DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: BEVERWIJK Wederom een remisepartij Schip van verm, aankomst Laatste bericht Armuru F 'bao (v. IJm.) in lading. Amstelkerk W. Afrika 19 Nov. 8 Nov. van Monrovia Amazone Barcelona 14 Nov. 11 Nov. van Lissabon. 14 Dec. Ameland Rosario in lading. Asien Lulea (v. IJm.) 14 Nov. 8 Nov. vertrokken. Bodegraven Chili 8 Nov. van Curacao. Bennekom Chili 11 Nov. van Tocopilla. Berenice Stettin 17 Nov. 11 Nov. van Danzig. Barneveld Chili 9 Nov. van Callao. Bloemfontein Zuid Afrika 11 Nov. te Lorenzo Marques. Clytoneus Batavia 9 Nov. van Pt. Sudan. Garibia West Indië 1 Dec. 13 Nov. van Colon. Ceres (Ned.) Bourgas 10 Dec. in lading. Calypso Midd. Zee 30 Nov. 11 Nov. van Fiume. Deucalion Izmir 16 Nov. 9 Nov. van Gibraltar Enggano Batavia in lading. Energie Kuusilusto 12 Nov. 6 Nov. vertrokken. Eemland Hamburg 17 Nov. vertrekt 16 Nov. Franz Rudolf Hernösand heden 11 Nov. van Elseneur. Grootekerk Japan 6 Nov. van Shanghai. Ganymedes Bourgas 30 Nov. 7 Nov. te Izmir. Gryfevale Buenos Aires 8 Dec. 8 Nov. vertrokken. Ham dale Beunos Aires 7 Dec. 5 Nov. vertrokken. Harpalyee V. Constitution 18 Dec. 6 Nov. vertrokken. Hermes (Ned.) Hamburg in lading. Jagersfontein Z. Afrika 15 Nov. 11 Nov. te Southampton. J. v. Oldenbarneveldt Batavia 6 Nov. van Colombo. Lunula Aruba in lading. Livadia Hamburg 22 Nov. vertrekt 21 Nov. Meiampus Batavia 18 Nov. 12 Nov. van Barcelona. Meliskerk Zuid Afrika 10 Nov. van Gibraltar. Me nes Nederl. Indië 22 Nov. 7 Nov. van Port Said. Montferland Buenos Aires 1 Dec. 10 Nov. van Rio Janeiro Michael Tomsky Archangel in lading. Merula Curaqao 6 Nov. vertrokken. Morna Barcelona 12 Nov. 8 Nov. van Gibraltar. Midsland Swansea in lading. Myrmidon Batavia in lading. Navarra St. Caballo (v. IJm.) in lading. Nijkerk Z. Afrika 10 Nov. van Perim. Naumburg Ned. Indië 19 Dec. 9 Nov. van Soerabaja, Oranje Nassau West Indië 11 Nov. van Parimaribo. Phrontïs Batavia 8 Nov. van Belawan. Poelau Laut Batavia heden 11 Nov. van Ouessant. Pat-ricia West Indië 21 Nov. 7 Nov. van Trinidad. Poelau Bras 'a 8 Nov. van Sabang. P. L. M. 27 Melilla (v. IJm.) 12 Nov. 6 Nov. van Gibraltar. Perseus (Ned.) Hamburg 14 Nov. 13 Nov. vertrokken. Reggesti'oom West Afrika Rotterdam Aruba 28 Nov. 9 Nov. vertrokken. Sailand Buenos Aire? 16 Nov. 9 Nov. van LasPalmas. Stella (Ned.) Alexandrië 5 Dec. 7 Nov. te Pyli. Saleier 3atavia St. Annaland New Castle Saturnus Alexandrië in lading. Trajanus Alexandrië 21 Nov. 6 Nov. van Izmir. Tarakan 3atavia 9 Nov. van Port Said. Trompenberg Leningrad in lading. Uckermark Hed. Indië 12 Dec. 6 Nov. van Colombo. Ulysses Alexandrië 26 Dec. 10 Nov. vertrokken. Vulcanus Midd. Zee 20 Nov. 9 Nov. van Palermo. Venezuela West Indië .2 Nov. van Barbados. Venus Hamburg 17 Nov. vertrekt 16 Noy. Zuiderkerk Japan 8 Nov. van Perim. Vissehershaven VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJ Ml! II) EN AANGEKOMEN SCHEPEN, Belg. s.s. Raymond Ostende laden IJMUIDEN. A.-R. STATEN-KIESKRING CENTRALE iDe A.-R. Kieskring Veisen kwam in jaar vergadering bijeen. De voorzitter memoreer de het groote verlies door het vertrek van het Tweede-Kamerlid Chr. v. d. Heuvel naar Den Haag en wees er op, dat het de plicht der A.