VERWACHT WORDENDE SCHEPEN-' Schip verm. aankomst Laatste bericht Armiïru Amstelland Ameland Altona Achilles Amstelkerk Aurora Ariadne Bodegraven Bennekom Barneveld Bloemfontein Baarn Clytoneus Garibia Ceres (Ned.) Calypso Condylis Caring Costa Rica Dolius Enggano Eurymedon Euterpe Grootekerk Gryfevale Ga a sterker k Gothic Gera Bilbao (v. IJm.) Buenos Aires Rosario Ned. Indië Barcelona Hamburg Midd. Zee Hamburg Chili Chili Chili Zuid Afrika Hamburg Batavia West Indië Bourgas Midd. Zee Santa Fé Rouaan West Indië Batavia Batavia Batavia Bordeaux Japan Buenos Aires Japan Leningrad Ned. Indië 14 Dec. 18 Dec. 15 Jan. 1 Dec. 29 Nov. 9 Dec. 1 Dec. Hamdale I Beunos Aires Harpalyce Halle Hebe (Ned.) Johan -de Witt Kodumaa Lunula Menes Montferland Mvrmidon Metope Margrietha Mul an Melampus Navarra Ni; kerk Naumburg Neerlandia Oberon Midd. Zee Orestes Alexandria Orion (Ned.) Valencia V. Constitution Ned. Indië Midd. Zee Aruba Nederl. Indië Buenos Aires Batavia Gdynia Londen Klaipeda Hamburg St. Caballo (v. IJm.) Z. Afrika Ned. Indië Londen Phrontis Poelau Bras Phrygia Poelau Laut Pluto (Ned.) Pan Norway Paraguay Reggestroom Rabotchy Stella (Ned.) Saleier Saturnus Salland Sirrah Sande Tawali Trajanus Triton Uckermark Ulysses Udondo Vesta (Ned.) Vulcanus Waterland Wan dia Batavia Batavia Mexico. Hamburg Gothenburg Aruba Hamburg West Afrika Leningrad Alexandrië Batavia Alexandrië Hamburg La Plata Porsyrunn (v. IJm.) Ned. Indië Hamburg Alexandrië Ned. Indië Alexandrië Barcelona Venetië Hamburg Buenos Aires Hernösand Japan 27 Dec. 3 Dec. 9 Dec. 16 Dec. 18 Jan. 5 Dec. 5 Dec. 30 Nov. 1 Dec. 22 Dec. 1 Dec. heden heden 12 Dec. 23 Dec. heden 5 Dec. 1 Dec. 11 Dec 21 Dec. heden 2 Dec. heden 12 Dec. 4 Dec. 18 Dec. 1 Dec. 1 Dec. heden 12 Dec. 26 Dec. 2 Dec. 20 Dec. heden 28 Dec. 29 Nov. in lading. 26 Nov. van Bahia. 19 Nov. vertrokken. 23 Nov. van Soerabaja 22 Nov. van Valencia. 28 Nov. van Hamburg. 25 Nov. van Napels, vertrekt 30 Nov. 27 Nov. van Liverpool. 21 Nov. van Paita. 25 Nov. van Valparaiso. 23 Nov. van Kaapstad. 8 Dec. in lading. 29 Nov. 28 Nov. van Londen 1 Dec. 29 Nov. van Santander. 8 Dec. 19 Nov. te Izmir. 29 Nov. 26 Nov. te Setubal. 7 Dec. 26 Nov. van St. Vincent. heden 24 Nov. vertrokken. 8 Dec. 26 Nov. van Barbados. 7 Jan. in lading. 25 Nov. van Sabang. 27 Nov. van Padang. in lading. 26 Nov. van Colombo. 8 Nov. vertrokken. 24 Nov. te Yokohama. 25 Nov. vertrokken. 27 Nov. van Macassar. 26 Nov, van Sint Vincent 16 Nov. van Beunos Aires 16 Nov. te Batavia. 24 Nov. te Burriana. 27 Nov. van Colombo. 27 Nov. van Lizard. 16 Nov. vertrokken. 25 Nov. van Gibraltar. 23 Nov. van Las Palmas. 23 Nov. van Penang. 28 Nov. van Kopenhagen. 25 Nov. uitgeklaard. 21 Nov. vertrokken, vertrekt 7 Dec. In lading. 26 Nov. van Marseille. 22 Nov. van Colombo. 22 Nov. uitgeklaard. Nov. van Valencia. 27 Nov. van Piraeus. 27 Nov. van Finisterre. 26 Nov. van Port Said. 22 Nov. van Port Said. 28 Nov. van Pt. Limon. 27 Nov. vertrokken, in lading. 24 Nov. vertrokken, vertrekt 3 Dec. 20 Nov. van Freetown. 21 Nov. vertrokken. 27 Nov. van Algiers. 16 Nov van Be la wan. 27 Nov. van Cavalla. vertrekt 30 Nov. in lading. 27 Nov. vertrokken. 17 Nov. te Tjilitjap. 27 Nov. vertrokken. 25 Nov. te Triëst. 26 Nov. te Stamboul. 26 Nov. van Gibraltar. 27 Nov. te Fiume. 27 Nov. vertrokken. 29 Nov. vertrokken. 