voor hem uitstrekte. Op Zondag 6 October j.l. vond in Ostende de jaariijksche uitreiking plaats van leerbeurzen aan de visschersjongens van Ostende. Bij deze plechtigheid heeft Mr. Baels als gouverneur van de provincie West-Vlaanderen medege- deeld, dat het voornemen bestond, dat afge- vaardigdén van het onderwijzend personeel van verscheidene (Belgische) visscherij scho len een bezoek zouden brengen aan de vissche- rijscholen van IJmuiden, Viaardingen, Bou logne enz. „Want", zeide Mr. Baels, „we weten wel dat we aan de spits staan inzake vïssche- rijscholen, maar het is niet slecht te zien, waar anderen op dat gebied reeds gekomen zijn. Het bezoek aan de school in IJmuiden vond gistermiddag plaats, nadat zooals we reeds hebben gemeld reeds een bezoek was gebracht aan de scholen in Viaardingen en Scheve- Hingen. De bezoekers lieten eenigen tijd op zich wachten, hetgeen zooals we later vernamen, het gevolg was van een hen door het gemeen tebestuur van den Haag aangeboden lunch en. van bandenpech onderweg. Op de school werden de Belgische autoritei ten namens het gemeentebestuur begroet door de heeren J. C. Dunnebiea*, loco-burge meester, P. Verwaijen, directeur der school en W. C. Suwerink, commies ter secretarie aan de afd. Onderwijs. Het Belgische gezelschap be stond-behalve uit Mr. Baels uit de heeren Hënri d'Artois en Arthur Olivier, leden van Gedepu teerde Staten van West-Vlaanderen, van Meerbeke, directeur der Stedelijke Visscherij school te Ostende, van Looij, aalmoezenier van den arbeid en directeur der Vrije Visscherij school te Ostende, Cyr. Fessen, leer aar aan de Vrije Visscherijschool te Nieuwpoort en M. Duthoy, provinciaal inspecteur voor het nij verheidsonderwijs voor West-Vlaanderen. Voorts bevonden zich onder de bezoekers de heeren W. Polderman, inspecteur van het Nij verheidsonderwijs en A. C. P. F. Vermeulen, directeur der Visscherijschool te Viaardingen. Onder leiding van den directeur werd een bezoek gebracht aan de verschillende klassen, waar de leerlingen ijverig bezig waren. Met groote belangstelling namen zijne Excellentie en zijn begeleiders kennis van hetgeen de heer Verwayen hen over het onderwijs en de werk methoden vertelde en ijverig weiden door zijn Belgische collega's aanteekeningen gemaakt. Groote belangstelling toonden de heeren in het bijzonder voor het goed-geoutilieerde DAMMEN. TWEEDE KLAS COMPETITIE N. D. B. De indeelmg. De tweede klas competitie van den Districts- bond Noord Holland zal reeds op 12 Novem ber a.s. aanvangen. De volgende clubs zullen in deze competitie meespelen: IJmuiden II; Beverwijk I; Haarlemsche Damclub II; Haarlem II; Castricum I; Zaan dam II; D. K. Z. I te Koog a. d. Zaan; Helder I 'Den Helder. Het tiental van D. C. IJ., dat dit jaar bij zonder sterk is, zal ongetwijfeld een goed fi guur slaan. TT De volgende spelers komen voor D. C. IJ li uit: 1. T. Postma, 2. K. de Jong, 3. D. Ott, 4. J. Smit, 5. Kraai, 6. L. Koetsier, 7. P. v. d. Velde, 8. F. Dukel, 9. H. Laros, 10. H. Buis. Res. A. Post, Vrijhof, P. Smit, v. d. Heijde. De derde klas, welke vermoedelijk tegelij kertijd zal aanvangen, zal er dit jaar als volgt uit zien: IJmuiden III. Haarlemsche Dam club lil; Haarlem III; Zaandam III en ver moedelijk Hoofddorp I. Het derde tiental van D. C. J. zal waar schijnlijk met de volgende spelers uitkomen; 1. A. Post, 2. Vrijhof, 3. P. Smit, 4. v. d. Heijde, 5. v. Straten, 6. De Wilde, 7. D. Beurs, 8. H. Visser, 9. Meyer, 10. Klinge. Res.: Schol, Schageiy De Graaf, Outenaar, De Boer, Brand. practijklokaal, waar een aantal jeugdige scho lieren bezig was