Omzetting. BEVERWIJK DAMES-GRISlS-COMITé. Het Dames Crisis-Comité verzoekt ons op neming van het volgende: Thans is de gelegenheid geopend, om, zoo noodig. aanvragen voor kleeding en dekking te richten tot bovengenoemd comité. Het comité kan alleen acht slaan op aanvragen welke zijn gesteld op daarvoor ingerichte for mulieren. Deze formulieren zijn dagelijks van 10 tot 12 uur verkrijgbaar bij den bode ten Stadhuize. Zij kunnen, na duidelijk en vol ledig te zijn ingevuld, zonder enveloppe in de Gasthuissteeg in de brievenbus van het Stad huis worden bezorgd. Aan brieven, geadresseerd aan leden van het dames-comité, kan geen aandacht worden geschonken. Vriendelijk, doch dringend wordt daarom verzocht uitsluitend te handelen als hoven aangegeven. Ook gelieve men zich nimmer aan het woon huis van de Comitéleden persoonlijk te ver voegen, tenzij op uitnoodiging of in heel bij zondere spoed-gevallen. De aanvragen worden behandeld in overleg met het bureau van Maatschappelijk Hulp betoon, met het Crisis-Comité B en zooveel mogelijk ook met andere lichamen. Degenen aan wier aanvrage kan worden voldaan, ont vangen daarvan schriftelijk bericht. Aan vragers, die niet of nog niet in aanmerking kunnen komen, ontvangen daarvan geen bericht meer. Het is onnoodig een aanvrage te herhalen! MARKTBERICHTEN. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. 15 Nov. 1935. Breekpeen per kist f 0.60f 1.05. Boerekool per kist 2535 cent. Spinazie per kist 4075 cent. i Sla per kist 2045 cent. Andijvie per kist 2555 cent, i Wortelen per bos 611 cent. Raapstelen per bos 23 cent. Peterselie per bos 23 cent. Selderie per bos 34 cent. i Prei per bos 3—11 cent. j Bloemkool le soort per stuk 1016 cent. Bloemkool 2e soort per stuk 36 cent. j Tomaten per K.G. 615 cent. i Uien per K.G. 23 cent. j Snijboonen per K.G. 28—37 cent. Trosboonen Nero per K.G. IV210 cent. j Spruiten per K.G. 814 cent. Gele kool per stuk 48 cent. Groene kool per stuk 35 cent. Knollen per stuk 25 cent. Druiven per K.G. 1520 cent. VEREENIGING VOOR CHR. NAT. ONDERWIJS. IDe vereeniging voor Chr. Nationaal on derwijs houdt op Dinsdag 19 November een leden vergadering in het schoolgebouw aan de Meerensteynstraat. De agenda vermeldt o.rn.: Vaststelling van de begrooting over 1936. Verkiezing van een Hulpfonds, en een causerie van den heer Kraan over neger lied eren, waarbij spreker eenige liedjes zal voordragen. CRISIS-COMITé BEVERWIJK. Het plaatselijk crisis-comité verzoekt ons opneming van het volgende: Het dames-comité is vorige week met groo- ten ijver begonnen met het ophalen der toe gezonden circulaires. Vele circulaires waren nog niet ingevuld, zoodat bij verscheidene adressen moet worden teruggekomen. Helpt allen de taak der dames vergemakke lijken en zendt uwe circulaire zoo spoedig mogelijk aan den penningmeester, den heer J. H. Bremmes, Velserweg 14 alhier; ook kunt u uwe bijdrage storten op het gironummer van het Crisis Comité Beverwijk 203740. De navolgende giften kwamen reeds binnen: Mevr. A. A. van H.D. f20 p. m.; A. J. S. f 20 in eens; R. f5 p. m.; Ir. K. L. M. f25 in eens; P. J. J. H. f 10 in eens; Mr. J. O. B. f 10 in eens; J. van R. f 5 in eens; D. van Z. f 3 in eens; J. T. f 10 in eens; N. V. f 5 in eens; B. M. de V. f 10 in eens; N. N. f 10 in eens; A. J. C. M. f5 in eens; D. A. f 2,50 in eens; Mej. A. C. A. S. f 6 per maand; M. t. f 10 in eens; P. K. f 10 in eens; S. f 5 in eens; J. B. J. H. f 2,50 in eens; van L. f 10 in eens; Mevr. van I.