EUWE—ALJECHIN Wereldkampioen zal 21ste partij wel verliezen. Euwe staat twee pionnen voor. BEVERWIJK. OM DEN BRASSARD. Zondag zullen te Amsterdam de wedstrij den om den Brassard, georganiseerd door de Krachtsportvereeniging D.O.K. aldaar worden beëindigd. Van onze plaatselijke Krachtsportvereeni ging D.O.K. zullen a.s. Zondag uitkomen de gewichtheffers C. Gaarthuis, 2e afd. licht ge> wicht; J. Rooymans, eerste afd. veder- en C. G. Tabak eerste afdeeling licht gewicht. De heeren A. J. Burger en C. Vessies zullen in zwaar gewicht uitkomen. N.CJR.V.-AVOND. Het propaganda-comité van de N.C.R.V. heeft wederom een propaganda-avond ge organiseerd, welke op Donderdag 28 November in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat zal worden gehouden. Aan dezen avond verleenen een dameskoor onder leiding van den heer Louis Stiens, de soliste mej. J. G. de Pater met begeleiding van een klein orkest en de heer F. C. van Dorp, declamator hun medewerking. Sprekers zijn Ds. E. L. van Leeuwen, vice- voorzitter van de Chr. Radiovereeniging en Ds. C. M. Krijger, Ned. Herv. Predikant, al hier. De reportagewagen van de N.C.R.V. zal aanwezig zijn STEMPELEN DOOR WERKLOOZEN. B. en W. hebben voor het jaar 1936 voor het stempelen door de werkloozen de vol gende regeling ontworpen: Van 2 Januari1 Mei: Chr. Besturenbond 1010.15 u.; Haven- en Transportarbeiders en gedeeltelijk werkloozen 22.15 u.; P.A.S. 10.30 11 u. en 33.15 u.; R.K. Volksbond 9.15 9.45 u. en 2.302.45 u.: Beverwijksche Be- stuurdersbond 11.15—11.45 u.; en 3.30—3.45 u. 1 Mei1 September: Chr. Besturenbond 10.45—11 u. en 2.30—2.45 u.; P.A.S. 10—10.30 u. en 2—2.15 u.; R.K. Volksbond 11.15—11.45 u. 3.303.45 u.; Beverwijksche Bestuurdersbond 9.15—9.45 u. en 3—3.15 u. 1 September—1 Januari 1937: Chr. Besturen bond 11.30—11.45 uur en 3.30—3.45 u.; P.A.S. 9.15—9.45 u. en 2.30—2.45 u.;R.K. Volksbond 10.4511.15 u. en 33.15 u.; Beverwijksche Bestuurdersbond 10—10.30 en 22.15 u. CURSUSAVOND JONGEREN VREDESACTIE Woensdag 27 November houdt de Jongeren Vredesactie een cursusavond in café „De Groentenbeurs", o.l.v. Ir. A. Dros. Op deze bijeenkomst zal gesproken worden over ..Luchtbescherming", technische moge lijkheden en psychologische gevolgen. Bij voldoende belangstelling zullen ver schillende vredescursussen gehouden worden. OUDERAVOND O. L. SCHOOL No. II. In de gymnastiekzaal van de openbare lagere school 2 werd Dinsdagavond een ouderavond gehouden. In zijn openingswoord sprak het hoofd der school, de heer Koekendorp, zijn vreugde uit over de goede opkomst van dezen avond, die voor de eerste maal afzonderlijk van de Ui.O.-school wordt gehouden. Spreker dankte den heer Visser voor alles wat hij gedaan heeft om de ouderavonden op het tegenwoordige goede peil te krijgen. Ook de secretaris der oudercommissie, de heer Wintersteyn, bracht den heeren Visser en Bakker dank voor wat zij gedaan hebben, om het contact tusschen ouders en personeel te bevorderen. Bij de algemeene mededee- lingen maakte de lieer Koekendorp bekend dat voortaan slechts drie maal per jaar een rapport gegeven wordt en wel bij het begin van iedere vacantie. Verder dat in het ver volg Donderdags van 7—8 uur een spreekuur voor de ouders gehouden wordt. Spreker hoopte hiermede