met het breien van netten. Uit de opmerkingen der Belgische bezoe kers kregen wij den indruk, dat op dit gebied onze visscherijschool, vergeleken bij de scholen in Ostende en Nieuwpoort zeer goed voor den dag komt. Maar ook de algemeene indruk was zeer gunstig en we twijfelen er niet aan dat het bezoek voor de gasten van groot nut is geweest. Nadat ook nog de teren beklommen was, kwam het gezelschap bijeen in een der loka len, waar een kopje thee werd gedronken. Na een hartelijk afscheid aanvaardden de bezoekers den terugtocht. NIEUWE VERORDENINGEN VOOR HET BADEN AAN HET STRAND. Vooral kampeerders zeer gedupeerd. „Met boete van ten hoogste vijf en twintig gulden of hechtenis van ten hoogste zes da gen wordt gestraft ieder, die in zee baadt tegenover het door de gemeente van het Rijk gepachte gedeelte van het zeestrand. Dit verbod is niet van toepassing voor het baden met gebruikmaking van de op het gepachte gedeelte geplaatste -badkoetsen of ontkleedtenten". Aldus luidt het nieuwe artikel 202a, dat is toegevoegd aan de Algemeene Politieverorde ning en dat door afkondiging op 26 October jl. van kracht is geworden. Alhoewel het thans niet de tijd is, om de aandacht te vragen voor strandaangelegen- heden, nu de koude regen tegen de ruiten klettert en gedachten aan het strand ons koude rillingen op het lijf jaagt, meenen we in verband met bovenstaand artikel, o-p de verstrekkende gevolgen daarvan te moeten wijzen. Klaarblijkelijk hebben onze vroede vade ren, toen ze voorstelden, dit artikel in de A.P.V. op te nemen, a.lleen gedacht aan de belangen van de vier strandpachters, daarbij die der tienduizenden strandg ebruikers over het hoofd ziende. De tijden zijn slecht, ook voor de pachters. Welnu, daar komen onze vroede vaderen en één, twee drie ligt daar een verordening welke, zonder dat de ge meentekas er onder te lijden heeft, de pach ters zal moeten helpen den strijd om het bestaan te verlichten. Is men van meening, dat het strand er is voor de vier pachters, dan valt op de nieuwe bepaling niets aan te merken; meent men, dat het strand, ons mooie breede strand er is voor iedereen om er in gepaste vrijheid te genieten van zon en water, dan valt op de nieuwe bepaling alles aan te merken. Men zal dus in het vervolg op het van het Rijk gepachte en aan de vier pachters ver pachte strand alleen mogen baden met ge bruikmaking van de op het gepachte ge deelte geplaatste badkoetsen of ontkleedten ten. Dit beteekent letterlijk, dat het strand gedeelte tusschen de pieren en dat van de Zuiderpier af tot 600 M. Zuidwaarts, in het vervolg voor het overgroote deel der bezoe kers nl. voor hen. die zich de weelde van het huren van een badkoetsje of een ontkleed- tent niet kunnen permitteeren dat zijn zij, die de grootste behoefte hebben aan zon en lucht niet te gebruiken, omdat ze er niet mogen baden. Ook de kampeerders niet. Die zullen, wanneer de hand aan de nieuwe bepaling wordt gehouden, in hun badmantel een wandeling mogen maken naar het vrije strand, 690 M. van de Zuiderpier. Eén plekje is nog vrij in het onvrije ge deelte. nl. vaxi de Zuiderpier tot 10 M. daar van. maar daar staat een bord „Gevaarlijk". Wij achten dit niet de juiste manier om de pachters tegemoet te komen. Want dit gaat ten koste van het algemeen belang, ten boste van den goeden naam van IJmuiden als badplaats voor den kleinen man. Laat men dan liever de pachtsommen met 50 pet. verminderen. Dat kost de gemeente c.a. f 140-0, maar ook dan wordt er aan de strand- affaire nog verdiend. Vergissen we ons niet, dan is er bij de be handeling van deze