—R. f 2j50 p. m.; F. J. K. f 5 p. m.; Dr. D. A. B. f2,50 p. m.; N. N. H. f 5 in eens; Mevr. WR. f2,50 in eens; I.H. f 5 p. nr.; Mevr. V. f 1 in eens; N.V. Hand. Mij. Hoematimex f 10 in eens; Dames V. f 1 in eens; van H. f 10 in eens; J. L. H. f 10 in eens; D. W. F. f 40 in eens; H. B. f 2,50 p. m.; L. H. f 10 in eens; N. N. f 1 in eens; J.. L. f2,50 p. m.; G. L. f 1,50 p. m.; L. A. f 10 in eens; N. J. O. f 1,50 p. m.; G. v. d. W—M. f2,50 in eens; A. D. en J. M. D. f5 in eens; S. K. f 2,50 in eens; J. B. M. f 25 in eens; C. E. G. f 0,50 p. m.; M. W. C. f 2 p. m.; van L. f 5 in eens; Ir. W. L. Z. van der V. f 10 in eens; Mr. R. V. f 10 in eens; F. B. f 2 p. 111.; Mevr. T. van L. f2,50 in eens; Mevr. B. f 2 in eens; C. f2,50 in eens; P, J. T. f 3 in eens; G. G. C. V. fl in eens; F. K. f75 in eens; W. J. T. f 5 in eens; van H.van D. f 2,50 111 eens; P. Q. f 100 in eens; N. N. f 2,50 p. m.; Mej. L. f 10 in eens; L. f 3 in eens; Ir. J. H. L. f 10; W. W. M. v. d. M. f 10 in eens; Dames van den B. f2,50 in eens; A. J. M. f 1 in eens; B. f2,50 in eens; wed. E. K.B. f 5 in eens; van der G. f 1 in eens; M. D. f 5 in eens; H. J. B. f 5 in eens; Mevr. M. H. P.B. f 1 p. 111. In grooten dank werd nog ontvangen: Van den heer H. Blom een groote doos met pakken; van den heer J. Koop 12 broeken; van den heer J. Tolk pak nieuwe kleeren en van- diverse personen gedragen kleeren. Moge velen dit goede voorbeeld volgen, alle giften in geld of natu-ra zijn weikóm en zullen in de plaatselijke bladen verantwoord worden. DE V V V.-AVOND. Voor de feestelijke bijeenkomst, die de V. V. V, Dinsdagavond voor haar leden en intro ducés in Hotel „Oud Meerenstein" organiseert wordt in breeden kring groote belangstelling aan den dag gelegd. Den bezoekers van deze bijeenkomst wacht niet alleen een nuttige, maar ook een pretti ge avond. De voorzitter van de V.V.V., Mr. A. Moens, zal in de eerste plaats de plannen ontvouwen voor de in 1936 te houden feestweek, die Be verwijk weer eens In de algemeene belang stelling zal plaatsen. Ongetwijfeld zal dit ini tiatief velen interesseeren, zoodat ook voor dit deel' van den avond veel belangstelling mag worden verwacht. Het feestelijk gedeelte wordt verzorgd dooi de versterkte Roemer's Band en voorts wach ten den bezoekers nog vele attracties. Een daarvan is het optreden van onzen vroegeren plaatsgenoot, den heer Piet Oloeck, die zich welwillend bereid heeft verklaard den V.V.V.- avond met zijn geestige liedjes aan de piano op te luisteren. R. K. BOND VAN R. K. TECHNICI ST. BERNULPHUS. De R. K. Bond van Katholieke Technici „St.-Bern-ulphus" houdt op Donderdag 21 November een propagandavergadering. De a.genda vermeldt o.m. een causerie van ka pelaan Ligthart over .,De Kerkgeschiedenis". KERSTVERGADERING S. D. A. P. De jaarlijksche Kerstvergadering van de S. D. A. P. is vastgesteld op Dinsdag 17 Dec. Spreker is de heer Koos Vorrink, voorzitter van het Partijbestuur van de S. D. A. P. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. De uitslagen van de door de Beverwijksehe Damclub gespeelde onderlinge wedstrijden luiden als volgt: A. J. Snijders—C. Peekei 02 C. BlokdijkJ. J. v. d. Berg 02 D. Kikke—K. Kikke 2—0 J. A. OussorenR. Rooymaiv 20 H. SmaalW. Spanjaard 02 A. Peekei—K. Hoogewerf 20 S. TroostH. Brands 20 W. v. d. BergH. Smaal 02 J. BakkerD. Kikke 11 KENNEMER OUDHEIDKAMER. De Kennemer Oudheidkamer verkreeg een antieken mahoniehouten sigaren- en lu cifersstandaard en als voorbeeld van fijn knipwerk een bladwijzer Anno 1854. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: Ch. Visser en A. M. Vrenden- berg; G. H. H. Bruijnaers en H. A. Drogtrop. Getrouwd: J. Raaijmakers en M. J. Tromp, Bevallen: S. A. FengerDrópik, z.; J. J. JansmaEijkelboom, d.; E. H. Schram— Braam, z.; OverledenJ. Roeper, 89 j., wed. van L. Slote- maker; J. Niehof, 62 j., wed. van A. v. d. Steen. ZONDAGS- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. De Zondags- en Nachtdienst der apotheken wordt in de week van 17 tot 24 Nov. waarge nomen door de Duinwij k-apotheek, Verl. Groenelaan 44, telefoon 2514. KOPEREN JUBILEUM. De heer J. Schram herdenkt Zondag den dag, dat hij I2-V2 jaar geleden zijn werkzaam heden begon als patronaatsheer in de R.K. jeugdbeweging van de parochie van O.L. Vrouw van Goeden Raad. De heer Schram heeft, evenals meer leden van zijn rijk gezin, met groote toewijding voor de R.K. jeugd ge arbeid en zoo zal dan ook dit koperen jubileum niet onopgemerkt voorbijgaan. Zondagmorgen zal de Hoogmis tot intentie van den jubilaris in de parochiekerk van O.L. Vrouw van Goeden Raad worden opgedragen. Des avonds zal de jubileeivande patronaats heer in het patronaatsgebouw in intiemen kring 0111 zijn groote verdiensten voor de R.K. Jeugdbeweging worden gehuldigd. Ben W. van Veenendaal hébben dezer dagen in de fabrieken van de geliquideerde katoenweverij K. Loessingh het nieuwe sigaren- bedrijf van H. en J. van Schuppen geopend.) Er is zooal wat verdwenen Sinds de crisis ons belaagt, Menig oude zaak ging henen, Door windstilte weggevaagd. Menig stam, die sinds geslachten Stevig vastgeworteld stond, Is door wreede crisiskrachten Neergeslagen op den grond Maar waar 't oude is verdreven, Groeien nieuwe loten uit, Want de groeikracht is gebleven, 't Leven wordt door niets gestuit. Als g' een voorbeeld wilt aanschouwen, Ligt het voor inspectie klaar, Veenendaal had weefgetouwen, Maar katoen werd de sigaar. Het getouw werd afgebroken, Toen er niets meer was te doen, Maar voor hen, die gaarne rooken, Geeft men er nu van katoen. En men kan alleen maar hopen, Dat de crisis daar niet dreigt, Dat die zaak nu goed blijft loopen En er geen tabak van krijgt. P. GASUS. VACANTIEBEZIGHEDEN VOOR SCHOOLKINDEREN. Woensdag 11 December organiseert boven genoemde vereeniging een propaganda-feest- avond in het Hervormd Vereenigïngsgebouw aan de Verlengde Groenelaan. Ter voorbe reiding is hiervoor een comité van uitvoering gekozen, waarvan het bestuur gevormd wordt door de heeren H. Bakker, voorzitter; H. Steenkamp, secretaris en mej. C. Veerbeek, penningmeesteresse. STAND DER WERKLOOSHEID. Bij den gemeentelijken dienst der werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling ston den hedenmorgen in totaal 1168 werkloozen ingeschreven tegen 1076 aan het einde der vorige week. Voor de drie bij den dienst aangesloten ge meenten waren de cijfers: Beverwijk 611 (vorige week 566)Wijk aan Duin 420 (386) en Heemskerk 137 (124). MENGELBERG BIJ DE HARMONIEKAPEL. Het bestuur van de Beverwijksehe Harmo niekapel is voor de eerste winteruitvoering wel zeer gelukkig, geweest in de keuze van de af wisseling van haar programma. Niemand min der dan onze groote Nederlandsche dirigent Dr. Willem Mengelberg zal met zijn wereld vermaard Concertgebouw-orkest medewer ken, om de concertbezoekers een genotvollen avond te bezorgen. Weliswaar zullen wij den beroemden dirigent slechts op de film aan het werk te zien, maar dan toch op zoo'n frap pante wijze, dat men zich in het concertge bouw waant. Het orkest voert onder zijn leiding o.m. uit de ouverture „Oberon" van Carl Maria von Weber, schitterend en brillant gespeeld onder leiding van den meester. Deze twee Mengelbergfilms zijn alleen reeds om haar groote merkwaardigheid op 27 dezer een gang naar het Kennemer Theater waard LEDENVERGADERING A.N.G.O.B. De plaatselijke af deeling van den Alg. Ned. Geheel-Onthouders