Balans der Zwitsersche kamerverkiezingen. Overweldigende meerderheid stemt voor het koningschap. THIJS IJS EN DE KONINGSKROON MAANDAG 4 NOVEMBER 193# De volksstemming in Griekenland. Verkiezingsdag verliep rustig. Kondylis blijf) regent tot de troonsbestijging van George II. Koning George II. Uit de tegen middernacht bekend geworden resultaten der diverse kies districten blijkt, dat de monarchisten een overweldigende meerderheid heb ben behaald. De minister van birmenla-ndsche zaken heeft koning George II een tele gram gezonden, waarin hij mededeelt, dat de lijst der monarchisten vermoede lijk 95 pet. der stemmen op zich zal vereenigen en waarin hij tevens den koning met dit behaalde succes geluk- wenscht. De minister van binnenlandsche zaken heeft voorts de uitslagen bekend gemaakt van 189 districten in Attica. Van de 142.952 kiezers hebben er 141.495 hun stem afgegeven voor de monarchie en 2385 voor de republiek. Uit de berichten uit de provincie blijkt, dat de bevolking daar met bijna algemeene stem men zich heeft uitgesproken voor de mo narchie. Het Aitheensch Telegraaf Agentschap meldt, dat de volksstemming in volkomen orde en rust is verloopen. Zondagochtend vroeg werden te Athene de stembureaux geopend door de daarvoor aan gewezen wettelijke vertegenwoordigers. In den beginne was de toeloop der stemge rechtigden niet zoo groot wegens het regen weer. Toch trokken verwoede royalisten reeds tamelijk vroeg naar de stembureaux. In hun knoopsgat droegen zij het insigne hunner ge zindheid. Van de stembureaux was de vlag uitgehan gen en politie handhaafde de orde. In den loop van den dag klaarde het weer op en werd het ook op straat drukker. De geheele bevolking toonde groote belangstelling voor het referendum. De politie was wel is waar gecon signeerd, doch, nergens is het tot verstoring van de orde gekomen. Volgens berichten uit Saloniki, Macedonië en andere deelen des lands is overal druk ge stemd. Het schijnt, dat zelfs uit het land ge vluchte personen terug zijn gekeerd om hun stem uit te brengen. Het personeel der schepen en de leden van leger, vloot en luchtmacht brengen hun stem men uit. Het definitieve resultaat zal door de slech te verbindingen met afgelegen dorpen en stre ken pas in den loop van heden bekend kunnen zijn. Kondylis, Tsaldaris en de andere leiders en ministers stemden in de kieskringen, waar zij staan ingeschreven. Overal hadden betoogingen voor het volk ten gunste van de monarchie plaats. Kondylis heeft tot het Helleensche volk de volgende boodschap gericht: „De monarchie is voor het land noodzake lijk. Zij werd door onze onvergetelijke voor ouders niet zonder doel en lichtvaardig in gesteld. Ziet, alle Bankanstaten hebben een monar chie als basis voor het regime. Verbreekt de banden met de onvruchtbare partijen en komt, opdat wij het land weder groot maken en het kracht om te leven en groote werken tot stand te brengen, inblazen." Generaal Kondylis, die als regent optreedt, heeft tegenover persvertegenwoordigers ver klaard, dat het resultaat van het referendum alle verwachtingen heeft overtroffen. Naar- verluidt zal generaal Kondylis van middag op het Grondwetplein te Athene een redevoering uitspreken over het resultaat van de volksstemming en het doel van de regeering. Hij zal het regentschap blijven waar nemen tot op den dag, dat koning George II naar Griekenland zal terug- keeren. De leider der royalisten, generaal Metaxas, heeft een bespreking gehad met den leider der