Italiaansche vorderingen aan het noordelijke front. THIJS IJS EN DE KONINGSKROON Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT Bombardement van Addis Abeba op 18 November Radio-Programma plN S D A G 5 NOVEMBER 1935 De strijd in Abessynië. Bezetting van Hausien bevestigd. Wordt Makalle toch verdedigd? Reuter meldt uit Asmara, dat de bezetting van Hausien thans be vestigd wordt. De Askari's onder generaal Biroli bezetten de hoogten in het Zuiden en Westen der stad en de zwarthem- den onder generaal Santini de hoog ten in het Zuid-Oosten. Ten Noord-Oosten van Makalle is de Ita- lla&nsohe voorhoede naar het A.N.P. meldt, wvorderd .tot Agoela, dat 35 K.M. van Ma- L'lle verwijderd ligt. Het geheele landschap rkalta is practisch reeds in Italiaansche hrnden, voornamelijk door de bezetting van den berg Mabag.. Afgezien van eenige „verde- di"ingsnesten", die gezuiverd moesten wor den, heeft de opmarsch bijna zonder tegen stand plaats. De Abessynische achterhoede schijnt den Muetoeht te dekken. Deze terugetocht wordt mertefcs vergemakkelijkt door de nanwkeu- „e terreinkennis, terwijl de Italiaansche of feren bij den opmarsch voortdurend moeten vaststellen, dat de kaarten veranderd zijn. Ket 'ontbreken van Abessynischen tegenstand «rdt door de Italiaansche oorlogscorrespon denten in hoofdzaak verklaard door de stern al™, onder de bevolking, die, zoo zeggen zij, H. Italiaansche soldaten als bevrijders be- Coet, nadat zij hen met ongeduld verwacht beeft". Ook de houding der Koptinche gees telijkheid in de gebieden, die dezer dagen Szet zullen worden, wordt zeer gunstig voor H. Italianen genoemd. De linkervleugel der Italianen, die uit Dan- kali- afdeelingen bestaat, heeft op het Abes- svnische hoogland reeds contact met het eer st,, legercorps. De rechtervleugel tusschen Aksoemlen de Setit rukt volgens Italiaansche berichten eveneens op, doch schijnt belem merd te worden door talrijke ongeregelde gevechten aan de grens. De verkenningsvluchten der luchtmacht worden energiek voortgezet over het geheele front tusschen den Soedan en de zoutwoestijn van Danakil. Verscheidene vliegtuigen zijn ver voorbij Makalle doorgedrongen en hebben daarbij vastgesteld, dat Abessynische afdee lingen, welker sterkte niet vast staat, opruk ken. Een vlieger, die tot bij het Asjangimeer Is gevlogen, heeft waargenomen, dat zich Abessynische troepen op weg naar Amba Alatsji bevinden. Vrouwen en kinderen bij bomaanval gedood? ADDIS ABEBA, 4 November (A. N. P.) Een officieel hier verstrekt communiqué méldt, dat een Italiaansch eskader bommen werpers boven Gorrohei verschenen is en met zijn bommen 3'0 vrouwen en kinderen heeft gedood, welke bezig waren vee te drenken bij de naburige bronnen, terwijl de stad reeds door de Abessynische troepen was ont ruimd. Ook Dongolïe bezet? Berichten van het Noordelijk front melden, Öat Dongolie, op 12 mijl ten Noord-Oosten van Makalle door de Italianen is bezet en dat Makalle zelf practisch omsingeld is. De Ita liaansche troepen hebben geen tegenstand ontmoet. Het is begonnen te regenen en de aot dusverre drooge stroombeddingen begin nen weer wkater te voeren, doch nog onvol- dende om den Italiaanschen opmarsch te stuiten. Tekle Hawariate heeft een toespraak gericht tot de Abessynische stamhoofden, die thans in Aiddds Abeba aanwezig zijn, waarbij hij hun op het hart drukte zich vooral niet te laten verleiden tot het leveren van massa- gevechten, maar te trachten