F fiüja Ëfaite ®f n BEVERWIJK Onze landgenoot staat er beter voor. I IP imp I A A 9 A A A FEESTAVOND VAN VOLKSONDERWIJS. De eerste feestavond van de Vereeniging „Volksonderwijs", die gisteravond in het Ken- nemer Theater werd gehouden, is een groot succes geworden niet alleen voor de af- deeling, maar bovenal voor de heeren Wort- man en v. d. Molen, die zich zoo geweldig veel moeiten en zorgen hebben moeten ge troosten, om deze avond voor te bereiden. Benige maanden achtereen hebben deze beide heeren hun vrijen tijd opgeofferd, om het de schooljeugd het aardige programma in te studeeren, dat op dezen avond aan de stampvolle zaak kon worden geboden. De voorzitter van „Volksonderwijs" de heer A. Visser heeft in zijn openingswoord reeds dank gezegd voor de van alle kanten ont vangen medewerking, om het welslagen van deze beide feestavonden zoo goed moge lijk te verzekeren. Spr. memoreerde den ver dienstelijken arbeid van de reeds genoemde heeren en van de leden van het orkest. Het gemeentebestuur, dat bericht van verhinde ring had gezonden, had voor het houden dei- repetities het gymnastieklokaal beschikbaar gesteld. Tenslotte sprak de heer Visser nog een propagandistisch woord en deed een be roep op de aanwezigen om toe te treden tot de Vereeniging „Volksonderwijs". Onder leiding van den heer Wortman zon gen 120 leerlingen van de openbare scholen achtereenvolgens met veel succes „Heer Langoor zou op reis gaan", ,,'t Schoenmaker tje" en „De groote Toovenaar". De heer v. d. Molen verzorgde de piano fee geleiding. Daarna volgde de uitvoering van de mooie St. Nicolaascantate van Bernard Zweers. On getwijfeld was het een heele onderneming om met de schooljeugd deze vrij moeilijke compositie in te studeeren, maar de kinderen hebben het er toch maar uitstekend afge bracht. Kleine foutjes zag men daarbij na tuurlijk heel gaarne over het hoofd. De heer Wortman had het geheel goed ir de hand. Zijn taak was moeilijk, want hij vervulde bovendien nog en lang niet onver dienstelijk de zangpartij van den Vader. St. Nicolaas en zijn knecht verschenen ook ten tooneele en de aloude kindervriend kon nog uitstekend zingen. Het was de heer A. Mol van Zanglust", die de gezongen rol van St. Nicolaas vervulde. Een klein orkest van de Kennemer Orkest Vereeniging verzorgde op zeer goede wijze de muzikale begeleiding van de cantate, die, het behoeft nauwelijks betoog, een daverend succes oogstte. Na de pauze werd een twee-bedrijvig tooneelstukje, getiteld „Dokter Alwetend" op gevoerd. De bezetting" was geheel uit de schooljeugd gerequireerd en laten wij maar direct zeggen, dat de jongelui het er uitste kend hebben afgebracht. Wat 'hebben zij een goed spel geleverd met de heerlijke on gedwongenheid, die de jeugd eigen is. Zij kenden allen goed hun rollen en zij wisten de verschillende personen uit te beelden. De heer v. d. Molen, die zich met de instu deering belastte, had wel eer van zijn werk. Het laatste nummer van den avond was een symbolische voorstelling van de innige verhouding tusschen Volksonderwijs en de openbare school Van deze scène, die als wij goed zijn ingelicht ook al van den heer Wortman was, ging groote propagandistische kracht uit. Aan het slot van den avond heeft het tal rijke publiek met een langdurig applaus zijn groote ingenomenheid met het gebodene betuigd. Onder toejuichingen huldigde de voorzitter de heeren Wortman en v. d? Molen voor hun verdienstelijken arbeid en bood hun resp. een vulpenhouder en een boekwerk aan. Toen be hoorde deze prachtig