-R. is de Regeering te steunen in deze moeilijke en verwarde tijden en alle krach ten in te spannen, tot leniging der groote volksnooden. De penningmeester mocht gewagen van een mooi matig saldo van f 209.43. De secretaris de heer K. Muller gaf een uitgebreid verslag en overzicht van de ge houden verkiezingen. Enkele plaatsen in den kieskring liepen vooruit maar het stemmenaantal in dit dis trict daalde van 14 op 12 pet. Spr. wekte op tot bestudeering der beginselen. Enkele vlug schriften zullen worden uitgegeven. De aftredende bestuursleden werden allen herkozen, evenals de leden van het provin ciaal comité. De heer F. P. Vermeulen lid der Staten hield hierna een rede over de Statenverkie zing en de verkiezing der leden voor de Eer ste Kamer, alsmede over de begrooting der provincie, waarbij hij wees op de zeer groote moeilijkheden, die de kleine Protestantsch Christelijke fractie in de Staten heeft te overwinnen. Spreker stelde vast, dat ondanks de con versie en de ingevoerde salarisverlaging de bezuiniging geen tastbaar resultaat had af geleverd. Hij betreurde het voorts, dat ver laging van de vaste lasten, in casu de P. E. N.-tarieven van deze Staten niet is te ver wachten. Na aanleiding van deze rede werden vra gen gesteld die door den spreker uitvoerig werden beantwoord. PROPAGANDA-VERGADERÏNG CHR. BESTURENBOND. De Chr. Besturenbond IJmuiden organi seert Dinsdag 19 November in het R.-K. Ver- eenigingsgebouw Mahustraat een propagan- da-vergadering. Als sprekers zullen optreden de heeren F. P. Fuykschot, secretaris van de Ned. Vereeniging van Chr. Kantoor- en Han delsbedienden met het onderwerp: „In be wogen tijd" en de heer J. Hofman, voorzit ter van den Ned. Chr. Grafisohen Bond met het onderwerp: „Een vaste koers". Het slotwoord zal gesproken worden door Ds. J. W. Swaan. Medewerking verleent het Chr. Gemengd koor Halleluja onder leiding van den heer Theo van Zutphen. BAKKERSGEZELLEN. In hotel Kennemerhof hield de afdeeling IJmuiden-Velsen van den Ned. Bond van arbeiders in het bakkersbedrijf haar verga dering onder leiding van haar voorzittèr den heer Joh. Floor. Allereerst werden eenige huishoudelijke zaken afgedaan. De bestuursverkiezing had tot resultaat dat in de vacatures Oorthuis en Smit werden gekozen de heeren Steensma en Kwak. De bondsvoorzitter de heer Hillebregt uit Amsterdam hield daarna een rede over den toestand in het bakkersbedrijf. O.m. er op wijzende dat een einde moet komen aan de steeds slechtere levensomstandigheid der ge zellen. Uitvoerig werd het loonvraagstuk bespro ken. Hierna werd het Plan van den Arbeid uiteengezet. Spreker gaf in ernstige overweging, het Plan te bestudeeren en het bekend te maken. ONGELUK AAN BOORD VAN EEN BOTTER. Aan boord van den motorbotter H.D. ÏJ5 is een ernstig ongeluk gebeurd, waarvan de zoon van den schipper het slachtoffer is geworden. Deze 21-jarige jongeman stond aan de winch, toen zijn jas hierdoor gegrepen werd. Hij werd eenmaal rondgeslingerd, waarop zijn vader hem beetgreep. die daarop ook werd meegesleurd. Toen de machine werd stop gezet bleek de zoon te zijn overleden. De vader was gewond. BAKFIETS VERNIELD. Maandagmorgen omstreeks 11 uur had op den Wij'kerstraatweg ter hoogte