HET NIEUWE AVONDBLAD De aanvoer van versche haring. Eendenraces. 21e JAARGANG No. 8 MAANDAG 11 NOV. 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave kourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N;V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elks regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KEN NEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheels invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz;, 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN. Het is moeilijk het iedereen naar den zin te maken. Evenals verleden jaar, leggen ook dit jaar tal van haringschepen, meest Katwijksche en Scheveninger loggers zich toe op de versche haring visscherij, d.w.z. op den aanvoer van haring in verschen toestand, in tegenstelling met de bekende oud-Hollandsche haringvis- scherij, die de haring ook versch vangt, doch ze als pekelharing aanvoert. Deze versche haringvisscherij heeft zich de laatste jaren op een zoodanige wijze ontwikkeld, dat de Engel- sche drifters vrijwel geheel van de ifiarkt ver dwenen zijn, iets waarover men, van een natio naal standpunt beschouwd, zich slechts kan- verheugen, al ziet men in IJmuiden de Engel- sche drifters ongaarne wegblijven. De laatste dagen worden dagelijks groote hoeveelheden aangebracht, zoo bijv. j.l. Vrij dag en Zaterdag, op welke dagen 30 a 40 drijf- netvissehersschepen aan den afslag waren, in totaal aanvoerende c.a. 18.000 kisten. Tot voor korten tijd was hst verboden, de aangevoerde versche haring met zout te ver werken, een bedrijf, dat voorheen aan vele handen arbeid en aan vele handelaars nering verschafte. Op 8 November j.l. heeft de Neder landsche Visscherij Centrale op aandringen van IJmuiden 'toegestaan, een hoeveelheid versche haring te zouten, een besluit, dat al hier zeer werd toegejuicht, niet alleen dooi den handel, maar ook door de betrokken ree ders, aangezien door het besluit een vlotter handel ontstond en de prijzen zich dienten gevolge konden handhaven. Dat het niet gemakkelijk is, het iedereen naar den zin te maken blijkt ook nu weer. De Vereeniging van Haringhandelaren te Vlaar- dingen heeft n.l. het volgende telegram ver zonden aan den minister van Landbouw en Visscherij „De Vereeniging van Haringhandelaren te Vlaardingen, in vergadering bijeen, heeft ken nis genomen van het besluit van de Neder landsche Visscherij Centrale betreffende ver werking van versche haring dato 8 November en moet daartegen uitdrukkelijk protesteeren. Zij wenscht thans handhaving van de vastge stelde 500.000 kantjes en eveneens beperking- van den aanvoer van versche haring en in ieder geval handhaving van het zoutverbod, zoodat versche haring alleen versch verzonden kan worden. Thans toegestane verduurzaming van versche haring benadeelt onzen handel en geeft aanleiding tot knoeierijen. Zij verzoekt zijne Excellentie aan het onderhoud, dat uwe Excellentie aan de reeders Maandag a.s. heeft toegestaan, te mogen deelnemen." Dit protest doet wel eenigszins vreemd aan.. In de eerste plaats, omdat het ons wil voorko men, dat het nadeel, dat de haringhandel van het zouten van versche haring ondervindt niet zoo bijzonder groot zal zijn, daar gezouten versche haring voor heel andere doeleinden wordt gebezigd dan de pekelharing, die in handen is van den Vlaardingschen handel. Beperking van den aanvoer van versche ha ring zou, nu er een flinke uitvoer van dit artikel bestaat, allerdwaast zijn, want zoowel de haringree der s als de exporteurs zouden van een eventueele beperking groot nadeel onder vinden. Hier komt dan nog bij, dat tengevolge van de' beperkte visscherij in de eerste maanden van de teelt, de aanvoer van pekelharing over de verschillende reederij plaatsen in Nederland veel geringer is dan verleden jaar. Tot en met 6 November j.l. bedroeg de aanvoer 425.731 