den oorlog te rekken door een guerilla-tactiek toe te pas sen totdat het volgende regenseizoen zou zijn aangebroken, waardoor de Italiaansche mechanische hulpmiddelen ten zeerste hun waarde zouden verliezen. De correspondent van Reuter-A.N.P. verneemt, van gezaghebbenre bron in i Addis Abeba, dat de Abessyniërs Ma- I kalle tot het uiterste zullen verdedigen. I Heftige taal in de Italiaansche pers. Ter gelegenheid van den Italiaanschen wa penstilstandsdag die gisteren werd herdacht, uiten de bladen zich weer in heftige bewoor dingen over de dreigende sancties. De „Giornale d'Italia" schrijft, dat de staten Italië willen uithongeren en zijn verbindings wegen afsluiten, maar tegelijkertijd van mcening zijn, dat zij de vriendschap van Italië voor de toekomst kunnen behouden door de gewichtige Italiaansche cultuurdaden in schoone woorden te roemen. Deze vriend schappelijke uitspraken zullen echter alleen bewaard blijven voor de documentenverzame ling te Genève. Zij dringen niet door tot de harten der Italianen, die gesloten blijven voor 4e vriendelijke, maar zinlooze woorden en vastbesloten zijn, zich energiek en volhardend te verzetten tegen de politiek der vijandelijke landen. De vriendschap van Italië kan niet door vriendelijke woorden worden verkregen of herkregen. De „Tevere" zegt, dat de Italianen vandaag als belegerden den dag vieren, waaraan de Geallieerden eens den algemeenen wapenstil standsdag op 11 November te danken hadden. De laatste 17 jaren hebben er slechts toe ge diend, de vriendschap, die in den oorlog werd geboren, te doen worden tot een dunne draad, waarmee men thans Italië wil worgen. Jaar "a jaar zijn op het graf van den Italiaanschen Onbekenden Soldaat de kransen der vroegere bondgenooten neergelegd; thans kan zelfs Seen eiketak naar Italië worden uitgevoerd. De „Lavoro Fascista" stelt vast. dat men geen begrip wil toonen voor de aanspraken van Italië. Integendeel, men tracht het land den weg te versperren en zijn actie moeilijker maken door het absurde sanctie-apparaat m werking te stellen. Italië zal echter noch voor dreigementen noch voor pressie buigen. De „Tribuna" zegt met verontwaardiging, dat alle staten, groot en klein, thans in het kielzog van Engeland varen. Engeland. Ruim 1300 candidaten voor de a.s. verkiezingen. Maandag heeft in geheel Groot-Britttannië en Noord-Ierland de benoeming plaats gehad van de candidaten voor de a.s. Lagerhuisver- kiezingen. In totaal zijn ruim 1300 candidaten gesteld. Volgens de beschikbare gegevens heb ben de regeeringspartijen 585 candidaten, waarvan 444 tot de conservatieve partij be- hooren. De oppositiepartijen zijn vertegen woordigd met 760 candidaten, waarvan 552 lid zijn van de oppositioneele Labour Party. Aan gezien in verscheidene kieskringen geen tegen- candidaten gesteld zijn, kan een aantal politici thans reeds als definitief gekozen beschouwd worden. O.a. staat het op deze wijze vast, dat Baldwin in het lagerhuis zal terugkeeren. Voor zoo ver thans bekend is acht men op het oogenblik in totaal 22 conservatieven, 3 libe rale nationalen en 13 leden van de oppositio neele arbeiderspartij wegens gebrek aan een tegencandidaat gekozen (A.N.P.) Het kabinet gereorganiseerd. In aansluiting op de verkiezingen voor het Folketing, die op 22 October hebben plaats gehad, zijn onderhandelingen gevoerd over een reorganisatie der regeering. Deze onderhan delingen zijn thans geëindigd. Zij hebben, naar het A.N.P. meldt, tot resul taat gehad, dat de ministers van justitie, sociale zaken, handel, openbare werken, on derwijs en kerkelijke zaken hun functie heb ben neergelegd. Behalve voor deze vijf mi- nisteriën moest ook een benoeming plaats hebben voor het ministerie van defensie, dat tot dusverre was waargenomen door mi nister-president Stauning. De nieuwe, ministerlijst is in den loop van den dag door den koning goedgekeurd. Het kabinet is thans als volgt samengesteld: Premier: Stauning (soc.