1 TE HUUR INSTITUUT E.N.S.A.I.D. BON BOEKH. TYPEN STENO LUIDSPREKERS Lessen Personeel gevraagd Muizen aangeboden Personeel aanbiedingen Huizen gevraagd Kamers gevraagd Kamers aangeboden Muziek instrumenten Rijwielen Auto's Diversen Watersport MAANDAG 4 NO V. 1935 De heer H. Kingma neemt afscheid. Als Hoofd van de opleidingsschool aan de Friesche Varkensmarkt. Haarlem Maandag. De groote zaal van Lion d'Or was Zater dagmiddag geheel gevuld met belangstellen den voor het afscheid van den heer H. Kingma, ais hoofd van de opleidingsschool aan de Friesche Varkensmarkt. Een rij van sprekers hebben de verdiensten van den scheidenden schoolleider op velerlei gebied op verschillende wijzen doen uitkomen, ter wijl bloemstukken de zaal een bijzonder aan zien gaven. Aanwezig waren niet alleen oud-leerlingen en vele van hun ouders, kennissen en vrien den van de familie Kingma, doch ook vele be- kenden op onderwijsgebied en autoriteiten uit verschillende kringen. Behalve de sprekers, noemen wij Dr. J. v. d. Hoek, directeur van de H. B. S. aan het Sant poorterplein, Dr. J. B. Schepers, oud-leeraar aan het gymnasium, de heer G. J. Droste, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken, Ds. Hylkema, de heer J. C. Tadema en de heer Joh. E. Post. Wethouder A. G. Boes was verhinderd aan wezig te zijn. Zooals men weet staat de school waarvan den heer Kingma hoofd was. op de nomi natie te verdwijnen een omstandigheid die in de verschillende redevoeringen uiteraard wel tot uiting is gekomen. Als eerste sprak de heer J. R. H. de Smidt, de secretaris van de oudercommissie, die den heer J. A. Brouwer verving, die door een verkeersongeluk niet aanwezig kon zijn. De heef De Smidt herinnert er aan dat de school aan de Friesche Varkensmarkt op geheven zal worden. Ofschoon de gemeente de belangen van het onderwijs wel behartigt en de verdediging vooral in den laatsten tijd wel in goede handen is, kon deze opheffing toch niet worden voorkomen. De school had levensvatbaarheid de heer Kingma heeft zijn hart gegeven aan het onderwijs en een gevoel van weemoed komt op nu de school opgeheven zal moeten wor den. De oudercommissie betreurt dit ook. De heer Kingma had zijn school lief. hij heeft er een goede school van weten te maken, hij kweekte er verdraagzaamheid, leerde samen werking, bracht den kinderen bij wat vlijt beteekende. Van de oudercommissie zal de heer Kingma wel nooit veel last hebben ge had. Eigenlijk is zoo'n commissie niet noo- dig voor een school die geleid wordt door iemand als de heer Kingma is. De heer De Smidt deelde mede dat er gif ten zijn gezameld om den heer Kingma een reis aan te bieden ais afscheidsgeschenk. Ten slotte hoopte hij dat de heer Kingma nog langen tijd op dezen afscheidsdag in de beste gezondheid zal mogen terugzien. Een album met handteekeningen is even eens als herinnering samengesteld. De heer W. Rodenburg, wethouder, zei dat de school hoog stond aangeschreven en een goeden naam had. Hij vertelde hoe men tot het besluit tot 'opheffing was gekomen en hoe daarover lang is nagedacht. Een statis tiek heeft uitgewezen dat van de leerlingen die op de middelbare scholen kwamen en in de eerste klasse bleven zitten, de school van den heer Kingma het minst voorkwam. De leerlingen werden bij den heer Kingma dus niet klaar gestoomd voor een examen, maar kregen werkelijke kennis mee, wat natuur lijk veel meer waard