DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Schip verm. aankomst Laatste bericht Armuru Amstelïand Ameland Al ton a Achilles Ariadne Bodegraven Bennekom Barneveld Bloemfontein Baarn Bacchus Britanica Clytoneus Garibia Ceres (Ned.) Calypso Condylis Colombia Cleopatra Dolius Deucalion (Ned.) Enggano Eurymedon Finland Grootekerk Ganymedes Gx-yfevale Ga ast erker k Gladburn Hamdale Har paly ce Hermes (Ned.) Halle Hebe (Ned.) Jagersfontein J v. Oldenbameveldt Joh an de Witt Lunula Livadia Meliskerk Menes Montferland Michael Tomsky Merula Myrmidon Mars (Ned.) Maisol Merope Navarra Nijkerk Naumburg Nereus Oranje Nassau Orpheus Oberon Phrontis Poslau Bras Phrygia Poelau Laut Porthkerry Reggestrorm Rotterdam Rion Stella (Ned.) Salsier Saturnus Sheksna Sunetta Sc hie land Sebastian Tarakan Trompenberg Theseus (Ned.) Tawali Uckermark Ulysses Venezuela Varmdö Waterland Wilbo F 'bao (v. IJm.) Buenos Aires Rosario Ned.'Indië Barcelona Valencia 14 Dec. 19 Dec. 12 Jan. 8 Dec. 24 Nov. in lading. 20 Nov. van Santos. 19 Nov. vertrokken. 16 Nov. van Tjilatjap. 15 Nov. vertrokken. 18 Nov. van Gibraltar. Chill Chili Chili Zuid Afrika Hamburg Gdynia Londen 24 Nov. 23 Nov. 8 Nov. van Curasao. 16 Nov. van Callao. 18 Nov. te Valparaiso. 17 Nov. van Port Natal, in lading. 18 Nov. van Danzig. 22 Nov. vertrokken. Batavia West Indië Bourgas Midd. Zee Santa Fé Hamburg Curacao 26 Nov. 1 Dec. 5 Dec. 30 Nov. 7 Dec. 24 Nov. 27 Nov. 19 Nov. van Gibraltar. 20 Nov. van Barbados. 19 Nov. te Izmir. 16 Nov. van Messina. 7 Nov. van Buenos Aii-es. vertrekt 23 Nov. 6 Nov. vertrokken. Batavia Hamburg 7 Jan. in lading, in lading. Batavia Batavia 27 Dec. 19 Nov. van Pada'ng. in lading. Gdynia heden 15 Nov. vei'trokken. Japan Bourgas Buenos Aires Japan Swansea 29 Nov. 11 Dec. 23 Nov. 19 Nov. van Singapoi'e. 15 Nov. van Izmir. 8 Nov. vertrokken. 16 Nov. te Nagasaki. 20 Nov. vertrokken. Beun os Aires V. Constitution Hamburg Ned. Indië Midd. Zee 9 Dec. 18 Dec. 18 Jan. 5 Dec. 5 Nov. vertrokken. 16 Nov. van Beunos Aires. in lading. 16 Nov. te Batavia. 19 Nov. van Genua. Z. Afrika Batavia Batavia 27 Nov. 21 Nov. te Hamburg. 19 Nov. van Gr,nua. 20 Nov. vertrokken. Lulea (v. IJm.) 26 Nov. 20 Nov. vertrokken. Aruba Hamburg 5 Dec. 22 Nov. 16 Nov. vertrokken. 21 Nov. verti'okken. Zuid Afrika Nederl. Indië Buenos Aires Archangel Curacao Batavia Calamata Archangel Gdynia 26 Nov. 1 Dec. heden 27 Nov. 22 Dec. 25 Nov. heden 30 Nov. 21 Nov. te Hamburg. 16 Nov. te Valencia. 13 Nov. van Bahia. 8 Nov. vertrokken. 6 Nov. vertrokken. 19 Nov. van Singapore. 20 Nov. van Setubal. 9 Nov. vertrokken, in lading. St. Caballo (v. IJm.l Z. Afrika Ned. Indië Hambux-g 21 Dec.- 22 Nov in lading. 16 Nov. van Port Said. 16 Nov. van Padang. 21 Nov. vertrokken. West Indië Valencia Midd Zee 27 Nov 24 Nov. 30 Nov. 20 Nov. van Madeira. 18 Nov. van Gibraltar. 19 Nov. van Patras. Batavia Batavia Mexico Hamburg Rotterdam 11 Dec 21 Dec. 23 Nov. 19 Nov. van Perim. 17 Nov. van Perim. 16 Nov. vertrokken. in lading, verti-ekt 23 Nov. West Afrika Aruba Odessa 23 Nov. 26 Nov. 16 Nov. te Liberia. 5 Nov. vertrokken. 21 Nov. te Antwerpen. Alexandrië Batavia Alexandrië Leningrad Curaca'o New Castle Bilbao (v. IJm.) 5 Dec. 10 Dec. 23 Nov. 24 Nov. heden 20 Nov. te Can dia. 16 Nov. van Belawan. 17 Nov. van Beirout. 