van de Wa- tervlietstraat een ernstige botsing plaats fcus- schen een luxe auto afkomstig van IJmuiden en een driewieiige bakfiets van bakker W. alhier. De bestuurder van de bakfiets wilde van den Wijkerstraatweg af de Watervlietstraat Inrijden en gaf hier ook het teeken voor. De luxe auto welke van de tegenovergestelde richting kwam, greep de bakfiets in de flank waardoor dit voertuig geheel werd vernield. De bestuurder de zoon van bakker W. werd door deze botsing van de fiets geslingerd en kwam op het trottoir terecht. Hij bleef ech ter ongedeerd, evenals de bestuurder van de auto. Wel is voor beiden de materieele schade ernstig vooral voor den heer W. daar de wa ren op de straat terecht kwamen en onbruik ■baar waren geworden. De politie heeft de zaak in onderzoek. DAMMEN. DEN HELDER—IJMUIDEN. Dinsdagavond speelden voor de competitie tweede en derde klas N.D.B. het tweede en derde tiental van D.C.IJ. tegen Helder I en II. Hieronder volgt de uitslag dezer wedstrij den: Den Helder I r— IJmuiden II. 1 J. StollH. Buis (afgebr.) 2 B. RabK. de Jong 2—0 3. D. DisselD. Ott (afgebr.) 4 P. J. SmoalenaarsJ. Smit 2—0 5 J. C. KosfenA. Kraai 2—0 6 A. BiemerA. Post 1—1 7 L. SimonseL. Koetsief 1—1 8 S. SlortF. Du kei 0—2 9 A. J. JoséH. Laros 0—2 10 C. Goeaegebuur—P. Smit 1—1 Vermoedelijke einduitslag 119 voor Hel- der I, zoodat het tweede tiental de compe titie met een nederlaag opende. D.C.IJ ni—Den Helder II 1 J. VrijhofOmmervanger I1 2 v. d. HeydeP. Kwast 2—0 3 P. de BoerP. Groenemeij er 2—0 4 v. StratenW. Wieren 1—1 5 v. d. SluysJayel 2—0 6 v. d. Outenaar—B de Best 1—1 7 De WildeH J. Fonteyn 0—2 8 A. SchagerM. Kwast 20 9 BrandA. Bosman 2—0 10 KlingeA. J. Arends 1—1 D.C.IJ. III behaalde dus een zeer fraaie VERWACHTE VISOHAANVOER. Thuis stoomende voor de Donderdagmarkt: Henriëtte Jacoba IJm. 190. Vangst 100 m. schelvisch, 60 m. braadschelvisch, 130 m. kabeljauw, gul en leng, 100 m. koolvisch, 100 m. makreel, 100 m. varia, 10 m. platvisch. Totaal 600 manden, benevens 80 st. stijve kabeljauw en 200 st. stijve leng. MARKTPRIJZEN VAN WOENSDAG 13 NOV. Tarbot per K.G. f0,95—f0,82 Greit per 50 K.G. f 28—f 16 Tongen per K.G. f 0,95f 0,78 Groote schol per 50 K.G. f 25 Middelschol per 50 K.G. f 26f 20 Zetschol per 50 K.G. f 23f 20 Kleine schol per 50 K.G. f 22,50f 7 Bot per 50 K.G. f 11 Schar per 50 K.G. f 9—f 2,10 Tongschar per 50 K.G. f 31f 21 Rog per 20 stuks f 22f 11,50 Vleet per stuk f 4f 1,70 Kleine poon per 50 K.G. f 5,20f 1.90 Groote schelvisch per 50 K.G. f 31f 19 Middelschelvisch per 50 K.G. f 28f 14 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f 22,50—f 13 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 16f 7,50 Kabeljauw per 125 K.G. f 52f 32 Groote gullen per 50 K.G. f 14,50f 11 Kleine gullen per 50 K.G. f 10,50—f 4,70 Wijting per 50 K.G. f4,60—f 1.90 Makreel per 50 K.G. f 6,20f 2,70 Heilbot per K.G. f 1—f 0,45 Leng per stuk f 1,20f 0,55 Koolvisch per stuk f 1,15f 0,15 Versche haring per kist f 4,80f 1,70 BESOMMINGEN. Trawlers Sumatra IJM 253 Mary IJM 189 Alma IJM 44 Uiver IJM 384 Bergen IJM 16 Dirkje RO 53 Roode Zee IJM 41 IJselmond IJM 76 Du Avant IJM 8 Maria IJM 95 Zwaluw IJM 90 Eendracht IJM 117 Zeehond IJM 70 Kotter: f 1650. Loggers: RO 9 