Volkspartij, Tsaldaris. De beide politici kwa men tot overeenstemming over de te volgen politiek. Papanastasioe verbannen. De politie heeft den voormaligen Venize- listischen minister Euripaios en andere per sonen gearresteerd, o.a. eenige advocaten, die als agitatoren worden beschouwd. Papanastatioe, leider der republiekeinen en grondvester der Grieksche republiek, die on langs werd gearresteerd, is volgens het D.N.B. naar het eiland Mikonos verbannen. Michalakopoelos heeft naar Stefani meldt aan de bladen medegedeeld, dat de conserva tief republikeinsche partij is ontbonden. Hij kondigde de oprichting aan van een nieuwe partij met een monarchistisch program. Genève. Sancties op 18 November in werking. De Commissie van Achttien heeft de datum van inwerkingtreding der sancties bepaald op 18 November. Petroleum en gietijzer onder het embargo? Op voorstel van Canada heeft de commis sie van achttine de volgende resolutie aan genomen Ter uitvoering van de haar opgedragen taak stelt de commissie van achttien aan de regeeringen voor het Ibegiinsel te aan vaarden dat de reeds eerder gedane em bargo-maatregelen zich ook zullen uit strekken tot petroleum en derivaten, steen kool, gietijzer en staal. Zoodra blijkt, dat -dit principe in voldoen de mate wordt gesteund om de doeltreffend heid der -beoogde maatregelen te verzekeren, zal de commissie van achttien den regeerin gen een datum voorstellen waarop deze maatregelen worden toegepast. Het bovenvermelde voorstel van den Ca nadeesehen gedelegeerde Walter Riddell werd terstond gesteund door Frankrijk, Engeland en Zuid-Afrika. China, Italianen rukken op naar Makallé. Stad vermoedelijk door de Abessynische troepen ontruimd. Chineesche dollar officieel gedevalueerd. Hieronder volgen in bijzonderheden de maatregelen, die met ingang van November door den minister van financien. Koeng, uitge vaardigd zijn en die de devaluatie van den Chineeschen dollar officieel doen zijn: Ie. De bankbiljetten, die uitgegeven zijn dpor de drie regeeringsbanken, de Centrale Bank van China, de Bank van China en de Verkeersbank, zullen alléén wettelijke waarde bezitten. De biljetten, die door andere ban ken uitgegeven zijn, zullen geleidelijk door biljetten van de Centrale Bank worden ver vangen. 2e. Schulden in zilver zullen voldaan wor den in papieren dollars. 3e. De houders van zilver zullen het in hun bezit zijnde metaal moeten inwisselen tegen bankbiljetten. Overtreders zullen streng gestraft worden. 4e. De Chineesche wisselkoers zal gestabi liseerd worden op den „huidigen koers"; de regeeringsbanken zullen deviezen in onbe perkte hoeveelheden koöpen en verkoopen. 5e. De Centrale Bank van China zal de centrale reservebank worden en tot taak hebben de stabiliteit van den wisselkoers te handhaven, effecten in deposito te nemen en bankreserves, en handelswaarden te herdis- conteeren. Na twee jaar zal zij het monopolie voor de uitgifte van bankbiljetten krijgen (Reuter) Polen. Regeering beklaagt zich te Praag over grensincidenten. Van gezaghebbende zijde verneemt men. dat „met- het oog op de vele gevallen van schending der Poolsche grens door Tsjechi sche grensbeambten, zooals laatstelijk te Ja- worzynka, Lesna, Punezow, Wiskow, Wielka, Godow enz." van Poolsche zijde te Praag een démarche is gedaan met het doel van Tsjechische zijde de verzekering te ontvan gen, dat dergelijke ontoelaatbare incidenten zich voortaan niet meer zullen voordoen. (A. N. P.) Oostenrijk. Fey voor terugkeer naar de monarchie. Tijdens