EEN KWAJONGEN ALS HUWELIJKSMAKELAAR. Een weg naar welvaartsherstel? BEVERWIJK. SOCIALE ZONDAG. De eerste Sociale Zondag van den R.K. Volksbond zal op Zondag 17 November wor den gehouden. De heer W. J. v. d. Akker uit Den Haag, voorzitter van het Centraal bestuur zal een inleiding houden over het onderwerp „Van volksgemeenschap tot staatsalmacht". DE ZILVERVOS. Donderdagavond zal de heer P. K. v. d. Tuul van de zilvervosfarm „Silverstar" uit Nun- speet voor de leden van de plaatselijke afdee- jing van den R.K. Vrouwenbond een lezing- houden over de teelt en de pelzen van den zilvervos. Deze bijeenkomst wordt gehouden jn het K.S.A.-gebouw. HET CONCERT VAN DE K.O.V. De Kennemer Orkest Vereeniging, dirigent de heer Louis Stiens geeft op Woensdag 20 Nov. jn het Kennemer Theater haar eerste winter- concert. Het programma opent met de K.O.V.- marsch van Stiens en vermeldt voorts de volgende composities: „Heimkehr aus der premde", Mendelssohn; Symphonie no. 6.van Joseph Haydn; Solo voor fluit van Triion, uit te voeren door Frans Vester, fluit en C. Amse, piano; ouverture Raymond van Thomas; Standehen van Heijkes en tot slot „Die lustige Dorffschmiede" van Fucik. Soliste voor dit concert is Mevr. SuykSchik, sopraan alhier, die met begeleiding van den heer Louis Stiens ten gehoore brengt „Früh- lingsglaube", „Du bist die Ruh" van Schubert; Solvjegs-lied uit de Peer-Gynt suite en „Ich liebe dich" van Grieg en Frühling van Büch- ner. Met begeleiding van het orkest zingt zij verder nog „Standehen" van Schubert. bijeenkomst van de jeugddraverij. De Beverwijksche Jeugddraverij, geïnspi reerd door het voorbeeld van de „echte" draverijvereeniging, heeft Zaterdagmiddag in het gebouw „De Harmonie" een bijeenkomst gehouden, waarvoor vooral van de zijde der jeugd zeer groote belangstelling was. Zelfs zoo talrijk waren de toeschouwers, dat de heer Blom, die beschermheer is van de jeugd draverij, de jeugd tot voorbeeld stelde van de ouderen wat betreft het bezoeken van ver gaderingen. De leden van de jeugddraverij hebben zich beijverd, het jeugdige publiek ijverig bezig te houden. De jongens hadden een tooneelstukje inge studeerd en zij hadden zelfs een band en een Beyersche kapel gevormd. Met een en ander oogsten zij veel succes. Mevr. Hofland-Vellekoop, die met de jongens de stukjes had ingestudeerd, kreeg een fraai bloemstuk. Het hoogtepunt van den middag was de vertooning van de harddraverij film, die heel wat hilariteit teweeg bracht. De middag werd besloten met de vertooning van de poppenkast, Ook deze voorstelling ge schiedde door de jongelui zelf. WIJK AAN ZEE EN DUIN HINDERWET. Door Burgemeester en Wethouders dezer Ge meente is ingewilligd het verzoek van de Naamlooze Vennootschap Am erican Petroleum Company te 's-Gravenhage, tot het wijzigen van een bestaande ondergrondsche benzine bewaarplaats met aftapinrichting, op het per ceel gelegen aan den Rijksstraatweg, ka dastraal bekend Sectie B. No. 3191 (garage van der Wint) BURGERLIJKE STAND. Geboren: Ari Andries, zoon van A. A. Valk- hoff en J. de Rijke. Wilhelmina Apolonia Ma ria, dochter van J. G. Bodewes en A. J. Pieters. Janna Suze, dochter van A. G. Redeker en J. J. Hofstede. Johannes Hendrikus, zoon van C. J. N. de Wildt en M. Velserboer. Ondertrouwd; A. G. Noordermeer en W. J. Stet. Gehuwd: J. P. de Pijper en H. van Eig. Overleden: L. van der Meij, 30 j., A. P. H. Fritschy, 12 j„ wonende te Uithoorn. HEEMSKERK. UITVOERING „ONS