-dem.) onveranderd. Buitenlandsche Zaken: Munch (dem). on veranderd. Financiën: Hansen (soc.-dem.) onveranderd. Binn-enlandsche Zaken: Dahlgaard (dem.) onveranderd. Justitie: Steincke (soc.-dem.), die tot dus verre sociale zaken had. Landbouw: Boreling (soc.-dem.) onv. Defensie: Alsing Andersen (soc.-dem.) nieuw. Sociale Zaken: Christensen (soc.-dem.) nieuw. Handel, industrie en zeevaart: Kjaerboel (soc.-dem.) nieuw. Openbare Werken: Fisker (soc.-dem.) nieuw Onderwijs: Joergensen (dem,) nieuw. Kerkelijke aangelegenheden: Johannes Han sen (soc.-dem.) nieuw. Andersen was tot dusverre leider van d< soc.-dem., Joergensen leidér der democratische fractie in het Folketing. De nieuwe minister van handel en de minister van Openbare Wer ken zijn afkomstig uit vakvereenigingskrin- gen. China. Complot was tegen Tsjang- Kai-Sjek gericht. Het onderzoek naar den aanslag op den Chineeschen minister-president heeft, blijkens mededeelingen van het D.N.B., een uitgebreide en wijdvertakte organisatie aan het licht ge bracht, die tot doel had maarschalk Tsjang- Kai-Tsjek te vermoorden. Daar men door de in de omgeving van den maarschalk aan den dag gelegde waakzaamheid en het ontbreken van een geschikte gelegenheid dit plan niet kon volvoeren, koos men den minister-presi dent als -tweede slachtoffer. De voornaamste medeplichtigen van den dader, redacteuren van het Agentschap Tsjin- RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEftfi-W TELEF 16 7 2 6 f 11 met garantie, pijn- loos trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 912 en 14 uur. Zater. 912 uur. Avondspreekuren Dinsd., Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.) Kwang, vluchtten tijdens den communisten- oorlog uit Kiang-Si naar Nanking. Zij beraam den het plan in nauwe samenwerking met de Communistische centrale. De organisatie strekt zich ver uit in de kringen van de Kwo-Min- Tang en de ministeries. Bij het vormen der organisatie had een jour naliste, die te Nanking groote bekendheid ge niet en die te Moskou gestudeerde heeft, een aandeel. Zij had echter verklaard „van het communisme genezen" te zijn. Zij deed zich voor als een warme aanhangster van de Kwo- min-Tang en wist zich op deze wijze het ver trouwen te verzekeren van leidende persoon lijkheden. Haar man werkte eveneens in de Kwo-Min-Tang. Het was reeds opgevallen, dat deze man zich bij de plechtigheid, die voor de bijeenkomst van den partijdag plaats vond, vóór het Mausoleum van Soen-Jat-Sen, zich opvallend dicht in de nabijheid van maar schalk Tsjang-Kai-Tsjek ophield. Minister-president Wang Tsjin-Wei is op het oogenblik buiten gevaar. De minister van financiën, Koeng, neemt de functie van minister-president waar. Griekenland. De voorloopige uitslag der volksstemming. ATHENE, 4 November. Tegen den middag is heden de voorloopige eind uitslag van de Grieksche volksstem ming over de wederinvoering van de monarchie bekend gemaakt. Van de 1.527.714 