DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: De kwestie-van der Lugt Schip verm, aankomst Laatste bericht Armuru Bilbao (v. IJm.) in lading. Alkmaar Hamburg in lading. Alcinons Batavia 1 Nov. 31 Oct. van Londen. Belmoira Bilbao (v. IJm.) in lading. Palermo 5 Nov. 27 Oct. van Gibraltar. Chili 19 Oct. van Curacao. Chili 27 Oct. van Paita. Bennekom Chili 29 Oct. te Valparaiso. Chr. Huygens Batavia 5 Nov. 29 Oct. van Genua. Cordillera Puerto Barrios 1 Nov. 27 Oct. van de Azoren. Clytoneus Batavia 27 Oct. van Penang. Colombia West Indië 29 Oct. van Barbados. Constant Plymouth heden 29 Oct. vertrokken. Ned. Indië 11 Nov. 27 Oct. van Marseille. Buenos Ayres 4 Nov. 28 Oct. van Teneriffe. Enggano Batavia in lading. Felix Onega 9 Nov. 29 Oct. vertrokken. Grootekerk Japan 26 Oct. van Yokohama. Galvan Diamante 10 Nov. 9 Oct. van Montevideo. Ganymedes Bourgas 12 Nov. 28 Oct. van Varna. Gryfevale Buenos Aires in lading. Gaunless W. Afrika 30 Oct. te Hamburg. Helder Valencia heden 30 Oct. van Ouessant Heemskerk Zuid Afrika 27 Oct. te Hamburg. Alexandrië 8 Nov. 27 Oct. van Ismir. Hamdale Beunos Aires in lading. Irene 'Ned.) Stettin in lading. Jagersfontein Z. Afrika 26 Oct. van Kaapstad. Jevington Court Buenos-Aires 3 Oct.. vertrokken. J. v. Oldenbameveldt Batavia 30 Oct. vertrokken. Juno Midd. Zee 30 Oct. te Palermo. Krestyanin Archangel heden 19 Oct. vertrokken. Lydia Lillois Melampus Meliskerk Menes Magdala Molotov Montferland Michael Tomsky Na var ra Nijkerk Pênhale Poseidon Phrontis Poelau Roebiah Poelau Laut Polydorus Patricia Van Reriselaer Rossum Rhea (Ned.) Serooskerk Salabangka Sonthgate Salland Schieland Stella (Ned.) Soesterberg Trajanus Tarakan Telamon Triton Tela Venus Vulcanus Wier in gen Zuiderkerk Zaanland Ornskoldsvik (v. Velser Sfax Batavia Zuid Afrika Nederl. Indië Curasao Archangel Buenos Aires Archangel St. Caballo (v. IJmJ Z. Afrika Archangel Patras Batavia Batavia Batavia Hamburg West Indië West Indië Kemi Danzig Japan Batavia Rosario Buenos Aires Newcastle Alexandrië Bjömeborg Alexandrië Batavia Izmir Hamburg Archangel Ned. Indië Midd. Zee Midd. Zee Archangel Japan Hamburg 7 Nov. 22 Nov. 10 Nov. 30 Oct. SO Nov 6 Nov. 1 Nov. 3 Nov. 12 Nov. 16 Nov. heden 20 Nov. 31 Oct. heden 10 Dec. 9 Nov. 15 Nov. 3 Nov. 22 Oct. vertrokken. 28 Oct. vertrokken. 27 Oct. van Port Said. 30 Oct. van Port Said. 23 Oct. van Colombo. 20 Oct. vertrokken. 25 Oct. van Lodingen. I in lading. in lading. in lading. 29 Oct. te Zanzibar 27 Oct. van Lodingen. 30 Oct. van Ouessant. in lading. 28 Oct. van Gibraltar. 28 Oct. van Perim. 30 Oct. van Bremen. 29 Oct, van Cristobal. 21 Oct. van Paramaribo. 26 Oct. vertrokken. 30 Oct. te Kopenhagen. 26 Oct. te Rotterdam. 28 Oct. van Barcelona. 10 Oct. van Buenos Aires. 26 Oct. van Rio Janeiro. 30 Oct. vertrokken, in lading. 24 Oct. te Alholmen. 26 Oct. van Izmir. 25 Oct. van Belawan. 28 Oct. van Finisterre. in lading. 29 Oct. vertrokken. 28 Oct. van Batavia 26 Oct. van Patras. 28 Oct. te Vostizza. 