is. Ook heeft de heer Roodenburg met den heer Kingma kennis gemaakt in de commis sie voor de studiebeurzen, waar hij zich als een uitnemend onderwijs man heeft laten kennen. Het is den heer Roodenburg pijnlijk om over de opheffing te spreken. Hij is er echter van overtuigd dat de school een belangrijke plaats in de herinnering zal blijven innemen. De heer H. v. d. Weyer inspecteur van het L. O. zegt dat het egoistisch is te zeggen dat het spijtig is, dat de heer Kingma nu ver trekt. Het is voor hem geen prettig idee van een school afscheid te nemen, die gedoemd is opgeheven te worden. De heer v. d. Weyer is verheugd dat het afscheid van den heer Kingma kan geschie den in de volle kracht van zijn leven en hoopt dat het hem nog jaren gegeven moge zijn van de rust die komen gaat te genieten. Het rijkstoezicht op zijn school was eigen lijk niet noodig. Het is daarmee net als met de oudercommissieAan de opleidings school aan de Friesche Varkensmarkt kan men niet anders dan prettige herinneringen behouden. De heer Weustink herinnert er aan welk een prettige sfeer er altijd in de school van den heer Kingma heeft geheerscht. Hij haalt enkele episoden van vroegeren tijd aan om dan den nadruk er op te leggen dat in de school intensief werd gewerkt dat er zoowel voor parate kennis werd gezorgd als voor verstandelijk inzicht en dat in alle opzich ten naar een harmonische ontwikkeling werd gestreefd. Dat was de kern van de methode van den heer Kingma en zijn groote stuwkracht sloeg op de leerlingen terug. De heer Weustink wenscht den heer Kingma een goede herfsttij en schoone wintertij toe. Mr. A. Beers sprak namens de commissie van toezicht op het L.O. Ook dezé commissie was eigeniijk overbodig voor de goed geleide school van den heer Kingma, doch men moet daarom niet gelooven dat de commissie geen belangstelling heeft gehad voor de op leidingsschool aan de Friesche Varkensmarkt integendeel. Het dreigende spok der op heffing heeft meermalen in de vergaderka mers van' de commissie rondgewaard en vaak is over deze kwestie gesproken en van ge dachten gewisseld. Er is over het behoud van deze school ge dacht doch helaas bleek dat men er niets aan kon doen. De heer Segaar, chef van de afdeeling on derwijs van het stadhuis herinnerde aan de benoeming van den heer Kingma, die ge kozen is uit een groot aantal sollicitanten. Ook hij sprak over de opheffing en noemde het een geluk dat de heer Kingma zelf dit als hoofd niet meer zal hoeven mee te ma ken. Dr. C. Spoelder hield hierna een geestige rede namens de oud-ouders. De heer Kingma was volgens den heer Spoelder geen paeda- goog, maar een onderwijsman. Een paeda- goog is iemand uit het hoofdkwartier, die slechts denken en theoretiseeren kan, een onderwijsman is iemand van het front. De heer Kingma heeft de jeugd gevormd voor het middelbaar onderwijs en voor het leven. In de examencommissie zat de heer Kingma ook maarhij bedacht alleen maar makkelijke sommen, jaartallen waarin ook wat gebeurd is en plateaux die iedereen kentMaar wat hij van zijn school af leverde voor de middelbare school was goed. De heer Kingma kenmerkt zich door rusti- gen eenvoud en de eenvoud is het kenmerk van het ware. Dr. Spoelder wenscht den heer Kingma geen asfaltweg van veel meditatie, (maar nog een behoorlijke portie werk toe! De heer Dik sprak namens de onderwijzers. daarna sprak nog de heer Max. oud hoofd