23 Nov. vertrokken. 27 Nov. te Rotterdam. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE 1JMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Hoogovens Hoogovens Fransch Nederl. Circé Edaim Caen Rotterdam erts laden BEVERWIJK. ÖEVERWIJKSCH E DAMCLUB. Gisteravond speelde in „Suisse" de Beverwijksche Damclub haar tweeden competitiewedstrijd tegen Zaandam II. Ook nu wisten de Beverwij ksche dammers de overwinning te behalen. De gedetailleerde uit slag was: Bev. DamclubZaandam. II. 1. D. Kikke—D. Jupijn 2—0. 2. K. KikkeJ. Botter weg 11, 3. S. ProostJ. Garenstrooon 20; 4. J. A. OusjorenG. v. Dijk .20, 5. S. D. HoogvorstC. G. Grabijn 20, 6. W. Span jaard— G. de Groot 02, 7. A. PekelG. de Vries 20, 8. C. Blokdijk—B. Visser 0—2, 9. C. PekelK, Kraayer 11. 10. J. v. d. BergL. Langereis 0—2. Totaal uitslag 12—8. De vriendschappelijke wedstrijd Bever wijk II—Zaandam Hl eindigde in gelijk spel, namelijk 99. VOORDRACHTAVOND VAN HET NUT. Lezing van Jhr. Dr. J. C. Mollerus. Gisteravond heeft Jhr. Dr. J C. Mollerus uit Haarlem voor de Maatschappij tot Nut van het Algemeen een lezing gehouden over zijn tocht per luchtschip van Friedrichsha- fen naar Rio de Janeiro en terug met de „Graf Zeppelin" LZ 127. De belangstelling was niet bijzonder groot, doch de wegblijvers hadden ongelijk, want de heer Mollerus, die zeer bereisd is, weet zijn gehoor bijzonder te boeien. Allereerst gaf hij een uiteenzetting van de vele reizen, die de Graf Zeppelin reeds heeft gemaakt en ging vervolgens over tot zijn relaas over den tocht van het vertrek van Friedrichshafen naar Rio de Janeiro en terug. Langs den Rijn ging het over Frankrijk en daarna de Portugeesche kust volgend, passeert het schip Gibraltar, om, na zonder landing in Noord-Afrika een postzak te hebben inge laden, den Oceaan over te steken en dan via Pernambuco en Bahia te Rio de Janeiro te landen. Deze laatste stad werd door spreker als één der schoonste steden geschetst. Na de pauze werden lichtbeelden vertoond en door den heer Mollerus toegelicht. De beelden, die vanuit een vliegmachine waren genomen, gaven een duidelijk beeld hoe gemakkelijk het kolossale gevaarte het schip is 236 meter lang zich laat wen den en keeren. Ook de opnamen, gedaan vanuit de Zep pelin. waren bijzonder interessant. Het lan den geschiedt zeer vlot als ook het opstijgen, waaraan 120 a 150 menschen medewerken. In het. geheel bevonden zich circa 60 perso nen aan boord nl.: bemanning 43 en op de heenreis 16 en terugreis, 20 passagiers, welke laatsten -met veel comfort in de passagiers- cabine kunnen vertoeven, die zich onderaan de „Sigaar" bevindt. Spreker gaf nog een uiteenzetting van de keuken, die niet grooter is dan 4 M2, en in deze kleine ruimte worden 3 maal dagelij lts door 3 koks ruim 60 maaltijden bereikt. Aan het einde van zijn lezing deelde de heer Mol lerus de aanwezigen nog mede, dat te Frie drichshafen een nieuw luchtschip in aan bouw is, waarvan de kosten geput worden uit de entreegelden, die geheven worden van de bezoekers bij de bezichtiging van dit nieuwe werk. Na afloop dankte Ds. van Calcar, die den avond ook inleidde, namens alle aanwe zigen den heer Mollerus voor zijn interes sante en boeiende lezing. DE TANTE VAN CHARLEY IN LUXOR. Het Luxor Theater vertoont in het nieuwe bioscoopprogramma als hoofdnummer de