BEVERWIJK. HED. HERV. KERKELIJK ZANGKOOR. 2e avond Kwartettenconcours. Voor den tweeden avond van het door het Ned. Herv. Kerkelijk Zangkoor, dir. de heer D. Kiut Sr., georganiseerde kwartetten- concours bestond zoowel van de zijde van het publiek als van de mededingende ensembles groote belangstelling. Niet minder dan 12 kwartetten betraden bij deze gelegenheid de arena der vocalen. De jury bestond ditmaal uit de heeren D. Klut Sr., Leo Mens en Jos. de Klerk. Begonnen werd met de afdeeling Junioren Kwartetten, waar als verplicht" werk een fraaie compositie van Julius Röntgen: „Ik wil mij selve troosten" voor gegeven was. Als eerste zong Dubb. Gem. Kwartet Euphonia Alkmaar, onder directie van K. Picket Weeserink, dat de zenuwen nog niet voldoende in bedwang had en het zoodoende niet verder kon brengen dan met 249 punten een 3en prijs. Een ongelukje in 't verplichte werk, nog on geroutineerde vrouwenstemmen plus vele ruw- en onzuiverheden stempelden hen met recht nog tot één der juniores. Dubb. Mannen- kwartet Cantabile van Amsterdam had tot taak ,,'s Avonds" van D. Klut Sr. als verplicht nummer te vertolken. De heeren hadden meer gezongen, dat bleek alras. De stemmen had den kwaliteiten, zoowel hoog als laag. De nuanceeringen waren wat dik aangezet; niet vrij van onzuiverheden .tempo o.i. aan den langzamen kant. „Morgenidylle" van Olman had ook vele zwevingen, maar directeur Henk Duinker liet het muzikaal voordragen (le prijs met 323 punten). We waren nu genaderd tot de afdeeling Solo-mannenkwartetten. De West-Friesen (Broek op Langendijk) die het verplichte werk voor deze afdeelini „Lenteliedje" van Senecaut, in' tempo con spirito ten gehoore brachten. Aan ruwheid ontbrak het niet, één toon gezakt. Neumann's Tantum Ergo schommelde evenzeer, al werden de nuanceeringen en tempi acceptabel in acht genomen. Men verwierf schraal met 300 pun ten een len prijs. Con Amore, Haarlem, was na het eerste couplet ook reeds ongeveer een halve toon gedaald, terwijl ook de stemming veel te wenschen overliet; de idylle van een lente dag werd door vele L-uftpausen wèl in plakjes gesneden! Een Ave Maria van Ramshorst be loofde beter te worden, doch een met de zuiverheid dikwijls overhoop liggende 1ste tenor nam veel van den goeden indruk weg. Dynamisch verzorgd, Zz toon gestegen, le prijs met 321 punten was een royale gift. Votum Nostrum, Zaandam had niet zulk mooi stemmenmateriaal en kon qua klank welluidender zijn. Ook dit kwartet ontkwam niet aan onzuiver zingen; Zz toon gezakt; weinig verband; geknepen voordracht. Het vrije werk, Les Remparts, was na de eerste maat reeds mis van toon en was vrijwel op ieder accoord onzuiver. Men kan er lang breed over praten, doch al zijn er nog zooveel goede eigenschappen, een allereerst véreisch- te is zuiveren zang wil e.e.a. genietbaar en acceptabel worden. Veel applaus voor de mérites der Zaansche zangers, die bleken meer op het concertpodium te hebben gestaan doch nu de partij niet onder de knie hadden en door de jury beloond werden met een 2s prijsje met 281 punten. Amsterdam-Oost 'Wa.s de vierde in de af deeling solo-kwartetten. Directeur Giacomo Aletrino, die de eerste tenorpartij- zong, was als zanger zoowel als leider een geroutineerde kracht. Gloedvol werd het obligate werk ver klankt, dat behoudens een zweving in de slotregel vrijwel op toon eindigde; een mooi klankrijk