f1440; KW 7 8f 1170. Versche haring: KW 65 f670; KW 56 f610. Besommingen van drie haringschepen nog niet bekend. maaiden 300 700 445 200 800 1010 60 235 650 260 150 420 55 f 2000 f 3340 f 2 f 1540 f 4220 f 4470 f 1030 f 1680 f 2890 f2600 f 2000 f 2650 f 1620 moedigen door het aaantal verkoopuren uit tel breiden. De geheelonthouders zijn zich eryan bewust, dat de overheid opvoedend kan werken door hi de handhaving van het thans gelden de sluitingsuur der café's aan te geven, dat de menschheid hoogere belangen heeft te dienen- dan tot 12 uur 's nachts in gelegenhe den, waar men alcoholische dranken kan krij gen door te brengen. eHt beroep op vreemdelingenverkeer heeft naar de meenmg van de adressanent geen zin. De vreemdelingen, aldus merken zij op, zijn behoorlijke menshcen, die geen behoefte hebben aan een laten borrel en die in den re gel een sluitingsuur zooals nu geldt, laat ge noeg vinden. Ook een beroep op de naburige gemeenten heeft weinig zin, evenmin als het aangevoerde motief, dat door een later slui tingsuur der café's de mogelijkheid tot latei- vergaderen worlt vergroot. Tenslotte wordt verlating van het sluitingsuur niet in het be lang van de koffiehuis- en restauranthouders geacht, omdat ter wille van een paar z.g. „plakkers" hoogere kosten aan lichtgebruik enz. moeten worden gemaakt. In het belang van de gemeenschap dient in dit geval het groepsbelang van de caféhouders te wijken, zoodat adressanten den raad verzoeken aan den wensch van den bond van caféhouders geen gevolg te geven. BEVERWIJKSCHE BRIDGECLUB. Gisteravond heeft het competitieteam, ge vormd door mevrouw en den heer Spruyt en de heeren De Winter en Becker in Amicitia te Leiden den derden competitiewesdtrijd ge speeld. De Beverwijksche bridgers verloren de zen strijd met 2530 punten. Zij hebben thans een wedstrijd gewonnen, een glijk gespeeld en een verloren. VELSEN VERKEERSON GEVAL. Hedenmorgen is op den Stationsweg nabij de Jan Kostelijklaan een ongeveer 20-jarige wielrijdster in botsing gekomen met een auto bus van de N.V. Stormvogel, komende uit de richting IJmuiden. De autobus, die kalm reed, werd vermoedelijk niet door de wielrijdster op gemerkt. De chauffeur trachtte door krachtig te remmen en uit te wijken een ongeluk te voorkomen. En dit gelukte. Het meisje kwam vlak voor de bumpers te liggen en bleer onge deerd. Het rijwiel werd geheel vernield. SANTPOORT CONCERT WILHELMINA. Het fanfarecorps Wilhelmina, directeur de heer J. Groot, geeft Zondagavond a.s. een concert in hotel „de Weijnian". Medewerking aan dezen avond verleent het cabaretgezel schap „De Speeldoos", leider de heer F. H. v. d. Schaaf. Wilhelmina zal bij deze uitvoering haar nieuwen dirigent aan het publiek voorstel len; de heer Groot die, 17 jaar oud, tot een der jongste dirigenten van ons land gere kend mag worden, is sinds 1 Augustus jl. di recteur van het corps. Op het programma staan o.m. Ouverture Alesia, Cortège Nuptial, Fête Triomphale Caprice sur l'opera Norma, enz. na afloop is er gelegenheid tot dansen. meldt: Hoogste barometerstand 766.3 m.M. te Weenen. Laagste barometerstand 739.3 m.M. te Vestmanoer. en voorspelt: Meest matigen Zuidelijken tot Zuidweste lijken wind. Gedeeltelijk bewolkt. Aanvanke lijk nog kans op regen. Weinig verandering in temperatuur. HEEMSKERK. A. D. O. Het programma voor Zondag volgt A. D. O.