kantjes tegen 605.785 k. in- hetzelfde tijdvak van 1934; dit jaar was de aanvoer dus 180.000 k. minder. Deze verminderde aanvoer beeft een gunstigen invloed op de prijzen uitgeoefend. Gold de haring verleden jaar f7, thans is de prijs f9 a f 9,70. Er is dus voorloopig nog geen gevaar, dat de markt overvoerd wordt en daarom is er niet de minste reden, het zouten van versche haring stop te zetten. Vooral niet, omdat volgens een besluit van de Nederland- sche Visscherij Centrale de aanvoer van pekel haring spoedig beëindigd zal moeten worden. Wel stelt de Reedersvereeniging „Schevenin- gen" pogingen in het werk, de haringvisscherij nog tot begin December te mogen blijven uit oefenen, maar het staat nog te bezien of minister Deckers zijn toestemming hiertoe zal •geven. ASCHVERSTROOIING. Indien door de nabestaanden gewensc'ht, bestaat de mogelijkheid de asch van een ge cremeerd stoffelijk overschot op een wille keurig daarvoor te kiezen plek aan de ver strooiing prijs te gewen. Veelal worden daarvoor de stille plaatsen- in duin of bosch of wel de kop van de Zui- derpier gekozen. Thans heeft het hoofdbe stuur der Ned. Vereen, voor facultatieve lijk verbranding de gelegenheid opengesteld tot het verstrooien der asch in zee door middel van een verkeersvliegtuig der K.L.M. of door een der sleepbooten van Bureau Wijsmuller N.V., welke schepen voor dit doel dan spe ciaal naar buiten zullen sboomen. ST. NICOLAASFEEST VOR KINDEREN VAN WERKLOOZEN. Naar wij vernemen is het bestuur van de IJmuider Federatie voornemens, voor de kin deren van de werklooze leden een St. Nicolaas- feest te organiseeren. Een flink bedrag is reeds voor dit doel beschikbaar, terwijl voorts nog onder de leden een inzameling zal worden (gehouden. Onderscheiding voor Hoogovenbedrijf. Diplome d'honneur van de Brusselsche expositie. Aan een der Nederlandsche deelnemers aan de wereldtentoonstelling te Brussel, de N.V. Nederlandsche Hoogovens en Staalfa brieken te IJmuiden, is het diplome d'hon neur uitgereikt. IJMUIDER OPERETTE VEREENIGING. Zooals bekend worden de uitvoeringen van de operette Het Vroolijke Weeuiwtje (Die Lustige Witwe) gegeven: Donderdag 21 No vember in het Thalia-Theater, Zaterdag 23 d.a.v. in gebouw Concordia Velsen-Noord en Donderdag 28 November wederom in Thalia. Cp de repetities blijkt, dat er door de lei ding gewerkt wordt om de uitvoeringen in alle opzichten te doen slagen. Een gemid delde van 2 a 3 repetities per week is geen 'zeldzaamheid. Nu de kaarten voor de opvoeringen van Lehar's populairste zangspel verkrijgbaar zijn gesteld blijkt het, dat de vraag naar en- tréebiljetten groot is, zoodat men ook finan cieel een succes verwachten mag. Om met een foeursterm te spreken: het vroolijke weeuwtje is „willig". VARIA OPENT HET SEIZOEN. Met „Ex-Koning Peter". Varia opent a.s. Donderdagavond het seizoen met een opvoering van „Ex-Koning Peter" van A. den Hertog in Thalia onder regie van den heer A. P. Roza. De rolver deeling is als volgt: Peter VI Ex- Koning van Molavië, L. W. Boeree, Ferdinand Muriu, president der Molavische Republiek A. H. Holtslag, Mara Boiagi, particulier secre taresse van den president mevr. J. Boeree Karreman, Michael Ralet, eerste minister A. L. J. v. d. Borg graaf Nicolaas Borotianu H. Kok, Vulep, voorzitter van den Bond van Arbeiders in de weeldeindustrieën Jack Roza. Delila Va- lona, filmactrice mevr. T. RozaPeek, Boris, kamerheer van den president D. J. Bais, een gesluierde Dame mevr. N. NeveDollée, en hoteldirecteur A. de Back, een kellner D. Heere. Het geestige stuk speelt in Molavië, een denkbeeldig land ergens in den Balkan. Na afloop is er bal met muziek van de popu laire band The Blue Rascals. VERANDERING STEMPELUREN. Aan de organisaties is medegedeeld, dat met ingang van heden de stempeluren zijn ver anderd. Voor leden der IJmuider Federatie