kiezers, die aan de stemming hebben deelgenomen, stemden 1.491.922 voor de monarchie en 32.454 voor de republiek, terwijl 3540 stemmen ongel dig waren. Het einde der Brusselsche tentoonstelling. Circa 20 millioen menschen bezochten de expositie. De dag van de in werking treding der sancties. (Van onzen speeialen correspondent W. F. Deedes). ADDIS ABEBA, 4 November. Nadat een langen tijd alles tamelijk kalm is geweest, be ginnen thans de Italiaansche vijandelijkheden de Abessyniërs in verwarring te brengen. Oor log en oorlogsdreiging zijn plotseling weer aan beide kanten opgelaaid. Het bericht over gevechten in het Zuiden om het bezit van waterbronnen, dat ik Vrijdag j.l. heb gezonden, wordt bevestigd door het bombardeeren van de Gorrahei-wellen. Dit wordt hier beschouwd als 'n voorspel van eest grooten opmarsch van de Italiaansche infan terie naar het Noorden. Vorige week trachtte een hooggeplaatste Abessyniër in regeeringsdienst mij er van te overtuigen, dat de datum, waarop de sancties in werking zullen treden, door de Italianen zal worden gebruikt als een excuus voor een serie bombardementen van alle kanten, waar bij Addis Abeba en Dessie niet gespaard zullen blijven. De Abessyniërs zijn van meening, dat de voorbereidingen, die thans in Aussa wor den getroffen het voorspel tot dezen aanval zijn. Gisteren heeft Tecle Hawariate het grootste deel van zijn persoonlijk vermogen aan de Abessynische regeering overhandigd, en de hoop uitgesproken, dat het voorbeeld van den minister door anderen opgevolgd zou worden. M!en heeft een regeling gemaakt, waarbij dit kapitaal met interest aan Hawariate zal wor den teruggegeven, indien de oorlog wordt ge wonnen. Men is van meening, dat alle Abes syniërs eenzelfde principe moeten toepassen, daar, indien de oorlog wordt verloren, alles toch verloren is. (auteursrecht Morningpost-A.N.P.) BRUSSEL, 4 November (A. N. P.) Nadat gister te middernacht de Brusselsche Wereldtentoonstelling, die op 27 April j.l. door Koning Leopold en wijlen Koningin Astrid officieel geopend werd, na een dag van roezige "feestvreugde :bij schitterend najaarsweer en een avond van fanfare-mUziek, feestconcerten en een sprookjesachtig slotvuurwerk gesloten werd, zijn hedenmorgen vroeg eenige duizen den arbeiders begonnen met het sloo-pïngs- werk, waarmede men hoopt in Januari 1936 gereed te zijn. De heer Charles Fone-k, directeur-generaal der tentoonstelling zeide- in een onderhoud met den correspondent van hét A. N. P. o.m: „Iedereen die heeft bijgedragen tot het suc ces van deze reusachtige onderneming is uiterst tevreden. Het aantal bezoekers is slechts wein-ig minder dan 20 millioen, en in onze optimistische buien hebben wij voor den aanvang der tentoonstelling niet veel meer dan 10 millioen durven verwachten. De ont vangsten uit d-e entreegelden loopen tus schen de 35 a 40 millioen, een niet onaardig bedrag, waarbij men echter in het oog moet houden, dat de totale kosten 230 millioen francs bedragen, die uit andere middelen dekt moeten worden." DE JODEN IN HET DUITSCHE ECONOMI SCHE LEVEN. BERLIJN, 4 Nov. (A.N.P.) De rijksminister voor economische zaken heeft de rijkskamer van economische zaken het volgende schrij ven doen toekomen inzake de positie der Jo den in het economische leven. De Ne-uren- berger wetten en de daaruit voortvloeiende uitvoeringsbepalingen zullen ook bepaalde nieuwe regelingen van d-e positie der Joden in het economische leven ten gevolge heb ben. Zoolang deze wettelijke regeling nog niet is afgekondigd, dienen alle maatregelen tegen Joodscbe zaken achterwege te blijven. ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLINC In het paleis is alles in rèp en roer. Alle lakeien loopen kris en kras door het gebouw en zoeken naar den verdwenen vorst en zijn raadsheer. Thijs slaat geen acht op al het zoeken en vragen. Hij gaat regelrecht met het prinsje naar de kamer van den vorst. Daar zegt Thijs tot het ventje „Ik twijfel niet aan de waarheid van je verhaal. Nu zal blijken, wie de ware koning van Hozomaan is." ..Neem de proef gerust," zegt de knaap, „ik ben er niet bang voor." En Thijs zet hem de kroon op het hoofd.... wat het resultaat Is, zul je den volgenden keer zien. Directeur van Verzekerings- Maatschappij aangehouden. Op vermoeden van frauduleuze handelingen. Op verzoek van de Rotterd-a-msche politie is in Den Haag aangehouden de directeur van de N.V. Verzekeringsmaatschap-pij „Patria" te Rotterdam, welke in staat van faillissement verkeert, de heer H. Hij is naar het hoofdbureau van politie te Rotterdam overgebracht en daar ingesloten. In verband met klachten die bij de politie wa ren ingekomen, was een onderzoek ingesteld, waarbij eenige vermoedens op frauduleuze handelingen zijn gerezen, wel-ke de politie er toe bewogen heeft, den directeur aan te houden. Den laatsten tijd vertoefde hij in Frankrijk en Engeland, waar hij naar men had verno men pogingen in het werk stelde om geld te krijgen. Er waren o.a. klachten binnengeko men van verzekerden, die bedragen, waarop sij recht hadden, niet kojiden binnenkrijgen. Om zich hiervoor -gel-den te verschaffen was H. naar -het buitenland -gegaan. Tijdens zijn verblijf in het buitenland is het politieonder zoek reeds begonnen en waren d-e frauduleuze handelingen aan het licht gekomen. Na zijn terugkeer uit Engeland is hij in Den Haag aangehouden. Deze zaak schijnt voor de politie buitenge woon ingewikkeld te zijn. Nadere bijzonderhe den kon men ons dan ook nog niet mede- deelen. TANDHEELKUNDIGE KWESTIE VOOR DEN HOOGEN RAAD. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, mr. Berger, concludeerde Maandag tot ver werping van het cassatieberoep van P. M. B., die door de rechtbank te Haarlem is veroor deeld tot 14 dagen hechtenis voorwaardelijk en f 150 boete wegens het trekken van tanden, terwijl hij niet bevoegd zou zijn geweest tot het uitoefenen van de volledige tandprothese. De veroordeelde had namelijk geweigerd zich te onderwerpen aan het krachtens de wet in gestelde examen ter viseer-ing van het diploma. Arrest 2 December. BLANKEN OVERVALLEN EEN POLITIE WAGEN EN VERMOORDEN EEN NEGER. Het A.N.P. meldt uit New-York: Bij White- bluff in den staat Tennessee is een neger door een groep blanken gelyncht. Men beschul digde den neger er van, dat hij een blanke vrouw had beleedigd en geslagen. Twee politie-agent wilden hem in een auto naar de gevangenis brengen, doch het gepeupel hield den wagen aan en ontwapende de po litie. Het door kogels doorzeefde lichaam van den neger werd later in het kreupelhout langs den weg gevonden. üf EEN INDISCHE MILLIONAIRSDOCHTER ONTVOERD. Te Bombay is d>e dochter van een Indisch millionn-air ontvoerd. De vader, die vreest, dat de politie zich in de zaak zal mengen, waar door zijn dochter misschien leed zou kunnen geschieden, heeft een belooning van 250.000 roepeien uitgeloofd, voor degeen die zijn doch ter