GENOEGEN". Zondag gaf „Ons Genoegen" haar eerste uit voering in dit seizoen. Opgevoerd werd „De strijd met het Verleden" tooneelspel in drie bedrijven. Voor den aanvang heette de heer Meijer het talrijke publiek welkom en besprak in het kort den inhoud van. het stuk. Van het spel kan ge zegd worden dat na een weifelend begin de spelers er allengs beter inkwamen, vooral in het laatste bedrijf werd een vlot' spel te zien gegeven. Het gezelschap mocht bij het einde een dankbaar applaus in ontvangst nemen. De muzikale verzorging in de pauze en bij het bal waarmee de avond werd besloten was in handen van de Jackson band". TEGEN ELKAAR GEREDEN. Toen Zondagmiddag een motorrijder de G. v. Assendelftstraat kwam uitrijden wilde juist een auto die van de tegenover gestelde richting kwam de Maerelaan inrijden. De auto had den motorrijder voorrang moeten geven hetwelk niet werd gedaan. Een botsing- was dan ook onvermijdelijk. De motor en de auto werden flink beschadigd. Persoonlijke ongelukken zijn niet gebeurd. FEUILLETON Naar het Engelsch van JEFFERY FARNOL. 1) HOOFDSTUK I. Ik zat te visschen. Ik had niets gevangen, dat spreekt ik vang zelden iets en ik ben ook heelemaal niet dol op visschen, maar toch vischte ik volhardend en ijverig, om dat de omstandigheden het eisohten. Dat was allemaal gekomen door Lady War burton, Lisbeth's tante van moederszijde. Wie Lisbeth is zult gij vernemen, wanneer gij de moeite neemt dit op waarheid berus tende verhaal te lezen voorloopig zij het voldoende te zeggen dat zij van haar jeugd af aan wees geweest is met geen andere le vende bloedverwanten dan haar getrouwde zuster Julia en haar Tante (met een hoofd letter T) Lady Warburton voornoemd. Lady Warburton is een kleine en eenigszins de fancy-fair der v.v.v. De Zondag gehouden Fancy-fair voor de r.V.V. heeft opgebracht een bruto bedrag van 200. Op Zondag 17 November wordt de weede dag gehouden in Café „Flora", en zijn .aarbij geheel nieuwe attracties. a. d. o. Voetbaluitslagen van Zondag: Hauw ZwartA. D. O. 1—0 D. O. 2—R. K. a. V. 2 3—3 l. D. O. aVitesse a 20 burgerwacht. Maandagavond zullen de schietwedstrijden an de Burgerwacht aanvangen in het- lokaal an Gebrs. Dam. Deze wedstrijden zullen 8 'eken duren. de speldverkoop witte kruis. De speldjesverkoop ten bate van het „Witte Eruis" heeft 40.91 opgebracht. Duitsche ballons in moeilijk heden. Eén bij Hornhuizen geland. Zondagavond omstreeks half zes zijn te uogezand drie Duitsche luchtballons gesig naleerd, die vuurpijlen uitzonden. Een der -Hons was zoo laag, dat men kon zien, dat er 6 op stond. Men meende, dat het de bedoe- ïg was, dat de ballons wilden dalen; zij dreven evenwel verder in Noordwestelijke i'ichting. Op verschillende plaatsen werden zij gezien en daarna duurde het weer geruimen tijd voordat men bericht kreeg. Men ver- oedde, dat een der ballons in de buurt van roningen was geland, doch hoewel overal in landerijen werd gezocht, is tot dusver geen chtballon gevonden. De tweede ballon was irder naar zee afgedreven en te ongeveer :ven uur te Hornhuizen in de Kwelders bij de 'adden geland. Er zaten vier personen in, die mder ongelukken behouden op den grond recht kwamen. Zij vertelden om elf uur des orgens te Düsseldorf te zijn opgestegen voor een wedstrijd. Ballon en passagiers zullen tiaar Groningen worden overgebracht. Het is niet onwaarschijnlijk, dat de ballon met het anker in de telefoondraden heeft gezeten, daar de geheele lijn