verordening gesproken over een „soepele" toepassing. Maar hier is geen soepele toepassing mogelijk, tenzij men haar in het geheel niet wil toepassen. En dan is ze overbodig. SLUITINGSTIJD VOOR ALLE CAFé'S THANS 12 UUR. De onlangs door den raad in de Algemeene Politieverordening aangebrachte wijziging, betrekking hebbende op het sluitingsuur van de café's is door afkondiging van de betref fende verordening van kracht geworden. In verband hiermede zullen voortaan alle café's geopend mogen zijn van 's morgens 5 uur tot 's nachts 12 uur. De Coöp. Groenten- en Bloem bollenveiling. Hoe een ingewikkelde zaak werd opgelost. HAARLEM Donderdag. Woensdagmiddag werd in het Paleis van Justitie de verificatievergadering gehouden inzake het faillissement der Coop. Haarlem sche Groenten- en Bloembollen veiling W.A. Het verslag der Curatoren. Aan het zeer uitvoerig verslag van Cura toren, Mr. J. Deenik en Mr. Dr. F. A. Bijvoet (Rechter-Commissaris was Jhr. Mr. J. Strick van Linschoten) is het volgende ont leend. Door het toenmalig bestuur der Veiling is tegen 15 December 1931 een buitengewone algemeene ledenvergadering bijeengeroepen, waar werd voorgesteld de Veiling in liquida tie te doen treden- en waar den leden een uitenzetting werd gegeven van de catastro phe, die de Veiling had getroffen. Naar de becijfering van den accountant F. J. M. Tonino bleek het actief te bedragen f 856.248.21 en het passief f 1.513.648.21, zoo dat er een tekort was van f 657,400. Een zeer belangrijk gedeelte van de pas siva werd gevormd door een schuld aan de N.V. De vSpaarnebank ter zake van door haar aan de Veiling verschafte credieten. Het bleek, dat het toenmalig bestuur der Veiling in het waarnemen van zijn taak in ernstige mate had gefaald. Het bestuur heeft de grenzen van de taak der Veiling, in de statuten gesteld, over schreden en zich begeven op het terrein van den bankier door op groote schaal kraam- eredieten en voorschotten aan leden en niet- leden te verleen en. De Veiling nam hierdoor risico's op zich, die zij in het belang der in geldzaken meest ondeskundige leden, die te goeder trouw en onbewust van de hun dreigende gevaren, zich bij de Veiling hadden aangesloten, vóór alles had behooren te vermijden. De opzet der Veiling was voortreffelijk, eenvoudig en voor de leden vrijwel zonder risico. Door het verleenen van credieten echter werd een breed veld van risico's ingescha keld. die zich in al hun zwaarte deden ge voelen, toen de iiv-1929 geboren wereldcrisis ook de bloembollenwereld en de tuinbouw niet onberoerd liet en ook in deze kringen groote verwoestingen aanrichtte Rente en aflossingen op de verstrekte cre dieten kwamen niet meer regelmatig bin nen, de credietgeefster van de Veiling, de N.V. Spaarnebank drong aan op terugbren ging van het aan de Veiling verleend cre- diet, leden, die van de ontstane moeilijkhe den hadden gehoord en de hun dreigende gevaren zich bewust werden, zegden hun lid maatschap op, geen andere uitkomst bleef tenslotte open, wilde men de leden, sedert wier bedanken nog niet een jaar was ver streken, in de aansprakelijkheid laten blij ven mededragen, dan om ten spoedigste tot liquidatie over te gaan, waartoe op 15 De cember 1931 werd besloten. Een liquidatiecommissie werd benoemd, die, bijgestaan door prof. van Ketel, op voort varende wijze trachtte orde te scheppen in den financieelen chaos. Het tekort werd geraamd op f 657.400; het aantal leden en aansprakelijk gebleven oud leden der Veiling bedroeg naar de boeken der Veiling 173; het door ieder hunner in het tekort bij te dragen deel werd bepaald