18 Nov. vertrokken. 6 Nov. vertrokken. verti-ekt 23 Nov. 16 Nov. vertrokken. Batavia Leningrad Stettin Ned. Indië 24 Nov. 26 Nov. 21 Nov. te Liverpool. 18 Nov. verti-okken. in lading. 17 Nov. te Tjilitjap. Ned. Indië Alexandrië 12 Dec. 26 Dec. 20 Nov. van Port Said. 20 Nov. te Stamboul, West Indië OxelÖsund (v. IJm.) 26 Nov 20 Nov. van Pta Delgada. in lading. Buenos Aires Londen 28 Dec. hedéii in lading. 19 Nov. uitgeklaard. Japan 19 Nov. van Marseille. VISSCHER1J EN SCHEEPVAART IE UMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Buitenhaven Hoogovens Papierfabr. Duitsch Fransch Zweedsch Patricia Hébé Vega West Indië Caen Söderhamn stukgoed erts cellulose WIJK AAN ZEE EN DUIN FEESTAVOND R. K. KOOR. In „De Zon" geeft het Wijk aan Zee'sch A Capelia koor onder leiding van L. Pielage, Maandag 25 November een feestavond. Daarbij zal het koor o.a. Maanlicht; Lex-chen- gesang; Die Gnomen en Den Uil ten gehoore brengen Het kwartet uit dit koor zal zingen: Du Hörte, Es ist ein Ross entsprungen en In der Mariënkirche. Voorts zullen er vele verrassingen en at tracties zijn en zal Roemers band uit Bever wijk'de dansmuziek verzorgen. R.K. ONDERSTEUNINGSFONDS. In restaurant „Sonnevanck" zal het R. K. Ondersteuningsfonds Maandag 25 Novem ber vergaderen. De agenda vermeldt o.m. bestuursverkie zing. Aftredend zijn de heeren W. v. d. Meij; J. Bruinenberg en J. v. d. Mey Gzn. EEN WITTE RAAF. Bij de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer is thans reeds een aanvraag voor gemeubileerde verhuring voor het seizoen 1936 ingekomen. PROPAGANDAVERGADERING VAN DE N. S. B. In restaurant Welgelegen hield de Nat. Soc. Beweging Donderdagavond een propaganda- vergadering onder leiding van den heer P. J. Kok, Kringleider van den Kring Kenne merland Met een korte toespraak leidde deze den spreker voor dien avond, den heer J. van Kampen ,uit Amsterdam in, die als onder werp had gekozen „Met volle zeilen vooruit". Niet alleen in Nederland, doch in de ge- heele wereld beleven wij een buitengewonen tijd, niet den tijd waarin men zich met de be- grpoting bezig houdt, want wie de verslagen daarvan leest en daarbij let op de vele keeren tusschen haakjes ingelaschte „gelach" en „vreugde" zou zich een slecht beeld ervan vormen. Wie goed opmerkt zal constateeren, dat in deze regeering thans reeds een part-ij zit, die er niet zit. Geen regeeringspartij zijnde regeert de N.S.B. thans reeds mee, al is 't slechts om haar den wind uit de zeilen te nemen. Van rechts naar links, heeft men één lijn getrokken tegenover 't fascisme. Ver bod op verbod, persverzegeling, omdat in „Volk en Vaderland" een onwelgevallige ad vertentie verscheen, terwijl in een Haagsch blad een stuk gepubliceerd was van bijna ge lijke strekking en dit blad werd niet gestraft met persverzegeling, evenmin als een Am- sterdamsch dagblad, waaruit spr. een adver tentie voorleest. Wie, zooals hij zegt, echter op klare feiten wijst wordt gerekend tot de demagogen. De doffe berusting leidt de werkloozen en den middenstand tot den ondergang, 't Ls de N. s. B. die het noodsignaal blaast, de alarm klok luidt, de N. s. B. die wel eens genoemd is „de schrik der slaapzalen" (gemeente, provin ciale en regeeringszalen)De rust van het volk heeft men een deugd genoemd, doch inderdaad is