HET NIEUWE AVONDBLAD Mouwschudderij. 21e JAARGANG No. 28 WOENSDAG 4 DEC. 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week lü ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; f 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; f 50.- bij verlies van een anderen vinger; f 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval: ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN. Het 10-jarig bestaan van „Voorwaarts". Jubileumconcert in „De Daad". „Nadat de besturen van den IJ.B.B. en van de Federatie Velsen der S.D.A.P. reeds eenige 1 Mei optochten hadden georganiseerd, soms zonder, soms met muziek, was er behoefte aan een eigen muziekvereeniging ontstaan. Te meer was dit het geval, omdat de neutrale vereenigingen geen socialistenmarsch of geen socialistisch lied konden spelen. Muziek en zang konden niet samenvloeien." Aldus schrijft het bestuur van de Arbeiders Muziekvereeniging „Voorwaarts" in het pro gramma van het concert, dat Zaterdag 14 De cember a.s. in het gebouw „De Daad" zal wor den gegeven ter viering van het 10-jarig be staan der vereeniging. Toen in 1925 onze 1-Mei optocht sterk in be teekenis was toegenomen, wilden de diverse bestuurders een eigen socialistische muziek vereeniging in het leven roepen, zoo schrijft het bestuur verder. „Het was in die. dagen naast vele andere vooraanstaande partijgenooten vooral onze te vroeg overleden kameraad Piet Schaar, die de schouders onder dit moeilijke werk ging zetten en met resultaat. Na eenige verga deringen werd op 2 December 1925 de muziek vereeniging „Voorwaarts" opgericht, en al waren er ook toen nog tal van groote moeilijk heden te overwinnen, door het enthousiasme der leden en van den toenmaligen directeur Martineau werd er met zulk een overgave ge studeerd, en gerepeteerd, dat de arbeiders van de gemeente Velsen reeds op 1 Mei 1026 op de tonen der muziekvereen. „Voorwaarts", naar Thalia konden marcheeren. Sinds dien tijd is er geen optocht, geen de monstratie, geen vergadering van beteekenis, geen verkiezingsactie meer gehouden of ge voerd, of „Voorwaarts" heeft haar medewer king verleend. Zoodoende heeft in den strijd der laatste jaren onze vereeniging en dat kunnen wij zeg gen zonder eenige blijk van zelfoverschatting op ons te laden, het hart van de honderden en honderden kameraden in deze gemeente ver overd. Onze socialistische arbeidersbeweging is in de laatste 10 jaren sterk gegroeid. Niet in die mate is dat het geval, wat het aantal werkende leden betr.eft. met „Voorwaarts". Verschillende kameraden, die eens met ons optrokken, heb ben om diverse redenen onze gelederen ver laten. jammer voor „Voorwaarts", jammer voor deze vrienden. En als ook zij thans bij dit ju bileum eenige oOgenblikken stilstaan, dan zullen ze met ons gedenken, dat ook zij aan den bloei en groei van „Voorwaarts" hebben deel gehad. Gaarne zouden wij zien, dat deze vrienden opnieuw in onze rijen plaats namen om met ons „Voorwaarts" in de komende jaren nog grooter en sterker te maken. Nimmer heeft onze muziekvereeniging ge jaagd naar eer en roem. En al heeft ze aan enkele concoursen deelgenomen en meestal met succes, het dienen van de socialistische beweging plaatselijk en zoo het moest ook lan delijk, stond bij haar steeds voorop!" Het programma, dat onder leiding van den nieuwen directeur Ph. Vlessing zal worden uitgevoerd opent met de Internationale, ge volgd door de Jubileummarsch van Sam Vles sing. Behalve, eenige nummers van het orkest zal de heer Vlessing optreden als cello-solist, waarbij hij zal worden begeleid door zijn zus ter, mejuffrouw N. Vlessing. De heer Vlessing zal ten gehoore brengen Andante van Gott fried Mann en Andaluzza van Granados. De feestrede wordt uitgesproken door den bondsvoorzitter den heer J. Gregoor. Verder zal door P.A.L.V.U. worden opgevoerd „De Voorwaarts niet vergeten!" een revue in zes tafereelen. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor IJmuiden en de daar onder ressorteerenide hulppostka.ntoren werd gedurende de maand November 1935 ingelegd f 64.774.7'4, terugbetaald f 64.339.08. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 27534. SINT NICOLAAS OP BEZOEK. Bij Zwakzinnigenzorg en in het Antonius Ziekenhuis. Gistermiddag heeft St. Nicolaas op verzoek van de Winkeliers-vereeniging IJmuiden-Oost, de Hanze en de winkeliersvereeniging Parkwijk een bezoek aan IJmuiden-Oost gebracht. Met een drietal vertegenwoordigers van genoemde vereenigingen, de heeren F. C. Duller, Kochx en Albers, heeft de Sint een bezoek gebracht aan de werkinrichting in de Houtmanstraat en aan het Antonius-Ziekenhuis. In eerstgenoem de inrichting werd de Sint ontvangen door den heer W. Bouman, die hem, namens de te- werkgestelden dank zeide voor zijn bezoek. Nadat St. Nicolaas plaats had genomen, wer den de tewerkgestelden een voor een bij hem geroepen en ontvingen zij vervolgens aardige cadeaux alsmede eenige versnaperingen. Hier na werd een bezoek aan het Ziekenhuis ge bracht. In de hal stonden zusters en loopende patiënten opgesteld, die den Sint zingende verwelkomden. Nadat door de Moeder-overste in de ontvangkamer thee was aangeboden, werden de patiënten met een bezoek vereerd. Allereerst was de kinderafdeeling aan de beurt. Een der patientjes verwelkomde hier den Sint met het opzeggen van Sint Nicolaa-s- wenschjes. Ook hier werden cadeautjes en ver snaperingen uitgedeeld. Ook de afdeelingen der groote patiënten werden met een bezoek vereerd en ook hier werden versnaperingen uitgedeeld. Bij het vertrek, waarbij alle doktoren aan wezig waren, werd door Dr. Kuyer dank ge sproken voor het gebrachte bezoek. De kustvisscherij en de visscherij in het IJselmeer in October. Weinig bevredigende resultaten. De Afdeeling Visscherij en van het Departe ment van Landbouw en Visscherij deelt het volgende mede omtrent de kustvisscherij en de visscherij in het IJselmeer, waarbij de tus- schen haakjes geplaatste cijfers betrekking hebben op de maand October 1934. De weersgesteldheid was voor de uitoefe ning der visscherij over het algemeen niet gunstig. In de Lauwerzee en den Dollart werd de visscherij iets drukker, in de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuider zee en de Zuidhollandsche stroomen en zee gaten daarentegen minder druk uitgeoefend dan in October 1934. De geldelijke uitkomsten der visscherij in de Lauwerzee en den Dollart en de Zuidholland sche stroomen en zeegaten waren heter, in de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuiderzee en het IJselmeer daarentegen minder goed dan in October van het vorig jaar. De hoeveelheid en opbrengst der aangevoer de visch bedroeg n.l. volgens voorloopige op gave respectievelijk in de Lauwerzee en den Dollart 1.122.781 (714.871) K.G. en f 14.083.— (f 11.007.in de Waddenzee en het niet-af gesloten gedeelte van de Zuiderzee 2.798.252 (3.273.222) K.G. en f 66.400.— (f 100.319.—in het IJselmeer 174.432' (325.437) K.G. en f71,157.(f 131.586.in de Zuidhollandsche stroomen en zeegaten 308.373 (327.465) K.G. en f30.848.(f29.233.Uit Zeeland werden verzonden 881.593 (1 285.300) oesters ter waar de van f39.892.— (f48.290.—) en 6.794.730 L773.600) K.G. mosselen ter waarde van f 136.936.— (f70 850.