HET NIEUWE AVONDBLAD 21e JAARGANG No. 15 DINSDAG 19 NOVEMBER '35 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.v. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar- tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN. Vischvervoer in koelwagens. Spoorwegen staan belangrijke reductie toe. Naar wij vernemen, heeft het bestuur der IJmuider Vischhandelvereeniging van de di rectie der Nederlandsche Spoorwegen bericht, ontvangen, dat deze zich bereid heeft ver klaard, een reductie te verleenen op de huur der koelwagens, zooals door het bestuur aan de directie was verzocht. Met ingang van 1 November j.l. wordt aan leden der vereeniging voor alle naar het buitenland in koelwagens verzonden zendingen visch of. versche haring van de koelwagenhuur a f 20 de helft geres titueerd. Ongetwijfeld zullen vele vischhandelaren, met name zij, die betrokken zijn bij den export van versche haring met genoegen kennis ne men van het door het bestuur der vereeniging behaalde succes. Want voor den handel is deze reductie van den huur van koelwagens niet van belang ontbloot, immers zal men, meer dan tot nu toe het geval was, gebruik maken van koelwagens, hetgeen de kwaliteit van de haring zeer ten goede zal komen. BAZAR DER OUD-KATHOLIEKEN. In het Vereenigingsgebouw der Oud-Katho lieke Gemeente, Kanaalstraat 252, wordt deze week een bazar georganiseerd, die Woensdag middag half vièr door Pastoor L. Rinkel zal worden geopend. Dank zij de samenwerking' tusschen de ver schillende O. K. vereenigingen, maar vooral dank zij den ijver van de damesvereenigingen, zal er, op den bazar heel wat te koop en ook heel wat te genieten zijn. Koopen kan men er handwerken en allerlei huishoudelijke artike len. genieten kan men er van tal van attrac ties, zonder welke een bazar nu eenmaal niet volledig is. Zelfs een oliebollentent ontbreekt niet. Tijdens de opening zullen de lieeren K. Gouda en C. Tol orgel- en vioolmuziek doen hooren. De medewerking van deze bekende musici zal ongetwijfeld niet weinig bij dragen tot een druk bezoek op den eersten middag. De bazar is geopend 20, 21 en 22 November. PERSONALIA. Voor het machinistendiploma B is geslaagd de heer A. Schager te IJmuiden. UITVOERING NIEUW-HOSANNA. De uitvoeringen van het Chr. Gemengd Koor Nieuw-Hosanna verheugen zich immer in een groote belangstelling. Zoo ook Maan dagavond, toen de heer A. Klees als voorzitter van dit ensemble de talrijke aanwezigen in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw aan de Kal- verstraat welkom heette. Directeur S. Wiersma, aan wien voor de pauze de afwerking van het programma was toever trouwd, opende met Orlando di Lasso's Lands- knechtstandehen, dat correct van opvatting en in onderling stemevenwicht uitgevoerd werd. In de middensatz even een stijging, ech ter juist op toon geëindigd; Staccato's gelijk. Sopranen hoorden we in mp's wel eens gaver van klank. Dat was ook het geval in Bonset's In het woud, dat in het forte een goeden in druk maakte, maar waar heeschheid (als we 't zoo zouden mogen noemen) der damesstem men niet verborgen kon blijven. Toch niet allen verkouden? Troost van Roeske, een door onze koren graag gezongen compositie, was belangrijk beter. De leden gaven blijken van goed tekst begrip, aan dynamische schakeeringen ont brak het niet; op toon. In De Perelkens van Wierts was er volop gelegenheid het fraaie basre,gister te bewon deren, terwijl ook de alten in dit koorwerk dankbare passages te zingen kregen. Met het in verhouding tot de andere bezet ting kleine kwantum tenoren wist Wiersma te woekeren, zoodat een gesloten geheel verkre gen werd. De bijna spreekwoordelijk geworden soepel heid was bij dit concert van Nieuw-Hosanna wel eens zoek; men verlieze het afwerken