zijn de stempeluren in plaats van 910 uur thans van 1112 uur, van den Christelijken Bond in plaats van 1112 uur van 910 uur. ST. NICOLAAS VEREENIGING „ALGEMEEN BELANG". Het tooneelgezelschap van de St. Nicolaas- vereeniging „Algemeen Belang" heeft Zater dagavond in „het wapenvan Veis en"' een uitvoering gegeven, De zaal was, zooals wij dit bij een uitvoering van dit gezelschap ge woon zijn, tot in alle hoeken bezet. Opge voerd werd een blijspel in drie bedrijven ge titeld: „Amor en Bananen". Ofschoon wij het troepje wel eens beter hebben zien spelen dan Zaterdagavond deson danks hebben de aanwezigen, getuige de lachsalvo's die steeds door de zaal klonken, zich wel vermaakt. Het stuk speelde zich af op een kantoor van de fa. Isidoor Kleyn een koopman in zuidvruchten. De fa. Kleijn zit in benarde omstandighe den. De schuldeischers komen om betaling' en er is niet. Geen geld, geen crediet meer. Dit alles maakt Kleyn radeloos. Trots dit alles blijft Moos, de bediende, die een oogje op Esther, de dochter van Kleyn heeft, vol hu mor; hij beziet dan ook alles van de licht zijde. Indien allen zoo goed hun rol vertolkt hadden als Moos, ongetwijfeld was het spel nog' beter tot zijn recht gekomen. Moos stelt voor, nu alles hopeloos schijnt, hem de lei ding van de zaak te geven, waarin Kleyn, al is het dan met veel moeite, eindelijk toe stemt. Moos weet het met de schuldeischers en leveranciers aardig in orde te krijgen, en met de laatste f 20'0 kasgeld gaat hij een reclame-campagne op touw zetten, met als gevolg dat Moos en Esther een paar worden en de zaak van de fa. Kleyn er boven op komt. Een gezellig bal was het slot van dezen 'vroolijiken avond. Scheepvaartbeweging'. In de afgeloopen week kwamen hier binnen 53 stoomschepen en 16 motorschepen, tezamen 69 schepen tegen 71 schepen in de week te voren. Naar zee vertrokken 52 stoomschepen en 14 motorschepen, tezamen 66 schepen tegen 64 schepen in de voorafgaande week. Uit en naar zee passeerden in de laatste week 135 schepen of evenveel als in de voor laatste week. IJzerverscheping. Het Duitsehe stoomschip Visurgis is van Antwerpen bij de Hoogovens aangekomen om ijzer te laden voor een Oostzeehaven. Met eenzelfde lading zal het van Rotterdam aan gekomen Zweedsche stoomschip Skirner naar Stockholm vertrekken. Lichtboei ontstoken. De lichtbrui-boei van de Noorderhaaks, welke zooals dezer dagen gemeld was gedoofd, is weer ontstoken. Opgelegde schepen. Zaterdag waren te Rotterdam zeven sche pen opgelegd, van welke vieT onder buiten- landsche vlag. Vlootvermïndering. Het stoomschip Singaradja van de Konink lijke Paketvaart Mij. te Amsterdam is onder hands naar Singapore (Br, Indië) verkocht. Het blijft evenwel in de vaart onder Britsche vlag met den naam Scott Harley. (De nieuwste dolheid in Amerika, is het organiseeren van eenden races op het land, waarhij heftig gegokt wordt.) Alle eendjes zwemm' in 't water, Dat is ook al niet meer waar. Zoo loopt alles vroeg of later, Wat traditie was, gevaar. D' allernieuwste. Yankee rage Is zoowaar de eenden-ren, Wel de grootste persiflage Van den sportgeest, die ik ken. Waggelkwakend gaan de dieren Uit het snel geopend hok, Het publiek staat wild te tieren, Hopend op een. goeden gok. 't Gaat niet hard en zonder gratie, Log en schuddend, stap voor stap, Maar men heeft toch de sensatie In de kans der weddenschap. Strakjes komen schildpadrennen, Slakkenraces volgen dan, Men kan overal aan wennen, Als men erbij gokken kan. Het gaat veel te snel met paarden, Die sensatie duurt te kort. Want de spanning wint aan waarde, Als zij uitgetrokken wordt. Men zal wellicht willen weten, Hoe een eend er zich toe leent, Zich zoo rennend te vergeten, Tja, daarvoor is het een eend. Toestand in de scheepvaart verbetert. Plechtigheid op „De Biezen". Onthulling van een steen op het graf