Twaalfde partij. De Stille Strijd. gr is in de laatste drie partijen een totale wijziging in het aspect van den Stillen Strijd gekomen. Natuurlijk wordt met dezen term de denk-match Aljechin-Euwe bedoeld. Toen Aljechin leidde met vijf overwinningen tegen twee, en twee remises, waren de deskundigen allen zoo sterk onder den indruk van des wereldkampioens superioriteit, dat Euwe's Kansen schier tot nul gereduceerd schenen. j^en achtte zijn wiskundige methodes ver keerd tegenover Aljechin's tactiek om de partij te compliceeren en dan op den aanval, rjjü aan fantasie en nieuwe vondsten, te spelen. Men vond Euwe ook beneden zijn vorm spelen en betichtte hem van vele fouten. Maar na de negende partij zijn de bordjes blijkbaar verhangen, is de Hollander plotse ling in vorm gekomen en heeft Aljechin een paar slechte dagen gehad. De critiek der des kundigen op de Dinsdag gespeelde twaalfde partij, door Euwe in slechts 35 zetten gewon nen, is vooral niet prettig voor den wereld kampioen. Ik heb mijn licht er over opgesto ken bij een ervaren schaker, die^zijn verbazing uitte over dergelijk spel van een grootmeester als Aljechin, en den strijd nu weer als „geheel open" beschouwde. Met den stand 54 voor Aljechin plus drie remises, is weer alles mogelijk. In theorie zou de wereldkampioen nu natuurlijk een veiligheids-tactiek kunnen gaan volgen, consequent op remise gaan spe len en zijn kans afwachten om een zesde partij te winnen. Als er dan dertig partijen gespeeld zijn en een van beiden heeft zes overwinnin gen behaald, is de match beslist. Maar mijn zegsman meende dat dit defensieve systeem- op-de-lange-baan evenmin in den aard van den wereldkampioen ligt als in het karakter van zijn tegenstander, die hem trouwens in een streven om op remise te spelen, den voet nog leelijk dwars kan zetten. Psychologische factoren, die in ieder spel een overwegende rol spelen, doen dat ook in de hoogste mate in het schaakspel, en het is treffend dat in dezen strijd tusschen grootmeesters in de eerste twaalf partijen al zulke sterke vorm-verande ringen tot uiting zijn gekomen. Aljechin's leiding wordt op het moment nog veroorzaakt door het feit dat hij een partij met zwart heeft gewonnen. Dit is de eenige van de twaalf gespeelde partijen, door zwart gewonnen en dat feit bewijst opnieuw het groote voordeel van den openingszet. Als Euwe thans een partij met zwart won zou dat grooten indruk maken, en zijn kans-noteering zeer sterk verbeteren. De Stille Strijd is derhalve weer in een span nend stadium gekomen. De hoop op een eer sten Nederlandschen wereldkampioen, die welhaast vervlogen scheen, is herleefd. Meer dan hoop is het overigens nog niet. Men acht het niet waarschijnlijk dat een speler van het kaliber van Aljechin zoo beneden zijn vorm zou blijven als hij gisteren speelde. Men ver wacht dat hij, ook al is er sprake van momen teel verlies-van-vorm, de tanden opeen zal zetten en dan in elk geval tot veel betere prestaties in staat is. Zooals men weet moet volgens het reglement, als na dertig partijen door geen van beiden zés overwinningen zijn behaald, de match worden voortgezet tot dit wel het geval is. Maar met 5 tegen 4 overwinningen, twaalf partijen is dit wel uiterst onwaarschijnlijk, zoodat er wel op gerekend kan worden dat na dertig partijen de strijd beslist zal zijn. Wie dan minstens lö'/a punt heeft behaald is overwinnaar. R. P. Vergadering van de N. S. B. „Wat wij willen." BEVERWIJK. KENNEMER-THEATER. Het Kennemer-Theater vertoont in het nieuwe programma als hoofdnummer het tendenz-drama „Een hart van Goud" met Harry Baur en Suze Vernon in de hoofd rollen. NIEUWE BRIDGE-CLUB