HET NIEUWE AVONDBLAD I IJ(MUiDER) T(AXI) O (NDERNEMING) 4 2 2 0 HET GIBRALTAR DER DARDANELLEN? SSSËsÊBffÉÊdËÊSÈL^ Visscherij-Snufjes 21e JAARGANG No. 31 ZATERDAG 7 DECEMBER '35 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets.,per maand 40 cents plus 2y3 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkef^fckV. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTTëN: 15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct-, elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTTëNOPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. iUle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn. ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van. een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden? ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen. krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door do Nieuwe HA.V.- Bank te Schiedam. Na een Voetbalwedstrijd. Engeland heeft tegen Duitschland gevoet bald op het terrein van Tottenham Hotspur te Londen. Er waren zestigduizend toeschou wers. Zestienhonderd Duitschers waren per speciaal schip naar Engeland gekomen. De uitslag van den wedstrijd was, zooals u gelezen zult hebben, dat Engeland welverdiend met 3—0 won. De Duitschers hielden teveel vast aan één. spelsysteem een gebrek dat zij met al hun energie en organisatie-vermogen op velerlei gebied, al zoo vaak getoond hebben én te weinig fantasie plus te veel concen tratie op verdediging, kostten hun den wed strijd. Overigens is dit geen zaak van groot belang, het is maar een partijtje voetbal, en u zult van mij hopelijk niet verwachten dat ik beweren zal dat de Duitsche eer er mee ge schaad is, of iets van dien nonsensicalen aard. De heele zaak is, dat de Duitschers geleerd zullen hebben dat zij meer afwisseling en „souplesse" in hun spelmethoden moeten brengen als zij de Engelschen in de toekomst willen verslaan. En als hun dat dan eens ge lukt is, zullen zij het later toch wel weer eens verliezen, en daar zullen zij weer revanche op nemen, enzoovoort. Zoo gaat het in de sport, er in vele andere dingen ook. Van meer belang dan de uitslag schijnen enkele commentaren, op den wedstrijd gege ven. Er is van beide zijden zoo uitermate cor rect gespeeld, dat er maar drie of vier vrije schoppen zijn gegeven, en incidenten zijn uit gebleven. Maar de Engelsche overheid had een geweldige politiemacht buiten en op het ter rein bijeengebracht om die te voorkomen. En nu meent de Engelsche pers, dat het verloop van zaken een prachtig bewijs van goede ver standhouding is. Nu, ik houd van optimisme, maar het lijkt mij in dit geval sterk overdreven. Dat men de spelers van beide zijden zoo goed gedresseerd had, dat er maar drie of vier overtredingen in den heelen wedstrijd voorkwamen, terwijl er in eiken clubwedstrijd, in welk land ook, veel meer zijn, laat ik nog daar, ofschoon het wel een beetje eigenaardig aandoet. Maar dat men die geweldige politiemacht maar buiten beschouwing laat als men spreekt van een prachtige verstandhouding is mij te kras. Vijfentwintig jaar geleden, toen voetbal wedstrijden ook al groote menschenmassaas trokken, had men dezen wedstrijd kunnen spe len zonder eenigen bij zonderen politiemaat regel. Tien jaar geleden had het misschien zelfs nog gekund. Nu niet meer. En het geval Engeland-Duitschland is heusch niet 't eenige voorbeeld. In verscheidene landen moet men geweldige politiemachten op de been roepen als er bepaalde internationale partijtjes voet bal op til zijn. Men moet ze op de been roepen om „politieke incidenten" te voorkomen. Dit is een treurig bewijs van achteruitgang in de Europeesche beschaving. En het is bo vendien kinderachtig. Als men de beteekenis van een partijtje voetbal gaat