materiaal, muzikale voordracht. Dat hier een muzikaal-voelend directeur stond, bewijst eveneens de uitvoering van Saint Saëns Serenade d'Hiver, dat mede dank zij de solistische tenor met genoegen aan gehoord en donderend beapplaudisseerd werd. Een keurige prestatie; belooning 359 punten, lste prijs. In de afdeeling Juniores kwam nu nog uit: Dubb. Mannenkwartet Haerlem, dat onder W. II. Biele het ,,'s Avonds" en van Gluck's Hymne, op veelbelovende wijze uitvoerden. Haarlem telt fraaie stemmen, inzonderheid in het basregister. Verzorgd van rhythme, op diapason; samenzang kon verzorgder, terwijl ruwheden in het forte door de middenstem men het geheel niet gelukkig doen zijn. Met 306 punten een le prijs, was echter wel krap berekend. De le afdeeling gem. dubb. kwartetten be loofde een interessanten strijd op te leveren: 5 concurrenten, alle bekend dat ze elkander weinig toegeven. Tevens bijna alle reeds meer dere malen bekroonde ensembles; als eerste Santpoort's Gem. Dubb. Kwartet, directeur Henk J. Arisz. Het opgelegde werk is een be koorlijk van eenvoud zijnde melodie van Julius Röntgen op woorden van Guido Gezelle: Het Leven, een der vele kleinoodiën nagelaten door een onzer groote meesters op het gebied der liedkunst. Door de Santpoortenaren wordt het fraai en zuiver voorgedragen. Dat afwer king een punt is, dat aan de aandacht van Arisz niet-ontsnapt, blijkt uit het In Speculo (Als in een glans) van Loots, dat subliem van opvatting en nuanceering was. Het op drijven der sopranen op de eerste regel der derde strofe (zij stijgen een 1/4 toon) is jammer; het wreekt zich want zij kunnen nu de gis niet halen in het laatste couplet, dat met zijn modulatie-aanloop bewijst, dat de verklanken van dit oevre geenszins een sinecure is» Terecht- mocht directeur Arisz voor deze keurige prestatie een extra applaus ontvangen; de uitspraak van de jury was: le prijs met 363 punten. Bravo, Santpoort! Deze strijd werd eervol gewonnen met het hoogst aantal punten. Ons Genoegen Zaandam, is voor de vaste kwartetconcoursbezoekers geen onbekende. Directeur J. Mienes liet Röntgen naar den letter zingen, n.l. vlug en krachtig, doch ons wel een weinig te veel van deze epithons. Op toon geëindigd; Mienes' naam staat borg voor een goede uitvoering en daarom valt er weini te cordeelen. Casali's Ave Maria, dat hij een Zz toon hooger liet zingen dan de partituur aangeeft, is niet vrij van eentonigheid. D< sopranen die tot een der fraaiste registers behooren, hadden er een dankbare taak in, het andere materiaal is een waardige aanvul ling; eindigde goed op toon. Het monotone doet aan de geestdrift en de voordracht ernstig afbreuk, lste prijs met 334 punten. Clio, Amsterdam, doet voor het vorige in materiaal zeker niet onder. Frisch vrouwen koor. in 't bijzonder de sopranen zijn zeer fraai. De samenzang heeft kwaliteiten, de voordracht correct en zeer beschaafd. Die verzorging geniet ook het Fransche Mignon- liedeke, een vrij simpele compositie; waarna Henk Duinker met Clio beslag weet te leggen op een Isten prijs met 329 punten. J. S. Bach, Haarlem, kwam met zijn solo- mannenkwartet op het podium, aangevuld met 4 vrouwenstemmen. Dat deze laatste het tegenover het sterke geslacht glansrijk moes ten afleggen, viel niet te verwonderen; vooral het basregister stelde al de andere stemmen in de schaduw. Het geheel was nog niet uit