het lakschheid, gemakzucht. Het volk is verscheurd in tallooze partijen en nog steeds wordt hun aantal grooter. Een nieuwe beweging is ontstaan: de Nederlandsche be weging voor eenheid van democratie. Natio naal is deze beweging omdat ze de liefde voor het vaderland weer wil kweeken, die door koud liberalisme en haatkweekend marxisme is verloren. Nationaal èn sociaal, omdat zij weer het heilige vuur doet oplaaien, de ware bloedergeest, de gemeenschapszin, het één- voeien met eikaar en voor elkaar. Thans reeds hebben we een leger van 160.000 jeugdige werkloozen, die het leven zijn ingegaan, be ginnende met 'n pensioen (de steun) ter wijl een pensionneering op 55 of 60-jarigen nog op zich laat wachten. Van verkiezingsleuzen in 1932, als belasting en lastenverlaging, werkloosheidsbestrijding, saneering der middelen, kwam weinig terecht. En als gij thans vraagt wat wil de N.S.B. voor u doen? zegt spreker, dan keert hij de vraag om en zegt: „Wat doet gij voor de N. S. B.?" Men moet zich één voelen met zijn Medestrijders, een geest van saamhoorigheid kweeken, kind van het groote gezin, van één volk, van één lichaam, één corpus, de cor poratieve staat, waarin de arbeid geen plicht, geen oorzaak, doch levensvervulling zij, waarin men meewerkt voor 'n beter vader land. HEEMSKERK. R.K. LANDARBEIDERSROND. ST. DEUS DEDIT. Bovengenoemde vereeniging houdt Dinsdag 26 November een ledenvergadering in het K. S. A.-gebouw GASKWESTIE BEVERWIJKHEEMSKERK. In een op Woensdag 11 December a.s. des middags te 2 uur ter Provinciale Griffie te Haarlem, door Gedeputeerde Staten van Noordholland te houden vergadering, zal in het openbaar de behandeling plaats vinden van het tusschen Heemskerk en Beverwijk gerezen geschil inzake de levering van gas. Zooals bekend betreft het hier het geschil inzaks aandeel in de winst door de gemeente Heemskerk. AUTOBUSDIENST HEEMSKERK—UITGEEST. De autobusdienst HeemskerkUitgeest LimmenBakkum is thans zoo gewijzigd, dat gedurende de wintermaanden op den Zon dag geen en op deioverige dageen slechts dienst rijdt v.v. van Uitgeest naar Heemskerk om 8.10 en van Heemskerk naar Uitgeest om 9.05 des voormiddags. R.K. VOETBADVEREENIGING A. D. O. Het programma vcor Zondag luidt: VitesseA.D.O,. 2 uur. A.D.O. 2V.V.A. 2 2 uur Berd os 2A.D.O. 3 2 uur. Berdos aA.D.O. a 12.30 uur. PROPAGANDA-VERGADERING BIJZ. VRIJW. LANDSTORM. Donderdagavond werd een propaganda- vergadering gehouden van den Bijzonder Vrij- willigen Landstorm. Onder de talrijke aan wezigen merkten wij op den voorzitter van het gewestelijk landstormcorps „Kennemer- land", den heer D. O. Norel, den commandaiü Hartogh Heijs van Zoutenveen; pastoor Paul- lussen, burgemeester Scholten van Beverwijk, den heer H. v. Benthem, gemeentesecretaris van Heemskerk en den plaatselijken leider van de afdeeling Beverwijk, den heer Van Eek; voorts verschillende afgevaardigden uit Beverwijk, Velsen, Wijk aan Zee, Uitgeest en Castricum. De avond werd geopend door majoor Hartogh Heijs van Zoutenveen, die alle aanwezigen een hartelijk welkom heette. Ver volgens wekte hij de landstormers op de con tracten te teekenen waardoor de regeering in eventueele moenlijkheden kan rekenen op corps, dat haar trouw ter zijde zal staan. Hierna werd het woord gevoerd door pastoor Paullussen, t-ewijl