geslaagde avond tot het verleden. Hedenavond wordt hetzelfde programma nogmaals uitgevoerd. Ook voor deze reprise is het Kennemer Theater geheel uitverkocht. PERSONALIA. Te Haarlem slaagden voor Costumière de dames M. Baarsen, A. Broekkamp. M. van Duin, C. Korver, L. Klinkenberg en R. Waag- meester. Zij werden opgeleid aan de Modevak school van mej. A. B- v. d. Ploeg, alhier. KERST-TOESLAG OP STEUNUITKEERIN G GEVRAAGD. De plaatselijke afdeeling van het Landelijk Werkloozen-strijdcomité heeft aan B. en W. het verzoek gericht, om in de Kerstweek een extra-toeslag van vijftig pet. boven de nor male steunuitkeering te verstrekken. VEREENIGING VAN JONG HERVORMDEN. Maandagavond heeft de vereeniging van Jong Hervormden een vergadering gehouden, waarin ds. Vinkensieper, van-Zaandam, een lezing heeft gehouden over het onderwerp: „Heeft het Christendom afgedaan?" Spr. be handelde daarin de mentaliteit van onze be schaving, waarin men meent het zonder God te kunnen stellen. Vele landen houden in het geheel geen rekening met Hem. De zakelijk heid geldt als het hoogst bereikbare. Spreker merkte in dit verband' echter op, dat het niet gaat in ons leven om het dalen van den gul den .maar dat het er om gaat Christeus in de wereld terug te brengen. Naar aanleiding van deze rede werden vele vragen gesteld, waaruit een geanimeerde discussie ontwikkelde. Ds. C. M. Krijger heeft de bijeenkomst met een woord van dank aan den spr. gesloten. HEEFT HET CHRISTENDOM AFGEDAAN? Ds. Finkensieper uit Zaandam heeft voor de Vereeniging van Jong Hervormden in het Herv. Verenigingsgebouw een lezing ge houden over het onderwerp „Heeft het Chris tendom afgedaan?" Ds. Finkensieper wees er in de eerste plaats op, dat het Christendom een van de opbou wende factoren is van onze beschaving. De wereldoorlog heeft de beschaving afgebrok keld en daarmede het Christendom. Zoo heeft onze beschaving dan nog wel een Chinstelijk tintje, maar zij is zonder God en het relïgieu- se gevoelen bevredigt men door het vergod delijken van een leider, een Führer. Men laat zich door gevoelens leiden en niet door ver stand Het gaat echter in ons leven, aldus spr. niet om het dalen van den gulden, noch om dat van het beschavingspeil, ook niet om het Christendom, maar om Christus zelf, Die komt met zijn boodschap en Zijn woord laat ons voelen, dat wij op den verkeerden_ weg zijn. Spr. weet niet of het Christendom heeft afgedaan, ook niet of het nog toekomst heeft, wel weten wij door ons geloof, dat Jezus de toekomst is. Daarnaar moeten wij, aldus be sloot Ds. Finkensieper ons leven inrichten. Dat is voldoende. Ds. C. M. Krijger sprak het slotwoord GOEDKOOPE MELK EN ZUIVELPRODUCTEN. De alhier gevestigde afdeeling van het Lan delijk Werkloozenstrijdcomité heeft aan den Raad een adres gezonden, waarin wordt ver zocht: 1. aan kinderen van ouders met lage inko mens op school melk te verstrekken; 2. aan Beverwijksche gezinnen met lage in komens tegen zeer lagen prijs melk en zuivel producten te verstrekken; 3. de Gemeentelijke Geneeskundige Dienst! op ruime schaal melk te doen verstrekken aan zieken, die melk noodig hebben, maar het niet kunnen koopen. Voorts wordt er bij den Raad op aangedron gen zich tot de regeering te wenden met ver zoek maatregelen te nemen of deze zoo noodig zelf te nemen, teneinde te bevorderen dat de overvloedige melk- en zuivelproducten ten goede komen aan degenen, die er gebrek aan hebben. PIET NIEUWE PROGRAMMA VAN HET KENNEMER THEATER. Het Kenemer Theater vertoont in het nieuwe