422@ HET NIEUWE AVONDBLAD Visscherii-Snufjes 21e JAARGANG No. 13 ZATERDAG 16 NOV. 1935 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Leurens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTiëN15 regels f 0.15. Elke regel meer 15 et. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTiëN, OPGEGEVEN VOOR DfT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NE VEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen ais zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; f 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HAV^ Bank te Schiedam. De Omzetbelasting. De minister van Financiën, mr. P. J. Oud, heeft Donderdag in de Tweede Kamer de voor gestelde verhooging van 20 opcenten op de om zetbelasting namens de regeering teruggeno men. Daarna zijn de fiscale ontwerpen met 56- 24 stemmen door de Kamer aanvaard. Het verheugt ons dat deze ongelukkige maatregel, waartegen in deze rubriek onmid dellijk na de indiening der Staatsbegrooting al ernstig bezwaar is geopperd, niet is doorge voerd. Bij de behandeling van het ontwerp bleek de Kamer er zooveel bezwaren tegen te maken, dat de regeering er maar van afzag. En tenslotte verklaarde mr. Oud zelf, dat het voor den minister van Financiën hoofdzaak is de gelden binnen te krijgen. Inderdaad. En als men de belastihg-grens overschrijdt krijgt men de overschrijding niet meer in geld bin nen. Want dat geld is er niet. Het wordt in het geval van een omzetbelasting niet be steed. In middenstandskringen, en in de kringen van het bedrijfsleven in het algemeen, zal de 'gisteren genomen beslissing met blijdschap vernomen zijn. Men heeft het moeilijk genoeg, en de verdwijning van een schaduw als deze is zeker een reden tot dankbaarheid. Wij hopen dat verdere avonturen met de omzetbelasting zullen uitblijven. Het is een onaangename en zeer impopulaire crisis-be lasting. Als minister Oud zegt dat het voor hem hoofdzaak is de gelden binnen te krijgen, dan houdt dat tóch zeker niet in dat hij alle be lastingen over één kam scheert en dat hij niet zou weten, dat het effect op de slachtoffers Verschilt. Dit belastingmiddel werkt als een directe en steeds-voelbare druk op het bedrijfsleven. Er doen zich in den laatsten tijd eenige ver schijnselen van opleving daarin voor; mate- rialiseeren die zich over een breeder linie, dan zou men vooral niet te lang moeten wachten met een vermindering van het percentage der omzetbelasting, om daarmee een stimulans aan het bedrijfsleven te verschaffen. Het psycho logisch effect van een vermindering op een irritëerende heffing kan zeer groot zijn. Op het juiste oogenblik toegepast, behoeft zoo'xl vermindering ook geen vermindering te beteekenen van de -inkomsten-aan-belasting- gelden, waaraan de minister zoo primair denkt, Door goedkooper te worden zou hij op het goede moment zijn eigen omzet kunnen ver- hoogen. De minister van financiën heeft in de wei nig-benijdbare regeeringstaak van dit tijdperk ongetwijfeld een der moeilijkste posities. In een ietwat-scherpe gedachtenwisseling, die hij gisteren met den liberalen fractieleider dr, Bierema had, gaf hij op een goed moment te kennen dat als de heer Bierema zijn zin kreeg en de Kamer met hem mee ging, hij hoopte dat deze dan maar eens achter de ministers- tafel zou komen om te vertoonen hoe hij het beter zou doen. Der,gelijke uitingen van geprikkeldheid heeft de regeering al meer getoond. Ze zijn niet onbegrijpelijk in een tijd als deze. Mi nister Oud zal. niettemin moeten erkennen dat ze evenmin onbegrijpelijk zijn bij ande ren,: in het bedrijfsleven bijvoorbeeld, en de Kamer niet ondankbaar kunnen wezen dat zij hem weerhouden heeft van zijn opcenten op de omzetbelasting. Dr. Bierema