GroningenZoutkamp is gestoord. De derde ballon heeft men evenals eerste geheel uit het oog verloren. grove vrouw met een scherpe kin en nog scherper neus en gebruikt eeuwig een lorgnon; ook is zij in het bezit van veel aard- sche goederen. Precies een week geleden had Lady War burton mij gevraagd bij haar te komen had mij met vreemde nauwkeurigheid door haar lorgnon aangekeken en mij vriendelijk, doch vastberaden gezegd, dat Elizabeth, of schoon een lief kind. jong was en neiging- toonde om koppig en onafhankelijk te zijn, Dat zij (Lady Warburton) van meening was, dat Elizabeth verkeerdelijk' de vriendschap, die zoo lang tussehen ons had bestaan, voor iets sterkers aangezien had. Dat, ofschoon zij (Lady Warburton) het feit, dat iemand, die hoeken schreef, niet noodzakelijkerwijze onzedelijk was, ten zeerste waardeerde i'k toch natuurlijk een vreeselijke Bohémien was en dat de lucht van Bohemia er niet op berekend was te leiden tot dien graad van huwelijksharmonie welken zij (Lady War burton) als Elizabeth's Tante, die voor haai de plaats van moeder bekleedde, wenschen kon. Dat derhalve onder die omstandighe den mijn attenties enz., enz. Hier zou ik tot rechtvaardiging van mij zelf willen zeggen, dat ik ondanks den stort vloed van haar welsprekendheid in den be ginne een schuchtere poging tot verzet ge daan heb; maar wie zou kunnen hopen met succes te strijden tegen een vrouw in het bezit van zoo'n ontembaren neus en kin en die bovendien een met juweelen bezetten lorgnon met zoo'n doodelijke preciesheid De wereldjamboree te V ogelenzang? In padvinderskring-en zekere voorkeur te bemerken. Omtrent de plaats, waar in 1937 de wereld- amboree van padvinders zal worden gehou- len, is nog niets bekend. Ten aanzien van het 3-ooi of Vogelenzang is nog geen beslissing ;enomen. In padvinderskringen wordt het neest voor Vogelenzang gevoeld, omdat dit loor zijn ligging het meest ideale Hoilandsche andschap nabij komt. Vlak tegen de duinen, net de Noordzee op korten afstand, is dit voor le buitenlandsche deelnemers de grootste ittr actie. Van de buitenlandsche padvindersorganisa- ies is tevens reeds nu de opmerking gehoord, lat men het haast als vanzelfsprekend be- ichouwt, dat de wereldjamboree in de nabij heid der Noordzee plaats heeft. Nederland en ie Noordzee acht men zoo nauw saam verbon- ien, dat men, gezien ook de oppervlakte van )ns land, natuurlijk denkt dat alles vlak bij ie Noordzee ligt. van nachtwaker prachtig beloond. Beruchte inbrekers waarschijnlijk gesnapt. Te, Amsterdam zijn vier mannen gearresteerd die verdacht worden van een aantal inbraken in kleine gemeenten, waarbij dynamiet werd gebruikt om brandkasten te forceeren. De ar restatie is mogelijk geworden door de oplet tendheid van een nachtwaker te Barneveld. die in den nacht van Vrijdag op Zaterdag een auto zag staan, welks inzittenden hem ver dacht voorkwamen. Hij nam het nummer var den wagen op en ging vervolgens onderzoe ken of ergens was ingebroken. Toen dit in derdaad het geval bleek te zijn, werd terstond de politie te Amsterdam en te Utrecht ge waarschuwd. De Amsterdamsehe politie wist de auto- op te sporen en vier mannen te arresteeren. Eén van hen heeft bekend in den nacht van Vrijdag op Zaterdag te Barneveld te zijn ge weest. richten kon. Toch zouden, was Elizabeth naast mij geweest, de zaken heel anders ge- loopen kunnen hebben; maar zij was naar buiten gegaan "dat had Lady Warburton mij medegedeeld. Dus