de grootste betooging, die sedert den oorlog in Oostenrijk ten gunste van Habsburg is gehouden, heeft majoor Fey te Weenen een toespraak gehouden voor 10.000 oorlogsvetera nen, welke culmineerde in den uitroep: „Heil Keizer Otto". Prins Schoenburg—Harten verklaarde: „Wij eischen, dat aartshertog Otto onmiddellijk terugkomt en den Oostenrijkschen troon be zet". (A.N.P.) Ontploffing op Russisch tankschip. .Twaalf jaar tegen klooster zuster geëischt. In deviezenproces. Uit Berlijn: In het proces tegen Anna Schroers, de pro curatiehoudster van de Orde van Onze Lieve Vrouw te Muelhausen, die verdacht wordt van overtreding der deviezenvoorschriften. is een tuchthuisstraf van 12 jaar en een boete yan 750.000 RJM. geëischt. (A. N. P.) Schip zonk na enkele minuten. Te Krasnovodsk aan de Kaspische Zee heeft zich blijkens een A.N.P.-bericht uit Moskou een ontploffing voorgedaan aan boord van een tankschip, dat juist met petroleum werd ge laden. De ontploffing was zoo hevig, dat het schip na enkele minuten zonk. Het staat nog niet vast. hoeveel leden der bemanning hierbij om het leven zijn gekomen. Drijvend dynamiet bedreigt de scheepvaart. In de baai van San Francisco. Uit San Francisco: De scheepvaart in de baai van San Francisco wordt bedreigd door 500 kisten dynamiet, die van het dek van een gezonken lichter gespoeld zijn en thans ronddrijven. Alles wordt in het werk gesteld om het dy namiet te brengen. (Reuter). Reuter meldt uit Rome: Het laat ste officïeele legerbericht luidt: Den derden November om 6 uur hebben onze troepen het offensief op alle fron ten hervat. Kolonnes rukken op naar Dolo en Makalle. Op het Somalifront ontwikkelen onze kolonnes activiteit in Ogaden. Er worden door de vliegtuigen tal van verkenningsvluchten uitgevoerd. De Italiaansche opmarsch aan het Noordelijk front. ASMARA, 3 November (A.N.P.) (Radiogram van den oorlogscorrespondent van het Duit- sche Nieuwsbureau). De opmarsch der Italianen aan het Noor delijke front naar het Zuiden omvat thans ook het corps van generaal Maravigna, dat bij Adoea was geconcentreerd. De vereeniging van alle op Makallé opruk kende kolonnes wordt verwacht bij Agoela, dat dicht bij Makallé is gelegen. Bizonder groote moeilijkheden moeten de uit Danakil komende kameelruiters overwin nen, aangezien zij den tocht in een gloeiende hitte moeten maken, om nog tijdig te Agoela aan te komen. De inlijving der Danakil-krijgers vormt een groot militair voordeel en een handige poli tieke manoeuvre, waardoor de linkervleugel der Italianen wordt versterkt, want deze krij gers zijn gewend aan het helsche klimaat in de Dankalie-woestijn, die men wel het „voor portaal van de hel" noemt. Volgens een bericht uit Addis Abeba zou Makalle door de Abessynische soldaten ont ruimd zijn. Alleen de burgerbevolking moet achtergebleven zijn. Stamhoofd verongelukt. Het stamhoofd Dedjasmatsj Kirrat, die pas aan het hoofd van zijn uit 1000 man bestaande troep te Addis Abeba was aangekomen, is bij een auto-ongeluk gedood. De taxi, waarin hij gezeten was, is met een anderen wagen in de hoofdstraat van Addis Abeba in botsing ge komen. Abessynië vraagT financieele hulp. GENèVE, 2 Nov. (A.N.P.) De Abessynische gezant te Parijs heeft in opdracht van zijn regeering een verklaring doen toekomen aan den- Volkenbondsraad, waarin Abessynië met een beroep op zijn noodtoestand financieele hulp vraagt in den zin van de overeenkomst van 2 October 1930 over de ondersteuning van staten, die het slachtoffer van