van den heer J. Pot. Zaterdagmiddag heeft in tegenwoordig heid van een groot aantal belangstellenden, behoore-nde tot het personeel van de papier fabriek der fa. Van Gelder Zonen op de be graafplaats „De Biezen" de onthulling en de overdracht aan de familie plaats gehad van een 'grafsteen op het graf van wijlen den heer J. Pot. De plechtigheid werd verricht door den lieer J. Smit. procuratiehouder. Voordat de heer Smit er toe overging, het doek' dat den steen bedekte weg te nemen, richtte hij eeni- ge woorden tot de familie in het bijzonder tot de 'weduwe van den overledene. Verder wijdde de heer Smit nog eenige woorden aan diens nagedachtenis. De heer Pot is van ons heengegaan, aldus spreker, maar zijn herin nering blijft bij het personeel voortleven. A.an den wensch van wijlen den heer Pot. op zijn graf geen bloemen te plaatsen is vol daan, maar het personeel wilde hem een laatste huldebetoon geven en meende niet beter te kunnen doen. dan dezen steen op zijn graf te plaatsen. Zijn leven droeg het kenmerk van eenvoud en degelijkheid. Het personeel 'heeft gemeend, dat deze grafzerk in overeenstemming daarmee moest zijn. Hierna verwijderde de heer Smit het doek en droeg hij den steen aan de familie over. Een zoon van den overledene sprak eenige woorden van dank tot directie en personeel der fabriek voor de hulde, aan de nagedach tenis van zijn yader gebracht. De eenvoudige steen draagt behalve den naam van den overledene het opschrift: „Een dankbare hulde van het personeel van Van Gelder en Zonen". SANTPOORT KERKELIJKE VERKIEZINGEN. Gisteren vond in de Ned. Herv. Kerk de ver kiezing plaats van 4 leden van het kiescol lege, zulks ten gevolge van het periodieke af treden van de heeren P. Minderho-ud en K. Raap, het overlijden van den heer J. v. Don selaar en het vertrek van den heer Ertsen. Aan deze verkiezing werd ook deelgenomen van orthodoxe zijde. Het resultaat was, dat de candidaten der vrijzinnigen, de heeren P. Minderhoud, K. Raap, G. J. Bremerkamp Fzn. en G. J. H. de Vries met groote meerderheid van stemmen werden gekozen. Zij vereenigden •n.l. 229 stemmen op zich, terwijl op de heeren H. P. Beyerbach, J. H. v. Dalen, J. C. de Groot- en G. J. Rarmsen, de rechtzinnige candidaten 82 stemmen werden uitgebracht. Invloed van den oorlog. Nog niets over een blijvende verbetering te zeggen. AMSTERDAM, 11 November. Naar aan leiding van de vraag, welke oorzaken ten grondslag liggen aan het feit dat de Konink- iijke Nederlandsche Stoomboot Maatschappij op het vrachtschip Amsterdam na haar ge- heele vloot op het oogeniblik in bedrijf heeft, alsmede van de omstandigheid, dat de Am- sterdamsche haven den laabsten tijd in het algemeen het 'beeld van een opleving in de scheepvaart te zien geeft, heeft een verslag gever van het Alg. Ned. Persbureau met een der directeuren van genoemde maatschappij, den heer J. J. van Hasselt, een onderhoud gehad, waarin tevens verscheidene andere vragen, op het gebied der Nederlandsche scheepvaart liggende, ter sprake zijn geko men. De heer van Hasselt deed in de eerste plaats uitkomen, dat tengevolge van de politieke omstandigheden, voortgesproten uit het con flict tusschen Italië en Abessynië, een zekere onrust ontstaan is, waarvan een goederenbe weging het gevolg is geweest, welke- tot een opleving van het internationale verkeer heeft geleid. Deze toegenomen goederenbeweging heeft meerdere vraag doen ontstaan naar scheepsruim te en als gevolg daarvan weer een rijzing in de verschillende vrachten- markten. Ook -bij de K.N.S.M. is in het lijn vervoer, speciaal op de Middellandsdhe Zee en de Levant, een grooter aanbod van lading ontstaan. Dit feit als ook de verbetering op andere vrachtenmarkten heeft het mo gelijk gemaakt dat de weinige schepen van de maatschappij, welke nog stil lagen, in de vaart konden worden gebracht. In