was zij er in geslaagd van mij. die alleen en aan haar genade over geleverd was, een halve belofte af te dwin gen, dat ik voor een tijdsverloop van zes maanden mijn attenties zou staken, „ten einde de lieve Elizabeth tijd te geven met betrekking tot deze zaak haar eigen hart te leer en kennen". Dat was verleden Maandag. Toen ik den daaropvolgenden Woensdag doelloos langs Piccadilly wandelde het niet eens zijnde met het lot en met mij zelf maar speciaal met mijzelf zag mijn oog de hertogin van Chelsea. De hertogin heeft onder haar kennissen den bijnaam Con-versa tie-boek" en dat ten gevolge van het feit, dat zij, wanneer zij een maal begint, steeds doorgaat. „Zij is dus weg?" was haar begroeting, terwijl ik mijn hoed afnam „Lisbeth", knikte zij. „Ik heb toevallig iets van haar gehoord, zie je". Het is misschien vreemd, maar de hertogin „hoort toevallig" gewoonlijk iets over alles. „En jij hebt je laten overbluffen om die belofte te doen Dick! Dick! Ik schaam me over je", ,Maar wat kon ik er tegen doen? begon ik. „U moet begrijpen „Arme jongen!" zeide de hertogin, terwijl zij me met den knop, van haar parasol tee- Verdeeling van het beschikbare werk. derlijk streelde. „Dat was natuurlijk niet te verwachten. Je moet weten, ik ken haar vele, vele jaren geleden ben ik met Agatha Warburton op school geweest". „Maar toen gebruikte zij waarschijnlijk geen lorgnon en „Haar neus was anders toen al even scherp „spits" zei ik indertijd", knikte de hertogin. „En zij heeft nu feitelijk Lisbeth wegge stuurd het lieve kind en dan nog wel naar zoo'n afschuwelijke, stille plek ook, waar zij niemand heeft om mede te praten dan den jongen Selwyn „Pardon, hertogin, maar „Horace Selwyn van Selwyn Park een neef van Lord Selwyn van Brankesmere. Agatha heeft daar al lang voor geïntrigeerd, maar dat zeg ik je natuurlijk onder de roos. Natuurlijk zou het in zeker opzicht een goed huwelijk zijn rijk en al die dingen maar ik moet zeggen, dat hij mij vreeselijk ver veelt zoo erg ernstig en precies!" „Heusch!" riep ik uit. „Wilt u zeggen „Ik vermoed, dat zij ze in het huwelijks bootje zal hebben vóór zij het zelf weten Agatha is vreeselijk beslist en vastberaden. Tiaar karakter ligt in haar neus en haar kin". „Maar Lisbeth is geen kind zij heeft haar eigen wil en „Zeker, volkomen waar", knikte de her togin, „maar is die wel een tegenpartij voor Agatha's kin? En bovendien is het mogelijk, neen meer dan waarschijnlijk, dat je thans het voorwerp van haar diepste minachting geworden bent". MAANDAG 11 NOV. 1935 Inkoopprijs van melk verhoogd. Met drie-kwart cent per liter. „Maar lieve hertogin „O, Agatha is een geboren diplomaat. Na tuurlijk heeft zij reeds lang geschreven en zonder het feitelijk te zeggen is zij er in ge slaagd bij haar de gedachte ingang te doen vinden, dat jij een monster van trouweloos heid bent; en Lisbeth, het arme kind, dat waarschijnlijk haar oogen uithuilt of zich inbeeldt, dat zij je haat, is in staat alleen uit spijtigheid het eerste huwelijksaanzoek, dat zij krijgt, aan te nemen". „Wat ter wereld kan ik doen?" riep ik uit. „Je zoudt kunnen gaan visschen", stelde de hertogin peinzend voor. „Visschen!" herhaalde ik. „Zeker, maar „Rïverdale is een heel aardig plaatsje, naar ik hoor", ging de hertogin op denzelfden peinzenden toon voort. „Er is daar een huis, een mooi oud huis, Fane Court genaamd. Het staat tegenover de rivier en naast Selwyn Park, geloof ik". „Hertogin", riep