Bond houdt op Woensdag 20 November een ledenvergadering. De agenda vermeldt o.m. een verslag van de afgevaardigde naar de Bondsvergaderini LEDENVERGADERING N. C. G. O. V. De eerstvolgende ledenvergadering van de Nat. Chr. Geh. Onthouders Vereeniging afd, Beverwijk, wordt gehouden op Vrijdag 29 No vember in het Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. Als het vischseizoen op de Zwarte Zee voor de Bulgaarsche visschers wordt geopend, varen de booten in het gelid uit. De „kapiteins" staan op een dwarslat boven in de mast om de vischseholen op te sporen. HET CONCERT VAN ZANGLUST. 1 Het Hauridim-ballet. Zooals wij reeds berichtten zal op den con certavond van het mannenkoor „Zanglust" het Hanridun-ballet zijn medewerking ver- leenen. Dit concert wordt op Donderdag 21 November in het Luxor Theater gegeven. Het publiek zal ongetwijfeld het optreden van dit ballet apprecieeeren, want aan de voorbe reidingen zijn groote .zorgen besteed. Op één der laatste repetities zagen wij als eerste nummer een „Dansfantasie" uitvoeren. Een eeuw terug in de wereld van den dans! Hoe statig en elegant danste men toen. Men danste een duet en als derde nummer een fantasiedans getiteld: „De Geketende", een solo van de leidster van het ensemble. Dit dansnummer zal het publiek zeer onder den indruk brengen, want deze solodans is wel van zeer suggestieve kracht. Vervolgens ver meldt het dans-programma nog een „Grande Valse", een „Menuet" eri tenslotte de wals „Frühlingsstimmen" van Johann Strauss. De ze dans treft niet alleen door zijn groote souplesse, maar ook door de waarlijtk schitte rende costumeering. Dit nummer is een lust voor het oog. De bezoekers van het eerste winterconcert van „Zanglust" zullen dan ook volop genieten niet alleen van den mooien mannenzang, maar ook van de charme van de balletgroep. SANTPOORT R. C. BREDERODE. De wedstrijd tegen Droste van Zondag 3.1.» werd door het eerste elftal verloren, hoewel de uitslag van 15 een andere zou zijn ge weest, indien de wedstrijd een regelmatig verloop had gehad. De beslissing viel reeds toen Droste door een penalty de leiding met 21 nam. Voor a.s. Zondag staat een niet minder belangrijke wedstrijd op het pro gramma. Het 2e elftal moest op Spaarndam een ne derlaag slikken tegen Spaardam 2, Voor a.s. Zondag luidt het programma: Brederode 1—T. H. B. 2, 2 uur. Zaterdag 2,30 uur: Brederode adsp.Ken- nemers adsp. HEEMSKERK. ZÏTËÏDÏ'G T6 KT V. 1935 Begrooting van Sociale Zaken verdedigd. Huurverlaging Wonïngwethuizén blijft aan de orde. LISSE—A.D.O. Door het bestuur der R. K. V. V. „A-D.O." is bij den Bond ongeldigheid aangevraagd van den wedstrijd LisseA.D.O., gespeeld op 20 October 1935. De uitslag was toen 22. Het is gebleken dat Lisse in dien wedstrijd met één ongerechtigd speler was uitgekomen. Deze wedstrijd zal dus vermoedelijk worden overgespeeld op het A.D.O.-terrein. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Adrianus Willibrodus, zoon van C. Dam en M. A. Buter, Johannes Bernardus z. v. Jac. Dam en M. C. Piepers, Agatha Cornelia d. v. Nic. J. Rijs en H. Mulder. Overleden: Mej. M. van der Sluis, 59 j., on gehuwd. A. H. We'lboren, 66 jr. wed. van M. Admiraal. Ondertrouwd Geene. Gehuwd: Geene. BOUWVERGUNNINGEN. Door B. en W. zijn, de navolgende bouw vergunningen verleend: W. Kluft, alhier, tot het - bouwen van een schuur aan den Kerkweg; N.V. Bouwondern. „Jobo", alhier, tot het bouwen van 4 woon huizen aan den Kerkweg. WINKELSLUITING. Aan de V.V.V. alhier is voor haar te houden fancy-fair op Zondag 17 November a.s. in café Flora ontheffing verleend van de verbodsbepalingen der