bioscoopprogramma als hoofdnummer „De bonte sluier" met Greta Garbo in de hoofdrol. Het is heel lang geleden, dat men de groote Garbo in Beverwijk kon bewonderen, zoodat voor deze film wel zeer groote belang stelling kan worden verwacht. Vervolgens wordt nog vertoond de pikante rolprent „De dansgirls van Panama". KENNEMER ZWEMCLUB. Het bestuur van de Kennemer Zwemclub verzoekt ons mede te deeien, dat het vereeni- gingszwemmen in het Stoop's bad te Haarlem deze week in verband met het St. Nicolaas- feest niet- zal plaats hebben. De eerstvolgende zwemavond is vastgesteld op 12 Dec. a.s. OPLICHTING. Bij de politie is aangifte gedaan door een fietsenverhuurder, dat bij hem iemand op een valschen naam een bakfiets had gehuurd. De fietsenverhuurder zag zijn bakfiets niet meer terug, evenmin als de man, wien hij de fiets had gegeven. De politie heeft de bakfiets in Amsterdam weten op te sporen. Het voertuig is in beslag genomen en naar Beverwijk gebracht. De op lichter wordt gezocht. WOENSDAG 4 DEC. 1935 EUWE—ALJECHIN Felle strijd in 26ste partij. Overweldigende belangstelling te Zandvoort. OP DE VLUCHT VOOR DE PAN. Een kalkoen vliegt zeer zelden, maar als het om zijn leven gaat, toont hij zich ook in staat zijn vleugels te gebruiken. HEEMSKERK MISSIE. In de R. K. kerk alhier wordt van Zaterdag a.s. tol Zondag 15 dezer een missie gehou den door de Paters Redemptoristen. MARIA-VEREENIGING. De Maria-vereeniging heeft in studie ge nomen „Haar Offer" tooneelspel in drie be drijven. In Januari zal de uitvoering plaats hebben. De spionnagekwestie te Vreeswijk Tegen verdachte vrijspraak gevraagd. Voor de Utreehtsche rechtbank heeft Dins dag in hooger beroep terecht gestaan een 25- jarig bijbelcolporteur, die op 27 Mei j.l. door den kantonrechter te Utrecht, tot een maand gevangenisstraf was veroordeeld wegens het in teekening brengen van het fort te Vreeswijk. Verdachte, een Duitscher, was van dit vonnis in beroep gekomen en werd reeds eerder door de rechtbank gehoord. De zitting moest worden geschorst, omdat er geen tolk aanwezig was en verdachte beweerde geen Nederlandsch te verstaan. Verdachte gaf toe 28 Maart in Vrees wijk te zijn geweest, maar om een heel an dere reden. Hij bracht namelijk de boodschap van het Koninkrijk Gods aan de menschen. Dit geschiedde door van huis tot huis trac- taatjes uit te reiken en am en toe met de be woners te spreken, De president maakte verd. er opmerkzaam op, dat hij gesignaleerd was, terwijl hij achter een boom stond te teekenen. Ook dit ontkende verd. Men toonde verdachte daarop een teekening, die men bij zijn arrestatie in beslag had geno men, waarop deze toegaf dat ze van hem was. Met een ontwerp-schets van het fort had zij echter niets te maken. Het was een willekeu rige plattegrond geweest van een der plaat sen, die hij met een collega-colporteur had bezocht. De aadressen, welke er op voorkwa men, waren van menschen, waar men een be zoek had afgelegd. Als eerste getuige werd gehoord, een eerste opzichter van de fortificatie. Deze deelde als deskundige mede, dat hij geen overeenkomst tusschen het fort en de teekening heeft kun nen ontdekken, een conclusie, waartoe ook de offiicer intusschen reeds was gekomen, naar deze thans mededeelde. Vervolgens ontspon zich een discussie tus schen president en verdachte over de vraag, of hij had staan teekenen op het moment, waarop hij werd betrapt. Ook dit bestreed verdachte, een standpunt, dat logisch geacht werd door een volgende getuige, een onbezoldigd rijks