OPGERICHT. In het gebouw van den Beverwijkschen Be sturenbond aan de Wilhelminastraat is gis teravond de bridgeclub „Sans atout" opge richt. Het bestuur werd als volgt samengesteld: de heer C. Overing, voorzitter, de heer A. Brood, penningmeester; de heer P. v. d. Werf secretaris, en de heeren KL Kee en J. v. Dil commissarissen. De clubavonden worden lederen Woens dagavond in het gebouw van den B.B.B. ge houden. Besloten werd om alleen heeren-leden toe te laten. Na de afwerking van het huishou delijk gedeelte werd begonnen met het bridge-onderricht, waarvoor zich ree ds 19 personen hebben opgegeven. In het Kennemer Theater hield de Kring Kennemerland van de N. S. B. een propagan- davergadering, waarin de heer Nije uit Den Haag sprak over het onderwerp „Wat wij willen". De spreker begon met de mededeeliiig, dat de colporteurs waarschijnlijk een vrijen Za terdagavond zullen hebben, omdat de persen waarop „Volk en Vaderland" gedrukt worden, heden verzegeld zijn. (Geroep: Foei!). Spr. zal dien uitroep „foei" niet bezigen, omdat hij dan kans loopt eveneens verzegeld te worden. De N. S. B. is echter in Nederland niet meer weg te drukken, zij groeit niet on danks, maar door de verboden, Als Mar chant, aldus spr. het podium betreedt, dan vertelt hij alleen, wat hij niet zou willen, Hij ver klaarde „Mein Kampf" te hebben gelezen en daarin lag het begin van de suggestie, waar mede alles bestempeld wordt als import. Spr. nam daartegenover stelling door te herinne ren o.a. aan de verdediging van Thorbecke van het liberalisme, dat in 1845 voor import werd uitgescholden. Nu moet echter de N. S. B. zich daartegen verdedigen. Als men bang is keert men de zaken eenvoudig om. Zoo beweert men nu, dat men wat in Italië en Duitschland gebeurt in Nederland, wil importeeren en men heet Mussert den knecht van Hitier. De kerngedachte is, zoo vervolgde de heer Nije, dat heit fascisme een halt heeft toege roepen aan Mosfeo-u, want daarin ziet het den doodsvijand van een gezond Christelijk volk. In ieder geval wil het zuiver Nederlandsch zijn. In Duitschland gebeuren dingen, die spr. zal afkeuren, maar het geldt daar specifiek Duit- sche zaken, die wij Hollanders nu eenmaal niet prettig vinden en dan beweert men maar, dat de N. S. B. dat Duitsche in wil voeren. Men moet echter vertrouwen hebben en eerlijk zien, hooren en lezen wat de N. S. B. wil. Dit is geen tijd voor een volk om in te slapen. Wat er internationaal gebeurt is zeer belang rijk. Het Italiaansch-Abessyniseh geschil moeten wij vervolgt spr. eerlijk onder de oogen zien. Oppervlakkig beschouwd is het niet te verdedigen, wat Italië do-et. De kwestie gaat Nederland raken, wanneer het zich achter- de politiek van Genève 'gaat stellen, hoewel het geschilpunt tusschen de twee rijken ons eigenlijk onverschillig laat. Achter Genève staat echter Meyer, alias Litwinoff, waardoor men tevens de dreiging voelt van het commu nisme, dat het fascisme kapot wil maken ten einde de wereldrevolutie te kunnen bewerk stelligen. Rusland is van tactiek veranderd. Meneer Meyer krijgt in Genève de leiding om daar de democratie te beeschermen en te redden. Is er een Nederlander, vraagt spreker, die dit ge looft? (Geroep: ja! Eenige vuisten gaan omhoog). ,Mooi", aldus spr., „cban is er misschien één, maar moeten wij die politiek steunen?" (Ge roep: Nooit!) Voortgaande betoogt de heer Nije, dat Engeland er belang bij heeft Italië te dwars-bpomen; maar de heeren gaan elkaar al vinden. Het geldt hier dan ook geen strijd voor idealen, maar voor belangen in Europa, maar wij hebben er niets mee te maken. „Zoolang de N. S. B. er is," roept spr. uit, .heeft zij er geen druppel