naast het verkrijgen van meer contact ook het euvel van bezoeken on der de lesuren op te heffen. Bij de verkiezing van twee leden voor de oudercommissie werden de dames Vonk en Allan benoemd. Hierna hield de heer Koekendorp een le zing over het onderwerp: „School en gezin". In de maatschappij rust de taak van de opvoeding op verschillende gemeenschappen. De primaire opvoedingsgemeenschap is het gezin. De ouders komen in de allereerste plaats voor de opvoeding in aanmerking, maar ook de school neemt een groote plaats in de opvoedkundige taak in. Er is een nauw verband tusschen het ge zin als het belangrijkste en de school als de onmisbare en noodzakelijke eenheid. Bij beide partijen gaat het, al is de houding misschien wat anders, toch om de jeugd op te voeden. Een eerste vereischte is dus contact. Alle handelingen die samenwerking beoogen zul len op niets uitloopen wanneer het contact tusschen school en gezin niet zuiver is. Met dit zuivere contact bedoelt spreker zich in eikaars gedachtengang kunnen verplaatsen, zonder zich van beide zijden als leek in eikaars werk te dringen. Dit houdt niet in, dat besprekingen over een onderwerp niet plaats kunnen hebben, maar wanneer de onderwijzer een opvoedkundig stelsel toepast mag de ouder zich hier niet in mengen, evenmin als in het omgekeerde geval. Er zullen natuurlijk altijd fouten gemaakt wor den, maar wanneer er van beide zijden ver trouwen is, dan is samenwerking altijd mo gelijk. Vervolgens behandelde spr. eenige punten waardoor contact kan verkregen worden. Als voornaamste noemde spr. de ouderavonden, het spreekuur, rapporten, huiswerk en de leerplichtwet, die dikwijls als dwang wordt aangevoeld maar die toch uitsluitend het beste voor den leerling beoogt. VERGADERING NAT, SOC. BEWEGING. In de groote zaal van Thalia wordt Dins dag 26 November een openbare vergadering gehouden door den kring Umuiden van de Nat. Soc. Beweging, De heer E. Roskam uit Amsterdam zal spreken over: „Gij zult geen valsche getui genis spreken". B.R.C. KENNEMERLAND. De Rennersclub „Kennemerland" houdt a.s. Zondag individueele ritten over 40 en 20 K.M. HEEMSKERK. OPBRENGST FANCY FAIR. De Zondag voor de V.V.V. gehouden fancy fair was wederom een succes. De bruto ont vangsten waren f 202. Zoodat het bedrag der vorige fancy fair nog is overschreden. LEESCLUB. Maandagavond werd alhier een leesclub op gericht. Ongeveer 20 personen gaven zich hier voor op. R.-K. VOLKSBOND. Dinsdag hield de afdeeling Heemskerk van den R.-K. Volksbond een ledenvergadering in het Vereenigingsgebouw onder leiding van den heer A. Zuurbier. De voorzitter sprak bij de opening zijn teleurstelling uit over de slechte opkomst. Van het St. Nicolaas-comité was een ver zoek binnen gekomen om een bijdrage voor het a.s. feest. Er wordt door den R.