haalde overigens geen meer derheid met zijn verzet. R. P. DENK OW UW GEZONDHEID Bel bij slecht weer een taxi (Adv. ingez. Med.) IJMUIDEN GEREFORMEERDE MANNENVEREENIGING. In de eerste vergadering van de onlangs op gerichte Mannenvereeniging werd het huis houdelijk reglement behandeld en goedge keurd. Als bestuurslid werd nog gekozen de heer Jac. Kramer. Tot naam der vereeniging werd gekozen „Schrift en Belijdenis". Eens in de veertien dagen zal een vergade ring worden gehouden en wel in het Evange lisatiegebouw de Wetstraat. Als eerste referent zal optreden de heer C. van Deventer, voorzitter over „Het boek Ester". NIET ALLEEN EEN ZUIVEL-MIDDAG, MAAR OOK EEN ZUIVEL-AVOND. Zooals wij gisteren hebben gemeld, zal de af deeling Velsen-IJmuiden Vrijdagmiddag 22 November een „zuivel-middag" houden in de kleine zaal van Thalia. Naar wij nader verne men wordt op denzelfden dag een zuivel-avond gehouden. Deze zal door burgemeester Kwint geopend worden. DIE GOEIE OUWE TIJD. In het winternummer van ,.Ons Zeewezen" van 1907/'08 trof ons een berichtje, dat op Maandag 16 Devember van dat jaar de En- gelsche stoomtrawler „Tokio" aan den afslag was met 337.500 pond schol, die gevangen was in de Witte Zee. De hooge besomming van de Tokio (ruim f 11.000!) was aanleiding, onmid dellijk de IJmuidensche trawler „Balder" der waarts te zenden. Opzegging contracten te IJmuiden. De werkgevers in het visscherijbedrijf heb ben de contracten voor de opvarenden van de stoomtrawlers en de havenarbeiders opge zegd. Wat de bedoeling is met het opzeggen van deze contracten, kunnen wij niet begrijpen en wordt ook niet nader medegedeeld. Even min wordt een bespreking in uitzicht gesteld over eventueel nieuwe voorstellen voor nieuw af te sluiten contracten. Wij zullen dus af te wachten hebben wat men in 't schild voert. Dat we geheel gerust zijn op de bedoelingen van de werkgevers, kunnen we niet zeggen. Immers uit de opzegging van de overeenkom sten moet afgeleid worden dat men de voor waarden niet onveranderd wil handhaven. «Dat er nog veranderingen in de voorwaar den zouden zijn aan te brengen die een op zegging van de contracten rechtvaardigen, ontgaat ons ten eenenmale. Zoolang we echter niets naders weten, is het beter niet op de zaak vooruit te loopen en zullen wij afwachten tot ons iets naders bekend is. Aldus S~n. (de heer J. van der Steen) in „Toenadering". ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN. De Zondagsdienst der apotheken wordt waargenomen door de IJmuider Apotheek op het Koningsplein. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in de ko mende week. ONGEVAL OP DE TRAWLERKADE. Op de Trawlerkade viel de 15-jarige J. B. die bij zijn vader op den groentenwagen zat, door een plotseling uitwijken van den wagen, waarbij het achterwiel over zijn voet ging. Doordat de jongen klompen droeg, liep het ongeval nog al goed af. Met een pijnlijken en geschaafden enkel kwam de jongen er af. OM DEN MEESTERTITEL. Zondag 17 November zal de eindstrijd om den meestertitel aanvangen met de volgende partijen: PorsC. Suyk, BullerLeyte, Kal denOosterbeek, StahlbergHagemans, Jan- nemanKipping. De partij De ZwartRump wordt Maandagavond te Hilversum gespeeld, Twaalf deelnemers zijn in den eindstrijd toegelaten met de deelneming van Janneman en Kalden is dit tournooi al zeer sterk bezet. Wat de kansen van de D.C.IJ.'ers betreft, bij den goeden vorm van beide spelers, is onze hoop gevestigd op den jongsten deelnemer van dit tournooi den 15-jarigen C. Suyk. Wij weten dat Suyk in staat is het tot een van de bovenste plaatsen te brengen. Wat Leijte betreft, deze is den laatsten tijd in min der goeden vorm. Als hij echter zijn