bloed voor over, noch voor Engeland, noch voor Italië. Dat bloed is alleen voor Nederland. (Houzeege- roep en donderend applaus). Het uitgangspunt van den Volkenbond noemt hij voorts een leugen, omdat hij door de overwinnaars van den wereldoorlog is op gericht om die overwonnenen er onder te houden. Rusland heeft bij dezen strijd het grootste belang. Het zal eerst Italië en daarna Duitsch land kapot trachten te maken. Hoewel spr. het vaak niet eens is met wat in Duitschland ge beurt, wil hij er toch op wijzen, dat op den dag, waaa-op Duitschland het zou worden ook Nederland communistisch zou zijn. Neder land stuurt menschen naar Genève, die het onderling zeer oneens zijn om te praten met anderen, die het evenzeer oneens zijn. Eerst zal men moeten probeeren om in Nederland te bouwen. Als hier een eenheid heerscht zal men er aan kunnen denken om een bond van volkeren te gaan bouwen, die ook inderdaad zal kunnen zorgen voor een vredelievend Euiropa. Na vervolgens te hebben stilgestaan bij den klassestrijd legde spr. er den nadruk op, dat men het fascime moet vertrouwen, Mussert is niet een Messias, noch een duivelskuns tenaar, maar hij is de leider, die de ziel van het volk wil begrijpen. Een heilstaat brengt de N. S. B. niet, zij belooft ook niets, integen deel zij vraagt zelfs offers. Kerk en Staat zul len in den corporatie ven staat gescheiden zijn. Men zal echter hand in hand elkander moe ten zoeken en hand in hand moeten opmar- cheeren naar het doel, dat de N. S. B. zich stelt, namelijk den Christelijken, Nationaal Socialistischen Staat. De rede van den heer Nije werd met luide toejuichingen beloond. Na de pauze werden nog enkele schriftelijk ingediende vragen door den spreker beant woord, waarna de druk gezochte bijeenkomst met het zingen van het Wilhelmus werd be sloten. KERKDIENSTEN. Ter herdenking van den Hervormingsdag worden hedenavond te 7 uur in de Doopsge zinde kerk en in de kerk der Evang. Luth. Ge meenten diensten gehouden. - Voorgangers zijn res-p. Ds. J. D. van Cal- car en Ds. J. Ph. Haumersen. In de Doopsgezinde kerk zal het zangkoor medewerking verleenen. Euwe heeft alweer gewonnen, Met behulp van zijn pionnen Bracht hij Aljechin ten val; 't Spel is mij volkomen duister, Maar 'k verheug me, dat de luister Van Max Euwe groeien zal. In d'Effectenbeurs gekomen, Heeft hij goeden koers genomen En zich met beleid gedekt; Zijn noteering is gestegen, Eén punt heeft hij meer gekregen, Want hij won met veel effect. Het leek eerst, dat hij zou falen, Zou hij het nu toch nog halen, Wordt hij wereldkampioen? Wat zou dat een glorie wezen. Nimmer nog bereikt voor dezen, Op het Neerlandsch schaakblazoen. Maar wij mogen enkel hopen, 't Is nog lang niet afgeloopen, Aljechin kan ook wel wat; Strakjes krijgt hij onzen schaker, Mogelijk nog heel wat vaker, Met zijn schouders op de „mat". 'k Weet, dat ik die geestesrijken Eiglijk niet mag vergelijken Met iets als een voetbalclub; Maar 'k roep stiekum zacht van binnen, Als men vraagt, wien 'k graag zie winnen: Hup, doctor Max Euwe, hup! P. GASUS. gatie van -Heemskerk, dat een aandeel ver langt in de winst, werd het geschil in handen gesteld van een door de rechtbank benoemde arbitragecommissie. Beverwijk werd deze commissie veroordeeld, om de door Heemskerk verlangde gegevens te verstrek ken en tot het betalen van de proceskosten. Heemskerk kon zich echter met de door Be verwijk verstrekte gegevens niet vereenigen. Het geschil duurde ultimo December 1934 nog voort. DONDERDAG 31 OCT. 1935 De toestand en de exploitatie van de Gemeente Licht- bedrijven. De resultaten in 1934. Aan het jaarverslag over het jaar 1934 van den