dien zin is er dus van een opleving sprake. Of deze echter een voorbijgaand of blijvend karakter zal hebben is moeilijk te voorspellen. Wel kan ik zeggen, aldus de heer Van Hasselt, dat een blijvende verbetering' van den toe stand op scheepvaartgebied niet verwacht kan worden, alvorens de algemeen bekende oorzaken de grondfactoren die het kwijnen van den wereldhandel hebben te weeg gebracht, weggenomen, althans belang rijk verminderd zijn. Wat is uw standpunt ten aanzien van regeeringssteun? Ik kan op deze vraag antwoorden, aldus de heer van Hasselt, dat ik als overgangs maatregel steun van de regeering onvermij delijk acht, wil de Nederlandsche scheep vaart in het algemeen kunnen blijven be staan, Hoe eerder de scheepvaart echter weer op eigen beenen komt te staan, hoe beter dit zal zijn. Helaas ziet het er niet naar uit, dat zulks reeds spoedig het geval zijn zal, aangezien onze scheepvaart ten gevolge van de dispariteit tusschen de munt, waarin zij haar uitgaven heeft en die, waarin zij haar ontvangsten geniet, nog zeer moeilijke tij'den voor den boeg' heeft. Kunt u iets mededeelen omtrent de vrachtprijzen? De vracht'verhoogïngen, welke in den laatsten tijd op verschillende vrachtenmark ten zijn ingetreden, hebber- zich niet ter volle kunnen handhaven. De K.N.S.M. heeft echter voor haar verkeer naar de Middel- landsche Zee en de Levant verschillende ta rieven kunnen vernoegen. Haar vrachttarie ven in het transatlantisch verkeer (West- Indië en Zuid-Amerika)welke geregeld wor den door de vrachtenconferenties, zijn on veranderd gebleven. De sancties. Welken invloed verwacht u voor uw maatschappij van het inwerkingtreden der economische sancties tegen Italië? Als de besluiten van de coördinatie commissie op 18 November in werking zullen treden, antwoordde de heer van Hasselt zal de K.N.S.M. -zich vervoer van en naar Italië zien ontvallen. Aangezien echter de maatregelen van de regeering uitsluitend betrekking hebben op invoer in en uitvoer uit Nederland, terwijl het doorvoerverkeer via onze havens daardoor niet wordt getrof fen. moet worden afgewacht van welken om vang 't nadeel voor de K.N.S.M. zal zijn. Dat de K.N.S.M. onder de sancties zal lijden, mag echter wei als vaststaand worden aangeno men. Acht u een internationale regeling voor de verbetering van het scheepvaartverkeer mogelijk? Het scheppen van een beteren toestand voor de scheepvaart door internationale re gelingen, antwoordde de heer Van Hasselt, waarvoor dit jaar in Londen inleidende besprekingen zijn gehouden, is een uitermate ingewikkeld vraagstuk, waarvan het welsla gen in de eerste plaats van de volledige me dewerkte g van alle betrokken regeeringen zal afhan gen. Men moet echter niet vergeten, dat deze wijze van saneeren, altijd kunst matig zal blijven en dus al de nadeelen, welke daaraan verbonden zijn, in zich sluit. Is u van oordeel, dat voor de kleine motorvraoht-schepen of 'in het algemeen de z.g. kustvaartuigen een bijzondere toekomst is weggelegd en is de K.N.S.M. van plan zoo luidde de laatste vraag kustvaartuigen in de vaart te brengen? Voor de korte vaart, waaronder te ver staan valt die op Engeland, op de Duitsehe Noord- en Oostzee-havens, alsmede die op de Fransc'he en Belgische kust. vervullen de kleine motorschepen een nuttige functie. De K.N.S.M. heeft kort geleden twee kleine mo torschepen van 400 ton in Nederland in be stelling gegeven, bestemd voor de kustvaart in West-Indië. Omtrent uitbreiding van het aantal kustvaartuigen bestaan ten onzent nog geen vaste plannen. Uit exploitatie-oog punt zijn deze schepen in elk geval voordee- liger, zoo besloot de 'heer van Hasselt het onderhoud. HOOGER BEROEP IN OSSCHE STRAFZAKEN De Officier van Justitie bij de rechtbank te 's Hertogenbosch is in hooger beroep ge gaan van de vonnissen, waarbij Peter Wijnen is vrijgesproken