de verf; 1/4 toon gezakt; wordt dikwijls ruw. Vrede van Kools ging als vrij werk. Dit wa; beter, hoewel niet van overdrijving in dyna miek, speciaal in het piano, vrij te pleiten Met 350 punten een zeer royale lste prijs. Crescendo, IJmuiden, onder aanvoering van Jan Beider, sloot de rij. Enthousiast met een voor 8 menschen verwonderlijk klankvolume worden de eerste maten van Röntgen's com positie, welke herinneringen aan Valerius op wekt, ingezet. Belder's uitwerking der dyna mische tegenstellingen is bekend; met het ge schoolde materiaal wist hij ook nu weer veel te bereiken. Op toon met energiek volgehou den tamelijk vlug tempo. Ook het Halleluja van Hummel, dat de alten en sopranen ruim gelegenheid bood z-ich te ontplooien, had kwaliteiten. Het staat on der gevaarlijk hoog genoteerd en de gevolgen bleven niet uit: tegen den toon aan en dus verloren wat men aan den anderen kant ge wonnen had. Muzikaal van opvatting, echter even gezakt, le prijs met 350 punten; een welverdiend suc ces voor Crescendo, dat op het gebied van verworven prijzen nog een maagdelijke banier heeft. Felicitas. Slotwoord der jury. Bij monde van den voorzitter der jury, den heer Leo Mens, werd de wedstrijd bespro ken. Hij hoopte van harte, dat deze de zanglief hebbers gesterkt had in den strijd om de zangkunst en het beoefenend-der muziek in algemeen, hoog te houden (applaus). De eere-voorzitter, ds. C. H. Krijger, sprak een slotwoord, waarin hij dank bracht aan alle medewerkers en er zijn vreugde over uit sprak, dat dit driedaagsche muziekfeest zoo uitmuntend geslaagd genoemd mag worden. Spr. sloot daarna op de gebruikelijke wijze dit zoo voorspoedig verloopen kwartettencon cours. W. WIJK AAN ZEE EN DUIN VERKOOPING. Donderdagmiddag-werd ten overstaan van notaris J. H. Bremaners in hotel oud-Mee- 'ensteyn verkocht een woonhuis met schuur en erf te Beverwijk aan de C. H. Moensstraat 2 d, groot 151 M2. Hoogste bieder was de heer E. Rus voor f 3500. Bij afslag werd het perceel niet gemijnd. MUTATIES TER SECRETARIE. Ter voorziening in de vacature, ontstaan door ontslagname van den heer F. R. C. Rij- kens, hebben B. en W. benoemd tot adjunct- commies 2e klasse Mr. J. Th. M. van der Vaart en tot klerk ter secretarie den heer G. Frerichs. Beide ambtenaren waren reeds ter secretarie werkzaam. DRIEHUIS. V. V. DRIEHUIS. Voor leden der V. V. „Driehuis" en genoo- digden houdt de heer G. J. Bremerkamp Maandag a.s. in ,,'t Huis te Velsen" een voet bad-causerie. SANTPOORT. LEZINGEN. Voor de vereeniging van Vrijzinnig Her vormden houdt Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh van Eysinga op 21 November, 19 December en 16 Januari lezingen over „Het wezen van het Christendom". CONCERT. Zondag a.s. geeft de harmonie „Soli Deo Gloria" een concert in „Zomerl-ust". Op het programma staat o.a. „Tannhauser" van Ri chard Wagner. Na de pauze zullen eenige le den een kluchtspel opvoeren. „ARION". In restaurant Sonne va nek gaf de muziek vereniging Arion, onder leiding van den di recteur den heer D. Schellevis, Donderdag haar eersten feestavond in dit seizoen. Het programma werd na een korte toe spraak van den voorzitter, den heer H. Ooster veen, geopend met de W. R. B. marsch, waar bij de aanwezigen verzocht werd het daarop samengestelde lied door mevr. Belinfante Belinfante mede te zingen. De verschillende muzieknummers, waarvan eenige