28 Oct. van Honndngsvaag. vertrekt 2 Nov. 27 Oct. van Penang. IJMUIDEN Gevolgen van den storm. Strand bezaaid met baddings en planken. De gevolgen van het stormachtige weer der laatste dagen zijn op het strand heel goed merkbaar. Honderden baddings en plan ken spoelen aan en heel veel hout is door werkioozen „geborgen", totdat de standvon- derij hieraan een einde maakte. Het alhier aangespoelde lijk is nog niet ge ïdentificeerd. Aanvankelijk werd vermoed dat het was van een der opvarenden van het op de Noordzee vergane Duitsche stoomschip „Insterburg", waarvan in Egmond het lijk van den eersten stuurman is aangespoeld. De op het lijk gevonden ken teekenen wijzen er eerder op, dat het van iemand is van Engel sche nationaliteit. HET JUBILEUMCONCERT VAN „LOOFT DEN HEER". Was ook een financieel succes. Het jubiieum-concert, dat „Looft den Heer" onlangs in de Ned. Hervormde Kerk gaf. was niet alleen een kunstzinnig succes. Ook het financieel resultaat was zeer goed, daar een saldo van f 170 aan den penning meester van de Chr. Bewaarscholen kon worden overhandigd. In een dezer dagen gehouden vergadering van het koor heeft de voorzitter van „Looft den Heer" de heer C. van Leeuwen hulde gebracht aan de leden van het eere-eomité voor hun nuttigen arbeid. MARKTPRIJZEN VAN DONDERDAG 31 OCTOBER. Tarbot per K.G. f 0.660.48. Griet per 50 K.G. f 29—15. Tongen per K.G. f 1—0:85. Zetschol per 50 K.G. f 21—20. Kleine schol per 50 K G. f 21—10.50 Schar per 50 K.G. f 12—7. Rog per 20 stuks f 1413.50. Vleet per stuk f 2,501. Klein poon per 50 K.G. f 53.50. Groote schelvisch per 50 K.G. f 30—15. Middelschelvisch per 50 K.G. f 2815. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 2611 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 185.10. Kabeljauw per 125 K.G. f 43,50—25. Groote gullen per 50 K.G. f 157.50. Kleine gullen per 50 K.G. f 12—4.70. Wijting per 50 K.G. f 6.10—2,60. Makreel per 50 K.G. f 5.502,40. Heilbot per K.G. f 0.96—0.52. Leng per stuk f 1,801.— Koolvisch per stuk f 10.17. Versche haring per kist f 4.102.35. AANGEKOMEN. 29 October: Thriantha m.s. Londen Phobos m.s. Londen 30 October: Crijnssen s.s. West Indië Hercules s.s. Zwarte Zee Continent m.s. Helsingborg VERTROKKEN. 29 October: Cardium m.s. St. Kitts Flandria s.s. Rotterdam 30 October: Appalachee m.s. Rouaan Rijnstroom s.s. Leith Boschfontein m.s. Hamburg Leeuwarden s.s. Londen M. v. St. Aldegonde m.s. Batavia. Kurmark s.s. Hamburg De storm. Het Nederlandsch motorschip Continent van Helsingborg naar Duinkerken bestemd, is al hier gisteren wegens den zwaren storm binnen geloopen als bijlegger. Het schip zal hier be tere weersgesteldheid afwachten. TOONEELVEREENIGING „JONGE KRACHT". Gisteravond voerde de tooneelvereeniging „Jonge Kracht" in het gebouw voor Ohr. Be langen het tooneelspel „Hun Kind" op. De heer Doevedans opende dezen avond met een kort woord. In de pauze werd een verloting gehouden ten bate van het Koning Willemshuis. De heer Doevedans dankte alle medespelenden voor hetgeen zij dien avond gedaan hadden, en dankte in het bijzonder den regisseur, den heer Mulder, voor het geen hij hiertoe heeft bijgedragen. Het jeugd kerkkoor verleende dezen avond zijn mede werking. De tooneelvereeniging „Jonge Kracht" is een onderafdeeling van 't C.J.M.V. en een voortzetting van de oude tooneelvereeniging. Alhoewel