van de school en de heer B. Hylkema, oud leerling. De heer Kingma dankte daarna in een uit voerige rede iederen spreker afzonderlijk. Hij stemde in veel toe wat zij hebben ge zegd, doch hier en daar moest hij ontken nen dat een en ander was geweest, zooals zij hadden gezegd en dat was voornamelijk daar, waar hem te veel lof was toegezwaaid. Toch was het te zien dat de heer Kingma onder den indruk was van de liefde en toe genegenheid die dezen middag tot uiting is gekomen en wij zijn er van overtuigd dat de tweede November nog zeer lang in zijn herinnering zal blijven. Een millioen reservetroepen op de been? Fokker keurt uitbreidings plannen van Schiphol af. De heer Fokker heeft in 'n gesprek met het Volk verklaard, dat hij zich niet kon vereeni gen met de bestaande uitbreidingsplannen voor het vliegveld Schiphol. Naar zijn mee ning zou er op minder kostbare wijze en meer ideaal een oplossing van de moeilijkheden te vinden zijn. Hij voelt veel meer voor den bouw van een rond station midden op het vlieg veld, waardoor de toestellen naar alle rich tingen kunnen vertrekken. Een tunnel van buiten het vliegveld zou naar dat ronde per ron moeten leiden. Door deze oplossing zou men een toestand krijgen, welke naar de mee ning van den vliegtuigbouwer zeker voor een halve eeuw zou kunnen voldoen. De positie van het Abessynische leger. ADDIS ABEBA. De Abessynische re- geering overweegt een groot reserveleger van een millioen man te organiseeren. Men is er zich van bewust, dat men ruimschoots in staat zal zijn een leger, tweemaal zoo groot, als dat, wat thans in het veld gebracht is, op de been te brengen, als men maar de be schikking had over de noodige wapens en munitie. De leeftijd van de thans in het leger optrekkende soldaten varieert van 13 tot 60 jaar., maar het land beschikt nog over uitge breide reserves aan manschappen tusschen de twintig en veertig jaren, die voor het grootste gedeelte zonder werk zijn. Zoodra grootere zendingen munitie en geweren zullen zijn aangekomen, zal men aan het organiseeren gaan van reservetroepen. Een deel van dit leger zal vermoedelijk niet in den strijd wor den gezonden, maar misschien belast worden met de uiteindelijke verdediging van Addis Abeba. De keizer zelf zal hen dan aanvoeren, bereid zijn leven op te offeren in den laatsten veldslag tegen zijn vijanden. In verband met de verdediging van Makalle, waarheen, naar bericht wordt, de Italianen nog steeds oprukken, vinden belangrijke be wegingen plaats van het' leger in het Noor den. Een groot gedeelte van Ras Kassa's leger, dat zooals reeds is gemeld, een week geleden de rivi.er Tacaze is overgestoken, links van Ras Seyoems leger, neemt thans een po sitie rechts van Ras Seyoem in, in de richting van Makalle. Ras Kassa's leger ls in drie deelen verdeeld. Zeventigduizend man bevinden zich tusschen de legers van Dedjasmatsj Ayeloe in het verre noord-westen en de legers van Ras Seyoem ten Zuiden van Adoea. Veertigduizend man nemen een positie in ter linkerzijde van Ras Seyoem, waarschijn lijk onder bevel van een zoon van Ras Kassa. Zestigduizend man andere troepen rukken oostwaarts op. Intusschen trekt een vierde corps, een deel van Ras Imroe's troepen uit Goj jam op om Dedjasmatsj Ayeloe te steunen die naar men meldt, de grens van Erythrea oostwaarts in de richting van den Soedan is overschreden. Wat aangaat de geruchten over hevige gevechten