ik uit, terwijl ik vlug het adres noteerde, „ik heb tegenover u een schuld van dankbaarheid, die ik nooit kan „Tut, tut", zeide de hertogin. „Ik geloof, dat ik vandaag nog gaan zal, en „Dat is heusch het beste wat je dóen kunt", knikte de hertogin. En zoo gebeurde het, dat ik op dien Augus tusmiddag onder de elzen zat te visschen, terwijl de rook var, mijn pijp de zonneschijn in dwarrelde. (Wordt vervolgd)., |j Minister Celissen toont belangstelling voor de plannen. Lady Astor ondersteunt de candidatuur van haar zoon W. W. Astor, die Lagerhuiscandidaat is, door op verschillende vergaderingen voor hem het woord te voeren. Rechts W. W. Astor. In „Royal" te Arnhem heeft de Geldersche Industrieele Club in combinatie met het de partement Arnhem, van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel een vergadering gehouden, waarin de heeren Th. II. Bernsen uit Velp (G.) en dr. V, M. Kresin uit Den Haag hun plannen hebben ontvouwd en toegelicht over Welvaartsherstel. Volgens den heer Th. H. Bernsen zullen alle arbeids- en werkplannen slechts een deel van de werkloosheid kunnen opvangen. Deze om standigheid heeft er toe geleid, onder oogen te zien, of niet grootere groepen werkloózen weer in het bestaande bedrijfsleven kunnen worden teruggevoerd, door het beschikbare werk te verdeelen over de beschikbare ar beidskrachten met het totaal beschikbare in komen voor arbeiders. Indien aldus een ver deeling van het beschikbare arbeidsinkomen over de geheele linie zou worden doorgevoerd, zouden de te werk gestelden ca. 6 pCt. loons verlaging hebben te aanvaarden, terwijl de werkloozen de loonsvermeerdering zouden krijgen van 40 a 45 pCt. De vraag is of "oor de uitvoering van een zoodanig plan de Re geering kan volstaan met een beroep op vrij willige medewerking aan wei'kgevers en werk nemers te doen, dan wel dat in den een of an deren vorm imperatief zal moeten worden in gegrepen. Het ligt voor de hand, dat de jeugd- werkloozen tot de eerste groepen zullen be- hooren, die volgens deze denkbeelden m de eerste plaats in aanmerking moeten worden gebracht om te werk te worden gesteld. Geheel evenwijdig aan de uitvoering van deze denkbeelden zal uit den aard der zaak de doorvoering van de plannen van Minister Gelissen loopen, die er slechts toe kunnen lei den. dat het aantal werkloozen, dat naar de bovenstaande, plannen door de bestaande be drijven zullen moeten worden opgenomen, zoo klein mogelijk zij. Het tweede gedeelte van het onderwerp werd uiteengezet door dr. V. H. Kresin, directeur der N.V. Internationaal Handels Consortium te 's-Gravenhage. Vanzelfsprekend stelt de uitvoering van bo vengenoemde plannen, aldus spr„ aan de or de van den dag de mogelijkheid, een afzetge bied te vinden voor de vergroote productie, welke ontstaat door inschakeling van nieuwe arbeiders. Spr. is van meening, dat deze vergrooting der productie niet slechts gebaseerd moet zijn' op de binnenlandsche afzetmogelijkheden, doch grootendeels als doel moeten hebben ver grooting van den export. Het is de .vraag op welke wijze onze indus trieele export kan worden uitgebreid en of die politiek niet in conflict komt met onze agrarische belangen, De industrieele export van Nederland heeft voorloopig alleen per spectieven in die landen, die slechts industrie producten kunnen consumeeren, indien bij den verkoop daarvan van een gunstige credi-et- basis wordt uitgegaan. Op deze wijze verplicht de uitbreiding van den