op f 3.809, welk bedrag overeenkomstig het be paalde bij artikel 35 der Wet op de Coöpe ratieve Vereenigingen werd verhoogd met f 1700, zoodat door ieder der leden en oud leden f 5.500 behoorde te worden bijgepast. Verschillende leden konden dit echter onmo gelijk betalen. Het bleek uiteindelijk, dat van een regeling in der minne niets meer viel te verwachten en in Juni 1933 werd door de N.V. De Spaarne bank. wier vordering inmiddels tot f 410.653.54 was teruggebracht het faillissement aange vraagd. De door curatoren aangetroffen situatie was niet opwekkend; van de 173 aanspra kelijke leden en oud-leden bleken er slechts 43 in staat zijn geweest te zijn hun omslag vol ledig te betalen; de ingevolge verleende cre dieten ten behoeve van de Veiling uitstaande vorderingen waren door de liquidatiecom missie volslagen afgeroomd, zoodat reeds bij voorbaat kon worden geconstateerd, dat van het nog uitstaand bedrag praktisch niets of vrijwel niets zou terecht komen, waaruit kon worden geconcludeerd, dat de nog bijeen te brengen gelden voor het overgroote deel door de leden zouden moeten worden betaald. Curatoren hebben van het begin van hun taak zich dit als leidraad voor hun optre den gesteld, dat hardhandig optreden tot het uiterste zou worden vermeden en al het denk bare zou worden beproefd om te voorkomen, dat door het op groote schaal overgaan tot executies een onnoemelijke ramp over de bloembollenstreek en velen van hare bewoners zou worden gebracht. In de maanden Juli, October en November 1933 hebben curatoren een groot aantal zit dagen gehouden, waar de aansprakelijke leden in de gelegenheid werden gesteld, on der overlegging van de vereischte justifica- toire bescheiden curatoren duidelijk te maken wat door hen in der minne kon worden be taald. Het was een droeve stoet, die op die dagen langs curatoren is heengetrokken; steuntrek kers wisselden af met door hun kinderen on derhouden personen en het was al spoedig duidelijk, dat van het totaal aantal aan sprakelijke leden er ten hoogste een veertig zouden overblijven, van wie belangrijke bij dragen in de delging van het tekort zou kunnen worden verwacht. Inmiddels waren door curatoren met een groep meer kapitaalkrachtige leden bespre kingen gehouden teneinde te trachten tot een oplossing te geraken. De opzet was door deze leden en door hen, die geacht kunden worden voor medewerking in aanmerking te komen, een bedrag bijeen te doen brengen, hetwelk de N.V. De Spaarne bank tegen finale kwijting zou kunnen wor den aangeboden; op de minder kapitaalkrach tige leden zou dan geleidelijk verhaal worden toegepast en de aldus verkregen bedragen zouden worden vergoed aan die leden, die ten behoeve van het voor de Spaarnebank bestemde meer hadden voldaan dan hun aan deel bedroeg. De N. V. De Spaarnebank verklaarde zich in principe met deze regeling accoord en bleek bereid in dit geval hare vordering aan merkelijk te reduceeren; tevens kwam echter vast te staan, dat zij niet ongenegen was hare vordering nog verder terug te brengen, mits deze vóór -1 November 1934 haar werd uitbetaald. Op 21 Juni 1934 werd onder voorzitterschap van den Rechter-Commissaris Jhr. Mr. E. J. Strick van Linschoten een vergadering van de daarvoor in aanmerking komende leden gehouden en het plan nader ontwikkeld en uiteengezet. Het resultaat heeft niet aan de verwach tingen beantwoord. Het totaal der toegezegde sommen bedroeg nauwelijks f 100.000. Een poging, zoowel mondeling als schrifte lijk door curatoren gedaan om van de Regee ring hulp te verkrijgen, mislukte eveneens. Per 1 November 1934 