in het Zuiden, is men van meening, dat de gebeurtenissen aldaar zich tot schermutselingen, om de watervallen in de buurt van Wal Wal, Gerlogoebi en Gorrahei beperken. Na een uitvoerig onderzoek, kan ik met stel ligheid verklaren, dat de berichten, volgens welke het den Italianen even gemakkelijk zou vallen om Ras Seyoem naar hun zijde over te halen, als dat het geval is geweest met Ras Koeksa, op louter fantasie berusten. Hoewel hij een..ijverzuchtig en onafhankelijk man is, is Ras Seyoem de meest bekwame en buitengewoon betrouwbare militaire leider, waarover Abessynië beschikt. Tegen de Ita lianen te vechten is het centrale doel van zijn leven, aldus vertelde mij een verantwoordelijk regeeringsambtenaar. „Als Ras Seyoem naar den vijand overloopt", zoo voegde deze zegs man hieraan toe, „kan „Abessynië alle hoop laten varen". De oorlog heeft thans precies een maand geduurd en de Abessynische regeering kan thans de situatie overzien. Aan het Noordelijk front is sinds 3 October niets van belang voorgevallen. Het ziet er evenmin naar uit, alsof in de naaste toekomst dingen zullen gebeuren, die het vertrouwen der Abessyniërs dat zij in staat zullen zijn de Italianen op een redelijken afstand te houden totdat onder de druk van Europa aan den oorlog een einde is gemaakt, zouden kunnen schokken. De aan vallen der Italianen zijn langzamer, maar neit minder hevig gebleken dan men verwachten kon. Ras Koeksa's desertie beteekende een tijde lijke inzinking. Maar tenslotte geloof ik toch, dat de Abes syniërs gelijk hebben, als zij zich gelukkig prijzen met zijn vertrek. Hij was de eenige zwakke schakel in den keten der verdediging. Zijn manschappen blijken ten zeerste te zijn ingenomen met hun tegenwoordige leiding. Het lijdt geen twijfel, dat het aantal Abessy nische slachtoffers veel grooter is dan men verwachtte. De troepen van Ras Seyoem en die van Dedjasmatsj Ayeloe hebben zeer be langrijke verliezen geleden. Het totaal aantal Abessynische slachtoffers moet ongeveer 30.000 bedragen. In allen eenvoud hebben de keizer en de keizerin van Abessynië met groote waardig heid den dag herdacht, waarop zij vijf jaar geleden den troon bestegen. De Abssyniërs verstaan de kunst groote feestelijkheden op de juiste wijze te vieren. De plechtigheden van vandaag hadden een karakter, de afweek van de gebruikelijke sfeer van feestelijke ge beurtenissen. Voordat de dageraad goed en wel was aan gebroken en de stad nog in een grijs duis ter gehuld was, reden de Keizer en zijn echt- genoote door de stille straten naar de St.- Joriskerk, waar gedurende vier uren een Kop- tische godsdientsoefening, een soort mis, werd gecelebreerd. Duizenden belangstellen den, waren in stilte bijeengekomen, terwijl zij af en toe een koor mee inzetten, dat plechtig door de open kerkdeuren naar buiten klonk. Als overgegeven in gebed stond de stille menigte. Soldaten met de bajonet op het ge weer hielden de wacht buiten de kerk. Hun heeie houding was een uitdrukking van stille eerbied en hun lippen schenen zachte gebe den te prevelen. Toen eindelijk de keizer en de keizerin met 'n hunner zonen terugreden in een prachtigen koets, vergezeld van in het blauw gekleede leiders, postiljons, werd er niet gejuicht of luid gejubeld. Het keizerlijk paar, eenvoudig gekleed in een geheel wit gewaad, dat een treffend contrast vormde met de schitterende uniformen en het escorte, stond