OTL*Mrl HET NIEUWE AVONDBLAD VELSEN Hondenneuzen. Prenten van Rembrandt onder den hamer. Auto in het Boterdiep gereden. 21e JAARGANG No. 20 MAANDAG 25 NOV. 1935 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per x 40 cents plus 2y2 cents Incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct„ elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIeN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen ais zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheels invaliditeit: 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; ƒ250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alléén. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V^ Bank te Schiedam- In Sittard aangehouden oplichter werkte ook in onze gemeente. Twee opticiens bedrogen. Dezer dagen word, zooals ook in ons blad vernield, te Sittard zekere S. uit Antwerpen aangehouden, die voorgaf vertegenwoordiger te zijn van een Amsterdamschen handelaar in goud en in opdracht van die firma goud op te koopen. Hij gaf dan een bon af; het geld werd dan wel toegezonden. De firma in Sittard had van 's mans praktijken vernomen en toen S. bij hem kwam vroeg hij hem, over een half uurtje terug te komen. De man deed het en de Sit- tardsche politie, inmiddels gewaarschuwd, kreeg een fraaie gelegenheid, den man in den. val te lokken, wat zij aan ook deed. Thans vernemen we, dat S. in October ook ln onze gemeente heeft gewerkt. Twee opti ciens wist hij, tot afgifte van een zekere hoe veelheid van het slijk der aarde te bewegen, in ruil waarvoor bedoelde opticiens een ontvang bewijs kregen. Toen zij tot de ontdekking kwa men, dat zij bedrogen waren, deden zij aan gifte bij de politie. S. is naar de verschillende gemeenten, waar van bekend is geworden, dat hij aldaar „ge werkt" had, overgebracht. Zaterdag werd de man voor den commissaris van politie te IJmuiden geleid. Vervolgens werd hij op trans port gesteld naar Delft. DRANKWET. Bij Burgemeester en Wethouders van Velsen Is ingekomen een verzoekschrift van E. Stam van beroep caféhouder, wonende te IJmuiden om een verlof B, voor den verkoop van uitslui tend alcoholvrijen drank in de cantine in de Rïjksvischhal C te IJmuiden. Vóór 7 December 1935 kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk be- zwaren bij Burgemeester en Wethouders voor noemd inbrengen. ARBEIDSONGEVAL OP DE PAPIERFABRIEK. De-ongehuwde arbeider M. wonende te Vel- Sen-Noord, werkzaam op de papierfabriek had hetongeluk, met zijn rechterhand tusschen een machine bekneld te raken, met het gevolg, dat zijn duim gedeeltelijk werd afgekneld. ,Na aan de fabriek te.zijn verbonden, werd M. per auto naar het Roode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk overgebracht, Na door dr. Büller te zijn behandeld kon M. naar woning terug- keeren. SCHOONHEIDSCOMMISSIE. De eerstvolgende vergadering der schoon heidscommissie voor de gemeente Velsen zal worden gehouden op Woensdag 27 November T935, ten kantore van het Bouw- en Woning toezicht. Spreekuur der commissie van 10.30 tot 11.30 uur voormiddags. UIT DEN KOERS GERAAKT. Als bijlegger kwam Zaterdag in onze haven binnen de Finsche 3-mast gaffelschoener Prinsessan. Het vaartuig was van Bergen met een lading papier op weg naar de Poolsche haven Gdynia, doch had op de Noordzee met zulk slecht weer te kampen, dat het het Ska- gerak niet kon bereiken. Na alhier olie en water te hebben bijgela den, is de Prinsessan Zondag weer vertrok ken. Scheepvaartbeweging. In