ouden vorm terugvindt, achten wij hem best in staat, voor een verrassing te zorgen. TECHNISCHE STUDIECLUB „ANIMO". De techische studieclub „Animo" houdt op Zaterdag 23 November een feestavond in het Casino. De avond zal opgeluisterd worden met muziek, zang en. voordrachten van verschil lende leden. ONDERHANDELINGEN VERSCHE-HARING- VISSCHERIJ. Zooals men weet hadden de werkgevers medegedeeld, dat voor de versche-haring visscherij geen garantieloon kon worden ge geven. Op aandrang onzerzijds is er toen een bespreking gevolgd op 11 September j.l. met den voorzitter en den secretaris van de loon- commissie, aldus „Toenadering". Deze bespreking bracht ons ook niet verder, daar de bestuurders van de werknemersorgani saties niet over andere onderdeelen wenschten te spreken, indien het garantieloon niet veilig gesteld kon worden. Nadien is bij den voortduur getracht om toch over dit punt tot overeenstemming te geraken. Dit heeft tot gevolg gehad, dat pp 31 Oct. een bespreking plaats vond met de geheele looncommissie. Van werkgeverszijde werd medegedeeld, dat de leden van den loonraad van werkgeverszijde in hun afdeelingen wilden verdedigen een loon van f 7 per week plus de helft van het per centage dat nu geldend was, tot aan f 14. Bij het bereiken van f 14 zou de oude loonrege ling gelden. Nadat de besturen van de werknemersorga nisaties met elkaar overleg hadden gepleegd, werd aan de reeders medegedeeld, dat we aan onze leden zouden willen voorstellen een loon van f 10 plus 1 pet. tot aan f 14 en vervolgens de oude loonregeling. Nadat de reeders zich hierover weer hadden beraden, deelden dezen mede dat, daar f plus de helft van het percentage, door de werknemersorganisaties onaannemelijk was verklaard, de werkgevers het voorstel van f 10 plus 1 pet. moesten afwijzen. Daar er dus geen overeenstemming te bereiken was, had ook deze bespreking niet het ge jwenschte resultaat. Getracht zal worden om, daar de onderhan delingen met de Ned. Vereeniging voor de Haringvisseherij zijn afgebroken, met de plaatselijke vereenigingen tot overeenstem ming te geraken. Hierover kunnen we thans, nu we dit schrij ven, nog niets naders mededeelen. Gecombineerd concert door Hallelujah en Wilhelmina. Het door het Chr. Gemengd Zangkoor Hallelujah, directeur Theo van Zu-bphen en de Chr. Muziekvereeniging Wilhelmina, di recteur Marinus Adam. in de Gereformeerde ker-k West gegeven gecombineerde concert, genoot een buitengewone belangstelling. Dit zal wel hoofdzakelijk toe te schrijven zijn aan het feit, dat Wilhelmina dezen avond onder haar nieuwen directeur concerteerde en deze interesse voor hem zal den heer Adam wel bij-zonder goed gedaan hebben. Dat de keuze van Wilhelmina een zeer ge lukkige gew'eest is hebben de ten gehoore gebrachte nummers wel zeer duidelijk bewe zen. Na lange jaren van aanhoudenden te genslag heeft het corps nu eindelijk eens een doorkneed vakman als aanvoerder. De routine van den musicus, die serieus werken als eerste eisc'h -stelt, was reeds na vier maanden studie duidelijk merkbaar. Een vooruitgang was mede, d-a-t ons nu de verloting en het traditioneele tooneelstukje bespaard bleven. Ieder, die het wel -meent •met de serieuze kunstbeoefening zal zich er met ons om verheugen. Onder den nieuwen directeur bleek niet alleen het corps aan kwaliteit maar ook aan kwantiteit gewonnen te hebben. Nadat de heer Juliaan Visser op de gebrui kelijke wijze de opening verricht had, heette hij den heer Adam hartelijk welkom. Spr. wees op de reeds meermalen in ons blad ge uite klacht van het nadeel der z.g. propa ganda-avond en-met-attracties (zie boven). Dit was voor de besturen van beide vereeni gingen een aansporing geweest