industrieelen export Nederland niet tot een vergrooting van den invoer van agrarische producten. De eenige mogelijkheid van oplossing, die spr. voor het financieeringsprobleem ziet, is deze, dat een deel van de som welke de Regee ring in dienst van de industrialisatie denkt te stellen, gereserveerd zal worden voor crediet- verleening aan den export en voor garantie van door particulieren te verleenen crediet. Ieder bedrag voor credieten ten behoeve van een export of voor garantie van die credieten zal onze industrie in staat stellen den export met 2 tot 300 pCt. van dat bedrag te vergroo- ten. De credietverleening aan onzen export, b.v. voor een globale som van 50 millioen, zal onze goudreserve niet doen verminderen en den gulden dus niet in gevaar brengen. Met het oog op bescherming van de tegen woordige krachtige technische positie van den gulden zien wij een mogelijkheid tot uitvoering van het plan. zonder verhooging van de geld circulatie. Wij stellen n.l. voor financieele stichtingen te organiseeren, waaraan alle groote banken van het land zullen deelnemen die binnenlandsche obligaties zullen uitgeven. Voor de arbeidersorganisaties zal het veel duidelijker zijn dat een loonsvermindering noodzakelijk is, wanneer het over export industrie gaat. Eveneens is speciale aandacht van regee- ringszijde noodig voor de werkzaamheden van onze aannemers in het buitenland. Het zal noodzakelijk zijn dat een eendrachtige samen werking tussehen Regeering, werkgevers en werknemers tot stand komt, omdat alleen bij een zoodanige eendrachtige samenwerking de mogelijkheid van slagen bestaan kan. De Stct. van hedenavond zal een beschik king bevatten, welke hierop neerkomt,, dat de inkoopprijs van melk op regeeringscontract voor de week van 10 tot 16 November 1935 3/4 cent en voor de volgende week 1/4 cent hoo- ger zal zijn dan de huidige. Ter toelichting zij het volgende opgemerkt: Basis van den inkoopsprijs van consumptie- melk is de zuivelwaarde, verhoogd met, 1 cent. Daar deze zuivelwaarde wekelijks wisselt en de handel niet wekelijks den verkoopsprijs aan het publiek kan wijzigen, wordt van de zuivel waarde een rekening-courant aangelegd, die aangeeft hoeveel meer of minder de veehouder heeft ontvangen, dan waarop hij recht heeft. Op dit oogenblik wijst deze rekening-courant een bedrag aan van 4 cent ten gunste van den veehouder, m.a.w. de veehouder zou geduren de één week recht hebben op een vier cent hoogeren prijs dan hij nu ontvangt. Aanvankelijk lag het in de bedoeling den inkoopsprijs met 3 4 cent te verhoogen tot het tegoed op de rekening-courant zou zijn ver dwenen. Aangezien zoodanige verhooging ver moedelijk zou geleid hebben tot verhooging van den verkoopsprijs aan het publiek, is, mede in verband met bezwaren van de zijde van den melkhandel, nader bepaald, dat de verhooging van den inkoopsprijs van 3/4 cent slechts gedurende een week zal gelden en daarna 1/4 cent zal bedragen. Het verdwijnen van het tegoed op de reke ning-courant zal op deze wijze uiteraard lan- geren tijd vergen dan bij een verhooging van den inkoopsprijs met 3/4 cent. De minister van landbouw en visscherij vertrouwt, dat door bovengenoemde regeling de prijs waartegen de melk aan het publiek wordt verkocht, geen verhooging zal behoeven te ondergaan. Een roeibaan bij de Nieuwe Meer? Uitvoering in werkverschafing. Twee jaar wegens verduiste ring van f 60 a f 70.000. Het Gerechtshof te Amsterdam veroordeelde