HET NIEUWE AVONDBLAD De ondergang van onzen vischexport naar België. Een Heldenjubileum. 21e JAARGANG No. 23 DONDERDAC 28 NOV. 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal ƒ1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; ƒ250.- bij verlies van een duim: ƒ150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; 2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2060.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodlg. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN Wekelijksche uitvoer van 4000 a 5000 manden teruggeloopen tot 100 a 150! Regeeringshulp is dringend geboden. Uitvoerpremie ter compensatie van het valuta-nadeel? België was eens een der beste klanten van IJmuiden. Duizenden manden visch werden wekelijks met de expeditie der IJmuider Visch- handelvereeniging en met andere gelegenhe den over de Zuidgrens van ons land vervoerd, niet alleen naar Antwerpen en Brussel, maar ook naar tal van kleinere plaatsen in de Bel gische provincies. Tot ver in de binnenlanden van België vond men op den disch van rijken en armen visch uit IJmuiden. Ons product genoot een uitstekende reputatie, onze handel kon concurreeren, het vervoer was van dien aard, dat de visch uit IJmuiden in den kortst mogelijken tijd op de markten in België arri veerde. En thans? België begon eenige jaren geleden den invoer van visch te contingenteeren. Op papier kreeg ons land een contingent van c.a. 11 millioen K.G. per jaar en aan de. exporteurs werd een contingent toegewezen van 100 pet. van hun uitvoer in de basisjaren 19301932. Ook prach tigop papier. Want er kwam iets bij. Ter bescherming van de kus.tvisscherij werd spoe dig de invoer verboden van alle visch, kleiner dan 40 c.M., met uitzondering van kabeljauw en eenige andere vischsoorten, waa'van de minimum maat werd vastgesteld op 60 c.M. Waar voordien wellicht 60 pet. van onzen uit voer naar België uit kleine visch bestond, kan men zich indenken, dait het vaststellen van deze minimum-maat. fnuikend voor onzen uit- •voer was. Deze liep dan ook enorm terug. Hij was nog maar een schaduw van vroeger en voor de exporteurs brak een moeilijke tijd aan. Maar dat was nog slechts het begin van de ellende. Want op het oogenblik is, naar ons dezer dagen bleek, onze uitvoer naar België nagenoeg tot stilstand gekomen. Het lijkt wel, of België voor onze ex porteurs niet meer bestaat. De geheele handel op België schijnt lamgeslagen te zijn en sommige exporteurs denken er hard over, hun zaak maar te sluiten. Een exporteur aan het woord. Hoe komt het, vroegen wij een Belgischen exporteur, dat den laatsten tijd de uitvoer naar België zoo hard achteruit is gegaan? Daarvoor zijn verschillende redenen, was het antwoord. De misère begon al met de con- tingenteea-ing, die tot allerlei voor onzen ex port nadeélige gebeurtenissen aanleiding heeft gegeven. Daar is in de allerlaatste plaats de concur rentie van Noorwegen en Denemarken. In de basisjaren was de uitvoer van deze landen naar van geringe beteekenis en als gevolg daarvan kregen deze landen een contingent toegewezen, dat misschien slechts 20 pet. van het Nederlandsche was. Wat was nu het geval? Zooals bekend zijn de in voer consenten in han den van de Belgische importeurs. Door de lage valuta van genoemde landen kunnen deze de visch veel goedkooper leveren dan IJmui den. Dat zou zoo erg niet zijn, als Denemarken en Noorwegen niet meer naar België hadden uitgevoerd, dan overeenkomstig hun contin gent, was toegestaan. Maar de Belgische regee ring nam het daarmee zoo nauw met. Het gevolg was, dat deze landen hun contingent konden overschrijden; het gevolg was ook, dat de soep voor ons nog dunner werd. Tot over maat van ramp kwam