toestand en de exploitatie van het Ge meente Gas- en Electriciteitsbedrijf ontlee- nen wij het volgende: Kon in het verslag over het dienstjaar 1933 Log een stijging van 178,689 kub. M. gas vast gesteld worden, over het jaar 1934 zijn de resultaten niet zoo rooskleurig. De inkoop van het gas daalde ten opzichte van 1933 met 57849 M3 of 1,93 pet. Voor dezen teruggang worden de volgende redenen opgegeven: 1. Met ingahg van 1 Juli 1934 werden de steunnormen verlaagd, waardoor de steun- trekkenden minder konden uitgeven met als gevolg, dat ook de winkeliers hun ontvang sten zagen dalen en dus tot vermindering van uitgaven moesten komen. 2. Ongeveer met ingang van denzelfden datum werd de petroleum aangeboden tegen ongekende lage prijzen. Aan deze verlaagde petroleumprijzen konden de gasprijzen zich niet onmiddellijk aanpassen, waarvan het gevolg was, dat een klein debiet aan de concurrentie moest worden afgestaan, dat echter bij de thans sterk verlaagde gasprijzen wel weer wordt teruggewonnen. 3. Het aanpassingsproces, dat zich, zij het in een langzaam tempo, aan het voltrekken is, is evenmin vreemd aan den teruggang. De bezuiniging dwingt ook tot inkrimping van de behoefte aan gasvormige brandstof. Zelfs een verlaging van den gasprijs kan in de huidige economische verhoudingen daaraan geen weerstand bieden, zij kan bewerken dat de bezuiniging op het gasgebruik beperkt blijft tot het strikt noodzakelijke. Te dien opzichte is het goed. dat een gas- prijsverlaging snel is doorgevoerd. Overigens kan worden vastgesteld, dat in de tegenwoor dige omstandigheden de stelling „hoe lager de prijs, hoe hooger het verbruik", heeft afge daan. Het geschil met Heemskerk. Het sedert 1931 hangende geschil met de gemeente Heemskerk werd nog niet tot een bevredigende oplossing gebracht. Op insti Het_ gasverbruik. Het gasverbruik verminderde in Beverwijk met 80118 M3., voor Wijk aan Zee met 5911. voor Heemskerk met 9744 en voor Uitgeest met 32972 M3. Alleen Wijk aan Duin ver toonde een stijging met 17070 M3. De totale vermindering bedroeg 110675 M3. Het gasverlies steeg van 1.53 pet in 1933 tot 3.86 pet. in 1934, Deze plotselinge stij ging gaf aanleiding tot een uitgebreid onder zoek, dat aan het einde van het jaar nog in vollen gang was. De totale gasafgifte was in het verslagjaar 2934660 M3. Het gasverlies was 113285 M3. Het gasbuizennet had een lengte van 57406.20 M. De totale opbrengst van de gasleverantie was f 198062.65, de kosten waren f 144832.15. zoodat aan de gemeente een winst van f 53239.50 kon worden uitgekeerd. De winst was begroot op f 67.162.88. Het electriciteitsbedrijf. Niettegenstaande de ongunstige tijdsom standigheden nam het stroomverbruik ten opzichte van 1933 nog toe met 1.99 pet., hoofd zakelijk als gevolg van het grooter aantal ge plaatste meters, dat steeg' van 2349 in 1933 tot 2488 in 1934. Hoewel het aantal afnemers steeg, daalde de spitsbelasting, waardoor de kostprijs mede gunstig beïnvloed werd. Een grooter aantal kleinverbruikers ver oorzaakte tevens een hoogere opbrengst per K.W.U. Het winstcijfer steeg boven de be grooting. De winst was namelijk f 65278.87, terwijl f 52933.57 was geraamd. Het overzicht van de groentemarkt. BEVREDIGENDE GANG VAN ZAKEN. Met uitschakeling van de fruitprijzen kun nen wij over den gang van zaken der afge loopen week wel weer tevreden zijn. Wat de groenten betreft, hiervoor bestond geregeld een willige stemming, zoodat de meeste pro ducten' de gangbare prijzen konden handha ven. Andijvie vertoonden zoo nu en dan wel eens neiging tot achteruitgang, doch dit be trof dan toch ook meestal de mindere kwa liteiten. Voor goede soort werd