vroolijke film „De Tante van Charley" naar het wereldberoemde tooneelstuk van Bran don-Thomas. Men kent de geschiedenis, die haar oor sprong vond in een testament met eenige zonderlinge bepalingen. Daaruit vloeit dan voort de rol van den student, die als de tante van Charley optreedt. Wij zullen den afloop van deze kluchtige geschiedenis niet verklappen, daarvoor is het slot te verras send. Wel kunnen wij verzekeren, dat de „Tante van Charley" het publiek weer vroolijke oogenblikken zal bezorgen. De hoofdrollen spelen Fritz Rasp en Paul Kemp. Het tweede hoofdnummer is de spannende sensatie film „De schrik van Arizona" naar Zane Grey's roman. Een echte wild-westfilm met prachtige staaltjes van rijkunst, loeien de kudden vee, brutale beroovingen, een felle boschbrand, een geweldige kloppartij enz. Daarnaast heeft deze film nog een bijzon dere attractie, namelijk de terugkeer van Jao'key Coogan. Jackie, eens een beroemd filmkind, de onvergetelijke „Kid", is nu vol wassen en keert als man op het witte doek terug. Van de overige hoofdrolspelers is Ran dolph Scott een goede bekende als de held van tailooze Wild-Westfilms, zooals bijv. „De man van het woud", „Het Grenslegioen" en „De Huifkar". Evelyn Brent is evenmin een nieuwelinge in de studio's. In „De sloppen van Chicago" verrichtte zij destijds voortref felijk werk. Na een afwezigheid van twee ja ren keert zij thans in ,.De schrik van Ari zona" op het witte doek terug. Van de ver dere spelers noemen wij nog Dean Jagger, den sympathieken jongen acteur die kleine rol len speelde in „Het Familieschandaal" en ..De Blinde Vliegenier" en ...FU33S .Knight" 'die zijn dwaze snuit ook al in vele Wild-West- films vertoond heeft, zooals „Prairie in Vlam men" en „Het Grenslegioen". ALGEMEENE NED. METAALBEWERKERS BOND. De plaatselijke afdeeling van den Alg. Ned. Metaalbewerkersbond heeft besloten ter vie ring van het gouden jubileum van den bond in samenwerking met de afdeeling IJmuiden twee feestavonden te houden in het Theater „De Pont" te Velsen. De heer J. van Galen werd tot voorzitter van de afdeeling gekozen. SCHAAKCLUB WEENINK. De uitslagen van de door de schaakclub Weenink" in café „Suisse" gehouden onder linge wedstrijden luiden als volgt: J. Muijen—H. Nijman 01 H. van LentV. Ph. v. d. Kolk 01 J. van EekC. Wiessel 10 J. Visser—F. van Tuinen afgebr. D. KikkeJ. Zoontjes 01 F. PfaltzgraffC. Henneman 10 NED. CHR. GEHEELONTHOUDERS VEREENIGING De plaatselijke afdeeling van de Ned. Chr. Gelieelonthoudersvereeniging houdt heden avond in het vereenigingsgebouw aan de Oos terwijkstraat een ledenvergadering. In het Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat hield de plaatselijke af deeling van de Ned. Chr. Geheelonthouders- vereeniging „De Schakel" haar jaarvergade ring. Na het gemeenschappelijk zingen van Psalm 138 ging de voorzitter, de heer Pieffers, voor gebed en las vervolgens gen gedeelte uit Philippenzen. De heer Jac. Heuvïng hield een inleiding over Levenskunst naar aanleiding van het bijbel woord: „Ik vermag alles in Christus, die mij kracht geeft". De jaarverslagen van de penningmeesteres- se. mej. C. Heuving, en de secretaresse, mej. H. Waanders, werden onder dank goedgekeurd. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de aftredenden, mej. H. Waanders en de heer Burghgraaf herkozen. De heer H. Delmte droeg hierna voor „De die dartele studenten". Vervolgens hield de heer P. Burghgraaf een lezing over het onderwerp „Doel en taak'. Spreker wees hierbij op de noodzakelijkheid van de opleiding der jeugd tot Christen ge heelonthouders. Hij herdacht hier de ellende, die de drank overal veroorzaakt, waarbij hij als voorbeeld stelde de verwaarloosde kinde ren in de gestichten, die als gevolg van de drankzucht der ouders geen eigen tehuis meer hebben. - Spreker wekte tenslotte de Schakelleden op om ondanks de moeilijkheden, die zich steeds weer voordoen, met onvermoeide kracht voor het doel geheelonthouding te blijven strijden. De avond werd verder gevuld met eenige voordrachten van de leden, waarna de voor zitter de vergadering op de gebruikelijke wij ze sloot. PROPAGANDA-AVOND N.C.R.V. In het Hervormd Vereenigingsgebouw aan de. Oosterwijkstraat hield de plaatselijke af deeling van de N.C.R.V. Donderdag een in alle opzichten geslaagden propaganda-avond Aan dezen avond werkten o.a. mede een da meskoor onder leiding van den heer L. Stiens, de heer J. C. v. Dorp uit Rotterdam, decla matie en de tweede voorzitter van de N.C. R V. Ds. L. J. van Leeuwen, Den Haag. De voorzitter, de heer v. d. Giessen open de de bijeenkomst met een woord van wel kom in het bijzonder aan de medewerken den. Na gemeenschappelijken zang van Ps. 89 8 ging de heer v. d. Giessen voor in ge- bed. Het dameskoor zong vervolgens op ver dienstelijke wijze: „Kom nu met zang", uit Valerius Gedenckklank en': „Verlangen" uit Trichordium. Mejuffrouw J. C. de Pater bracht ..Gebed" van A. Stredella ten ge- hoore. Ook het tweetal gedichten dat de heer Dorp voordroeg viel bij het talrijke pu bliek zeer in den smaak. Voor de pauze hield Ds. van Leeuwen een propaganda-rede. In het kort liet spreker de geschiedenis van de N.C.R.V. dé revue pas- seeren. Hij duidde de N.C.R.V. aan als den eenigen Protestantschen Radio-omroep op de wereld en de eenige groote organisatie op christe lijk gebied in den lande. Spreker schetste de jroote voordeelen. die de vrijwillige steun biedt t.o.v. de radiobelasting in andere lan den. Tenslotte wektè Ds. v. Leeuwen de aanwe zigen op om de N.C.R.V. zoowel moreel als financieel te steunen, opdat de vereeniging" voort zal kunnen blijven gaan het woord Gods uit te dragen. Hierna declameerde de heer v. Drop: „Het Schrijverke" van Guido Gezelle Na de pauze liet de Reportagedienst van de N.C.R.V. het -publiek hooren, wat deze or- janisatie op haar gebied vermag. Verschil lende fragmenten uit het programma van voor de pauze werden nog eens uitgezonden. Nadat mej. de Pater „Wiegelied" van Mo zart gezongen had bracht het dameskoor achtereenvolgens „Jehova" van Joh. Gerold, Heer zie daar" uit Valerius Gedenckklank •en Voorjaarsgeloof van Schubert ten ge hoor e. De heer Van Dorp declameerde thans eeni ge humoristische gedichten. Het slotwoord werd door Ds. Krijger ge sproken die tevens den avond op de gebruike lijke wijze sloot. mïssaris .werden gekozen de heeren E. Ga- kenholz en J. J. Schrauen. Met algemeene in stemming werd de dirigent de heer H. van Dijk weer voor een jaar herbenoemd. Na een inleiding van den voorzitter werd overeen komstig het .voorstel van het bestuur met algemeene stemmen besloten het tienjarig bestaan van het mannenkoor in Juli 1936 te herderken