van den klank niet uit het „oor". Iedere zangeres moet daar individueel haar aandacht aan blijven schenken. Ook op den dirigent letten! Het altijd weer boeiende Middernacht van Wierts was het sluitstuk en dan een lang niet gemakkelijk. Nieuw-Hosanpa bracht het er keurig af; wel overwogen dirigeerde Wiersma met algeheel begrip van partituur dit koorwerk. De zan gers en zangeressen reageerden zuiver en het geheel genoot een alleszins te waardeeren ver tolking. Het Harpje, het meisjeskoor, had tot taak een 4-tal werkjes uit te voeren, die alle vlot en op toon ten gehoore gebracht werden. In Aan de Duinen van Richard Hol was de klank, hoewel nog wat schuchtertjes, heel goed en directeur Wiersma had hierin goed werk ge leverd. Het fragment uit Stabat mater van Pergolese, dat door mej. Chr, A. van Preenen aan de piano begeleid werd, had ook goede dingen. De stemmengangen waren nu minder egaal en de piano was veel te hard. (Ook eens opletten, dat linker- en rechterhand op het klavier tegelijkertijd het accoord vormen en niet een fractie van een seconde na elkander komen bij den aanslag). De vriendelijke Cathar. van Rennes vond een warm onthaal. De pianiste werd met een hartelijk woord een tuil Flora's kinderen overhandigd als ap- j preciatie voor haar trouwe medewerking. Na de pauze, was in letterlijken zin het woord aan enkele leden van het koor, die met z'n zessen een kluchtige 2-acter van G. Nielen „De Truc van Tienus" opvoerden en daarmede de lachers op hun hand hadden. - W. Nederlandsche Roode Kruis. Helpers en helpsters voor de transportcolonne gevraagd. Het bestuur van de afdeeling Velsen- IJmuiden schrijft ons: Ben ieder in de gemeente Velsen kent de voortvarendheid der leden der transportco lonne. Er kan geen ongeval plaats vinden langs den weg, of leden der transportcolonne zijn spoedig aanwezig om eerste hulp te ver leenen. De transportcolonne, staande onder leiding van den colonne-commandant Dr. W. van Haselen, telt momenteel c.a. 50 leden. In verband met het steeds toenemende snelver keer is het noodzakelijk dat dit aantal wordt uitgebreid, opdat bij eventueele ongevallen snelle hulp geboden kan worden. Daartoe heeft de afdeeling Velsen-IJmuiden de gele genheid opengesteld, voor een aantal heeren zich bij de transportcolonne aan te sluiten teneinde te worden opgeleid tot helper. Zij worden in de gelegenheid gesteld, eenige cur sussen te volgen in EH.b.O. teneinde hulp te kunnen verleenen bij ongelukken en op de hoogte te komen van het op oordeelkundige wijze vervoeren van gewonden en zieken met gebruikmaking van alle soorten van trans portmiddelen. Ieder die een gezond en sterk lichaamsge stel heeft, tenminste 18 jaar oud is, doch niet ouder dan 50 jaar, kan lid der transport colonne worden. Het onderricht, wordt gratis aan de deel nemers gegeven, terwijl de benoodigde leer middelen door de zorg van de afdeeling wor den aangeschaft en bekostigd. De deelnemers moeten van goed gedrag zijn, welwillend en zorgzaam voor anderen, nauwgezet in .plichtsvervulling, gevoel heb ben voor zindelijkheid, orde en netheid, be nevens kalm en vastberaden zijn. Na afloop der cursussen wordt een bewijs van geoefend heid afgegeven. Teneinde een dergelijk be wijs te kunnen verkrijgen, dienen zij de. les sen der verschillende cursussen geregeld te volgen, en alleszins blijk te hebben gegeven van belangstelling en geoefendheid. Op de cursussen wordt hen geleerd wat in de eerste plaats moet .worden gedaan bij het in behandeling nemen van gewonden. Voorts wordt hen de kennis bijgebracht van het wezen der verschillende infectie ziekten, de daartegen in acht te nemen voor zorgsmaatregelen en het aanwenden van ontsmettingsmiddelen. Door het geregeld houden van buitëno.efeningeh