samenwer king te zoeken teneinde aan dit euvel op af doende wijze een einde te maken. Waarvoor wij hen hier dankbaar zijn! Van Halleluja hoorden we allereerst Bede van Kerper dat na 't overnemen van den aangegeven diapason te hoog werd in gezet, doch daarop zeer welluidend werd verklankt. Tot de onverwachte modulatie in: Mijne ziel dorst naar U, een gevaarlijk mo ment met zich bracht. In het Amen herstel de men zich weer volkomen. Voornamer van compositie was Roes-ke's Troost, dat blijken ga,f - van een stevig on derling verband. Hoewel het mannenkoor niet zoo zwaar bezet is als van Zutp-hen het wél zou wenschen, bezit het een niet onver dienstelijk volume. Het vrouwenkoor, dat zich in het ah-zin- gen meermalen solistisch liet hooren, was niet vrij van nervositeit, zoodat de stemmen- gangen sleepend werden. Niettemin genoot het werk een alleszins te loven vertolking; muzikaal voorgedragen, stipt op toon met fraaie contrasten. Super Flumina van Gounod was op zich zelf reeds een opmerkelijke prestatie, die ons in de fuga quomode de kwaliteiten van Van Zutphen's koor naar waarde deed schatten. Technisch was het wel bestudeerd en een ieder had zijn partij in zijn macht. Van de smeekbede naar het oude Jeru salem, waarin Gounod zijn gaven van kerk liedcomponist vrijelijk demonstreert, wist Halleluja een zoodanige uitvoering te geven, dat we haar een woord van lof niet willen onthouden. Met een bescheiden aantal stem men (want dit werk moet men voor groot koor gehoord hebben) zulk een gave, welbe grepen verklanking te geven, moet den toe hoorder toch wel bewijzen, dat de repetitie- avonden niet in ledigheid worden doorge bracht! Schuberts welbekend Standehen, niet vrij van zwevingen bij gesloten mond, was qua tempo te gerekt en met te weinig eigen aan voelen. Dan kon ons Haydn's FrÖhliches kleines Haus, meer voldoen. Strak rhyth- misch, op toon. werkelijk frisch weergege ven. Vocalen kunnen hier meer open gezon gen worden. Si j'étais roi was voor Wilhelmina een heele kluif. Wanneer we -vooruitgang opmerkten dan vonden we die voornamelijk in de ver zorging van de dynamische schakeeringen; er werden nu eens piano's gemaakt, accen ten opgemerkt, creseendi niet vergeten. Daar naast waren ('natuurlijk) vele tekortkomin gen. Als geheel was het nummer te zwaar voor de blazers, in 't bijzonder voor het hout, dat vele nootjes moest laten slippen en in de allegro-tempi achter elkander aan holde. Ook al werd de ouverture qua tempo door den dirigent behoorlijk getrokken, de kla rinetten zullen nog liar-d moeten studeeren om de technische figuren onder de knie tp krijgen. Groote vooruitgang viel te bespeuren in de stemming, die het mogelijk maakte een accoord zuiver te houden. Dat het corps zijn kracht vindt in het lage koper bewees het met Gadenne's Tannhauserfantaisie, die na het forsche Pilgerchor plus een gansch niet vlekkeloos Lied an den Abendstern (op reke ning van alle registers!) deed hooren. De Einzug wist daarna met recht veel „weg te blazen" evenals de finale, die aan trombone's, tuba's, barytons e.a. ruim baan gaf. De led-en moeten nog veel meer op den stok spelen, dan kunnen foutieve inzetten, zooals in Tannhauser en Tancred voor kwamen, vermeden worden. De dirigent geeft- immers alles aan, het reageeren vergt even opletten. Rossini's ouverture was zeker niet het minste van het door Wilhelmina uitgevoerde. Vergissen wij ons niet, dan is het Gloria ln Excelsis Deo uit de Ostermesse bij een vroegere gelegenheid door het koor in com binatie met de orkestvereenigimg „Kunst kring" reeds uitgevoerd. De forschere har monie-bezetting kon, vnl. in de bassen zeer goed voldoen; met name in de forte-passages was^ het orkest