eenige oogenblikken stil op de treden voor de kerk. waar zij een zwijgende hulde in ontvangst namen. Terwijl zij wegreden, verbrak alleen het luiden van de klokken in de verte de stil te. EEN LUCHTLIJN NAAR CHERBOURG? Indien er tusschen de P. T. T. en de K. L. M. overeenstemming kan worden bereikt, zal het volgend jaar vermoedelijk een luchtdienst ge opend worden tusschen Amsterdam en Cher bourg. De bedoeling is, dat de K. L. M. dan de mail van de uit Amerika komende schepen zou vervoeren. De mogelijkheid is tevens ech ter niet uitgesloten, dat de K. L. M. dan ook passagiers zou gaan vervoeren in aansluiting op de booten naar en van Amerika. De dienst zou rechtstreeks zijn, zonder tusschenlanding. Autocar rijdt tegen winkelpui. Chauffeur en vier personen niet ernstig gewond. Zondagochtend te ongeveer half twaalf is in het dorpje Braschaet een autocar uit Am sterdam, waarin ongeveer twintig passagiers waren gezeten, verongelukt. De wagen, welke op weg was naar Brussel, had een flinke vaart, toen plotseling vanuit een zijstraat een klei ne personenauto den straatweg op reed, zon der echter een signaal te hebben gegeven. Om een aanrijding te voorkomen remde de chauf feur van de bus krachtig en gooide hij tege lijkertijd het stuur naar rechts om. Het gevolg was, dat inderdaad door deze manoeuvre werd voorkomen, dat de lichte auto werd verpletterd doch de autocar kon niet meer tot stilstand worden gebracht en deze schuurde langs eeni ge telegraafpalen om vervolgens met kracht, tegen de pui van een óp den hoek staand winkelhuis te botsen. Het voorste deel van den wagen drong de etalage, waarin eenige vleesch snijmachines waren geplaatst, binnen, zoodat in den winkel een groote ravage werd aange richt. Op dit oogenblik bevond zich niemand in de zaak, daar de winkelier juist een buur praatje naast zijn huis stond te maken, het geen een gelukkige omstandigheid kan wor den geacht. De autobus werd aan de voorzijde geheel ingedrukt, doch de inzittenden konden den wagen aan den zijka zit verlaten. Het bleek dat de bestuurder en vier passagiers verwon dingen hadden bekomen, doch deze waren niet van ernstigen aard. Verkeersexamens in de Wilhelminastraat afgenomen. „Driehoek"-meisjes legden proeven af. Haarlem, Maandag. Het waren vroolijke examinandae, die Za terdagmiddag haar verkeersexamen aflegden. Een examen, waarvan het mondelinge en het schriftelijke deel in de school aan de Wil helminastraat werd afgenomen en het prac- tische in en bij de Wilhelminastraat. De examinator was dezen middag inspec teur van politie De Ridder, de examinandi twee en twintig „Driehoek"-meisjes. Het examen begon met het schriftelijk deel. Er werden drie vragen gesteld, voor het be antwoorden waarvan een half uur was toe gestaan. De vragen luidden: „Hoe moet een rijwiel zijn uitgerust?"; „Noem de voornaam ste verkeersregel voor wielrijders"; Noem de beteekenis van het roode, gele en groene licht van de verkeersseinen op het Verwulft". Deels ingewikkelde, deels eenvoudiger vragen dus. Vervolgens was de mondelinge proef aan de beurt. Deze werd afgenomen in het ver- keerslokaal door leerlingen van de school onder leiding van het hoofd, den heer Donkersloot, ingericht. Op een groote verkeerstafel met een zelfvervaardigde maquette werden situaties geschapen, die op gelost moesten worden, terwijl door vragen de kennis der verkeersregels getoetst