de afgeloopen week kwamen hier binnen 56 stoomschepen, 9 motorschepen en 2 zee- sleepboot en, tezamen 67 schepen tegen 68 schepen in de week tevoren. Naar zee vertrokken 54 stoomschepen, 8 motorschepen en 1 zeesleepboot, tezamen 63 schepen tegen 69 schepen in de voorafgaande week. Uit en naar zee passeerden in de laatste week 130 schepen of 7 schepen minder dan in de voorlaatste week. „NEDERLAND EN ORANJE." De Anti-Revolutionnaire Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" heeft op 29 November a.s. in het gebouw Irene een vergadering be legd 'voor leden en geestverwanten waarin de heer G. Dekker zal spreken over „Onze weer baarheid in Nederlandsch Indië". De spreker heeft jarenlang in het leger in onze Oost gediend, 't laatst als onder-luitenant. OPERETTE-AVOND PAPYRUS. OPVOERING „HET VROOLIJKE WEEUWTJE". De personeelsvereniging „Papyrus" was Zaterdagavond in het gebouw Concordia der Papierfabrieken de gastvrouw der IJmaiider Operette-Vereeniging, welke voor een zoo goed als uitverkocht huis een reprise van het reeds in ons blad van Vrijdag jl. uitvoerig besproken werk van Franz Léhar „Het vroo- Üjke Weeuwtje" gaf. Mede door de uitstekende outillage van déze tooneelzaal en het gulgestemde publiek, twee factoren, welke niet nalieten hun in vloeden op het spel te doen gelden, gaf de IJ.O.V. een zeer knappe uitvoering van dit po pulaire zangspel. Men had van de zijde der toeschouwers voor de uitvoering van het werk niets dan lof en terecht waren er veel open doekjes voor de solisten en ook voor het. koor. De voorzitter van Papyrus, de heer C. Pels, opende met een woord van welkom aan de gasten en de bezoekers en overhandigde, na dat het 'scherm zich voor de laatste maal ge sloten had, bloemen aan de vertolksters der hoofdrollen. Donderdagavond a.s. gaat' in. Thalia de Slotvóörstellihg. Ernstig ongeluk op het perron. Man tusschen perron en rijdenden trein gevallen. Zondagavond te ruim zes uur is op het per ron van het station Velsen- ÏJmui den - Oost een ernstig ongeluk gebeurd. Een zekere Spits, Wonende te IJmuiden- Oost, die met den trein naar Haarlem wilde, kwam het perron op, toen de trein reeds in beweging was. Hij snelde naar den trein en wilde op de treeplank springen. Hierbij greep hij mis, met het noodlottige gevolg, dat hij tusschen het perron en den rijdenden trein kwam te vallen. De man werd een eind mee gesleurd, doch gelukkig werd de trein daarop spoedig tot stilstand gebracht. Toen men het slachtoffer bevrijd had, bleek dat hij er ernstig aan toe was. Hij had een gapende wonde aan het hoofd en klaag de voorts over pijn in den rug. Spoedig was Dr. Boosman ter plaatse om de eerste hulp te verleenen. De geneesheer achtte overbren ging naar een ziekenhuis noodzakelijk. Met de ziekenauto van den stalhouder van Gameren werd het slachtoffer daarop naar het Antonius-Ziekenhuis overgebracht, waar bleek, dat zijn toestand zeer ernstig was. De station-assistent de heer Lindeblad, die nog getracht had, den man, toen hij aan den trein hing te grijpen, kreeg een klap tegen het hoofd. Gelukkig was de verwonding niet van ernstigen aard. 1 BAZAR VAN DE GEREF. VROUWEN- VEREENIGING. Woensdagmiddag wordt in het Evangeli satielokaal, de Wetstraat door Ds. S. E. Wes- bonk een bazar geopend, georganiseerd door de Geref. Vrouwenvereeniging D.E.L. Een groote verscheidenheid van artikelen zal er. ten verkoop worden aangeboden en voorts zal het er ook aan attracties niet ont breken. AANVOER