— In het IJselmeer gaf de aal visscherij met dwarskuil, kwakkuil en kornet in het begin der maand hog tamelijk goede resultaten, doch reeds spoedig werden de vangstèn aanmerke lijk minder, zoodat de visscherij geleidelijk door de verschillende visschers gestaakt werd. Met aa.llijnen werden aanvankelijk nog goede resultaten verkregen, dóch ook deze visscherij moést In den lóóp "der maand beëindigd wor den. De vangsten met aalfuiken waren onbe vredigend; de visscherij op trekpaling viel zeer tegen. De hot visscherij leverde ongunstige uit komsten op. De spieringvisscherij met sleep netten leverde slechts zeer matige vangsten op, dab rentegen werd met de kuilen veel spie ring medegevangen, welke echter voor het grootste gedeelte te klein van stuk was en zoo doende ongeschikt voor de consumptie. De visscherij op brasem, baars en snoek baars met bleisleepnetten was over het alge meen niet loonend. Nabij Lemmer en Elburg werd enkele dagen met baarsnetten veel baars gevangen. Tevens werd bij laatstgenoemde plaats gedurende eenige dagen in de aalfui ken veel winde gevangen. In de Waddenzee en het niet-afgesloten ge deelte van de Zuiderzee werden met de kom men enkele tallen haring en wat spiering ge vangen. De aalvisscherij leverde over het al gemeen slechts geringe vangsten op. De bot- visscherij verliep, op een enkele uitzondering na, onbevredigend. De visscherij op garnalen voor den export van Texel uit leverde enkele dagen goede vangsten op, doch er was gebrek aan afzet, De kleine garnalen en het gedeelte van de vangst, hetwelk niet geëxporteerd kon worden; werden afgeleverd aan de drogerij. Van Den Helder uit vischten enkele motor vaartuigen op garnalen, welke gekookt wer den afgeleverd, doch alleen als er wat bestel ling was of voor de venters. De visscherij op garnalen voor de Amsterdamsche markt werd door 30 tot 40 vaartuigen van Den Helder uit geoefend. Er werd echter niet meer dan een bepaalde hoeveelheid gevischt, Wat niet voor de Amsterdamsche markt kon worden gelost, werd naar de drogerij op Texel verzonden. Van Ilarlingen uit werd gevischt voor de drogerij aldaar. Enkele malen werden kleine" hoeveel heden consumptiegarnalen naar Groningen verzonden. Van de oesterperceelen beoosten Texel werden ongeveer 4600 K.G. oesters af- gevischt en naar Zeeland vervoerd. Van de mosselperceelen in de Pijp werden ongeveer 1000 balen afgevischt voor de Rotterdamsche markt, terwijl van de natuurbanken hoofdza kelijk gevischt werd voor den export naar En geland. De visscherij op mosselen voor een denvoeder werd door elf motorvaartuigen van Wielingen uitgeoefend. Het resultaat der wul- kenvisscherij was tamelijk onbevredigend. De visscherij op alikruiken was van weinig betee kenis. In de Lauwerzee verliep de garnalenvissche- rij gunstig. De vangsten waren, evenals de kwaliteit, goed. De aalvisscherij leverde over 't algemeen geringe vangsten op. In de Dollart en de Eems gaf de garnalen- visscherij de eerste weken behoorlijke resulta ten. Na een paar strenge nachtvorsten ver minderden de vangsten aanzienlijk. NED. BOND VAN PERSONEEL IN OVERHEIDSDIENST. De afdeeling Velsen van den Ned. Bond van Personeel in Overheidsdienst zal a.s. Zaterdag avond haar 20-jarig jubileum vieren met' een feestavond in het gebouw van de Supporters vereniging „De Daad". Als spreker treedt op de heer Bakker, lid van het hoofdbestuur; verder zal door P. A. L. V. U. worden opgevoerd „De Ridder van den Kouseband". Er is bal na. RIJW1ELVARIA. Een inwoner van Velsen-Noord had zijn rij wiel eenigen tijd onbeheerd laten staan voor een woning in de Helmstraat alhier. Toen