met een groot nationaal concours voor gemengde-, mannen- en christelijks zangvereenigingen UITSLAG BALLERO-SPEL. De uitslagen van Donderdag waren: prijs 1 (f 50 waardebons). G. J .Bos (Beverwijk), 9996 pt., 2. (f 25 waardebons), S. H. van Diggelen (Velsen-Noord) 9983 pt.. 3. (f 10 waardebons) Semcyns (Beverwijk) 9962 pt., om den 4e en 5e prijs moet worden overgegooid door G. Hoogland en J. A. Noordeman, die beiden 9961 pt. wierpen. WANDELSPORTVEREENIGING „DE VOORTREKKERS". De wandelsportvereeniging „De Voortrek kers" heeft Donderdagavond in vergade ring besloten in Februari een propaganda- avond te organiseeren. De voorbereiding werd in handen gesteld van een commissie, waarin zitting kregen mej. G. Poortstra en de heer Loon en Heyne. Vervolgens werd besloten lid te blijven van de Nederlandsche Wandel Organisatie en deel te nemen aan den in December te hou den 35 K. M.-marsch van de Haarlemsche Wandelsportvereeniging „De Vierdaagsche", te Haarlem. WIJK AAN ZEE EN DUIN VERGADERING R.-K. VOLKSBOND. Donderdagavond had in Hotel ..De Zon" een vergadering van den R.-K. Volksbond plaats, De voorzitter, de heer N. van Keulen, opende op gebruikelijke wijze en rightte zich met een hartelijk wooixl van welkom tot den geestelijk adviseur, pastoor L. Th. Snelders en den spreker voor dezen avond, kapelaan S. Ligthart. Deze zei met genoegen het ver zoek te hebben ingewilligd om voor den Volks bond een lezing te houden. Deze organisatie toch is te beschouwen als de top-organisa- tie voor alle arbeidersvereenigingen en heeft tot doel het behartigen van de belangen van den arbeidenden stand en diens cultrueele verheffing, waarbij het geloof natuurlijk nummer één is. Komende tot zijn onderwerp noemde hij de naastenliefde de grootste deugd. Rechtvaardigheid is de eerste grondslag der samenleving. De naastenliefde moet zich niet in de eerste plaats uiten in giften, welke moeten vergoeden wat aan de rechtvaardig heid is te kort geschoten. Men moet de naasten steunen om met hem te strijden voor zijn rechtvaardig bestaan. Aan dezen plicht dienen de menschen steeds te gehoorzamen, ook ten aanzien van politieke tegenstanders. Wanneer de men schen daarin niet te kort kwamen, zou ze ker een andere geest over de volken vaardig worden, die aan den menschonteerenden oorlog een einde zou maken. Ook in de verhouding tusschen werkne mer en werkgever zou daardoor een groote verbetering kunnen komen. Momenteel heerscht een systeem van lief deloosheid, aldus spreker; De organisatie heeft de mooie taak, de idee van naasten liefde uit te dragen opdat deze in de plaats kome van haat en egoisme. Laat dan, zoo eindigde hij. de golven van haat. waarmee thans de geheele wereld overstroomd, wor den, stuiten op duinen van liefde. De voorzitter dankte spreker voor zijn leerzame lezing. Nadat de heer Vosse nog eenige aandacht gevraagd had voor het spaarsysteem, deelde de voorzitter mede dat op Zondag 8 Decem ber in „Sonnevanck" het gemeenschappelijk St. Nicolaasfeest gevierd zal worden door de kinderen der R.