daarna sprak de voorzitter van het gewestelijk corps, de heer D. O. Norel. Deze sprak over de oprichting van den Bij zonder Vrijw. Landstorm en zijn doel. De bond, die thans ongeveer 17 jaar bestaat, telt 80.000 leden. Wij moeten paraat blijven, ook al wordt de bestaansnoodzaak ontkend. Met een „lang leve de Bijzondere Vrijwillige Landstorm eindigde de spreker. De comman dant Hertogh Heijs van Zoutenveen dankte de spreker. Vervolgens werd een film vertoond van de landstorm in Hilversum en een van die te Barneveld. Ook een klankfilm uit Nederlandsch-Indië viel zeer bij het publiek in den smaak. SANTPOORT LEZING OVER NIEUW-GUINEA. In de zaal van het badhuis „Spaarnberg" hield de heer E. van Millingen op verzoek van de afö. Santpoort van Volksonderwijs een ezing over Nieuw Guinea. De heer Van Millin gen, die een jaar onder de Papoea's door bracht wist veel bijzonders over dit voor velen ;co onbekende volk te vertellen. Vooraf merkte hij op, dat men nooit moet generaliseeren als men over Papoea's spreekt, omdat 't verschil in zeden en gewoonten tusschen de verschillen de stammen zeer groot is. De Papoea's, met wie de heer Van Millingen kennis maakte, toonden zich goede menschen, vooral wanneer ze bemerkten, dat ze je kon den vertrouwen. Ze zijn weliswaar vrijpostig en kennen slecht het verschil tusschen mijn en dijn, maar zeg je, dat ze het gestolene moe- en terug geven, dan zullen ze het ook zeker doen. Afgoden kennen ze niet. Ze aanbidden zon, maan en sterren. De schijngestalten dei- maan verklaren ze als volgt; De maan moet over haar kinderen (de sterren) waken. Ze heeft ze verdeeld in 4 groepen. Kijkt ze naai de eerste groep, dan zien de menschen haar ■echterwang (Eerste kwartier), ziet ze naai de tweede groep, dan zien ze haar in 't gezicht (volle maan) enz. Zindelijkheid is iets, dat in een Papoeaasch woordenboek niet voorkomt. Wasschen doen ze zich nooit. Hun eenige muziekinstrument is een soort van trommel, doch van hun zang had de heer Van Millingen vaak genoten. De strand-Papoea's leven in hoofdzaak van sago, doch in 't gebergte verbouwt men ook naïs, pisangs, suikerriet en aardappelen. Hun woningen zijn van een zeer verschillend type. Spr. zag er die veel hadden van mols- hoopen, doch er zijn ook paalwoningen, wo ningen in boomen enz. De grondbeplanting geschiedt door vrouwen. Onderwijl zitten de mannen aan den kant van den tuin om de vrouwen te bewaken. Want ter versterking van den eigen stam worden vaak mannen en vrouwen van andere stam men geroofd. Onder de Papoea's komt het koppensnellen voor. Men heeft daarvoor tal van motieven: Sommige stammen doen het om tegenover hun bruid hun dapperheid te tóonen, anderen doen het om van den gesnelde bepaalde eigenschap ten te erven, weer anderen beschouwen men- schenvleesch als een lekkernij enz. Hun wapen is de pijl en boog. Vissohen vangen ze o.a. met een vischharpoen. Onder de Papoea's komen veel albino's voor. Een albino-vrouw is haast niet te betalen. Wat dit laatste betreft: Een vrouw moet men van haar vader koopen. Aan een zoogenaamd hu welijks- of bruidsrek hangt de vader in 't klein de van hout vervaardigde voorwerpen op, die hij in werkelijkheid wil hebben. Van de dieren, welke de heer Van Millingen daar zag, noemde hij o.a. Vliegende honden (een soort