VERSCHE HARING. •58 drijfnetvisschersschepen voerden in de afgeloopen wieek aan den afslag 9550 kisten versche haring aan. De hoogste aanvoer van die week was op Maandag 18 November jl. toen 14 schepen met 2800 kisten aan de markt waren. SURSUM CORD A EN CONCINERE. De Geref. Zangvereeniging Sursum Corda en de Chr. Muziekvereeniging Concinere geven Woensdagavond met medewerking van een so liste een concert in de P. Vermeulenschool. Het concert wordt gegeven ten bate van het schoolfonds der P. Vermeulenschool. DRIEHUIS. DE HEER A. ENGELS MET PENSIOEN. Naar wij vernemen, zal de heer A. Engels, brigadier-tit. bij de Rij ksveldwacht 20 Decem ber a.s. den dienst met pensioen verlaten. Van zijn diensttijd bij de Rijksveldwacht heeft de heer Engels meer dan 2-5 jaren in onze gemeente doorgebracht. Alle handelsvorderingen op Italië geblokkeerd. Naar de directie van Handel en Nij verheid mededeelt, zijn blijkens tele grafisch bericht van H. Ms. gezant schap te Rome, sedert 22 dezer alle handelsvorderingen op Italië (ook de Nederlandsche) door de Italiaansche regeering geblokkeerd. (In Argentinië is een ivetsvoorstel ingediend om van alle honden neusafdrukken te nemen ten dien ste van de opsporing van verloren oj gestolen honden). Alle Argentijnsche honden Vallen in den naam der wet, Zeer waarschijnlijk in de toekomst Met hun hondenneus in 't vet; Om een afdruk te verkrijgen Die hen identificeert, Waarop ze verzameld worden En precies geregistreerd. Het wordt een collectie neuzen Van elk ras, van elk fatsoen, Waaruit dan de mensch, die baas is, Weer neuswijsheid op kan doen. En zoo groeien de archieven Van het menschdom steeds maar aan, Tot wij in de statistieken Rekenend ten onder gaan. Steeds meer worden wij gevangen In papierenslavernij, En het zwartste hondenleven Toont daar straks nog prachtig bij. Of men ginds in Argentinië Nu een neuzentelling houdt, Laat gezonden hondenneuzen Toch per slot volkomen koud Ernstig auto-ongeluk in Haarlemmermeer. Twee inzittenden zwaar gewond. Een drietal personen, allen wonende te Rotterdam, waren Zondagmorgen per auto, die ze van hiun patroon hadden gehuurd, op weg gegaan naar Aalsmeer om te gaan visschen. In Haarlemmermeer op den hoek van den Sloterweg en Kruisweg gekomen zijnde, wilde de bestuurder, die aldaar den weg niet goed Wisit, even den wegwijzer van den A. N. W. B. raadplegen. De auto slipte toen evenwel, botste in volle vaart tegen een "boom en* werd nage noeg geheel vernield. De bestuurder H. S. werd ernstig aan het hoofd verwond en de heer H. H., die naast hem zat, bekwam een onderbeen- fractuur en had een sleutelbeen gebroken, ter wijl de derde, de vader van den heer S. er nogal goed bleek te zijn afgekomen. Direct werd de hulp ingeroepen van Dr. B. uit Hoofddorp, die een voorloopig verband legde, waarna de gewonden per ziekenauto van den gemeentelijken geneeskundigen dienst naar hun woningen aan den Coolsingel in Rotterdam werden vervoerd. De politie stelde omtrent het gebeurde een onderzoek in. In aanmerking genomen de verklaring der automobilisten dat op het bewuste kruispunt niet harder dan 30 a 35 K.M. werd gereden, is het onbegrijpelijk hoe de auto zoo als 't ware aan splinters werd geslagen. Geringe opleving in de textielindustrie. Het gaat de laatste weken in de Twentsche textielindustrie weer wat beter, aldus meldt de Tel. De stroom van ontslagen is vrijwel gestuit. Hier en daar zijn zelfs intusschen reeds weer arbeiders die jarenlang