-K. Fröbel- en Lagere School en de kinderen van de leden van den Volks bond V R IJ D A G 29 NOV. 1935 VELSEN De toegangswegen naar het Gemeentehuis. VERGADERING TUINBOUW EN PLANT KUNDE. In de Donderdagavond gehouden leden vergadering van de afd. Beverwijk en om streken van de Koninklijke Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw- en Plantkun de werd besloten op 19 December een onder linge tentoonstelling te houden van Kerst bloemwerk. Medegedeeld werd, dat de con tributie in het vervolg op f 4 per jaar is vast gesteld. De heer D. v. d. Wel heeft een causerie ge houden over de cultuur van varens. Hij be sprak achtereenvolgens het zaaien, het ver spenen en de herkomst van de varens en be handelde tevens de grondsoorten waarop de varens bij voorkeur moeten worden geteeld. Bij de keuring van de inzendingen der leden werden 10 pt. (het maximum aantal) toe gekend aan een schitterende krans van IJs- landsch mos, opgewerkt met roode anjelieren, ingezonden door bloemenmagazijn Geert v. Wel. De heer A. Martens, tuinbaas van de buitenplaats „Scheybeek" verwierf met een prachtcolleetie bloeiende hyacinthen 9, 9 en punten. De firma Steyn had een mooie col lectie varens en bloeiende cyclamen ingezon den, waarvoor resp. 7 en 8 punten werden toegekend. De jury werd gevormd door de heeren Broeze, Passchler en Boogaard. MANNENKOOR „ZANGLUST". Het mannenkoor „Zanglust" hield in het Kennemer hotel zijn jaarvergadering, waar in de jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werd de aftredende pen- ngmeester, de heer Meinema, bij accla matie herkozen. Op aandringen van de vergadering kwam de secretaris, de heer J. M. van Duren, op zijn besluit om te bedan ken voor zijn bestuursfunctie terug. In de vacatures van tweeden secretaris en com- De overheid van thans kan er niets aan doen, dat de zetel van ons centraal bestuur alias het gemeentehuis gevonden wordt (als men het tenminste vindt) in een afgelegen hoekje van het dorp Velsen, waar niemand het zou zoeken. Een halve eeuw of zoo ge leden, toen onze gemeente enkele duizenden inwoners telde, had men daar zoozeer geen erg in. Het gemeentehuis dommelde daar achter wat antieke geveltjes rustig in de schaduw van de oude kerk en iedereen, die er 1 wat te doen had wist het te vinden. De trouw- koetsjes van de boertjes en boerinnetjes losten hun inhoud aan den ingang en er was op het pleintje voldoende ruimte voor paard en rij tuig om te zwaaien. De tijden veranderden. Onze gemeente groeide snel en het gemeentehuis groeide mee. Waar vroeger burgemeester en secretaris met eenige ambtenaren het werk afkonden, zetelt thans een uitgebreid ambtenarencorps. Het aantal bezoekers is natuurlijk tien. twintig maal zoo groot als in de dagen vóór den snel len groei. Veel is er den laatsten tijd veranderd in en om het gemeentehuis. Maar wat er niet ver anderde, dat waren de toegangswegen. De overheid van thans kon er niets aan doen, dat men alleen door eenige nauwe straatjes het gebouw kan bereiken, waar men verhuisbiljetten opvraagt of inlevert, waar men kennisgeeft van een plaats gevonden uitbreiding van het gezin, waar men trouwt of scheidt, waar onze vroede vaderen vergade ren en wat dies meer zij. Maar zij had er toch wel voor kunnen zorgen dat deze nauwe straatjes van een behoorlijk plaveisel zijn voorzien. Wil men van IJmuiden langs den Stations weg naar het gemeentehuis dan slaat men den Kerkweg in. Dit is de kortste weg. Maar o wee! Wat een toestand. De weg is één mod derpoel, want het is een van de weinige van alle wegen in de bebouwde kom, die niet ver hard is. Het is ons een raadsel, dat