een aanval zijn geworden. Deze overeenkomst is indertijd tot stand ge komen en onderteekend door 28 staten, waar onder Engeland en Frankrijk. De in werking treding was echter afhankelijk gemaakt van het tot standkomen van een ontwapenings- accoord. De Abessynische regeering meent echter, dat de daarin neergelegde algemeene grondslagen juist in dit geval van toepassing kunnen zijn. BUSTER KEATON UIT ZENUWINRICHTING ONTSLAGEN. De bekende filmkomiek Buster Keaton, die geruimen tijd in een zenuwinrichting te Hol lywood werd verpleegd, is uit deze inrichting ontslagen ,en schijnt herstellende te zijn van zijn ernstige zenuw-instorting. Padvinders-Jamboree 1937 wel in ons land? Nog geen beslissing genomen. Het hoofdbestuur van de Nederlandsche Padvindersbeweging heeft Zaterdagmiddag in het hoofdkwartier in Den Haag vergaderd over de vraag, of van de Nederlandsche Padvin derij de uitnoodigingen zulen uitgaan, om de Wereld-Jamboree der Padvinders in 1937 in Nederland te houden. De Hoofdverkenner. Staatsraad Rambonnet, heeft op die bijeen komst den huidigen stand van zaken uiteen gezet. Deze is van dien aard, dat de beslissing nog eenige dagen is uitgesteld. Waarschijn lijk zal de beslissing a.s. Dinsdag of Woensdag worden genomen. VERPLAATSING VAN DE FOKKER FABRIEKEN? Naar de Tel. verneemt, ligt het in de bedoe ling van de directie der Fokkerfabrieken deze fabrieken te verplaatsen van den Papaverweg benoorden het IJ naar een terrein bezuiden het IJ. Een en ander zou verband houden zin van het Zwitsersche volk heeft weldra met de plannen der regeering om de concen- I weder het overwicht gekregen ook in de ge- tratie der vliegtuigindustrie te bevorderen. moederen van velen, die even de roes van Hit- (Van onzen correspondent) Genève, 30 Oct. 1935 Weliswaar stond ook heden, Woensdagoch tend, de uitslag der Zondag in geheel Zwitser land gehouden verkiezingen voor den „Natio- nalen Raad", die met de Nederlandsche Twee de Kamer te vergelijken is, nog niet officieel vast, doch men vertrouwt algemeen, dat ook de zorgvuldigste natelling der uitgebrachte stemmen en narekening, of de voorschriften inzake de evenredige vertegenwoordiging stipt zijn nageleefd, geen verandering meer brengen zal in de gisteravond officieus gedane mede- deelingen over de politieke samenstelling der kamer in de nieuwe met December beginnen de vierjarige ambtsperiode. (Inderdaad is in dezen uitslag geen verandering gekomen. Red.) De Zwitsersche kamer zal dus hoogstwaar schijnlijk bestaan uit 50 sociaal-democraten (in de vorige kamer 49), 48 vrijzinnigen (vroe ger 52), 42.katholieken (vroeger 44), 21 leden der boerenpartij (vroeger 29), 4 jong-boeren (vroeger 1), 6 liberaal-conservatieven (vroeger 6), 3 leden der sociaal-politieke partij (vroeger 2), 2 communisten (vroeger 3), 1 lid der evan gelische volkspartij (vroeger 1) en voorts leden der „groep-Duttweiler", 1 lid der natio nale frontpartijen en 1 vertrouwensman van een bijzondere belangengroep uit St. Gallen, welke groepen en partijen in de vorige kamer niet vertegenwoordigd waren. In de eerste plaats blijkt hieruit, dat de verkiezingen tot geen regeeringscrisis in Zwit seriand geleid hebben. De 7 ministers, die de regeering vormen, kunnen zonder angst de in begin December door de Vereenigde Zitting van Kamer en Senaat te ondernemen, regee- ringsverkiezing afwachten. Zij zullen met groote meerderheid van stemmen herkozen worden en ook voortaan over een betrouwbare meerderheid in het parlement