in het voorjaar de de valuatie van den Belgischen frank met c.a. 30 pet. Het spreekt vanzelf, dat deze devaluatie voor ons veel nadeeliger gevolgen had dan voor onze concurrenten in het Noorden. Verschillende malen, aldus onze zegsman hebben reederij en viscbhandel de regeering in den Haag er op gewezen, dat de Neder landsche visch bijna geheel van de Belgische markt verdrongen wordt. Wij en ook andere exporteurs hebben al het mogelijke gedaan, om onze Belgische relaties te behouden. We hebben meermalen met verlies geleverd, om maar niet steeds voor het feit komen te staan, dat we de klanten, menschen waarmede we jarenlang zaken hebben gedaan, moesten te leurstellen.-En in de hoop, dat er wel weer eens betere tijden zouden komen. Een handicap is ook, dat den laatsten tijd, maar doordat een groot deel der trawlers enkel makreel of haring aanvoerde, deze laatste maanden in het bij zonder, de aanvoer van kabeljauw, thans wel haast de eenige vischsoort, die voor den uit voer naar België in aanmerking komt, zoo ge ring is, dat we er niet aan kunnen denken, kabeljauw voor België te koopen. Maar er is nog meer. Ook ons land heeft dén invoer gecontingenteerd. Deze contingentee- r'ing bracht de exporteurs in nieuwe moeilijk heden. Contingenteering in het belang van onze reederij, goed, maar wat hebben onze reeders er aan, wanneer men visch contingen- teert, die ze toch niet aanvoeren? Waarom heeft onze regeering niet voldaan aan het ver zoek van den IJmuidenschen handel, de uit Denemarken of Noorwegen ingevoerde kabel jauw in tijden, dat onze eigen soliepen deze visch niet aanvoeren, naar België te mogen exporteeren? Dit zou ook in het belang van de reeders te IJmuiden zijn, want ook zij hebben er voordeel van, dat de exporteurs hun rela ties kunnen behouden. In den regel werd voorheen door de expeditie van de IJmuider Visch- handelvereeniging wekelijks alleen naar Antwerpen en Brussel een hoe veelheid van 4000 a 5000 manden visch verzonden. Thans bedraagt dit aantal hoogstens 100 a 150 manden manden. Er zijn zelfs weken, dat er niet meer dan 20 manden worden verzonden! Wil men ons in staat stellen, België als af nemer te behouden, dan is in de allereerste plaats noodig, dat men ons toestaat, wanneer de markt te IJmuiden onvoldoende van kabel jauw is voorzien, deze visch in andere landen te koopen en naar België te verzenden. Maar wat er ook gedaan wordt, steeds zijn wij met onzen gaven gulden in het nadeel, vergeleken bij Denemarken en Noorwegen. Het is geen landsbelang, dat de gulden devalueert, maar het is wel een landsbelang, ook al om deze devalua tie te voorkomen, dat onze export op peil blijft. En daarom is het, dat de Regeering niet mag verzuimen, iets te doen, waardoor onze exporteurs tegen over de kronen-valuta in een gunstiger positie komen. Een compensatie zou gevonden kunnen worden in een ex portpremie. In den geest als bij de boter? Juist. En de export-premie zou dan zoo hoog dienen te zijn, dat zoo ongeveer het va luta-verschil er door zou worden opgeheven. Men zou er iets op moeten vinden, om de kos ten te dekken, maar de Visscherij-Centrale heeft toch ook haar premies. In elk geval mag België voor de visch van IJmuiden niet verlo ren gaan. De Regeering diene zich er reken schap van te geven, wat dit voor IJmuiden be- teekent. We zou-dèn al een heel eind komen, wanneer onze Regeering van de Belgische ge daan kon krijgen, dat 1/4 deel van net con tingent vrij zou mogen worden ingevoerd, d.w.z. niet gebonden door een minimum-maat. De exporteurs zijn ten einde r-aad. Want het is niet meer zoo als vroeger, dat wanneer er al eens een afzetgebied verloren ging, men elders weer nieuwe afnemers kon gaan zoe ken. Dit is