thuis hebben ge zeten in de fabriek teruggeroepen. Al moge dit nog tot de gelukkige uitzonderingen behoo- ren, het bewijst niettemin een wijziging in de tendens der laatste vijf jaren, waarin ontslag op massa-ontslag volgde. De jongere arbeids krachten krijgen ten minste weer een kans. In verschillende bedrijven worden nu de laatste, weken tientallen weefgetouwen in ge reedheid gebracht en in bedrijf gesteld. Tien jaar geleden gold dit als een groote uitbreiding en een heugelijk feit, wijl daardoor tientallen arbeiders werk vonden én een goed loon kon den verdienen. Thans gaat deze bedrijvigheid vrijwel ongemerkt voorbij. virroönüË.pp MAOT. M&t tlIM »*5> «aa* «f* tw i iwv.»> nwïi T>> en i Rre»Ej (I w«TW?.< m >««».>*-, Dit is de frontpagina van het blad „De Morgenster", dat eenmaal per week te Addis Abeba verschijnt en aan den negus persoonlijk toe behoort. Het verschijnt in het Fransch en in het Amharisch. De keizer levert er zelf nu en dan bijdragen yoor, Portret van burgemeester Six komt bij Christie in veiling. Na afloop der vergadering zal van half 4 af voor leden en verdere belangstellenden gelegenheid bestaan, in de zaal van het Scheidsgerecht afscheid te nemen van den aftredenden voorzitter. (Van onzen Londenschen correspondent.) Men overdrijft nauwelijks door te zeggen, dat de harten van kunstkoopers en verzame laars reeds thans van verwachting en ook van spanning kloppen in het vooruitzicht van de verkooping bij Christie op 12 en 13 December aanstaande. In het bijzonder de laastgenoem- de dag is van hoog gewicht voor den kunst handel, omdat dan de beroemde ets van Rembrandt van burgemeester Six onder den hamer komt. Het is een prachtige prent in den tweeden staat met wijde marges en op Ja- pansch papier. Toen dit kostbaar stuk in Oc tober 1928 in Amsterdam uit de Six-verzame- ling voor 90.000 gulden 8200) van eigenaar verwisselde, stond de wereld versteld. Het was verre de hoogste prijs, welken men ooit voor een ets had betaald. De firma Colnaghi was de koopster en ze kocht voor den Engelschen verzamelaar Ernst C. Innes. Deze is inmiddels gestorven en zijn collectie kunstwerken, zeld zame schilderstukken uit de oude Nederland sche en Engelsche school er in begrepen, wordt tahns op de genoemde dagen bij Christie ver kocht. Men zal zich herinneren, dat in de Six- verkooping ook hooge sommen werden betaald voor schilderstukken van Hobbema, Terborgh en Rembrandt. Maar de verrassing en het gerucht baarde toch vooral de zeldzame Rem- brandt-ets .waarop men burgemeester Six In het volle licht van een raam ziet staan met een boek in de handen. De ets wordt door alle deskundigen beschouwd als een van de onver gankelijke meesterwerken. Men mag voor spellen dat verzamelaars uit de geheele wereld of hun agenten naar Londen zullen komen om er te dingen naar een der schoonste prij zen van antieke kunst. Er'zijn nog 17 andere Rëmbrandt-prenten in de verzameling, waar onder „De Drie Boomen". Nu Amerikaansche verzamelaars grootendeels uit de markt zijn gegaan, gelooft men niet, dat de hooge prij zen, door de Six-verkooping aangegeven, ge handhaafd zullen blijven. En het zal belang wekkend zijn na te gaan hoeveel de vermaarde prent en de andere prenten van Rembrandt's hand thans zullen opbrengen. Het is in dit verband van belang er aan te herinneren, dat in de laatste belangrijke verkooping van Rem- brandt-etsen bij Christie, dat was in 1924, een plaat van dr. Arnoldus Tholinx f 3780 op