zagen curatoren zich verplicht de Spaarnebank te berichten, dat de pogingen als niet geslaagd moesten wor den aangemerkt. Andere plannen bleken evenzeer onuitvoer baar. Op 17 December 1934 werd buiten voor kennis van curatoren een vergadering gehou den der aansprakelijke leden, waar deze wer den toegesproken door den heer Van Dok uit Wijk aan Duin. Na deze vergadering is tusschen curatoren en den heer Van Dok contact ontstaan. Curatoren stelden den heer Van Dok op de hoogte van de door hen gedane pogingen het failissement op de voor de leden minst be zwarende wijze zoo goed mogelijk af te wik kelen en van het weinig tastbaar resultaat, dat hiermede was bereikt; zij verheelden den heer Van Dok niet, dat zij thans genoodzaakt waren den in de wet aangewezen weg te be wandelen en tot het uitvaardigen van nieuwe omslagen, tot uitschakeling van leden en tot het uitlokken van faillissementen en van executies over te gaan; zij deelden mede, met de voorbereidende werkzaamheden hiertoe reeds te ver zijn gevorderd en gereed te zijn binnen enkele weken met een en ander defi nitief te beginnen. Hierop heeft de heer Van Dok uiteengezet, Uit de speciale correspondentie uit Addis Abeba in ons blad van heden blijkt, dat de bezetting van Makallé door de Italianen vermoedelijk zonder strijd zal geschieden. Hierboven een afbeelding van het palels, dat eens door negus Johannes in Makallé, de oude hoofdstad van Tigre, bewoond werd. dat hij de hoop koesterde alsnog buiten den door de wet aangewezen weg om het faillisse ment tot een einde te kunnen brengen. Zijn plan kwam hierop neer, dat hij de le den een zoo groot mogelijk bedrag wilde doen bijeenbrengen, zulks onder verplichting tot teruggave der gestorte gelden, zoo het plan niet slaagde en dat hij dit bedrag de Spaar nebank wilde aanbieden. Curatoren achtten zich niet gerechtig eigener beweging het nemen van wettelijke maatregelen nog langer uit te stellen. Met de door hen gedane pogingen was reeds anderhalf jaar verstreken verder uitstel kon niet- worden gedoogd. Nadat curatoren evenwel gebleken was, dat de voornaamste creditrice, de N.V. De Spaar nebank geen bezwaar maakte tegen nog eenig uitstel, hebben zij goedgevonden hunnerzijds het nemen der vermelde maatregelen op te schorten. Om te voorkomen, dat er leden zouden zijn, die van storting van gelden zouden worden weerhouden door de vrees, dat bij mislukking van het plan curatoren het door hen gestort bedrag zouden beschouwen als maatstaf voor hetgeen door hen kon worden gedaan en hen dienovereenkomstig zouden aanspreken, werd besloten, dat een rekening bij de Twentsche Bank zou worden geopend, waarop de gelden konden worden gedeponeerd ten name van den Rechter-Commissaris en dat curatoren onkundig zouden blijven van de hoegrootheid van het. door ieder afzonderlijk gestort bedrag. Den leden werd gegarandeerd, dat. wan neer het plan zou slagen, zij ingevolge de door hen gedane stortingen van iedere verdere aansprakelijkheid zouden worden uitgescha keld. Met de bijeengebrachte gelden is een re geling met de Spaarnebank mogelijk geble ken, waarbij de Bank een zeer tegemoetko mende houding heeft aangenomen. Het spreekt vanzelf, dat het na. deze lof waardige geste der N.V. De Spaarnebank over bodig is alsnog uit te weiden over de vraag of en in hoeverre de oorspronkelijk door de N.V. De Spaarnebank ingediende vordering ad 410.653.54 al of niet voor betwisting in aan merking was gekomen. Wel achten curatoren het plicht ten deze uitdrukkelijk vast te leggen, dat nauwgezet en grondig onderzoek van de vordering der Spaarnebank