terugbrengt. Naar verluidt zouden thans eenige duizenden personen trachten het meisje op te sporen (A. N. P.) ENGELSCHMAN UIT SCHUTZHAFT ONTSLAGEN. De „Daily Telegraph" meldt uit München, dat Rudolph Seltz, een Britsc-he Jood, die 14 dagen gevangen heeft gezeten-- onder beschul diging de nieuwe te Neurenberg afgekondigde wetten te hebben geschonden, onvoorwaarde lijk in vrijheid is gesteld. De politieke politie heeft evenwel zijn pas poort "ingehouden en Seltz zal Duitschland niet mogen verlaten, aleer zij-n zaak zal zijn behandeld. Vijf groote werken te Amsterdam. De nog steeds met onverminderde kracht te Amsterdam heerschende werkloosheid heeft B, en W. dezer gemeente aanleiding ge geven opnieuw na te gaan, welke werken als object van werkverschaffing kunnen dienen. Zij meenen, dat daarvoor in aanmerking komen: het aanleggen van wegen in het gedeelte van het Boschplan in den Rietwijkeroorder- polder, in de omgeving van de in uitvoering zijnde roerbaan; het maken van een schutsluis, met bijbe- hoorend e remmingwenken.oevervoorzieningen en een dienstgebouwtje, ten behoeve van het Boschplan; het bezaaien en beplanten van de terrei nen in den Rietwijkeroorderpolder, ten Noor den en ten Westen van de in uitvoering zijn de roeibaan, alsmede het verrichten van de daarmee in verhand staande grondbewer king, enz het maken van watersporthavens aan het Nieuwe Meer; het aanleggen van een park in Zuid, nabij -d-e Boerenwetering. De eerste drie werken, welke verband hou den met den aanleg van een bosch op gron den, gelegen in de gemeenten Amsterdam, Nieuwer-Amstel en Aalsmeer sluiten zich aan bij de werkversdhaffingswerken op voor den aanleg van het bosch aange-wezen ter reinen, tot de uitvoering waarvan besloten werd in 1933. Voor de uitvoering van deze vijf werken zullen r-esp. beschikbaar dienen te worden gesteld f 150.000. f 150.000, f 15.400, f 44.000 en f 300.000. De regeering zal een subsidie verleenen. Een verzoek om medewerking is tot Ged. Staten gericht. Hoewel hierop nog geen ant woord is ontvangen, geven B. en W. den raad in overweging om, in afwachting van een beslissing omtrent het verleenen van laatstbedoeld subsidie, reeds thans te beslui ten tot de uitvoering van d-e bedoelde wer ken. „De Lichthoeve" te Santpoort. We ontvingen het Novembernummer van „De Lichthoeve", het bekende Kindertehuis aan de Kweekerslaan te Santpoort. De Direc trice, Zuster J. Th. Kuyck, die weer geheel van haar langdurige.ziekte hersteld is, schrijft een schets „Hansje". Verder bevat het de volgende artikelen: „Aan de Rotterdamsche Steentjes"; „De propaganda-actie 19351936"; „Ons Hand- werkclub.ie", enz. Ook wordt rekening en ver antwoording gedaan van de binnengekomen giften in geld en natura. Er staan weer vier propaganda-avonden op het programma, n.l. te Leeuwarden, Vlaardingen, Rotterdam en Amsterdam. WOENSDAG 6 NOV. 1935. HILVERSUM I 1875 M. NCRV.-Uitzcnding. 8.Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gram. platen. 10.30 Morgendienst o.Lv. Ds. E. Douma. 11.— Cello-recital H. Seiverling. Aan den vleugel: L. de Groot. 12,15 Gram. platen 12,30 D. Weiman, (bas-bariton en de clamator). en L. de Waal (piano). 1.30 Gram. platen 2.— Het Hendriks-Trio. 2.30—3.— Post zegelpraatje. 3.15 Vervolg Trioconcert. 4. Orgelconcert, F. Kloek. 5.Kinderuur. 6. Landbouwhalfuur. 6.30 Afgestaan. 7,— Ned. Chr. Per-shureau._7,15 Reportage. 7.30 Prof. J. de Groot: Nieuws over Jeruzalem in het 2de jaar 1000 vóór Christus. 