veldwachter, die den afstand, waarop het feit geconstateerd heette te zijn, te groot vond, om zoo iets na te gaan. De officier wilde onder deze omstandigheden afzien van een verder hooren van getuigen en vroeg vrijspraak. De verdediger, mr. Priester, zeide verheugd te zijn, dat zijn cliënt aldus gerehabiliteerd werd. In „Monopole" te Zandvoort is Dinsdag avond onder zeer groote belangstelling de 26ste partij begonnen van de match tusschen Euwe en Aljechin. Zonder eenig ceremo nieel de laatste partijen gebruikelijk werd om even over half zeven begonnen. Bei de spelers zaten aan een tafel op het tooneel, hun secondanten waren daar achter geplaatst, terwijl tournooileider Kmoch zijn waakzaam oog over het geheel liet vallen. Ook mevrouw Aljechin had zich een plaatsje op het tooneel veroverd. De heer S. Landau teekent bij deze partij het volgende aan: Wit: Dr. Euwe, Zwart: Dr. Aljechin. Hollandsche verdediging. 1. d2d4 e7e6 2. c2c4 f7—f5 De Hollandsche verdediging, welke voor de tweede maal in de match werd toegepast. 3. g'2g3 De moderne behandeling. 3 .Lf8b4 4. Lel—d2 Lb4e7 Zwart speelt hetzelfde systeem als in de laat ste partij te Delft. De zet is afkomstig uit de partij KmochJudewitsch Leningrad 1934. Zwart wil door het schaakgeven het veld d2 laten bezetten om later als Zwart Pe4 speelt, te verhinderen, dat Wit met het paard nemen kan, immers het paard van f3 kan niet meer naar d2 uitwijken. 5. Lfl—g2 Pg8—f6 6. Pbl—c3 O—O 7. Pgl—f3 Pf6e4 8. O—O Men zie Pxe4, fxe4 en het paard van Wit heeft geen goede velden. 8 .b7—b6 Met dezen zet wijkt Aljechin van de 24ste partij te Delft af, waar hij 8.Le7 speelde. Zeer terecht ontwikkelt hij eerst zijn stukken alvorens een actie in het centrum te ondernemen. 9. Ddlc2 Lc8b7 10. Pf3e5 Nu schijnt het, als of Zwart tot d7d5 ge dwongen wordt, want op Pxd2 volgt Lxb7, doch Zwart heeft een redding gevonden. 10 .Pe4xc3! Een kwaliteitsoffer, welk offer ten gunste van Zwart zoii kunnen eindigen, b.v. door Lg2xb7, Pc3xe2 Kgl—hl, Pe2xd4; Dc2—c3. Pb8c6 en Zwart heeft met twee pionnen voor de kwaliteit de betere kansen. 11. Ld2xc3 Het beste! 11 .Lb7xg2 12. Kglxg2 Dd8c8 Een zet, welke men in vroegere jaren niet gedaan zou hebben. In den loop van de laatste jaren heeft men echter meer dergelijke ma noeuvres verricht, vooral in de West-Indische partijen. Het strategische plan is te profitee- ren van de zwakte op g2, welke ontstaan is door het ontbreken van den witten Looper. 13. d4d5 Wit sluit de diagonaal b7g2 af en opent de andere diagonaal voor zijn Looper. In de haven van Massaoea zijn groote voorraden petroleum opgeslagen voor het Italiaansche leger. 13. 14. 15. 16. Pe5—d3 Kg2—hl Dc2—b3 d7d6 e6e5 clc6 Kg'8—h8 Om aftreksehaakjes uit den weg te gaan. 17. f2—f4 e5e4 18. Pd3b4 c6—c5 Er dreigde d5xc6 en Pb4d5 19. Pb4—c2 Pb 8d7 20. Pc2e3 Le7—f6 21. Pe3xf5 De stand na 21. Pe3xf5 was de volgende: 24 .g7—go Zwart neemt onmiddellijk maatregelen om een tegenaanval te ontwikkelen. 25. e2—e4 g5xf4. 26. g'3xf4 Lf6—d4 De Looper moet binnen het pionnenskelet blijven. 27. e4e5 Db8—e8 De Dame grijpt in. De zwarte aanval is niet te onderschatten. 28. e5e6 Tf8—g8 29. Pd2—f3 Natuurlijk niet e6xd7 wegen De2 en Zwart wint. 29 .De 8g6 30. Ti'1—gl Wit offert liever de kwaliteit in plaats van Pg5 te spelen, waarmede hij zich in gevaren zou begeven. De kwaliteit wint hij later terug. 30 .Ld4xgl 31. Talxgl Dg6—f6 Meester Flohr meende, dat Df5 sterker was dan de tekstzet, doch Aljechin schijnt de dia gonaal alh8 niet aan Wit te willen afstaan. Er zou later nog eens Dc3 kunnen volgen. 