dit het eerste optreden was van deze vereeniging mogen wij dezen avond als uitstekend geslaagd beschouwen. De voor stelling was alleen toegankelijk voor leden en donateurs, doch Maandagavond wordt dit tooneelstuk voor het publiek opgevoerd. Wij hopen dat de zaal als gewoonlijk weer vol zal zijn. Doktarieven verlaagd. Ook van belang voor de reparatie- inrichtingen. Naar wij vernemen heeft de minister van Waterstaat in overleg met zijn ambtgenoot van Financiën beschikt, met ingang van 1 November a.s. de doktarieven, die reeds eer der met 10 procent waren verlaagd, ander maal emt 30 percent te verlagen. Eenigen tijd geleden zijn reeds eenige ta rieven van bijkomstigen aard, alsook die der kranen verlaagd, terwijl voorts het speciale nachttarief was opgeheven. Deze verlaging is voor het visscherijbedrijf van groote beteekenis, zoowel direct als in direct. Zij heeft in de e.rste plaats tengevolge dat bijvoorbeeld de dokkosten voor den eer sten dokdag voor loggers, kustbooten en groote booten resp. f 23.50, f 30.50 en f 41.50 lager zijn dan volkens het oude tarief. Het gevolg van de verlaging is voorts, dat minder booten dan tot nu toe het geval was voor reparatie naar Amsterdam worden gezonden, waardoor er bij de reparatie-inrichtingen al hier meer werk zal komen. Door den dok- dienst zelf worden namelijk geen herstelli: gen uitgevoerd. Dit geschiedt door de particuliere werk plaat^ naaf vrije keuze der roeden», Aanvoer van Engelsche haring Contingent vastgesteld. Dezer dagen is van regeeringswege het con tingent vastgesteld voor den aanvoer van ver sche haring door Engelsche schepen. Het con tingent bedraagt, voor November 300.000 k.|_ voor December 200.000 k.g. en voor Januari 113.000 k.g. VERSCHE HARING NAAR DUITSCHLAND. Eenige dagen geleden hebben we mede gedeeld, dat spoedig de uitvoer van versche haring naar Duitschland verwacht kon wor den. Het blijkt thans juist te zijn geweest, want sedert eenige dagen vindt er uitvoer van versche haring naar Duitschland plaats. BESOMMINGEN. Trawlers: Henriëtte Jacoba IJm. 190 470 m. f 1950 Alma IJm. 44 315 m. f 1990. Aneta IJm. 82 1200 m. f 3040. Protinus IJm. 85 375 m. f 1610. Poolzee IJm. 17 180 m. f 1550 Elie Chenevrière Urn. 161 90 m. f 1390. Margaretha IJm. 94 240 m. f 1800. Loggers: K.W. 112 f 370, K.W. 23 f 660. VERSCHE HARING. Sch. 104 f 580. Sch. 196 f 860, Sch. 57 f 640. Sch. 339 f 590. KW. 123 f 1150, Sch. 280 f 170. VELSEN WEDSTRIJDPROGRAMMA KORFBALCLUB „WATERVLIET". Het programma voor de Zondag te spelen wedstrijden is: Watervliet I—Volharding n 2 uur. Meerlebosch IWatervliet n 2 uur. Watervliet IH—T.H.B. III 10 uur. Oosterkwartier VWatervliet IV 2 uur. VOETBALVEREENIGING BREESAAP. Het wedstrijdprogramma voor Zondag l November is: V.V.B. I—I.V.O. 10 uur. V.S.V. TV—V.V.B. II 12 uur. Kennemers VIIIV.V.B. III 10 uur. De te spelen wedstrijden voor de Zater dagmiddagcompetitie zijn: V.V.B.V.E.W. 2.30 uur. Beverwijk bV.V.B. b 2.30 uur. BEVERWIJK Portefeuille met gestolen. 600.