naar verhou ding nog van 4060 ct. per kist besteed, ter wijl mindere soorten, met afwijkingen, soms terug liepen tot 20 ct. per kist Spinazie bleef ook deze week goed op prijs en had voor goede kwaliteit steeds veel be langstelling. De prijzen bewogen zich naar soort zoo ongeveer van 501.00 per kist. De aanvoer van sla wordt voortdurend minder en d-e kwaliteit gaat er ook niet op vooruit. De noteeringen voor dit product lie pen uiteen van 2055 ct. per kist. Postelein heeft thans weer zoo goed als afgedaan, het aanbod was van geringe beteekenis. De no- teeringen waren echter lager dan vorige week en wisselden tusschen 6070 ct. per kist. In den tomatenhand-el viel de laatste dagen een kleine opleving te constateeren, al bleven voor het grootste gedeelte de prijzen nog aan den lagen kant, toch werden nog maar enkele partijtjes willig afgenomen voor prijzen van 811 ct. per K.G. Kassnijboonen maakten in prijs geen voor uitgang en werden naar kwaliteit verhan deld van 20—28 ct. per K.G. Dikke boonen waren hooger in prijs en stonden naar soort van 2045 ct. per K.G. Nu het met de komkommers op een einde loopt, trekken de prijzen beter aan. Hiervoor wisselden de prijzen naar soort van 38 ct. per stuk. Bospeen werd naar kwaliteit afgenomen voor prijzen, varieerend van 611 ct. per bos Enkele partijtjes schorseneer en, welke door reeds werden aangeboden noteerden van 79 ct. per K.G. Spruiten hadden deze "week een vluggen handel en het zijn vooral de goede soorten die goed betaald worden. De prijzen bewo gen zich naar soort van 1223 ct. per K.G. Bloemkool blijft steeds een goede vraag behouden. De prijzen voor goede soort tot de beste kwaliteit schommelen soms van 10-20 ct. pe-r stuk. Mindere soortenloopen in prijs terug tot 3 ct. per stuk. De. .verschillende overige koolsoorten zijn alle geregeld voor behoorlijke prijzen te plaatsen. De groote aanvoeren.van prei drukten de laatste dagen de prijzen een weinig naar be neden. Al liep er soms een noteering door van 10—11 ct., de doorsnee voor goede soort bewoog zich van 68 ct. per bos. Het aanbod van knollen was eveneens van grooten omvang. De prijzen wisselden naar soort van 2—7 ct., doch ook hiervan zal de gemiddelde doorsnee voor goede soort Onge veer 4 ct. per stuk bedragen Als nieuw product verscheen deze week weer voor het eerst witlof. Hiervoor werden prijzen besteed van 1619 ct. per K.G. VEREENIGDE VEILINGEN. KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. 30 October 1935. Breekpeen per kist f 0.500.70. Spinazie per kist f 0.500.80. Sla per kist f 0.30—0.40. Andijvie per kist f 0.200.45. Wortelen per bos f 0.05—0.10. Raapstelen per bos f 0,03. Peterselie per bos f 0.020.03. Selderie per bos f 0.020.03. Prei per bos f 0.030.07. Bloemkool le soort per stuk f 0.120.15. Bloemkool 2e soort per stuk f 0.030.06 Tomaten per K.G. f 0.040.11. Aardappelen per K. G. f 0.03. Uien per K.G. f 0.02—0.03. Snijboonen per K.G. f 0.220.28. Dikke boonen per K.G. f 0.400.46. Spruiten per K.G. f 0.120.18. Roode kool per stuk f 0.040.08. Gele kool per stuk f 0.05—0.12. Groene kool per stuk f 0.030.07. Appelen per K.G. f 0.060.10. Peren per K.G. f 0.060.10. Knollen per stuk f 0.0-20,07. Druiven per K.G. f 0.140.22. SANTPOORT VERGADERING „VOLKSONDERWIJS". Gisteravond hield de afdeeling Santpoort van de vereeniging „Volksonderwijs" een huis houdelijke vergadering in de vergaderzaal van het badhuis „Spaarnberg". Na een kort openingswoord van den voor zitter, den heer W. Lahdeweert, bleek bij de vaststelling' van de begrooting 1936 van de bewaarschool, dat men bezig was het saldo, dat nog in kas was, in te teren, reden waarom de voorzitter er