werd. Terwijl een groep in figuurlijken zin aan de tand gevoeld werd, lieten andere exami- nandie hun rijvaardigheid op den weg zien. Zij moesten vanaf de school de Wilhelmina straat uitfietsen in de richting Wilsonsplein, dan oversteken, het plein langsrijden en de Sophiastraat ingaan. Dan moesten zij verder door de Keizerstraat en de Prins Hendrik straat om 'n verkeersagent op den hoek, weer de Wilhelminastraat inrijden tot aan de school. Achter elk harer reden agenten van den motordienst mee ter controle. De meesten legden het korte traject volkmen correct af. In eenige uren tijd was voor allen het examen achter den rug. Nu is het wachten op den uitslag. Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1885. 4 N o vem.b e r In haaf zitting van 26 Oct. heeft de Académie des Sciences een mededeeling van professor Pasteur gehoord, wien het eindelijk gelukt is, de hondsdolheid te genezen. De heer Pasteur heeft thans twee jongelieden behandeld. De eerste, 15 jaren oud, had vijf beten van een dollen hond ontvangen en zestig uren daarna was hij genezen. De tweede jongen is een herder, die, een dollen hond op zijn kameraden ziende aanvliegen, zich met de zweep in de hand op het dier wierp. De linkerhand van den herder was vreeselijk gebeten, maar het gelukte hem, den hond met den slag van zijn zweep te worgen. Het jonge mensch is thans in behandeling van den heer Pasteur, die niet aan zijn genezing twijfelt. Toen de heer Pasteur zijn mededee- lingen gedaan had, daverde de zaal van de toejuichingen. Hoofddirectie Tolsteeg-singel 54, l/treelit Ruim 600 scholen in Nederland, België en Koloniën geven les vol gens onze methode en per Radio. Bezoekt de gratis demonstratie en proefles te IJmuiden in een zaal van Hotel No. Eén, Kanaalstr. S4. op Donderdag 7 Nov. van 3l 79 uur. volgens de gemakkelij ke Ensaid methode in knippen, naaien en stofversieren. DAMES. MAAKT ZE LF UW KLEEDIXG. ij kunt thuis knip pen en naaien leeren. U ontvangt na toezending van 25 cent aan postzegels 'n mooi boek met n lOo maten en modellen en een gratis apparaat om u te laten z! hoe gemakkelijk onze methode is. MODEVAKSCHOOL E. X. S.'A. I. D. Tolsteeg-singel 54 Utrecht TAXI-BEDRIJF JAC. FRANSEN IJMUIDER STRAATWEG 159, IJMUIDEN. Billijk tarief. - Voorkomen vrij. TELEFOON 4074 Naam Adres: BIOSCOOP „THALIA" Breesaapstraat. IJmuiden FILMVOORSTELLING op Dinsdag 5 November 1055 t< geven door dte IJmuider Bestuur- dersbond. Aanvang acht, uur Entree 36 ct„ bel. inbegr. Het programma bevat -de volgen de films: 1. Ontdekkingsreis in de Stille Oceaan. 2. Buddy, de Woodsman (token- film). 3. Arbciderssport Olympiade. 4. Albert de Booy-film. Komise tweeacter. 7. 20.000 jaar in Sing-Sing- (hoofdfilm) Verrassende Lunchpakketten 3 verschillende soorten kaas en vleesehwaren voor 2 5, 20, IS of 15 cent. KOMT U EVEN? OF BELT U ONS OP? TELEFOON 4560 Beider Belang 4.5o of S.p. nmd. f 10.totaal 3.50 of f 6.50 p. ntnd. pmmr EKGkXSCH SPAANSCH FRANSCH DUITSCH Deze week aangifte voor club- of privélessen door ervaren (M.O.) leeraren. Prosp. gratis. Tel. 14 517 O.Gracht 71 - Haarlem INSTITUUT PONT LIJSTEN op iedere gewenschte maat. repareeren en schoonmaken van Schilderijen, Lijsten- en Fotohandel „ARTISTIEK" Zeeweg 261, IJmuiden (O.) Het pand BLOEMSTRAAT hoek Keizer Wilhelmstraat MUIDEN, waarin is gevestigd de Electr. Brood-. Koelt' en Banketbakkerij van W. E. SCHIPPER. Te bevragen