worden de leerlingen op prac.ti.sche wijze op de hoogte gebracht van 'het verleenen van eerste hulp bij en hot vervoer van gewonden na een ver ondersteld spoorweg-, verkeers-, fabrieks-, of electriciteitsongeval, zoowel bij dag' als in het duister, het laden van gewonden en zie ken in spoorwagens, vaartuigen, enz. Het bewijs van geoefendheid als helper wordt uitgereikt door het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis en geeft den houder de bevoegdheid, om bij ongelukken eei'ste hulp. te verleenen en legt hem de ver plichting op om gedurend twee jaren na den dag der uitreiking, zijn diensten aan het Roode Kruis te bewijzen. Na verloop van twee -jaren kan het bewijs als bovenbedoeld wederom voor twee jaren worden verlengd. Een buitengewoon dienstplichtige, dat is hij die heeft vrijgeloot, of niet in werkelijken dienst behoeft op te komen wegens broeder- dienst of andere redenen, kan een vèvbmte- nis bij het Nederlandsche Roode Kruis aan gaan. hetgeen dit groot voordeel voor hem medebrengt, dat, indien bij in geval van oor log, oorlogsgevaar of andere buitengewone omstandigheden als dienstplichtige wordt od geroepen, hij dan uitsluitend bestemd blijft voor het verrichten van Roode Kruisdien- sten. Voor het bijbrengen van de noodige theo-. retische en practische kennis aan den leer ling-helper, wil deze als lid der transsport- eolonne bruikbaar zijn, zijn drie cursussen, elk van gemiddeld 10 lessen, noodig. De eerste cursus behelst voornamelijk: 1. Het bijbrengen van elementaire kennis van anatomie en physiologie. 2. Het opwekken van levensgeesten, het stillen van bloedingen, het verzorgen van wonden in het algemeen, daarna van ver schillende soorten van wonden in het bij zonder. 3. Het aanleggen van eenvoudige verban den met voorafgaande oriënteering omtrent de plaats en de daarbij vermoedelijk getrof fen weefsels en orcanen. 4. De eerste verzorging van samengestelde verwondingen, gepaard met .groot bloedver- lies, met beensplintering, enzdemonstraties van verschillende verbanden, draag'doeken, snoeren, spalken, enz. 5. Demonstratie van en oefening met de bij het Roode Kruis tot het verleenen van eerste hulp in gebruik zijnde verbandtrom- meltjes, -tasschen en -kisten, draagbaren, ra- derbaren en verder materieel, vervoer van zieken en gewonden met draagbaren en ra- derbaren. 6. Demonstratie van vaartuigen, ingericht voor het vervoer van zieken en gewonden; in- en uitladen van zieken en gewonden. 7. Inrichten van voertuigen, karren, wa gens en van verschillende soorten van vaar tuigen voor het vervoer van zieken en ge wonden, alsmede het in- en uitladen. De tweede cursus omvat: 1. Herhaling van autonomie en physiologie in verband met eerste hulpverleening. 2. Herhaling van de rest van den eersten cursus met uitbreiding van de behandelde stof. 3. Inrichten van personen- en goederen spoorwagens voor het vervoer van zieken en gewonden. 4. Reconstructie en bespreking van door de cursisten meegemaakte ongevallen. 5. Electriciteitsongevallen en hulpverlee ning hierbij. 6. Gasgevaar; algemene beschouwingen over het gevaar van den gasoorlog en hulp verleening aan gaszieken; bescherming van de burgerbevolking tegen het gasgevaar. Ge bruik van gasmaskers. De laatste-èn derde cursus omvat: 1. Bespreking van actueele en van door de cursisten zelf bijgewoonde ongevallen. 2. De beginselen van het wezen der infectie ziekten en hare verbreiding. De ontsmet tingsmiddelen en de uitvoeringen van ont smettingen. 