waar zoo langzamerhand alle grindwegen, met uitzon dering dan van enkele landwegen, verhard zijn, men dezen weg, een van de wegen die naar het voornaamste gebouw in onze ge meente leiden in den oerstaat heeft behouden. En wat nog het meest te verwonderen is, is dat nog nooit in den Raad over dezen weg is geklaagd. De in IJmuiden woonachtige raads leden, hebben toen ze zich j.l. Dinsdagavond naar de raadsvergadering begaven, kunnen on dervinden, hoe 't met dezen weg is gesteld. En ze zullen wel tot de ontdekking zijn gekomen, dat niet alleen de bestrating, maar ook de verlichting meer dan treurig is. Op de begrooting voor 1936 is voor een ver betering van den Kerkweg niets uitgetrokken. We zullen dus nog langen tijd van den mod derweg kunnen genieten. HET NIEUWE PROGRAMMA VAN „DE PONT". „Don Juan's laatste avontuur", Alexander Korda, de filmregisseur, die met „Hendrik VIII" en „Catharina de Groote" plotseling een ieder door zijn bijzondere ta lenten verbaasde, heeft met „Don Juan's laatste avontuur" nieuwe lauweren geoogst. Deze film werd in Engeland aangekondigd als „een nieuwe Fairbanks in een nieuwe film van Alexander Korda" want Douglas Fair banks, Don Juan maakte van zijn rol een bij- zondere creatie. De korte inhoud is als volgt: Sevilla is in rep en roer. Het gerucht doet de ronde, dat Don Juan, na een langdurig verblijf elders, in zijn ge boortestad terug gekomen is. Romantische^ vrouwen koesteren heimelijk hoop op eert* amoureus bezoek.... jaloersche echtgenooten sluiten ramen en deuren. Als Sevilla den vol genden dag ontwaakt, hoort men, dat Don Juan dien nacht weer vele balcons beklommen heeft en een even groot aantal vrouwen het hof gemaakt. Groot is de verbazing van Don Juan, als hij dit hoort. Hij heeft dien nacht zijn huis niet verlaten en bovendien zou hij er geen kans voor zien om in één nacht zóóveel bal cons te beklimmen en vrouwen te kussen. Wantom de waarheid te zeggen: Don Juan wordt een dagje ouder en hij moet zich werkelijk een beetje in acht nemen. Al te veel amoureuze stoutmoedigheid zou wel eens nadeelig voor zijn gezondheid kunnen zijn. Maar wie is dan de man, die er zooveel liefhebberij in heeft om Don Juan's plaats als balcon-beklimmer en minnaar in te nemen? Het blijkt een romantische jongeman te zijn, die zich als ideaal gesteld heeft om Don Juan te imiteeren. Hij komt zelfs bij zijn illuster voorbeeld op bezoek, neemt Don Juan's dag boek, maakt een afspraak met een jonge vrouw, die vol nieuwsgierigheid in het huls van den grooten minnaar is binnengedrongen enverdwijht voordat Don Juan of diens lijf dienaar Leporello hem hebben kunnen on dervragen. Als steeds is het met Don Juan's financiën slecht gesteld en zelfs bestaat de mogelijkheid, dat hij gegijzeld zal worden. Dolores, de vrouw, die in zijn leven het meest beteekende, doch die hij snood verliet, heeft namelijk Don Juan's schuldbrieven opgekocht en dreigt haar ex-minnaar te zullen doen gijzelen, als hij niet bij haar terugkomt. Reeds heeft Leporello alles gereed gemaakt voor een ylucht naar de Spaanseh-Fransche grens, als het toeval Don Juan gunstig is. De politie komt namelijk mededeelen, dat Don Juan in een duel met Don Alfredo is gedocd. Ten bewijze van zijn identiteit brengt zij Don Juan's dagboek mede, gevonden op het slacht offer. Onmiddellijk begrijpt