- Gevluchte dader nog niet gepakt. Naar wij vernemen is dezer dagen alhier een brutale diefstal gepleegd. Uit een jas, die in den gang van een woonhuis aan den Alk- maarsehen weg hing, is een portefeuille ge stolen, waarin f 600.zat. De politie, die een onderzoek instelde vond een spoor van den dader en zelfs zooveel aanwijzingen, dat zij met vrij groote zekerheid den bedrijver van dezen diefstal kon aanwijzen. Toen de politie tot arrestatie wilde over gaan bleek de vogel gevlogen te zijn. Namens den burgemeester is opsporing en aanhouding van den dader, een jongmensch. dat in Beverwijk woont, door de radio ver zocht. Het vermoeden bestaat dat de gezochte zich te Amsterdam ophield. Hij schijnt hier in derdaad eenige dagen vertoeft te heben. maar ondanks alle nasporingen in de hoofdstad, kon de politie er niet in slagen hem daar aan te houden. Hedenmorgen was de dader nog niet gevat Spinazie per kist f 0.420.90. Andijvie per kist f 0.180.38. Raapstelelen per 100 bos f 2,25. Radijs per 100 bos f 1,50. Koolrapen per zak f 1.05. Wortelen per zak f 0.080.10. Bieten per zak f 0.03. Aardappelen, klei per K.G. f 0.03—0.04Va- Aardappelen, zand per K.G. f 0.05. Sniiboonen per K.G. f 0.26 Trosboonen per K.G. f 0.54. Spruitjes per K.G. f 0.100.14. Boerenkool per bak f 0.280.37. Roode kool per 100 f 79. Savoye kool per 100 f 58. Bloemkool per 100 f 915. Uien per K.G. f 0.03. Prei per bos f 0.050.08. Sla per kist f 0.46. Pieterselie per bos f 0.03. Selderie per bos f 0.04. Appelen per K.G. f 0.070.17. Peren per K.G. f 0.06—0.19. Druiven per K.G. f 0.180.22 DE OLIEBOLLEN DAG EEN SUCCES. Van het dames Crisis-comité vernemen wij, dat de verleden week ghouden oliebollendag een groot succes is geweest. Dit is in de eerste plaats te danken aan de directrice, de kookleerares mej. Kaaskooper. haar col lega's en de leerlingen' der gemeentelijke Huishoudschool. Ook de heer Dinklaar heeft dankzij de medewerking van het bestuur van de coöperatie „Algemeen Belang" een belang rijk aandeel in de bereiding van het gebak gehad. Andere medewerkers hebben even eens bijgedragen tot het welslagen van den j, met name de heeren Kors, Middelkoop, Gertenbach en Semeins. Het comité brengt dank aan winkeliers die grondstoffen en andere ingrediënten schonken. De verkoop van de oliebollen is boven verwachting geslaagd. Zelfs kon niet aan de aanvraag worden voldaan. De netto-opbrengst van den verkoop is f 325. WERKLOOZEN NAAR DE TENTOON STELLING. Woensdag trok een 30-tal werkioozen per fiets naar Amsterdam om aldaar de tentoon stelling „de Mensch" te bezichtigen. Kapelaan Perquin die de ontwikkelingsavonden voor werkioozen leidt, leidde de reis. ONGEVAL. Woensdagavond zou een zoon van Jac. Tuijn, wonende Strengweg per fiets een bood schap doen. Hij viel, waarna hij bewusteloos werd opgenomen en naar huis werd gebracht. Dr. IJpma constateerde een hersenschudding Vermoedelijk is hij met zijn fiets geslipt, daar de Strengweg op dat gedeelte zeer slecht is. WIJK AAN ZEE AANGESPOELD HOUT. Door den strandvonder zijn Woensdag een tiental vrachten nieuw hout waarschijnlijk afkomstig van een deklading geborgen, dat tijdens den storm van Dinsdag op Woensdag op de strandgedeelten der gemeenten Velsen, Wijk aan Zee en Duin en Heemskerk is aan gespoeld. Ook heden (Donderdag) zijn nog verscheidene vrachten van 't strand