3. Slotoefening in den vorm van volledige hulpverleening aan en vervoer van een aan tal veronderstelde gewonden, waarbij tevens beoefend wordt het inrichten van voer- en-of vaartuigen voor gewondentransport.. Behalve de hulp langs den weg. heeft de afdeeling Velsen-IJmuiden van het Neder landsche Roode Kruis zich steeds belast met verleenen van hulp en ondersteuning bij uit stapjes van ouden van dagen, bij vacantie- kinderfeesten en niet te vergeten de hulp in het strandgebouw. aanhet zudderstrand te IJmuiden, waar gedurende de zomermaanden honderden meer en minder ernstige gevallen worden behandeld. Het secretariaat, Kennemerlaan 76, is gaarne bereid alle gewenschte inlichtingen te verschaffen. Ook bij de groep helpsters kunnen nog een beperkt aantal serieuze leerlingen worden opgenomen om te worden opgeleid tot help ster van het Nederlandsche Roode Kruis. Dames, die bereid zijn aan het menschlie- vende wérk van het Roode Kruis deel te ne men, kunnen zich éveneens aanmelden bij het secretariaat. NAGEKOMEN BESOMMINGEN VAN GISTEREN. Versche haring: KW 101 f1170.—, KW 34 f 590 KW 5 f 280.—, KW 158 f 910.—, KW 135 f 780.—, KW 176 f860.—, KW 127 f860.—, KW 160 f 330.—, KW 2'7 f 590.—. KW 65 f 150.—. SCH 280 f420.—, VL 112 f 1560.—, VL 40 f 670.—. Logers IJM 204 f 1050 KW 46 f 460.—, KW 132 f 530.—, KW 153 f 650.—, KW 194 f 630.—, KW 124 f700.—, K 128 f410.—, KW 177 f 360.—. KW 27 f 300.—, KW 108 f 200.—KW 91 f 370.—. KW 28 f 290.—, KW 175 f 330.—, KW 89 f 290.—, KW 62 f 400.—, KW 169 f 290 KW 60 f 400.—, KW 70 f 500.—, KW 86 f 1870.—, KW 44 f 830.—, KW 51 f 810.—, KW 75 f 460 KW 130 f 990.—. Trawler Adelante IJM 19, 910 m. f 3530.—. UITGESTELD. Naar de heer W. F. Visser, wethouder voor Sociale Aangelegenheden, ons mededeelt, is het bezoek van de vertegenwoordigers van eenige industriëele ondernemingen aan de Centrale Werkplaats en de overdracht der lig- tenten aan de Vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose uitgesteld tot a.s. Donderdag middag. T. V. IJ-NIEUWS. Op Zondag 24 November a.s. zal weer een oefenmarsch plaats hebben voor adspiranten van 15 jaar en jonger. Er zal bij bet bepalen van afstand en tempo rekening mede worden gehouden, dat ook de jongere adspiranten de zen tocht medemaken. Na het mooie succes, door de jeugdige T. V. IJ'ers behaald op den door T. V. S. te Santpoort georganiseerden 20 K.M.-marsch, die door allen in goede con ditie en opgewekte stemming werd volbracht en waarbij tevens een groepsprijs werd gewon nen, zullen ongetwijfeld ook nu alle tippelaars weer van de partij zijn. Voor de leden wordt op Zondag 1 December een wandeltocht gehouden, dus geen marsch maar een genoegelijke wandeling, waaraan iedereen kan deelnemen, die over een goed stel onderdanen beschikt. Voor beide tochten is het vertrek bepaald op 9 uur van het Kennemerplein. Verder memoreeren we nog even het succes, behaald op de graadswedstrijden van den Ken- nemer Turnkring, waar in de 3e graad door alle deelnemende dames een 3e prijs werd be haald en door de heeren één 2e en twee 3e prijzen. RIJWIEL-VARIA. Door M. te IJmuiden-Oost is bij de politie aangifte gedaan van diefstal van zijn rijwiel dat hij had geplaatst op het erf achter een café aan de Kanaalstraat. De rijwieldieven worden steeds brutaler. Visscherijnieuws in een notedop. Mooie resultaten der kustvisscherijNu de tongen en tarbot duur blijven, maken de kust- booten en sommige trawlioggers goede reizen. Besommingen als Reiger f 1950, Emma f 2160 en Vios 4 f 2370 kunnen uitstekend genoemd worden. De logger IJM. 203 had een vangst van bi,jna 1000 K.G. tong en besomde f 1050. Naar zee. De stoomtrawler Walrus is naar zee vertrokken. De vischaanvoer in Oostende. Gedurende de week van 8 tot en met 14 November j.l. bedroeg de vischomzet te Oostende fr. 1.566.000. On?;e vischuitvoer naar België. Gedurende de maand September werd uit ons land naar België uitgevoerd: 166.200 K.G. versche haring ter waarde van 278.000 fr., 2300 K.G. kreeften t. w. van 