opschroeven tot een zaak van internationale politieke verstandhouding toont men een treurig verlies aan oordeel des on derscheids. Dit gedoe is kinderachtig, mal, pueriel. De Engelsche dagbladen zouden goed werk ge daan hebben als zij er voor den wedstrijd hun lezers al op gewezen hadden dat zooiets rond weg bespottelijk is, dat het beschamend ge acht moet worden voor een beschaafd volk als men een politiëleger op de been moet roe pen om elf Duitsche voetbaljongens en hun supporters te beschermen, en als zij een beroep op het Britsche publiek hadden gedaan om dergelijke maatregelen bij voorbaat overbodig te maken. Gezien den Britschen geest-van- .eenheid zou zulk een beroep wel succes hebben gehad. Maar men heeft er niet aan gedacht, en de politiedemonstratie gehouden, die op zichzelf geen best staaltje van volksopvoeding was. Al zeggen de Britsche kranten nu dat de goede verstandhouding zoo mooi gebleken isde lezers met gezond verstand zullen er niet in vliegen. Zij zullen denken: Weinige jaren ge leden zouden wij zelf ons als goede gastheeren gedragen hebben. Nu zijn er blijkbaar een paar duizend man politie noodig om ons aan dezen plicht te herinneren, en er casu quo op in te slaan Een partijtje voetbal is geen politiek- Het is spel, en meer niet. Spel van jongens. De nationale idealen rijzen daar ver boven uit, en kunnen er niet door gedeerd of geraakt worden. Er komt een nieuwe geest in de wereld. Moge die haast maken met het wegvagen van puerilismen, die de Europeesche bescha ving in een vroegere periode ver beneden zich geacht zou hebben. R. P. KERSTSPEL V.C.J.B. De plaatselijke af deeling van den V.C.J.B. zal evenals verleden jaar, ook dit jaar weer op den avond vóór Kerstmis een Kerstspel opvoeren. IJMUIDEN. De Schoolvoeding. Mevrouw Barbiers-Seelemeijer stelt vragen aan B. en W. Mevrouw F. Barbiers-Seelemeijer, lid van den gemeenteraad heeft op grond van art. 17 van het Reglement van Orde verzocht, de volgende vragen te mogen stellen: 1. Kunnen Burgemeester en Wethouders ook mededèelen wat de oorzaak is dat dit jaar pas op 9 December begonnen wordt met de schoolvoeding? 2. Kunnen Burgemeester en Wethouders ook mededeelen hoeveel kinderen er dezen winter aan de schoolvoeding zullen deelne men, en welke maatstaf voor deelname wordt aangelegd? 3. Kunnen Burgemeester en Wethouders ook mededeelen, of de financiën van de com missie dezen winter toereikend zullen zijn om met het verstrekken van schoolvoeding door te kunnen gaan? 4. Zoo dit laatste niet het geval mocht zijri, zijn Burgemeester en Wethouders dan be reid met de Commissie deze zaak te bespre ken en zoo noodig maatregelen te treffen. 5. Kunnen Burgemeester en Wethouders ook mededeelen of het werk der Commissie zich uitsluitend bepaalt tot het verstrekken van schoolvoeding of dat het zich ook uit strekt tot verstrekking van schoeisel b.v. klompen? 6. Mocht dit laatste niet het geval zijn, willen Burgemeester en Wethouders dan maatregelen treffen, waardoor mede in ver band met de bevordering het getrouw school bezoek in deze behoefte wordt voorzien? „MOBILISATIE"-VERGADERING IN „THALIA". „Plan van den Arbeid". Naar aanleiding van het Plan-congres ge organiseerd door de S.D.A.P. en N.V.V. te Utrecht op 26, 27 en 28 October jl. worden er thans in bijna alle plaatsen van ons land propaganda-commissies gevormd uit de mo derne vakbeweging en de S.D.A.P., om het „Plan van den Arbeid" onder het Nederland- sche Volk. uit te dragen. Ook in Velsen is dezer dagen een z.g.n. Plaatselijk Plan-commissie (P.P.C.) inge steld. Zij is reeds met hare werkzaamheden begonnen. Alle leden van de moderne vak organisaties, van de S.D.A.P. en van de eul- tureele organisaties worden voor een zeer belangrijke vergadering