Winkelsluitingswet, tot 's nachts 12 uur. Aan de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer inzake de begrooting van Sociale Zaken deelt minister Slih'genberg mede, dat het niet op zijn weg 'ligt'mededeelingen te doen gesteld zij waren hem bekend van de motieven die zijn ambtsvoorganger er toe geleid hebben, het aanbod van den kabi netsformateur 1935, om als minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen op te treden, te aanvaarden. Toen hij zijn benoe ming tot minister aanvaardde, was de politieke toestand uitermate, onzeker. Bovendien was de parlementaire periode reeds voor meer dan de helft verstreken. Op grond hiervan heeft hij met goedvinden van den kabinetsformateur geen. ontslag als notaris gevraagd, dóch verlof. Van 31 Juli, den dag van zijn .benoeming, wordt dit ambt daadwerkelijk niet meer door hem uitgeoefend. Er is in de jongste parlementaire geschie denis meer dan één voorbeeld-van een derge lijke situatie; verwondering -behoeft zij dus geenszins te wekken. Ten aanzien van het vraagstuk van de ver bindendverklaring van collectieve- arbeids overeenkomsten deelt de minister in het al gemeen het standpunt, door zijn ambtsvoor ganger ingenomen en reeds herhaaldelijk uit eengezet. Pensioenfondsen. In overleg met zijn ambtgenooten van Han del, Nijverheid en Scheepvaart en van Justitie heeft de minister een ambtelijke commissie ingesteld, aan welke is opgedragen van voor lichting te dienen omtrent de vraag, of en zoo ja welke, maatregelen genomen kunnen wor den, teneinde in de toekomst gebeurtenissen, als zich thans hebben voorgedaan ten aanzien van de pensioenen bij den Kon. Holl. Lloyd, te voorkomen. De commissie is üitgenoodigd, haar arbeid zooveel mogelijk te bespoedigen. Het betreft hier echter een vraagstuk, dat verre van eenvoudig is. Ziekenfondsen. De minister acht een wettelijke* regeling voor de ziekenfondsen gewenscht. Het aan hangige wetsontwerp en een wijziging daar van is bij zijn departement in behandeling. De minister kan geen vrijheid vinden een bijdrage te verleen en in de vergoeding in de kosten van contributie voor ziekenfondsen. Het oordeel van verscheidene leden, dat het bereikte resultaat onvoldoende is en dat de regeeringspolitiek op dit terrein als mislukt moet worden beschouwd, acht de minister niet juist. De huren der woningwetwoningen zijn over het algemeen goed verlaagd; op het plat teland komen huren beneden f 3, zelfs van f 2 voor; daar worden ook goedkoope woningen gebouwd, tot zelfs voor f 1200. De verdere verlaging van huren van woning wetwoningen in de groote steden blijft aan de orde en zal zooveel mogelijk worden bevor derd. Wat betreft het inschakelen van particu liere aannemers bij werkverschaffingen e.d. verklaart de minister, dat hij voor werken, welke zich daarvoor leenen, er geenszins be zwaar tegen heeft, dat van eeii aannemer ge bruik wordt gemaakt, mits deze zich verplicht, de te stellen voorwaarden geheel na te leven. WIJK AAN ZEE EN DUIN ST. ODULPHUS WORDT WIJK AAN ZEE'SCH A. CAPELLE KOOR. In de vergadering van Vrijdag heeft het bestuur der Gem. R.K. Zangvereeniging St. Odulphus besloten de vereeniging te ontbin den en een nieuwe vereeniging te stichten on- onder den naam Wijk aan Zee'sch a Capella Koor. Het bestuur dezer vereeniging zal bestaan uit de heeren C. C. Schaaper, voorzitter; mej. M. VosseSchellevis secretaresse; H. Bodewes penningmeester. De heer A. Schellevis neemt de functie van bibliothecaris waar. Dirigent is de heer L. Pielage. Deze nieuwe vereeniging geeft Maandag 25 November in „de Zon" haar eerste feestavond waarbij het Dubbel Kwartet gevormd