uitstekend op dreef -en leende het zich zoowel in het hout als het hooge ko per loffelijk voor zijn taak. Geleid door den geroutineerden directeur van Halleluja werden alle voorschriften uit nemend in acht genomen. Het koor ontwik kelde dank zij welluidende alt- en sopraan- registers een fraaien klank, terwijl de poly- phonische moeilijkheden keurig overwonnen wordenAlle executanten, orkest- zoowel als koorleden, waren ter dege ingespeeld. Zoodat Wilhelmina en Halleluja met vol doening op dit concert, dat tal van degelijke composities vermeldde, 'kunnen terug zien. En wij met belangstelling op een volgend wachten. W. VERGADERING BAKKERIJ-ARBEIDERS. Dezer dagen hield de a-fdeehng IJmuiden van den „Algemeenen Nederlandschen Bond van arbeiders in het Bakkersbedrijf" een zeer belangrijke ledenvergadering. De léden waren in een flink aantal opgekomen. De bonds voorzitter, de heer Hillebregt, was aanwezig vo-or het houden van een inleiding. Direct na het openen van de vergadering, werd, buiten de inleiding om, een aantal za ken van organisatorischen aard besproken, waarbij de nalatigheid van het bestuur der bakkerspatx-oonsorganisatie, de gezellen te antwoorden op de vei-zoeken om nader over leg, de arbeidsvoorwaarden betreffende, te plegeix, één der hoofdpunten vormde. Besloten wei'd, hiertegen zijn stem te ver heffen. De bondsvooi-zitter sprak daarna over: 1. De veel voorkomende ovei-treding van de Arbeidswet; 2. Geen verdere loonsverlagingen; 3. Allen propagandisten voor den Alge meenen Bond. Het uitvoerig betoog leidde tot de volgende conclusies: a. dat de controle op de naleving van de Arbeidswet zoo intensief mogelijk moet wor den gevoerd en gevallen van overtreding, het zij direct bij de Arbeidsinspectie óf bij het bondsbestuur, kenbaar moeten worden ge maakt; b. dat alle leden er aan zuilen medewerken, geen loonsverlaging meer te aanvaarden, exi degenen, die geen deel van den bond uitma ken, er van zullen doox-d ringen, dat een ge sloten front tegen deze verkeerde aanpassing worde gevormd; c. dat allen arbeiders, die in het bakkers bedrijf werkzaam zijn, op den plicht zal wor den gewezen, deel van den bond te gaan uit- xna-ken en zich aan de bondsreglementen te onderwerpen. Het afdeelingsbestuur zal daartoe strek- 'kende maatregelen treffen. Bij de verkiezing van bestuurders, ter voor ziening in opengevallen plaatsen, werd tot secretaris gekozen de heer C. J. Beekman Jr. Tuixivlietstraat 63, Velsen-Nooxxl. Na een opwekkend woord werd deze goed geslaagde vergadering gesloten. coxxxm. Laat ik beginnen met iets te vertellen over de haring, een artikel, dat in de laatste maanden van het jaar voor IJmuiden altijd belangrijk is, maar overigens eexi niet al te groote rol op onze markt speelt. We kennen in IJnruidexi twee soorten harirxg, d.w.z. naar de bewerking, nl. versche en pekelharing. Eigenlijk moet ik daarbij ook nog steurha- ring noemen. Voor de lezers die minder be- kexxd zijn met de techniek van den haring- handel wil ik hier even vertellen, dat steur haring eigenlijk den tusschen-v.or-m is van versche en pekelharing. Steurharing is nl. versche haring, ingezouten doch niet gekaakt en om die redexx niet houdbaar. Alleen die ha ring, welke de door Willem Beukelszooxi uit gevonden operatie heeft ondergaan is houd baar. Vroeger, toen er nog geen crisis was en dus geen overheidsbemoeiing, ging -allies in het harixigbedrijf van een leien dakje. De haring schepen mochten visschen met zooveel reep- lengte als ze wilden, ze mochtexx zooveel ha ring vangen exi aanvoeren als ze wilden; de haringhandelaar mocht ze uitvoeren naar Duitscland, naar Engelaxid, naar Amerika, xiaar Rusland enz., hij mocht versche haring