thans uitgesloten, omdat alle ex port gereglementeerd is. Alle andere terreinen zijn voor den Belgischen exporteur hermetisch gesloten. Tot zoover onze zegsman, die wel een droevig beeld op hing van den toestand bij onze Belgi sche exporteurs." Het is voor IJmuiden te hopen, dat het mo gelijk zal zijn, dat van overheidswege iets ge daan wordt voor deze groep nijvere handelaars, die gedurende vele jaren door hun energie en ondernemingsgeest een voor aanstaan de posi tie op onze markt bekleedden en die vooral in de jaren, toen Duitsohland als afnemer aan onze markt ontvallen was niet weinig tot een hernieuwden bloei van het visscherijbedrijf van IJmuiden hebben bijgedragen. Steun aan deze groep van exporteurs beteekent steun aan de reederij, aan de Nederlandsche spoor wegen of aan particulier transportbedrijf, aan mandenmakerijen en kistenfabrieken en aan de vele arbeiders, die in den Belgischen visch export werkzaam zijn. NAGEKOMEN BESOMMINGEN VAN GISTEREN. Trawler (verbetering) Ita IJM 22 60 m. f 1050 Versche haring: SCH 253 f2580; SCH 339 f 1390; SCH 77 f480; SCH 324 f 1240; SCH 325 f 890; SCH 247 f 670; GDIJ 262 f 1420; SCH 289 f 1220; SCH 50 f 950; SCH 25 f2270; KW 8 f710. Pekelharing: KW 69 f1120. V. V. C—ROOD ZWART (Werkloozencompetifcie) Direct na den aftrap zit V. V. C. vurig op den bal, maar de Rood-Zwart backs hebben goed het oog op het korte spel van het bin- nentrio van V. V. C. Maar ook Rood-Zwart zit niet stil. Als de spil van V. V. C. den bal op doel geschoten heeft gaat deze terug naar Zwanenburg. Deze zet goed voor, maar het schot van van 't Hooff wordt gestopt. Er wordt aardig gevoetbald en langen tijd gaat de strijd gelijk op. Even voor rust weet de Bock met een fraai doelpunt Rood-Zwart de leiding te geven. Na den aftrap zien we van V. V. C. weer het vurige korte spel van voor de rust. Rood-Zwart werkt met lange centers. De Bock breekt eeni ge malen door, maar zijn schoten falen. Van 't Hoff doet het beter. Met een hard schot ver groot deze den voorsprong van Rood-Zwart (02). Zes minuten voor het eindsignaal redt V. y, C. de eer en met 12 komt het einde. (De vermaarde Nederlandsche wielrenner Jan Pijnenburg viert zijn koperen jubileum als zoo danig.) Ik moet vandaag het heuglijk feit Van 't koopren jubilé vermelden, Eens heros van den nieuwen tijd, Den grootsten onzer wielerhelden. De „Pijn" zit op het stalen ros Te paard sinds twaalf en een half jaren, Ik zelf fiets al veel langer los, Maar ik kan hem niet evenaren. Hoe trotsch ik op mezelf ook ben, Het past mij, eerlijk te erkennen, Zijn haan kraait koning, in de ren, Want tegen hem kan ik niet rennen. Als raddraaier is hij uniek, Die eer zijn wij hem wel verschuldigd, Hij worde dus in het publiek, Bij 't-jubileumfeest gehuldigd Zoek je je „loop"baan op de fiets, Dan kun je sneller roem bereiken, Dat is wel een natuurlijk iets, Maar daarvoor komt toch heel wat kijken. O Pijn, je roem is wijd verbreid, Moog dit besef je kracht nog sterken, En d' onverbiddelijke tijd Niet al te gauw „pijn"stillend werken. Geef nog maar menig rondje weg Voor dankbare tribuneklantjes. Draai jij je wieltje lang nog rond, Wij klappen wel in onze handjes P. GASUS. OUDERAVOND OPENBARE U.L.O. SCHOOL Vrijdag 29 November a.s. houdt de Ouder commissie der Openbare U. L. O. school een ouderavond in de school aan de Platanen- straat. De agenda vermeldt o.a. verkiezing van twee leden wegens periodieke aftreidng van mevr. Visman en den heer IJ. J. Reitsma en een praatje over de nieuwe spelling door het hoofd der school. CONCERT „SURSUM CORDA" Ten bate der P. Venneulenschool gaf het Chr. Gem. Koor „Sursum Corda" onder leiding van den heer D. Klut Sr, een uitvoering in de turnzaal van