—G. V. O G.. V. O. 2—A. D. O. 3 A. D. O. aA. F. C. a 2 uur 2.30 uur 12.30 uur Sluitingsuur der café's. Een adres van de drankbestrijding. De geheelonthoudersorganisaties hebben naar aanleiding van het verzoek van den bond van koffiehuis- en restauranthouders om het sluitingsuur voor alle café's op 12 uur des nachts te bepalen, een adres gezonden aan den gemeenteraad, waarin erop wordt aangedron gen aan het verzoek geen gevolg te geven. De geheelonthoudersorganisaties zijn van mee ning, dat geen enkele daarvoor aangevoerde reden inwilliging van het verzoek om latei- sluitingsuur voor de café's wettigt. Opge merkt wordt, dat in dezen tijd van algemeene malaise, waardoor ontbering in duizenden ge zinnen wordt geleden, het niet op den weg van de overheid ligt om het gebruik van alcoho lische dranken of het bezoeken van gelegen heden, waar deze te verkrijgen zijn, aan te 14—6 overwinning. AGENDA TE HAARLEM Heden: WOENSDAG 13 NOVEMBER. Luxor Sound Theater: „Een wedloop met Amor". 2.30 uur, daarna doorloopende voor stelling van zeven uur tot half twaalf. Frans Hals Theater: „Ruggles dient twee heeren". 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „De witte Papegaai". Op het tooneel Mariora, the phenomenal Juggle Girl. In het bij programmade voetbal-wedstrijd Neder landDenemarken. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Eind slecht, alles goed!" en de voetbalwedstrijd Nederland— Denemarken. Op het tooneel: Little Viola en Martin Rose's, sensational dancers. 2.30, 7 en ".15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 14 NOVEMBER. Gemeentelijke Concertzaal: „Die Jahreszei- ten". Acht uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en dea avonds. Regeering kondigt -cn witboek aan. Over het Italiaansch-Abessynisch conflict. Minister De Graeff deelt in de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over de be grooting van Buitenlandsche Zaken mede, dat binnenkort een witboek over het conflict ItaliëAbessynië aan de Staten-Generaal zal worden aangeboden. Wat betreft de verdere gedragslijn, in deze door den Volkenbond te volgen, deze zal wor den beheerscht door factoren, waaromtrent op het oogenblik nog geen voorspellingen zijn te doen. Krachtens art. 16 en de door de Volken bondsvergadering in 1921 aangenomen inter pretatieve resoluties, zou een geleidelijke ver scherping van de sancties moeten volgen in het geval de tot dusver in het oog gevatte maatregelen onvoldoende mocht blijken. Een overgaan tot militaire sanctiemaatregelen ligt vooralsnog niet in de bedoeling en het komt derhalve ondienstig voor, zich in be schouwingen te begeven omtrent consequen ties, die daaruit eventueel voor Nederland zouden kunnen voortvloeien. In dit verband zij aangeteekend, dat be sprekingen te Geneve of elders met het oog op de positie van Nederland in Europa en in Ned.