bracht. De schilderstukken in de Innes-ver- zameling zijn ook van hooge kwaliteit. Er is een portret bij van Nicolaas Maes, een land schap van Hobbema en een paneel van Memlinc. Engelsche kunst is er in vertegen woordigd met een geschilderd portret en met teekenlngen van Gainsborough en verder met antiek zilversmeedwerk. A. K. van R. Alg. Vereen, voor Bloem bollencultuur. (Vervolg van ons nummer van Zaterdag). De saneeringsmaatregelen. Er komen verder voorstellen in behande ling van de af deelingen Bovenkarspel en Wassenaar, het Hoofdbestuur op te dragen, onverwijld bij de Regeering de noodige stap pen te doen, om alle saneeringsmaatregelen ten spoedigste te doen eindigen, Omdat behandeling van het saneerings- vraagstuk op dit oogenblik het Hoofdbestuur uitermate ongewenscht voorkomt, zal het Hoofdbestuur, alvorens bovengenoemde voor stellen behandeld worden een motie voor stellen, strekkende tot uitstel der behande ling van het saneeringsvraagstuk tot het na jaar van 1936. De afdeeling Voorhout stelt voor, het Hoofdbestuur te verzoeken alsnog te willen bewerkstelligen om te komen tot een ver lichting der saneeringsmaatregelen, met name afschaffing der minimumprijzen zoo wel voor binnen- als buitenland, doch te be houden de teeltregeling waaraan verbonden een garantieprijs, gebaseerd op productie kosten, en een fonds tot opkoop van het sur plus, welk fonds gevormd wordt uit een hef fing per Roe, met dien verstande dat de ga rantieprijs ten volle wordt toegekend. Het Hoofdbestuur ontraadt aanneming van dit voorstel. Economische afdeeling voorgesteld. De afdeeling Heemstede stelt voor, de noo dige stappen te ondernemen, om te komen tot de oprichting van een, onder deskundige leiding staande, economische afdeeling bij het bureau der Alg. Vereeniging. Bij deze afdeeling moeten alle leden hulp, inlichtingen en adviezen kunnen verkrijgen in zaken betreffende bedrijfsbeheer, op be lasting- en juridisch gebied. De eventueel te maken kosten moeten door de belangheb benden gedragen worden. Het Hoofdbestuur meent, dat eerst een be slissing over dit voorstel zal kunnen worden genomen in een volgende algemeene ver gadering, wanneer de beslissing omtrent dit voorstel beter kan zijn voorbereid en de ver gadering hieromtrent grondiger kan worden voorgelicht. Afscheid van den heer Krelage. Het laatste punt der agenda- luidt; af scheid van den heer Krelage. Vrouw en twee meisjes verdronken Bestuurder gered. Zondagmiddag te half drie is onder de gemeente Bedum een auto waarin vier personen zaten, door tot nu toe niet vast te stellen oorzaak, van den berm van den weg afgegleden en in het boterdiep terecht gekomen. Alleen de jonge man, die achter het stuur zat, de ong. 25-jarige H. J. Ouscma, heeft het leven eraf gebracht. De overigen, de 49-jarige mevrouw A. Ousemageb. Bruins, de 12-jarige Marietje Ousema, haar dochtertje en een vriendinetje van de laatste, de 11-jarige Mientjc Sanders, allen uit Zuidwolde (Gr.) zijn jammerlijk om gekomen. In de auto, die van Groningen kwam, zaten aanvankelijk de heer Ousema en diens moe der, disfcm laatstgenoemde stad een bezoek hadden afgelegd en huiswaarts keerden. Toen zij de steenfabriek „Eureka" passeerden, liep dar het jongste dochtertje der familie met haar vriendinnetje. De kinderen zijn daar in de auto gestapt om mee naar huis te rijden. Enkele honderden meters verder is toen het ongeluk gebeurd, Plotseling zag men de auto aan den rechterkant van den weg den berm