opgeroepen op Don derdag 12 December a.s. in de schouwburg zaal van „Thalia". De heer L. J. Bakker van Zaandam zal over het Plan van den Arbeid spreken; de mu- ziekvereeniging „Voorwaarts" en de IJmui- der Volksstem zullen hun medewerking ver- leenen. De onthulling van de z.g.n. Planvlaggen heeft dien avond ook plaats. ONGEVAL BIJ HET HOOGOVENBEDRIJF. Vrijdagochtend te pl.m. 11 uur werd de ongehuwde 37-jarige smelter, W. van Zanten van het- Hoogovenbedrijf, die werkzaam was in de giethal van Hoogoven III, door een wegspringend stukje ijzer in het gelaat bo ven den neus getroffen, waardoor een ver wonding van niet ernstigen aard ontstond. Dr. Büller achtte het echter gewenscht om den patiënt, die een oogenblik het bewust zijn had verloren, enkele dagen ter observa tie in het R.-Kruis-Ziekenhuis te Beverwijk op te nemen, waarheen hij per ziekenauto werd vervoerd. SINT NICOLAAS IN DE KLEUTERSCHOOL CASEMBROOTSTRAAT. en Donderdagmorgen hebben de kleinen van de kleuterschool Casem'brootstraat een pret tig St. Nicolaasfeest gevierd. Om halftien kwam de Simt met Zwarte Piet de school bezoeken. In het speellokaal heeft Sint Nico- laas zich met de kleintjes, die hem verwel komden met toepasselijke liedjes, onderhou den en werden chocolademelk en versnaperin gen uitgedeeld. Na afloop werden de kinde ren naar de klassen terug gebracht waar voor ieder een aardig cadeautje was klaar gezet. VERGADERING VAN „HET NUT". Het departement IJimuiden van „Het Nut" belegt a.s. Dinsdagavond een ledenvergade ring in de bovenzaal van Hotel Augusta. De uitgebreide agenda Vermeldt o.a. uitbren gen van h6t jaarverslag, benoeming bestuurs leden in de vacatures A. Rolloos en P. Pool, benoeming bestuurslid Nutsspaarbank, vaca ture W. A. Groenendaal, benoeming leden van den Raad van Toezicht, vacatures Mr. Dr, A. van der Flier en M. J. Baak enz. ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN. De Zondagsdienst der apotheken wordt morgen waargenomen door de IJmuider Apotheek Koningsplein, welke apotheek ook is aangewezen voor den nachtdienst in de 'ko mende week. SINT NICOLAAS BIJ D. C. IJ. D. C. IJ. houdt a.s. Dinsdagavond in haar clublokaal een Sint Nicolaasavond, die zeer interessant belooft te zullen worden. Op het programma staat o.a. een bliksemwedstrijd om speculaas tusschen dames en heeren kwartetten. Verder wordt de avond opge luisterd door den accordeonvirtuoos Ebbe- ling en de V.V.IJ.-humoristen. Om 9 uur komt Sint Nicolaas op bezoek. De goede Sintj was zoo teevreden over de verrichtingen onzer dammers, dat hij zijn terugkeer naar Spanje eenige dagen heeft uitgesteld. De avond is toegankelijk voor leden met hun dames, donateurs en zilveren schijven. PASSAGIERS ZIJN VERZEKERD. (Adv. Ingez. Med.) Steun voor tongaanvoer. De reeders betalen het zelf. Reeds meermalen hebben wij er in ons blad op gewezen, dat men in IJmuidèn weinig ver wacht van de door de regeering genomen maatregelen ter ondersteuning'van de trawl- visscherij. Uit de mededeeling in de Staatscourant in zake de beschikking der „Crisis-Steunbeschik- king 1935 (tong)" blijkt, dat althans wat deze steunverleening betreft, de pessimistische ver wachtingen maar al te zeer juist waren. Uit de beschikking blijkt, dat aan de eige naars van kustbooten en andere kustvisschers (loggers, botters enz.) over het tijdvak van 11 Juli tot 30 September 1935 zal worden uit gekeerd een bedrag van ten hoogste f 10578,58. Aan de aanvoerders van tong zal over de door hun schepen aangevoerde hoeveelheden, mits niet kleiner dan 23 c.M. worden uitgekeerd.... f 3.07 per 100 K.G. Beschouwt men het bedrijf als bestaande uit schepen die wel en schepen die gee n tong aanvoeren, dan kan gezegd worden, dat er inderdaad sprake is van