8.Berichten, 8.05 Dankdienst voor het Gewas uit de Chr. Ge- ref. Kerk te Leeuwarden, Voorg. Ds. W. Kremer. Orgel: A. Ozinga. 9.35 Gram. platen. 10.— Berichten. 10.05 Het Hartvelt-kwartet. 11 —11.30 Gram. platen. HILVERSUM 301 M. VARA-Uitzending. 8.Orgelspel C. Steyn. 8.30 Gram. platen. 9.30 P. J. Kers: Onze keuken. 10.— Morgenwij ding. 19.15 Voor Arb. in de Continuibedr.Dr. H. Brugmans (lezing), De Zonnekloppers o.l.v. C. Steyn, Orvitropia o.l.v. J. v. d. Horst en VARA-tooneel. 12.— Gram. platen. 12,30 De Notenkrakers o-l.v. D. Wins. 1.Gram. pla ten, 1,151,45 E. Walls en zijn orkest. 2.— Voor de Vrouw. 2,15 Gram. platen. 3.— Voor de kinderen. 5.30 Gram. platen. 6.30 J. Jong, orgel) en B. van Dongen (zang). 7. Sportuitzend'ing. 7.15 „De Roodborstjes" en en „De Krekeltjes" o.l.v. L. Hulscher. 7.30 G. v. Veen: Opvoeding tot persoonlijkheid. 8.— Herh. SOS-berichten. 8.05 Nieuwsber., en VARA-Varia. 8.15 „Martha", opera van Flo- tow. M.m.v. solisten, VARA-orkest en Gem. koor. Leiding E. Flipse. 10.45 Carillonconcert Jef Denijn en Staf Nees. 11.— Nieuwsber. 11.05—12.— Gram. platen en pianospel Joh. Jong. DROITWICH, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Lezing, 11,20 Gram. platen. 12.05 Orgelconcert Q. MacLean. 12,50 Ch. Manning's orkest. 1,50 Gram. platen. 2.20 Berichten. 2,25 Western Studio-orkest o.l.v. Thomas. 3.10 Piano-recital I. Bellerby. 3.35 Sted. orkest Bournemouth o.l.v. Austin m.m.v. J. d'Aranyi en Ad. Fa- cbiri (viool), 5.05 Gram. platen. 5.35 BBC- Dansorkest o.l.v. H. Hall. 6.20 Berichten. 6.50 Koor concert. 7,10 en 7,25 Lezing. 7,50 Het VARIO-Trio m.m.v. W. Worsley (zang), 8,35 Causerie,. 8,50 BiRC-Symphonieorkest o.l.v. Sir Hamilton Harty m.m.v. Jos. Hofmann (piano). 9.45 Berichten. Verkiezingstoe spraak. 10.20 Vervolg concert. 11.10—12,20 Dansmuziek door Roy Fox en zijn Band. RADIO PARIJS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.platen 12,35 Orkestcon cert o-l.v. Pascal. 4.20 Kamermuziek. 5.50 Symphonieeoncert o.l.v. Talba. 6.50 Vervolg concert. 8.20 Zang. 9.05 „Colomba", spel van Murray en Sylvain met muziek 'van Tomasi. M.m.v. solisten en orkest. 11.0512,35 Dans muziek. KALUNDBORG, 1261 M. 11,201,20 Concert uit rest. „Wivex", 2.20 4.05 Omroeporkest o.l.v. Gröndahl. 7.20 Piano recital. 8.20—1.20 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert 10.20 Zang en piano. 4.20 Gevar. programma. 6.20 Concert mjn.v. mandoline-orkest en solisten o.l.v. G. Kneip. 7.35 Uit München: Der einsame Marsch. 8,05 Militair concert o.l.v. Gerlach. 9.5011,20 Omroeporkest en kleinorkest o.l.v. Leo Eysoldt ROME. 421 M. 8.10 Radio-tooneel. 9.35 R. Stobbia (sopraan) en D. de Paoli (piano). BRUSSEL, 322 M. 12,20 Gram. platen., 12,50 Salon-orkest. 1,50- ,20 Gram. platen, 5.20 Zang en Gram.platen. 6.20 Zang en piano, 6.50 Gram. platen 8.20 „Le bourgeois gentilhomme" van Molière. Muziek van LuUv. 10.3011,20 Dansmuziek. 1 BRUSSEL, 484 M. 484 M.: 12,20 en 1,30—2,20 Het Constantin- ork^st 5.20 Dansmuziek. 6.20 Gram. platen. 6.50 Fluit-recital, 7,35 Gram. platen. 8.20 Sa lon-orkest. 9.20 Hoorspel. 9.50 Vervolg concert. 10 3011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSOHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Zie Keulen. 8.05 Militair concert o.l.v. Harmens. 9.20 Berichten. 9.50 Cembalo-recital 10.05 Weerbericht. 10.2011,20 Adalbert Lut- ter's Dansorkest.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3