groote vleermuis), paradijsvogels, varkens, duiven, papegaaien, een soort eek hoorn, miereneters, krokodillen, kangeroe's, zwarte kaketoe's enz. In de pauze bestond gelegenheid een keurige en interessante collectie voorwerpen, welke de heer Van Millingen uit Nieuw Guinea had medegenomen, te bewonderen, waarvan een druk gebruik gemaakt werd. Na afloop werden lantaarnplaatjes vertoond. Aan het einde dankte de heer Landeweert den heer Van Millingen voor zijn interessante lezing. komen aan de plaatselijke afdeeling van het Witte Kruis ten behoeve van de meubileering van het nieuwe wijkgebouw dezer organisatie. Van vele zijden is daarvoor reeds veel mede werking toegezegd en ontvangen. Stouten- beek's Woninginrichting stelde zoowel de be neden als de enorme bovenzaal ter beschik king van het bestuur der Huisvrouwenvereeni- ging voor het organiseeren deze expositie Zij zal op 12 December worden geopend. Aan deze tentoonstelling, die zeer interessant be looft te worden, zullen verscheidene attracties verbonden zijn, die niet alleen het publiek aangenaam zullen bezighouden, maar die hopelijk ook niet weinig zullen medewerken, om het doel, dat de Vereeniging van Huis vrouwen zich met haar plannen voor oogen stelt, te bereiken BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. Donderdagavond heeft het eerste tiental van de Beverwijksehe Damclub haar eersten competitiewedstrijd gespeeld tegen Haarlem II. De Beverwijksehe dammers bleven met 128 in de meerderheid. Zes spelers van het tweede tiental speelden een wedstrijd tegen Haarlem III. Het resultaat was een 102 overwinning voor de thuisclub. DE LUCHTBESCHERMINGSDIENST. Donderdagavond heeft het hoofd van den luchtbeschermingsdienst in Noord-Holland, generaal b. d. Van Ermel Scherer, in gezel- schau van overste Schutter ten raadhuize een conferentie gehad over den luchtbescher mingsdienst voor Beverwijk. Het plan, dat daarvoor reeds geruimen tijd geleden is ont worpen, had naar wij vernemen de volledige instemming van het hoofd van den luchtbe schermingsdienst. Met de aanschaffing van de noodige materialen zal echter worden gewacht totdat het nieuwe wetsontwerp betreffende de reorganisatie van den luchtbeschermings dienst zal zijn aangenomen. De plannen zijn dus nog slechts facultatief. De noodige voor bereidingen zijn getroffen om aan deze plan nen direct uitvoering te kunnen geven. De leden van de transportcolonne van het Roode Kruis ontvangen van hun leider, dr. Jac. v. d. Ree, reeds theoretisch onderricht in de behandeling van gevallen van gasvergifti ging en in het gebruik van gasmaskers. Wij vernemen voort, dat een geheel nieuw schema voor den luchtbeschermingsdienst zal moeten worden opgesteld, wanneer de samen voeging van de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin tot stand zal zijn gekomen NEDERLANDSCHE CHRISTEN VROUWEN BOND. Donderdagavond kwamen de leden van den bovengenoemden bond bijeen voor de j aarlij k- sche propagandavergadering. Vanwege het aanstaande lustrum deed de presidente van den bond mevr. HavelaarVan Beek Calkoen de afdeeling Beverwijk de eer aan zelf te ko men spreken. Zij hield een rede waarin zij erop wees, dat de leden moesten bedenken: le dat zij vrouwen zijn, 2e. dat zij Nederlandsche vrouwen zijn, 3e. dat zij Nederlantjsche