afrijden, omkantelen en met een zware plons in het Boterdiep verdwijnen. Twee wielen en een der treeplanken bleven boven water uit. steken, aangezien het in dit deel van het kanaal niet zeer diep is. Op het oogenblik dat het ongeluk gebeurde, was de straatweg nagenoeg verlaten. Er zaten aan den overkant van het diep drie hengelaars, die onmiddel lijk in een bootje zijn gestapt en naar de auto zijn geroeid. Van den weg kwam even eens hulp'opdagen. Het eerst was de chauf feur Ausma, wonende te Ellerhuizen, gem. Bedum, die met zijn wagen juist passeerde, ter plaatse. Hij hoorde, dat de bestuurder, toen de auto in het water reed, roepen: „Help, help, ik lig in het water!".De heer Ausma slaagde erin den man vast te grijpen en hem op het droge te trekken. De drenkeling verkeerde toen reeds in bewusteliizen toestand. Te- samen met den wielrijder J, de Blécourt uit Zuidwolde, die inmiddels ook bij de noodlots- plek was gekomen heeft de heer Ausma toen nog mevrouw Ousema en Marietje Ousema uit den wagen gehaald, waarna beiden onmid dellijk begonnen met het toepassen van kunstmatige ademhaling op de drie personen. Bij den heer Ousema hadden zij spoedig suc ces, maar toen deze bij kennis was gekomen, bemerkte hij tot zijn ontzetting, dat de vierde inzittende, Mientje Sanders zich nog in de auto bevond. Met vereende krachten heeft men toen het lichaam van het kind, dat de redders niet hadden gezien, op den wal ge bracht. Inmiddels waren de verkeerspolitie uit Groningen en de politiedokter op de plek des onheils verschenen. Men mocht er echter niet meer in slagen de levensgeesten van de dren kelingen op te wekken. Later kwamen nog dokter J. Frik uit Bedum en de burgemeester van dit plaats, de heer M, Joustra op het terrein van het droevige ongeluk. Dit lag op 4 K.M. afstand van Bedum en op 1 K.M. van Zuidwolde, terwijl aan den wég hier en daar een huis staat. Aan deze omstandigheden i6 het toe te schrijven, dat met de hulpver leening geruimen tijd gemoeid ging. Uit het onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk is nog niets positiefs komen vast staan. De heer Ousema was, begrijpelijk, ge heel van streek en kon geen verklaringen omtrent de toedracht van het gebeurde af leggen. Wel is het zeker, dat het ongeluk ab soluut niet aan roekeloos rijden moet worden toegeschreven. Ernstig auto-ongeval bij Hengelo. Zondagmorgen is op den Rijksweg Hengelo- Borne ter hoogte van het café Welberg een. ernstig verkeersongeval gebeurd. Een auto, bestuurd door den heer A. J. uit Almelo kwam uit de richting Borne en moest een autobus van de garage Nijhuis uit Hengelo passeeren. Waarschijnlijk heeft de heer J. zijn auto te gauw naar rechts gestuurd, waarbij hij de auto-bus heeft geraakt. Deze lataste botste hierdoor tegen een boom. De passagiers van de bus werden doorelkaar gesmeten, waarbij verscheidene ernstig werden gewond. Een kindje van drie maanden, dat bij de moeder op schoot zat, werd dood naast de zitplats van den chauffeur gevonden. De moeder, mevrouw van der Velde uit Borne, werd zeer ernstig gewond. De jonge vrouw is naar het ziekenhuis te Hengelo overgebracht. Ook werden de heer en mevrouw Annink uit Borne vrij ernstig gewond. Zij zijn even eens nar het ziekenhuis overgebracht. Vooral de vrouw was er erg aan toe. De inzittenden van de andere auto kwamen er goed af. De chauffeur van de bus treft geen schuld. De bus werd gedeeltelijk - ver nield.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1