uit de leden van 't a Capella Koor zijn medewerking zal verleenen. De verdere verzorging van 't programma wordt opgedragen aan een conferencier. Roemers' band uit Beverwijk zal de dans muziek verzorgen BOUWEN. Door B. en W. dezer gemeente is aan P. H. van Minnen en H. C. Smit, wonende alhier vergunning verleend tot het bouwen van 5 woonhuizen aan den Hooge Hoflanderweg al hier. In memoriam Dr. W. v. Dieren. Prof. dr. Th. J. Stomps schrijft in de Tele graaf het volgende In memoriam: Weer rouwt onze Hortus Botanicus! Een zijner voortreffelijkste oud-leerlingen verliet ons in den afgeloopen nacht: dr. W. van Die ren, laatstelijk leeraar voor de plant- en dier kunde aan het Kennemer Lyceum. Geboren in 1902, als zoon van den bekenden Amsterdam- schen arts E. van Dieren, werd de heer v. Die ren student in 1921. Het doctoraal-examen legde hij af in Januari 1931, lang opgehouden door ziekte en een assistentschap aan het bo tanisch laboratorium. Daarna wijdde hij zich aan een studie over de ontwikkeling der dui nen en hun plantendefc, in het bijzonder op het eiland Terschelling, dat hij liefhad en kende als wéinigen, met het gevolg, dat hij in Juli 1934 cum laude kon promoveeren op een omvangrijk proefschrift, verschenen bij Mar- tinus Nijhoff in Den Haag én getiteld: „O'rga- nogene Düneiibildung". Gedurende den vori- gen cursus was dr. Van Dieren daarop leeraar te Utrecht, om in September j.l. zijn taak te Overveen te aanvaarden, helaas slechts voor korten tijd. Zijn heengaa.n beteekent een zwaar verlies voor de botanische wetenschap in Nederland, waarvoor hij nog zooveel beloofde te zijn. Dankbaar leerling in de school van Hei mans en Thijsse, kende hij onze natuur als weini gen, waarvan vele geschriften getuigen. Mede dank zij zijn stuwkracht leefde in ons land krachtig een studierichting der wetenschap pelijke plantkunde op, die sociologie wordt ge noemd en werd binnen de Nederlandsche Botanische Vereeniging een speciale afdeeling voor de beoefening daarvan gesticht. Versch in het geheugen ligt nog zijn bemoeienis voor het tot stand komen van den plantengeogra- phischen cursus in mijn laboratorium in den aanvang van dit jaar en van het gedenkboek van dr. Jac. P. Thijsse. Verbijsterd vragen zijn tallooze vrienden zich af, waarom juist dit jonge, zooveel be lovende leven moest worden afgebroken. Een kleine troost moge ons zijn, dat Wouter van Dieren, hoe jong nog, reeds niet te vergeefs heeft geleefd, omdat zijn prachtige boek óver de duinen zijn naam zal doen voortleven tót in lengte van dagen. SCHEEPVAARTBERICHTEN. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Statendam 9 (16 n.m.) van New-York te Rotterdam verwacht. Volendam 14 van New-York naar Rotter dam. Breedijk 15 Nov. van Rotterdam te Vel- sen. Dinteldijk, Rotterdam naar Vancouver 13 van Cristobal. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bosohfontein (uitreis) 14 van Teneriffe. Nijkerk (thuisreis) 15 van Suez. Meliskerk (thuisreis) 15 te Antwerpen, vertrok 17 (n.m.) Jagerfontein (thuisreis) 15 te Antwerpen; vertr. 17 (n.m.) Bloemfontein (uitreis) 14 van Lor. Mar ques. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisreis) 13 van Las Palmas. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (thuisreis) 13 Nov. van Ma nilla. Serooskerk 15 van Rotterdam naar Ant werpen. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Berenice 14 van Kopenhagen naar Am sterdam. Ajax vertrekt 16 van Stettin. Crijnssen'15 van Amsterdam n. W.-Indië. Van Rensselaer 15 van Amsterdam naar West-Indië. Agamemnon 15 van Amsterdam naar Lissabon. Irene. 