-K. Volks bond f 75 beschikbaar gesteld. De heer N. Pekel dankte het bestuur voor deze ruime gift namens het comité. De voorzitter deelde mede, dat er door de afdeeling een werkloozen-commissie in het leven is geroepen, welke werkloozen, die in moeilijkheden verkeeren, van voorlichting zullen dienen. Deze commissie zal bestaan uit de drie volgende heeren: P. Koopman, H. d. Son en M. Ktinnen. Die commissie zal voortaan eiken Woensdag van iedere week zitting houden in het gebouw, te beginnen op 27 November van 6.45 tot 7.45 uur. Voor den jaarlijkschen feestavond, die in Januari zal worden gehoucten, werd de too- neelvereeniging „Ons Genoegen" geënga geerd. Het voorstel van het bestuur om boete te heffen van leden, die verzuimen de jaarver gadering bij te wonen wordt aangenomen. De voorzitter bracht dank aan den geeste lijk adviseur voor het vele. dat hij voor de werkloozen doet. Na de gebruikelijke rond vraag werd de vergadering gesloten. Aljechin kwam weer eens te laat. SANTPOORT. OUDERAVOND. Dinsdagavond werd in de „School met den Bijbel" alhier een Ouderavond gehouden. Het ruime gymnastieklokaal was geheel met ouders gevuld. De voorzitter van het schoolbestuur opende de samenkomst en gaf na een korte inleiding het woord aan het hoofd der school, den heer Verkruyssen, die op onderhoudende wijze sprak over „Remmende factoren bij het on derwijs". Daarbij wees hij inzonderheid op de noodzakelijke samenwerking tusschen ouders en onderwijzers. Een deel van de taak der ouders wordt door de school overgenomen en er dient dus nauw contact tusschen beide te bestaan. Br zijn ouders, die ten onrechte mee- nen, dat de verhouding tusschen onderwijzer en kind er een is van zuiver juridischen aard. Dit nu is onjuist want deze verhouding heeft een zedelijken inslag en zoodra dit goed wordt begrepen is een bron van misverstand opge heven, vooral ten aanzien van de uit te oefenen tucht. Door tal van aanwezigen werden vragen ge steld en opmerkingen gemaakt. Na beantwoor ding daarvan werd deze leerrijke en geani meerde vergadering gesloten, waarna druk De zaal van het gebouw voor Christelijk Volksbelang in het landelijke ErmeloVeld wijk was op het aanvangsuur van de 21ste partij van de match EuweAljechin met een groote schare belangstellenden gevuld. De groote propaganda, die er van deze match uitgaat, had dus ook in dit Geldersche dorp haar uitwerking niet gemist. Voor den wereldkampioen is het blijkbaar wat moeilijk geweest om Ermelo te vinden, want geruimen tijd heeft men moeten wach ten, voordat Aljechin arriveerde. Aan de be langstellenden was inmiddels medegedeeld, dat Aljechin zijn trein te Amsterdam gemist had. Deze vertraging was vanzelfsprekend, ook een minder aangename gewaarwording voor de wedstrijdleiding en voor Aljechin's tegenstander. Om ongeveer kwart over zeven men had om 18.30 willen beginnen arriveerde Alje chin eindelijk en kon met deze partij begon nen worden, nadat de voorzitter van de schaakclub „Excelsior", de heer D. Kuiper met enkele welkomstwoorden officieel ge opend had. De eerste veertien zetten werden vlot ge speeld, doch toen verdween Euwe plotseling uit de zaal om in de frissche buitenlucht wat afleiding te vinden, daar de boven geciteerde gebeurtenis hem zichtbaar uit zijn concen tratie had gebracht. Volgens de Tel. zou Euwe aanvankelijk ook niet verder hebben willen spelen. Eerst na gebruik werd gemaakt van de gelegenheid om het werk der kinderen in oogenschouw te ne men en nader met de onderwijzers en onder wijzeressen kennis te maken. DRIEHUIS. V. V. DRIEHUIS. Onder voorzitterschap van den heer G. Zwenne, hield de V. V. Driehuis in ,,'t Huis te Velsen" een ledenvergadering. Na eenige be sprekingen