hij weer wilde vertrekken, kwam hij tot de onaan gename ontdekking, dat een ander hem voor was geweest, j Wij leven in een sfeer Van prettige geheimpjes, Zijn vol surprises weer En fabriceeren rijmpjes; Nooit wordt de poëzie Zoo hoog ten troon geheven, Door tal van menschen, die Verstokt prozaïsch leven. Dan nu het groote feest, Alweer zoo dicht genaderd, Beroep doet op den geest Als dichterlijk geaderd En in mijn eigen klein gezin Kijkt men mij haast met afkeer aan, Zij vragen, wannéér ik begin, Of heb ik het soms al gedaan? Wij rekenen al sowieso. Op veel en lang gerijm van jou, Bij ieder, ook het- kleinst, cadeau, Jij schudt ze immers uit je mouw. Nu staar ik op 't papier En tracht een rijm te vinden, Voor 't Sinterklaasplezier Van magen en van vrinden En ik mag niet volstaan Met zoomaar iets te lijmen. Uw rijm mag kreupel gaan, Maar ik moet zuiver rijmen. Als het niet klopt in woord Of zuiverheid van meter, Dan zeggen zij verstoord; Je doet het weieens beter. En op mijn voorhoofd parelt zweet Terwijl ik droef te staren zit, Omdat ik er geen weg op weet, De pen wordt droog, 't papier blijft wit, Ik zie de kat. zij likt haar snuit En kijkt of ze iets zeggen wou, Ze rekt zich nog eens heerlijk uit En zegt dan bitter hoonend; Mouw! P. GASUS. Aan onze Rubriekertjes. Mejuffrouw Vijlbrief verzoekt ons te melden, dat zij verhinderd is heden haar cluburen te houden. VELSER H.B.S. VEREENIGING. De Velser H.B.S. Vereeniging organiseert Zaterdag 7 December haar vierden avond in dit seizoen. De heer H. v. d. Akker zal een lezing houden over de reis, die hij dezen zomer met een groot aantal jongens met de Tarakan naar Noorwegen maakte. Een groot aantal lantaarnplaatjes, waaronder vele gekleurde, die tijdens de reis opgenomen zijn en waar veie jongens zich wel op zullen terugvinden, zal de lezing verduidelijken. Het bestuur deelt mede dat de avond om acht uur aanvangt. T.V .IJ.-NIEUWS. Het bestuur van T.V.IJ. verzoekt ons te melden, clat a.s. Vrijdagavond de gymnastiek les alléén doorgaat voor de kleuters en dus niet voor de dames en de meisjes omdat dien avond in de gymnastiekzaal van school A een ouderavond wordt gehouden NUTSSPAARBANK. Gedurende de maand November 1935 werd ingelegd: a. Hoofdkantoor Julianakade f 22.418,58 b. Bijkantoor Willebrordstraat 12.701,04 c. Bijkantoor Santpoort 1.990,02 d. Bijkantoor Velsen-N. 2.826,55 mevr. E. Wester v. d. Plas, Willy, kamermeisje mej. A. Wormsbekker, Maarten, huisknecht de heer F. Brakenhoff. Het le en 2e bedrijf speelt zich af op de villa „Dennenrust" van Louis Terlaet in een dorp op de Veluwe, het 3e bedrijf speelt een week later op Mon Repos ten huize van Mr. Geldens. Visscherijnieuws in een notedop. Groote aanvoer van consignatievisch. Deze week is de aanvoer van consignatievisch zeer groot. Behalve de grqpte aanvoer van IJsland- sche visch was er veel visch uit Noorwegen en Denemarken. VeeZ Deensche kotters. Maandag en Dinsdag kwam een zestal Deensche kotters aan de markt, die in hoofdzaak schar aanvoerden. Daar deze visch, in tegenstelling met de al gemeene tendens goed op prijs blijft, maakten deze scheepjes tamelijk bevredigende besom mingen. Onbevredigende resultaten der Noordbooten. Behalve van de enkele trawlers, die nog op makreel visschen, zijn de besommingen der Noordbooten over het algemeen zeer onbevre digend. Bovendien maken deze booten over het algemeen lange reizen. Voorraad ansjovis. De voorraad ansjovis, op geslagen in de kelders van de Coöp. Ansjovis verkoop Vereeniging bedroeg op 1 December j.l. 48413 ankers en 791 tonnen. In den loop van de maand November werden