15 v. Uddevalla n. Aarhuus. Alkmaar 15 Nov. van Hamburg te Ant werpen. Achilles 14 van San Feliu te Guixols te Barcelona. Bacchus 14 Nov. van Aarhuus te Gdynia. Colombia 14 van Amsterdam te Hamburg. Flora 15 November van New-York naar Haiti. Euterpe 15 van Bordeaux naar Amsterdam. Juno 41 Nov. van Amsterdam te Hamburg. Orion 14 Nov. van Napels, naar Palermo. Perseus 15 Nov. van Hamburg te Amster dam. Simon Bolivar 14 van Amsterdam te Bar bados. Stella 14 November van Salonika te Ca- valia. Stuyvesant 15 van New-York naar Port- au-Prince. Venus 15 Nov. van Amsterdam te Ham burg. Iris 13 Nov. van Pacific-havens te Balboa. Costa Rica 12 van Kingston (Ja.) n. Port Limon. KON. HOLLANDSOHE LLOYD. Salland 16 van B.-Ayres te Amsterdam verwacht. NEDERLi-IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha 12 van Mackay naar Salamoa, Ra- baul, Singapore v.o. Agnita 15 .te Houston verwacht, n. Bay town Rotterdam, Brugge. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kertosono (uitreis) 14 Nov. van Las Pal mas. -Tapanoeli (thuisreis) 14 Nov. te Liver pool. Kota Nopan (thuisreis) 15 Nov. van Sin gapore. Kota Agoeng (thuisreis) p. 15 Kaap del Armi. Baloeran (uitreis) 15 van Marseille. ROTTERDAM—ZUED-AMERIKA LIJN. Alcyone 14 Nov. van Rotterdam te B.- Ayres. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Johan van Oldenbarnevelt (thuisreis) 15 van Port Said. Tarakan (thuisreis) 15 van Marseille. AANGEKOMEN 14 November: Holland m.s. Fowey Heworth s.s. Newcastle Vechtstroom s.s. Hull Hontestroom s.s. Londen 15 November: Perseus s.s. Hamburg Sambre m.s. Rotterdam P. L. M. 27 s.s. Melilla Asien s.s. Lulea Isac s.s. Shields Breedijk s.s. Rotterdam Midsland s.s. Swansea VERTROKKEN. 14 November: Raymond s.s. Ostende Shelon s.s. Leningrad Embla s.s. Rotterdam Arija s.s. Newcastle Molotov s.s. Leningrad Theano s.s. Rotterdam Lingestroom s.s. Bristol Essen s.s. Hamburg Texelstroom s.s. Liverpool Breda s.s. Curacao 15 November: Sambre m.s. Parijs E. H. S tinnes II s.s. Stockholm Heworth s.s. Sunderland Henry Tegner s.s. Bremen. Ertsaanvoer. Het Fransche stoomschip P. L. M. 27 is van Melilla en het Duitsche stoomschip Asien van Lulea bij de Hoogovens aangekomen met een lading ijzererts. Meermalen konden wij bericht geven hoe in volle zee mannen te voorschijn kwamen, die zich in de een of andere haven aan boord van een schip hadden verstopt. Uit Gothenburg wordt thans gemeld, dat op het Zweedsche stoomschip „Patricia", dat aldaar van Australië was aangekomen, een vrouwelijke verstoppeling op zee te voorschijn was gekomen. Edith Williams, een meisje van 23 jaar, was in haar jeugd met haar ouders van Engeland naar Australië verhuisd. Eenigen tijd geleden was zij door bemiddeling van haren in Enge land wonenden broeder een briefwisseling begonnen met diens vriend. Deze schrifte lijke vriendschap had tot gevolg, dat de jonge man schreef haar te willen huwen als zij kans zag naar Engeland te komen. Omdat het meisje echter niet over de noo- dige geldmiddelen beschikte om als passa gier naar haar oude vaderland terug te reizen, sloop zij aan boord van het Zweedsche stoomschip en verstopte zich achter de water tanks. Haa- eenige proviandvoorraad bestond uit een pak boterhammen en een zak sinaas appelen. Na eenige dagen, toen het schip reeds in volle zee was, kwam het meisje, tot groote verbazing van de gehee1 bemanning, op dek. De kapitein betoonde zich een humaan mensch en stelde het meisje, na een niet mal- sche berisping, aan het werk; gedurende de. verdere reis moest zij haar scheepskost ver dienen door als hofmeesteres dienst te doen,

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5