deze school. Voor de vereeniging was het een gewichtige avond, omdat ze voor het eerst sinds de op richting in Februari j.l. in het openbaar con certeerde. Medewerking verleende het symphonie- orkest. „Concinere" onder dezelfde leiding en mej. Nelly Swaan, sopraan. Het hoofd der school, de heer. Schipper, opende op de gebruikelijke wijze. Spr. was het een vreugde zoovele belangstellenden aanwe zig te zien. Het programma, dat Sursum Corda zich tot taak had gesteld af te werken, vermeldde met kennis van zaken gekozen liederen. Juist voor de capaciteiten van het ensemble geschikte vaderlandsche liederen waren de inzet van den avond. Als we in 't kort ons oordeel over Sursum te kennen mogen geven, dan is het in de eerste plaats, dat er met pit gezongen werd; er zat vaart in het optreden, op zich zelf reeds een verdienste. Natuurlijk moet men nóg meer aan des leiders discipline wennen, zoodat er ge lijk ingezet wordt. Het materiaal, dat de heer Klut heeft staan, is in ieder geval veelbelo vend; met name het basregister. Dat er wel eens in het vuur van het enthou siasme onreinheden in den zang voorkwamen zien we gaarne door de vingers, omdat er in de voordracht der zangers leven zat, o.i. een der vele voorwaarden om een werk genietbaar te maken. Een tweetal composities van den heer Klut waren even lastiger, terwijl ook de welbeken de Avondklokken hun eischen aan de vastheid van toon stelden. In het dubbel-forte ontwik kelt Sursum voor een 32-tal executanten een omvangrijk geluid; in het p-zingen komt het op beheersching aan en dit zal voor hen ze ker nog een der punten van studie zijn. Over dit debuut van een pas enkele maanden be staand koor behoeft men zeker niet ontevre den te zijn. Maar, dames en heeren, ernstig studeeren blijft een eerste vereischte. Concinere bracht o.a. de Intocht van de gasten op de Wartburg uit Tannhauser, die door de goede acoustiek der zaal ons wel een weinig aan den forschen kant bereikte, zoodat het hout geen of slechts geringe gelegenheid kreeg zich boven het koper te verheffen. Ook de strijkers kwamen in het gedrang en dit wreekte zich in het zoo mooi voor strijk ge arrangeerde Menuet in Es van Mozart, dat nu heusch (met alle waardeering voor de goede dingen, welke Concinere deed) te grof werd. De stemming was O. K., men had niet te hoog gegrepen en de leden hadden grooten- deels hun partijen onder de knie. Rhythmisch werd er vlot gewerkt, nu de dynamiek nog meer in acht nemen en ook de pers is volko men tevreden. Mej. Nelly Zwaan moest dit forsehe spel van het orkest eveneens ervaren. Wij hebben haar meermalen mogen beoordeelen; zij beschikt over een volumineus geluid, maar slechts in de ff wist zij'het tot over het „voetlicht" te brengen. Een minutieus verzorgde begeleiding van lvet orkest ondersteunde dit altijd welko me optreden van de soliste, die haar liederen wèl weet te vertolken, doch daarbij een duide lijke uitspraak niet moet verwaarloozen. Haar optreden werd dankbaar beapplaudisseerd en bebloemd. In het kader van de uitvoering paste de vlotte Athaliamarsch, een door den dirigent gearrangeerd welluidend Offertoire van Du- rand en een paraphrase over een geestelijk lied, waarin Concinere een goede vertolking liet afwisselen met goede bedoelingen. W. Vergadering Christ.