gecompo neerd door den dirigent, werden op zeer ver dienstelijke wijze ten gehoore gebracht. Ook de humorist den heer Oor Peperkamp uit Uitgeest met zijn begeleider den heer Van der Linden verwierf veel bijval zoowel met zijn lied „De Pindaman" als met zijn voor drachten. HEEMSKERK. FANCY FAIR. Zooals reeds eerder gemeld, wordt a.s. Zon dag de twee-de fancy fair gehouden door d Vereeniging van Vreemdelingenverkeer. Er zijn vele attracties. De zaal van den heer L. Schipper ziet heel aardig uit. Het bestuur is druk in de weer met de voorbereiding. Aan den laatsten dag is een speciale attractie verbonden wat zeer in de smaak zal vallen bij de jongelui. „BLOEMBOLENCULTUUR." De plaatselijke afdeeling van de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur hield een ledenver gadering in het café van den heer L. Henne- man onder leiding van den heer P. van Essen, Ingekomen was een brief van het Anti-Sa- neeringscomité, waarin een bijdrage werd ge vraagd voor zijn bemoeiingen. Het verzoek zal worden ingewilligd, doch het bedrag zal latei- worden vastgesteld. Als oandidaat voor het voorzitterschap van het Hoofdbestuur stelde de afd. dr. M. D. van Dijk te Haarlem en als candidaten voor het Hoofdbestuur de heeren: W. Murk, Hillegom. KI. Zandbergen, Rijnsburg en P. de Zeeuw te Nieuw Vennep. Vervolgens had een bespreking plaats over de anti-saneeringsactie. ZATERDAC-MIDDAC COMPETITIE Telefonia is weer op den goeden weg. Na op 2 November j.l. Z. S. V. te hebben geklopt, wisten de telefoonmenschen vorigen Zaterdag Kennemerland I op eigen terrein een punt af handig te maken door gelijk te spelen (11). Kennemerland 2 staat thans stevig op de on derste plaats. Tweede Jeugd klopte S.I.Z.O. met 31. De prestaties van Mooy c.s. zijn dit seizoen be langrijk beter, dan vorige jaren. Het programma voor morgen ziet er als volgt uit: Afdeeling A: V. V. IJ 2Kennemerland 2 TelefoniaKennemerland I S. I. Z. O.—Z. S. V. Afdeeling B: V. E. W.Kennemerland 3 Johez—Kennemerland 4 V. V. B.—Ulysses Afdeeling C Kennemerland 5V. E. W. 2 Kennemerland 6V. E. W. 3 V. V. R. A.—S. I. Z. O. 3 V. J. B. 2—V. V. IJ. 3 De V. V. IJ.-reserves, die evenals V. V. IJ. I zoo uitstekend op dreef zijn, achten wij ster ker dan Kennemerland 2, welk elftal op het oogenblik als hekkensluiter fungeert. De eerste wedstrijd, die dit seizoen op het terrein van Kennemerland tussehen deze twee teams werd gespeeld, eindigde reeds in een overtui gende 40 overwinning der IJmuidenaren. Reeds morgen heeft de returnwedstrijd tus sehen Telefonia en Kennemerland plaats. J.l. Zaterdag werd gelijk gespeeld, waarbij bleek, dat vooral de aanval der thuisclub de weinig van terecht bracht. De Kennemerland-voor- hoede mist schutters. Wij verwachten dan ook een zege voor de thuisclub. r In Hillegom wordt de ontmoeting S. I. Z. O. Z. S. V. gespeeld. Deze elftallen doen niet veel voor elkaar onder. Op 12 October werden in Halfweg de punten gedeeld. Het ziet er naar uit, dat het ook nu weer op een gelijk spel zal uitloopen. In de B-afdeeling woTd-t een uiterst belang rijke wedstrijd gespeeld op het V. E. W.