de echte Don Juan, dat zijn dubbelganger gedood is, doch hij houdt zich van den domme en den vol genden dag is heel Sevilla vol van het duel en van den dood van Don Juan. Het slot is bijzonder geestig. Men overtuige zich maar eens. Als tweede hoofdfilm draait „Het geheim van den rooden Kater". IJMUIDEN. Visscherfónieuws in een notedop. Diefstal van visch. De halpolitie heeft op aanwijzing van anderen zekeren A. aangehou den. die zich had schuldig gemaakt aan dief stal van twee groote lengen. Nadat proces verbaal was opgemaakt werd A. weer op vrije voeten gesteld. De visch veel goedkooper. Door den grooten aanvoer van j.l. Woensdag is een groote prijs daling ingetreden. Schelvisch, kabeljauw en gul zijn, vergeleken bij Maandag met ongeveer 50% gedaald. Haring wordt duurder. Nu de aanvoer van versche haring veel minder is geworden, zijn de prijzen belangrijk 'gestegen. Deze visch brengt thans f 6 a f 8 per kist op. Eenige log gers, die zoo gelukkig waren een flinke vangst te maken, maakten als gevolg daarvan buiten gewoon groote besommingen. Veel consignatievisch. Deze week was er een groote aanvoer van consignatievisch uit Dene marken en Noorwegen, verpakt in kistjes. Ook de aanvoer van heilbot was groot. Zieke matroos. Aan boord van den stoom trawler Bruinvisch is een matroos den H. ge naamd zeer ernstig ziek geworden. Hij is naar het Antonius Ziekenhuis overgebracht. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.86—f 0.74. Tongen per K.G. f 0.83f 0.64. Groote schol per 50 K.G. f 21. Middelschol per 50 K.G. f 25—f 22. Zetschol per 50 K.G. f 21. Kleine schol per 50 K.G. f 20f 16. Schar per 50 K.G. f 13.50—f 8. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 16f 9.50. Groote gullen per 50 K.G. f 12.50. Kleine gullen per 50 K.G. f 8f 3.70. Wijting per 50 K.G. f 2.80f 2. Versche haring per kist f 6.75f 5.70. BESOMMINGEN: Trawler: Bruinvisch IJM. 97 40 manden f 700. Kotter: A 11 f 530. Loggers: KW 169 f 78 KW 89 f 660. Versche haring: KW 141 f 1180, KW 65 f SCH 5 f 721, SCH 399 f 578, SCH 69 f 296, SUl 210 f 1407, SCH. 68 f 668. HEEMSKERK AARDBEIEN IN BLOEI. In verschillende tuinen in deze gemeente staan de aardbeien weer in bloei, doch vruchten zijn nu niet meer te wachten, daar de gronden te nat zijn. DE MARIA-VEREENIGING VIERT FEEST. Donderdag werd op feestelijke wijze het zilveren jubileum van de Maria-vereeniging herdacht, 's Morgens werd een H. Mis opge dragen. Des avonds werd in het K.S.A.-ge bouw het feest gevierd. Mevrouw De Wilde- De Ruyter opende met een hartelijk woord van welkom; in het bijzonder tot mej. Zam van het hoofdbestuur. Hierna werd door al len het „Sohrlë tas "-lied gezongen. Mevr. De Wilde hield een korte rede; zij vertelde o.a., dat uit deze vereeniging de wel bekende St. Elisabeth-vereeniging was ont staan en dat de Mariavereeniging nog vele leden telt, die van de oprichting af lid zijn. Ook de Pastoor sprak de jubileerende ver eeniging toe. Mej. Zam feliciteerde de ver eeniging namens het hoofdbestuur. Prach tige bloemen waren door verschillende ver- eenigingen ingestuurd. Eenige dames en heeren wisten door aar dige voordrachten en liedjes den avond heel gezellig te maken. De presidente dankte al len. die tot het ""Mislagen van dezen avond, hebben meegeu^rtrt

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6