-Hist. Kiesvereeniging. toont spreker aan dat in deze landen de werk loosheid, trots het loslater- van den gouden standaard niet verminderd is, in Engeland zelfs nog vermeerderd. De Belgische regeering heeft de wet tegen prijsver hooging, bij den -val van den frank niet kunnen handhaven. Op grond van deze enkele gegevens uit het buitenland meent spreker, dat dit voldoende was om toch vooral tegen den val van den gulden te moeten waken. Na het beantwoorden van eenige gestelde vragen sloot de heer A. ten &roeke de verga dering. Apostolaat ter zee krijgt een home. In voormalig douanekantoor aan het Sluisplein. Devaluatie en wat er mede in verband staat." In het gebouw voor Christ, belangen heeft gisteravond de heer J. J. Delfos uit Haarlem gesproken over „Devaluatie en wat er mee in verband staat". Devaluatie, zegt de heer Delfos is een probleem waaraan veel kanten zijn. Het is zeer moeilijk om op een avond, in een paar uur, dit van alle zijden te belichten. Spreker wil zich daarom tot eenige dingen,' die er ten nauwste verband mee houden, beperken. Daar is ten eerste de kwestie van het geld. Dat is een punt in de geheele geschiedenis waaraan alles vast zit, waar men rekening mee moet houden en waar men, hoe het ook gedacht is, niet buiten kan. Vervolgens sprak de heer Delfos over den gouden standaard. Nederland heeft den gouden standaard, d.w.z. dat het Nederlandsche geld de volle waarde heeft; met het loslaten hiervan vermindert het geld in waarde. De waardevermindering van het geld is zichzelf armoede opleggen. Spreker verduidelijkte dit met eenige voorbeelden. De wereld, die ten gevolge van den grooten oorloL zich zelf een'strop bereid heeft/tracht deze te ontgaan en neemt hiervoor devaluatie. Naar aanleiding hiervan bespreekt de heer Delfos de nadeelen, die Nederland hierdoor geboekt heeft. Uitvoerig staat hij stil bij het feit, dat ons land op andere landen is aangewezen, zoo wel met import en export. Nederland heeft het buitenland aan kapitalen geholpen, het buitenland heeft daarom belang bij devaluatie in Nederland. Vandaar de aanval die indertijd zoo sterk op den Hollandschen gulden is ge daan. Indien Nederland, aldus spreker, den gouden standaard zou hebben verlaten, zou dit voor Frankrijk reeds hebben be teekend een winst van 30% van hetgeen men aan ons land had moeten betalen. Met nog andere voorbeelden van ellende die hier het gevolg van kunnen zijn waarschuwde spreker tegen devaluatie. Daar zijn er die van een bescheiden pensioen of eenige rente moe ten leven, en ook daarom is devaluatie een ramp voor het land. Wij weten niet waar dit ons brengt. Wij weten, zoo gaat spreker verder, (wat wij thans hebben, ons bezit kunnen wij 'taxeeren, wij hebben ons grondvest. Hiermee blijft Nederland nog boven aan staan bij an dere landen en kan geen ons hierbij overvleu gelen. Sprekende over de staatsbegrootini stelt spreker hierbij de vraag: Nederland kan die begrooting thans niet sluitend krijgen, hoe zal dit gaan bij een waardevermindering van het geld? Sprekende over de concurrentie-moge lijkheid en werkloosheidvermindering, zooals voorstanders der devaluatie aanvoeren, wil spreker hier tegenover stellen, dat waar bijna alles aan het contingentenstelsel is onderwor pen en er geen vrije markten meer zijn, men van concurrentiemogelijkheden bij waardever mindering van het geld niets moet verwachten. Met voorbeelden uit Engeland en Naar wij vernemen, heeft de Vereeniging Apostolaat ter Zee de beschikking gekregen over het voormalig douanekantoor aan het Sluisplein voor het inrichten van een tehuis voor zeelieden. De lokalen zullen zoo gezellig mogelijk worden ingericht en in de avonduren worden opengesteld om zeelieden, speciaal bui tenlanders in de gelegenheid te stellen zich bezig te houden met allerlei spelen als biljar ten enz. Het gebouw zal tegen de Kerstdagen geopend worden. „LUUKS HILBERS JONGES". Bijzonder goed boek van een plaatsgenoot De heer S. Smits schrijft ons: Luuks Hilbers Jonges is een bijzonder boek. Het is een verhaal zoo uit het boerenleven ge grepen, geschreven in Z. West Drentsch dialect, doorsprankeld met gezonden, frisschen