-Indië bij een uitbreiding van het con flict niet zijn ingeleid en dat het voorshands niet in de bedoeling van den minister ligt daartoe over te gaan Nederland en België. Dat in weerwil van een hartelijke wederzijd- sche waardeering, die gaandeweg de betrek kingen tusschen Nederland en België heeft ver helderd en deze thans kenmerkt, nog steeds de vraagstukken, die verband houden met de herziening van de verdragen van 1839, niet tot een oplossing konden worden gebracht, be treurt de minister ten zeerste. Tot dusver bleken op enkele hoofdpunten de wederzijd- sche wenschen nog te ver uiteen te liggen, niettegenstaande ernstige en telkens vernieuw de gemeenschappelijke pogingen om tot over eenstemming te komen. Intusschen, het is geen leeg woord, wanneer de minister verklaart, geen gelegenheid ongebruikt te hebben ge laten, noch te zullen laten, om zich er van te vergewissen, of een waarlijk bruikbare grond slag kan worden bereikt tot het uitwerken eener in beide landen aanbaardbare regeling. In de overtuiging, dat de oplossing van elke moeilijkheid een stap vooruit beteekent, staat hij tegenover regeling van afzonderlijke kwes ties niet afwijzend, echter slechts op den grond slag van wederkeerigheid van concessies. Tot dusver bleek ook voor een bevredigende parti- eele oplossing geen mogelijkheid te bestaan. WOENSDAG 13 NOV. 1935 Voorloopig geen melksteun- beperking. Uitvoering onmogelijk geacht. Regeering overweegt andere maatregelen Aanvankelijk zou de beperking van den melksteun ingaan op 1 Juni jj. Dit is toen uitgesteld tot 1 Januari en thans heeft minister Deckers be sloten haar niet in te voeren en andere maatregelen te overwegen om te komen tot beperking van de melkpro ductie. Als er geen andere maatregelen mogelijk blijken te zijn, dan zal nog het stelsel der melksteunbeperking worden ingevoerd. Het besluit van minister Deckers is een ge volg van een schrijven van de drie centrale landbouworganisaties en den Alg. Ned. Zui- velbond, waarin deze verklaarden, dat de ge nomen maatregel om tot melksteunbeperking te komen onuitvoerbaar moet worden geacht. EUWÉ-ALJECHIN Na 16 zetten reeds. Record van Eindhoven verbeterd. AANRIJDING OP DE HEEMSTEEDSCHE DREEF. Dinsdagmiddag te omstreeks 3.50 uur, had op de Heemsteedsche Dreef te Heemstede een aanrijding plaats tusschen een auto bestuurd door P. T. v. D. uit Santpoort, rijdende rich ting HaarlemBennebroek en een auto be stuurd door J. K. uit Amsterdam rijdende richting Bennebroek—Haarlem, doordat de bestuurder van de uit de richting Bennebroek komende auto naar links de Postlaan wilde inrijden terwijl de rechts van hem uit de richting Haarlem aankomende auto reeds op korten afstand genaderd was en de bestuur der van die auto deze beweging blijkbaar te laat had opgemerkt. De auto's werden ernstig beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. RIJKSWEG AMSTERDAM—VELSEN. Een viaduct bij Sloterdijk. In verband met de voorgenomen plannen voor den aanleg van een nieuwen verbin dingsweg, welke den Rijksweg VelsenAm sterdam (Fordhaven) verbindt met Amster dam, heeft de A.N.W.B. inlichtingen inge wonnen omtrent de aansluiting van dezen weg nabij Sloterdijk. Van bevoegde zijde wordt daaromtrent medegedeeld, dat het in de bedoeling ligt, dezen weg tijdelijk bij Sloterdijk te doen aan sluiten op de bestaande Dorpsstraat. Deze aansluiting is niet fraai, doch dient als een voorloopige oplossing te worden be schouwd, aangezien het de bedoeling is