beschikken. Want de drie partijen, die de regeeringscoa- litie vormen (de vrijzinnigen, de katholieken en de boerenpartij), hebben 111 van de 187 zetels weten te bemachtigen. Intusschen kan niet ontkend worden, dat de een tiental jaren geleden nog onomstootelijk schijnende meer derheid van ongeveer drie-kwart der kamer zoo gaandeweg iedere vier jaren niet onbeden kelijk vermindert. In de vorige kamer telden de regeeringspartijen nog 125 van de 187 ze tels. Zij hebben dus 14 zetels verloren. Nog één zulk een verkiezing en zelfs de onomstootelijk schijnende Zwitsersche parlementsmeerder- heid zou werkelijk aan het wankelen zijn ge bracht! Een tweede resultaat der verkiezingen dat voor het eerst in de parlementaire geschie denis van Zwitserland de vrijzinnige kamer fractie niet langer de sterkste en talrijkste is. Nog in het begin van deze eeuw waren de vrijzinnigen in het parlement almachtig. Zij waren niet slechts de talrijkste kamerfractie, doch beschikten zelfs over de volstrekte meer derheid. De invoering van het stelsel van even redige vertegenwoordiging, die den sociaal democraten onmiddellijk in 1919 meer dan 40 zetels verschafte, en de gelijktijdig daarmede gepaard gaande vorming der „boerenpartij", die grootendeels op kosten der vrijzinnigen ging, maakten, dat de vrijzinnigen terstond na den wereldoorlog hadden opgehouden de volstrekte kamermeerderheid te bezitten. Zij bleven echter nog tot den huidigen- dag de partij met het grootste aantal kamerzetels. Ook hieraan is thans éen eifide gekomen. De sociaal-democraten overvleugelen thans met 2 zetels de vrijzinnigen, zooals de boven ge geven cijfers aantoonen. Dit zal wellicht in de met December beginnende nieuwe wetgevende periode tot een verandering ook in de samen stelling- der regeering kunnen leiden. Want de sociaal-democraten zijn bereid 'éen plaats in de regeering in te nemen en zullen hun aan spraak op vertegenwoordiging in de regeering thans met des te grooter nadruk doen hooren. Zoodra een der tegenwoordige ministers het lands door den dood zal komen te ontvallen of vrijwillig zijn ontslag zal nemen, zullen de te genwoordige regeeringspartijen voor de moei lijke keuze gesteld worden, of zij ten koste van de homogeniteit van het kabinet het socialis tische aanbod, om mede een aandeel in de regeeringsverantwoordelijkheid te dragen, zullen aanvaarden. Op éénv punt hebben de verkiezingen volko men klaarheid gebracht: het Zwitsersche volk is van het fascisme en het nationaal-socialis- me heelemaal niet gediend. Toen Hitier ruim twee jaren geleden in Duitschland aan het bewind kwam, scheen het een oogenblik, als of de leuze naar een „sterke regeering" en naar „nationale hernieuwing" ook op vele Zwitsers een vrij aanzienlijke aantrekkings kracht zou uitoefenen. Verder dan tot een eerste nieuwigheidssensatie hebben de leiders der Zwitsersche frontpartijen, onverschillig of zij meer voor de Duitsche dan wel voor de Italiaansche dictatuur gevoelden, het echter niet gebracht. De aangeboren democratische ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC ler's succes in Duitschland hadden medege maakt. De verkiezingen van Zondag hebben geleerd, dat de frontpartijen in Zwitserland reeds geheel afgedaan hebben. Zij verkregen in het geheele land niet meer dan 14.000 stemmen bij een totaal van ruim 900.000 kie zers, die ter stembus zijn gegaan! Verder dan tot 1,5 pCt. hebben de aanhangers van Hitier en Mussolini tezamen het dus niet gebracht. Opvallend was ook, dat