van ondergeschikt belang bleek, dat de vereeniging uitziende was naar een geschikter terrein, en dat men voornemens was, zoo mogelijk het volgend seizoen reeds in competitie-verband uit te komen. Hierna hield de heer G. J. Bremerkamp een voetbal-causerie. Spr. besprak hierin de voor naamste spelregels, waarbij natuurlijk de bui tenspelregel het grootste deel van den tijd in beslag nam. Na den uitleg werd gelegen heid tot vragenstellen gegeven, waarvan een vrij druk gebruik werd gemaakt Na dezen spelregel-uitleg volgden eenige onderwerpen van meer technischen aard, als W-formatie, positie-spel en tempo. Ook dit doel van de lezing werd met de grootste aan dacht gevolgd. De heer Zwenne maakte zich tot tolk van alle aanwezigen, toen hij den heer Bremer kamp hartelijk dank zeide voor zijn interes sante lezing en hem een „tot weerziens" toe riep. Tijdens zijn reis van Engeland naar zijn vaderland, heeft de Grieksche koning een bezoek gebracht aan president Lebrun te Parijs. lang overreden liet hij zich overhalen weer in de zaal terug te keeren. De 21ste partij had het volgende verloop: WIT: Dr. A. Aljechin. ZWART: Dr. M. Euwe. Tsjechische verdediging. 1. d2d4 d7d5 2. c2c4 c7c6. 3. Pgl—f3 Pg8—f6 4. Pblc3 Meermalen probeerde Aljechin het met e2e3. De tekstzet is scheiper. 4. dóxc4 5. a2a4 Zooals bekend is dit beter dan e2e3. 5.- Lc8—f5 De Zwarte Looper moet in het spel ge bracht worden, vóór e7e6 geschiedt. 6. Pf3e5 Pb8d7 Volgens theoretische onderzoekingen is dit het beste. 7. Pe5xc4 Dd8c7 De tekstzet wordt het meest aanbevolen. 8. g2g3 Ook dit is weer volgens de theorie het beste. 8. e7e5 9. d4xe5 Pd7xe5 10. Lel—f4 Pf6d7 11. Lflg2 Ta 8d8 Tot nu toe werd, in de eerste partij f7f6, en in de laatste brillante partij Lf8e7 ge speeld. Met den tekstzet hoopt Éuwe de ver dediging als speelbaar te maken. 12. Ddl—cl Deze zet kwam ook in de vorige partij voor. 12. f7—f6 Eenmaal moet het toch geschieden. 13. 0—0 Lf5e6 Dwingt het Paard tot een beslissing. 14. Pc4xe5 Pd7xe5 15. a4a5 Wit wil met a5a6 den Damevleugel in wanorde brengen; de volgende zet is daar om gedwongen. 15. a7a6 16. Pc3e4 In de 20ste partij geschiedde de Paard-zet zonder den voorafgeganen pion-zet. 16. Lf8b4 Minder goed was Lf8e7, waarop Pe4--c5 komt, hetwelk nu met Lc8, gevolgd door De7 verdedigd kan worden. 17. Pe4c5 Le6c8 Slecht zou zijn Lf7, wegens Lxe5, fxe5 en Pxb7 en Wit wint. 18. Lf4xe5 f6xe5 Euwe dacht lang over dezen zet na. Hij overwoog natuurlijk Dxe5, waarop had kun nen volgen 19. Pd3, Db5 (oo De7 volgt Ta4, Ld6; Te4 met voordeel voor Wit), 20. De3 -f Zwart behoefde dezen variant echter niet te vreezen, want de Koning gaat naar f7 en Zwart staat niet slecht. De tekstzet f6xe5 brengt veel gevaar met zich mede en maakt geen gezonden indruk. 19. f2—f4 Weer agressief gespeeld! Aljechin moet hiertoe over gaan, anders gaat pion a5 ver loren. Wit wil nu de f-lijn openen en aan gezien de -rochade wegens Dc4 en Dxb4 niet gaat, moet Zwart tijdig een verdediging vinden. 19. Lb4d2 Hiermede kan Zwart door later exf4 te spelen verhinderen, dat de f-lijn open komt. 20. Del—c4 Hier staat de Dame zeer dreigend. 