een steun aan eerstgenoemde categorie al is die steun dan ook zeer gering. Beschouwt men het bedrijf als een eenheid, dan is er van steun geen sprake, want dan kunnen we het niet anders zien dan een steun, die door het bedrijf zelf wordt opgebracht. Men oordeele: voor het uitoefenen van hun bedrijf moeten de reeders een uitvaar-certi ficaat hebben, in ruil waarvoor zij 1% van de besommingen hunner schepen moeten af staan. Volgens een globale berekening bedroeg het totaal van de besommingen van de in IJmuiden binnengekomen schepen, waarvoor de bepaling inzake het uitvaar-certificaat geldt in bovengenoemd tijdvak f 1.120.000, daaxwan 1% is f 11.200. De reeders betalen dus f 11.200 en krijgen terug f 10.578.58. Zij betalen dus zelf den steun. In werkelijkheid is het zoo, dat de ton- gensteun voor een klein gedeelte door de ton- genreeders, 'voor het overgroote gedeelte voor de reeders van de Noordbooten wordt betaald. Van een steun van de regeering kan dus in geen geval gesproken worden. Het is een steun van den eenen tak van het bedrijf aan den anderen, theoretisch althans. Want in werkelijkheid wordt het bedrag, dat de Visseherij-Centrale ontvangt voor het verstrekken der uitvaar-certificaten niet be steed ter ondersteuning van de kustvisscherij en uit hoofde daarvan bestaat er geen verband tusschen de door ons genoemde cijfei"s. Als wij deze cijfers nochtans met elkaar in verband brachten, was dit om slechts aan te toonen, dat wat met de eene hand aan het bedrijf ge geven wordt, met de andere weer wordt terug genomen. In werkelijkheid is de steun afkomstig van de winst van het tongmonopolie van de Visscherij-Centrale, die zooals men weet de tong van de exporteurs koopt om ze aan de zelfde exporteurs, in het bijzonder de Fran- sche, tegen een hobgeren prijs te verkoopen. Het zijn dus in feite de Fransche exporteurs, die het douceurtje (want meer is het niet) voor de tongreeders hebben bijeengebracht. Dit zou zoo erg niet zijn, als deze exporteurs nog zulke winsten maakten als voorheen. Maar dat is voorbij. De uitvoer van tong naar Frank rijk is al sedert vele maanden veel - minder loonend dan voorheen, als gevolg van den ongunstigen economischen toestand van Frankrijk, terwijl voorts de concurrentie van de zijde van Engeland zich doet gelden. Met het bovenstaande meenen wij duidelijk te hebben aangetoond, dat de steun van de regeering aan het visseherij bedrijf verleend, geheel negatief is. Er gaat meer van IJmuiden naar de Visscherij-Centrale dan omgekeerd- En dat was de bedoeling niet. GEREFORMEERDE EVANGELISATIE. Zondagavond 8 uur vindt in het Evangelisatie- gebouw. een samenkomst plaats. Als spreker treedt op de heer H. Jaspers, IJmuiden. Koffer met goud en juweelen gevonden. Eigenaardige gewaarwording in den trein naar IJmuiden. Een te Haarlem wonende bediende van een te IJmuiden gevestigde zaak deed dezer dagen toen hij 's avonds weer, als gewoonlijk met den trein huiswaarts keerde een merkwaar dige ontdekking. Aan de halte Julianakade ingestapt, vond hij in een leegen -wagon een plaatsje. Nauwe lijks zat hij, of hij ontdekte in zijn afdeeling een koffer, schudde hem eens hëen en weer, vermoedende dat hij wel ledig zou zijn. Gr-oot hoorde hij op, toen een klank van metaal hem in de ooren klonk. Geld? Toen hij den koffer, die niet op slot was, opende kon hij zijn oogen haast niet gelooven Een schat van een waarde van honderden gulden lachte hem tegemoet. Goudstukken, juwelen en tal van andere kostbare voorwer pen lagen voor het grijpen. Maar de vin-der van deze schat greep niet, want het was een eerlijke vinder. In Velsen stelde hij den dienstdoen-den chef de gevonden schat ter hand, waarbij hij natuurlijk niet verzuimde naam en adres op te geven. Het