in de kantons Zurich en Schaffhausen, waar zij ongeveer een jaar geleden aan een kantonale verkiezing hadden deelgenomen, het stemmental der frontisten met ongeveer 50 pCt. gedaald was! Iets beter bracht een andere partij het er af, die voor het eerst aan de kamerverkie zingen deelnam, de partij der „Jong-Boeren" dié dezen zomer gevormd werd. nadat de lei der van den linkervleugel der bestaande boe renpartij in Juni uit de kamerfractie dezer partij verstooten was, omdat hij zoo harts tochtelijk had deelgenomen aan de voorname lijk door de socialisten gevoerde propaganda voor het bekende „crisis-initiatief-voorstel", dat op 2 Juni door het referendum van het Zwitsersche volk verworpen werd. De nieuwe partij der „Jong-Boeren" heeft althans 4 ka merzetels weten te veroveren, geen groot suc ces, doch een dat toch de mogelijkheid van een verderen opbouw der partij niet uitsluit. De groote verrassing van den verkiezings strijd is echter het succes geworden van de zoogenaamde „onafhankelijke lijst-Duttwei- ler", die in alle 3 districten, waarin zij aan den kamp deelnam, een of meer zetels ver overde en met 7 zetels haar intrede in de nieuwe kamer zal doen. Op het oogenblik draait deze geheele party nog uitsluitend om den persoon van den leider en schepper er van, den directeur van de groote warenhuis onderneming „Migros" Duttweiler. Deze man, die als de candidaat der „verbruikers" te be-' schouwen was, omdat de in zijn warenhuizen te koopen levensmiddelen zooveel minder kos ten dan in de gewone winkels, heeft zich dezen zomer nog een bijzondere populariteit verwor ven door zijn „hotelplan", waardoor duizen den voor buitengewoon lage prijzen een aan gename vacantieweek hebben kunnen genie ten. Niet alleen erkentelijkheid voor deze ver aangenaming van het leven door prijsdaling heeft Duttweiler echter vele duizenden stem men bezorgd, doch ook bewondering voor het aanpakkingsvermogen van dezen zakenman, die door zijn prijspolitiek zelf millionair is ge worden en die in alles, wat hij ondernomen heeft, groot succes heeft gehad. Ook om deze reden hebben duizenden hem hun stem ge geven, in de hoop dat Duttweiler ook het ge heele land den weg naar verhoogde welvaart zal kunnen wijzen! Met nieuwsgieringheid, zoo al niet met belangstelling ziet men het narle- mentaire optreden van Duttweiler en" zijn groep thans tegemoet. Het zal thans moeten blijken, of de met Amerikaansehe reclame be pleite leuzen voor een veel goedkooper en tevens aangenamer leven werkelijk aan wel overwogen economisch-staatskundige gedach ten ontsproten zijn, die niet alleen een sym pathieken frisschen geest ademen, doch ook bij aanraking met de zoo verwikkelde werke lijkheid hun levenwekkende kracht blijven behouden! B. de JONG VAN BEEK EN DONK RADIOPROGRAMMA. DINSDAG 5 NOVEMBER. „Maar als je vader van koninklijken bloede is, waarom woont hij dan niet in dit paleis," vraagt Thijs aan het jongetje. „Ja, dat is een nare geschiedenis," begint het knaapje te vertellen. „Toen de koning hoorde, dat mijn vader in het bezit van deze kroon was, heeft hij hem laten overvallen en later uit het land gezet. Sinds dien hebben we nooit meer iets van hem gehoord en van de kroon hebben we ook niets meer gezien. Nu begrijpt u zeker wel, hoe ver baasd ik was, toen ik haar daar ineens in het gras zag liggen." Meteen gaat Thijs een licht op. Hij neemt den jongen bij de hand en roept„Kom maar met me mee, dan zullen we de proef nemen!" HILVERSUM I 1875 M. KRO-uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonpl. 11.30— 12.00 Gods. halfuur. 