Chris ten vrouwen zijn en 4e. dat zij daarom lid dié nen te zijn van den'Nederlandschen Christen Vrouwen Bond. Haar rede liet niet na indruk te maken op de leden en op de in flink aantal aanwezige gasten. Na de pauze werden de vol gende mededeelingen gedaan: de presidente van de afdeeling Beverwijk heeft zitting ge nomen in het onlangs opgericht eerecomité ter aanbeveling van het werkplan en de secreta resse. die in Januari aftreedt eal zich niet her kiesbaar stellen. Vervolgens werden de leden uitgenoodigd bij de recretaresse opgave te doen van bijdragen ter opluistering van de viering van het vijf jarig bestaan der afdeeling. Tenslotte werd er de aandacht op gevestigd dat mevr. Karres, Scheybeecklaan 12 en mevr. Heinen, Smidt van Gelderstraat 54 tot half December gaarne goederen in ontvangst zullen nemen voor het Crisiscomité. Nadat nog en brief was voorgelezen van Zr. N. de Borst over haar werk in Suriname sloot de presidente, mevr. Van Katwijk, de goedbe zochte vergadering met gebed. MAATSCHAPPIJ-ZIEKENFONDS. Woensdagavond zal in hotel Oud-Meeren- stein een vergadering worden gehouden van het Maatschappij-Ziekenfonds „Beverwijk en Omstreken". De agenda vermeldt de verkiezing van tien vertegenwoordigers en tien plaats vervangers. VRIJDAG 22 NOV. 1935 meldti Hoogste barometerstand 779.1 m.M. Haparanda. Laagste barometerstand Marseille, 750.0 m.M. en voorspelt: Zwakken tot matigen Oostelijken tot Noord- oostelijken wind. Nevelig tot zwaar of half bewolkt. Waarschijnlijk weinig of geen neer slag. Aanvankelijk iets kouder BEVERWIJK. TENTOONSTELLING VOOR HET WITTE KRUIS. Huisvrouwen nemen het initiatief. De afdeeling Beverwijk en Omstreken van de Nederl. Vereeniging van Huisvrouwen, die reeds zoovele malen de aandacht op zich ves tigde door een of ander initiatief, waarmede zij niet alleen de belangen van haar organi satie, maar ook die van het algemeen wist te dienen, heeft ook nu weer een plan ont worpen, dat in breeden kring met veel instem ming zal warden begroet. Zij zal namelijk een tentoonstelling organi seeren, waarvan de baten ten goede zullen IJMUIDEN WINTERLEZING HOOGOVEN-STATEN „MODERNE OPVOEDING". In het „Casino" hield Hoogoven-Staten haar tweede winterlezing. Als spreker was ditmaal uitgenoodigd de heer G. van Veen, directeur van het Nutsseminarium te Amsterdam. De voorzitter de heer Demmers deelde in zijn openingswoord mede dat de vereeniging reeds de 700 leden gepasseerd was en vond het daar om een verheugend verschijnsel dat ook het aantal kernleden, dat steeds meer belang in de problemen en de moeilijkheden, de vereeni ging betreffende, begon te stellen, toenam. Vervolgens kreeg de heer van Veen het woord over „Moderne Opvoeding". Spreker beschouwde de verandering in de opvoeding als een winst voor de cultureele be schaving en keurde den teruggang naar het ■militaire Duitschland sterk af. Dit naar vo ren komen van het bilaterale in het gezin was een gevolg van de emancipatie van de vrouw. Niet zoodra was de emancipatie van de vrouw er of zij stond meteen achter het kind. De paedagogiek neemt daarna een snelle ont wikkeling. De modernste opvoeding blijkt der halve te zijn die opvoeding waarbij de opvoe der het kind „helpt" bij zijn zelfopvoeding. Vervolgens geeft spreker een overzicht van de paedagogiek