20. Td8d4 Onmiddellijk e5xf4, voorafgegaan door Le3 -f ging ook, maar Zwart wil het veld d8 vrij hebben en bovendien wordt met den tekstzet pion f4 aangevallen. De nadeelen van dezen zet zouden kunnen zijn, dat de Toren op d4 ongedekt staat. 21. Dc4b3 e5xf4 22. g3xf4 Dc7—e7 Zwart vindt den besten verdedigingszet. Zeer riskant zou zijn Txf4 of Lxf4. Zwart heeft de speelwijze van Wit schitterend weer legd. Behalve dat het Paard aangevallen is. dreigt Zwart ook op e2 te nemen. Nu is het aan Wit de beste verdediging te vinden. 23. Pc5d3 Dekt tenminste pion e2 en het Paard kan later naar e5. Zwart kan niet op e2 nemen wegens Tel. Ook Dc2 inplaats van Pd3 zou niet goed geweest zijn, omdat Wit dan de rochade toelaten moet. 23. Lc8—e6 Maakt de rochade mogelijk. 24. Db3a 3 Op Dc2 zou behalve Le3 gevolgd zijn 00, maar Zwart kan eveneens op e2 staan, b.v. Dc2; Dxe2, Tel; Le3 -f en DxD. 24. Le6—c4 Zwart neemt geen genoegen met het be tere eindspel door Dameruil. Hij dreigt nu met Lxd3. e2xd3; DxD, Lxf4 een pion te win nen. 25. Kgl—hl Als Wit de Dames ruilt wordt het eindspel voor hem onhoudbaar. Minstens zou dan een pion verloren gaan. 25. De7xa3 26. Talxa3 0—0 Zwart behoeft zich niet te haasten met pionwinst. Op den duur moet toch een pion voor Wit verloren gaan. De Koning moet eerst in veiligheid gebracht worden. 27. Ta3a4 Dreigt b3 en ook Pe5 WOENSDAG 20 NOV. 1935* 27. 28. 29. Tf8d8 Lc4xd3 Td4b4 Ta4a3 e2xd3 Met Td4xd3 zou het eindspel met loopers van ongelijke kleur nog vrij moeilijk te win nen zijn en daarom probeert Euwe eerst den b-pion aan te vallen en dan pas als de Wiite Toren voor de dekking geplaatst wordt op d3 te nemen. 30. Tfl—f2 Tb4xb2 31. Lg2fl Td8d4 32. f4—f5 Anders volgt Td4xf4. 32. Td4—f4 33. Tf2xf4 Ld2xf4 34. h.2h3 Wit staat thans zeer slecht. Pion a5 is ook niet op den duur te houden. 34. Lf4d6 Eenvoudig en goed was ook Kg8—f7. 35. Ta3—al Kg8—f7 36. d3d4 De Looper moet in het spel gebracht wor- de-\ 36. Kf716 37. Tal—el Op Ld3 zou Td2 gevolgd zijn. 37. Ld6—b4 Eveneens Kxf5 was voldoende. 38. Tel—al Wit wil geen afstand doen van pion a5. 38. Tb 2d2 Zwart heeft veel keuze van pionwinst. 39. Lfl—c4 Td2xd4 40 Lc4—e6 Td4—d8 Het veiligste, Wit dreigde met Lc8 tegen- kansen te verkrijgen. De afgebroken stand na 40. Td4d8. Aljechin heeft hier zijn zet afgegeven en zal hoogstwaarschijnlijk verliezen. Nabeschouwing. Alhoewel de Zwarte spelers in de Tsjechi sche verdediging slechte ervaring in deze match opgedaan hebben, streven beide spe lers steeds naar nieuwe wegen en willen de correctheid dezer opening bewijzen. Aljechin had na zijn laatste nederlaag verwacht, dat Euwe overtuigd zou zijn, dat Tsjechisch niet meer speelbaar was voor Zwart. Euwe echter bereidde zich goed voor en toonde door toch dezen variant te spelen, geen vrees te heb ben. Tot den llden zet was alles identiek met de 20ste partij. Hier bracht Euwe een verandering. Het scheen een oogenblik, alsof hij wederom het slachtoffer zou worden van een onvoldoende analyse, maar hij zorgde voor een gelijken stand.. Een vroegtijdige aanval van Aljechin afwerend, bereikte hij na de Dames geruild te hebben, het betere eindspel. Behalve het belangrijke voordeel van twee Loopers had hij ook de betere pionnenstelling, zoodat pionverlies voor Aljechin steeds in de lucht hing. Ofschoon Euwe een Looper ruilen moest voor het Witte Paard