12.15 Gramofoonpl. en schlagermuziek. 2.00 Vrouwenuur. 3.00—4.00 Modecursus. 4.15 Gramofoonpl., orkestconcert en lezing. 6.40 Lezingen. 7.45 Gramofoonpl. 8.00 Berichten. 8.05 Orkestconcert. 9.00 Sport. 9.15 Orkestconcert. 9.45 Causerie. 10.10 Prijsvraag uitslag. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Berichten. 10.3512.00 Populair concert en gramofoonpl. HILVERSUM II 301 M. AVRO-uitzending. 11.00 en 6.30 RVU. 5.35 VPRO. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Ensemble Lismonde. 11.30 Causerie door Mevr. Dr. J. C. ProostThoden van Velzen. 11.30 Vervolg ensemble Lismonde. 12.30 Frankly's 16 Musical Stars olv. Erica Helen en gramofoonpl. 2.00 Gramofoon- platen.. 2.15 Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. 3.00 Knipcursus. 4.004.15 Gramofoonpl. 4.30 Radio-kinderkoorzang olv. J. Hamel. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Ds. B. J. Ai'is: Bijbelvertel lingen. 6.00 Gramofoonpl. 6.30 Dr. Th. v. Schelven: Wat maakt U van Uw leven? 7.00 Schubert-recital door C. V. Bos (piano). 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.00 Berichten. 8.10 ,Mozaïk in woord en muziek" revue door Alex de Haas en Max Tak, mmv. solisten en Kovacs Lajos' orkest. Leiding Max Tak. 9-2£ Omroeporkest olv. N. Treep. mmv. J. v. Kei. pen (tenor). 10.20 Verslag schaakmatch Euwe- Aljechin. 10.25 Bridge-les door Mr. E. C. Goud smit. 11.00 Berichten. 11.1012.00 Gramofoon- platen. DROITWICH, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Causerie. 11.20 Orgelspel S. Torch. 11.50 Voor de scholen. 12.10 Gramofoonpl. 12.35 Trioconcert. 1.20 Het Schotsche studio-orkest, mmv. K. Hay (so praan). 2.20 Berichten. 2.25 Voor de scholen. ".10 Gramofoonpl. 3.55 Voor de scholen. 4.20 Causerie. 4.40 G. Ferrari (tenor) en het Rapa- port Cellokwartet. 5.35 Yascha Krein's Zigeu nerorkest. 6.20 Berichten. 6.50 Koorconcert. 7.15 Fransche les. 7.50 Causerie. 8.2Ó „The Trial of Madeleine Smith", hoorspel. 9.50 Berichten. 10.00 Verkiezingstoespraak. 10.20 Lezing. 10.40 Het Walford Hyden Zigeunerorkest. 11.35 12.20 Lew Stone en zijn band. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 12.35 Orkestcon cert olv. Doyen. 3.50 Gramofoonpl. 4.20 Orkest concert olv. Krettly. 5.50 Symphonieconcert olv. Tomasi. 6.50 Vervolg concert. 9.05 Zang olv. G. Chepfer. 11.0512.35 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 11.20—1.20 Strijkorkest olv. Magnussen. 2.20— 2.40 Omroeporkest olv. Reesen. 7.20 Concert uit Boedapest. 7.50 Hoorspel. 8.15 Gramofoon pl. 8.20 Paedagogisch concert. 9.55 Kamer muziek. 10.2511.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert. 11.20 Omroepkleinorkest olv. Eysoldt. 1.35 Gramofoonpl. 3.30 Cembalo, viool en fluit. 4.20 Omroeporkest, koor en so listen. 7.30 Pianorecital J. Pembaur. 8.35 Uit Berlijn: Omroeporkest olv. R. Strausz. ROME, 421 M. 8.10 „I Granatieri", operette van Valente. Orkestl.: C. Lombardo. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonpl. 12.50 Omroeporkest olv. Gason. 1.502.20 Gramofoonpl. 5.20 Omroep orkest olv. Gason. 6.50 Gramofoonpl. 7.05 Zang. 8.20 Salonorkest. 10.3011.20 Gramofoonpl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Populair concert uit Stuttgart, mmv. solisten en orkest. 8.35 Richard Strausz diri geert eigen werken. 9.20 Berichten. 9.50 Piano recital. 10.05 Weerbericht. 10.20—11.20 Kamer muziek.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2