bij A. SCHOL, Julianakade 62, IJmuiden TIJDELIJKE HULP gevr., van 12 Dec. tot begin Januari bij babi- van 4 maanden en jongetje >an 2i/2 jaar, extern. Zioh te vervoe gen 's av. na S.30 uur Zijlweg THUISNAAISTERS gevr., voor maken van plooirokjes. Br. met opgaaf van stukloon en wekelijk sche productie onder G s590 'our van dit blad Gevr. NET MEISJE v. d. mor gen- of middaguren. Br. G 8611 bur. van dit blad Gevraagd NET DAGMEISJE 14 a 15 j., van 9 tot 2 uur. Regentesse- laan 27. Voor direct gevraagd een FLINKE DIENSTBODE, v. g. g. v. Kruis straat 30. Gevr. HANDIG MEISJE uit hekier gezin van 81 uur. Aanm. na 5 uur Tuinwijklaan 20. DAGMEISJE gevr., S.306 uur, m. midd.kost. Zond. vrij. Niet ben. IS j. Goede get. vereischt. Aanb. Frantz Schubertlaan 7 8. Heemstede HOLL. DAGMEISJE gevr., van S.305 uur, loon 6, niet ben. 19 j. Molenaarplein 11 b. d. Bl.brug NETTE DIENSTBODE v.' d. en n. gevr., per 1 Dec., ca. 25 jaar. Kat. en zw. drag. Mevr. Roos, Zonnebloeml. 27, Aerdenhout uit Kennemerland 13 Regels 25 cent Elke regel meer 10 ct. Uitsluitend bij vooruitbetaling) HELDERE WASCHVROUW gevr. v. d. Maand, of Dinsd. Brieven 110. IJ 1203 bur, van dit blad Dame vraagt FRANSCTIE CON VERSATIE bij voorkeur van Fransche dame. Br. G S5S0 bur. van dit blad In GYMN.CLUBJE ku-nn. jongens en meisjes gepl. worden van C8 j. Cond. 1 p. m. Zaal Stoop. Mej. v. Gelderen, Pr. Hendyikl. '9 0, Overveen. Telef. 1134S SIERKUNST-B ANKETB, CU R - SUS. Cond. bill. Bekw.; leeraar. Zoetestraat 1 rood Voor huishouding Gevr. 1 Dec. FL. MEISJE, voor d. en n„ zelfst. kunnende w. en k„ v. g. g. v. Rijksstraatweg 9 3. Ben- nebroek NET DAGMEISJE gevr., niet be neden IS j. Loon 5.50. Jac'. de Witstraat 14 (bij de Rembrandt- laan). Heemstede DAGMEISJE gevr., tot 2 uur, be kend met alle werkzaamheden. Niet boven 18 jaar. Raadhuisplein 26, Heemstede Gevr. KEURIG AIEISJE. bov. 25 jr.. v. heele d., bekw. y. a. huïsh. wk. gez. v. 2 p6.50 p. w. Aanm. 89 u. Spaansche Vaaristr. -10 Haarlem Noord. Voor bedrijf AGENTEN GEVRAAGD door ■root Assurantiekantoor. Br. G 8573 bur. van dit blad ETROLEUM VERGASSERS op term.bet. Vertegenwoordigers ge raagd. Ruime provisie. Br. G 8 570 bur. van dit blad Tcrst. gevr. 2e KAPPERSBE DIENDE. goed k. scheren. Aanm. hedenavond 89 uur Amelung. Rollandstraat 1 C. Gevraagd NETTE SLAGERSBE- DIENDE Th. w. de Vries, Zijlweg s, Overveen. Voor directe indiensttreding gevr. EENIGE NETTE HEEREN ter opleiding als verkooper. Vast sa laris en provisie. Aanmelden he denavond tusschen 6.307.30 uur Leegh waterstraat 16. Te huur PRACHTIG VRlTh^ met groolen tuin te Vijfhuizen t! bevr. Prinsesseka.de IS A, Hr'] BENEDENGEDEELTE \VO^ te huur Oost Indiëstraat 102 -r bevragen Joh. v. Vlietstraat 7* Haarlem '4 AANK. STRIJKSTER gevr., lft. 17is jaar. Molukkenstraat 22. Voor huishouding HUISHOUDING. Besch. juffr. P.G., zoekt voor direct een huish. werkkring, liefst zelfst. Br. G Sa82 bur. van dit blad WERKSTER b. z. a., v. alle dagen behalve Dinsdag, ook v. koken. Br. G 8572 bur. van dit blad NETTE JUFFR. Ma., Dó. en Vrij dags geen werk hebb„ zag deze g. bezet. Br. G 8591 bur. v.d. blad Eenvoudige beschaafde dame, 47 j., P.G., eigen inkomen hebbende, zoekt werkkring bij alleenwonend Heer als DAME-HUISHOUD STER voor nu of later. Br. G 859 5 bur. van dit blad B. z. a. voor 1 Dec. net DIENST MEISJE, zelfst. werken en goed kunnende koken. Intern. Br. G 8598 bur. van dit blad COUPEUSE b. z. a. v. h. maken en verm, van mantels, gekl. jap. en kinderkl. Chique coupe. Afl. bill en vlug. Br. G S605 bur. van dit blad NET MEISJE b. z. a. voor d. en n., netjes k. werken, eenv. kóken, v, g. get.