32. Pf3—g5 De situatie is veranderd. Eerst had Zwart aanval en nu is Wit aan de beurt. Er dreigt Pf7 32. Tg8g7 Beter dan Ta8f8, waarop eveneens e6xd7 volgt. 33. e6xd7 Tg7xd7 Een moeilijk te beoordeelen stelling. Zwart heeft de kwaliteit meer, maar Wit daaren tegen een meerderheid van twee pionnen. 34. Db3e3 Met de dreiging De5. Wit behoeft Dxb2 niet te vreezen. want met De5 zou hij op nieuw twee verbonden vrijpionnen verkrij gen. 34. Td7e7 Aljechin dacht hier een uur na. Het was inderdaad moeilijk een verdediging te vin den tegen De5. Alhoewel de tekstzet voor de hand ligt, is hij toch niet bevredigend. An dere zetten waren nog slechter. 35. Pg5—e6 Dreigt wederom De5. 35. Ta8—f8 Nog een aardige parade! Op Tg8 zou De5 spoedig winnen. Ook Ta8e8 kwam in aan merking om de kwaliteit terug te geven, maar dan speelt Wit niet De5 maar veel sterker f4xf5! en op verder Dxb2, Dg5, Dc3, Tg3 en Wit wint. Nu kan op De5, Dxe5, fxe5, Tf5 volgen. 36. De3e5 De grootmeesters hadden hier Dg3 ver wacht. Men zie: Dg3. Te8. f5! en Wit dreigt met den d-pion op te rukken. - 36 Df6xe5 37. f4xe5 Tf8—f5 38. Tgl—el Ook Tg5 kwam in aanmerking. 38. h7h6 Indien Te8 gespeeld zou zijn volgen Pc7, Txe5, Txe5. Txe5, d6, Tel Kg2, Tdl, Pd5! en wint. 39. Pe6d8 Tf5—f2 Natuurlijk niet Txe'5, wegens Txe5, en Pf7 en Pxe5. De tekstzet is meer tactisch speculeerende op tijdnood. 40. e5e6 Tf2—d2 Euwe gaf hier zijn zet af. De afgebroken stand was* m 'M. m m m mm1 |L>; m Een moedig offer! Wit offert een stuk voor drie pionnen en bereikt hiermede twee ver bonden vrijpionnen (d- en e-pion). De drie pionnen bieden voldoende compensatie voor het stuk. 21 .Lf6xc3 22. Pf5xd6 Dc8b8 De eenige mogelijkheid om het stuk te win nen, want op Dc7 zou eerst Pb5 gevolgd zijn. 23. Pd6xe4 Lc3—f6 24. Pe4d2 Maakt hiermede plaats voor den e-oion. m m m m m m m m m n m De 27e en 28e partij resp. te Den Haag en Amsterdam. Naar wij vernemen wordt de 27e partij van de match EuweAljechin om het wereld kampioenschap schaken Vrijdag 6 December des avonds in hotel „De Witte Brug" te Den Haag gespeeld, eventueele voortzetting even eens te Den Haag op Zaterdag 7 December. De 28e partij begint Zondag 8 December a.s. in de Militiezaal te Amsterdam met eventueele voortzetting op Maandag 9 Decem ber. Het programma der resteerende partijen is nog niet definitief vastgesteld. SCHEEPVAARTBERICHTEN. HOLLAND—AMERIKALIJN. Lochmonar, Vancouver n. Rotterdam 1 van Portland (Ore) Damsterdijk Rotterdam n. Vancouver 3 te Londen. Veendam New York n. Rotterdam p. 3 Lizard. Bilderdijk 2 van New York naar Rotterdam Dinteldijk 1 van Rotterdam te Vancouver. Spaarndam 1 van New York te Norfolk. Delftdijk Vancouver n. Rotterdam 3 te Liverpool Narenta, Rotterdam n. Vancouver 30 van Champerico. HALCYONLIJN. Stad Zaltbommel 2 van Rotterdam te Bag- noli, nr. Melilla. Stad Zaandam Rotterdam n. Bagnoli 1 (7.53 n.m.) 80 mijl O.Z.O. v. Land's End. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein 2 van Hamburg naar IJmui- den. Boschfontein (uitreis) 2 te Port Natal. Randfontein (thuisreis) 3 van Zanzibar. HOLLAND—BRITSOH-INDIë LIJN. Streefkerk 3 van Hamburg te Rotterdam. HOLLAND—WEST-AFRIK ALIJN. Amsteikerk (uitreis) 2 (10.3 v.m.) 30 mijl van Niton. Reggestroom (thuisreis) 4 te Havre en 5 te Rotterdam verwacht. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (uitreis) p. 2 Gibraltar. Meerkerk (uitreis) 2 te Hongkong. Gaasterkerk (thuisreis) 30 van Osaka. Grootekerk (thuisreis) 2 van Aden. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Kota Inten 3 van Brisbane te Rotterdam. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Perseus 3 van Stettin te Amsterdam. Costa Rica Barbados naar Amsterdam via Plymouth 3 van Ponta del Gada. Bennekom, Chili n. Amsterdam via L.pl., 3 van Curacao. Achilles 3 van Valcia te Amsterdam. Orpheus 3 van Amsterdam naar Bilbao. Tiberius, Oporto n. Amsterdam p. 3 (3.15 n.m.) Lydd. Deucalion Rotterdam n. Vigo p. 2 Wight Aurora 2 van Valencia n. Rotterdam. Barneveld 30 van Arica n. Mollendo. Berenice, Amsterdam n. Guatemala 2 (6 n.m.) 10 mijl Z. van Terceira. Nereus 2 van Kopenhagen naar Stettin. Oberon, Patras n. Amsterdam, p. 2 9 n.m. Ouessant. Pluto 3 van Gothenburg te Amsterdam. Stella 2 van Lissabon naar Amsterdam. Titus 2 van Barcelona naar Genua. Ulysses 2 van Salonika te Izmir. Vesta 2 van Bari te Calamata. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland 2 van Amsterdam te Buenos- Aires. Waterland (thuisreis) 1 van Pto. Plata. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo 3 van Batavia te Rotterdam. Kedoe (thuisreis) p. 2 Finisterre. Kota Baroe (uitreis) p. 3 Kaap Guardafui. Baloeran (uitreis) 3 te Singapore. Sibajak (uitreis) p. 3 Sagres. Kota Gede (thuisreis) 2 van Colombo. Sibajak (uitreis) 3 van Tanger. Kota Radja 3 van Rotterdam n. Batavia via Antwerpen. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alchiba (uitreis) p. 1 Beachy Head. Alcyon (thuisr.) 2 van Rio Janeiro. Madoera 30 van New Orleans n. Kaap stad. Silverguava, Vancouver n. Calcutta 2 te Soerabaja. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens (uitr.) 3 van Port Said. Poelau Laut 3 van Londen te Amsterdam Poelau Roebiah (uitr.) p. 2 Perim. Poelau Bras (thuisreis 3 van Londen. STOOMVAART MIJ. GCBAAIn. Euryniedon, Batavia n. Amsterdam 2 van Colombo. Prontis, Batavia n. Amsterdam 2 van Mar seille. Alcinous Amsterdam naar Liverpool en Java 2 te Swansea. Glenamoy, Dairen naar Rotterdam 2 van Hongkong. Gleniffer, Dairen naar Rotterdam 1 van Shanghai. Antilochus Macassar naar Rotterdam 1 van Colombo. Menelaus, Japan n. Rotterdam 2 te Sin gapore. Peisander, Tsingtao n. Rotterdam p. 3 Gibraltar. Dolius 1 van Batavia naar Amsterdam. City of Wellington, Japan n. Rotterdam 1 van Tsingtao. Eurybates, Amsterdam n. Java p. 1 Perim. Duitschland begint met walvischvaart. Sedert ruim zeventig jaar staat de Duitsche walvischvangst geheel stil want in 1860 voer de laatste jager vanuit de Weser naar Groen land. Kort voor den oorlog werd een combina tie gevormd, welke de aloude visscherij weer wilde opnemen doch nauwelijks met haar plannen gereed moest zij het werk stopzetten wegens het uitbreken van den oorlog. Na het intreden van den vredestoestand kwam men op de eerder gevormde plannen terug De Industrie- en Handelskamer te Weser- münde heeft met behulp van belangstellenden uit visscherij kringen de eerste Duitsche wal- vischvaart-maatschappij in het leven geroe pen, welke haar zetel te Wesermünde heeft en in de volgende herfst haar bedrijf zal be ginnen. Een sehip van 14.000 ton wordt ver bouwd en vijf jagers worden nu op verschil lende werven gebouwd. AANGEKOMEN 2 December: Ek s.s. Oslo Ariadne s.s. Hamburg 3 December: Poelau Laut m.s. Hamburg Ousel s.s. Liverpool Rhein s.s. Hamburg Pluto s.s. Gothenburg VERTROKKE 2 December: Glenlea s.s. Hamburg 3 December: Vechtstroom s.s. Huil Polaris s.s. Narvik Berent m.s. Bristol Agility s.s. Falmouth Phobos m.s. St. Kitts

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5