gehaald. Uittreding uit de N. S. B. O.a. bedanken ir. Wigersma en mr. Te nBokkel als lid. Naar wij vernemen, hebben de heeren prof. J. Hessing, Den Haag (voorzitter), ir. B. Wi gersma, Haarlem (onder-voorzitter), M. A. Henny, den Haag (secretaris) en mr. J. A. P. C ten Bokkel, Haarlem (penningmeester), vor mende het bestuur van de Nederlandsche Ver eeniging tot Studie van het Fascisme, bedankt als leden van de N. S. B. (algemeen leider ir. A. A. Mussert). Als reden werd ons opgegeven, dat een opbouwende samenwerking met de in de N. S. B. leidende krachten zoovele moeilijk heden opleverde, -dat de uitgetredenen zich niet verantwoord achtten om lid van de N. S. B. te blijven. (A. N. P.) Nieuwe weg Amsterdam Schiphol. Wordt Vrijdag opengesteld. Vrijdag zal het eerste gedeelte van den nieuwen weg voor snelverkeer tusschen Am sterdam en Den Haag opengesteld worden. Dit eerste gedeelte wordt gevormd door den Spa a r n wou de r wegdie loopt van den Sloter- weg ten Zuiden van den Ringspoorweg om Amsterdam tot den Spaarnwouderdwarsweg in de Haarlemmermeer. Het openen van de zen weg beteekent een groote verbetering in de verbinding tusschen Amsterdam en Schip hol. Het verkeer tusschen de stad en de lucht haven behoeft thans niet meer langs den bochtigen Sloterweg, door het dorp Sloten en over de smalle brug over de Ringvaart te gaan; de afstand tusschen Amsterdam en Schiphol wordt hierdoor ongeveer 3 K.M. korter. HEEMSKERK. „A. D. O." Zondag gaat A.D O. naar D.S.S. te Haar lem, de leiders der afdeeling. Het zal niet meevallen het daar tot een overwinning te brengen. Wij houden het voorloopig maar op één puntje. Het derde elftal van A.D.O. gaat naar A.F.C. 2 in Alkmaar en kan wel één puntje binnenhalen. De juniores spelen thuis tegen die van Berdos. ARROND. RECHTBANK. UITSPRAKEN. Inbraak aan de Middenlaan. Tegen een 55-jarigen man, die aan de Mid- denlaan heeft ingebroken werd anderhalf jaar geëischt. De verdediger, Mr. F. v. d. Goot pleitte clementie, wegens de armoedige om standigheden waarin de man verkeerde. De rechtbank veroordeelde verdachte tot 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van den pre ventieve hechtenis. Auto weggenomen en benzine gestolen Zes maanden was de eisch tegen twee .meerijders" uit IJmuiden, die met een derde, die 's nachts een auto uit een gerage had ge haald. een tochtje door het land hebben ge maakt en toen in Alphen aan den Rijn clan destien benzine uit een pomp hebben gehaald. De verdedigers waren Mrs. J. A. P. C. ten Bok ken en L. G. van Dam. Tegen den man die geacht werd de aan stichter van de zaak te zijn en die den wagen heeft gestolen en bestuurd, werd 1 jaar ge eischt, evenals eht voorgaande met aftrek van preventieve hechtenis. Hij werd door Mr. L. G. van Dam verdedigd, die trachtte aan te too- nen dat de verdachte verminderd toereke ningsvatbaar is. De eerste twee werden veroordeeld tot 6 maanden met aftrek, de derde kreeg 8 maan den met aftrek. Onrechtmatig steun getrokken. Tegen drie personen, die op onrechtmatige wijze aan steungelden zijn gekomen, doordat zij handteekeningen hebben geplaatst woor door zij den schijn wekten wel voor steun in aanmerking te