aan den wal zouten zooveel hij wilde Kom daar nu eens om,: aantal netten en reeplengte beperkt, uitvoer aan barxderx, zou ten aan den wal aan banden in ruil voor re- geeringssteun. die gelijk is aannul kom ma nul! Inderdaad. De regeering heeft een cx-ediet van f 750.000 beschikbaar gesteld om daarvoor pekelha ring uit de markt te xiemexi, teneinde inzin king der prijzen te voorkomen. Verleden jaar werd hiervan een dankbaar gébruik gemaakt. Maar dit jaar is nog geen enkele ton haring uit de markt gen-omen, omdat de „Marktlage" zooveel gunstiger is. En er is dus ook nog geen gulden van het crediet opgenomen. Ex- dreigt eerx tekort, ma-ar desondanks heeft de minis ter het oorspronkelijk vastgestelde kwantum van 500.000 vatexx, wat mocht worden aan gevoerd, niet willen verhoogen. Met de versche haring Ls het eveneens vx-eemd gegaan. Niet aan den wal zouten, wel aan den wal zouten. En tenslotte weer xiiet aan den wal zouten, althans xiiet in tonnen. Ontstemming over alle linies: bij de ree ders, -bij de handelaai's in pekelharixig en bij de handelaars in versche haring. Naar mijn meening is thans het oogexiblik voor de regeerixig aangebroken, zich van verdere be moeiingen met de haring te"onthouden, met uitzondering van den uitvoer naar Duitsch- land. waarbij overheidsbemoeiing in verband met de deviezen-regeling nu eenmaal onmis baar is geworden. De haringreeders voelen de bemoeiing der regeering thans alleen maar in den vorm van de uitvoer-penning, die verleden jaar f 40.000 opleverde. Er kwa-m deze week een Belgisch vracht- bootje aan de Tegeltjesmarkt om een paar duizend vaten steurharing voor België te ha len. Straks mogen onze haringhandelaars naar Engeland om daar haring te koopen. Die dan rechtstreeks van de Engelsche havens naar het buitenland verzonden moet wor den, want in ons land is de invoer van pe kelharing verboden. Vorige week was er buitengewoon veel ver- sohe haring aan de markt, aangebracht door een 35-tal loggers en ook Maandag was er nog heel wat. De volgende drie dagen kwamen ex- slechts enkele haringschepen binnen, maar Vrijdag was de aanvoer weer veel grooter. De toestand van de markt is zoo, dat wanneer er heel veel aanvoer is, de prijs voor de goe de kwaliteit zich beweegt rondom een rijks daalder der kist. Zijn er niet meer dan 5 a 10 schepen, dan kan de reeder rekenen op een prijs van f 4—5 voor de betere soorten. In elk geval is deze na teelt voor de reeders lang niet slecht. Behalve de haringvloot zagen we in de Visschershaven 42 trawlex-s, over het alge meen met goede besommingen, 35 loggers met doorgaans schrale besommingen en 6 kotters- met besommingen, varieerende. van f 660 tot f 1650. PIETERMAN. VELSEN Een foto van Jean Batten in Dakar (Afrika) vanwaar zij voor haar Oceaanvlucht naar Brazilië startte. Bij een vlucht boven Brazilië heeft zij een noodlanding moeten maken, doch werd spoedig gevonden. BESTUURSVERGADERING VAN KINDER VREUGD. Op de in het clubgebouw gehouden vergade ring van. het bestuur van Kindervreugd werd besloten, den tuin eiken Woensdag- en Zater dagmiddag open te stellen voor kinderen van leden en wel van Woensdag 20 November af. Het bestuur heeft de functies als volgt ver deeld: P. Hanse, voorzitter, M. v. d. Heuvel, secx-etaris, A. Pirevano. penningmeester, M. v. d. Kooi, 2e voorzitter, L. Streefland, 2e secre taris, mevr. Stapper—Steijn, 2e penningmees- teresse, commissarissen de dames van As en Pools en den heer G. v. d. Brink. KORFBALCLUB „WATERVLIET". Het programma voor de Zondag te spelen wedstrijden is: Blauw Wit 4Watervliet I 12 uur. Watervliet II—T. H. B. H 10 uur. Watervliet III—Palvu n 2 uur.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1