75000 fr., 13800 K.G. oesters t.w. van fr. 162.00, 3.446.300 K.G. mosselen t. w. van 1.411.000 fr., 70300 K.G. garnalen t. w. van 262.000 fr., 139.000 K.G. versche visch t.w. van 604,000 fr., 2.476.700 K.G. gerookte of gezouten haring t.w. van 3.866.000 fr., 13.500 K.G. gepelde garnalen t. w. van 193.000 fr. VERKOOPAVOND. Door de Vrouwenvereeniging „Draagt elkan ders Lasten" zal 27 en 28 November a.s. in het Evangeiisatielckaal aan de De Wetstraat een verkoopavond worden georganiseerd. Eenige attracties zjullen de gezelligheid van den avond verhoogeri. De opbrengst van de verkooping zal dienen om de Gereformeerde Kerk (West) van psalm borden te voorzien. MOOI RESULTAAT. De verkoopmiddag en avond, georganiseerd door de Geref. dameskran-s in de P. Vermeulen- school ten voordeele van het orgelfonds der Geref. Kerk in IJmuiden-Oost bracht het mooie bedrag op van ruim f 150. GEREF. JEUGD CENTRALE. Woensdagavond zal in de Geref. Kerk aan den VeLserduinweg' voor de Jeugdcentrale op treden Ds. H. Holhof van Batavia over het onderwerp „Hollandsch kerkelijk leven in Indië". De vergadering zal het karakter dragen van een cursusvergadering. CHRISTELIJK DEMOCRATISCHE UNIE. De afdeeling IJmuiden-Velsen der C.D.U. komt 19 November in het Herv. Vereenigings gebouw aan de Kalverstraat in ledenvergade ring bijeen. Na afdoening van huishoudelijke zaken zalde heer Van Beelen, secretaris der afdeeling een 'inleiding .houden. INBRAAK IN DE VISSCHERIJSCHOOL. Een ongenoode gast heeft een nachtelijk bezoek gebracht aan de Visscherijschool. De bezoeker kwam het gebouw binnen door ver breking van een ruit in de directeurskamer. Er kon nog niet worden vastgesteld of er iets vermist wordt. ZIEKE MAN AAN BOORD. De stoomtrawler Ewald heeft een korte reis gemaakt, daar een van de matrozen een ernstige en gevaarlijke verzwering aan de hand had opgeloopen. Direct na binnenkomst is dé man onder geneeskundige behandeling gesteld. DE VERGETEN VISCH. J.l. Zaterdag was aan de markt de stoom trawler Aneta IJM 82 met ruim 1000 manden visch. Aan een boom zoo vol geladen Maandagmorgen werd het schip weer als ge woonlijk zeeklaar gemaakt. Groot was de verbazing van eenige arbei ders, toen ze tot de ontdekking kwamen, dat in het vischruim nog een groote hoeveelheid visch aanwezig was. Deze had men klaar blijkelijk bij-het lossen over het hoofd gezien! Fluks werd de trawler weer naar den over kant voor de markt verhaald, waarna men onmiddellijk met het lossen van de vergeten visch begon. Er kwamen niet minder dan dertig kisten visch, hoofdzakelijk koolvisch, voor den dag. Daar het gisteren inmiddels te laat voor den afslag, was geworden, kon de visch eerst heden verkocht worden. Recherche boekt mooie successen. Daders van inbraken opgespoord. De recherche van het Willemsplein is er in geslaagd, de daders op te sporen van eenige alhier gepleegde inbraken. In de eerste plaats werd opgespoord de da der van de inbraak in de Visscherijschool in den nacht van 10 op 11 October j.l. Na vol tooiing van het dactyloscopisch onderzoek is gebleken, dat de dader zekere R. is, die zich thans reeds in voorarrest bevindt als verdacht van de inbraak in het kantoor van „De Nij verheid" aan de Z. Z. van de Visschershaven. Verder werden door de recherche te Assen verhoord de daders van een aldaar gepleegde inbraak, die in den nacht van 17 op 18 Augus tus j.l. ingebroken hebben in het station IJmuiden. Reeds kort na de inbraak nam de politie een foudraal met inbrekei'swerktuigen, waarmede de inbraak was gepleegd in beslag en verkreeg zij spoedig aanwijzigingen, wie de daders waren. Tot arrestatie kon destijds nog niet worden overgegaan. In het belang van het onderzoek, dat nog aan den gang is, kon de politie ons nog geen