opgeslagen 60 an kers en uitgeslagen 1154 ankers. IJs in Oostzeehavens. Uit Uleaborg wordt gemeldt, dat het laatste stoomschip in dit seizoen 29 November deze haven verlaten heeft. De scheepvaart is thans daar definitief gesloten. Deklading verloren. Volgens een radiobericht van het stoomschip Reggestroom, dat van West Afrika naar Am sterdam onderweg is, gingen door den zwaren storm der laatste dagen ongeveer dertig blok ken van de deklading zwaar hout verloren. ONGEVAL OP DE ODIN. De machinist B. van den stoomtrawler Odin hacl tijdens de reis het ongeluk, in de ma chinekamer zoo ernstig te vallen, dat hij met een ernstige beenwonde bewusteloos bleef liggen. Direct nadat de Odin binnenkwam werd de heer B. door een dokter verbonden. Voorloopig zal hij aan den wal moeten blijven. Totaal f 39.936,19 en terugbetaald: a. Hoofdkantoor Julianakade f 33.943, b. Bijkantoor Willebrordstraat 21.909,40 c. Bijkantoor Santpoort 534,44 d. Bijkantoor Velsen-N. 1.808,78 Totaal f 58.196,30 Meer terugbetaald dan ingelegd f 18.260,11 Het tegoed der Spaarders bedroeg op 1 November 1935 f 1.109.219,25 Het tegoed der Spaarders bedraagt op 1 December 1935 f 1.090.959,14 Uitgegeven werden 34 nieuwe Spaarbank boekjes en ingetrokken 12 Spaarbankboekjes. Het nummer van het laatst uitgegeven boekje was 3572. SANTPOORT. PERSONALIA. Bij K. B. is toegekend de bronzen eere- medaille der Oranje-Nassauorde aan S. de Vries, wonende te Santpoort (gem. Velsen) voorheen huisknecht bij den heer P. W. Jans sen te Amsterdam. VELSEN BURGERLIJKE STAND. Geboorten: W. MacdanielVis, d., de Ge- nestetlaan 4, Velsen. G. A. DingerdisMein- ders, z„ Pastoorsstraat 28, Santpoort. Overleden: N. van der Wateren, 65 j., wedr. van J. W. Meijer, Voorplaats 34, Santpoort. NAJAARSSTORMEN IN CONCORDIA. Zooals wij reeds hebben gemeld, geeft de Tooneelvereeniging „Concordia", regisseur de heer A. v. d. Bliek a.s. Zaterdagavond een uit voering in Concordia. Opgevoerd zal worden „Najaarsstormen" (Robbedoes getrouwd), too- neelspel 'in 3 bedrijven door Christien van* BommelKouw en Henk Bakker. De rolverdeeling is als volgt: Louis Terlaet de heer P. Fiege, Bob (zijn vrouw) mevr. E. VisserBakker, Mr. Simon Geldens de heer C. Reehorst, Guusje (zijn vrouw) mevr. C. BakkerJongejans, Victor van Nieverden de heer L. W. Boeree, Hein de Bont de heer A. Wegman, Flor (zijn vrouw) mej. A. Wegman, mej. Hansen, huishoudster mevr. E. v. d. Bliek-Los, Geertje, dienstbode „De Lichthoeve" te Santpoort. We ontvingen het Decembernummer van „De L-ichthoeve", het orgaan van het beken de Kindertehuis aan de Kweekerslaan te Santpoort. De directrice, Zuster J. Th. Ruyck, schrijft weer een hoofdartikel „Helène"; de penningmeesteresse, Zuster A. Verkerk, ver telt op pakkende wijze uit het leven van deze inrichting met haar vreugde en leed, kom mer en zorgen, maar heel dankbaar voor de hulp. die zij weer ontvangen heeft, om het liefdewerk voort te zetten. Zuster Verkerk heeft onder de kindervrienden ook weer een kalendertje als ..Kerstgroet 1935" verspreid, versierd met de foto van een lachend meisje, dat reeds toen zij slechts tien dagen oud was, naar „De Lichthoeve" werd gebracht en waar ze sindsdien met zoovele andere tiental len kinderen zoo'n liefderijke behandeling geniet. Gehoopt wordt, dat zij, die deze afbeelding zien, bewogen zullen worden om een kleinigheid in de kosten van dit groote huishouden bij te dragen. De administrateur geeft een uitvoe rige beschrijving van de Lichthoeve avonden in verschillende plaatsen van ons land. Verder wordt rekening en verant woording gedaan van de binnengekomen gif ten