komen, terwijl dit niet het ge val was, eischte de officier van justitie elk een maand gevangenisstraf. De uitspraak luidde: de eerste verdachte 1 maand, de tweede 3 weken en de derde 14 da gen gevangenisstraf. Geen betrouwbare bewaarder. Een schipper die door de Zuiderzeesteunwet duizend gulden had ontvangen, had dit aan een „vertrouwensman", een ambtenaar van deze steunwet. in bewaring gegeven, die het ten eigen bate heeft aangewend. De verdachte zei dat 't niet de bedoeling is geweest het geld toe te eigenen, doch dat hij door financieele moeilijkeheden niet in staat was geweest het geld terug te geven. De eisch was negen maanden gevangenisstraf. De uitspraak was conform den eisch. Twee vaten of een vat? Een inwoner van Velsen werd beschuldigd een vat margarine te hebben verduisterd, door e ontkennen dat een expediteur bij hem bij abuis twee vaten had afgeleverd in plaats van een vat. Verscheidene getuigen hielden ech ter vol dat er wel twee doozen waren afgele verd. Verdachte bleef ontkennen. De eisch was twee maanden gevangenisstraf. De uitspraak was f 50 boete of 30 dagen. Dood door schuld. Een automobilist heeft in de donkerte op de Amsterdamse he Vaart een motorrijder aan gereden, die zonder licht aan den rechterkant van den weg stond. Hij zei verblind te zijn ge weest door tegenliggers, hetgeen door getui genverklaringen niet werd bevestigd. De maan scheen helder en de officier was van meening dat verdachte den motorrijder reeds eerder had kunnen opmerken. Wegens dood door schuld eischte hij zes weken hechtenis. De uit spraak was: een maand voorwaardelijke hech tenis met drie proefjaren, f 100 boete of 25 da gen hechtenis en niiet-ontvankelijkverkla- ring van de civiele vordering. Nog een tenlastelegging van dood door schuld. De eisch tegen een inwoner van Haarlem, die op Goeden Vrijdag des avonds te ongeveer half zeven bij de Liedebrug in botsing is ge komen met een Haarlemsch motorrijder, welke botsing aan den schuld van den verdachte te DONDERDAG 31 OCT. 1935 meldt: Hoogste barometerstand 765.7 m.M. Boedapest. Laagste barometerstand 719.7 m.M. Thorshavn. en voorspelt: Krachtigen tijdelijk afnemenden Zuid westelijken tot Westelijken of Noordwestelü" ken wind. Meest zwaar bewolkt met opkla ringen. Waarschijnlijk nog regenbuien, ie^ kouder. Barometer Hedenmorgen 9 uur 749 m.M. Neiging: Achteruit. Thermometer Hoogste gisteren 53 F. Laagste hedennacht 47 p] Hoogste heden 52 p, OPGAAF MAGAZIJN T BRILLEN!' UIS Kanaalstraat 83, Umuiden. Telef 5460 HOOG WATER TE IJMUIDEN Vrijdag v.m. 5.41 uur; n.m. 5.56 uur. Zaterdag v.m. 6.22 uur; n.m. 6.41 uur. "L, Zondag v.m. 7.13 uur; n.m. 7.38 uur. wijten zou zijn geweest, luidde yijf duizend gulden boete, te vervangen door vijftig dagen hechtenis en de ontzegging der bevoegdheid om gedurende een jaar motorrijtuigen te be sturen. De verdediger was Mr. A. Bruch. De Rechtbank achtte het onderzoek onvol ledig en wees de zaak terug naar den rechter commissaris om opnieuw getuigen te hooren. Colbert onteigend? Een caféhouder, die zich uitgegeven zou hebben voor colporteur der staatsloterij, heeft een colbert ontvangen dat hij nog niet heeft betaald. Hij bleek