vanaf de 18de eeuw. Tenslotte wees de heer van Veen op drie groote invloeden op de menschelijke ziel n.l. de invloed van de gewone primaire of vege tatieve functies, die weer beïnvloed worden door de voedingskeuze en de plaats van het in stinct. De psychologie dient daarom ook die instincten stuk voor stuk onder de loupe te nemen. Dan is er nog de invloed, dien de om geving, het sociale milieu, od het kind uit oefent. Van het grootste belang is tenslotte de ge- voelsveiligheid en de ordelijkheid waarin het kind opgevoed wordt. Spreker gaf hiervan eenige treffende voorbeelden. Hierna werden verscheidene vragen gesteld, die de heer van Veen beantwoordde. NIEUWE ZAAK IN NIEUWE BUURT. In de Pelsstraat 18 is geopend een nieuwe zaak in drogerijen, chemicaliën en verfwa ren. Behalve genoemde artikelen is er een groote keuze parfumerieën, eau de cologne, toilet-zeepen, alsmede binnen- en buiten- landsche geneesmiddelen enz. De zaak die er keurig uitziet en naar de eischen des tijds is ingericht zal ongetwij feld koopers tot zich trekken en de heer Fleuren die in deze branche doorkneed is, zal zijn cliënten naar wensch weten te bedienen. JUBILEUM Fa. JOH. ELZER. Het heeren-modemagazijn Joh. Elzer, Trompstraat, wil zijn cliëntèle goed op de hoogte van den tijd doen blijven. Bij gele genheid van het 10-jarig jubileum van zijn zaak geeft de heer Elzer tal van polshorloges cadeau. De voorwaarden waarop men in 't bezit van een goed loopend uurwerk kan ko men, vindt men in de etalage vermeld. V. V. IJ.-NIEUWS. Zaterdag a.s. speelt V.V.IJ. 1 tegen V.V.IJ, 2, V.V.IJ. 2 dat één wedstrijd verloren heeft| zal zich tot het uiterste verdedigen om dé Nederlaag zoo klein mogelijk te doen zijn. Het belooft dan ook een spannende kamp te worden. Het V.V.IJ.-terrein is thans ge legen aan de Driehuizerkerkweg (landgoed „Schoonenberg")De wedstrijd begint half drie. De adspiranten gaan bij Kennemers op be zoek en de kans om te winnen is groot, want de V.V.IJ.-adsp. zijn de laatste wedstrijden wel in vorm. BESOMMINGEN Trawler: manden July Streiff IJM 159 65 f 1460 LoggersKW 35 f660; KW 64 f577; KW 138 f333. Versche haring: KW 38 f 540; KW 33 f420- KW 10 f210; KW 36 f620; KW 172 f560; SCH 223 f700; SCH 289 f550; SCH 102 f460; VL 70 f 560; KW 163 f220; KW 141 f 780. MARKTPRIJZEN VAN VRIJDAG 22 NOV, Tarbot per K.G. f 1,50f 1 Tongen per K.G. f 0,92f 0,60 Groote schol per 50 K.G. f 22 Middelschol per 50 K.G. f 19 Zetschol per 50 K.G. f 19 Kleine schol per 50 K.G. f 21f 10.50 Bot per 50 K.G. f 17—f 12 Schar per 50 K.G. f 15—f 3,60 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f 27f 21 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 18f 11,50 Kabeljauw per 125 K.G. f 66f 39 Groote gullen per 50 K.G. f 11f 10.50 Kleine gullen per 50 K.G. f 10f 8,50 Wijting per 50 K.G. f 3,80f 3 Leng per stuk f 1,20 Versche haring per kist f 5,30f 3,60 Levensteekenen van Kingsford Smith? LONDEN, 22 November (A.N.P.) Dit Singapore wordt gemeld, dat de kapitein van het stoomschip Pasha draadloos heeft mede gedeeld dat hij op het eiland Sayer aan de Westkust van Siam in de golf van Bengalen gisteren vuursignalen heeft waargenomen. Hij hp: ft getracht het eiland te naderen, hetgeen door den hevigen wind echter niet mogelijk wa.:. Men acht het mogelijk, dat deze