en hierdoor ongelijke Loopers verkregen had, was zijn positie ver reweg de beste. Pion b2 ging voor Aljechin verloren. Spoedig hierna verloor Aljechin een tweede pion en bij het afbreken was de stand vrij hopeloos voor hem. Een derde pion kan aan verlies niet ontkomen. Men verwacht een nederlaag voor den wereld kampioen. Euwe heeft deze partij buitenge woon sterk gespeeld en dit zal de eerste zijn, welke hij met Zwart zou winnen. De voortzetting is voorloopig bepaald op hedenavond 6 uur, wederom 'in het gebouw voor Christelijk Volksbelang te Ermelo. Wordt met gelijken stand in Zandvoort begonnen? De mogelijkheid bestaat dat Dr. Euwe vanavond in Ermelo de een- en-twintigste partij wint. Dan wordt de stand 10¥i10lé. Een geweldige attractie dus voor de schaakliefheb bers in Zandvoort, waar a.s. Donder dagavond zes uur in „Monopole" de 22ste partij begint. BILJARTEN. BUITENGEWONE ALGEMEENE VERGADE RING NED. BILJARTBOND. Het bestuur van den Ned. Biljartbond heeft een buitengewone algemeene vergadering uit geschreven op Zaterdag 14 December te Rot terdam, waarin zal besloten worden tot het al of nieit toelaten van Arie Bos als amateur en de verkiezing van een penningmeester in plaats van den heer A. van Lennep, die be dankte. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND ANKER-KADER VA. Voor dit tournooi om den nationalen titel in het zeer moeilijk spel anker-kader V/2, dat op 29, 30 November en 1 December a.s. door de biljartvereeniging „Benoodren het IJ" te Am sterdam zal georganiseerd worden, hebben de volgende 6 sprekers 1ste en 2de klasse groot biljarts ingeschreven: J. Dommering te Arn hem; J. H. Sweering, P. de Leeuw; L. Gehrels en J. G. Beuming, allen te Amsterdam en C. van Vliet te Den Haag, zoodat er geen voor wedstrijden zijn. SCHEEPVAARTBERICHTEN. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochmonar, 15 van Rotterdam te Vancouver. Breedijk, 19 v. Velsen te Rotterdam. Dinteldijk, Rotterdam n. Vancouver 16 v. Pta Arenas. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Tayari, 19 v. Port Natal n. Beira. Meliskerk, 19 v. Rotterdam n. Hamburg. Randfontein (uitreis) 19 te Lor. Marques. Jagersfontein 19 van Rotterdam te Ham burg. HALCYON LIJN. Stad Zaltbommel 19 van Vlaardingen naar Bagnoli. Stad Zaandam, Tunis n. Rotterdam p. 18 Sa gres. Stad Zwolle, Vlaardingen n. Civita Vecchia p. 17 Beachy Head. Maasburg, Wabana n. Emden 17 (6.27 n.m.) 600 mijl Z.W. van Valentia. HOLLAND—BR TTSCH-INDIë LIJN Hoogkerk, 17 van Rotterdam te Calcutta. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Meerkerk (uitreis) 18 v. Colombo. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ariadne, Valencia n. Amsterdam p. 18 Gi braltar. Barneveld, Chili n. Amsterdam 18 te Val paraiso. Boskoop, Amsterdam n. Chili 17 v. Curasao. Fauna, 18 v. Gibraltar n. Malta. Irene, 19 van Aarhuus te Amsterdam. Orpheus, Valencia n. Rotterdam p. 18 Gi braltar. Rhea, 18 v. Oran n. Algiers. Theseus, 18 v. Kopenhagen n. Stettin. Tiberius, 18 v. Musel n. Oporto. Vesta, 18 v. Palermo te Messina. Vulcanus, Venetië n. Amsterdam 19 (12 uur 's midd.) 75 m-1 Z.W. van Ouessant. Ceres, 19 van Stamboul te Izmir. Deucalion, 19 van Amsterdam naar Ham burg. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Aldabi (thuisreis) 18 v. Rio Jan. Alphacca (thuisreis) p. 18 St. Vincent. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Tapanoeli (thuisreis) via Havre 17 (4.37 n. m.) 50 mijl O. v. Land's End. Kedoe (thuisreis) 19 te Suez. Soekaboemi (uitreis) p. 18 Ouessant. Blitar (uitr.) 19 van Bombay. Baloeran (uitreis) 19 van Port Said. Kota Baroe (uitr.) p. 19 Sagres STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Enggano, 16 van Batavia n. Amsterdam. Tawali 17 v. Amsterdam te Tjilitjap. Johan van Oldenbarnevelt (thuisreis) 19 te Genua. Poelau Bras (thuisreis) p. 17 Perim. Sembilan (uitreis) 16 v. Penang. Poelau Laut, 19 van Amsterdam n. Ham burg. STOOMVAART MIJ. OCEAAN.. Phrontis, Batavia n. Amsterdam p. 19 Perim City of Bristol, Dairen n. Rotterdam p. 19 Perim. Polydorus, Amsterdam n. Java 19 te Alexan- drië. Memnon, 19 v. Japan te Rotterdam. Myrmidon, 16 v .Batavia n. Amsterdam. Benrinnes, Kohsichang n. Rotterdam 11 v. Colombo. City of Windsor, Hankow n. Rotterdam 18 v. Penang. Ertsaanvoer. Het Zweedsche stoomschip „Patria" is al hier aangekomen van Helsingborg met een la ding erts voor het Hoogovenbedrijf. Reis voortgezet. Het als bijlegger alhier binnengekomen Ne- derlandsche motorschip „Triton" heeft bij het verbeteren van de weersgesteldheid de reis naar Londen voortgezet. Werk voor de sloopers. De Cunard White Star - Line heeft hare stoomschepen Albertic, Adriatic, Calgaric, Doric, Mauretania en Olympic voor den sloop verkocht waardoor van deze reederij alleen reeds bijna 170.000 bruto register ton is opge ruimd, wat ten goede komt aan de geheele Britsche scheepvaart. AANGEKOMEN. 18 November: St. Conan s.s. Hamburg Trito s.s. Fewey Holme Force s.s. Swansea Ousel s.s. Liverpool Ajax s.s. Stettin Patria s.s. Helsingborg 19 November: Irene s.s. Gothenburg Star s.s. Sarpsborg VERTROKKEN. 18 November: Spidola s.s. Emden Marpesia s.s. Bristol 19 November: Breedijk s.s. Boston (V.S.) Glückauf s.s. Immingham Asiën s.s. Malmö Aruba s.s. Goole Triton m.s. Londen IJsberichten. Uit Tornea wordt gemeld, dat het weer daar nog steeds zacht is en de scheepvaart geen moeilijkheden van het ijs ondervindt, omdat dit er nog niet is. Hetzelfde is het geval te Kemi en te Uleaborg. HET KIJWIELVERKEER NAAR BELGIë VRIJ. De Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B. meldt ons: In het begin van dit jaar heeft de Bel gische regeering, gevolg gevend aan den reeds jarenlang door de toeristenbonden geoefenden aandrang, de z.g.n. douanekaarten. voor den tijdelijken invoer van gebruikte rijwielen, af geschaft, evenwel voorloopig slechts voor den duur van de Brusselsche tentoonstelling. Toen het einde dezer tentoonstelling naderde, heb ben, zoowel de A.N.W.B. (uit naam van de meest belanghebbenden: de Nederlandsche wielrijders), als de Alliance Internationale de Tourisme, bij de Belgische regeering krach tige vertoogen ingediend, waarin wordt ge vraagd, de douanekaart definitief af te schaf fen. Deze actie heeft succes opgeleverd althans tot het einde van 1936 is de vrijstelling nu verlengd en verwacht mag worden, dat in- tusschen de noodige maatregelen getroffen zullen worden om de douanekaart definitief te doen verdwijnen.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6