vandaag den hoofdboekhouder van een groo1" modemagazijn in de hoofdstraat wegens valschheid in geschrifte meermalen gepleegd en wegens verduistering in diens betrekking meermalen gepleegd tot een gevangenisstraf van twee jaar. De man zou falsificaties in de boeken hebben gepleegd, waardoor hij in de gelegenheid was gelden te verduisteren tot een totaal bp- drag van 60 a 70.000 gulden. Amsterdamsehe Gemeenteraad moet beslissing nemen. Omtrent de groote werken, die binnenkort, als de Amsterdamsehe gemeenteraad er zijn góedkeuring aan gehecht zal hebben in de hoofdstad in werkverschaffing zullen wor den uitgevoerd, heeft de directeur van Pu blieke Werken Ir. W. R. de Graaf ons een aantal bijzonderheden medegedeeld. Daar is in de eerste plaats de groote inter nationale roeibaan bij de Nieuwe Meer en omgeving. Zij maakt een onderdeel uit van het groote boschplan, dat zich mettertijd hier zal ontwikkelen. Daardoor zal deze roeibaan beschermd worden tegen krachtige winden, want zij ligt in een kuip van groen en men zal wel nimmer bij wedstrijden last hebben van sterken tegenwind. Deze roeibaan zelf krijgt een lengte recht uit rechtaan van 2200 meter en is nergens overbrugd. De breedte zal 60 meter bedragen, zcadat zeker vier en zoo noodig vijf ploegen gelijktijdig kunnen roeien. Bij de start zullen inrichtingen worden gemaakt waardoor een valsche start bijna niet meer mogelijk is. Bij de finish komen tribunes en bergplaat sen voor booten. Dit wordt, zeide ons de heer De Graaf, de best geoutilleerde roeibaan van geheel Euro pa. Men hoopt dat daar in 1937 deEuropeesche roei kampioenschappen zullen verroeid worden. Wat de omgeving van de roeibaan betreft, zullen langs de Zuidzijde ervan wegen aan gelegd worden voor autoverkeer, voor wielrij ders en voetgangers. De weg voor auto's wordt zeven meter breed en zal 1,70 meter boven het wielerpad en den wandelweg komen te liggen, zoodat bij wedstrijden de auto's over alles heen de wedstrijden kunnen volgen. Dan zal ook het wandelpad door de wielrij ders gebruikt kunnen worden en zal het wandelende publiek naar de overzijde (de voorzijde) worden verwezen. Ook daar komen wegen langs de baan uitsluitend voor wande laars. Het terrein wordt daar glooiend, zoodat duizenden zich in het gras kunnen zetten, want- tot goed begrip van de uitgestrektheid van dit terrein werd ons erop gewezen, dat het driemaal zoo groot is als het Vondelpark. Om dit terrein van de aanstaande groote roeiwedstrijden te hereiken worden wegen aangelegd van den Amstelveenschenweg af bestemd voor voertuigen en wandelaars. Echter ook voor de watersport in het alge meen wordt gezorgd. Van de Nieuwe Meer af zal dit terrein door' een sluis te bereiken zijn. Dit geldt in het algemeen voor vaartuigen van eenige grootere afmeting. Kano's en klei ne roeibooten zullen via een „Overtoom" die electrisch zal bediend worden, vlugger gehol pen kunnen worden. We hebben tot nu toe de inrichting slechts bezien met het oog op de oorspronkelijke bedoeling: de roeisport. Zij opent echter nog meer mogelijkheden. Waarom zou zij niet gebruikt worden voor zwemwedstrijden op de lange baan of 's winters voor het houden van schaatsenrijderswedstrijden, want zeker is het, dat het water hier veel eerder bevroren zal zijn dan op de tegenwoordige ijsclub. Deze geheele outillage moet einde 1936 ge reed zijn, om in 1937 in gebruik te worden ge nomen.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5