te ko men tot den aanleg van een nieuwe verbin ding tusschen den hoofdweg te Amsterdam en den Spaarndammerdijk. door middel van een brug over den Haarlemmerweg en de daar naast gelegen vaart en spoorbaan, welk werk thans in voorbereiding is He<t record van Eindhoven is verbeterd. De 18e partij. Dinsdagavond in de Militiezaal te Amsterdam begonnen, eindigde na 16 zetten in remise. Om half zeven begonnen, was de partij voor acht uur afgeloopen. Door dit re sultaat is de stand thans geworden: Aljechin 6 winstpunten, Euwe 5 winstpun ten, remise 7. De belangstelling voor deze partij was bij zonder groot. Reeds om half 7 was de Militie zaal vrijwel geheel gevuld met talrijke spelers en schaakenthousiasten en omstreeks half acht kon er niemand meer bij. Is deze groote belangstelling verheugend te noemen, aan den anderen kant moge het publiek bedenken, dat het gepraat en geroezemoes uitermate hinder lijk is voor beide spelers, die immers voor alles een rustige omgeving behoeven. Voor het eerst week Euwe af van zijn gewone Damepionopening en kwam met c2c4. Met deze Engelsohe opening heeft hij vroeger veel succes geoogst. Aljechin verdedigde zich zeer goed en wist door een paar fijne zetten zich totaal te bevrijden. De spanning was spoedig verdwenen en na den 16en zet ontstond een gelijke stelling met aan weerskanten twee to rens en twee loopers. Hier bood Euwe remise aan, hetwelk Aljechin accepteerde. Het verloop der partij was: Wit, Dr. M. Euwe. Zwart Dr. A. Aljechin. Siciliaansche in de voorhand. 1. c2c4 De eerste keer in deze match wijkt Euwe van de d4-opening af en probeert het met zijn in vroegere jaren zoo geliefde Engelsche opening. 1 .e7e5 In den laatsten tijd meer gebruikelijk dan de symetrische zet c7c5. 2. Pgl—f3 Deze zet dient om tijdig tot d2d4 te komen. 2 .e5e4 Gespeeld in den geest van de Aljechin-ver- dediging. Ook wordt hier Pb8c6 gespeeld of d7d6. 3. Pf3d4 Pb8c6 Men kan hier ook vervolgen met den zet c7c5, hetgeen ook in de Aljechin verdedi ging geschiedt. 4. Pd4a2 De bekende terugtocht. 4 .Pg8—f6 5. Pblc3 Lf8c5 6. b2b3 Wit streeft naar het Reti-systeem, indien hij zijn Loopers wil fianchetteeren. 6 .0—0 7. g2g3 d7—d5 Een tijdelijk pionoffer. Bij een meer pas sieve opstelling, zooals met d7d6 het geval zou zijn, zou Wit het vrijere spel kunnen ver krijgen. 8. c4xd5 Pc6b4 Op Pf6xd5 volgt eenvoudig Pc3xe4 9. Pc2xb4 Lc5xb4 10. Lflg2 Een indirecte dekking van pion Lxc3, Dxc3, Dxd5 wint Wit pion Dxd5 en Lxe4. 10. Tf8e8 Dreigt wederom Lxc3 en Dd5. 11. 0—0 In plaats van Dc2 om pion d5 te dekken geeft Wit de voorkeur aan den tekstzet, want als Zwart Lxc3 speelt, dan verkrijgt Wit het voordeel van zijn twee loopers. 11 .Lc8—f5 Zwart wil nu pion d5 met het paard nernen zonder zijn Looper af te moeten staan. 12. Lel—b2 Pf6xd5 13. Pc3xd5 Dd8xd5 14. d2d3 Ta8—d8 Nu kan op dxe4 Lxe4 volgen. 15. d3xe4 r Del zou gevaren met zich medegebracht hebben. Het beste zou Zwart hierop met Dc5 geantwoord hebben. 15 .Lf5xe4 16. Ddlxdö Td8xd5 Remise gegeven. De slotstand was: d5. Na e4 door Euwe verbruikte 42 minuten, Aljechin 45 minuten van den tijd. De 19e partij begint Donderdagavond a.s. in Hotel F)ei te Zeist.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6