humor. De schrijver, onze plaatsgenoot, de heer H. van Dijk, geeft in dit boek blijlc, grondig be kend te zijn met het Drentsche boerenmilieu, met het leven en streven der boerenbevolking, met hun onderlingen omgang en met dorps zeden en gebruiken. Dit alles beschrijft hij in niet alledaagschen humoristischen trant; het is als bevinden wij ons temidden van het ge zin van „Luuks Hilbers Jonges", de broers Jan en Freins, Jans vrouw en diens kinderen in een periode, die thans reeds ruim een 30-tal jaren achter ons ligt. Door het moderne nivelleringsproces zal binnenkort veel van het thans nog bestaande verloren zijn gegaan, maaraldus zegt de heer Meer tens in zijn woord ter inleiding ....„Wanneer straks, al dit oude verdwenen zal zijn is hier nog het geschrift, dat de her innering aan al deze oude dingen nog bewaren zal, gelijk de werken onzer 17e eeuwsche rea listische schilderschool den geest van onze gouden eeuw hebben vastgelegd, glanzend en kleurrijk en tintelend van leven". Deze korte waardeerende woorden uit de pen van een deskundige op het gebied van dialect en historie als de heer Meertens karakterisee- ren Luuks Hilbers Jonges beter dan dikwijls kolommen druks het zouden vermogen te doen. We hebben het boek, dat in zijn fraai groe nen band keurig verzorgd is uitgevoerd met buitengewoon veel genoegen gelezen en kun nen het ten zeerste aanbevelen als een pas send boekgeschenk voor de komende feest dagen. Mogen schrijver en uitgever met dit nieuwe boek, waarvan thans reeds tal van gunstige recensies in verschillende bladen zijn versche nen, het succes hebben, dat wij hun, als alles zins verdiend, toewenschen! Kamer van Koophandel. Geen postbussen aan trams en autobussen. Dezer dagen ls de filmspeler Attila Hörbiger met de nog meer bekende filmspeelster Paula Wessely in het huwelijk getreden. Garantiefonds Internationale Bloemententoonstelling „Flora" te Heemstede. In verband met de mededeelingen, gedaan in de laatstgehouden vergadering der Kamer met betrekking tot de mogelijkheid, dat de Kamer zou worden aangesproken voor een gedeelte van het bedrag, waarvoor zij garant is gebleven ten behoeve van de Internationale Bloemententoonstelling „Flora" te Heemstede, deelde de voorzitter mede. dat bij schrijven van 5 November j.l. van het-Hoofdbestuur van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur een mededeeling is ontvangen, waaruit blijkt, dat in afwachting van het vaststellen der rekening van de Internationale Bloemen tentoonstelling „Flora" te Heemstede door de in December te houden algemeene vergadering der Vereeniging. thans reeds kan worden medegedeeld, dat deze rekening, tot groote teleurstelling van hqt Hoofdbestuur van meergenoemde vereeniging, met een nadeelig saldo sluit, zoodat het waarborgfonds voor een gedeelte zal moeten worden aangespro ken, Dit gedeelte zal, aldus het schrijven, ten hoogste 1/4 bedragen der gezamenlijke in schrijvingen dus hoogstens f 625 Goedgekeurd werden de brieven door het Bureau verzonden o.m. aan: den directeur van het Postkantoor te Haarlem inzake ver meerdering van het aantal postbestellingen in Haarlem-Noord, den directeur der N. Z. H. T,M. betreffende het doortrekken der tram verbinding in Haarlem-Noord (de voorzitter deelde mede dat het Bureau het voornemen heeft. ,aan B. en W. voor te stellen die door trekking te doen geschieden) en aan den Minister van Landbouw en Visscherij betref fende den toestand van het visscherijbedrijf te IJmuiden. Goedgekeurd werd, de aanstelling van den heer A. van Meeteren tot ambtenaar in dienst der Kamer, voor den tijd van één jaar. Hierna ging de Kamer in besloten zitting.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1