signalen afkomstig zijn van den op deze route ver asten vlieger Kingsford Smith en een vlieg tuig heeft opdracht gekregen onmiddellijk' een onderzoek in te stellen. ZATERDAC-MIDDAC COMPETITIE Kennemerland I, dat bij Telefonia op bezoek was, heeft kans gezien een 31 overwinning te behalen, hetgeen meer is dan wij verwacht hadden. De hekkensluiters, Kennemerland 2, hebben tegen V. V. IJ 2 uitstekend partij gegeven. Toch is ook deze wedstrijd, waarin de reser- der oranje-zwarten vrijwel-voortdurend een veldmeerderheid demonstreerden, wederom op een nederlaag (2—1) uitgeloopen. Evenals bij Kennemerland I is er in dit team een gemis aan schotvaardigheid. De belangrijke ontmoeting in de Brafdee- ling tuschen V. E. W. en Kennemerland 3 is in een gelijk spel geëindiged (22). Geruimen tijd hadden de bezoekers de leiding met 21, doch tegen het einde wist V. E. W. den gelijk maker in het net te deponeeren. Met dit ge lijke spel is V. J. B. het meeste gebaat. De Vel- senaren staan nu met V. E. W. gelijk, terwijl Kennemerland 3 één punt op deze elftallen achter is. Het spant dus wel in den strijd om de bovenste plaats. Het programma voor morgen luidt als volgt: Afdeeling A: V. V. IJ. I—V. V. IJ. 2 Kennemerland I—Kennemerland 2 Tweede JeugdZ. S. V. Afdeeling B: JOHEZV. E. W. UlyssesKennemerland 3 Kennemerland 4V. J. B Afdeeling C: V. E. W. 3Kennemerland 6 V. J. B. 2—V. V. R. A. S. I. Z. O. 3—V. E. W. 2 Z. S. V. 2Kennemerland 5 Zoowel V. V. IJ. I als Kennemerlamd I zul len wel in staat zijn van hun clubgenooten te winnen, al is het een bekend feit, dat het in wedstrijden tusschen clubelftallen geducht spant. Tweede Jeugd krijgt het wisselvallig spelende Z. S. V. op bezoek. Weten de bezoe kers hun goeden vorm te ontplooien, dan zal de thuisclub moeite genoeg hebben om één punt te bemachtigen. V. E. W. heeft oogenschijnlijk een gemakke lijke opgave tegen JOHEZ. De voorhoede van laatstgenoemd elftal verstaat echter de kunst van doelpunten maken. Er werden reeds een paar klinkende overwinningen geboekt. Was de achterhoede van Johez naar verhouding van den aanval, dan zouden we dit team zelfs een goede kans op de bovenste plaats geven. Wij verwachten een ontmoeting met een flink aantal doelpunten. Kennemerland 3 krijgt Ulysses in eigen huis te bekampen. Na een zwak begin heeft Ulys ses zich flink hersteld. De bezoekers kunnen op een warme ontvangst rekenen. V. J. B. heeft het van de drie kampioenscandidaten het minst moeilijk. Zonder twijfel winnen de Velsenaren van Kennemerland 4. In afdeeling C is dit seizoen weinig span ning. Onbedreigd staat V. V. R. A. aan den kop. Met een gerust hart kunnen de ambtena ren den strijd tegen V. J. B. 2 aanbinden, want deze tegenstanders zullen het hun wel niet lastig maken. Kennemerland 5 bezet de tweede plaats met vier punten achterstand op de lei ders. Dit elftal moet op bezoek bij Z. S. V. 2 Evenals Z. S. V. I spelen de Z. S. V. reserves nogal wisselvallig. Kennemerland 5 zal op haar tellen moeten passen. De stand in afdeeling B is nu: gesp.gew.gel.verl.pnt v.-t. gem. 7 4 3 0 11 31—11 1.57 V. E. W. V. J. B. Kennemerl. 3 Ulysses Johez V. V. B. S. I. Z. O. 2 Kennemerl. 4 24—10 1.57 24—15 1.44 20—15 1.14 24—26 1.14 25—24 0.88 9—19 0.28 16—53 0.13

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6