door de spoorweg autoriteiten in het werk gestelde onderzoek wees uit, dat de koffer aan een dame mevr. P. toebehoorde, die den trein aan de halte Zeeweg had ver laten en haar koffer ver-gat. Deze was dus mee naar IJmuiden gereisd, zonder door iemand opgemerkt te zijn. De eerlijke vinder kreeg f 5 belooning. Al tijd beter dan niets, maar in verband met den kostbaren inhoud was de belooning aan den zuinigen kant. CONCERT VAN DE HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING. De Haarlemsche Orkest Vereeniging geeft Zondagmiddag a.s. een concert in de Gemeen telijke Concertzaal te Haarlem. Dirigent is Frits Schuurman, solist Piet de Kleer (piano). Het programma vermeldt: v. Weber's ouver ture Oberon, 2 elegische melodieën van Grieg voor strijkorkest, Valse triste van Sibelius, en Tschaikowsky's Casse-noisette-suite. De solist voert het 3e pianoconcert in Es- groot van Ludwig van Beethoven uit. De jaarwedden van het gemeentepersoneel. B. en W. stellen voor nagenoeg alle functie: 5 verlaging voor. In verband met een tweetal circulaires van den Minister van Bin-nenlandsche Zaken, waarin Burgemeester en Wethouders in overweging wordt gegeven, ingaande 1 Jan. 1936 de salarissen van het middelbaar en hooger gemeentepersoneel (d.z. in he.t alge meen de ambtenaren, het personeel der ge meentepolitie inbegrepen) te verlagen, welke verlaging volgens de meening van den mi nister. gelet op het peil der thans betaalde salarissen 5 pet. zal kunnen bedragen, stellen Burgemeester en Wethouders voor: De jaarwedden van de ambtenaren van politie ingaande 1 Januari 1936 te verlagen met 5 pet., echter met deze beperking, dat de verlaging niet zal gelden voor de jaar wedde van den leerling-agent. De loonen van de gemeentewerklieden te bepalen op: Loongroep 1 f 24 tot f 28.50 (thans f 30). Loongroep 2 f 26 tot f 30.50 (thans f 32). Loongroep 3 f 28 tot f 32.50 (thans f 34). Loongroep 4 f 30 tot f 34.50 (thans f 36). Loongroep 5 f 33 tot f 37.50 (thans f 39) (De maxima worden bereikt door zes een- jaarlijksche verhoogingen van f 0.75). De jaarwedden van de ambtenaren te ver lagen met 5 pet.; de vermindering der wedde van den ambtenaar ter beschikking van den verificateur Y. Reitsma, voor wien een bij ■zond ere regeling geldt, te verhoogen van 6% pet. op 11 1/2 pet. De haven Mudros, op het eiland Lemnos, waar volgens geruchte^^^^^^^^^Ê basis zal worden gevestigd. Daarmede zou Engeland dus na Gibraltar en het kanaal ook den derden uitgang van de Middéllandsche Zee, de Dardanellen controle hebben. OCXXXVï. Het was een groote tegenvaller voor den handel, dat er Donderdag, een dag waarop deze en gene nog wel eens wat visch kan ;ebruiken nagenoeg geen aanvoer was. De tegenvaller was te grooter. omdat de eerste dagen van de week de visch, waarmee ik in de eerste plaats bedoel schelvisch en kabel jauw, tamelijk goedkoop was. Het verschil in prijs tusschen Woensdag en Donderdag was enorm, zoodat de beide trawlers die Donderdag aan de markt waren zeker 50 pet. meer besomden dan wanneer ze een dag eer der binnen waren gekomen. Ook Vrijdag werden hooge prjjzen voor de visch betaald, maar dien dag was er al heel weinig. De kabeljauw liep zelfs over de honderd gulden en was dus tweemaal zoo duur als in de eerste dagen van de week. De heele aanvoer van de Noordzee j.l. Vrijdag was niet meer dan ongeveer 250 kisteix; er was dien dag geen enkele logger binnen en de beide traw lers hadden zeer matige vangsten. Al bij al was het deze week een negotie waarin veel muziek zat, maar het was muziek die vr;j veel geld heeft gekost. Met uitzondering van Donderdag en Vrij dag waren de besommingen vooral van de Noordzeebooten verre van gunstig. Ofschoon er Woensdag slechts zeven trawlers