in geld en natura. KONINGIN NEEMT AFSCHEID VAN DE AMBULANCE. DEN HAAG, 3 December (A. N. P.) He denochtend om kwart voor twaalf heeft de koningin in het gebouw van het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis afscheid genomen van de leden der Nederlandsche Roode Kruisambulance, die in den loop van den middag naar Ethiopië zal vertrekken. Prinses Juliana als presidente van het Ned. Roode Kruis heeft de koningin in haar werk vertrek ontvangen en de leden der ambulance aan haar voorgesteld. Mr. J. B. Romans. Mr. J. B. Bomans werd 4 Juli 1923 benoemd tot lid van het college van Gedeputeerde Sta ten van Noord-Holland. Hij zal dus 4 Januari a.s. 12y2 jaar in dit college zitting hebben. De heer Bomans werd 11 Mei 1885 te Am sterdam geboren. In 1913 promoveerde hij in de rechtswetenschappen te Leiden. 1 Juli 1915 werd Mr, Bomans tot lid van den Haarlem- schen gemeenteraad gekozen voor de R.K. partij, 9 Juli 1917 volgde zijn benoeming tot wethouder, welk ambt hij bekleedde tot zijn verhuizing naar het Gouvernementsgebouw. Van 1919 tot 1923 had Mr. Bomans zitting in de Tweede Kamer. ikéj i Aan de Schotsche kust zijn dezer dagen 40 haaien „gestrand". De grootste exemplaren waren 6 meter lang. Na 24 uur waren er nog zes in leven. FAILLISSEMENTEN Faillissementen, uitgesproken door de Ar- rondissements-Rechtbank te Haarlem op Dins dag 3 December 1935. 1. A. Lek, bloemist, wonende te Bennebroek, Meerweg 15; Curator: Mr. J. H. J. Simons te Haarlem 2. H. J. Kip, schilder, wonende te Zaandam, Hoogendam 7; Curator: Mr. Jan Lieuwen te Purmerend. 3. R. van der Klip, handelaar in automobie len en rijwielbanden, wonende te Haarlem mermeer, Platanenlaan 20; Curator: Mr. A. Bruch te Haarlem 4. J. Hoogvorst, schilder, wonende te Sant poort, Broekenbergerlaan; Curator: Mr. R. C. Bakhuizen van den Brink te Haarlem. 5. De Handelsvennootschap onder de firma Boers. Gebr. Rookhuizen, gevestigd en kan- toorhoudende te Haarlem, Leidschevaart 572; Curatrice: Mej. Mr. H. C. F. Deknatel te Haarlem. Rechter-Commissaris in al deze faillisse menten: Jhr. Mr. E. J. Strick van Linschoten te Haarlem, behalve in dat sub 5, waarin Mr. E, H. F. W. van Schaeck Matbon in die functie werd benoemd. Opgeheven zijn de navolgende faillissemen ten wegens gebrek aan actief: 1. C. H. Neuhaus, stucadoor, wonende te Zaandam, van Wessemstraat 71. Curatrice: Mej. Mr. M. J, Kluitman, te Haarlem 2. J. de Mik. voetkundige, wonende te Haar lem, Wilhelminapark 21; Curator: Mr. J. G. Bettink te Haarlem. 3. N. van der Vaart, mandenmaker, wonen de te Haarlem, Frankenstraat 33; Curator: Mr. L. J. Venhuizen te Heemstede. Geëindigd zijn de navolgende faillissemen ten wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst, van: 1. Jhr. H. P. Coertzen de Koek, wonende te Zandvoort; Curator: Mr. W. Briët, te Haarlem. 2. H. J. Gerritsen, tuinder wonende te Hoofd dorp. Curator: Mr. K. van Giffen te Haar lem. 3. Mej. Zuster W. J. M. Greeve, vroeger wo nende te Bloemendaal; Curator: Mr. J. H. J. Simons te Haarlem. 4. F. J. Klooster, caféhouder, wonende te Haarlem; Curator: Mr. K. van Giffen te Haarlem 5. W. J. van Buchem, destijds wonende te Haarlem aan de Spekstraat; Curator: Mr. K. van Giffen te Haarlem. 6. Mevr. W. G. C. Weber-Mr^e wo"^ - te Haarlem; Curator: Mr. Julius Hoog te Haar lem. Definitieve surséance van betaling voor den tijd van 6 maanden, ingaande 8 October 1935, werd verleend aan: Klaas Kuiper, handelaar in comestibles, wo nende te Zaandam aan Westzijde 112; Bewind voerder Mr. H. E. Prinsen Geerligs te Haarlem,

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1