verdere Inlichtingen verschaffen. DRIE WEKEN IN STROOMENDE REGEN. De Malinine-regenjas, die gedurende drie weken in de etalages van den heer Joh. Meijer een stroomenden regen heeft getrotseerd, is thans door den heer Meijer uit de étalage ge nomen. We hebben ons er van kunnen overtuigen, dat de jas de „waterproof", waaraan ze heeft blootgestaan, uitstekend heeft doorstaan. Aan de binnenzijde was geen enkel nat plekje te vinden, wel een bewijs van de deugdelijkheid van deze wijze van prepareeren. DAMMEN. DE EINDSTRIJD OM DEN MEESTERTITEL. Suyk wint de eerste partij. De jaarlijksche eindstrijd om het meester schap in Zondag in een touraooi van 12 deelnemers te Amsterdam begonnen. Leek het de laatste jaren, dat de belangstelling voor de wedstrijden om den meestertitel ging verflauwen, dit jaar is -het tournooi wel zeer sterk bezet. Vrijwel alle districten hebben hun sterkste spelers naar dit tournooi ge zonden. In alle deze districten worden - :tallooze voórwedstrijden' gehouden en na deze voor wedstrijden, komen de twee bovensten van ieder district in den eindstrijd tegen elkaar uit. De resultaten der partijen in de eerste ronde gespeeld luiden: Pors—C. Suyk 0—2 Bulier—tLeijte j StahlbergHagenaars 1—1 Kalden—Oosterbeek 2—0 JannemanKipping 2—0 De Dordrechtenaar Pors speelde tegen Suyk de korte vleugel-opening welke de D.C.IJ-er met 20—25 beantwoordde. De partij kreeg een klassiek karakter, en eerst ver in het middenspel kwam het tot complicaties. Voor de tweede ronde speelden Maandag avond in „Kennemerhof' alhier de twee plaat selijke rivalen Leyte en Suijk. De partij eindigde in een overwinning van eerstgenoemde. De eerste twee wedstrijden leverden Leyte dus 3 p. en Suijk 2 p. op. Rusland rekent op vroegen ijsgang. In Leningrad bereidt men zich er op voor, dat de ijsgang in het komende seizoen vroeger zal komen dan in vorige jaren. Reeds aan het einde van de loopende maand rekent men op bemoeilijking der scheepvaart. Omdat tegen dien tijd nog verschillende houtladingen moe ten worden verscheept, worden nu reeds maat regelen getroffen om de schepen door het ijs te helpen. De ijsbrekers Jermak, Oktjabr, Truwor en Silatsch zijn nu reeds aangewezen om direct dienst te doen als het noodig is. Men over weegt evenwel om nog twee andere ijsbrekers voor dit werk te reserveeren. Fransche visscherij. Voor de S. A. Les' Pêcheries de Fécamp liep van de werf Hall-Russell Co. te Aberdeen de stoomtrawler „Vikings" met 1200 bruto ton te water. Ook aan het front kon een Italiaansch beeldhouwer hamer en beitel niet laten rusten. Hij maakte een kop van Mussolini. VELSEN DRANKWET. Bij Burgemeester en Wethouders van Velsen is ingekomen een verzoekschrift van G. Rutte, van beroep groentehandelaar, wonende te IJmuiden, om een tapvergunning, voor den verkoop van sterken drank in het klein ln de benedenlocaliteit van het perceel Willems- beekweg no. 38 te IJmuiden. Vóór 3 December 1935 kan een ieder tegen het verleenen van deze vergunning schrifte lijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders voornoemd Inbrengen. DE WERKLOOSHEID WEER GESTEGEN. J.l. Zaterdag' waren aan de Gem. Arbeids beurs als werkzoekenden ingeschreven 597 bouwvakarbeiders, 362 metaalbewerkers, 46 kantoorbedienden, 37 huisbedienden, 33 hout bewerkers, 33 landarbeiders, 347 zeevisschers, haven- en transportarbeiders, 688 losse en fa brieksarbeiders en 293 in overige beroepen. Verder beneden den leeftijd van 18 jaar 26 bouwvakarbeiders, 49 metaalbewerkers, 11 kan toorbedienden, 24 huisbedienden, 57 losse en fabrieksarbeiders en 8 in overige beroepen. Het totaal aantal werkzoekenden bedroeg derhalve 2638, zoodat het aantal sedert de vorige weefe wee? vv

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1