- v. Br. 'G S630 bur. van dit blad Voor bedrijf B. z. a. NET FL. PERSOON, 31 j., als incasseerder of iets derg Borg k. storten. Br. G 8635 bur. v dit blad H.H. DOKTOREN en TANDART SEN. Ervaren gedipl. Boekhouder jarenlange praktijk, heeft i.og enkele avonden besch.b. v. h. bij houden uwer adm. Br. G 8638 bu reau van dit blad FILIA ALH OUD STER S2 vrien dinnen, 8 jaar samen gewerkt in groote zaak, wenschen gaarne plaatsing in filiaal, geeft niet welke branche. Geld storten geen bezwaar. Br. G S640 bur. v.d. bl. Nette jongelui zoeken WONING. 3.504 per week. Br. G S601 bur. van dit blad Prachtig geriefelijk VRij be\. HUIS te huur met schuur en gr tuin. gelegen aan de Rustenimr- ger laan. Centrum stad. Te bevr- Raamsingel 16 B. Leeg te koop PRACHTIGE VRl,je HUISJES Maertèn v. Heemskerk, straat en Voorzorgstraat. K00ps" Te huur gevraagd 2 of 1 OXGEM, KAMERS, liefst Heemst. Br. G 8 623 bur. van dit blad D.. b. b. h. h., zoek 1 Dec. in kl. gezin, om-tr. stat., GR. GEST. ZIT-SL.K. m pens. Br. met pr.opg, G 8639 bur. van dit blad Besch. R.K. juffr. zoekt gez. gem. Z.-SL.K. z. p. in Haarlem. Br. m prijsopg G 8646 by.r. v. d. biad Net pers. zoekt SLAAPK, met 's morg. thee, omtr. H'lem-N. Br. m. prijsopg. G 8645 bur. v. -d. blad Te huur GEM. SL.KAMER 2.50 p. w„ 's morg. thee. Ged. Oude Gracht 29 rd hoek Jaco'oijnestr. Voor I-leer aangeb. mooie gejn, ZIT-SLPK. met pens., bij Dame, Rustenburgerlaan 3 5. Te h. gevr. VRIJ H. ongev. 30 p. m„ door gem. ambt. Br. G 8632 bur. van dit blad SLAAPKAMERS te h. a 1.50 en 2 p. w. met 's morgens thee, Oranjeboojn?traat 135 c rd. bij de Brouwersstraat. GEM. ZIT-SLAAPKAMER te hr. met vrij el. licht e-n desgew, kook* gel. a 2.50 p. w. Balcenesser* gracht 52, Te hr. FRISCH SLAAPKAMER TJE voor beslist net persoon 1.50 p. w. Duvenvoordestr. 13 rood ETAGE te huur, nette stand, 4 k„ keuken, alles vrij, eigen meters, r. uitz. Kleverpark. I-Iuur 25 p, m. Br. G 862D bur. van dit blad RUIME ETAGE te huur v. n. gez. op g. stand bev. 3 k, keuken en balcon. Bevr. Leidsohevaart 480 r, Te HUUR gem. zit-kamer, slpk, en keuken, o-p prima stand f 20 p. "m., licht en water inb. Te H.N, Br. G 8642 bur. van dit blad DUITSCHE PIANO aangeb. in z. g. st„ prijs 95, met gar. Adr. de Jongestraat 4 a. d. Leiaschevrt. WIE RUILT een viool in voor een klankvolle mandoline? v. Oosten de Bruynstraat 215. Haarlem SPOED! Warrington H.rw. v. 45 v. 13. Jong.rijw. w. bev. 9.50. Lange Margarethastraat 30 rood OPRUIMING. Dodge Sedan de Luxe '31 pracht wagen. Chevrolet Coach '31, prima. Ford Coach '31 met achterdeur. Buick Sedan de L„ zeven pers., prima. Plymouth Sed, cle Luxe zeer goed. Auto Ga- rage W. Teeuwen, Raadhuisstr. 21, Heem-stede, Tel. 28456 Wie van de heeren heeft pe£ abuis een verkeerde BLAUWE WINTERJAS meegenomen uit de garderobe van gebouw Olympic o-p Zondagavond 3 Nov.? S.v.p. te rugbezorgen bij H. v. Alphen Wal deck Pyrmontstraat 4 rd.. HaarL DAMES, een maatcorset vervaar digt bekw. corsetière voor Onberispelijke pasvorm gegaran Br. G S5S7 bur. van drt blad WINTERBERGING GEVR. j" schuitenhuis, afm. boot 9Va x - 2 M. Br. m. nr. G 8619 bur. v.d. bl,

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 4