-ter- rein te Heemstede. De thuisclub, die de leiding heeft in deze klasse, ontvangt haar gevaar lijksten concurrent, n.l. Kennemerland 3. De bezoekers zijn slechts één verliespunt op V. E. W. achter, dus bij een eventueele overwin n-ing zouden zij de leiding overnemen. Vooral in de laatste weken heeft Kennemerland 3 zich uitstekend geweerd. V. E. W. kan zich er op beroemen nog ongeslagen te zijn. Johez, dat er den laatsten tijd minder van terecht brengt dan aan het begin der compe titie, is zeker wel in staat, het zwakke Kenne merland 4 te kloppen. Ulysses krijgt in Velsen gelegenheid revan che te nemen op V. V. B. voor de groote ne derlaag, die op 28 September werd geleden. Verschijnen de Jong c.s. volledig, dan is het niet onmogelijk, dat de Haarlemmers de over winning behalen. In afdeeling C is weinig spanning. V. V. R. A. is reeds vier punten op haar concurrenten voor en kan zich desnoods de weelde veroor loven, één keer te verliezen. Morgen is er al heel weinig kans op, dat de ambtenaren een veer laten, daar het niet al te sterke S.I.Z.O. 3 op bezoek komt. Dat wordt de achtste over winning van V. V. R. A. RANGLIJST AFDEELING A. gesp. gew. gel. verl. pt. v.-t. gem. V. V. IJ. I V. V. IJ 2 Tweede Jeugd Kennemerl. I Z. S. V. I. Z. O. Telefonia Kennemerl. 2 12 34—3 2.00 12—7 1.50 17—12 1.29 19—11 1.25 13—19 0.56 15—24 0.56 16—34 0.50 7—23 0.40 WERKLOOZENCOMPETITIE. Het programma voor 19, 20 en 21 November luidt als volgt: 19 November: Rood Wit II—V. V. B. II, V. S. V., M. J. V. Toorenburg. Rood ZwartV. V. C. II, Stormvogels, R. C. Kremer. V. V. T. IV. V. C., Haarlem, F. J. Wempe. Z. W. Z. IIGazelle I, Zandvoort, de Tello. 20 November: V. V. M.—V. V. T. II, Transport, A. P. v. Gent. 21 November: V. V. S.Rood Wit I, Transport, Grasman. Met-aal—Gazelle II H. F. C„ H. C. de Wit. V. V. B. IZ. W. Z. I, Vergierdeweg, H. Boeree CRICKET. DE M.C.C. IN AUSTRALIë De wedstrijd M.C.C. tegen Zuid-Australië eindigde niet in een draw. Het was een vier- daagsche in plaats van een driedaagsche match. Op den vierden dag brachten de En- gelschen het totaal hunner 2de innings op 174. De Australiërs faalden in hun poging om de 224 runs, benoodigd voor de overwinning, te maken. Door goed bowlen, speciaal van Lan- gridge zat Zuid-Australië voor 187 aan den kant. Bradman faalde ook in de 2de innings. De Engelschen wonnen met 36 runs. De vierde wedstrijd door de in Britsch-Indië toerende Australiërs werd met innings ge wonnen. Britsch-Indiërs 121 en 93. Australiërs 300 v. 4. Ch. Macartney scoorde weer 139*. VRIJDAG 15 NOV. 1935 OM DEN GOUDEN ONAFHANKELIJKHEIDS BEKER. Het Rotterdamsch Elftal, dat Zondag a? te Rotterdam tegen het bondselftal zal spew om den Gouden Onafhankelijkheidsbeker heeft een wijziging ondergaan, omdat Voormo' len (Sparta) bedankt heeft. Van Spa-endonck (Neptunus) zal in diens plaats als midden voor fungeeren, terwijl Wendt (The Risin® Hope) de linksbinnen-plaats zal bezetten. VARIA. HANDBAL HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG Voor Zondag a.s. zijn vastgesteld: DAMES RapiditasCarna (9.30 uur Van Oosten de Bruynstraat) Aalsmeer—Concordia (2 uur te Aalsmeer) S. S. S.Rapiditas II (10 uur te Halfweg) HEEREN RapiditasConcordia (Z.) (10.30 uur van Oos ten de Bruynstraat). Lijnden II—Concordia (H.) 10.30 uur Lijnden terrein Lijnden I—Niloc (2.15 Lijnden terrein) „POTYMO". „Potymo" beteekent Poppententoonstelling IJmuiden en Om streken en deze wordt 15, 16 en 17 November gehouden in het Patronaatsgebouw. De opening vindt hedenmiddag plaats. Het is een fraaie collectie poppen die dooi de dames, welke deze tentoonstelling op touw hebben gezet, is bijeengebracht. Hans en Grietje zijn er bij het peperkoekenhuisje, er zijn Volendammers en andere paartjes, zelfs een bruidspaar enz. Het tooneel is gedecoreerd met Indische doeken. De entrée, zoowel als de opbrengst der poppen, is bestemd voor de missie in Indië. EX KONING PETER. Verleden week zagen wij Ex-Koning Peter te Haarlem van de R.