van doodslag en H. van Von dervoort wegens uitlokking tot inbraak tot één jaar gevangenisstraf en A. de Louw we gens inbraak tot é'n jaar en zes maanden gevangenisstraf werden veroordeeld. De heer J. Smit draagt den steen op het graf van wijlen den heer J. Pot aan de familie over. BIJ DE PADVINDERS VAN „DE GRIJZE DRIEHOEK". Dat was een jolige feestavond, die van „De Grijze Driehoek", groep 4 van .de afd. Haar lem der Ned. Padvindersvereeniging, Zater dagavond in de Tuinzaal van het Gem. Con certgebouw! Natuurlijk was het begin eenigszins offi cieel: met het vaandel voorop kwamen Wel pen, Verkenners en Leiders de z-aal binnen- maroheeren en toen daarna allen op het po dium geschaard stonden en het Padvinders lied „Hoort, zegt het voort", dat door alle aanwezigen (de zaal was stampvol) staande werd aangehoord, gezongen was, sprak Oubaas Haccou een openingswoord, waarin hij Mr. Julius Hoog, voorzitter der afdeeling Haarlem van de N. P. V. en den D. C. ('districtscommissaris) welkom heette en voorts uiteenzette, waarom deze feestavond eigenlijk op touw was gezet. „De Grijze Drie hoek" heeft n.l. maar een klein Troephuis en nu willen Leiders en verkenners met vereende krachten een nieuw en grooter bouwen. Om dit doel nader te komen, daarvoor was deze avond georganiseerd en daarvoor dienden ook een verloting en een grabbelton, met dezelfde bedoeling mochten de bezoekers van den feest avond den naam van een pop raden en een bij zondere tentoonstelling bezoeken. Maar al deze attracties kwamen in de pauze aan de orde en wij zijn pas aan 't begin. Het eerste nummer van het eigenlijk pro gramma gaf ons een troepmiddag bij de Wel pen. Wij zagen, hoe deze „leerling-padvinders"- niet alleen spelletjes doen, maar hoe op de troepmiddagen het nuttige met het aangena me wordt vereenigd en de welpen leeren allerlei huiselijke bezigheden te verrichten, tot het weer „zoet" maken van een huilende baby toe! Ook voerden een paar welpen eenige korte eenbedrijfsspellet.jes op en dat zóó goed, dat een enthousiast handgeklap na hun op treden klonk. Weer een andere welp gaf een proeve van „declamatie", die ook zeer goed slaagde. Toen kwamen de ouderen aan de beurt.. Eenige verkenners zongen zeer verdieristelijk liedjes bij het kampvuur, waarna „The Croa king Nightingales" door uitstekenden samen zang met verschillende bekende Engelsche liedjes bewondering afdwongen. Hoe goed wa ren ook die imitaties van Yehudi Menuchin en Maurice Chevalier! De „Welpenhorde Jazzband" gaf, niet het minst door de uitmuntende leiding, de illusie van een èchite band. Bewonderenswaardig was de wijze waarop met allerlei primitieve middelen de instrumenten van zulk een band waren nagebootst. Daarna volgden drie nummers, die er uit sluitend op berekend waren, de lachspieren in beweging te brengen en daarin zeker niet faalden. Of was de vermakelijke boksmatch „Om den wereldtitel" niet van een groote ko mische kracht; was Flip in de bekende „Artis- tenrevue" niet onbetaalbaar (hoe goed werd hij ook door de andere medespelenden ter zijde gestaan!) en was de woordenrijke juf frouw, die bij de school-inspectrice ontboden was, niet om „dubbel te slaan" van den lach? Het succes van alle artisten, groot en klein, was in alle nummers van het rijke program ma groot en welverdiend. De voorbereiding van dezen zoo welgeslaagden avond zal heel wat tijd en moeite hebben gekost, maar met groote toewijding en geestdrift hebben allen samengewerkt, om dit goede geheel tot stand te brengen. ij Te half 12 werd de avond door den Oubaas loten; het programma was toen afgewerkt, laar daarna zou nog een gezellig samenzijn slgen, waarbij het wel „jolig-op-z'n-Pad- Inders" zal zijn toegegaan En nu wachten wij op de uitnoodiging voop ie opening tan het nieuwe Troephuis 1

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1