hun de overtuiging heeft bijge bracht dat, al waren er wellicht termen aan wezig geweest om op juridische gronden tot algeheele betwisting dier vordering over te gaan, zij desniettemin als eerlijke mannen verplicht waren geweest deze vordering voor een gedeelte te erkennen en dat dit gedeelte verre en verre ligt boven het bedrag waar mede thans in der minne door de Spaarne bank genoegen wordt genomen. Het aanbod van curatoren en de aanvaar ding door de N.V. De Spaarnebank is weder zijds gedaan onder de reserve, dat niet inge volge onvoorziene omstandigheden alsnog het effectueeren der regeling niet tot stand komt. Dit heeft geleid tot de vraag voor welk be drag de Spaarnebank op de lijst der voorloo- pig erkende crediteuren behoort te worden geverifieerd. De Spaarnebank heeft verlangd, dat dit zou geschieden voor het volle bedrag van 410.653.54. Daar de mogelijkheid, dat ingevolge on voorziene omstandigheden de regeling niet wordt geëffectueerd, met aan zekerheid gren zende waarschijnlijkheid is uitgesloten en daar curatoren de redelijkheid van het stand punt der Spaarnebank, dat bij hare vér te gemoetkomende houding een betwisting ha- rer vordering ter verificatie-vergadering niet passend was te achten, moesten billijken, hebben zij gemeend dit- verlangen der N.V. De Spaarnebank te moeten eerbiedigen. Naast de vordering der N.V. De Spaarne bank legden ook de vorderingen van de aan voerders op de veiling over het jaar 1931, die per 1 Mei 1932 slechts 75 pCt. hunner vorde ringen uitbetaald hadden ontvangen, zulks ofschoon na toepassing van artikel 16 van het Veilingreglement 83 pCt. voor hen beschik baar was, gewicht in den schaal. Het totaal dier vorderingen, uitmakende 8'/2 pCt. over het bedrag der aanvoer over 1931 bedroeg ruim 55.000. In opdracht van een aantal leden der Vei ling, die hiertoe een bedrag bijeen hadden ge bracht, heeft, naar curatoren hebben verno men, de heer van Dok zich met de betreffen de aanvoerders, een kleine veertienhonderd in aantal, in verbinding gesteld teneinde te bereiken, dat door hen tegen betaling vaii 10 pCt. van hun vordering kwijting werd ge geven. Het is een verheugend verschijnsel, dat zoo goed als alle aanvoerders-crediteuren, waarvan het grootste gedeelte toch werkelijk niet. ruim met aardsche goederen is bedeeld, met dit aanbod accoord zijn gegaan. Den aansprakelijken leden past groote er kentelijkheid aan den heer van Dok voor den veelomvattenden arbeid, dien hij te hunnen behoeve heeft verricht, een arbeid, die tenge volge heeft gehad, dat door hen minder bij gedragen is behoeven te worden dan anders het geval was geweest. Een derde vordering van niet onbelangrijke grootte betrof die van den aannemer den heer J. B. A. Nelissen, die een vordering ten beloope van ruim 600q had ingediend. Ook deze crediteur heeft niet willen ach terblijven en zijne medewerking tot het tot stand komen eener regeling niet willen ont houden en diensvolgens zijn vordering gere duceerd tot 15C0. voor het geval de regeling slaagt en tot 3.817.16 voor het geval de re geling niet slaagt. Dit is de oorzaak, dat genoemde cx-editeut voor 3.817.16 in stede van voor 1500 is ge verifieerd. Het behoeft geen betoog, dat na deze geste curatoren zich ook hier outhoudeo -on be spreking der vraag of do ->c '<e r- dering al of niet betwist had kunnen worden. Curatoren eindigen hun verslag met een woord van waardeering voor de wijze waarop de rechtskundig raadsman van de N.V. De Spaarnebank, Mr. A. F. H. Schreurs, met cu ratoren heeft onderhandeld.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1