binnen waren, twee kustbooten en vijf groote, was er slechts één die tevreden kon zijn en dab was de Gloria, die dank zij z'n 450 manden makreel f 3650 besomde. De andere Noordzee booten maakten f 1560 tot f 2200, reizen waar geld bij moest. De ongeveer 50 haringschepen die we deze week (van Zaterdag tot Vrijdag) aan de markt kregen, boekten fraaie resultaten, de enkele minder gelukkigen natuurlijk uitge zonderd. De kroon s-spande de Sch. 247, die Vrijdag aan de markt was en f 2240 besomde. Een goede week geleden had deze logger ruim f 1300 aan den wal gebracht. Een besomming van meer dan r 1000 is schering en inslag bij deze schepen. De resultaten van onze versche haringvloot zijn dan ook aanmerke lijk beter dan verleden jaar en om deze reden heeft althans de visseherij er weinig nadeel van, dat de zout-vangsfc zoo vi'oeg in het seizoen al beëindigd moest worden. Uit het overzicht over de aanvoer in de maand November in de LJmuider Courant van j.l. Donderdag heeft men kunnen zien, dat de omzet meer dan f 100.000 hooger was dan in November vaii het vorig jaar. Dat is zeer verblijdend, vooral omdat ook de stoom trawlers hun deel van de vermeerderde op brengst hadden. De gemiddelde reisbesom- ming der trawlers waren f 320 hooger dan in November 1934. Meer dan een half millioen aan drijfnet- haring is er dit jaar reeds op onze markt verkocht. Dat is lang niet mis, te meer omdat het leeuwenaandeel op rekening van Neder- landsche schepen komt. Ook vroeger werd hier veel drijfnetharing aangevoerd, maar toen ging de opbrengst voor misschien wel 95 pet. naar den anderen kant van de Noord zee. Dit is een eigenaardig politiek-econo- misch verschijnsel, dat zich door -de om standigheden als 't ware automatisch heeft ontwikkeld. En nu nog even tellen: 33 trawlers (veel te weinig), 30 loggers, 8 kotters en ca. 50 haringschepen. Ik ben zeer benieuwd naar de op komst zijnde „maatregelen ter beteugeling van den aanvoer van ondermaatsche visch". De mi nister heeft er onlangs weer het een en ander over gezegd en uit zijn woorden blijkt, dat er geen aanvoerverbod van pufvisch komt maar dat hij het wil probeeren met bepalin gen inzake minimum- maaswijdte van de netten. Ik ben bang' voor uitzonderingen. Afwachten maar. (PQETMRMAiN. SINT NICOLAASFEEST VOOR KINDEREN VAN WERKLOOZEN. Het Comité dat zich ten doel had gesteld, aan kinderen van werkloozen en St. Nicolaas feest te bereiden, heeft haar werk beloond gezien. Gisteravond hebben ruim 300 kinderen een prettig St. Nicolaasfeest gevierd in het Her vormd Vereenigingsgebouw Kalverstraat. Niet alleen dat zij hier volop werden onthaald opallerlei versnaperingen, maar aan attractie ontbrak het ook niet. Oom Piet met de pop penkast was de held van den avond. Vervol gens gaven eenige kinderen van de Kinder club „Jong Leven" eenige nummertjes dans en variété. Na de panuze kwam St. Nicolaas vergezeld van Zwarte Piet op bezoek. Deze onderhield zich persoonlijk met sommige der kinderen waarvan enkelen den goeden Sint verrasten met eenige aardige liedjes. Bij het naar huis gaan kreeg ieder een cadeau mee. Het comité kan op dit feest, dat in alle opzichten goed geslaagd is, met veel genoegen terugzien. NOG EEN SINT NICOLAASFEEST VOOR KINDEREN VAN WERKLOOZEN. Woensdagmiddag wordt aan ruim 500 kin- dem van werklooze leden der IJmuider Federatie in het gebouw van de Trawler kade een Sint Nicolaasfeest worden aange boden. Het bestuur der IJmuider Federatie heeft voor dit smpathieke doel f 200 beschikbaar gesteld. Verder wei'd door de varende leden het ontbrekende aangevuld. Verschillende attracties staan den kinderen te wachten en Sint Nicolaas en zijn knecht zullen het feest bijwonen.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1