-K. Rederij kerskamer Pi us, gisteren was het Varia in IJmuiden, -die dit aardige blijspel van den Hertog ten 'too- neele bracht, een bewijs dus, dat deze Ex- Koning van Molavië zich hier al heel spoedie populair heeft weten te -maken. oOk te IJmuiden heeft hij zijn publiek door zijn prettige charme en luchtigen aard veroverd Varia heeft het niet tegen Pius behoeven af te leggen. Integendeel zelfs, over het alge meen stond de opvoering te IJmuiden boven die, welke wij te Haarlem hebben bijgewoond Vooral in I wonnen de IJmuidenaren het' Toen was het weer een genoegen dit zoo op elkaar ingesteld groepje dilettanten te zien spelen. Deze veel betere inzet was voornamelijk te danken aan Holtslag, die een veel sterkeren president te zien gaf dan Pius. Welk een prettig speler is deze dilettant toch, vooral wanneer hij zooals gisteren een rol heeft, die hem goed ligt. Dan vult hij on middellijk het tooneel en boeit door ziin mooie, voile stem. Maar ook de anderen waren in I uitste kend op dreef. Boeree was een soepele, kwie ke en vooral jonge Koning vol charme, die maar behoefde te verschijnen om zijn pu bliek te veroveren, zooals wel bleek uit het open doekje na zijn eerste scènes. Hij speelde die dan ook zeer levendig en geestig. Mevrouw Boeree was als Mara Boiaga een schrik voor alle mannen en gaf dat resolute type grap pig en zonder te veel overdrijving weer. Mevrouw Roza-Peek was een mannen-ver overende Mae West en gaf ook verder aan haar rol alle relief; de heer Van den Bor°- speelde den eersten minister bescheiden en daardoor goed, Jaok Roza was ook door zijn uitstekende grime een overtui gende arbeidersafgevaardigde en de heer D. J. Bais gaf als Boris weer een van die fijne bediende-typetjes, zooals wij al zoo vele bij Varia van hem hebben mogen zien. Zoo was de bezetting van alle rollen ze-er gelukkig en kreeg ook het geheel door het vlugge tempo kleur -en leven. Een bijzonder goede inzet dus! Jammer, dat Varia het spel in n niet op hetzelfde niveau wist te houden. Het was al les veel matter, het tempo vertraagde en er was ox> het tooneel ook niet zoo de sfeer als in I. Wij misten in dat bedrijf Holtslag al zou er voor dezen massieven president op het overvolle tooneel nauwelijks plaats zijn ge weest. Wij voelden in dit tuin decor wel dui delijk, dat de IJmuidenaren op dat kleine tooneel onder veel ongunstiger omstandig heden moeten werken dan de Haarlemmers, die de beschikking over ruime en goede too- neelen hebben. Het was, of geen der spelers er goed in kon komen en wanneer ik denk aan de groote scène tussehen Peter en Mara aan het slot van II te Haarlem, moet ik be kennen, dat de Amsterdammers het daarin, wonnen, vooral door lichtheid van spel en vaart. Maar na de pauze, die dit keer wel heel lang duurde, hadden de spelers zich weer te ruggevonden en kwam er meer kleur in het spel. Vooral Boere-e was toen weer goed op dreef en zoodra verscheen niet Holtslag ten tooneele of wij kregen een uitstekend ge speeld tooneeltje van deze wel twee zeer goede amateurs te zien. En Boeree