geen colporteur van de loterij te zijn, doch hij ontkende dit te hebben gezegd en dat oplichting de bedoeling was ge weest. De eisch luidde drie maanden gevange nisstraf. Mr. A. C. F. Hendrikse was de verde diger, die vrijspraak vroeg. De uitspraak was 3 maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van 3 jaar en met de voor waarde dat binnen 6 maanden f 50 aan den benadeelde wordt betaald. VOETBAL Betreffende de kwestie van het ongerechtigd uitkomen van den ex-V.S.V.-speler G. van der Lugt voor de Stormvogels plaatsten wij in ons nummer van 30 September een aantal mede- deelingen, waarin de volgende zinsneden voor kwamen: „Nu zal men zeggen: Waarom wachtte de K.N.V.B. zoo lang met Stormvogels opmerk zaam te maken op het ongerechtigde van Van der Lugt's uitkomen? Hieromtrent vernamen we, dat de Bond de vereenigingen hierop pas opmerkzaam maakt als hem dat van de zijde van andere clubs verzocht wordt. Dit schijnt nu gebeurd te zijn en naar men ons van Stormvogels-zijde mededeelt weet men ook wel uit welken hoek de wind waait." Wij hebben thans inzage gehad van met den K.N.V.B. gevoerde correspondentie waar uit ten duidelijkste blijkt het wordt door het bestuur van den K.N.V.B. schriftelijk ver klaard dat niet van de zijde der vereeni ging V.S.V. het K.N.V.B.-bestuur is attent gemaakt op het ongerechtigd uitkomen van Van der Lugt. De vereeniging V.S.V. treft dus geen en kele blaam. Dit ter weerlegging van onjuiste geruchten. HET STORMVOGELS-ELFTAL. Naar we vernemen, heeft Van der Merkt zijn overschrijving naar Stormvogels rngetrok ken. Hij zal weer voor zijn oude vereeni ging Holland uitkomen. EEN SUPPORTERSVEREENIGING VOOR STORMVOGELS. We vernemen, dat een aantal supporters van Stormvogels onder leiding van de hee ren De Jong, Van den Outenaar, Van Rooyen, Rademakers en Kok het voornemen hebben cpgevat een supportersvereniging op te richten. SCHAKEN. Het Euwe-Aljechin Comité verzoekt ons te willen mededeelen, dat de 13e partij van de match EuweAljechin om het wereldkam pioenschap, heden Donderdagavond half ze ven en eventueel Vrijdag 1 November wordt gespeeld in café Van Klaveren te Watergraafs meer. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG, 1 NOVEMBER. Bioscoop de Pont: „Het oordeel dés Levens" :n „De Kreet der woestijn". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 31 OCTOBER. Stadsschouwburg. 8.15 uur. Vlaamsch volks- tooneel: Thijl Ulenspiegel. Frans Hals Theater. „Nachten in China town", 2.30, 7 en 9.15 uur Gebouw Sint Bavo: Demonstratie van de Haarlemsche Hohner Accordeonclub. 8.30 uur. Luxor Sound Theater: Greta Garbo ir. „De Bonte Sluier". Doorloopende voorstelling van zeven uur tot half twaalf. Cinema Palace: „In de macht der geheime politie". Op het tooneel: Kalil Agra Trio, Oriental Pantomime act. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Amphitryon", uit de wolken komt het geluk. Op het tooneel: The Flying Banvards. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. VRIJDAG 1 NOVEMBER. Stadsschouwburg: Gala-avond gezelschap Maurice Rostand. „La Gloire". 8.15 uur. Bioscopen nieuw programma.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6