sterk op aandrong den kring van contribuanten van vrijwillige bijdragen uit te breiden. Besloten werd voor de kinderen der kleuter school ook dit jaar weer een St. Nicolaasfeest te organiseeren. Het punt bestuursverkiezing toonde aan, dat de tweede penningmeestefesse, mevr. Drijver, die de gelden van de bewaarschool beheert, wenschte te bedanken. Het bestuur zegde de aftredende penning meesteresse van harte dank voor alles, wat zij in het belang der vereeniging had gedaan, ïn haar plaats werd nu bij acclamatie be noemd mevr. Loran. Hierna werden uitvoerige besprekingen ge voerd omtrent de wijze, waarop het benoe mingsbesluit van Mei 1935 van een tijdelijke onderwijzeres aan de kleuterschool tot stand kwam.^et punfc 5)pioraiiaWerk" bleek, dat dit jaar 199 plantjes waren uitgereikt terwijl er 93 werden ingeleverd, waarbij echter in het oog moet worden gehouden, dat er 54 afschrij vingen aan School F waren. De jury had de kwaliteit van de inzendingen ten zeerste geroemd. Tot afgevaardigde van de algemeene ver gadering, welke op 2 en 3 November te Am sterdam gehouden wordt, werd benoemd de heer W. Landeweert. Als inzet van de winterpropaganda werd m principe besloten op 20 November een lezing te houden. In Februari zal een kindermiddag worden georganiseerd. GESTOLEN FIETS WEER GEVONDEN. Ten nadeele van B., werd een fiets die hij aan den openbaren weg onbeheerd had laten staar, gestolen. Later werd het rijwiel weer teruggevonden, doch het belastingplaatje was er van verdwenen. LEZING OVER ABESSYNIë. Op Vrijdag a.s. houdt Dr. Brouwer uit Gro ningen op verzoek van de oudercommós sie van school F. voor ouders en genoodigden een lezing over „Zwerftochten door Abessy- nië". We twijfelen er niet aan, of voor deze lezing van Dr. Brouwer, die zelf Abessynië bezocht, zal de noodige belangstelling be staan. Aan het hoofd van den stoet begeleidt Haile Selassi, op pen muilezel gezeten, een leger van 75.000 man ongeregelde troepei^, die in Addis Abeba waren aan gekomen en thans op weg zijn naar het front, tot buiten de hoofdstad. WIJK AAN ZEE EN DUIN „TAVENU". De tooneeivereenlgmg „Tavenu" heeft in studie genomen „Frans knapt 't op", klucht in 3 bedrijven van An joel Va to en Piet Mor- rinkoff SCHEEPVAARTBERICHTEN. HOLLAND—OOST-AZIë-LIJN Grootekerk (thuisreis) 26 van Yokohama. Gaasterkerk (uitreis) 30 Oct. te Manilla. Meerkerk (uitreis) pass. 29 Oct. Gibraltar. Serooskerk 30 v. Rott. te Amst. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (uitreis) passeerde 29 Oct. Perim. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Tajandoen (uitreis) 29 October van Algiers. HALCYON LIJN. Flensburg, Vlaardingen n. Pto Ferrajo 28 (4.12 n.m.) 30 mijl Z.W. van Niton. Maasburg', Rotterdam n. Wabana 28 (5.37 n.m.) 30 mijl Oost van Land's End. Vredenburg, Rott. n. Servola p. 29 Ouessant. Rozenburg 29 van Huelva naar Sas van Gent. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochgoil, Vancouver n. Rotterdam 1 Oct. (n.m.) te Liverpool verwacht. Damsterdijk Vancr. n. R'dam 27 v. Cristobal. Delftdijk Vancr. n. R'dam 28 v. Everett. Lochkatrine Vancouver naar Rotterdam 28 van Los Angeles. Lochmonar Rotterdam naar Vancouver 27 Van Guayaquil. Nebraska Rotterdam naar "Vancouver 28 van San Francisco. Nariva 27 van Liverpool te Seattle. Nictheroy Liverpool naar Vancouver 29 (8.26 v.m.) 110 mijl N.W. van Land's End. Blommersdijk, Rotterdam n. Quebec 28 op 240 mijl Oost van Belle Isle. Bloemfontein (uitr.) 30 te Mombassa. HOLLAND-AFRIKA LIJN. Meliskerk (thuisreis) 30 van Port Said. Boschfontein 30 v. Amsterdam n. Hamburg. Tayari, Amsterdam naar Zuid-Afrika 1 te Kaapstad verwacht. Nijkerk (thuisreis) 29 te Zanzibar. HOLLAND—WEST-AFRIKALIJN. Maaskerk 30 v. Amst. n. W.