won het ver van zijn Amsterdamschen collega, toen hij in uniform verscheen. Hij wist de uniform wat.wij anders van dilettanten zelden kunnen zeggen met elegance en zwier te dragen en hij had distinctie ook in zijn spel. Mevrouw Boeree was een allerbekoorlijkst uitziende Mara Boiaga, die in II en III ook zeer smaakvol gekleed was. Haar spel kan echter nog winnen. Zij speelde deze gravin- intrigante te vlak. Wij moeten meer haar inwendigen strijd voelen tussehen haar oude haat en haar opkomende liefde. Zoo was haar spel, toen zij alleen op het tooneel was, niet nerveus en actief genoeg, ontbrak er te veel de spanning aan. Zij moet het publiek immers in twijfel brengen, of zij Peter zal verraden of niet. De heer Kok was als graaf Borotianu in m veel beter op dreef dan in II en de heer de Back gaf den stotterenden hotelhouder zeer aardig weer. De gesluierde dame hebben wij niet meer gezien, daar zij pas tegen 12 uur ten tooneele kwam en ook het geestige slot moesten wij door het late uur tot onze split missen. Varia gaat met dit stuk op wedstrijd en zal zeker een goede kans maken, wanneer zij het spel in II nog op hetzelfde peil weet te brengen als in I. Kleine fouten, zooals het vergeten van de telefoon in III. zullen dan wél niet gemaakt worden. En ook zou ik raden op een klein tooneel niet zooveel meubels te plaat sen als in de tuinscène in II. Het publiek toonde zich zeer tevreden en de opvoering werd voor Varia dan ook weer een succes. De burgemeester en mevrouw Kwint woonden de voorstellins bij en werden voor den aanvang allerhartelijkst na-mens het bestuur toegesproken door den heer Fa.- ber, die den w-ensch uitsprak den heer en mevrouw Kwint nog vele malen bij Varia te mogen zien. J. B. SCHUIL. SCHEEPVAARTBERICHTEN. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BLOMMERSDIJK. Quebec n. New-Orleans 13 v. Norfolk. Bilderdijk, Rotterdam naar New-York 12 (4.11 n.m.) 150 mijl W. van Valentia. Nictheroy, Liverpool n. Vancouver 12 van Curasao. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Ran-dfonteïn (uitreis) 14 te Port Natal. Meliskerk (thuisreis) p. 13 Ouessant, 17 verw. Jagersfontein (thuisreis) 14 te Duinkerken, 18 verwacht. Heemskerk (uitreis) pass. 14 Gibraltar, HOLLAND—V/EST-AFRIKA LIJN. Helder (uitreis) 13 van Bordeaux. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (uitreis) 13 van Chefoo. Zuiderkerk (thuisreis) 14 van. Haifa. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Aurora, 13 van Villa Real de San Antonio naar Genua. Alkmaar, 13 van Hamburg n. Antwerpen. Baarn, 14 van Amsterdam te Hamburg. Calypso, 13 van Susak te Bari. Ceres, 13 van Bourgas te Stamboul. Euterpe, 13 van Amsterdam te Bordeaux. Orion, 13 van Livorno naar Napels. Perseus, 13 van Hamburg n. Amsterdam. Saturnus, 13 van Alexandrië naar Jaffa. Tiberius, 14 v. Pasajes te Bilbao. Achilles, 14 v. San Filiu de Guixois n. Bar celona. Ajax, 14 v. Odense te Stettin. Breda, 14 van Amsterdam naar ChilL Ulysses, 12 van Alexandrië te Piraeus. Venezuela, 12 van Barbados n. Amsterdam. Vest-a, 13 van Genua naar Palexuno. Vulcanus, 13 van Algiers naar Amsterdam. Triton, Rotterdam naar Malta 12 (3.41 n.m.) 350 mijl Z. van Land's End. Oranje Nassau 11 v. Paramaribo n. Amster dam. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Montferland (thuisreis) 13 van Bahia Waterland (uitreis) 13 te Santos. HOLLAND-BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk, 14 van Calcutta te Roterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (uitreis) 14 te Marseille. Indrapoera, 14 van Rotterdam te Batavia. Tapanoeli (thuisr.) via Liverpool p. 13 Land's End. Buitenzorg (uitr.) p. 14 St. Vincent. Kedoe (thuisreis) p. 14 Perlm, STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Johan van Oldenbarnevelt (thuisreis) 14 v. Suez. Poelau Laut, 14 van Batavia te Amsterdam. Salelsr (thuisr.) 13 van Padang. STOOMVAART-MIJ OCEAAN. City of Newcastle, 14 v. Dairen te Rotter dam. Eurybates, Amsterdam n. Java 13 te Liver pool. Memnon, Japan n. Rotterdam 13 te Londen. Polydorus, Amsterdam n. Java p. 14 Gi braltar. Hector, Japan naar Rotterdam 12 van Kobe. Glenearn, Dairen n. Rotterdam 13 v. Pt. Said. Haven van Archangel gesloten. Naar uit Archangel wordt gemeld, is met het Noorsche stoomschip „Maisol", dat als laatste schip van dit seizoen van hier is ver trokken, het scheepvaartverkeer wegens den ijsgang, gesloten. Vertraging wegens motorschade. Het Nederlandsche motorschip „Poelau Roe- biah", kreeg, op weg van Amsterdam naar Batavia, tijdens het schutten in de Noorder- sluis, schade aan den motor en moest daarom langer dan gewoonlijk in de sluis blijven lig gen. Men kon de schade echter met eigen middelen hersteilen en na een paar uur ver traging kon het de reis voortzetten. Totaal uitgebrand. Naar uit Alexandrië. wordt bericht is het meergemelde Italiaansche stoomschip „Aus-o- nia" (12,995 B. R. T.) totaal uitgebrand. De geheele bovenbouw en de dekken vormen niets anders dan eten massa verwrongen ijzer en staal van den voor- tot den achtersteven. Het schip is dan ook van de herverzeke- ringsmarkt te Londen afgevoerd. AANGEKOMEN. 14 November: Ast-arte s.s. Bremen Poelau Laut m.s. Batavia Borthwick s.s. Leith Eems m.s. Kings' Lynn Gateshead s.s. Newcastle Gondul s.s. Londen Oddvar II s.s. Oslo Alcinous m.s. Hamburg Alt s.s. Goole VERTROKKEN. 13 November: Magdala m.s. St. Kitts (v.o.) Socombel s.s. Duinkerken Colombia m.s. Hamburg Juno s.s. Hamburg Rhei-n s.s. Hamburg Venus s.s. Hamburg Theseus s.s. Kopenhagen Alchymist s.s. Londen 14 November: Raymond s.s. Ostende Om te dokken. Het stoomschip Nieuw-Zeeland van de Kon. Pakketvaart Mij., dat den geregelden dienst tussehen N-ed. Indië en Australië onderhoudt, is te Vlissingen aangekomen om een belang rijke herstelling aan ketels en machines te ondergaan. De wereïd-scheepstonnage. Volgens een statistiek van den Germani- schen Lloyd is d-e wereldvloot in het derde kwartaal van dit jaar verminderd met 69 schepen, tezamen metende 70.137 B. R. T., als gevolg van scheepsongelukken en branden. In het tweede kwartaal van het loopende jaar bedroeg de vermindering van de wereldvloot als gevolg van dezelfde feiten, 56 schepen met een bruto-in-houd van tezamen 50.720 ton en in het eerste kwartaal 71 schepen, tezamen metende 90.997 B. R. T., zoodat het totaal van de eerste 9 maanden van dit jaar 196 schepen, met een inhoud van tezamen 211.924 bruto register ton, bedroeg tegen 224 schepen, me tende 256.809 B. R. T., in de overeenkomstige periode van het vorige jaar. FINANCIEELE BERICHTEN DISCONTO-VERHOOGING VAN DE BANQUE DE FRANCE. Uit Parijs, 11 November: De Banque de France verhoogt haar disconto met 1 pCt. van 3 pCt.-op 4 pCt. (A.NP.Ï

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6