-Afrika. KON HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland (uitreis) 29 Oct. van Las Palmas. ROTTERDAM—ZUID - AMERIKA LIJN Alwaki, B.-Ayr es n. Rott. p. 30 Beachy Head, 30 (9 n.m.) verwacht. Aldabi 29 van Rotterdam te Buenos-Ayres. Alpherat 29 van Hamburg naar Rotterdam. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Bameveld Amsterdam naar Chili 29 van Cristobal. Bennekom 29 van Amsterdam te Valparaiso. Colombia 29 van Barbados naar Amsterdam. Crijnssen 30 van Barbados te Amsterdam. Helder Cadix naar Amsterdam pass. 30 (7 v.m.) Ouessant. Irene 29 van Kopenhagen te Stettin. Juno 29 van Messina naar Palermo. Mars 29 van Salonika naar Candia. Merope 29 van Kopenhagen naar Danzig. Orion 29 van Setubal te Cadix. Titus 29 van Napels naar Catania. Amor 28 van West-Indië te New-York. Vesta Amsterdam naar Oran 29 (12.59 n.m.) 60 mijl van Niton. Theseus 30 (nam.) van Amsterdam te IJmuiden. Perseus 30 (n.m.) van Amsterdam te IJmuiden. Nereus 30 (nam.) van Amsterdam te IJmuiden. Ganymedes 30 van Constantza naar Varna. Bacchus Palermo n. Amsterdam p. 30 Fi nis terre. Amazone 30 van Alicante te Barcelona. ROTTERDAMSOHE LLOYD. Kota Gede (uitreis) 30 October te Bela- wan. Modjokerto (thuisreis) passeerde 29 Perim. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Achilles, Japan n. Rotterdam 29 te Hong kong. Antenor, Japan n. Rotterdam 30 van Sin gapore. Alcinous Batavia n. Amsterdam vertr. 31 van Londen. Laertes, Gdynia n. Singapore p. 29 Dun- geness. Patrocïus, Japan n. Rotterdam via Londen p. 23 Sagres. Benavon, Dalny n. Rotterdam p. 30 Oues sant. Polyphemus Amsterdam n. Java p. 30 Gi braltar. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Marnix van St.-Aldegonde 30 van Amster dam naar Batavia. Johan van Oldebarnevelt 30 Oct. van Bata via naar Amsterdam. Tawali (uitreis) pass. 29 Kaap de Goede Hoop. Chr. Huygens (thuisreis) 29 Oct. van Genua. SILVER—JA VA—P ACIFICLIJN Tosari Calcutta naar Vancouver 28 te Ba tavia. Siiverpalm Calcutta n. Vancouver 28 van Cebu. Silverash 26 van Vancouver naar Bombay. Madoera Vancr. n. New-Orleans 28 te Ta- coma. Garoet 28 van Tampa te New-Orleans. Duitsche trawler over tijd. De in Bremerhaven thuisbehoorende stoom trawler Wursten, welke 16 dezer naar de Dog- gersbank voer om het bedrijf uit te oefenen, is nog niet in de haven teruggekeerd. Men vreest het ergste voor het lot van schip en be manning. Deensche kottel* vermist. De Deensche mofcorkotter E 350 Hero, welke reeds eenige dagen over tijd was, blijkt tij dens den jangsten storm in de Noordzee te zijn verongelukt met zijn uit vier koppen be staande bemanning. Door andere kotters zijn eerder reddingboeien van het schip opgevischt, doch dezer dagen kwam een kotter in Esbjerg binnen met een kajuitskap, welke is herkend als afkomstig te zijn van het vermiste schip. Het ligt -voor de hand, dat het schip bij het wegslaan van deze kajuitskap direct vol wa ter is geloopen en gezonken. Engelsche scheepsbouw voor Nederland. In den laatsten tijd konden wij meermalen berichten, dat op Nederlandsche werven sche pen voor buitenlandsche rekening gebouwd werden. Thans kan gemeld worden, dat de ree- den* J. Westers te Groningen bij de firma P. K. Harris Sons te Appledore den romp van een motorschip met 480 bruto reg. tons liet bouwen. Het schip, dat door een Engelsche sleepboot naar Vlissingen gebracht en later binnen door naar Amsterdam verder gesleept werd, zal in laatstgenoemde stad van motoren voorzien en daarna met den naam Ida Westers in de vaart gebracht worden.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5